MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Švédsko - 23. května 2019   20:15

Ukončeno
Finsko
Finsko
01:00' Mikkola (Pesonen, Manninen) • 25:04' Lindbohm (Manninen, Pesonen) • 29:08' Hakanpää (Manninen) • 58:31' Anttila (Ojamäki, Lehtonen) • 61:37' Manninen (Lankinen)
5:4
(1:2, 2:2, 1:0 - 1:0)
Švédsko
Švédsko
02:38' J. Klingberg  (W. Nylander, Wennberg) • 16:57' Hörnqvist  (Ekman-Larsson, A. Larsson) • 20:25' E. Pettersson  (Landeskog, Ekman-Larsson) • 39:35' E. Gustafsson  (Landeskog, Wennberg)
Finsko
Sestavy:
Lankinen (Olkinuora) – Ohtamaa, Lehtonen (A), Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto – Ojamäki, Tyrväinen, Rajala – Kakko, Manninen, Pesonen – Kuusela, Sallinen, Savinainen (A) – Anttila (C), Lammikko, Kiviranta.
Rozhodčí
Roman Gofman (RUS), Brett Iverson (CAN) – Bill Hancock (USA), Dmitrij Šišlo (RUS)
Steel Arena
6304 diváků
Švédsko
Sestavy:
H. Lundqvist (Markström) – Ekman-Larsson (C), A. Larsson, Ekholm (A), J. Klingberg, E. Gustafsson, M. Pettersson, Hägg – W. Nylander, Wennberg, Hörnqvist (A) – Landeskog, E. Lindholm, E. Pettersson – Eriksson, Lander, A. Kempe – Rasmussen, Krüger, Bratt – Lindblom.
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlanu na počtenou!
Semifinálové dvojice:

Rusko – Finsko
Česko – Kanada
Tři nejlepší hráči Švédska na turnaji:

Oliver Ekman-Larsson
Patric Hörnqvist
William Nylander
Nejlepší hráči utkání:

Finsko – Sakari Manninen
Švédsko – Erik Gustafsson
Tak to je jedním slovem šok! Obhájci titulu byli totiž minutu a půl od postupu do semifinále, jenže nakonec končí už po čtvrtfinále. Tým složený z hvězd NHL se musí sklonit před finský výběrem, který tvoří především krajánci. Nádhernou bitvu, která nakonec dospěla až do prodloužení rozsekl už po minutě a půl krásnou ranou Sakari Manninen. Po tomto zápase je tedy jisté, že letos budeme korunovat v rámci mistrovství světa nového šampiona. Kdo jím bude se dozvíme už v neděli!
Konec zápasu.
61:37'
Finsko právě vstřelilo branku!
Neskutečné, Finsko zvládlo svůj protiútok a z hrany vyřazení se nakonec raduje z vítězné branky! SAKARI MANNIEN táhl celou akci, kdy se Finsko vydalo do přečíslení. Nakonec to vzal celé na sebe a parádní ranou do vzdálenější šibenice rozradostnil svůj tým!
61:00'
William Nylander zatím krouží po obvodu ledové plochy. Nakonec posunul puk na svého spoluhráče, jehož rána šla jen těsně vedle tyčky.
60:35'
Dostalo se až ke střele, ale s tou neměl Henrik Lundqvist nejmenší problém. O první útok se tedy může postarat Švédsko.
60:11'
Prodloužení se hraje ve třech na každé straně. Úvodní buly vyhrálo Finsko, které tak může pokračovat ve své aktivitě z předešlé části.
60:01'
Začalo prodloužení.
Je to tak! Švédsko si sice připsalo ještě jednu střelu na branku, ale tu Kevin Lankinen vyrazil. Dnešní dramatické utkání tak stále nekončí a diváci uvidí přídavek v podobě prodloužení, možná i nájezdů.

