MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Kanada - 10. května 2019   16:15

Ukončeno
Finsko
Finsko
06:47' Kakko (Rajala, Ilomäki) • 42:36' Ilomäki (Lehtonen, Rajala) • 59:26' Kakko 
3:1
(1:1, 0:0, 2:0)
Kanada
Kanada
08:03' Marchessault  (Mark Stone, Theodore)
Finsko
Sestavy:
Lankinen (Vehviläinen) – Ohtamaa, Lehtonen, Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto – Savinainen, Ilomäki, Rajala – Kakko, Manninen, Pesonen – Ojamäki, Luostarinen, Kiviranta – Anttila, Lammikko, Sallinen.
Rozhodčí
Björk, Hribik – Oliver, Ondráček
Steel Arena
Kanada
Sestavy:
M. Murray (Hart) – Chabot, Montour, Nurse, Severson, Theodore, Stecher, Fabbro – Marchessault, D. Strome, Mark Stone – Henrique, Couturier, S. Reinhart – McCann, Turris, Mantha – Bertuzzi, Cirelli, Joseph.
Přenos se aktualizuje automaticky

Nejlepší hráči utkání:

Finsko: Kaapo Kakko
Kanada: Jonathan Marchessault
Dramatickou bitvu rozhodla šťastná branka v přesilové hře. Puk se od zadního hrazení odrazil na hůl Arttu Ilomäkiho, který vstřelil rozhodující branku utkání. Finové se pak dobře bránili a nepustili Kanadu do výraznější šance. Pojistku na finské vítězství pak přidal gólem do prázdné brány Kaapo Kakko.

