MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Itálie : Kanada - 30. května 2021   15:15

1:7
(0:4, 1:2, 0:1)
Kanada
Kanada
02:33' Perfetti  (Schneider, Foudy) • 08:04' Mangiapane  (Co. Brown, Henrique) • 11:33' Stecher  (Anderson-Dolan) • 11:56' Henrique  (Mangiapane) • 34:48' Mangiapane  (Co. Brown, Ferraro) • 37:28' Comtois  (Mangiapane, Co. Brown) • 55:54' Pirri  (Co. Brown, Henrique)
Itálie
Fazio (12. Fadani) – Pietroniro, Trivellato, Glira, Spornberger, Miglioranzi, Casetti, Marchetti, Gios – Miceli, Petan (A), Frank (C) – Hochkofler, Giliati, Andergassen – Gander, Bardaro, Frigo (A) – Pitschieler, Deluca, Magnabosco.
Ansons (LAT), Vikman (FIN) – Hynek, Ondráček (oba CZE)
Riga Arena
Kanada

To je prozatím vše z Riga Areny, díky za pozornost a na počtenou zase u dalších onlajn přenosů z letošního světového šampionátu v ledním hokeji.
Máme za sebou další duel skupiny B, ve kterém Kanada splnila svou povinnost a porazila Itálii 7:1. Ve třetí třetině pokračoval nastavený trend z předchozích čtyřiceti minut. A tedy Kanada v tlaku a Italové museli bránit nájezdy Javorových listů. Dobrý výkon podal po svém nástupu Davide Fadani, mladý brankář ročníku 2001 a rodák z Milána. O poslední gól duelu se postaral Brandon Pirri, jenž se postaral o sedmou branku. Kanada tak stále bojuje o čtvrtfinále a o jejím osudu rozhodnou zbývající duely skupiny B, protože Javorové listy nemají stoprocentní kontrolu nad svým osudem. Musí však bezpodmínečně porazit Finy, aby se přiblížili k postupu do čtvrtfinále.
Nejlepší hráči dnešního duelu:

Davide Fadani (ITA)
Andrew Mangiapane (CAN)
Střely na branku ve třetí třetině – 3:19 (celkem 14:49).
59:34'
Závěr duelu tedy dohrají v početní převaze Italové, Perfetti dostal dvě minuty za podrážení.
59:23'
Italové budou hrát přesilovku, nyní to zkouší v šesti proti čtyřem.
58:49'
A opět Hagel! Ten si vyčkal na italské střídání a v rychlosti najel do pásma. Golfákem následně nepřekonal brankáře soupeře. Dobrý zákrok Fadaniho.
58:13'
Další zajímavá akce, Hagel dostal přihrávku před takřka prázdnou branku. Ale vůbec netrefil puk.
57:43'
Ke střele se odhodlal Jacob Bernard-Docker, jeho pokus švihem končí na zadním mantinelu. Italové následně vyhazují pryč z pásma. Je z toho zakázané uvolnění.
57:05'
Zbývají necelé tři minuty do konce. Kanada je opět v útočném pásmu.
55:54'
Kanada právě vstřelila branku!
Za svou aktivitu v dnešním duelu si forvard BRANDON PIRRI rozhodně gól zasloužil. Zpoza branky mu přihrál Brown a kanadská třiasedmdesátka z bezprostřední blízkosti překonala Fadaniho. 1:7! Asistence: Connor Brown a Adam Henrique.
55:07'
Kanadský tlak nyní trochu opadl, čtvrtá formace se nedokáže dostat přes italskou hráz ve středním pásmu.
53:58'
Stecher nahodil na brankáře Fadaniho, který puk vyráží na zadní mantinel.
53:15'
Kanada opět vpředu! Hagel hledal před brankou Danfortha, našel však jen hůl italského obránce Miglioranziho.
52:31'
Další kanadská šance, z podobného prostoru jako před chvilkou Bunting, pálil tentokráte Comtois, ale Fadani puk vyráží do ochranné sítě.
51:56'
Opět Bunting, ten to zkusil příklepem z levého kruhu, ale Italové střelu blokují do ochranné sítě.
51:45'
Od Beaudina dostal nabito Bunting, jeho pokus byl však tečovaný a zamířil mimo.
Střely na branku ve třetí třetině – 1:13 (celkem 12:43).
50:58'
A další střelu si připisuje i Pirri, který dostal kotouč někam nad kruhy, ale jeho pokus chytá Fadani.
50:44'
Schneider odvedl dobrou práci na modré odkud pěkně přihrál před branku kapitánovi Kanady, kterým je Adam Henrique. Ten však nedokázal ideálně zakončit.
49:01'
Do dobré pozice dostal puk od Foudyho Perfetti, tomu však během střely sjel kotouč z hole.
48:00'
Danforth se rozhodl natlačit od levého mantinelu až před branku. To se mu povedlo, ale do zakončení se již nedostal. Nicméně hokejisté v bílém i nadále zůstávají v pásmu.
47:28'
Kanada ve třetí třetině na puku strávila asi tak 95 % dosavadního průběhu hry. Velká dominance Severoameričanů, kteří nyní mohou zkoušet různé nové kombinace k sehrání.
Střely na branku ve třetí třetině – 1:10 (celkem 12:40).
46:34'
Bunting nyní točil asi pět italský hráčů a úspěšně. Přihrál následně Comtoisovi, ale na něj už byla italská přesila moc silná. Forvard se čtyřiačtyříctkou následně ztratil puk.
45:40'
A opět Pirri! Třináctý forvard dostává celkem dost prostoru na ledě, nyní jeho dobrou ránu vyráží lapačkou Fadani před sebe, italská obrana následně odklízí puk.
45:05'
Pirri sice najel s pukem do pásma, ale následně se mu nepovedla nahrávka zpět a Javorové listy musí začít znovu.
44:01'
Anderson-Dolan z levého křídla předložil puk Schneiderovi, avšak Fadani výborně zasáhl. Stejně jako o chvilku později, když se právě Anderson-Dolan dostal do velké šance před brankou. Dobrá práce italského náhradníka, brankáře ročníku narození 2001.
43:30'
Italové se brání za cenu zakázaného uvolnění.
42:45'
Další možnost! Hagel krásně prošel přes bek a vypálil. Jeho spoluhráči následně chyběl jen kousíček k tomu, aby zasunul do odkryté branky. Byl to Anderson-Dolan, kdo se málem prosadil.
42:26'
Velká šance! Hagel přihrál zpoza branky Paulovi, ale jeho střelu chytá Fadani!
41:53'
Rychle po buly v útočném pásmu to zase na druhé straně z pokleku vyzkoušel Brandon Hagel, ale těsně minul.
41:42'
Na druhé straně zase musel zasahovat Hill, ale poradil si s pokusem obránce od modré čáry.
41:11'
Po rychlé kombinaci druhého kanadského útoku chtěl zakončovat Comtois, ale jeho střela k brance ani nedošla.
40:18'