Prodloužení začne přibližně v 22:29.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:00'
Do konce třetiny chybí poslední minuta! Vypadá to, že i ve druhém zápase v Steel aréně půjdeme dnes do prodloužení.
58:31'
Branka je uznána! Finsko minutu a půl před koncem zápasu srovnává stav zápasu, navíc naprosto zaslouženě!
58:31'
Jenže vypadá to, že se bude ještě řešit video! Švédsko si totiž bere challenge, nejspíše kvůli bránění gólmanovi. Jenže tomu bránil vlastní hráč! Tak uvidíme, jak se rozhodne.
58:31'
Finsko právě vstřelilo branku!
Finové využívají toho, že měli o jednoho muže ve hře navíc a střílí vyrovnávací branku! Aréna málem praskla ve švech. Střelu od modré vyrazil Henrik Lundqvist jen před sebe. První dorážka sice ještě úspěšná nebyla, ale pak MARKO ANTTILA jako kapitán týmu puk našel a poslal ho do sítě! Asistence: Niko Ojamäki a Mikko Lehtonen.
57:55'
Finové vědí, že už nemají moc času, tak to zkouší bez gólmana! Do konce zápasu chybí něco přes dvě minuty a Finsko bude mít výhodu o jednoho muže ve hřišti navíc!
57:55'
Oddechový čas pro Suomi.
57:55'
Švédové znovu vyhodili puk jen na zakázané uvolnění. Následovat bude buly po levé ruce Henrika Lundqvista, tak uvidíme, co Finsko vymyslí.
57:25'
Juho Lammikko vypálil z celkem velkého úhlu a Henrik Lundqvist vyrazil jen vedle sebe. Zde však finský hráč nedostal dostatek času k zakončení!
56:51'
Švédsko navíc dostalo kotouč až do středního pásma. Miika Koivisto tedy vzal zpátečku, nechal vystřídat celý tým a další útok pojede od nuly.
56:24'
Hokejisté Suomi jsou znovu nastěhováni v útočném pásmu a snaží se vymyslet nějakou kombinaci. Zatím se jim to ale nedaří.
55:50'
Oliwer Kaski ve velmi dobré šanci! Dostal totiž přihrávku, po které se před ním otevřel prostor. Najel si až mezi kruhy, ale jeho pěkná střela zápěstím skončila vedle!
55:36'
Dnešní utkání sleduje 6304 diváků.
55:19'
Diváci zde v hale se dozvěděli, že Česko vede v souběžně hraném zápase proti Německu 4:1 a náležitě to ocenili potleskem!
55:19'
Finsko má poledních pět minut na to, aby se zápasem něco udělalo. V dalším útoku se navíc opět samo vystavilo jen do ofsajdového postavení.
54:40'
Navíc přišla od modré celkem solidní rána. Kevin Lankinen toho sice moc neviděl, ovšem tato střela jen zaduněla o zadní mantinel.
54:00'
Nyní to vypadá, že Švédsko se v útoku přece jen osmělilo. Snaží se vybojovat kotouč v útočném pásmu a šetří tam hodně cenný čas.
53:20'
A mohlo být nejspíše rozhodnuto! William Nylander totiž obral obránce na modré o puk a dostal se do úniku. Musel pálit, ale jeho rána nakonec skončila nad!
52:54'
Jenže Švédsko se jen brání a absolutně odmítá útočit. Proto poslalo jen další puk na zakázané uvolnění a následuje buly ve finském útočném pásmu.
52:26'
Finsko se znovu dostalo do tlaku v útočném pásmu, jenže zatím to není ono. Ještě nevymyslelo nějako překvapivou přihrávku nebo střelu.
51:35'
Henrik Lundqvist vyrazil celkem jednoduché nahození jen před sebe a nepůsobí dnes zrovna jistě! Petteri Lindbohm se snažil dorážet, ale neúspěšně.
51:00'
Každopádně, když rozhodčí nevylučuje na jedné straně, nemůže ani na druhé. Sakari Manninen naprosto jasně držel soupeřovi hokejku, ale žádný trest se nekoná.
50:44'
Jenže při další útočné akci se Finsko vystavilo jen do ofsajdového postavení. Fanouškům se navíc opět nelíbil zákrok švédského hráče a dávají to jasně najevo. Vylučovat se však znovu nebude.
50:13'
William Nylander byl nyní připravený na červené čáře, ale nepovedlo se mu prostrčit kotouč do útočného pásma. Finsko je u něj znovu.
49:37'
Švédsko už jen vyhazuje puky. Když se dostane do středního pásma, pošle raději kotouč za branku soupeře a odejde celá pětka střídat.
49:12'
Henri Jokiharju se elegantní kličkou dostal do útočného pásma, načež se tam dostal do souboje. Ten však prohrál, takže Finsko o puk rychle přišlo.
48:32'
Petteri Lindbohm dostal nabito na modrou čáru, tak vypálil z první od modré. Jeho rána ovšem jen prolétla okolo tyčky, takže Lundqvist nezasahoval.
48:22'
A hokejisté Suomi mají tlak v útočném pásmu, konečně! Henrik Lundqvist ale nyní udržel kotouč mezi betony, takže jeho soupeř nemohl dorážet.
47:49'
Jenže ta teď přišla! Henrik Lundqvist vyrazil těžkou střelu jen před sebe. Tam byl však připravený Kaapo Kakko, jehož pokus šel nakonec těsně vedle branky!
47:26'
Navíc Finsko se stále nemůže dostat do útočného pásma, natož do nějaké dobré gólové šance.
46:52'
Fanoušci už jsou nyní hodně naštvaní na rozhodčí. Dvakrát byl totiž finský hráč podražen, ale ani v jednom případě se faul neodpískal.
46:05'
Hokejisté Suomi se pokouší o nějaký tlak v útočném pásmu, jenže Švédové se velmi dobře brání a nepouští svého soupeře do dobrých šancí.
45:26'
Jere Sallinen si dokázal najít svého soupeře u mantinelu, ale Finsko se stejně nedostalo ke kotouči.
44:46'
Harri Pesonen se dostal k tvrdé ráně od modré. Byla to solidní dělovka, ale jen zaduněla o zadní mantinel. Puk si poté přebralo Švédsko.
44:14'
Švédský obránce chtěl vyhodit puk odrazem o mantinel, ale Oliwer Kaski se k němu dostal jako první a udržel ho ještě v útočném pásmu.
43:53'
A to se dostalo i ke střele. Ti však Henrik Lundqvist viděl a bez nejmenších problémů jí našel ve své výstroji. Následuje buly po jeho pravici.
43:40'
William Nylander dostal přihrávku po mantinelu, ale nadvakrát nebyl schopný si puk přebrat. Proto se k němu bez potíží dostalo také Finsko.
43:06'
Atte Ohtamaa uklidnil hru ve svém obranném pásmu, přece jen se tam Švédové nějakou dobu drželi. Nechal tedy vystřídat celý tým a jede se znovu.
42:29'
Hra se nyní přerušuje jen minimálně, ale nevidíme žádné nebezpečné útoky ať na jedné, nebo na druhé straně.Je to spíše uspávací v současné době.
41:46'
Adrian Kempe si najel do střelecké pozice a zkoušel to do zadního růžku. Jeho ránu ale Kevin Lankinen dobře viděl a poslal puk do rohu kluziště.
41:17'
Jenže hokejisté Suomi už jsou zase usazení v útočném pásmu a chtěli by vstřelit vyrovnávací branku co nejdříve. Zatím se jim to nedaří.
40:43'
Finský útočník už si přebíral přihrávku, ale dobře zasáhl obránce, který ho bránil. Vypíchl mu totiž puk a oddálil útok finského národního týmu.
40:12'
Švédský obránce chtěl vyhodit kotouč do středního pásma, ale místo toho ho poslal jen na střídačku. Následuje tedy buly v obranném pásmu Švédů.
40:01'
Začala třetí třetina.
Střely na branku po dvou třetinách: 20 – 14
Je za námi další třetina, a i po té vede Švédsko o jednu branku. Viděli jsme však rovnou čtyři branky! Švédové vlétli do této periody jako uragán a prosadili se už po dvacet pěti vteřinách, když se trefil Elias Pettersson. Finsko se však nevzdalo a dvěma góly dokázalo srovnat stav zápasu. Prosadili se Petteri Lindbohm a Jani Hakanpää. Jenže Švédsko si vzalo své vedení zpět. 25 sekund před koncem třetiny se na modré napřáhl Erik Gustafsson, jehož trefu muselo posvětit video. Kotouč se totiž odrazil od zadní kamery v brance.

