MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Švédsko - 15. května 2022   19:20

Ukončeno
Česko
Česko
06:03' Krejčí (Červenka) • 37:36' Kundrátek (Červenka, Jiříček) • 45:19' Blümel (Červenka, Šimek)
3:5
(1:1, 1:3, 1:1)
Švédsko
Švédsko
19:24' Asplund  (Nordström, Bengtsson) • 22:47' Bemström  (Wallmark, Gustafsson) • 25:50' Bromé   • 28:52' Asplund  (Gustafsson) • 44:50' Bengtsson  (Bromé)
Česko
Sestavy:
Vejmelka (29. Langhamer) – Hronek, Šimek, Kundrátek, Ščotka (A), Jiříček, Sklenička, Jordán – Blümel, Krejčí (A), Červenka (C) – Vrána, Hertl, Smejkal – Stránský, Špaček, Simon – Zohorna, Černoch, Flek.
Rozhodčí
Ingram (CAN), MacFarlane (USA) – Briganti (USA), Simon Synek (SVK)
Nokia Arena, Tampere
6089 diváků
Švédsko
Sestavy:
Hellberg (Högberg) – Larsson (A), Dahlin, Gustafsson, Ekman-Larsson (C), Tömmernes, Lindholm – Bemström, Wallmark, Nordström (A) – Friberg, Asplund, Kellman – Bengtsson, Klingberg, Bromé – Lang, Aman.
Přenos se aktualizuje automaticky

Z naší strany je to pro dnešek vše. Těšíme se na vás u dalších sportovních přenosů.
Nejlepším hráčem českého týmu byl zvolen Roman Červenka, za Tre Kronor pak Rasmus Asplund.
Statistiky zápasu:

Střely na branku – 21:34
Vyhraná vhazování – 27:19
Trestné minuty – 12:8
Je dobojováno! Češi se ve třetí třetině zvedli a dostali se na koně, ztrátu ze druhé třetiny se jim už ale dotáhnout nepodařilo. V poslední dvacetiminutovce jsme pak viděli po jedné brance na každé straně. Na začátku třetí třetiny se nejdříve za Švédy trefil Anton Bengtsson, zanedlouho po něm korigoval na konečných 3:5 Matěj Blümel.
Konec zápasu.
59:42'
Po sérii nahrávek pálil do obránce od modré Hronek. Z následné akce vyplynul pas na hůl Krejčího, který trefil v ideální pozici boční oblouk. Tohle Češi už nestihnou.
59:37'
David Krejčí se ihned po vyhraném vhazování odhodlal ke střele. Ta ale skončila sražená mimo tři tyče.
59:20'
Krejčí vyhrál buly. Hronek bruslil s pukem. Krejčí střílel po výměně puku s Hronkem z levého kruhu k bližší tyči. Hellberg se natlačil na konstrukci a zakročil.
59:14'
Kari Jalonen si vyžádal oddechový čas!
58:38'
Krejčí prošel do pásma. Blümel hledal Kundrátka na modré. Hra se držela za bránou, kde se bojovalo o puk. Švédové vyhodili na icing.
58:00'
Zbývají dvě minuty!
57:57'
Emil Bemström chtěl zamířit na prázdnou branku, kterou ale ze středního pásma o parník minul.
57:34'
Červenka se vrátil z trestné a dobře střílel, když mířil na hořejšek brány. Bohužel minul. Češi to zkouší v šesti!
57:14'
Oliver Ekman-Larsson měl na levém kruhu přehršel místa a dostal nabito na střelu z první. Proti té se ale Langhamer stihl přesunout, postrádala totiž razanci.
57:04'
Česká republika v plném počtu.
56:23'
Zleva tentokrát pálil pro změnu Carl Klingberg. Ten vší silou napálil blokujícího hráče.
56:03'
Švédové točili Čechy v obranném boxu. Wallmark dostal nabito a trefil obránce, od nějž se puk odrazil před Klinberga, jenž před okrytou bránou odmítl skórovat.
55:55'
Tentokrát od modré čáry dostal na svou levou stranu Emil Bemström, tentokrát ale střílel nepřesně.
55:11'
Emil Bemström dostal nabito na levou stranu a z první vypálil. Marek Langhamer ale na puk dobře viděl a vyrazil jej do rohu.
55:04'
Češi hráli v šesti, trest odpyká kapitán Červenka. Vyloučení přišlo v nejméně vhodnou chvíli. Po doplnění potrestaného Červenky budou zbývat pouze tři minuty, což je na dva góly málo.
54:56'
Hynek Zohorna se na útočné modré čáře zmocnil špatné rozehrávky, poradil si ale jako hromotluk a puk mu utekl daleko od čepele.
54:22'
Flek výborně napadal rozehrávku Švédska. Nicméně puk nezískal. Švédi šli dopředu v malém počtu, takže akci zastavili a počkali na spoluhráče.
54:05'
Tre Kronor už s rozehrou nikam nespěchají. Jsou si dobře vědomi svého dvoubrankového náskoku, který budou v závěru utkání zřejmě hlavně bránit.
53:22'
Švédi točili soupeře v obranném pásmu. Puk se po ometení o mantinel zastavil za bránou. Češi puk vydolovali a šli dopředu. Přechod přes modrou byl neúspěšný.
