MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Norsko : Lotyšsko - 21. května 2019   16:15

1:4
(1:0, 0:1, 0:3)
Lotyšsko
Lotyšsko
22:43' Indrašis  (Balcers, Blugers) • 46:59' Jaks  (Balinskis, Indrašis) • 47:55' Marenis  (A. Kulda, Balcers) • 54:13' Keninš  (Indrašis)
Norsko
Manuel Nikolič (AUT), Aleksi Rantala (FIN) – Gleb Lazarev (RUS), Andreas Malmqvist (SWE)
Ondrej Nepela Arena
Lotyšsko

Od nás to bude pro dnešek vše. Díky za pozornost, základní skupinu zakončí zápasy velikánů – v Bratislavě uvidíme Švédsko s Ruskem. Košice nabídnou zámořský souboj Kanady a USA.

Roberts Bukarts (4+0)
Je dobojováno. Lotyšsko v souboji o páté místo zaslouženě porazilo Norsko a končí tak před branami čtvrtfinále. Latvia o svém vítězství rozhodla ve třetí třetině, kterou vyhrála 3:0. Gólově se dneska prosadili Miks Indrašis, Janis Jaks, Rihards Marenis a Ronalds Keninš. Jedinou branku Norska vstřelil nejproduktivnější hráč v sestavě, Tobias Lindström.
Statistické okénko:

Střely:20:38.
Vyloučení: 2:3.
Nejlepší hráči: Andreas Martinsen (Norsko) a Miks Indrašis (Lotyšsko)
59:10'
Hraje už jen lotyšský národní tým a kotouč drží na svých hokejkách v útočné třetině. Fanoušci pobaltské země se zvedají a tleskají.
58:01'
Hlasatel oznámil poslední dvě minuty Norska a Lotyšska na tomto světovém šampionátu zde v Bratislavě...
57:45'
Střelu Janise Jakse od modré srazil jeden z jeho vlastních spoluhráčů.
57:02'
Ronalds Keninš vybojoval puk ve střední třetině a po levé straně najel do útoku. Miks Indrašis jeho přihrávku ještě zpracoval pro Robertse Bukartse, ale ten střílel jen do Haukelanda!
55:49'
Po hře za brankou nakonec propadl kotouč na modrou čáru, kde stál obránce Christian Bull. Ten si lehce popojel a zakončoval, puk ovšem skončil nad brankou.
54:45'
Andreas Martinsen šel do útočné třetiny, ale ideálně nepřihrál. Kotouč se tak dostává na hole lotyšských hráčů, kteří půjdou do útoku.
54:13'
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Haldu toho hokejového štěstíčka si teď vybral RONALDS KENINŠ! Puk po střele z levé strany propadl brankovištěm až na vzdálenější tyčku, ke které si zrovna zpoza branky sjel lotyšský střelec. Keninšovi tak už jen stačilo poslat puk do odkryté branky, Haukeland neměl jakoukoliv šanci zasáhnout. Asistence: Miks Indrašis.
53:29'
Niklas Roest pronikal po levé straně do pásma, ale tvrdým zákrokem tělem jej k zemi poslal Oskars Batna. Do protiakce tak šlo Lotyšsko, ale ta skončila kvůli ofsajdu.
52:13'
S parádním zákrokem se vytasil Elvis Merzlikins! Sondre Olden solidní přihrávkou zpoza branky našel v těsné blízkosti lotyšské branky volného Niklase Roesta. Ten vystřelil, lotyšský brankář byl ale i tentokrát tím úspěšnějším.
52:05'
Sondre Olden byl nyní hodně blízko! Elvis Merzlikins vyrazil před sebe kotouč a norská třináctka po ledě zakončovala. Puk ale skončil jen těsně vedle branky!
51:19'
Geniální přihrávku do jízdy dostával Roberts Bukarts. Tomu se ale nabídku od levého mantinelu nepovedlo zpracovat a rodící se šance je fuč.
50:27'
Norové nyní už jen střílejí, ale jejich akce jsou lehce nedomyšlené. Stefan Espeland to zkoušel od modré, ale trefil jen prvního hráče před sebou.
49:57'
Hned po vhazování to zkoušel Sondre Olden, ale jeho rána byla zblokována a navíc rozhodčí přerušili hru. Nelíbilo se jim postavení hráčů na vhazování, které se bude opakovat.
49:37'
Ronalds Keninš šel do další lotyšské akce. Podíl levého mantinelu se dostával do útoku, ale tam jeho pokračování nepřišlo. Bránící Norové jej zastavili.
48:54'
Andreas Martinsen mohl hned vrátit úder i Norska zpátky do hry! Na pravém kruhu se dostal do dobré střelecké pozice, ale nyní se zaskvěl Elvis Merzlikins!
48:20'
Tak to je slušná minutka od lotyšského týmu, který se během šestapadesáti sekund dostal do dvoubrankového vedení! To mohl před brankou ještě zlepšit Oskars Batna, ale Haukeland zakročil.
47:55'
Tak to bylo rychlé! RIHARDS MARENIS se po norské šanci ihned vydal do útoku a dostal výborný pas od Kuldy do samostatného úniku na norskou branku. Švihem poslal puk do šibenice skandinávské branky a navýšil tak vedení Lotyšska o další gól! Asistence: Arturs Kulda, Rudolfs Balcers.
46:59'
Alexander Bonsaksen se nyní musí cítit hodně ohroženě. Obrana Lotyšska jej totiž dvakrát trefila. První pokus norský bek zablokoval, ten druhý se od něj ale dostal již do branky a Lotyšsko z ničeho nic vede! Autorem branky je JANIS JAKS. Asistence: Uvis Balinskis a Miks Indrašis.
46:22'
Přízemní střelu Darzinše od modré vyrazil norský gólman betonem do rohu kluziště.
45:45'
Průběh třetí třetiny je dosti ospalý. Především Lotyšsko nehraje vůbec nic, Norsko se alespoň snaží...
44:52'
Nyní to už musel být Elvis Merzlikins, který pokryl nebezpečnou ránu. Martin Röymark vletěl do pásma a na levém kruhu zakončoval. Puk ale šel jen do prsou připraveného lotyšského brankáře.
44:00'
Alexander Reichenberg vybojoval puk za brankou a dával jej před ní pro Patricka Thoresena. Ten ale nebyl v dobré pozici a ideální zakončení se nedostavilo.
43:01'
Sondre Olden v další akci Norska posílal puk od levého mantinelu do brankoviště. Zde ovšem nikdo nestál a Elvis Merzlikins nemusel nakonec ani zasahovat.
42:21'
Do další střelecké pozice šel Niklas Roest, jenž se prokličkoval a mezi kruhy zakončoval. Jeho nepřesná rána ale nakonec skončila na zadním mantinelu.
41:36'
Do další střelecké pozice se dostal na levém kruhu Stefan Espeland. Domácí obránce zakončoval ale jen do připraveného hráče Lotyšska.
41:06'
Individuálně si najel do útočné třetiny Andreas Martinsen, který po chvilce zakončoval k pravé tyčce. Zde ale ukryl kotouč v lapačce pohotovým zákrokem Elvis Merzlikins.
40:12'
Lauris Darzinš šel po pravé straně do útoku, kde se mu ale nakonec zakončit nepovedlo. Bránící hráč Norska jej o kotouč připravil.
40:01'
Čtyřicet minut je za námi a stav je vyrovnaný. Lotyšsko bylo opět ve druhé třetině o dost aktivnějším celkem, skórovat se ale povedlo jen Miksovi Indrašisovi, který využil přesilovou hru. Ve zbytku třetiny byl dnes hostující celek velice aktivní, ale Henrik Haukeland dnes chytá parádně.

Třetí třetina začne v 17:54.