A hned velká šance! Před brankou se zjevil nehlídaný Henrique, ale kanadský kapitán svůj blafák nedotáhl.
40:05'
I třetí úvodní buly dnešního duelu patří Kanadě.
40:01'
Oba celky vstupují na led! Za minutu startuje třetí dvacetiminutovka.
Zápas je sice prakticky rozhodnutý, ale nás čeká ještě třetí dějství. To začne v 16:57.
Máme za sebou čtyřicet minut dnešního duelu a skóre je mnohem příznivější pro Javorové listy. Ty vedou 6:1 poté, co se ve druhé třetině prosadil podruhé v utkání Andrew Mangiapane, ruku k dílu přidal také Maxime Comtois. Za Italy však ještě před tím dokázal snížit Angelo Miceli.
Střely na branku ve druhé třetině – 3:13 (celkem 11:30).
40:00'
39:53'
V závěru třetiny to ještě z pravého křídla zkusil Power, brankář Fadani střelu kryje.
39:10'
Jeden z čarových sudí, je to Daniel Hynek z Česka, schytal nepříjemný zásah do obličeje. Ale zdá se, že krev neteče a rozhodčí je v pořádku.
38:51'
Další zajímavá příležitost Kanaďanů, v té byl Brown, jenž dostal puk před branku a z voleje jej švihem poslal na branku. Fadani si však poradil.
37:54'
Brandon Pirri drží puk u branky, ale následně o něj přišel a dopředu může Markus Gander.
37:28'
Javorové listy využívají přesilovou hru, Mangiapane našel z pravého křídla volného MAXE COMTOISE, který se rozhodl vypálit z levého kruhu golfákem. No a jeho pokus končí v brance! Skvělá střela forvarda Anaheimu. Asistence: Andrew Mangiapane a Connor Brown.
37:10'
Kanaďané nyní dvakrát zkoušeli podobnou akci, kdy dostával na střelu Vilardi, ale ani v jednom případě to nevyšlo!
36:39'
Frigo rychle po startu oslabení osvobozuje svůj tým po dobré práci.
36:17'
Simon Pitschieler podrazil v rohu obranného pásma jednoho z Kanaďanů a ti tak budou mít k dispozici další početní výhodu.
35:17'
Mario Ferraro se prokličkoval až před Fadaniho, ale nedokázal jej překonat.
34:48'
Ihned po vhazování se však Kanada dostala do skvělé kombinace. Na modré čáře přihrál puk Ferraro k mantinelu Brownovi, jenž krásnou křižnou přihrávkou našel střelce branky. ANDREW MANGIAPANE je tím, kdo zakončoval do protipohybu brankáře. Asistence: Connor Brown, Mario Ferraro.
34:40'
Kanaďané v šanci. Fadani si musel připsat dva rychlé zákroky, po jednom z nich ho ještě Bunting sekl přes rukavice, ale vylučovat se nebude.
Střely na branku ve druhé třetině – 3:6 (celkem 11:23).
33:40'
Stecher zkoušel své štěstí od modré čáry poté, co mu přihrál Foudy, ale Fadani vyráží.
33:14'
Nyní se však nevyvedla rozehrávka Italům, píská se zakázané uvolnění.
32:55'
Italové v plném počtu, Kanadě přesilovka příliš nevyšla.
32:39'
Po rychlém výpadu Italů přišel i tlak Kanady před italským brankářem, ten však dotíraní soupeře odolal.
32:15'
Málem přišla opět branka na italské straně! Do brejku ujeli Bardaro spolu s Frigem, ale jejich kombinace nakonec nevyšla! Škoda pro ně.
31:18'
Přesilovka Kanaďanům zatím nevychází, první pokus končí v ochranné síti.
30:55'
Miglioranzi podrazil Comtoise, Kanaďané si zahrají přesilovou hru krátce poté, co inkasovali branku.
30:31'
Itálie právě vstřelila branku!
Těsně před branku dostal kotouč italský útočník Angelo Miceli, který chtěl objet brankáře Hilla a zasunout do odkryté branky. To se mu sice nepovedlo, ale na brankovišti byl důrazný Pitschieler, který zasunul puk do branky. Po cestě ho však tečoval ještě ANGELO MICELI! Podle sudích proběhlo vše naprosto v pořádku a branka platí. Nebyla tedy ani posunutá a ani se nejednalo o nedovolené bránění brankáři. Asistence: Simon Pitschieler.
29:49'
A opět Vilardi ve větší šanci. Kanadská třináctka dostala puk na pravou stranu a křižnou ranou chtěla překonat Fadaniho. Útočník LA Kings však mířil mimo.
28:39'
Do dobré pozice na pravém kruhu dostal puk Vilardi, jeho střela z pokleku však končí na zadním hrazení.
28:13'
Justin Danforth hledal před brankou před brankou Comtoise, ale tomu těsně před hokejkou vzal puk italský obránce.
Střely na branku ve druhé třetině – 1:4 (9:21).
27:34'
