MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Francie - 17. května 2023   19:20

Finsko
Finsko
04:37' Pesonen (Pokka, Lammikko) • 23:35' Oksanen (Anttila, Friman) • 31:36' Anttila (Matinpalo) • 45:22' Hartikainen (Manninen, Rantanen) • 58:58' Manninen (Rantanen, Määttä)
5:3
(1:1, 2:1, 2:1)
Francie
Francie
01:04' Chakiachvili  (T. Bozon, Texier) • 28:31' Addamo  (Gallet, Leclerc) • 49:08' Bertrand  (Chakiachvili, T. Bozon)
Finsko
Bjork, Fernandez – Mackey, Zunde
Nokia Arena, Tampere
11638 diváků
Francie

Za tónů zdejšího obrovského hitu Cha cha cha finští fanoušci děkují svému týmu. To je ode mě pro dnešek vše, těším se u dalšího přenosu, na počtenou.

Francie – Tim Bozon
Je tu konec překvapivě velice napínavého utkání. Francie se za svůj dnešní výkon nemusí vůbec stydět, favorizovaný domácí tým totiž trápila až do posledních minut. Finsko se může radovat ze třech bodů, dnešní zápas ale trenérskému štábu Suomi ukázal, že má ještě hodně na čem pracovat.
59:37'
Francie se ještě snaží dostat do útoku, Finsko už ale soupeře k ničemu nepouští.
58:58'
Finsko právě vstřelilo branku!
Francie ještě zkusila vyrovnat při hře bez brankáře, nakonec se však ke kotouči dostal SAKAARI MANNINEN, jenž vstřelil gól do prázdné brány. Asistence: Mikko Rantanen, Olli Määttä.
58:20'
Francie zkouší vyrovnat při hře bez brankáře!
57:53'
Další zakázané uvolnění hráčů v bílých. Francouzský kolega o o řadu níže si stěžuje na teč a rozhodčí ho snad vyslyšel, jelikož se vhazuje na středovém kruhu.
57:41'
Oddechový čas pro tým Francie.
57:41'
Francie nyní dostala kotouč ze svého pásma pouze za cenu zakázaného uvolnění.
56:58'
Na druhé straně si mohli domácí pojistit své vedení! Juho Lammikko ale na několik pokusů nedokázal z pravé strany překonat hostujícího strážce svatyně!
55:55'
Málem bylo vyrovnáno! Francii se puk odrazil příhodně přímo do mezikruží, kde byl na střelu připraven Valentin Claireaux! Jeho brankářem tečovaná střela ale těsně minula bránu!
55:27'
Domácí ihned po vhazování vystřelili vedle brány. Kotouč se následně dostal mimo jejich útočnou třetinu.
55:17'
Mikko Rantanen nyní po překročení modré čáry ihned nahodil kotouč na bránu. Vhazuje se tak ve francouzském pásmu.
54:46'
Rantanen si najel po levé straně do útočného pásma, kde zadovkou přenechal puk Manninenovi. Nahrávka však nebyla přesná, a domácí se tak nedostali do zakončení.
54:22'
Joel Armia se dostal s pukem až před Julia Juncu, jenž vychytal Finovu dlouhou bekhendovou kličku!
53:56'
Joel Armia vystihl soupeřovu rozehrávku ve středním pásmu. Neměl ale rychlost, o puk tak rychle přišel.
53:45'
Kevin Bozon využil liknavé finské rozehrávky na pravé straně hřiště, sebral kotouč a z levého kruhu vystřelil na bližší tyč. Larmi si ale tento prostor pohlídal.
52:55'
Finsko kombinuje v útočném pásmu. Domácí se nyní nemají ke střele.
51:38'
Mikko Rantanen nejdříve vystřelil z pravé strany těsně mimo. Potom ještě zpoza brány nabil před brankoviště Teemu Hartikainenovi, toho ale zase vychytal Julian Junca!