Střely po konci utkání: 27:21
Konec zápasu.
59:26'
Finsko právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! KAAPO KAKKO se zmocnil kotouče a pelášil s ním sám na prázdnou bránu, kterou zblízka neomylně trefil! Bez asistence.
59:14'
Anthony Mantha byl úplně sám před brankářem, jeho kličku ale zastavil Kevin Lankinen levým betonem!
58:57'
Finové odebrali svému soupeři kotouč, ale posunuli jej jenom do středního pásma.
58:14'
Teď opouští kanadský brankář své území. Cestou na střídačku se ještě srazil se svým spoluhráčem, teď už ale hosté operují se šesti bruslaři v poli v útočném pásmu.
57:24'
Kanada už je kompletní a má už jen necelé tři minuty na vyrovnání. Vhazuje se v útočném pásmu Kanady, Matt Murray zatím zůstává v brankovišti.
57:02'
Matt Murray si připsal důležitý zákrok pravým betonem, útočník Finska byl ale ve složité pozici. Z ostrého úhlu neměl příliš možností, kudy puk propasírovat do sítě.
56:40'
Finům se ale v této početní výhodě příliš nedaří. Kanadští obránci znovu dobře zakročili a vyhodili puk alespoň do středního pásma.
56:07'
Hra se vrátila tam, kde bychom ji čekali – do pásma Kanady. A Matt Murray hned musel čelit střele z levého kruhu, se kterou si ovšem dokázal poradit.
55:43'
Teď si ale museli domácí dávat pozor na zadní vrátka. Mathieu Joseph a Anthony Cirelli vyrazili dopředu i ve vlastním oslabení, do zakončení je ale Finové nepustili.
55:23'
Kanada získala kotouč po vyhrané buly a okamžitě jej vyhodila přes všechny čáry. Finové se při pokusu o zisk útočného pásma provinili ofsajdem a hra je přerušena.
55:08'
Vyloučení v týmu Kanada (Sean Couturier – 2 min., podrážení).
54:48'
Hra se vyostřuje, před brankovištěm Kanady se strhla už druhá pošťuchovačka. Matt Murray totiž neudržel kotouč a Sakari Manninen mohl zblízka dorážet, puk do sítě ale nedostal.
54:31'
Jako bych to zakřikl a Finové se dostali do dvou dobrých příležitostí! Matt Murray jen špičkou levého betonu vytáhl střelu Miika Koivista, následně musel čelit důrazným Finům, kteří se snažili dorazit kotouč před brankoviště. Hosté ale situaci ustáli a jsou stále ve hře.
53:13'
Kdybychom měřili jako ve fotbale procento držení puku, byli by teď v této statistice lepší Kanaďané. Co je jim to ale platné, když se nedokáží dostat za obraný blok Finů.
52:04'
Kanada sevřela Finy v jejich pásmu, jejich tlak je ale spíše optický. Teď se ovšem odrazil puk před levou tyč k Samu Reinhartovi, ten ale zblízka trefil jenom dobře postaveného brankáře.
50:39'
Kyle Turris hbitě přešel modrou čáru a vyslal prudkou střelu zápěstím přes bránícího hráče. Kevin Lankinen letící kotouč lapačkou promáchl a puk jenom vyrazil levým ramenem nad bránu.
50:01'
Finové byli na vhazování tentokrát šikovnější a Niko Ojamäki už si chystal střelu z dobré pozice mezi kruhy, kotouč mu ale v poslední chvíli sjel z hole.
49:52'