53:19'
Rasmus Asplund měl na pravém kruhu kotouč na bekhendem a nemohl si jej přehodit na druhou stranu. Takže nijak nepřemýšlel a bekhendem vystřelil, bohužel pro něj ale přímo do lapačky Langhamera.
52:47'
Češi udrželi pásmo. Kundrátek chtěl přihrávat o mantinel, což vytušil připravený Švéd. Češi musí vybojovat puk a začít od znova.
52:31'
Po vyhraném buly v obranném pásmu se za pukem dopředu hnal dnes neviditelný Vrána. U puku byl ale později než zadák Tre Kronor.
51:59'
Češi prošli do třetiny dlouhým nahozením. Z rotace vyplynulo místo pro Šimka, který puk posunul na Hronka. Ten místo střely volil pas na odjíždějícího Krejčího. Švédi měli puk. Hru zastavil ofsajd. Po komerční pauze budeme pokračovat.
51:49'
David Krejčí vysokým pasem hledal před brankou najíždějícího Blümela. Poněkud se ale ukvapil, mladý český forvard potřeboval ještě pár sekund navíc.
51:19'
Červenka nahodil puk za bránu. Ten následně doputoval k Hronkovi, jemuž proskákal do neutrální zóny.
50:57'
Tomáš Kundrátek se vší silou snažil udržet útočné pásmo, ale přes švédskou přesilu neměl snahu udržet kotouč.
50:32'
Zohorna dostal opravdu hodně prostoru na pravém kruhu. Naznačil střelu, udělal kličku, a poté vypálil. Střela šla nad.
50:08'
Hra se držela ve švédském pokoji, ale čeští hráči puk neměli. Švédsko se dostalo přes střední pásmo do útoku.
50:02'
Špaček zpoza branky našel ve slotu volného Dominika Simona, který se opřel do puku a jen těsně minul levou tyč.
49:18'
Švédský tým se nyní drží před Langhamerem. Nakonec česká skupina puk vybojovala a putuje směr brána soupeře.
49:02'
Před švédskou brankou zavládl zmatek, kterého ale nikdo v červeném dresu nedokázal využít.
48:58'
Oliver Ekman-Larsson se snažil rozjet ofenzívu svého týmu, když přihrával na útočnou modrou. Tam ale dobře zapracovali bránící Češi, kteří touš vrátili do středního pásma.
48:18'
Čeští se dostali na chvíli do pásma, ale puk ztratili. Švéd vyhazoval obloukem, který sklepl k ledu Červenka. Puk si vzal Blümel, jehož při střele obral pozorný bek.
47:28'
Češi jsou na koni. Černoch dobře forčekoval, ale puk nezískal. Čeští reprezentanti museli začít od vlastní brány a při přechodu do třetiny se dostali do ofsajdu.
47:26'
Ve středním pásmu se puku zmocnil Radim Šimek, který se vrhnul dopředu a zahrozil pohotovou střelou zápěstím. Ta ale skončila sražená mimo branku.
46:48'
Češi pokračovali v tlaku. Simon posunul na Stránského, který puk zavezl za bránu. Naši dobře rotovali, ale do střely se nedostali. Puk mají hráči v žlutých dresech.
46:33'
Simon po vyhraném buly v útočném pásmu skvěle pokryl puk tělem a zbavil se i svého bránícího soka. Nakonec z ostrého úhlu hledal někoho na brankovišti, ale neuspěl.
46:16'
Další šance Čechů. Zpoza brány přilétl pas na brankoviště. Hellberg své mužstvo podržel spolehlivým zákrokem proti střele z bezprostřední blízkosti.
45:27'
Oživení Češi hrají nyní s mnohem větší vervou. Vrána unikl švédské obraně a ramenem se dostal před bránu. Chtěl kotouč poslat do protipohybu brankáře, jenomže klec minul.
45:19'
Česko právě vstřelilo branku!
Tak to je bleskurychlá odpověď v podání českého týmu! Roman Červenka opět ukázal, že je opravdu hokejový virtuóz. Z levého mantinelu narýsoval přenádherný pas přes osu hřiště, do kterého se plnou silou opřel MATĚJ BLÜMEL a překonal Magnuse Hellberga. Asistence: Roman Červenka, Radim Šimek.
44:59'
Češi se rychle hnali do pásma. Krejčí předložil puk Blümelovi, který pálil švihem. Červenka dobře clonil, jenže puk šel vedle.
44:58'
Rozhodčí už dvakrát vhazovali ve středovém kruhu a stále se jim něco nelíbí. Nyní přijde třetí buly, snad už to vyjde.
44:50'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Ne, českému týmu to dnes nejde. Po chybě na modré čáře se Tre Kronor vrhli do rychlého kontru. Mathias Bromé přenechal touš na z druhé vlny najíždějícího ANTONA BENGTSSONA, který z mezikruží rozvlnil síť za Markem Langhamerem. Asistence: Mathias Bromé.
43:55'
Švédové se sice usadili v pásmu, ale jejich přihrávky postrádaly jakýkoliv smysl. Jiří Smejkal nakonec odpálil puk do středního pásma a vyhnal pětici Tre Kronor ven.