Střely na branku: 10:31.
Vhazování: 20:22.
40:00'
39:45'
Lotyšsko je nadále aktivní na kotouči a nikam se moc nežene. Třetinu zde dohraje.
38:57'
Po delší době se do útoku dostalo konečně také Norsko. Erlend Lesund zachytával ovšem přihrávku na modrou čáru až v ofsajdovém postavení. Pokračuje se tak ve střední třetině.
38:40'
Lauris Darzinš dostal dobrý pas do volného prostoru na levém křídle, kde z první poslal puk před branku na najíždějícího Robertse Bukartse. Chybělo málo, aby kotouč doputoval k lotyšskému střelci, který by se tak ocitl v jasné gólové příležitosti.
37:54'
Henrik Haukeland v posledních chvilkách velice zaměstnaný. Arturs Kulda nahazoval od levého mantinelu na první tyčku, kde ale teč nepřišla. Kotouč se odrazil od mřížky domácího brankáře.
37:35'
Uvis Balinskis v další akci svého mužstva. Nyní si najel po levé straně do útoku a zakončoval. Jeden z bránících borců ale puk srazil do ochranné sítě nad brankou.
37:14'
Norsko pokračovalo ve hře pod menším tlakem a vyhodilo až na zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude po levici Henrika Haukelanda, který drží šance Norska v utkání velice vysoko.
36:48'
Bonsaksen se vrací do hry, Norsko už je kompletní.
36:22'
Do další střelecké pozice se dostal Teodors Blugers, který zakončoval mezi kruhy. Jeho rána ale nebyla nikterak nebezpečná a puk skončil na prsou norského brankáře.
35:49'
Do první nebezpečnější šance se po dlouhé kombinaci dostal Miks Indrašis. Ten to zkoušel po ledě na vzdálenější tyčku, ale Haukeland skvěle vykopl levým betonem!
34:55'
Norsko vyhrálo vhazování a hned vyhodilo kotouč přes všechny čáry. Elvis Merzlikins jde za branku a odtud bude rozehrávat.
34:48'
Alexander Bonsaksen v souboji puk podrazil protihráče, čeká ho teď tak dvouminutový odpočinek na trestné lavici.
34:23'
Patrick Thoresen obdržel přihrávku před pravý kruh, odkud zkoušel zápěstím zakončovat. Jeho rána ale skončila na připraveném obránci Lotyšska.
33:11'
Tobias Lindström útočil na druhou branku v utkání a celkovou pátou na turnaji. Před brankou tečoval nahození od levého mantinelu, ale do branky se puk nedostal.
32:25'
Po nadějné lotyšské šanci se ještě před rakouskou brankou rozohnili vášně. Stefan Espeland se málem porval s Marisem Bičevskisem, rozhodčí nakonec ale celou situaci dokázali uklidnit a oba hráče umravnit.
32:18'
Miks Indrašis těsně před Haukelandem tečoval střelu od modré čáry a nadělal mu pořádné problémy! Norská brankář ale skvěle zakročil a skóre se zatím nemění.
31:17'
Uvis Balinskis se vrací do hry, lotyšská pětka tak už je opět kompletní.
31:08'
V nejspíše poslední akci přesilové hry se ke střele dostal Sondre Olden. Ten zakončoval z levého kruhu, ale branku Lotyšska nakonec trestuhodně netrefil.
30:42'
Alexander Reichenberg se s kotoučem dostal do brankoviště, kde mohl zakončovat, ale nakonec byl ubráněn a Elvis Merzlikins nemusel pro tentokráte zasahovat.
30:06'
Zatím to jako přesilovka Norska moc nevypadá. Lotyšsko se po levé straně pokoušelo dostat do útoku, ale nakonec skončil puk mimo ledovou plochu.
29:54'
Tak tohle se jim nepovedlo. Emils Gegeris jel společně s Gintsem Meijou do přečíslení 2 na 1. Gegeris byl ale nakonec s pukem pomalejší než jeho spoluhráč a nachytal ho v ofsajdovém postavení.
29:17'
Uvis Balinskis lehce nešťastně chtěl vypíchnout kotouč, ale místo toho fauloval jednoho z norských hráčů. Další početní výhoda pro Seveřany.
29:05'
Teodors Blugers před kruhy vedl kotouč, místo přihrávky šel ale do kličky, která mu nevyšla. Obrana Lotyšska byla naštěstí připravena a protiútok nepřišel.
28:47'