A opět Hagel, ten si najel do pásma, už když Javorové listy byly v pěti, a střelou prověřil lapačku brankáře.
27:05'
Málem branka v oslabení! Anderson-Dolan získal puk a předkládal jej před prázdnou branku Hagelovi, ten však netrefil kotouč!
26:39'
Foudy se málem v oslabení mohl hnát do úniku, ale italská obrana nakonec zapracovala dobře.
26:01'
Gander upadl ve středním pásmu a ve skluzu tak přejel modrou čáru dříve než hráč s pukem. Celkem vtipný moment.
25:20'
Ale nyní si zahraji podruhé přesilovku Italové, Pirri se prezentoval útočným faulem.
24:01'
Na závěr přesilové hry se na pravém křídle dostal ke střeleckému pokusu ještě Vilardi, ale ten těsně minul pravou šibenici!
23:49'
Owen Power dostal kotouč na modrou, ale jeho pokus blokuje italská defenzíva.
23:16'
Dobrá práce Bardara, jenž vybojoval puk a Petan následně vyhazuje.
22:34'
Mangiapane nezpracoval přihrávku, a tak se šance před Fadanim nekoná. Zatím nemusel řešit italský brankář nějaký vážnější problém v brankovišti.
22:04'
V obranném pásmu došlo k nějaké neshodě Lucy Friga se soupeřem a Frigo za to dostává dvě minuty. A to protože se snažil shodit soupeři přilbu.
21:17'
Ke střele so dostal Nick Paul, a nechybělo moc, aby si Phil Pietroniro kotouč srazil do vlastní branky. To by byla smůla.
20:25'
První zásah ve třetině si připisuje opět brankář Hill, na něhož to zkoušel zpoza beka Alex Petan. Kanadský brankář lapačkou chytá.
20:15'
I druhou třetinu zahajují Kanaďané úspěšným buly.
20:01'
Oba celky jsou připraveny na druhou dvacetiminutovku, za minutku začínáme.
Druhé dějství odstartuje zhruba v 16:04.
Máme za sebou úvodní třetinu, kterou naprosto ovládli Kanaďané. A to jak herně, tak i výsledkově. Ono se to avšak také dalo trošku čekat, Italové totiž hrají už druhé utkání ve dvou dnech a únava se tak jistě hromadí. Včera schytali Jihoevropané jedenáct branek od Kazachstánu a nyní už prohrávají s Kanadou 0:4. O branky se postarali postupně Cole Perfetti, Andrew Mangiapane, Troy Stecher a Adam Henrique. Italové mohli snížit v závěru, když byl vyloučený Comtois. Uvidíme, co nám nabídne třetina druhá. Ale zatím sledujeme opravdu zápas "na jednu stranu".
Střely na branku – 8:17.
20:00'
19:39'
Power se nedomluvil s Justinem Danforthem na tom, kdo vystřelí. A tak nevystřelil vůbec nikdo. Fadani může zůstat v klidu.
18:48'
A ještě Raphael Andergassen se dostal nad pravým vrcholkem kruhu následně ke střele. Sice mířil vedle, ale Hill si připisuje zákrok vyrážečkou.
18:28'
Krátce před návratem Comtoise na led se ke střele dostal Casetti, jenž svým golfákem mířil mimo.
17:54'
A další italské nahození od modré, k němu se dostal Miceli, ale nic z toho. Italské přesilovky jsou zatím hrané stylem nahození od modré a uvidíme, co z toho vyjde. Zatím nevyšlo nic.
16:51'
Podobný záměr také Trivellato, jeho střela z modré čáry už byla mnohem nebezpečnější, a tak musel Hill zasahovat a přerušit hru. První vážnější italská šance.
16:45'
Miceli hledal někoho na střílenou teč, ale k té nedošlo. Puk mířil mimo.
16:28'
Maxime Comtois podrazil Simona Pitschielera v útočném pásmu a Kanada bude dvě minuty hrát ve čtyřech. Kanadský útočník je na sebe hodně rozzlobený.
16:01'
Tyč! Maxime Comtois skvěle vybojoval v útočném pásmu puk, a zároveň si ho dokázal také pokrýt vyrazit s ním před branku, kde byl úplně volný Pirri, jenž také dostal přihrávku před takřka prázdnou svatyni. Ale kanadský útočník se nejprve do kotouč netrefil a poté nastřelil tyč za Fadanim.
15:18'
Kotouč mimo hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.
14:52'
Hillovi se za brankou nepovedla rozehrávka a Italové se na chvilku dostali k puku. Ale nakonec z toho hokejisté v modrém nic nevytěžili.
14:36'
Kanaďané kombinují v útočném pásmu a naprosto v klidu kontrolují puk. Italové dnes absolutně nestačí.
13:19'
Fadani má za sebou první dva těžší zásahy, Justin Danforth a Michael Bunting ho vyzkoušeli svými pokusy. Italský brankář odolal.
12:48'
Kanadě nyní nevyšla rozehrávka, snad poprvé v zápase.