43:45'
Třetí formace našich hokejistů procpala kotouč do obranného pásma Švédska. Flek se točil na pravé straně. Puk dojel k Jordánovi, jemuž neposedný puk ujel do středního pásma.
43:27'
Švédové už hrají v plném počtu.
42:49'
Vrána chtěl hledat Krejčího, který už byl v nápřahu na levém kruhu. Švédský obránce vysunul svou hůl a odpinkl kotouč daleko od vlastní brány.
42:35'
Vrána dostal na levý kruh přihrávku přesně na střelu z první. Tu také vyslal, jenže Magnus Hellberg se proti tomuto projektilu stihl přesunout.
42:00'
Český tým hledá marně cestu před bránu Hellberga. Čtyři Švédové dobře brání pozičně. Nakonec se to povedlo. Na ledě je první přesilovkový formnace.
41:45'
Jiří Smejkal udělal hrubici ve středním pásmu, neboť při snaze o protečování poslal puk přesně na švédské hole.
41:28'
Česká pětice prohrála buly. Švédové puk vyhodili přes všechny čáry. Češi musí začít od vlastní kasy.
41:23'
Tohohle se český tým musí chytit! Švédové jdou do čtyř. Za držení si na trestné lavici pobude Rasmus Asplund.
40:48'
Červenka udržel pásmo, ale nakonec ho Češi pod tlakem ztratili. Blümel přejel střední pásmo a nahrál Hertlovi, který kotouč ztratil.
40:40'
Ihned po buly vypadl puk na Blümela, jenž měl na levém kruhu dobrou střeleckou pozici. Zamířil ale přesně na tělo gólmana.
40:35'
Rozhodčí nyní ve spolupráci s techniky opravují branku vysazenou ze své pozice. Vše je hotovo můžeme pokračovat.
40:35'
Matěj Blümel dostal na levý mantinel dlouhý pas, který jej vynesl do úniku. Obránci sice situaci dobruslili, ale český forvard se přesto uvolnil. Zakončit ale nemohl, neboť branka vypadla ze svého postavení.
40:07'
Švédsko odstartovalo třetí periodu zavežením puku, které bylo neúspěšné. Poté pásmo získal nahozením Rasmus Dahlin.
40:01'
Začala třetí třetina.
Statistiky po 2. třetině:

Střely na branku – 6:11
Vyhraná vhazování – 9:9
Trestné minuty – 2:4
Druhá třetina se do historie českého národního týmu určitě nezapíše zlatým písmem. Český tým se v její první polovině sypal jako domeček z karet a inkasoval hned tři slepené branky. Po čtvrtém švédském gólu se z branky pakoval Karel Vejmelka, který svoje místo přepustil Marku Langhamerovi. Český tým tak teprve ve druhém utkání na světovém šampionátu vystřídal už všechny tři maskované muže. Radost ale českým fanouškům udělal ve 38. minutě Tomáš Kundrátek, jenž přesilovkovou trefou snížil na 2:4. Tento stav platí i před třetí třetinou.
Další třetina začne přibližně v 21:04.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:49'
Švédové se hnali dopředu. Puk jim sebral David Sklenička, který kotouč ihned poslal daleko od bránu jeho týmu.
39:36'
Icing Švédů.
39:05'
Švédové stále kombinovali v pásmu. Emil Bemström zavážel puk za bránu, v čemž poslal zpětný pas na Klinberga, jehož ránu z první vyrazil Langhamer. Jeho spoluhráči vzápětí vyhodili.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny!
38:50'
Lucas Wallmark byl na levém kruhu statický, ale nakonec si najel blíž brance a vystřelil, jeho pokus ale neměl nárok Langhamera jakkoliv ohrozit.
38:32'
Vrána sekl protihráče, čímž oslabí své mužstvo na dvě minuty.
37:40'
Hronek střílel po šikovném manévru z pravé strany. Špaček tečoval, ale pouze vedlo brány. Na druhé straně pálil z první do betonu Oliver Ekman-Larsson.
37:36'
Česko právě vstřelilo branku!
Česká přesilovka byla dlouhou dobu statická a nevypadalo to, že by mohla uspět. Roman Červenka ale nakonec vystřihl z pravého kruhu geniální pas na TOMÁŠE KUNDRÁTKA, který z levého kruhu uklidil puk z jedničky za přesouvajícího se Hellberga. Asistene: Roman Červenka, David Jiříček.
36:51'
David Jiříček nahazoval od modré, ale kotouč se přes změť těl na branku nedostal. Skončil sražený v rohu.
36:35'
Češi hráli přesilovku s druhou formací. Kundrátek pálil po ledu do betonu, od nějž se puk odrazil na Špačka, který chtěl zakončit, jenže na poslední chvíli mu puk ukradl jeden ze Švédů.
36:30'
Dahlin mimo hru zasáhl pěstí Šimka, který spadl na led. Švédský talent zchladí hlavu na trestné lavici.
36:24'
Matěj Blümel byl adresátem dlouhého pasu až na útočnou modrou čáru, kde nemusel ani trochu přibrzdit, díky čemuž si najel do skvělé pozice na pravém kruhu. Kotouč ale napral přímo do náruče Hellberga.
