MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Itálie : Norsko - 18. května 2019   16:15

1:7
(0:1, 0:0, 1:6)
Norsko
Norsko
15:23' Reichenberg  (Lesund, Martinsen) • 41:47' Trettenes  (M. Olimb) • 43:55' Haga  (Valkvae Olsen, Bonsaksen) • 47:45' Lindström  (Martinsen) • 49:06' Olden  (Holös, M. Olimb) • 51:39' Röymark   • 59:09' Espeland  (Bull, Haga)
Itálie
Romasko (RUS), Tufts (USA) – McCrank (CAN), Nikulainen (FIN)
Ondrej Nepela Arena
8872 diváků
Norsko

To je pro dnešek z naší strany vše, My děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou. Třeba u některého ze dvou večerních duelů mistrovství světa!
Statistické okénko:

Střely: 17:35.
Přesilovky: 4:2.
Využití: 0:1.
Nejlepší hráči: Angelo Miceli (Itálie) a Kristian Forsberg (Norsko).
Itálie nastoupila do utkání dobře a po čtyřiceti minutách držela velice nadějný výsledek. Nakonec vše ale rozhodla třetí třetina, kde se Norsko prosadilo hned šestkrát a duel končí dalším debaklem. Italy může těšit jedna věc, a to fakt, že se jim konečně povedlo vstřelit branku, kterou dal Angelo Miceli. Za severský celek se prosadila hned sedmice hráčů. Itálie si to rozdá s Rakouskem v přímém souboji o udržení.
59:58'
Itálie se ještě mohla dočkat jedné branky! Ivan de Luca zavezl kotouč do pásma a nahazoval na první tyčku. Zde se Peter Hochkofler a Alex Lambacher dostali asi k pěti pokusům, ale ani jeden v brance neskončil!
59:09'
Norsko právě vstřelilo branku!
Tak nakonec ta sedmá branka přichází. Nyní to byl čistý průstřel obránce STEFANA ESPELANDA, jenž dostal nabito a svou dělovkou zamířil přímo mezi betony Andrease Bernarda. Asistence: Christian Bull a Michael Haga.
58:20'
Norská aktivita poté pokračovala, ale Italové kotouč nakonec vybojovali a vyhodili jej až za branku Henrika Holma.
57:49'
Tobias Lindström dostal nabito k levé tyčce, odkud se z první dostával ke střele. Fenomenální Andreas Bernard se ovšem přesunul a betony skvěle chytá!
57:36'
Anthony Bardaro ve střední třetině lehce nešťastně fauloval jednoho z Norů a dostává dvě minuty. Seveřané tak mohou přidat sedmou branku.
57:02'
Italové se houževnatě hnali do útočné třetiny, ale u modré čáry kotouč lehce utekl a nakonec je z toho ofsajd. Pokračovat se bude vhazováním ve střední třetině.
56:54'
Mathis Olimb dostal zpoza branky parádní přihrávku. Už to vypadalo, že puk po střele švihem skončí v pravé šibenici italské branky, na poslední chvíli ale výtečným zákrokem zakročil gólman v modrém dresu Andreas Bernard.
56:33'
Patrick Thoresen si nyní s kotoučem najel do útočné třetiny a od pravého mantinelu posílal přihrávku do lepších pozic. Jeho spoluhráči se zde ovšem nedokázali prosadit.
55:41'
Alexander Bonsaksen odjíždí z trestné lavice, Norsko je na hřišti opět kompletní.
55:02'
V roli falešného beka se ke kotouči na modré čáře dostal Marco Insam. Ten z první zakončoval, ale jeho rána nakonec skončila jen na brusli bránícího Nora.
54:46'
Anthony Bardaro vystřelil z levého kruhu přímo do místa, kde už měl norský gólman Henrik Holm připravenou vyrážečku, kterou kotouč vyrazil až někam na tribunu.
54:10'
Angelo Miceli dlouho vedl kotouč a nakonec s ním najel až k levému kruhu. Následně po zemi poslal přihrávku do brankoviště, ale tam zakončení nepřišlo. Italové stále na kotouči.
53:41'
Faul v útočné třetině nabízí přesilovku pro Itálii. Alexander Bonsaksen si pomohl sekyrou a inkasuje dvouminutový trest.
52:54'
Patrick Thoresen se obtočil kolem branky a najel si až k pravému kruhu. Poté centroval přes brankoviště, ale žádný z hráčů v bílém se ke kotouči nakonec nedostal.
Dnešní utkání sleduje 8872 diváků.
52:20'
Itálie se sice dostala do útoku, kde jeden z hráčů předvedl parádní hit. Norsko ale šlo opět do protiakce a kotouč vedl Olimb. Tomu se ovšem nakonec vystřelit nepovedlo.
51:39'