51:07'
Lehtonen nyní čeká před svojí bránou, než mu dostřídají spoluhráči.
50:37'
Finsko vede jen o gól. Vypadá to, že na domácí dolehla nervozita.
49:08'
Francie právě vstřelila branku!
Hosté využívají tlaku po přesilové hře, a snižují tak finský náskok! Florian Chakiachvili z pravé strany nahrál před bránu najíždějícímu si CHARLESI BERTRANDOVI, jenž usměrnil kotouč mezi betony přesouvajícího se brankáře. Asistence: Florian Chakiachvili, Tim Bozon.
48:53'
Do dobré střelecké pozice se dostal Florian Chakiachvili, nepodařilo se mu však prostřelit jistého Larmiho.
48:19'
Anthony Rech dal před bránu střílenou nahrávku, hostům se ale podařilo usměrnit puk mezi tři tyče.
47:57'
Bertrandova tečovaná střela minula finskou bránu.
47:03'
Leclerc zkusil křížnou nahrávkou přes brankoviště najít Bertranda, pas ale přes zhuštěný prostor neprošel.
46:31'
Domácí vyhráli vhazování. Määttä posléze vyhodil kotouč.
46:26'
Vyloučení v týmu Finsko:
Mikko Rantanen – 2 min., sekání.
46:24'
Teemu Hartikainen zkusil znovu vystřelit z levého kruhu. Povedenou ránu z před minuty se mu ale napodobit nepodařilo.
46:04'
Finsko se ihned nadechovalo k dalšímu útoku, ten byl ale přerušen kvůli ofsajdu.
45:22'
Výběr Suomi využívá přesilovou hru a jde do dvoubrankového vedení! Sakari Manninen si s kotoučem najel k levému mantinelu, odkud přihrál do blízkého kruhu TEEMU HARTIKAINENOVI, jenž prudkou střelou na bližší tyč prostřelil francouzského brankáře. Asistence: Sakari Manninen, Mikko Rantanen.
45:08'
Po vyhraném vhazování rychle nahodil kotouč na bránu Lehtonen. Puk ale proletěl přímo do připraveného náruče Juliana Juncy.
45:04'
Vyloučení v týmu Francie:
Guillaume Leclerc – 2 min., vražení na hrazení.
44:13'
Napodruhé si ale hosté vedli lépe, nahození od modré z hole Vincenta Llorcy však po teči skončilo jen na zadním mantinelu.
43:49'
Útok hostů skončil rychleji než začal. Francie se nedostala ke střele.
43:08'
Nahození Seppäly vyrazil Junca vedle sebe, kde si puk převzal francouzský obránce.
42:28'
Quentin Papillon se snažil vystřelit z pravého kruhu přes obránce. Trefil ale jeho brusle, od kterých se puk odrazil do rohu kluziště.
41:48'
Domácí ihned útočí. Nahození Lehtonena ale mířilo vedle brány.
41:05'
Finsko je v plném počtu.
40:59'
Ke dvěma střelám z pravého kruhu se dostal Alexandre Texier, Kasperi Kapanen byl ale v obou případech úspěšný.
40:28'
Tečovaná střela Floriana Chakiachvilho o kousek přeletěla finskou bránu.
40:03'
Finsko začíná třetí třetinu v oslabení. Úvodní vhazování ale domácí celek vyhrál.
40:01'
Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku: 22 – 13
Zásahy brankařů: 11 – 19
Trestné minuty: 2 – 4
Je za námi velice zajímavá druhá třetina, ve které měli daleko větší převahu domácí. Ti se také po zásluze dostali do vedení, Francie však svojí první střelou ve druhé třetině vyrovnala. Finsko se však nenechalo zaskočit a díky výborné trefě kapitána Marka Anttily je znovu ve, byť jen jednobrankovém, vedení.
40:00'
39:55'
Finsku se podařilo vyhodit puk.