36:03'
Trenér Zábranský proházel obranné formace. Jiříček hraje s Hronkem. Češi byli v útočném pásmu, ale nic nevykouzlili.
35:50'
Kotouč končí v ochranné síti v obranném pásmu Švédů. Vhazovat se bude před Hellbergem.
35:28'
Zohorna nahodil do pásma a dobře forčekoval. Jenomže to znamenalo to, že byl na útočné modré úplně volný Bemström, který hledal na druhé straně Rasmuse Asplunda, který kotouč v ideální pozici netrefil.
35:08'
Jakub Flek rozkmital své rychlé nohy a spěchal za vlastním nahozením. U zadního mantinelu ale naboural.
34:44'
Po buly před Langhamerem se na puk dostali Švédi. Sám před bránou kličkoval po skvělém pasu Max Friberg. Langhamer se nenechal vykoupat. Dorážka už letěla do brány, ale z brankové čáry kotouč odpálil na poslední chvíli Šimek!
34:44'
Probíhá další z četných komerčních pauz.
34:13'
Parádní akci předvedl Oskar Lang, který nabral rychlost a svou setrvačností projel až za bránu, odkud se obtočil kolem tyče a zkusil zasunout k tyči. Langhamer zkázu stihl odvrátit betonem.
34:06'
Po české šanci se Švédové vrhli do kontru, který ale skvěle ubránil Jan Ščotka, jenž si odcouval a zastavil vysoký puk.
33:30'
Gustafsson posílal dlouhý pas na útočnou modrou, kde jeho spoluhráč přihrávku nezachytil. Flek střílel z pravého kruhu do ramene Hellberga.
33:14'
David Jiříček si neporadil s pasem na modrou, ten mu projel mezi bruslemi až zpátky k české brance. Celá pětice musí vyklidit útočné pásmo.
32:57'
V obraném pásmu Česka se zmocnili puku Češi. Červenka nahodil puk za bránu, kde rozehrával Hellberg. Na chvíli se hra stavila v rohu kluziště.
32:45'
Probíhá komerční pauza.
32:45'
Lucas Wallmark střílel na Langhamera, který měl kompletně zakrytý výhled, přesto si s jeho pokusem poradil. Vhazovat se bude po pravé ruce čerstvého českého gólmana.
31:53'
Gustafsson se elegantně proháčkoval přes střed hřiště a mohl střílet, jenže jenom v tom případě, kdy by mu dotěrný Špaček nenadzvedl hůl.
31:49'
Za Stránského nahozením spěchal Michael Špaček, u mantinelu ale místo puku získal jen tvrdý hit.
30:59'
Druhá formace Česka zavezla puk do třetiny, ale nic nevymyslela. Žlutí hráči kombinovali v pásmu, ale do střelecké pozice se nedostali.
30:53'
Po vyhraném buly v útočném pásmu se za brankou ocitl Jiří Smejkal, který ale tlak švédských borců neustál a nechal se o touš obrat. Švédové následně vyhazují do neutrální zóny.
30:33'
Hronek pálil od modré pouze do Smejkala. Švédové vzápětí kotouč vyhodili přes všechny čáry na icing. Vhazuje se před Hellbergem.
30:03'
Červenka našel u pravé tyče Davida Krejčího, který ale se zakončením příliš dlouho váhal a dal gólmanovi čas na úspěšný přesun.
29:45'
Švédi se drželi v pásmu a dobře kombinovali. Češi dobře dostupovali a získali puk. Ten nyní zaváží do útočného pásma.
29:33'
Švédští hráči zavezli puk do útočného pásma a získali buly před Langhamerem.
29:05'
Češi složitě rozehrávali ze svého pásma. Nakonec puk dostali za bránu Hellberga, jenomže tam puk získali Švédové.
28:52'
Vejmelku čtvrtá branka vyhnala z brány. Mezi tři tyče se postaví Marek Langhamer.
28:52'
Švédsko právě vstřelilo branku!´
Český tým se ve druhé třetině sype jako domeček z karet! Po nevyužité přesilovce si česká obrana nepohlídala RASMUSE ASPLUNDA, který se řítil na Vejmelku úplně sám. Nakonec úspěšně zakončil mezi ruku a beton. Karel Vejmelka dnes v české svatyni dochytal. Asistence: Erik Gustafsson.
28:18'
Švédové se znovu osvobozují, druhá polovina početní převahy probíhá mimo české útočné pásmo.
28:01'
Druhá přesilovková formace vyhrála buly na Kundrátka. Ten na modré čáře nic nevymýšlel a poslal puk z nápřahu na Hellberga. ten kotouč vyrazil před sebe, kde kotouč odklidili jeho spoluhráči.
27:55'
David Krejčí z levého mantinelu zkusil citovkou najít před brankou postaveného Hertla, jemuž chybělo málo, aby usměrnil touš na branku.
27:25'
Češi motali švédskou pětici. Hronek dostal nabito Vrány, jenomže bránu netrefil. Češi pokračují v útočném pásmu.
27:11'
Filip Hronek nabral ve středním pásmu slušnou rychlost a prošel přes modrou. Hertla ale zahnal těžkým pasem na levý mantinel.