Fatální chyba Italů na středovém kruhu znamená už šestý gól pro Nory! MARTIN RÖYMARK v úniku 1 na 0 parádní střelou vymetl levou šibenici italské branky a postaral se o možná nejhezčí gól dnešního utkání. Bez asistence.
51:04'
Angelo Miceli ujel podél levého mantinelu do útoku a jeho nahození šlo na první tyčku. Ani jeden z jeho spoluhráčů ale nezakončil, oba borci do sebe narazili.
50:30'
Opět se hraje v útočné třetině norského národního mužstva, které aktivně napadá a v posledních minutách hraje mnohem lépe.
49:32'
Norové si teď úplně nerozuměli, skončilo to ofsajdem.
49:06'
Italská defenzíva je nyní už dosti prostupná a je tu pátá trefa Norska, kterou si domácí ani nezaslouží. Jonas Holös zakončoval od modré čáry a těsně před Bernardem přišla teč SONDREHO OLDENA. Od jeho hole se kotouč nakonec dostal za záda italské jedničky. Asistence: Jonas Holös a Mathis Olimb.
48:37'
Andreas Martinsen přijímal na pravé straně přihrávku od Jonase Holöse. První dotek byl ovšem hodně špatný a kotouč se od jeho hole dostal až mezi diváky.
48:07'
Itálie se hned dostala do útoku a vytvořila si dobrou šanci. Anthony Bardaro na levém kruhu zakončoval zápěstím, ale Henrik Holm v brance Norska byl pozorný.
47:45'
Tak to byla parádní trefa! TOBIAS LINDSTRÖM objel svého italského obránce po obvodu kruhu a z takřka nulového střeleckého úhlu nečekaně vystřelil z bekhendu. Andreas Bernard si nedokázal dostatečně dobře pokrýt levou tyčku, puk mířící pod víko branky tak propadl až za záda italského gólmana. Asistence: Andreas Martinsen.
47:33'
Andreas Bernard zastavil hokejkou nahození ze střední třetiny a pro kotouč jdou Italové. Ti se pokusí ještě utkání zdramatizovat, šance na to jsou...
46:28'
Marco Rosa se z ničeho nic objevil s kotoučem sám před brankářem Holmem. Ten ale jeho zakončení po ledě nakonec pokryl, to byla velká šance!
45:30'
Hra se nyní lehce uklidnila a hraje se v pomalejším tempu. Norsko diktuje rychlost hry a nikam se moc nežene. Itálii ovšem žene za další brankou plná bratislavská aréna.
44:53'
Závar před italskou brankou. Střelu Kristiana Forsberga z pravého křídla mezi betony vyrazil italský gólman pouze před sebe, kde se do zakončení procpal Niklas Roest! Andreas Bernard své zaváhání napravil a i druhý norský střelecký pokus zlikvidoval, tentokrát už ale puk uklidil v lapačce.
43:55'
Střelecky aktivní start třetí třetiny pokračuje, Norsko si bere zpátky své dvoubrankové vedení! MICHAEL HAGA dostal před branku parádní přihrávku od pravého mantinelu. Norská pětaosmdesátka tečovala kotouč přímo do levé šibenice, to bylo pro Bernarda nechytatelné! Asistence: Thomas Valkvae Olsen a Alexander Bonsaksen.
43:21'
Andreas Bernard musel být nyní pozorný. Jeden z norských hráčů totiž obkroužil branku a u pravé tyčky zakončoval. Italská jednička ale pohotově chytá.
42:51'
Pár sekund na to se opět přerušuje. Italové se dostali do ofsajdové pozice, jmenovitě to byl Marco Rosa. Pokračuje se tedy vhazováním ve střední třetině.
42:37'
Italové aktivně napadali a pokoušeli se vybojovat další nebezpečnou akci. Nakonec je z toho vhazování před brankou Henrika Holma.
42:03'
Itálie právě vstřelila branku!
Tak se toho Italové dočkali! Nahození Armina Helfera od modré tečoval za záda norského brankáře ANGELO MICELI. Rozhodčí nakonec první italskou branku na šampionátu uznali, i když situaci zkoumalo video, zda branka nebyla dosažena nedovoleným způsobem nohou. Italové ovšem můžou zaslouženě slavit, jeden gólový zásah byl totiž na turnaji po poradě s videorozhodčím již odvolán. Stalo se tak proti Lotyšsku. Asistence: Armin Helfer, Simon Kostner.
41:47'
Norové byli od první sekundy třetí třetiny aktivní v útočné třetině a nakonec se dočkávají kýžené druhé branky! MATHIAS TRETTENES se mezi kruhy opřel do volného kotouče a dělovkou prostřelil Andrease Bernarda! Asistence: Mathis Olimb.
40:40'
Norové vybojovali kotouč v útočné třetině a Patrick Thoresen se od pravého mantinelu dral před branku. Tam se mu ale nakonec zakončit nepovedlo.
40:01'