Další část začne přibližně v 21:55.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:35'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Jenže ona to opravdu tyčka nebyla a první pohled mě tedy neklamal! ERIK GUSTAFSSON vyslal parádní ránu od modré čáry, která se odrazila od kamery v brance! Branka je tedy uznána a nám se vrací čas o 25 vteřin. Gólová střela měla 149km/h. Řadí se tedy mezi jednu z nejtvrdších na šampionátu!
39:00'
Minuta do konce třetiny!
38:24'
Jeden ze švédských hokejistů se celkem bez problémů proháčkoval ke střele, tak vypálil zápěstím. Jeho pokus šel těsně nad brankovou konstrukci.
37:53'
Mikko Lehtonen si jako obránce vyjel s pukem do mantinelu do zajímavé střelecké pozice! Henrik Lundqvist jeho ránu vyrazil jen před sebe, ale stihl skočit po puku dříve, než mohl dorážet finský hráč.
37:37'
Niko Ojamäki sebral puk v útočném pásmu a uklidnil hru. Finsko tedy může pokračovat ve svém aktivním výkonu a snažit se vstřelit další branku.
37:12'
Na ledě zůstal po tvrdém střetu ležet jeden z hráčů, ale vypadá to, že je v pořádku a bude schopen pokračovat v utkání i nadále.
36:54'
No, Finsko je ve druhé polovině této třetině rozhodně aktivnějším týmem! Švédsko se skoro nemůže dostat ze svého obranného pásma, aby ho to nemrzelo.
36:09'
Petteri Lindbohm je dneska ve velké chuti, chtěl by přidat další gól! Henrik Lundqvist jeho ránu moc neviděl, přesto zasáhl svým pravým betonem!
35:41'
Elias Lindholm dojel finského beka a dokázal mu sebrat kotouč. Elias Pettersson už ale tak šikovný nebyl, takže Švédové o něj přišli.
35:16'
Kevin Lankinen si po velmi dlouhé době sáhl na kotouč. Na celou situaci však celkem dobře viděl, takže neměl se zákrokem nejmenší problémy.
35:00'
Finsko se snažilo napadat hodně vysoko, ale tentokrát to Švédsko zvládlo bez nějakých větších problémů. Přesto se u kotouče dlouho neudrželo.
34:36'
Hokejisté v modrých dresech ale mají velký tlak a zasloužili by si vstřelit další branku! Kotouč se nyní válel v brankovišti, ale nejrychleji ho našel Henrik Lundqvist.
34:14'
Finsko se hnalo do přečíslení! Petteri Lindbohm posunul kotouč na Joela Kivirantu, jenže přihrávka šla jen těsně za něj, takže nemohl zakončit.
33:46'
Následně se Finsku ani trochu nepovedla rozehrávka, takže je pískáno zakázané uvolnění. Pětka Suomi je navíc na ledě celkem dlouho...
33:26'
Henri Jokiharju se dostal ke střele od mantinelu, ale vlastně tím připravil svůj tým o pásmo. Jeho rána totiž byla sražena Švédem, jenž puk poté sebral.
32:52'
Suomi je nyní hodně aktivní a zase má ve hře navrch. Švédsko má problém dostat se ze své obranné třetiny a je pod obrovským tlakem.
32:30'
Veli-Matti Savinainen se už hnal s pukem do útočné třetiny, když ho ale vystínoval jeden ze švédských hráčů, jenž mu puk čistě odebral.
31:51'
Diváci si zápas hodně užívají, stadionem nyní probíhá mexická vlna.
31:18'
Petteri Lindbohm vyslal velmi zajímavou pobídku na teč před brankou. Byl to spíše takový nižší centr, který dokázal trefit Niko Ojamäki, ale jeho teč šla vedle!
30:32'
Marko Anttila se rychle rozjel s pukem a dostal ho až do útočné třetiny. Nakonec ho ještě posunul na modrou, ale jeho spoluhráči střela nesedla.
29:55'
Nyní se rozhodčí trochu nedomluvili, jelikož jeden z nich ukazoval na zakázané uvolnění, zatímco druhý rovnou značil, že není. Také, že nebylo.
29:08'
Finsko právě vstřelilo branku!
Střelecké hody pokračují, ve Steel aréně je totiž znovu srovnáno! Neutekla ještě ani půlka zápasu, ale viděli jsme už šest gólů! JANI HAKANPAÄ dostal přihrávku od modré a jeho nádherná rána prolétla nad betonem Lundqvista a zatřepotala se v síti! Velký podíl na brance má Manninem, jenž vybojoval puk na útočné modré. Asistence: Sakari Manninen.
28:54'