Tlak lotyšského mužstva pokračoval, ale svižné nahození od modré čáry skončilo v lapačce pozorného Haukelanda. Erlend Lesund poté dorážejícího hráče poslal k zemi.
28:21'
Roberts Bukarts nesobecky poslal puk pod sebe na volného Martinše Dzierkalse v prostoru mezikruží. Dobře postavený Henrik Haukeland nakonec střelu k tyči dokázal vyrazit mimo norskou klec.
27:54'
Arturs Kulda zakončoval od modré čáry, ale střela mu nesedla. Kotouč se došoural na hůl Martinše Dzierkalse, který zadovkou přihrával k pravé tyčce. Zde byla branka odkrytá, ale nikdo z hráčů se neprosadil!
27:00'
Norsko ještě kombinovalo, ale v útoku nic nevymyslelo. Roberts Bukarts se vracel na led v momentě, kdy jel Teodors Blugers do útoku. Zakončit se této dvojici ovšem nepovedlo.
26:57'
Roberts Bukarts naskočil z trestné lavice na led, Lotyšsko v plném počtu.
26:27'
Lotyši zatím skvěle brání, už podruhé kotouč letí někam za norskou branku.
25:49'
Další rána šla také od modré čáry, nyní to zkoušel Stefan Espeland. Jeho nahození ovšem trefilo spoluhráče a puk se dostal do rohu kluziště. Lotyšsko vyhazuje.
25:35'
O první pokus v přesilovce se pokusil zkušený obránce Jonas Holös. Před pravým kruhem zakončoval k levé tyčce, ale Elvis Merzlikins dráhu kotouče viděl a ukryl jej ve výstroji.
24:57'
Příliš agresivní byl nyní ve střední třetině Roberts Bukarts. Ten si podržel jednoho z norských hráčů, který upadl k zemi. Přesilovka tedy také pro Norsko.
24:07'
Hned po vhazování se dostal ke tvrdému střeleckému pokusu Ronalds Keninš. Ten to zkoušel z voleje, ale Henrik Haukeland nakonec zasahovat nemusel.
24:01'
Lauris Darzinš dostal dobrou přihrávku do volného prostoru na levém křídle přes celou šíři kluziště. O skvělé momentu ale přišel, když si nedokázal puk správně zpracovat a ten mu o brusli odskočil do špatné střelecké pozice. Pro Henrika Haukelanda to tentokrát byla hračka.
23:37'
Nyní si Teodors Blugers najel do útočné třetiny a na levém kruhu přenechával kotouč. Toho se ale zmocnili Norové, kteří jdou do protiakce.
23:04'
Aktivní Lotyšsko chtělo pokračovat v aktivní hře. Kristaps Sotnieks dostal přihrávku na levý kruh, ale bek pobaltské země střílel jen do připraveného Haukelanda.
22:43'
Parádní přihrávkou zpoza branky Rudolfs Balcers našel úplně volného MIKSE INDRAŠISE v pravém kruhu, který dělovkou pod víko norské branky srovnává skóre dnešního utkání! Asistence: Rudolfs Balcers, Teodors Blugers.
22:09'
Po pár přihrávkách to od modré zkoušel Miks Indrašis. Ten zakončoval k levé tyčce, ale branka Haukelanda nebyla nakonec ohrožena.
21:45'
Nešťastně tečovaná přihrávka na modré lajně znamená lotyšský ofsajd. Rozehrávat se bude ve středovém kruhu.
21:07'
V oslabení pak ujel Martin Röymark, jenž se u levé tyčky dostal do zakončení. Zkoušel to na první tyčku, ale betony Merzlikinse pohotově zakročili.
20:51'
Rihards Bukarts připravil hned po vhazování střeleckou pozici pro Ralfse Freibergse. Ten poslal na branku pořádnou dělovku, ale Henrik Haukeland zůstává nepřekonán.
20:45'
Erlend Lesund si pomohl držením v souboji s Kristapse Sotnieksem, což neuniklo rozhodčím, kteří ho vzápětí poslali na dvě minuty na trestnou lavici Velká šance Lotyšů na vyrovnání.
20:29'
Lotyšsko chtělo hned aktivně otravovat norskou defenzivu. Lauris Darzinš si sjel s kotoučem po pravém kruhu před branku, kde přihrávkou vylepšoval pozici. Norové ale zakročili.
20:01'
Je za námi první třetina, kde je zatím jediným rozdílovým faktorem přesilovka Norska. Lotyšsko bylo aktivnější pohybem i střelecky. Henrik Haukeland ale zatím chytá velice dobře. Jediným střelcem duelu je tak nejproduktivnější Nor, který má s dnešní trefou již čtyři góly – Tobias Lindström.