Střely: 5:7 (celkově 11:21).
Přesilovky: 2:0 (celkově 3:1).
Vhazování: 8:11 (celkově 15:24).
Je za námi prostřední třetina duelu mezi Itálií a Norskem. Itálie byla opět aktivní a dostávala se do protiakcí. Ani jednou se ale sympatická reprezentace neprosadila. Norsko se také prodralo do nějakých nebezpečných situací, ale Andreas Bernard opět chytá skvěle.

Třetí třetina začne přibližně v 17:51.
40:00'
39:11'
Mezitím se druhá třetina dostala do své poslední minuty. Norsko nadále drží jednobrankový náskok a musí si dávat pozor na zadní vrátka. Itálie spálila již tolik šancí.
38:30'
Tobias Lindström připravil velice dobrou a nadějnou šanci pro Andrease Martinsena. Zpoza branky jej našel mezi kruhy, norská sedmadvacítka ovšem trestuhodně netrefila branku.
38:09'
Joachim Ramoser si aktivně najel do útočné třetiny, aby poté zakončoval. Jeho pokus zápěstím byl nicméně sražen do ochranné sítě a italský forvard zboural bránu s bekem Norska.
37:12'
Mathis Olimb našel naprosto parádní přihrávkou od pravého mantinelu Patricka Thoresena. Ten byl osamocen u levé tyčky, ale tam zakončoval po ledě jen do betonu přesouvajícího se Bernarda!
V držení puku vedou Norové, kteří ho drží 67% času.
36:27'
Další rána od modré čáry z hole Jonase Holöse. Norský bek ale stále čeká na branku, nyní jeho pokus skončil na levém betonu skvěle chytajícího Andrease Bernarda.
35:36'
Dlouho se Italové pokoušeli dostat do útoku. Nakonec se tak povedlo po špatné rozehrávce. Tommaso Traversa zachytil kotouč, ale jeho následná rána byla tečována do ochranné sítě.
34:43'
Andreas Bernard si i přes stížený výhled s přehledem poradil s nahození Johannesa Johannesena od modré.
34:37'
Přihrávku mezi kruhy dostal Tobias Lindström, jenž se z ničeho nic objevil v dost velké šanci. Jeho dělovka k levé tyčce ale gólem neskončila! Puk branku minul...
33:42'
Armin Hofer z otočky u mantinelu na pozici pravého křídla vystřelil, dobře stojící Henrik Holm nerazantní střelu v klidu uklidil do lapačky.
33:18'
Italové nahazovali od levého mantinelu kotouč do brankoviště, kam dojížděl další hráč. Henrik Holm tak touš raději schoval pod betonem a hru přerušil.
33:01'
Michael Haga našel na modré lajně volného Johannese Johannesena. Přízemní pokus norského obránce před italskou branou trochu poskočil, Andreas Bernard ho tak dokázal schovat v lapačce až napodruhé.
32:26'
U pravé tyčky se ke kotouči dostal Michael Haga, který se mohl prosadit krásnou brankou. Brankáře si totiž kličkou obehrál, do prázdné branky se mu ale následně zasunout nepovedlo!
32:10'
Christian Bull od levého mantinelu zkoušel překvapit italskou jedničku. Jeho pokus ale nebyl nebezpečný a kotouč skončil snad metr vedle branky.
31:19'
Ivan Tauferer přijal přihrávku na vrcholku kruhů, ale na dlouhou ruku se mu nepovedlo ideálně zakončit. Jeho spíše nahození skončilo na prvním obránci.
30:44'
Další zajímavá italská akce! Simon Kostner málem bekhendovou střelou překonal norského gólmana, ten tentokrát trošku zaváhal a puk vyrazil pouze před sebe.
30:19'
Do branky centroval Alexander Reichenberg, jenž v brankovišti viděli dvojici spoluhráčů. Ani jeden se ale k teči nedostal a u kotouč jsou Italové.
29:47'
Hned po vhazování se pokračovalo aktivní hrou norského národního mužstva. Jonas Holös zakončoval z voleje, ale ani tentokráte se jeho pokus do branky nedostal.