26:48'
Česko začalo přesilovku sérii nahrávek. Nakonec pálil Hronek, jehož puk nijak bránu neohrozil. Švédové posléze vyhodili.
26:38'
Tak i Češi si zkusí hru v početní převaze. Na trestnou lavici je za hrubost odeslán Erik Gustafsson.
26:05'
Čechům po inkasovaném gólu znovu zavářel soupeř. Kundrátek ale i pod tlakem nakonec rozehrál na rozjetého Fleka, jenž na pravém mantinelu ujel svému sokovi. Z kruhu ale nedokázal dobře zakončit.
25:50'
Švédsko právě vstřelilo branku! Slabší chvilku si nyní vybral český brankář Karel Vejmelka. MATHIAS BROMÉ projel přes modrou čáru na pravý kruh, odkud puk poslal mezi rukou a betonem ke vzdálenější tyči, i přesto, že Vejmelka dobře viděl. Bez asistence.
25:31'
Ihned po buly se k puku dostal Dominik Simon, jenž ze záklonu pálil do bloku.
25:15'
Český druhý centr Hertl projel do pásma a stahovačkou se dostal za obránce. Nicméně při střele mu puk sjel, takže musel zakončit až napodruhé. Bohužel pro něj nedal do střely dostatečnou sílu.
24:57'
Skákavou přihrávku z levého mantinelu se na ose hřiště snažil zkrotit Tomáš Hertl, jenže puk mu utekl a musel pro něj až za švédskou branku.
24:08'
Hronek si počkal na najetí spoluhráčů, ale rozehrával nepřesně. Druhý pokus vyšel lépe. Blümel projel s pukem do pásma a posunul černou gumu na Skleničku, který z pravé strany Hellberga neprostřelil.
23:58'
Další švédskou šanci zlikvidoval Karel Vejmelka, tentokrát to byl však o poznání rutinnější zákrok než před pár sekundami. Češi už jsou v plném počtu.
23:30'
Joel Kellman dostal zpoza branky nabito do slotu, odkud pohotově vypálil. Neskutečný přesun Vejmelky mu sebral gól z hokejky!
22:54'
Vyhrané buly skončilo u Jordána, který vyhazuje do obranného pásma Švédů, ti už ale pádí dopředu.
22:47'
Švédsko právě vstřelilo branku! Švédský výběr jde do vedení. Lucas Bemström nabil na levé straně EMIL BEMSTRÖM, který puk poslal z jedničky do šibenice. Český gólman byl bez šance. Asistence: Lucas Wallmark, Erik Gustafsson.
22:21'
Potlesk fanoušků si vysloužil Jan Ščotka, který se za brankou zmocnil kotouče a vyhodil jej ven z obranného pásma.
21:51'
Zdvojnásobenou přesilovku začalo Švédsko dobrým tlakem. Puk létal ze strany na stranu až nakonec skončil na čepeli Emila Bemströma, který při střele z první zlomil hůl.
21:43'
Tak to budou horké chvíle. Češi jdou do tří. Na trestnou lavici míří za hákování Jakub Flek.
21:43'
Na levý kruh dostal nabito Lucas Wallmark, jeho ránu schoval Vejmelka.
21:15'
Češi vyhráli buly a našetřili sekundy vyhozením. Kundrátek puk poslal přímo na Hellberga. Druhý útok Švédů dopadl stejně neslavně.
21:10'
Tomáš Hertl vyhodil puk mimo hru – zdržování hry, 2 minuty.
20:40'
Švédové se jednoduše dostali do pásma, kde točili kotouč po mantinelech. Česko puk vybojovalo a šlo dopředu. Bohužel pro muže se lvem na prsou se nevyvedl.
20:29'
Krejčí vyhrál buly v obranném pásmu. Hronek se pak za brankou poněkud zbytečně zastavil. Nakonec musel jen napálit puk dopředu. Červenka protečoval.
20:12'
Po úvodním buly se dostali na kotouč Češi, kteří rozehrávali od vlastní brány. Šimek dal své nahrávce moc velkou sílu, takže kotouč proletěl až na zakázané uvolnění.
20:01'
Začala druhá třetina.
Statistiky po 1. třetině:

Střely na branku – 4:11
Vyhraná vhazování – 7:9
Trestné minuty – 4:2
První třetina je u konce. Češi šli do vedení v sedmé minutě, když puk do sítě Švédů dostal David Krejčí. Švédové poté opravdu tlačili, ale najít tajný recept na Vejmelku se jim nedařilo. Nakonec se kýžené trefy dočkali, když puk do sítě poslal v přesilové hře v poslední minutě Rasmus Asplund. Po první dvacetiminutovce je stav vyrovnaný 1:1.
Další třetina začne přibližně v 20:11.
20:00'
První třetina skončila.
19:48'
Švédský výběr se dostal na závěr periody před Vejmelku. Larsson nic nevymýšlel a napálil puk po ledu z nápřahu cíleně na teč. Nikdo netečovala a Vejmelka vyrazil betonem. Puk se odrazil na brankoviště, kde puk odklidili obránci.
19:32'
Češi se po inkasované brance hnali do útoku. Stránský kotouč přes modrou hradbu nedostal. Švédi mají puk a útočí.