11:56'
Dvanáct minut strávil v brance Fazio. A následně je podruhé v řadě střídán. Do branky jde Davide Fadani.
11:56'
Neuběhlo ani půl minuty a Kanada opět navyšuje skóre. ADAM HENRIQUE si dobře sjel z druhé vlny na přihrávku, kterou dostal a poté z ostrého úhlu překonal Fazia bekhendem pod víko. Asistence: Andrew Mangiapane.
11:33'
Vypadá to, že dne uvidíme opravdu spoustu branek. Tu další střílí TROY STECHER, jemuž předložil puk nad kruhy Anderson-Dolan a obránce Detroitu vymetl horní víko branky. Asistence: Jaret Anderson-Dolan.
10:59'
Kanaďané zatím hrají velmi dominantně, ale to se ostatně před zápasem čekalo.
09:47'
A další zákrok pro Fazia! Na pravé straně se k voleji dostal Hagel, jenž golfákem vypálil. Italský brankář připraven.
09:30'
Hagel dobře najel do pásma po levém křídle, před brankou mu najížděl Bunting, kterému taky kanadská dvaadvacítka adresovala puk. Jenže kanadský útočník byl v nejdůležitější chvíli zahákován. Avšak bez povšimnutí sudích.
08:18'
Markus Gander vystřelil, jeho střela však ztečována do sítě.
08:04'
Kanaďané se celkem lehce dostávají už do dvoubrankového vedení, ANDREW MANGIAPANE dostal puk do jízdy a v útočném pásmu už měl proti sobě jen jednoho obránce, toho však neskutečně "vykoupal" a přízemní střelou překonal Fazia. Asistence: Connor Brown, Adam Henrique.
07:53'
Další šance Kanady! Mezi kruhy dostal od Browna pěknou přihrávku Power, ale jeho pokus švihem brankář Fazio vyráží.
07:08'
Anderson-Dolan nepřevzal dobře kotouč a vyhnal svůj tým z útočného pásma, Kanada tak musí hledat cestu zpět dopředu.
06:53'
Puk mimo hřiště po kanadské střele a italské teči, následuje komerční pauza.
Střely na branku – 2:4.
06:24'
Kanadský tlak! Braden Schneider zatím hraje hodně dobře, před branku předkládal kotouč Michaelovi Buntingovi, avšak ten zakončil těsně mimo.
05:28'
Javorovým listům nyní příliš nevyšel přechod do útočné třetiny, píská se ofsajd.
04:31'
Italové se mohli hnát do brejku, ale v souboji dvou třináctek byl úspěšnější Kanaďan Vilardi.
04:21'
Comtois dostal puk na pravém křídle, následně chtěl přenechat kotouč Nicku Paulovi, ale ten nechal herní předmět za sebou.
03:25'
Itálie bojuje v rohu, ale puk vyváží Connor Brown a kombinuje v útočném pásmu.
02:33'
Javorové listy jdou do vedení! Nahození Schneidera před brankou tečoval jeden z dvojice Perfetti nebo Anderson-Dolan a Faziovi tak kotouč vypadl. Následně jej COLE PERFETTI doťuknul do sítě! Asistence: Braden Schneider a Liam Foudy.
02:16'
Po kombinaci Italů se ke střele dostal Alex Trivellato, jenž mířil vedle.
02:00'
Celkem opatrný start utkání pokračuje, uvidíme, kdy se dočkáme první velké šance.
01:06'
Pěkně projel až do útočného pásma obránce Ferraro, který následně přiťukl kotouč Vilardimu, jenž svým pokusem zadělal na problém Faziovi. Italský brankář si však nakonec poradil.
00:35'
První zákrok si však připisuje Hill, který si musel poradit s pokusem Petana z pravého křídla.
00:15'
Zápas začal a Kanaďané, kteří dnes potřebují bezpodmínečně vyhrát, už se ženou do útoku.
00:01'
Italové ještě popřejí štěstí svému gólmanovi a nic nebude bránit tomu, abychom začali. Kanaďané se kolem brankoviště nesjíždějí.
Oba celky už nám vstupují na led, za dvě minutky jdeme na to!
Rozbruslení máme za sebou a za zhruba dvanáct minut startujeme!
Volno dostali dva hokejisté Kanady, brankářská jednička Darcy Kuemper a zkušený bek Colin Miller. Mez tyčemi tak začne Adin Hill, v elitní obranné dvojici bude duo Walker – Ferraro.
V brance Itálie začne opět Justin Fazio, který nedochytal včerejší duel s Kazachy, během kterého ho ve třetí třetině nahradil Davide Fadani. V sestavě jinak došlo jen k prohozením ve druhé a třetí formaci.
Italové jsou dnes domácím týmem, a tak si zvolil modrou variantu dresů. Kanaďané obléknou bílé trikoty.
Duel bude mít také českou stopu, duo hlavních rozhodčích z Finska a Lotyšska doplní na čarách čeští sudí Daniel Hynek a Jiří Ondráček.