29:17'
Puk v útočné třetině vybojoval hostující Thomas Valkvae Olsen, jenž se mezi kruhy dostal ke střeleckému pokusu. Jeho svižná rána do levé šibenice byla Bernardem sražena nad branku.
28:24'
Přihrávku na pravou stranu nedokázal zachytit Markus Gander. Kotouč se dostal až za branku norské reprezentace a sudí pískají icing. Vhazuje se po levici Bernarda.
28:15'
Italové rozehrávali zpoza své branky a kotouč skončil mezi diváky. Další trest ale nepřichází, norský hráč puk tečoval a hra se přesouvá do střední třetiny.
28:04'
Andreas Martinsen se po menší technické chybě v boxu časoměřičů vrací na hrací plochu. Norové přežili čtyřminutové oslabení.
27:54'
Niklas Roest pokoušel štěstí v oslabení. Do útoku se dostal podél pravého mantinelu, následný švih zápěstím ale Andreas Bernard celkem pohotově vyrazil.
27:34'
Marco Rosa sice efektně prokličkoval středem hřiště až do střelecké pozice z mezikruží, nedokázal ale technicky zvládnout střelu, která nakonec letěla někam do rohu kluziště.
27:18'
Na levém kruhu dostal přihrávku Sean McMonagle, jenž zakončoval po nabídce zpoza branky. Do jeho dělovky ale skočil velice obětavý Nor.
26:50'
Marco Insam dostal nabito na modrou čáru a vyslal pořádnou dělovku. Kotouč šel do branky, ale Henrik Holm správně zasáhl a nadále drží čisté konto!
26:15'
Norsko ale zvládlo jedenáct sekund ve třech a hned poslalo kotouč za branku Bernada. Seveřané jsou ve čtyřech a hrají už jen klasické oslabení.
26:04'
Andreas Martinsen to u hrazení přehnal s hrubostí, což znamená, že doplní svého spoluhráče na trestné lavici! Italové teď tak budou jedenáct sekund hrát 5 na 3.
25:40'
Následující chvilky se hrají spíše před brankou Andrease Bernarda. Norsko oslabení dobře zvládá a snaží se držet kotouč co nejdále od branky.
24:53'
Itálie je podporována publikem, které chce jejich branku. Alex Trivellato nyní zakončoval z levé strany, ale kotouč se nakonec do branky nedostal.
24:15'
Christian Bull nestačil unikajícímu Joachimu Ramoserovi, a tak si musel pomoc faulem. Teď bude moct dvě minuty zpytovat svědomí na trestné lavici za podražení soupeře.
24:08'
Do pásma si najel na turnaji produktivní Tobias Lindström. Podél pravého mantinelu nahazoval kotouč, který se nakonec dostal do výstroje Bernarda.
23:38'
Do zajímavé střely Ivana de Luci z prostoru mezikruží skočil na poslední chvilku norský útočník Niklas Roest!
23:18'
Na italském celku je ale vidět obrovská motivace a odhodlání. Poslední tým béčkové skupiny a jediný tým bez vstřelené branky je nyní aktivnější na ledě.
22:30'
Italské přečíslení 2 na 1 tak trochu sobecky zakončoval sám Tommaso Traversa střelou švihem bez jediné nahrávky. Navíc svou trefu poslal do míst, kde už klečel připravený norský gólman Henrik Holm. Ani tentokrát tak Italové neoslaví svůj první gól na šampionátu.
22:08'
Sondre Olden dostal přihrávku mezi kruhy, ale tam se mu zakončit nepovedlo. Kotouč vybojovali Italové a šli do útoku, Holm ale zasahovat nakonec nemusel.
21:14'
Itálie ve své přesilovce nebezpečná nebyla, Alexander Reichenberg je zpátky na ledové ploše.
20:32'
Italové mají stále přesilovku, ale moc to tak nevypadá. Modří se sice dostali do útoku, ale hned o pásmo přišli. Alexander Reichenberg se brzy vrátí na led.
20:01'