I když znovu ne na dlouho. Dostal se k němu Harri Pesonen, který si najel do střelecké pozice a vypálil. Henrik Lundqvist má jeho ránu schovanou v lapačce.
28:22'
William Nylander dostal přihrávku do jízdy, ale měl proti sobě jen čtveřici soupeřů. O puk tedy celkem rychle přišel, ale Švédsko ho dokázalo znovu získat.
27:42'
Adrian Kempe dostal přihrávku, celkem solidně si přebral kotouč, avšak byl těsně bráněn, takže se nedokázal dostat až před gólmana soupeře.
27:13'
Mikko Lehtonen nahazoval kotouč od modré, navíc ten se ještě o někoho z finských hráčů otřel. Nakonec ale skončil jen mimo tři tyčky.
27:00'
Tohle se Švédsku nepovedlo. Jeho hráč totiž poslal puk jen na zakázané uvolnění, přestože nebyl pod tlakem a měl před sebou dost místa.
26:51'
Finsko klidně právě mohlo srovnat! Před Lundqvistem totiž byla volná dvojice hráčů. Nakonec dorážel Jere Sallinen, jenže nebyl úspěšný!
26:29'
Hra má zase velký spád, takže diváky musí bavit, snad to zase nepřestane. Nyní je však před námi krátká pauza a následuje čištění ledu.
26:12'
Na ledě se nám navíc začíná hodně přiostřovat. Jeden ze Švédů takovým zápasnickým chvatem složil soupeře, ale vylučovat se rozhodčí nechystají.
25:38'
Švédsko pochopilo, že bude muset zase zabrat. Patric Hörnqvist obkroužil branku a posílal puk před ní. Elias Pettersson byl ovšem velmi dobře bráněn.
25:04'
Finsko právě vstřelilo branku!
Finové zamkli svého soupeře v obranném pásmu a slaví snížená stavu na rozdíl jedné branky! PETTERI LINDBOHM vypálil od modré a jeho střela se zastavila až o síťku v brance! Henrik Lundqvist toho moc neviděl, navíc odjel z dobré gólmanské pozice. Asistence: Sakari Manninen a Harri Pesonen.
24:37'
Až teď přišla alespoň nějaká pořádná střela. Juhani Tyrväinen vypálil, ale střela jen prolétla okolo tyčky, takže Henrik Lundqvist nemusel zasahovat.
24:10'
Suomi se snaží něco vymyslet v útočné třetině, ale zatím spíše posílá puky po mantinelu. Nemůže se dostat do nějaké gólové příležitosti.
23:41'
Mikko Lehtonen chvilku zaváhal, ale nakonec vypálil od modré. Juho Lammikko ještě tečoval jeho pokus, ale nakonec šel těsně vedle branky.
23:24'
Finskose nyní dostalo ke střele. Joel Kiviranta vypálil, ale Henrik Lundqvist jeho pokus vyrazil betonem, posléze schoval kotouč do své lapačky.
22:52'
Gabriel Landeskog měl velké problémy ve svém obranné pásmu, ale ve spolupráci se svým spoluhráčem z toho nakonec dokázali vybruslit.
22:34'
Naopak, přišla střela na druhé straně. Kevin Lankinen toho sice moc neviděl, ale našel puk ve výstroji. Následuje buly po jeho levici.
22:10'
A zatím toho Finům tedy moc nedovolují. Ti, když už se dostanou s kotoučem do útočného pásma, velmi rychle o něj přijdou, ani nevystřelí.
21:34'
Podobně raketový start mělo v první třetině Finsko, ale nakonec se mu to úplně nevyplatilo. Tak uvidíme, jak se bude Švédům dařit nadále.
20:25'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Přesto Švédové střílí svou třetí branku v dnešním utkání! ELLIAS PETTERSSON předvedl krátkou stahovačku, načež zamířil nechytatelně na zadní tyč! Švédsko právě udělalo velký krok k postupu do semifinále! Asistence: Gabriel Landeskog a Oliver Ekman-Larsson.
20:20'
Švédsko sice vyhrálo úvodní buly, ale nepředvedlo směrem dopředu vůbec nic. Jen nepřesný pas, který okamžitě sebral hokejista z Finska.
20:01'
Začala druhá třetina.
Střely na branku po první třetině: 7 – 7.
Je za námi první třetina severského derby, které rozhodne o dalším semifinalistovi, po které vede Švédsko o jednu branku. Finsko se sice dostalo jako první do vedení, když se prosadilo přesně po minutě hry zásluhou Nika Mikkoly. Jenže netrvalo dlouho a výběr Tří korunek skóre dorovnal. V přesilové hře se totiž trefil John Klingberg. A od hokejistů ve žlutém to nebylo vše. Oliver Ekman-Larsson totiž nahodil kotouč od modré, a ten tečoval Patric Hörnqvist mimo dosah finského brankáře.