Druhá třetina začne přibližně v 17:04.

Střely: 8:17.
Vyloučení: 0:1.
Vhazování: 10:10.
20:00'
19:51'
Lotyšsko ještě v posledních sekundách vymyslelo jednu šanci. Arturs Kulda byl na konci aktivní kombinace. Mezi kruhy střílel do horní části branky, ale Henrik Haukeland pohotovou lapačkou kryje.
19:02'
Tak toto je nepříjemné. Oskars Batna se zřejmě omylem střetl na modré s jedním z norských hráčů a zůstal ležet na zemi. Teď už ale v doprovodu odjíždí na střídačku a vypadá to, že by mohl v utkání ještě pokračovat.
18:41'
Michael Haga po vhazování najel do útočné třetiny, ale na levé straně bylo jeho počínání ukončeno. Sudí opět viděli nepovolený vjezd do pásma, ofsajd a vhazování ve středu.
18:28'
Lotyšsko chce ještě srovnat do konce první dvacetiminutovky. Ronalds Keninš vedl puk po pravé straně, ale před modrou čárou jej zasekl a spoluhráči přejeli do ofsajdu.
17:50'
Alexander Bonsaksen pak centroval kotouč od levého mantinelu do ohně, kde bylo hned několik hokejek. Ani jedna ale neposlala neposednou gumu do branky.
17:29'
Hra se následně přerušila v levém rohu, za brankou Henrika Haukelanda. Tam totiž několik hráčů bojovalo o kotouč. Jeden z norských borců jej nakonec zalehl a je přerušeno.
17:05'
Severské mužstvo bylo nadále pod menším tlakem a osvobodilo se pouze za cenu zakázaného uvolnění. Hra tak bude pokračovat po levici Henrika Haukelanda
16:34'
Další rána obránce Janise Jakse, který se včera prosadil proti Švédsku. Nyní to bylo před levým kruhem, ale jeho svižná rána po ledě zapadla na betony norské dvojky.
16:16'
Janis Jaks na druhé straně měl zájem o vyrovnání. Jeho rána šla do brankoviště, kde ale zasáhl Haukeland tělem. Lotyšsko následně doráželo, ale kotouč se do branky nedostal.
16:05'
Nahození jednoho z lotyšských útočníků uklidil Henrik Haukeland v lapačce. Norský gólman je zatím bezchybný, vydrží mu to ale i dalších 43 minut?
15:18'
Norsko právě vstřelilo branku!
Jednatřicet sekund před koncem přesilové hry to ale již vyšlo a Norsko jde do vedení! TOBIAS LINDSTRÖM se podruhé dostal ke střele z levého kruhu a nyní byla jeho rána přesná! Elvis Merzlikins nedokázal na milimetrové zakončení dosáhnout. Asistence: Jonas Holös a Andreas Martinsen.
15:04'
Ani jedna ze dvou norských střel neprošla k lotyšské brance. Pobaltští hokejisté dobře vykrývají střelecký úhel.
14:34'
Nejproduktivnější Nor na turnaji Tobias Lindström dostal nabito na levý kruh, odkud pálil z voleje. Kristaps Sotnieks ale předvedl obětavý zákrok, který jej ovšem musel lehce zabolet.
14:02'
Krátce po buly letí puk až za branku Norska. Lotyšům se podařilo vyhodit puk do bezpečí!
13:49'
Oskars Batna je prvním vyloučeným hráčem utkání. Za brankou mu byl odpískán faul a za pozdní dohrání si odsedí dvě minuty na trestné lavici.
13:39'
Pobaltské mužstvo vedlo útočnou akci podél pravého mantinelu, ale ta měla jen jepičí život. Hlavní sudí pískají ofsajd a pokračovat se bude ve středu ledové plochy.
12:41'
Po dalším vhazování přišla střela Arturse Kuldy po ledě. Puk se dostával do branky, ale nakonec skončil na jednom z bránících hráčů. Norsko je tak na kotouči.
12:37'
Martinš Dzierkals z otočky nahodil puk na norskou branku. Henrik Haukeland jeho nerazantní pokus v klidu ukryl v lapačce. Hra tak bude pokračovat po levici norského gólmana.
12:04'
Johannes Johannesen měl v plánu zakončit protiakci Norska. Obránce skandinávského mužstva zakončoval před levým kruhem, ale rána mu nesedla a puk sjel z kotouče.
Na střely vede po první desetiminutovce Lotyšsko. To prověřilo norského gólmana už devětkrát. Norové vystřelili pětkrát.
11:46'
Ralfs Freibergs z příklepu od modré svou střelu namířil k pravé tyčce, kde už číhala lapačka norského gólmana.
11:41'
Hned po vhazování se dostal ke kotouči Rudolfs Balcers. Nejproduktivnější Lotyš na šampionátu šel do zakončení, ale z mezikruží trefil jen prostor, kde operoval Henrik Haukeland.