Střely: 6:14.
Vyloučení: 1:1.
Vhazování: 7:13.
Největší ice-time: Ivan Tauferer (6:44) a Erlend Lesund (7:19).
Je za námi první třetina, která začala celkem vyrovnaně, ale Norové se nakonec dostali do dobrého tempa a vedou. Alexander Reichenberg je střelcem jediného gólu. Bývalý hráč pražské Sparty parádně tečoval střelu před brankou. Do šance se dostával i outsider z Itálie, ani jednou se mu ovšem nepovedlo skórovat.

Druhá třetina začne přibližně v 17:02.
20:00'
19:55'
Alex Trivellato ze zajímavé pozice trefil pouze před sebou stojícího Alexandera Bonsaksena. Zdá se, že Italové se do konce třetiny do žádné větší šance už nedostanou.
19:30'
Alex Trivellato dostal přihrávku na modrou čáru a několik sekund váhal. Nakonec nahazoval na branku, ale jeho pokus byl ztečován a Norové se poté osvobodili.
19:15'
Další nesmyslné vyloučení Norska za šestici hráčů na ledě! Jeden z norských hráčů se zapojil do hry dřív, než jeho střídající spoluhráč stihl dojet na trestnou lavici. Alexander Reichenberg si za své spoluhráče odsedí dvouminutový trest.
19:00'
Italové po pravé straně vjeli do pásma, ale u mantinelu útočící hráč upadl. Tobias Lindström se dostával ke kotouči, ale taktéž padl k zemi. Protiakce se nekoná.
18:08'
Miceli se vrátil z trestné lavice do hry, oba týmy tak už hrají v plném počtu.
17:42'
Následně Norové hrozně dlouho kombinovali, ale nakonec nic nevymysleli. Mathis Olimb přihrávali mezi kruhy, ale tam se ke kotouči dostali Italové.
16:46'
Italové vybojovali odražený puk a vyhazují až za norskou branku.
16:40'
Jonas Holös dostal nabito v první šanci početní výhody na modrou čáru. Jeho dělovka se ale do branky nedostala a Andreas Bernard parádně zakročil!
16:08'
První vyloučení utkání, Itálie hrála v šesti hráčích na ledě a Norsko má šanci na zvýšení svého jednobrankového stavu. Zahraje si první přesilovku utkání v momentě, kdy je na konci ze vstřelené branky.
15:50'
Norsko se hned po vstřelené brance dostalo do útoku, ale tam nezakončilo. Itálie se zmocnila kotouče a vymýšlí útočnou akci zpoza své branky.
15:23'
Andreas Martinsen našel na modré lajně připraveného Erlenda Lesunda, který povedeným nahození našel hokejku ALEXANDRA REICHENBERGA. Ten lehkou tečí nasměroval puk pod víko branky a překonal tak italského gólmana. Asistence: Erlend Lesund, Andreas Martinsen.
15:00'
Italové hrají dobrý hokej s aktivním napadáním. Norsku to dělá docela problémy a opět hraje ve vlastní třetině.
13:59'
Až nyní se spíše fotbalovému státu nepovedlo zaútočit a kotouč skončil na zakázaném uvolnění. Pokračuje se tak před brankou Andrease Bernarda.
13:45'
Norové neví, jak se dostat do útoku a hrají na vlastní polovině. Bránící hráči hledají místečka v obraně, ale poslední tým skupiny B dnes hraje naprosto parádně.
12:55'
Po vhazování se Norové moc nedomluvili a vyhodili na zakázané uvolnění. Po levici Henrika Holma se tak bude opakovat vhazování.
12:48'
Stefan Espeland svou přihrávkou středem hřiště nenašel nikoho z hokejistů v bílém, puk tak skončil až za italskou brankou, což znamená, že se hra kvůli zakázanému uvolnění přesune opět před norskou branku.
12:32'
Tobias Lindström nejdříve dostával přihrávku do brankoviště, ale tam se mu zakončit nepovedlo. Následně se do útoku dostala Itálie, která se snaží něco vymyslet.
12:07'
Joachim Ramoser se hnal do útočné třetiny za zblokovanou střelou. V momentě, kdy dojel kotouč za brankou, mu byl ovšem odpískán ofsajd. Hra se přesouvá do střední třetiny.
11:00'
Obrovská šance Italů! Angelo Miceli unikal sám na branku, ale zakončil jen do betonu brankáře. Ten kotouč vyrazil před sebe a ten se u jeho betonu jen tak poflakoval. Dorážka ale brankou nakonec neskončila!
10:46'
Martin Röymark nahodil z levého křídla puk přímo do lapačky připravené Andrease Bernarda. Hra tak bude pokračovat vhazováním po pravici italského brankáře.
10:15'
Je za námi polovina první třetiny, která toho moc nenabídla. Norsko je aktivnější, ale v útočné fázi se jim nedaří zakončovat a být nebezpečné.
09:54'