19:24'
Švédsko právě vstřelilo branku!
A je vyrovnáno! Švédové nakonec po řadě velkých šancí dokázali obrovského tlaku přeci jen využít. Odražený puk dokázal z brankoviště do prázdné klece doklepnout RASMUS ASPLUND. Asistence: Joakim Nordström, Anton Bengtsson.
19:13'
Po zákroku Vejmelky a následném zastavení hry se do sebe pustili Jiří Černoch a Carl Klingberg, kteří se půjdou uklidnit na trestnou lavici. Pokračuje švédská přesilovka.
19:09'
Mezi kruhy nejdříve promáchl Carl Klingberg, následně přihrávku přes osu nedokázal do poloodkryté klece uklidit Lucas Wallmark!
18:48'
Češi se po buly zmocnili kotouče ale vyhodit nezvládli. Emil Bemström nejprve pálil do vyrážečky brankáře, od níž se puk odrazil na pravý kruh, odkud pálil do poloodkryté kasy Lucas Wallmark. Vejmelka ho skvěle vychytal v stoprocentní šanci!
18:24'
Uvidíme první přesilovku v dnešním utkání. Na dvě minuty si půjde odpočinut Hynek Zohorna, který se dopustil hákování.
18:19'
Česko skoro vůbec nehraje s pukem. Švedi dobře brání střed kluziště a zastavují akce Česka v samém zárodku.
18:04'
Za nahozeným pukem ze středního pásma se jako buldok hnal Nils Aman, který u něj za českou brankou byl první. Švédové se znovu usazují v útočném pásmu.
17:33'
Po sérii nahrávek nahazoval od modré Larsson, jenže jeho puk šel vedle. Tlak pokračoval, leč do střelecké pozice se další hráči v žlutém neprobojovali.
17:06'
Adam Larsson zkusil od modré čáry technicky nahodit kotouč, počítal totiž s nějakou tečí která však nepřišla.
16:42'
Švédové byli v útočné třetině. Češi puk získali a jeli dopředu. Z levé strany přilétl přes osu hřiště puk přímo na hůl Stránského, který na levé tyčce gólmana v tutové šanci nepropálil.
16:28'
Lucas Wallmark dostal od českých obránců dárek v podobě přihrávky na osu hřiště. Švédský forvard si puk zpracoval a z malé vzdálenosti vystřelil. Skvělý Vejmelka jej ale vychytal.
16:20'
Vhazování po levici českého brankáři vyhráli Švédi. Ti dobře kombinovali Mathias Bromé střílel z pravé strany. Nikdo plující touš netečoval, takže si Vejmelka se střelou bez problémů poradil.
16:08'
Po zákroku českého gólmana probíhá již třetí komerční pauza v první třetině. Za malou chvíli se bude ve hře pokračovat, a to vhazováním po Vejmelkově levici.
16:08'
Rasmus Asplund dostal puk do tandemu na pravém kruhu, místo strhnutí směru na osu ale pokračoval v jízdě vpřed. To jej donutilo zakončovat z ostrého úhlu, který Karel Vejmelka bez větších problémů vykryl.
15:22'
Češi chtěli projít rychle do pásma, což se jim nepovedlo. Švédi nahodil puk po mantinelu do pásma, ale Češi dobře zavírají kraj kluziště a nepouští Švédy za bránu.
15:04'
Dlouhý pas na modrou čáru dostal Max Friberg, ten ale vcelku nepochopitelně přihrál touš na české hole, čímž nadějně vyhlížející ofenzívu zastavil.
14:40'
Erik Gustafsson nahodil puk obloukem za bránu. Tam Švédové chvíli bojovali o puk, ale díky převaze Čechů ho ztratili.
13:57'
Češi v klidu vystřídali, a poté rozehráli. Nahození z levé strany větší rozruch nevytvořilo. Švédi mají kotouč.
13:40'
Kotouč se zamotal v brankovišti švédského gólmana, kde se ale poněkud těžkopádně pohyboval Matěj Stránský, bohužel nedokázal volný touš zamést za záda Magnuse Hellberga.
13:17'
Stránský tlačil puk do pásma po levém mantinelu. Neměl dostatečnou rychlost, takže puk jenom nahodil.
12:47'
Velká šance Klinberga. Tomu vznikl prostor mezi kruhy, kam okamžitě vlétl s pukem a dobře zakončoval do protipohybu Vejmelky, který ale zvládli vyrazit i tuhle ránu!
12:35'
Adam Larsson na pravém mantinelu udržel obránce na zádech, objel branku a postupnou kombinací pak dostal puk až na modrou. Odtamtud pálil Henrik Tömmernes, jenže jeho pokus Češi srazili.
12:20'
Buly ve středním pásmu získali Švédi. Henrik Tömmernes nahazoval za bránu, když jeden z Čechů letící puk přizvedl do ochranné sítě. Hra je zastavena.
12:09'
Probíhá další komerční pauza, při níž probíhá oblíbený „ referee dance“, kdy fanoušci tancují dle rozhodčího na kostce.
12:09'
Švédy v jejich ofenzivní snaze zastavuje ofsajd.