Další část začne přibližně v 21:03.
20:00'
První třetina skončila.
19:18'
Vypadá to, že do druhé periody půjde Švédsko s jednobrankovým náskokem. Finům se úplně ztratila lehkost, s jakou dosud hráli své zápasy.
19:00'
Minuta do konce třetiny!
18:40'
No, klidně to mohlo být o tři góly! Mattias Ekholm si totiž najížděl do druhé vlny, ale jeho dorážku Kevin Lankinen vychytal!
18:12'
Finsko má puk na svých hokejkách, ale nachází se ve svém obranném pásmu a nemůže najít nějakou průnikovou cestu do útočné třetiny.
17:50'
Na druhé straně se snažilo Finsko něco udělat se současným stavem, ale Henrik Lundqvist nemusle zasahovat. Následuje další pauza a čištění ledu.
16:57'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Tři korunky se navíc udrželi v písmu a slaví druhou branku v dnešním zápase, jdou poprvé do vedení! Oliver Ekman-Larsson nahodil puk od modré, který tečoval PATRIC HÖRNQVIST, načež se puk ještě odrazil nejspíše od finského hráče do branky! Asistence: Oliver Ekman-Larsson a Adam Larsson.
16:36'
jednomu z Finů tam navíc upadla helma, což se ani trochu nelíbí fanouškům hráčů v modrém. Vylučovat se ale nebude.
16:00'
Dlouhé sekundy nyní probíhal boj o kotouč v útočném pásmu Švédska. To ho navíc nakonec vyhrálo, jenže o pár vteřin tady máme tento souboj nanovo.
15:16'
Hra je v posledních minutách hodně vyrovnaná. Původně sice mělo navrch Finsko, jenže to už je zapomenut. Stále navíc máme nerozhodný stav.
14:45'
Mattias Ekholm neměl komu nahrát, tak poslal puk do útočné třetiny. Tam se Švédsko nedostalo ani do souboje o touš, takže je u něj Finsko.
14:05'
Jesper Bratt chtěl hitovat svého soupeře na mantinel, ale ten se mu celkem elgantně vyhl, takže Bratt jen napálil mantinel, navíc v pádu. Je ale v pořádku.
13:47'
Petteri Lindbohm se sice natahoval po vyhozeném puku švédským týmem, nicméně až na něj nedosáhl, takže se po právu píská zakázané uvolnění.
13:05'
Atte Ohtamaa se snažil všemi různými způsoby trefit kotouč, jež směřoval jen za jeho záda. Nepovedlo se mu to, takže Henrik Lundqvist v klidu rozehrál.
12:45'
To ale nevypadalo vůbec špatně! Adam Larsson totiž nahazoval puk před branku, kde byl připravený Elias Pettersson. Ten byl ale těsně bráněn, takže se nedostal až k zakončení.
12:31'
Výběr Tři korunek se nyní dostal ke střele, jenže ta byla jen sražena do ochranné sítě. Následuje tedy další kratičká pauza a čištění ledu.
12:20'
Tak hokej, který byl na začátku pastvou pro oči, už se nyní nehraje. Oba týmy se sice snaží, ale v současné době jim hodně odskakují puky.
11:49'
Suomi mělo možnost jít do rychlého protiútoku, ale Niko Ojamäki už byl hodně dlouho na ledě, tak jen nahodil puk a šel vystřídat.
11:15'
Finsko nyní bylo pod menším tlakem. Švédsko se snažilo kombinovat v útočném pásmu, ale nakonec to nevedlo k žádné vážnější šanci.
10:38'
Atte Ohtamaa posunul puk na svého spoluhráče, kerý musel podstoupit souboj v rohu kluziště. Ten sice vyhrál, ale Suomi brzy o kotouč přišlo.
10:09'
A vypadá to, že jí ani více mít nebude. Finsko totiž získalo puk ve svém obranné pásmu a dostalo se ke střele, jenže ta nebyla přesná.
09:34'
Tak toto nebyla tak dobrá početní výhoda jako ta první. Švédsko si vlastně nepřipsalo ani jednu střelu na branku! Kevin Lankinen neměl moc práce zatím.
09:15'
Sakari Manninen je na ledě!
08:52'
Oliver Ekman-Larsson se dostal k dělové ráně od modré, ale ta nešla mezi tři tyče. Následně Finsko zase vyhodilo a tentokrát se nejspíše ubrání.
08:16'
Nakonec se dostala i ke střele, jenže ta jen zaduněl o zadní mantinel. Následně se navíc hokejisté Finska dostali k puku a vyhodili ho.
07:50'
Na ledě je v tuto chvíli druhá přesilovková lajna švédského národního celku. Ta je již usazená v útočném pásmu, kde se snaží kombinovat.