Itálie: Fazio (Fadani) – Pietroniro, Trivellato, Glira, Spornberger, Miglioranzi, Casetti, Marchetti, Gios – Miceli, Petan (A), Frank (C) – Hochkofler, Giliati, Andergassen – Gander, Bardaro, Frigo (A) – Pitschieler, Deluca, Magnabosco.

Kanada: Hill (DiPietro) – S. Walker, Ferraro, Power, Stecher (A), Bernard-Docker, Beaudin, Schneider – Henrique (C), Co. Brown (A), Mangiapane – Vilardi, N. Paul, Comtois – Danforth, Hagel, Bunting – Foudy, Anderson-Dolan, Perfetti – Pirri.

Rozhodčí: Ansons (LAT), Vikman (FIN) – Hynek, Ondráček (oba CZE).
Sestava Kanady z posledního duelu

Kuemper – S. Walker, Ferraro, Power, Stecher, Bernard-Docker, Beaudin, Schneider – Henrique, Co. Brown, Mangiapane – Vilardi, N. Paul, Comtois – Danforth, Hagel, Bunting – Anderson-Dolan, Pirri, Perfetti – Foudy.
Kanada

Hokejisté Kanady jsou v těžké situaci. Do konce skupinové části zbývají pouze dva duely a Javorové listy v nich vyzvou Itálii a také Finy. A pokud budou chtít postoupit, tak musí bezpodmínečně zvítězit – a ani to nemusí stačit.

Sestava Itálie z posledního duelu

Fazio (50. Fadani) – Pietroniro, Trivellato, Glira, Spornberger, Miglioranzi, Casetti, Marchetti, Gios – Miceli, Petan, Frank – Gander, Bardaro, Frigo – Hochkofler, Giliati, Andergassen – Pitschieler, Deluca, Magnabosco.
Itálie

Jihoevropané mají za sebou těžký průběh turnaje. Ale to se dalo čekat. Italové si totiž před šampionátem prošli problémy s koronavirem. A tak se na mistrovství dostali někteří hráči, kteří kvalitou na tuto mezinárodní úroveň nestačí.

Nyní čeká Jihoevropany souboj s Kanadou, poté ještě s USA. A tedy těžkým kalibrem...