Kanada z útočné buly nic nevytěžila. Naopak se dostala do středního pásma, kde ještě ke všemu zahrála vysokou holí. Hra se tak přestěhuje před Matta Murrayho.
49:14'
Toni Rajala a Kaapo Kakko si teď nerozuměli při rozehrávce, výsledkem je zakázané uvolnění Finska. Vhazovat se bude po levici Kevina Lankinena.
48:28'
Veli-Matti Savinainen na levé straně neváhal a vyslal jedovatou ránu, kterou Matt Murray jenom vyrazil.
47:50'
Kanaďané mají snahu útočit, ještě aby také ne. Jenže v těchto chvílích si neví rady s dobře rozestavenou obranou Finska.
47:01'
Marko Anttila dostal přihrávku na pravé křídlo a Finové mířili do přečíslení dvou na jednoho. Vytáhlý útočník hledal Jere Sallinenena, puk mu ale poslal na brusle. Sallinen následně uklouzl a narazil do brankáře Kanady, hra je přerušena.
46:25'
Mark Stone prošel středem hřiště až do útočného pásma, kde rozdal kotouč doprava na Jonathana Marchessaulta, ten ale zblízka trefil jenom dobře postaveného brankáře.
46:01'
Teď už si Kevin Lankinen sáhl na kotouč a připisuje si další přesný zákrok. Tentokrát to ale neměl příliš složité, Dante Fabbrovi rána nesedla podle jeho představ.
45:35'
Tyler Bertuzzi projel přes půl hřiště a sám svoji akci z levého kruhu také zakončil, jeho rána ale mířila příliš vysoko.
44:49'
Naopak sami dále útočí. Toni Rajala vystřelil z pravého kruhu a Matt Murray jeho ránu neudržel. K dorážce se ale nikdo v modrém nedostal.
43:51'
Útočit teď musí hosté z Kanady, vstřelená branka ale dodala domácím sil, a ti svého soupeře nepouští ani přes modrou čáru.
42:36'
Finsko právě vstřelilo branku!
Domácím stačilo na využití přesilové hry pouhých 7 sekund! Po ráně Mikko Lehtonena od modré čáry se puk odrazil před brankoviště příhodně pro ARTTU ILOMÄKIHO, který se před brankovištěm zorientoval nejrychleji a pohotově dorazil puk do sítě! Asistence: Mikko Lehtonen, Toni Rajala.
42:29'
Vyloučení v týmu Kanada (Damon Severson – 2 min., krosček).
41:25'
Do třetí části hry vstoupili aktivněji Kanaďané a znovu se drželi před bránou soupeře. Teď se ale hra stěhuje do středního pásma kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.
40:30'
Po zakázaném uvolnění Finska se vhazovalo po pravici Kevina Lankinena. Hosté byli na buly úspěšnější a od modré čáry okamžitě vypálil Thomas Chabot, finský brankář jeho ránu ale vyrazil betony.
40:17'
Kanaďané se po vyhrané buly vydali do útočné třetiny, do šance se ale nedostali. Při pokusu o návrat do útoku je na modré čáře zastavil ofsajd.
40:01'
Začala třetí třetina.
Ve druhé periodě sice branka nepadla, její průběh ale velmi připomínal první třetinu. Aktivněji začalo Finsko a postupně přebíralo otěže utkání mužstvo Kanady. Blíže brance byli hokejisté javorového listu, v dobrých pozicích se ocitli například Kyle Turris nebo Brandon Montour, naděje Finska ovšem drží skvěle chytající Kevin Lankinen. Třetí dvacetiminutovka začne přibližně v 17:45.