11:39'
Červenka ztratil puk na útočné modré. Švédi vyhodili přes všechny čáry, ale icing se nepískal. Poté vzal puk ve středním pásmu Blümel, který se protáhl přes modrou čáru, ale ke střele ho obránci nepustili.
11:35'
Češi zvládli fyzickou bitvu v obranném pásmu. Následně se puk snažil vyvést Červenka, přes zahuštěné střední pásmo se ale neprobil.
10:48'
Jordán si poradil s forčekujícím protihráčem a rozehrál akci svého mužstva. Simon se Stránským kotouč zavezli za bránu, kde ho pod tlakem ztratili.
10:22'
Adam Larsson prošel přes celé hřiště až do pásma, následně přenechal puk na pravém kruhu, odkud do chumlu před brankou střílel Carl Klingberg. Arénou to jen zašumělo, chybělo málo, aby někdo tečoval touš do české sítě.
09:42'
Švédsklá rozehrávka byla dobrá. Bromé dostal kotouč do pásma, ale nikdo z jeho spoluhráčů ho nedojel. Češi se následně dostali na útočnou polovinu, kde chvíli tlačili na švédskou pětici, ale nic z toho.
09:31'
Češi vyhodili puk na švédskou polovinu citlivě tak, aby se nejednalo o icing. Následně se celá pětice odebrala na střídačku.
08:37'
Švédy zavezl do středního pásma Apslund, jenž vzápětí posunul puk na modrou. Nahození Larssona mezi ale tři tyče nezaplavalo.
08:05'
Kombinaci Švedska zakončil krkolomnou střelou Dahlin. Jeho pokus šel nad. Češi posléze nepřesně rozehráli.
08:00'
Švédové sice vyhráli buly v útočném pásmu, řadou nepřesností ale dali Čechům šanci na vyhnání puku do neutrální zóny. To provedl Vrána, který jej lehce ťuknul za modrou čáru.
07:40'
Lindholm napálil kotouč ze středu kluziště tak silně, že puk vyjel z pásma. Následně se Švédové do pásma vrátili. Rasmus Asplund napřáhl na levém kruhu. Vejmelka i přes problémy puk do sítě nepustil.
07:31'
Přihrávku přes osu hřiště se na pravém mantinelu snažil zkrotit Matěj Stránský, místo toho ale puk jen vytečoval na jednu ze střídaček.
07:21'
Druhé buly vyhráli Češi, kteří kotouč kvůli nepřesné rozehrávce ztratili. Švédové mohli jít dopředu a pokusit se vsítit vyrovnávací trefu.
07:18'
Vhazovalo se před Vejmelkou. Švédi puk vyhráli, ale kvůli špatnému zahrání buly se musí vhazovat znovu.
07:06'
Následuje krátká komerční pauza.
07:06'
Českou rozehrávku zachytil ještě před modrou čárou Anton Lindholm, který se nikterak nerozpakoval a vypálil. Jeho ránu srazil Vejmelka bez větších potíží do ochranné sítě.
06:51'
Švédi rozehrávali od vlastní kasy. Anton Lindholm posílal dlouhý pas od vlastní modré čáry, který jeden z jeho spoluhráčů propíchl do pásma.
06:13'
Po úvodní brance se na puk dostali Švedi. Rasmus Asplund nahodil kotouč za bránu Vejmelky, kde puk sebrali Češi, jejichž přechod do pásma skončil nezdarem.
06:03'
Česko právě vstřelilo branku!
I Češi teď v útočném pásmu znepříjemňovali život rozehrávce Tre Kronor. Puku se nakonec po litém boji zmocnil Roman Červenka, jenž předložil puk do prostoru mezi kruhy, kde měl napřaženo DAVID KREJČÍ. Dělovka olomouckého šikuly pak prosvištěla až do sítě. Asistence: Roman Červenka.
05:45'
Vhazování v obranném pásmu Čechů vyhrál Krejčí na Jordána. Ten poslal vysoký oblouk dopředu, kde ho jeho spoluhráči dojeli a usadili se v útočném pásmu.
05:28'
Rasmus Dahlin poslal puk na pravé křídlo, kde byl dobře rozjetý Lucas Wallmark, ten zkusil z ostrého úhlu napálit puk do brankoviště. Karel Vejmelka zasahuje.
04:47'
Švédové velmi vysoko napadají, což českým zadákům komplikuje rozehrávku. Tentokrát byla utavená česká dvojice ráda, že dostala touš alespoň do středního pásma.
04:45'
Špaček při přechodu posunul puk na Stránského, který neměl rychlost, takže puk ztratil. Neúspěchem dopadli přechod Švédů do útoku.
04:06'
Češi ztratili kotouč a Švédi mohli útočit. Nicméně hra se zastavila za bránou Vejmelky, kde puk vybojovali Češi, která puk odevzdali a jeli vystřídat.
03:52'
Vrána se ihned po buly nachomýtl k volnému puku na levém kruhu. Z otočky jej ihned poslal na branku, kde však zaúřadoval beton Magnuse Hellberga.
03:23'
Filip Hronek vyvážel puk úspěšně z vlastního pásma. Češi se na chvíli dostali do pásma, ale nic nevytvořili. Druhý pokus byl lepší. Sklenička měl puk na pravém mantinelu, odkud vystřelil do lapačky gólmana.