07:20'
Švédsko už teď začalo početná výhodu hůře než tu předešlou. Sice vyhrálo vhazování, ale puk se dostal až do středního pásma.
07:15'
Vyloučení v týmu Finsko (Sakari Manninen – 2 min., hákování).
06:42'
Švédsko toho směrem dopředu ještě moc nepředvedlo. Zatím bylo vidět u branky soupeře jen při své přesilové hře, přesto to stačí na vyrovnaný stav.
06:24'
Vypadlo to, že Marcus Krüger trefil kotouč daleko za polovinou hřiště, ale rozhodčí jsou jiného názoru. Následuje tedy buly po levé ruce Lundqvista.
06:10'
Poté už se Finsko dostalo ke střele, jenže ta byla jen sražena do ochranné sítě. Následuje tedy krátká komerční přestávka a čištění ledové plochy.
05:50'
Tohle nevypadalo vůbec zle v podání Finska! Juhani Tyrväinen si totiž najížděl před branku, kam dostal přihrávku, jenže minul branku!
05:26'
Mikko Lehtonen držel puk za svou brankou a čekal, než jeho spoluhráči vystřídají. Útok Finsku však nevyšel, jelikož z toho bylo jen ofsajdové postavení.
04:49'
Henrik Lundqvist pomohl nyní svým spoluhráčům s rozehrávkou, ale málem si zadělal na problémy. Naštěstí pro něj se puk odrazil mimo fyzikální zákony.
04:16'
Kristian Kuusela už dostával přihrávku do jízdy, jenže se mu nepovedlo přebrat kotouč, načež mu byl navíc odebrán švédským bekem.
03:41'
Respektive rozestavilo se v útočném pásmu a hledalo nějakou kombinaci k zajímavé střele, ale nedostalo se k tomu. Poté se puk ocitl mimo hrací plochu.
03:23'
Elias Pettersson sice obral o kotouč svého soupeře ve svém obranné pásmu, jenže při následném napadání o něj zase přišel. Finsko ale nic nevymyslelo.
03:01'
Hraje se zatím hodně živý hokej, který prostě musí diváky bavit, přestože se celkem často přerušuje. Nyní však Švédsku nevyšel přechod do útočného pásma.
02:38'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Jenže následná akce Švédska už brankou končí, máme zde první využitou početní výhodu! Tentokrát to byl William Nylander, kdo poslal křižnou přihrávku přesně na JOHNA KLINGBERGA, který trefil odkrytou část branky ranou z první! Asistence: William Nylander a Alexander Wennberg.
02:19'
A mohlo být srovnáno! William Nylander dostal pěknou křižnou přihrávku. Najel si do dobré střelecké pozice, ale jeho pokus šel jen do boční síťky!
02:06'
Vyloučení v týmu Finsko (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Joel Kiviranta.
01:51'
Jenže Švédové se nadále drží v útočném pásmu a nechtějí pustit hráče v modré do středního pásma. Navíc si Švédsko zahraje přesilovku!
01:27'
To je tedy raketový start pro Finsko a Švédsko bude muset dohánět. John Klingberg to zkusil od modré, nicméně trefil jen hráče před sebou.
01:00'
Finsko právě vstřelilo branku!
Suomi mělo obrovský tlak v první minutě, který korunuje úvodní brankou dnešního utkání! Navíc švédská pětka už musela být unavená, jelikož byla na ledě celou minut! NIKO MIKKOLA dostal přihrávku od Pesonena. Moc se s tím nepáral a jeho parádní rána se ocitla za gólmanem! Asistence: Harri Pesonen.
00:36'
Finsko navíc vyhrálo buly v útočném pásmu a dostalo se ke střele. Mikko Lehtonen vypálil jen těsně vedle. Následně Švédsko poslalo puk zase na icing.
00:17'
A už zde máme první přerušení hry, které zavinila nepřesnost. Hokejisté Tří korunek si totiž neposlali vůbec přesnou přihrávku, která skončila na zakázaném uvolnění.
00:10'
Dnešní severské derby, které rozhodne o tom, kdo si zahraje semifinále mistrovství světa právě začalo! Švédsko hraje v klasické žluté, Finsko v modré.
00:01'
Utkání právě začalo.
Chybí nám tři minuty do začátku utkání, ale jedno lze říci celkem jistě. Ani na druhý dnešní zápas nebude vyprodáno. Je tu sice mnohem více lidé než na předešlý zápas, ale spousta míst je nadále prázdná.
Úvodní sestavy:

Finsko: Lankinen (Olkinuora) – Ohtamaa, Lehtonen (A), Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto – Ojamäki, Tyrväinen, Rajala – Kakko, Manninen, Pesonen – Kuusela, Sallinen, Savinainen (A) – Anttila (C), Lammikko, Kiviranta.

Švédsko: H. Lundqvist (Markström) – Ekman-Larsson (C), A. Larsson, Ekholm (A), J. Klingberg, E. Gustafsson, M. Pettersson, Hägg – W. Nylander, Wennberg, Hörnqvist (A) – Landeskog, E. Lindholm, E. Pettersson – Eriksson, Lander, A. Kempe – Rasmussen, Krüger, Bratt – Lindblom.

Rozhodčí: Roman Gofman (RUS), Brett Iverson (CAN) – Bill Hancock (USA), Dmitrij Šišlo (RUS).
Konečná tabulka skupiny B:

1. Rusko – 21 bodů, skóre 36:7, 7 zápasů
2. Česko – 18 bodů, skóre 39:14, 7 zápasů
3. Švédsko – 15 bodů, skóre 41:21, 7 zápasů
4. Švýcarsko – 12 bodů, skóre 27:14, 7 zápasů
5. Lotyšsko – 9 bodů, skóre 21:20, 7 zápasů
6. Norsko – 6 bodů, skóre 19:33, 7 zápasů
7. Itálie – 2 body, skóre 5:48, 7 zápasů
8. Rakousko – 1 bod, skóre 9:40, 7 zápasů
Švédsko

Švédové nevstoupili do letošního šampionátu zrovna moc dobře. V zápase s českým týmem sice dokázali srovnat nepříznivý stav, jenže Češi ve třetí periodě skórovali tři branky a vyhráli celkem jasně 5:2. Tu druhý zápas už byl v jasné režii skandinávského týmu. Italům totiž nedal ani tu nejmenší šanci a převálcoval ho jasně 8:0. A další kanonády přidalo Švédsko v následujících dvou zápasech. Jak Norsko, tak Rakousko totiž padlo jednoznačně 1:9. Z těchto tří zápasů měli tedy Švédové skóre 26:2! To následující utkání už bylo mnohem těsnější. Švýcarsko se totiž po celý turnaj prezentuje velmi kvalitní výkony, ale Švédsko to zvládlo a připsalo si výhru 4:3. Poté to byl také těsný zápas, tentokrát s Lotyšskem. Vedení se přelévalo ze strany na stranu, jenže Lotyšsko potřebovalo výhru za tři body. Proto risklo hru bez gólmana, načež inkasovalo rozhodující branku, Švédové tedy vyhráli 5:4. V posledním utkání přišel jeden ze šlágrů skupiny B, byl to totiž souboj s Ruskem, který ještě mohl hodně zamíchat pořadím. Švédové navíc začali dobře, jelikož po první třetině vedli o jeden gól. Jenže pak přišel málo vídaný kolaps, kdy Švédové dostali šest branek ve druhé třetině a bylo po zápase. Sice se ještě snažili snížit náskok svého soupeře, přesto z toho byla porážka 4:7. Tato prohra je poslala na třetí místo skupiny B, což znamenalo stěhování do Košic.
Poslední zápas:

 Švédsko – Rusko 4:7

Branky a nahrávky: 8. Landeskog (M. Pettersson, E. Pettersson), 53. W. Nylander (Wennberg), 57. Ekman-Larsson (E. Pettersson), 59. J. Klingberg (Ekman-Larsson, W. Nylander) – 21. Anisimov (N. Gusev, Kučerov), 25. Dadonov (Sergačjov, Kuzněcov), 29. Ovečkin (Malkin, Chafizullin), 35. Kaprizov (Kuzněcov), 38. Grigorenko, 38. Malkin (Zadorov, Dadonov), 53. Orlov (Barabanov, Tělegin).

Švédsko: Markström (H. Lundqvist) – J. Klingberg, Ekman-Larsson (C), A. Larsson, Ekholm (A), M. Pettersson, E. Gustafsson, Hägg, Krüger – Hörnqvist (A), Wennberg, W. Nylander – E. Pettersson, E. Lindholm, Landeskog – A. Kempe, Lander, Eriksson – Lindblom, Bratt, Rasmussen.