Střely na branku po dvou třetinách: 14:15
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:47'
Závěr druhé třetiny opět připomíná první třetinu, dopředu se tlačí Finové. Zatím ale hledají cestu skrz obranu Kanady jenom těžko.
39:04'
Jere Sallinen vystřelil z okraje pravého kruhu a kotouč byl nepříjemně tečovaný, že měl Matt Murray plné betony práce, aby kotouč vykopl.
37:39'
Kanada kombinovala v útočné třetině a Tyler Bertuzzi senabízel volný na pravém kruhu. Přihrávka, která na něj mířila, ale spíše připomínala střelu, to nešlo zpracovat.
36:49'
Jonathan Marchessault se snažil prostrčit kotouč uličkou na Darnella Nurseho, domácí ovšem jeho záměr dobře přečetli a přihrávku do nebezopčné pozice zastavili.
35:44'
Dante Fabbro využil dobré napadání Kyle Turrise a nahazoval puk od modré čáry, jenže trefil pouze Anthonyho Manthu do kotníku.
34:40'
Finové se dokázali vymanit ze soupeřova sevření a Mikko Lehtonen vyvezl kotouč až do útočného pásma. Tam ho ještě posunul doleva na Joela Kiviranta, ten už byl ale mimo ideální střeleckou pozici.
33:37'
Po rychlé kombinaci Finska zůstal na pravé straně osamocený Oliwer Kaski, jeho pobídku před brankovištěm ale zneškodnil díky dobré práci holí brankář Matt Murray.
32:37'
Shea Theodore vyvezl kotouč, přešel do útočné třetiny a obešel i bránícího Fina, jeho následná rána od levého hrazení ale finského brankáře příliš neohrozila.
31:40'
Finové nahazovali puky od modré čáry na teč, ani jeden kotouč ale nemířil na bránu. Naopak hosté vyrazili do rychlého protiútoku a Brandon Montour měl dostatek prostoru na pravém křídle, Kevin Lankinen ovšem předvedl další úspěšný zákrok.
31:12'
Anthony Cirelli vybojoval v útočném pásmu kotouč pro Tylera Bertuzziho, jeho střela z pravého kruhu ovšem zamířila pouze do připravené lapačky finského brankáře.
29:51'
Kanaďané jsou důrazní na buly a opět z toho vytěžili dobrou příležitost, v cestě za vstřelením branky jim ale stála vlastní nepřesnost. Hosté nedokázali usměrnit kotouč mezi tři tyče.
28:52'
Něco podobného se teď ale podařilo Jaredu McCannovi. Ten posunul zpoza brány puk na hůl Kylea Turrise, jeho ránu bez přípravy ovšem Kevin Lankinen dokázal zastavit.
28:14'
Jonathan Marchessault zpoza brány zadovkou hledal před brankoviště najíždějícího Dylana Stroma, puk se k němu ale přes obránce v modrém nedostal.
27:38'
Hra se teď hodně kouskuje. Kanaďané vyhráli vhazování v útočném pásmu a okamžitě vystřelili na bránu. Kevin Lankinen byl ovšem pozorný a znovu přerušuje hru.
27:16'
Adam Henrique z ostrého úhlu na levém křídle nahodil puk prudce na bránu. Kotouč byl ještě tečovaný, ale narazil jenom do boční sítě finské svatyně.
26:49'
Kanaďané se poprvé na delší dobu usadili v útočném pásmu a v každém momentu z jejich akce hrozilo nebezpečí. To ukončilo až odpískané postavení útočícího hráče v brankovišti.
25:54'
Mark Stone se prodral do útočného pásma a z pravého rohu intuitivně nabízel puk před brankoviště. Přihrávka byla sice nepřesná, Dylan Strome se přesto ke kotouči dostal, na finského gólmana ale nevyzrál.
24:49'
Finové opět hýří aktivitou stejně jako na začátku první periody, Oliwer Kaski si sjel až na spodek pravého kruhu, kde netrefil v dobré pozici přihrávku a puk mu prošel pod bruslemi.
23:48'
Petteri Lindbohm scohoval střelu mezi klubko těl tak, že Matt Murray nemohl absolutně nic vidět, díky dobrému postavení ale puk dokázal vyrazit do rohu kluziště.
22:49'
Jere Sallinen se probil po levém křídle až ke střele, ta byla ale nepřesná a Matt Murray zasahovat nemusel. O pár okamžiků později zastavil akci Kanady odpískaný ofsajd.
22:07'
Jared McCann so otočil kolem vlastní osy u levé tyče Finska a na protější straně našel zcela volného Kyle Turrise, ten dostal ale přihrávku pod brusle a nemohl tak zakončit podle svých představ.
21:06'
Kanaďané hned po přechodu modré čáry poslali puk na bránu. Ten byl sice zblokovaný, Kevin Lankinen přesto raději přikryl volný kotouč lapačkou a nechal přerušit hru.
20:17'
Finsko získalo kotouč po buly a hned se vrhlo do útoku, jeho kombinace byla ale nepřesná. Tak alespoň Marko Anttila znovu potěšil fanoušky tvrdým hitem u zadního hrazení.
20:01'
Začala druhá třetina.
Finsko vstoupilo do utkání lépe a svojí aktivitou si vysloužilo úvodní branku. Kaapo Kakko byl sice faulovaný, souboj ale ustál a samostatný únik zakončil bekhendovým blafákem. Jenže pak domácí věnovali soupeři přesilovou hru, kterou Kanada rychle využila po trefě Jonathana Marchessaulta. Od vyrovnávací branky se obrázek hry změnil a hosté převzali iniciativu, další gól už ale v první periodě nepadl. Druhé dějství začne přibližně v 17:01.