03:13'
V obranném pásmu se vyznamenal Hynek Zohorna, když zkrotil skákavý puk a zastavil tak švédské obléhání české branky, neboť získal touš na české hole.
02:42'
Boj pokračoval v rohu kluziště na obranné části Čechů. Oskar Lang vyvezl puk na modoru čáru, kde kotouč předal spoluhráči, který nic nevymyslel a puk ztratil.
02:33'
Kotouč se zasekl ve švédském útočném rohu, kde se o něj svádí litý boj, jenž zatím nebere konce.
01:52'
Špačekl bojoval o puk v rohu kluziště. Po jeho vybojování šel puk na Ščotku, který z první napálil blok.
01:49'
Simonovu těžkou přihrávku na modrou Jordán jen odpálil do pásma. Češi se ale nadále drží v útočné třetině.
01:12'
Češi se drželi na zadním mantinelu za bránou Hellberga. Hertl nahrával na Jiříčka, před kterým puk sebral Švéd, který kotouč dostal mimo ohrožení brány.
01:03'
Nahození chtěl za brankou sbírat Smejkal, jenže švédský gólman Magnus Hellberg svým spoluhráčům pomohl a puk sebral.
00:52'
Vhazování před českým gólmanem se bude opakovat.
00:46'
Buly po pravici Vejmelky vyhráli Švédi. Češi se puku zmocnili a o mantinel ho dostali do středního pásma. Po následném přerušení hry nás čeká vhazování před Vejmelkou.
00:29'
Za dlouhou přihrávkou z obranného pásma se hnal kapitán Roman Červenka, švédští zadáci ale byli rychlejší. Následný rychlý kontr zlikvidoval Vejmelka.
00:08'
Švédové vyhráli buly. Jdou do předu. Lucas Wallmark nahodil puk do pásma, kde se jeho spoluhráči chvíli drželi na puku, ale nakonec kotouč ztratili.
00:01'
Utkání právě začalo.
Švédové dnes nastoupí v žlutých dresech. Češi se představí v dresech červených. Hráči jsou nastoupeni na ledové ploše, takže za chvíli můžeme začít.
Rozbruslení je v plném proudu. Ochozy se pomalu zaplňují. Tamperskou Nokia Arenou zní české písničky, které tvoří pro naše hráče takřka domácí prostředí.
Úvodní sestavy:

Česko: Vejmelka (Langhamer) – Hronek, Šimek, Kundrátek, Ščotka (A), Jiříček, Sklenička, Jordán – Blümel, Krejčí (A), Červenka (C) – Vrána, Hertl, Smejkal – Stránský, Špaček, Simon – Zohorna, Černoch, Flek.
Trenér: Kari Jalonen

Švédsko: Hellberg (Högberg) – Larsson (A), Dahlin, Gustafsson, Ekman-Larsson (C), Tömmernes, Lindholm – Bemström, Wallmark, Nordström (A) – Friberg, Asplund, Kellman – Bengtsson, Klingberg, Bromé – Lang, Aman.
Trenér: Johan Garpenloev

Rozhodčí: Ingram (CAN), MacFarlane (USA) – Briganti (USA), Simon Synek (SVK).
Švédsko

Švédové se rozhodně budou snažit odčinit loňský neúspěch na MS v Rize, kde se nedokázali probojovat do čtvrtfinále. Na pekingských olympijských hrách šahali po medaili, avšak v rozhodujícím zápase podlehli slovenskému výběru 0:4 a skončili čtvrtí.
Švédi už mají úvodní zápas za sebou. Druhý den mistrovství je čekalo Rakousko, které se na MS dostalo jako náhradník za vyřazené Rusko a Bělorusko kvůli invazi na Ukrajinu. Skandinávští byli jasným favoritem, i tak se chvílema podařilo Rakousku dostat Švédy pod tlak. Žádné překvapení se ale nekonalo a Seveřané si zápas pohlídali a porazili Rakušany 3:1.
U dvou branek byl Joel Kellman, který má zkušenosti také ze zámoří, aktuálně působí ve švédské lize. Kromě hráčů domácí nejvyšší hokejové soutěže najdeme na soupisce Švédů také šest hráčů ze zámořské NHL a tři z KHL.
Česko

Národní tým si v prvním zápase na letošním šampionátu vyšlápl na výběr Velké Británie v poměru 5:1. Utkání gólově patřilo extraligovým hráčům. Při své premiéře na mistrovství světa se poprvé prosadili Jiří Černoch a David Jiříček.
O rozhodující branku se postaral Jakub Flek, dvě branky si připsal Matěj Blümel, který byl posléze zvolen nejlepším hráčem utkání. Svatyni národního týmu střežil 21letý Lukáš Dostál, jenž si tak odbyl debut na mistrovství světa. Za svá záda pustil pouze jeden puk a má tak 94% úspěšnost zákroků.
Krásný den z finského Tampere! Nedělní večer nabídne zápas mezi výběry Česka a Švédska. Oba celky vstoupily do turnaje vítězně. Švédové v sobotu porazili Rakousko v poměru 3:1, národní tým ovládl duel s Velkou Británií 5:1. Kdo nyní odejde jako vítěz?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:20.
Play off
Články odjinud