Rusko: Vasilevskij (Georgijev) – Nestěrov, Sergačjov, Orlov, N. Zajcev, Chafizullin, Gavrikov, Zadorov, Tělegin – Dadonov, Malkin (A), Grigorenko – Kaprizov, Kuzněcov, Ovečkin (A) – Kučerov, Anisimov, N. Gusev – Barabanov, Andronov, Kovalčuk (C).
Švédské statistické okénko

Individuální statistiky:

Nejproduktivnější hráč: William Nylander (5+12)
Nejlepší střelec týmu: Patric Hörnqvist – 6
Nejlepší nahrávač týmu: William Nylander – 12
Nejtrestanější hráč: Patric Hörnqvist – 14 min.

Brankáři:

Henrik Lundqvist – 5 zápasů, 4 výhry, úspěšnost zákroků – 89,92%, průměr inkasovaných branek – 2,42.
Jacob Markström – 2 zápasy, 1 výhra, úspěšnost zákroků – 84,31%, průměr inkasovaných branek – 4.

Týmové statistiky:

Přesilové hry: 33,33%
Oslabení: 90,91%
Konečná tabulka skupiny A:

1. Kanada – 18 bodů, skóre 36:11, 7 zápasů
2. Finsko – 16 bodů, skóre 22:11, 7 zápasů
3. Německo – 15 bodů, skóre 18:18, 7 zápasů
4. USA – 14 bodů, skóre 27:15, 7 zápasů
5. Slovensko – 11 bodů, skóre 28:19, 7 zápasů
6. Dánsko – 6 bodů, skóre 18:23, 7 zápasů
7. Velká Británie – 2 body, skóre 9:41, 7 zápasů
8. Francie – 2 body, skóre 14:34, 7 zápasů
Finsko

Hned v prvním zápase měli před sebou hokejisté Finska těžkou zkoušku, dá se říct, že v zápase ani nebyli favoritem. S Kanadou byl celkem dlouho stav vyrovnaný 1:1, ale Finsko poté vstřelilo dvě branky a bralo první tři body do tabulky. Následoval zápas se Slovenskem, který byl také hodně vyrovnaný. Po dvou třetinách byl totiž stav 2:2, ale hráči Suomi poté znovu dali dvě branky a vyhráli 4:2. Ve třetím zápase na MS zatím okusilo Finsko jedinou porážku. Nádherný zápas totiž vyhráli Američané po brance v prodloužení. Poté následovaly ještě tři zápasy, ve kterých bralo Finsko hned plný počet bodů. Navíc v té době neinkasovali branku už 158 minut! Tato statistika ale už nevydržela v posledním zápase skupiny s Německem. Hokejisté Finska sice dvakrát v zápase vedli, jenže Německo pokaždé dotáhlo. Jenže Němci se ještě dvakrát prosadili ve třetí periodě, zatímco Finové ani jednou. Pro Suomi to byla teprve druhá porážka, ale poslala je na druhé místo tabulky.
Poslední zápas:

 Finsko – Německo 2:4

Branky a nahrávky: 16. Pesonen (Lehtonen, Jokiharju), 25. Tyrväinen (Ojamäki) – 18. Michaelis (Plachta, Eisenschmid), 34. Kahun (Draisaitl), 45. Draisaitl (Pföderl), 59. Draisaitl.

Finsko: Lankinen (Olkinuora) – Ohtamaa, Lehtonen, Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto – Ojamäki, Tyrväinen, Rajala – Kakko, Manninen, Pesonen – Kuusela, Sallinen, Savinainen – Anttila, Lammikko, Kiviranta.

Německo: Grubauer (Treutle) – M. Müller, Holzer, Y. Seidenberg, Nowak, J. Müller, Reul, Schopper – Ehliz, Draisaitl, Hager – Plachta, Michaelis, Eisenschmid – Tiffels, Kahun, Mauer – Fauser, Loibl, Noebels – Pföderl.
Finské statistické okénko

Individuální statistiky:

Nejproduktivnější hráč: Kaapo Kakko (6+1)
Nejlepší střelec týmu: Kaapo Kakko – 6
Nejlepší nahrávač týmu: Mikko Lehtonen – 5
Nejtrestanější hráč: Juhani Tyrväinen – 6 min.

Brankáři:

Kevin Lankinen – 5 zápasů, 4 výhry, úspěšnost zákroků – 93,81%, průměr inkasovaných branek – 1,4.
Jussi Olkinuora – 1 zápas, 1 výhra, úspěšnost zákroků – 100%, průměr inkasovaných branek – 0.
Veini Vehviläinen – 1 zápas, 0 výher, úspěšnost zákroků 88,89%, průměr inkasovaných branek – 2,81.

Týmové statistiky:

Přesilové hry: 25%
Oslabení: 83,33%
Dobrý den, chtěla bych Vás přivítat u dnešního čtvrtfinálového zápasu mezi Finskem a Švédskem. Zápas bude startovat ve 20:15 a my budeme přímo v košické Steel aréně u toho!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.
Play off
Články odjinud