Střely na bránu po první třetině: 11:6
20:00'
První třetina skončila.
19:49'
Závěrečné sekundy první dvacetiminutovky jsou v režii Finska, obránce v bílém se opřel do kotouče, tvrdý projektil ale zaduněl jenom o zadní hrazení.
19:10'
Petteri Lindbohm vystřelil puk od modré čáry a těsně před brankovištěm úspěšně tečoval Toni Rajala, jenže dobře postavený Matt Murray si dokázal poradit a vysloužil si ovace publika.
18:28'
Marko Anttila si našel volný prostor na levé straně a dostal dobrou přihrávku, rychle se k němu ale vrátil hostující obránce a nedovolil mu nebezpečněji zakončit.
18:07'
Krátkou kombinaci Kanady zakončil od modré čáry Darnell Nurse. Jeho rána sice mířila do protějšího horního růžku, Kevin Lankinen měl ale dobrý výhled a kotouč v klidu schoval do lapačky.
17:14'
Když to nešlo zleva, zkusil to Kaapo Kakko zprava. Jeho rána z vrcholku pravého kruhu byla ale sražena bránícím hráčem a Matt Murray ztlumený kotouč posunul holí do rohu kluziště.
16:26'
Kaapo Kakko se snažil prodrat před bránu z levé strany, tam ale cesta přes vrátivšího se Mark Stonea nevedla.
15:10'
Anthony Mantha prokázal šikovné ruce a drze se protáhl na pravé straně kolem bránícího hráče, následná přihrávka ale do brankoviště neprošla, ačkoliv Kevinu Lankinenovi přidělala pár vrásek na čele.
14:54'
Finové ovšem udrželi útočné pásmo a mohli pokračovat v akci. Tu ukončil až zákrok Matta Murrayho po střele Niko Mikkoly od modré čáry.
14:27'
Puk se po nahození od modré čáry odrazil od zadního hrazení k pravé tyči Kanady, kde se snažil dorážet Eetu Luostarinen, lépe si ale počínali výhodněji postavení Kanaďané.
13:45'
Domácí po dlouhé době kombinovali v útočném pásmu, obrana Kanady je ale zatlačila do rohu kluziště. Tam nakonec kotouč získal hostující Damon Severson.
12:46'
Shea Theodore hledal vysokým obloučkem na modré čáře číhajícího Anthony Cirelliho, ten se ale ke kotouči přes blok dvou finských obránců nedostal.
12:05'
Shea Theodore teď nahodil kotouč do útočného pásma a vydal se střídat. U nahozeného kotouče byli ale první obránci Finska, které je po dobrém začátku zataženo před vlastním brankovištěm.
10:33'
Mužstvo v bílých dresech pokračuje po vstřelené brance v útočné aktivitě. Thomas Chabot se vydal na útočný výlet a jeho rána jen těsně minula levou tyč finské svatyně.
10:00'
Mathieu Joseph zůstal úplně sám na pravém kruhu, přihrávku dostal ale daleko před sebe. Z obtížné pozice tak zvládl jenom nahodit puk na bránu, který Kevin Lankinen protečoval do ochranné sítě.
09:33'
Kanaďanům vstřelená branka viditelně vlila čerstvou krev do žil a Finové se musí bránit. Teď ale domácím pomohla chyba soupeře, píská se ofsajd.
08:03'
Kanada právě vstřelila branku!
Hosté přesilovou hru využívají a v Košicích je opět vyrovnáno! JONATHAN MARCHESSAULT dostal přihrávku na pravé křídlo, kde měl dostatek času si ránu připravit, a trefil se přesně do horního růžku nad levé rameno finského gólmana! Asistence: Mark Stone, Shea Theodore.
07:29'
Finové začali dobře, získali kotouč a vyhodili jej přes celé hřiště. Kanada bude muset dobývat útočné pásmo pěkně od své brány.
07:02'
Vyloučení v týmu Finsko (Henri Jokiharju – 2 min., vysoká hůl).
06:47'
Finsko právě vstřelilo branku!
Kanada kombinovala v útočném pásmu, ani jednou ale nevyslala puk na bránu. Nakonec na modré čáře o kotouč přišla a KAAPO KAKKO se dostal do úniku. Při bekhendovém blafáku byl zahákován a sudí se chystal vylučovat. Finský útočník přesto blafák dokončila a kolem levého betonu dostal puk do brány! Asistence: Toni Rajala, Arttu Ilomäki.
05:34'
Marko Anttila vystihl rozehrávku soupeře na útočné modré čáře a dostal se do dobré střelecké příležitosti, v poslední chvíli jeho ránu zablokoval Shea Theodore.
04:56'
Eetu Luostarinen drze pronikl do pásma soupeře a okamžitě se snažil vystřelit, jeho brána se ale nevešla mezi tři tyče.
04:13'
Kanada se dostala do první nebezpečnější akce, střela Jareda McCanna byla ovšem obráncem Finska sražena mimo tři tyče.
03:21'
Marko Anttila si vysloužil ovace publika. Za hostující bránou si vyhlédl Troye Stechera a tvrdým hitem jej přišpendlil na mantinel.
02:45'
Kanada v útočném pásmu nic nevymyslela a do protiútoku tak znovu spěchalo mužstvo v modrých dresech. Marko Anttila nahodil puk z pravé strany a Matt Murray kryje.
01:50'
Tým ze země tisíců jezer vstoupil do utkání lépe, na vrcholku pravého kruhu napřáhl Henri Jokiharju, jeho rána ale skončila v lapačce hostujícího brankáře.
01:14'
Finové se řítili do nadějně vypadající akce a Sakari Manninen vyslal jedovatou střelu příklepem, kterou vytěsnil Matt Murray vyrážečkou.
00:26'
Jako první se do útočné třetiny dostali za mohutně podpory svých příznivců Finové, do šance se ale nedostali. Kanada puk vrací jenom na území soupeře.
00:01'
Utkání právě začalo.
Zahajovací formace jsou připravené, program skupiny A v Košicích právě startuje!
Teď už ale na led míří hlavní aktéři. Nejprve Matt Murray přivedl na led tým Kanady, následovali je Finové vedeni rovněž prvním brankářem Kevinem Lankinenem.
Na upravené hrací ploše už sledujeme první pohyb. Ledové kolbiště nyní patří maskotu tohoto šampionátu – Macejkovi.
Úvodní sestavy:

Finsko: Lankinen (Vehviläinen) – Ohtamaa, Lehtonen, Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto – Savinainen, Ilomäki, Rajala – Kakko, Manninen, Pesonen – Ojamäki, Luostarinen, Kiviranta – Anttila, Lammikko, Sallinen.

Kanada: M. Murray (Hart) – Chabot, Montour, Nurse, Severson, Theodore, Stecher, Fabbro – Marchessault, D. Strome, Mark Stone – Henrique, Couturier, S. Reinhart – McCann, Turris, Mantha – Bertuzzi, Cirelli, Joseph.

Rozhodčí: Björk, Hribik – Oliver, Ondráček.
 Kanada

Trenér Alaina Vigneault se musí vypořádat se značnou komplikací. Kouč, který v příštím ročníku NHL bude šéfovat lavičce Philadelphie Flyers, chtěl spoléhat na lídra první formace – Johna Tavarese.

Jenže zkušený centr si během tréninku těsně před začátkem šampionátu poranil mezižeberní sval. Osmadvacetiletý útočník odletěl na vyšetření domů do Kanady, kde se ukázalo, že do turnaje na Slovensku nezasáhne.

Jak se kanadský výběr s touto ztrátou vypořádá? To může napovědět hned první utkání proti Finsku.
 Příprava Kanady před MS

Kanaďané sehráli jediný přípravný zápas. V úterý 7. května se utkali ve Vídni proti výběru Rakouska. Kdo čekal jednoznačný průběh, musel být nakonec dost zaskočen. Hokejisté s javorovým listem sice vyhráli, zápas ovšem skončil divokým výsledkem 7:5. V následném prodloužení se pak prosadili domácí.

Byl to ovšem první zápasový test Kanady, a dá se tak předpokládat, že se tým postupem šampionátu začne čím dál lépe sehrávat, tudíž bude mnohem nebezpečnější.
 Nominace Kanady na MS

Brankáři: Mackenzie Blackwood (New Jersey/NHL), Matt Murray (Pittsburgh/NHL), Carter Hart (Philadelphia/NHL).

Obránci: Dante Fabbro (Nashville/NHL), Darnell Nurse (Edmonton/NHL), Shea Theodore (Vegas/NHL), Damon Severson (New Jersey/NHL), Troy Stecher (Vancouver/NHL), Brandon Montour (Buffalo/NHL), Thomas Chabot (Ottawa/NHL).

Útočníci: Anthony Mantha, Tyler Bertuzzi (oba Detroit/NHL), Mark Stone, Jonathan Marchessault (oba Vegas/NHL), Mathieu Joseph, Anthony Cirelli (oba Tampa Bay/NHL), Sean Couturier (Philadelphia/NHL), Adam Henrique (Anaheim/NHL), Dylan Strome (Chicago/NHL), Kyle Turris (Nashville/NHL), John Tavares (Toronto/NHL), Sam Reinhart (Buffalo/NHL).
 Finsko

V týmu trenéra Jukka Jalonena nenajdeme žádnou výraznou hvězdu, přesto seveřany nemůžeme odepisovat, což prokázali v přípravnách testech před začátkem šampionátu.

Mladý tým se bude chtít prezentovat rychlou hrou, která může nadělat potíže i soupeřům s hvězdnými výběry. Ve prospěch Finska může hrát i fakt, že se talentovaní mladíci budou chtít ukázat na nejvyšší úrovni.
 Příprava Finska před MS

Finové sehráli před mistrovstvím světa devět zápasů s výbornou bilancí sedmi výher a dvou porážek.

Během Euro hockey challenge se dvakrát utkali s Dány, Nory a Švédy. Jejich stoprocentní bilanci zhatilo až poslední měření sil s hokejisty Tre Kronor, kteří díky lepšímu skóre ve vzájemných zápasech skončili třetí právě před Finskem.

Výběru ze země tisíce jezer se dařilo také na Českých hokejových hrách v Brně, kde si postupně poradili s Českem a Ruskem, až v posledním utkání těsně podlehli znovu Švédsku.
 Nominace Finska na MS

Brankáři: Jussi Olkinuora (Pelicans Lahti), Veini Vehviläinen (Kärpät Oulu), Kevin Lankinen (Rockford/AHL).

Obránci: Jani Hakanpää, Atte Ohtamaa (oba Kärpät Oulu), Oliwer Kaski (Pelicans Lahti), Henri Jokiharju (Chicago/NHL), Miika Koivisto (Dynamo Moskva/KHL), Mikko Lehtonen (HV 71/Švéd.), Petteri Lindbohm (Lausanne/Švýc.), Niko Mikkola (San Antonio/AHL).

Útočníci: Kristian Kuusela, Niko Ojamäki (oba Tappara Tampere), Marko Anttila, Sakari Manninen (oba Jokerit Helsinky/KHL), Arttu Ilomäki (Lukko Rauma), Kaapo Kakko (TPS Turku), Joel Kiviranta (Sport Vaasa), Eetu Luostarinen (KalPa Kuopio), Juhani Tyrväinen (IFK Helsinky), Juho Lammikko (Florida/NHL), Harri Pesonen (Langnau/Švýc.), Toni Rajala (Biel/Švýc.), Jere Sallinen (Örebro/Švéd.), Veli-Matti Savinainen (Kunlun/KHL).
Dobré odpoledne z Košic! Srdečně vás vítám u on-line přenosu ze zahajovacího utkání Mistrovství světa 2019 na Slovensku, program skupiny A otevře duel Finska s Kanadou. Utkání začíná v 16:15.
Play off
Články odjinud