11:32'
Roberts Bukarts parádně prodloužil přihrávku z levého křídla na Mikse Indrašise. Henrik Haukeland se musel vytasit s velmi slušným zákrokem, aby střelu z příklepu od lotyšského útočníka dokázal alespoň vyrazit.
11:02'
Mezi kruhy zachytil rozehrávku dnes domácích Emils Gegeris. Ten se pokoušel přihrávat pod sebe zadovkou, ale nikdo se v tomto prostoru nenacházel.
10:09'
Mathis Olimb byl nebezpečný po přejetí modré čáry. Z pravého kruhu zakončoval po ledě na vzdálenější tyčku, ale Elvis Merzlikins pohotově vykopl svůj beton.
09:57'
Po nechtěné přihrávce o zadní mantinel od Sotniekse zakončoval Ralfs Freibergs. Ten z ostrého úhlu rychlou střelou z první nedokázal ani tentokrát norského gólmana překvapit.
09:28'
Na druhé straně Martin Röymark najel do útočné třetiny a od levého mantinelu nahazoval na první tyčku. Elvis Merzlikins ale jeho nahození srazil do rohu.
08:54'
Henrik Haukeland měl s prudkou střelu z příklepu od Robertse Bukartse značné problémy, dokázal ji totiž vyrazit pouze před sebe, kde naštěstí pro norského brankáře byl pouze jeden ze skandinávských beků.
08:34'
Ralfs Freibergs se dostal ke střeleckému pokusu poté, co jeho spoluhráč přejel modrou čáru a připravil pro něj střeleckou pozici. Obránce Lotyšska ale mířil jen vedle branky.
07:57'
Teodors Blugers je na tomto šampionátu dosti vidět a nyní se dostával do další útočné akce. Po přejetí modré čáry chtěl vylepšovat pozici pro spoluhráče, ale ten se ke kotouči nedostal.
07:02'
Mathis Olimb mezi kruhy připravil kotouč pro Andrease Martinsena, který z první zakončoval. Jeho zakončení ale nebylo přesné a puk skončil jen nad brankou Merzlikinse.
05:57'
Gints Meija si nyní sjel zpoza branky do zakončení a Haukelanda se pokoušel propálit na první tyčku. Norský brankář ale ramenem parádně zakročil!
05:25'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Andreas Martinsen se nyní prokličkoval až do zakončení. Přes obránce zakončoval u pravého mantinelu, ale Elvis Merzlikins měl pozornou lapačku.
04:55'
Andreas Martinsen se v mezikruží prosekal k přízemní střele, která ale letěla těsně vedle levé tyčky lotyšské branky.
04:24'
Arturs Kulda zakončoval snažení svého celku nahozením od modré čáry. Henrik Haukeland jeho pokus na vzdálenější tyčku v lapačce neudržel, ale u kotouče je Norsko.
03:47'
Norsko pokračovalo v aktivní hře a po přerušení se bude vhazovat po levici Merzlikinse. Ten ale dnes zatím žádnou větší práci neměl.
03:10'
Kotouč vybojoval u levého mantinelu Martin Röymark, jenž posílal kotouč do brankoviště. Tam ale nikdo v červeném nebyl a hrají Lotyši.
02:09'
Střelecky to jako první zkoušel od levého mantinelu Mathias Trettenes. Jeho rána byla ovšem ztečována a kotouč skončil nad brankou.
01:40'
Tak tohle bylo na hraně, Miks Indrašis se obětavě vydal za pukem směřujícím někam na norskou polovinu a vyplatilo se mu to. V rychlostním souboji přebruslil nic netušícího norského obránce a jel tak takřka sám na branku. Nakonec ho ale Christian Bull velmi kontroverzním hitem nabral ze strany a za pět minut dvanáct u odebral puk.
01:20'
Právě severský stát se ale nikam nedostal a nyní klidní hru kombinací ve vlastní třetině. Poté se ale bude chtít dostat dopředu.
00:38'
Rudolfs Balcers ve střední třetině přihrával na lépe postaveného spoluhráče. Ten ale přihrávku nezachytil a ke kotouči se dostává Norsko.
00:05'
Teodors Blugers vyhrál úvodní vhazování duelu a Lotyšsko se hned dostává do útočné třetiny.
00:01'
Krásné úterní odpoledne z Bratislavy ještě jednou! Oba celky jsou již na ledové ploše. Norsko nastoupí v klasických červených dresech, Lotyšsko muselo sáhnout pro světlou bílou.
Právě odstartovala impozantní světelná show na ledové ploše. Ta má za cíl představit zahraničním fanouškům nejen Bratislavu a Košice, ale i oba dva celky, které se dnes proti sobě postaví! Začíná se už za pár minut.
Sestava Norska