Pro české fanoušky dobře známý Alexander Reichenberg to dvakrát zkusil z pravého kruhu, poprvé jeho střelu srazil italský gólman betonem, napodruhé dokonce minul.
09:38'
Neujala se ani střela Jonase Holöse od modré čáry, ale konečně pro Italy se přerušuje. Andreas Bernard střelu norského beka totiž vyrazil do ochranné sítě.
09:28'
Nahození Christiana Bulla od modré letělo mimo tři tyče italské branky. S touhle střelou si Andreas Bernard nemusel lámat hlavu.
09:14'
Sondre Olden si počíhal na Marca Rosu a tvrdým hitem ho přirazil k mantinelu u norské střídačky!
08:47'
Stále se hraje bez přerušení a Norové si nahrávají v pásmu. Johannes Johannesen to zkoušel před pravým kruhem, ale opět šel pokus jen do Bernarda.
07:55'
Norský tlak nadále pokračuje a přinesl další ránu od modré čáry. Erlend Lesund střílel po ledě, ale italský hrdina posledních dní betony pohotově zasáhl.
06:54'
Alexander Bonsaksen dostal přihrávku na modré čáře a zakončoval do bližší šibenice. Andreas Bernard se ale celým tělem přesunul a střelu dokázal srazit nad branku.
06:29'
Po vhazování se už do útoku dostali opět dnes domácí. Nahození do brankoviště ukryl ve své lapačce Holm, vhazovat se tak bude po jeho levici.
06:16'
Hned po vhazování se ke střeleckému pokusu dostal obránce Christian Bull, jenž dal včera Rakousku hattrick. Jeho svižné zakončení ale skončilo v rukavici Bernarda.
06:12'
Aktivita norského celku pokračovala. Sondre Olden nahazoval od modré čáry a jeden z jeho spoluhráčů tečoval. Kotouč ale skončil za brankou a Bernard poté zakročil.
05:49'
Sondre Olden na druhé straně se střeleckým pokusem. Zkoušel to od pravého mantinelu na první tyčku, ale Andreas Bernard touš schoval ve své lapačce.
05:23'
Publikum v Bratislavě si poslední chvilky užívá, Itálie je lepší! Markus Gander to zkoušel od pravého mantinelu na první tyčku, ale Henrik Holm předvedl další zákrok.
05:11'
Nadšený potlesk italského publika sklidila přihrávka Raphaela Andergassena před norskou branku, kde se málem do stoprocentní střelecké pozice dostal Tommaso Traversa, který se ale nakonec díky důraznosti norských obránců do žádného zakončení ani nedostal.
04:42'
Poté trochu fotbalově se kotouč dostával do branky Holma. Na modré čáře to jeden z Italů zkusil patičkou, ale nic nebezpečného z toho nebylo a branka by stejně neplatila...
03:50'
Do útočné třetiny si následně najel Joachim Ramoser, který šel až mezi kruhy. Nakonec střílel, ale jeho rána neprošla do branky Holma.
03:16'
Andreas Bernard poté musel předvést po delší době také úspěšný zákrok. Proti střele z levého kruhu se ale nemusel tolik snažit a kotouč chytá.
02:40'
Angelo Miceli si najel za velkého potlesku a nadšení tribun do útočné třetiny. Na pravém kruhu ovšem zasekl a nahrát se mu přesně nepovedlo.
02:26'
Norové doplácí na nepřesné přihrávky. Ani jedna ze dvou přihrávek Stefana Espelanda neskončila na holi některého z jeho norských spoluhráčů.
01:40'
Ve střední třetině se po dalších pár sekundách přerušuje. Italové zahráli rukou a pokračuje se vhazováním před modrou čárou.
01:27'
Ke střele od modré se napřáhl norský bek Christian Bull, jeho přízemní pokus k levé tyči dokázal vyrazit betonem Andreas Bernard. Ten si tak připisuje svůj už druhý zákrok v dnešním zápase.
01:17'
Vysoká hůl jednoho z Italů znamená, že hra bude pokračovat až po vhazováním v obranné třetině jihoevropanů.
00:45'
Italům se následně nepovedlo vyhodit a Norsko se dostalo ke kotouči. Zakončit se mu sice nepodařilo, ale Seveřané nadále zůstávají v útočné třetině.
00:10'
Norové se hned pokusili o první střelecký pokus. Ze střední třetiny přišlo nahození, ale Andreas Bernard byl připraven a po deseti sekundách vyráží.
00:01'
Na ledovou plochu vjeli jako první Norové, které asi minutu na to doplnili také Italové. Právě Italové tu mají dnes slušnou podporu, usilovat budou o první góly i body.
Na ledové ploše právě odstartovala impozantní světelná show, která představí nejen Bratislavu a Košice, ale i oba dva celky, které proti sobě dnes nastoupí.