Norové podle očekávaní nastoupí do svého posledního zápasu na mistrovství světa v plné polní. V brance začne Henrik Haukeland, momentálně chytající ve finské lize za tým KooKoo. Záda mu bude krýt jmenovec slavného norského herce Henrik Holm.

Na soupisku se nevešlo rovnou pět hráčů. Norové tak do utkání nastoupí v počtu sedmi obránců a deseti útočníků. Zatím nejproduktivnější norský útočník, Tobias Lindström, nastoupí ve třetí lajně.

Sestava Lotyšska

I hokejisté z Pobaltí nastoupí na poslední zápas sezóny v té nejsilnější sestavě. Do branky se postaví talentovaný Elvis Merzlikins, záda mu bude krýt Gustavs Grigals.

Ze soupisky před zápasem s Norskem kanadský trenér Bob Hartley škrtl rovnou tři hráče. Mimo brankáře Gudlevskise tak do utkání nenastoupí Guntis Galvinš z Třince a Rodrigo Abols. Celkově tak nastoupí v rudém lotyšském dresu sedm obránců a třináct útočníků.

Norsko: Haukeland (Holm) – Holös, Bonsaksen, Espeland, Lesund, Johannesen, Bull, Kaasastul – P. Thoresen, M. Olimb, Olden – Martinsen, Lindström, Reichenberg – Roest, K. Forsberg, Röymark – Haga, Trettenes.