Itálie: Andreas Bernard (De Filippo Roia) – Trivellato, Hofer, McMonagle, Helfer, Tauferer, L. Zanatta, Pavlu, Marchetti – Gander, Andergassen, Traversa – S. Kostner, Bardaro, Miceli – Insam, Ramoser, Rosa – Hochkofler, de Luca, Lambacher.

Norsko: Holm (Haukeland) – Holös, Bonsaksen, Lesund, Espeland, Johannesen, Bull, Nörstebö, Kaasastul – Olden, P. Thoresen, M. Olimb – Trettenes, Haga, Valkvae Olsen – Lindström, Martinsen, Reichenberg – Röymark, K. Forsberg, Roest.

Rozhodčí: Romasko (RUS), Tufts (USA) – McCrank (CAN), Nikulainen (FIN).
ITÁLIE

Umístění v tabulce: 8.
Bilance: 0-0-0-5
Body a skóre: 0 bodů, skóre 0:38
Poslední zápas: Česko 8:0 Itálie

Italové čekají na mistrovství světa ve Slovensku na menší zázrak. V pěti duelech se jim nepovedlo vstřelit jedinou branku a pouze jedno jejich utkání neskončilo velkým debaklem. Naposledy se Italové utkali s českým týmem a celkem dlouho drželi nadějný výsledek. Nakonec se ale čeští hokejisté rozstříleli a nasázeli osm branek. Itálie ale stále živí šanci na udržení. Body proti Norsku by byly velice cenné.
NORSKO

Umístění v tabulce: 6.
Bilance: 1-0-0-4
Body a skóre: 3 body, skóre 11:28
Nejproduktivnější hráč: Tobias Lindström (2+2)
Poslední zápas: Norsko 5:3 Rakousko

Norská družina nenastoupila do letošního šampionátu v úplně nejlepším rozpoložení. Norové hned první čtyři duely prohráli, a to s celkem hrůzostrašným skóre. První úspěch přišel až v důležitém utkání s Rakouskem, kde to byl sice dlouho boj, ale zásluhou hattricku obránce Christiana Bulla se Seveřané radovali ze zisku důležitých tří bodů. Proti Itálii budou chtít Norové přidat šestý bod.
Krásný den všem fanouškům mezinárodního hokeje. V Bratislavě i Košicích se pomalu dohrávají základní skupiny. Norsko vyhrálo svůj první zápas v pátek, v bojovném duelu srazili Rakousko. Itálie na své první body čeká a s Rakouskem si to rozdá o udržení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.