Lotyšsko: Merzlikins (Grigals) – Freibergs, Cibulskis, Balinskis, Jaks, A. Kulda, Sotnieks, Zile – Balcers, Blugers, Darzinš – Roberts Bukarts, Indrašis, Keninš – Meija, Bičevskis, Rihards Bukarts – Dzierkals, Gegeris, Batna – Marenis..

Švédsko 5:4 Lotyšsko
Branky a nahrávky:11. Pettersson (Landeskog, Lindholm), 34. A. Kempe (W. Nylander, Klingberg), 49. Lander (A. Kempe), 51. Hörnqvist (W. Nylander, Ekholm), 60. Rasmussen – 30. Roberts Bukarts (Rihards Bukarts, Freibergs), 42. Roberts Bukarts, 44. Jaks (Rihards Bukarts, Darzinš), 57. Roberts Bukarts (Indrašis, Sotnieks).

Lotyšsko: Gudlevskis (59.–60. Merzlikins) – Cibulskis, Freibergs, Sotnieks, A. Kulda, Balinskis, Jaks, Zile – Darzinš, Indrašis, Roberts Bukarts – Balcers, Blugers, Keninš – Rihards Bukarts, Meija, Batna – Marenis, Dzierkals, Gegeris – Bičevskis.

Itálie 1:7 Norsko
Branky a nahrávky: 43. Miceli (Helfer, S. Kostner) – 16. Reichenberg (Lesund, Martinsen), 42. Trettenes (M. Olimb), 44. Haga (Valkvae Olsen, Bonsaksen), 48. Lindström (Martinsen), 50. Olden (Holös, M. Olimb), 52. Röymark, 60. Espeland (Bull, Haga)

Norsko: Holm – Holös, Bonsaksen, Lesund, Espeland, Johannesen, Bull, Nörstebö, Kaasastul – Olden, Thoresen, M. Olimb – Trettenes, Haga, Valkvae Olsen – Lindström, Martinsen, Reichenberg – Röymark, Forsberg, Roest.
NORSKO

Norové na světovém šampionátu nechytili začátek a se všemi favority padli. Seveřanům vyšly pouze duely s Itálií (7:1) a sestupujícím Rakouskem (5:3). Proti Lotyšsku si zahrají o celkový pátý flek skupiny B. Zatím nejproduktivnějším hráčem norského výběru je zkušený Tobias Lindström, kterému se povedlo třikrát skórovat a přidat dvě asistence.

Umístění: 6.
Bilance: 2-0-0-4
Body a skóre: 6 bodů, skóre 18:29
Přesilovky: 10% (2/20)
Oslabení: 72,73% (6/22)
Nejproduktivnější hráč: Tobias Lindström (3+2)

Poslední tři zápasy
Rakousko 3:5 Norsko
Švýcarsko 4:1 Norsko
LOTYŠSKO

Mužstvo z Pobaltí předvádí v Bratislavě velice slušné výkony, ale pokaždé jim k výhře něco chybí. Také Lotyšsko zvládlo duely s Itálií (3:0) a Rakouskem (5:2). Naposledy svěřenci Boba Hartleyho odehráli duel se Švédskem, který byl v poslední minutě vyrovnaný. Kanadský kouč ovšem chtěl a potřeboval tři body, a tak z branky odvolal brankáře. Švédsko nakonec vyhrálo 5:4.

Umístění: 5.
Body a skóre: 6 bodů, skóre 17:19
Přesilovky: 32,14% (9/28)
Oslabení: 80,95% (4/21)
Nejproduktivnější hráč: Rudolfs Balcers (1+6)

Lotyšsko 1:3 Rusko
Česko 6:3 Lotyšsko
Krásný den všem fanouškům mezinárodního hokeje! Své poslední zápasy na mistrovství světa v Bratislavě odehrají hokejisté Norska a Lotyšska. Zatímco Norové jsou mimo čtvrtfinále již déle, Lotyši ztratili poslední naději v pondělí, kdy padli se Švédskem. Utkání na stadionu Ondreje Nepely startuje v 16:15. Vítěz duelu skončí na pátém místě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.