39:41'
Střela Tima Bozona z vrcholku levého kruhu neprošla skrumáží těl před Larmiho bránou.
39:12'
Alexandre Texier rychle po vyhraném vhazování vystřelil. Emil Larmi byl pozorný.
39:05'
Hannes Björninen – 2 min., držení.
38:36'
Kasperi Kapanen hledal z rohu kluziště před bránou najetého Juha Lammikka. U něj ale byla hned dvojice francouzských obránců. Ke střele se tak Fin nedostal.
38:04'
Mužstva bojují o kotouč za finskou bránou. Takhle dlouho se hrací předmět ve finské třetině snad ve druhé části neohřál.
37:09'
Kakko se nyní dostal do zajímavější šance, když se z úhlu snažil dorazit puk za rozhozeného brankáře. Tomu ale skvěle pomohli obránci, a Kakko tak nedostal puk do sítě ani díky rybičce.
36:48'
Kaapo Kakko se snažil obtočit okolo tyče Juliana Juncy, kotouč však až na bránu neprošel.
35:50'
Finsko už je ale znovu ve francouzské třetině. Domácí nahazují na bránou soupeře jeden kotouč za druhým. Hosté se brání jen s vynaložením největšího úsilí.
34:54'
Nyní ale hosté předvedli dobrý útok, na jehož konci vystřelil z pravého kruhu Claireaux. Puk se poté odrazil do slotu, odkud to zkusil Guebey. Ani ten se ale neprosadil.
34:29'
Francie vyhodila pouze na zakázané uvolnění.
33:48'
V útoku je nyní Francie, které se ale nedaří vytočit s kotoučem směrem k bráně. Jejich snahy o rychlé vyrovnání jsou bezzubé.
33:01'
Joel Armia se objevil ve dvou velkých šancích za sebou! Nejdříve správně nezakončil z vnitřku levého kruhu, poté dostal šanci na reparát, když vystřelil ze slotu. Ani druhá rána se však neujala!
32:36'
Střela Galleta od modré čáry končí v chumlu hráčů před bránou.
31:36'
Finský kapitán nyní rozjásal Nokia Arenu v Tampere! Nikolas Matinpalo vyslal do útoku MARKA ANTTILU, jenž se sám dostal mezi dvěma obránci do prostoru mezikruží, odkud přesnou ránou vrací svému týmu vedení. Asistence: Nikolas Matinpalo.
31:21'
Marko Anttila z otočky naslepo poslal puk na bránu. Puk se od brusle bránícího hráče odrazil na zadní mantinel.
30:35'
Finsko se dopustilo zakázaného uvolnění.
30:09'
Francii se nepovedlo protečovat puk do útočného pásma. Na kotouči je tedy Finsko.
29:48'
Na druhé straně se procpal ke střele Matinpalo, Junca s jeho pokusem neměl větší problém.
29:41'
Francouze branka trochu nakopla, jejich útok ale skončil bez zakončení.
28:31'
První střela Francie na bránu ve druhé třeině končí v stíti! Guillaume Leclerc obkroužil celé finské pásmo, nahrál na pravý kruh Hugo Galletovi, jenž našel před bránou úplně volného JUSTINA ADDAMA, jenž prostrčil puk mezi brankářovy betony až do sítě. Asistence: Vincent Llorca, Guillaume Leclerc.
27:24'
Až nyní měli hosté první náznak šance. Texier zkusil prostrčit puk před bránu na Boudona, ten byl ale bráněn, a ke střele se tak nedostal.
26:49'
Domácí jsou stále v útočném pásmu. Francie si zatím ve druhé třetině nevystřelila na bránu.
25:49'
Harri Pesonen znovu zlobí soupeřovu obranu. Nejdříve si převzal kotouč za francouzskou bránou, poté se rychle snažil obtočit okolo levé tyče. Obrana hostů mu však zablokovala hůl.
25:20'
Francouzský brankář si připsal úspěšný zákrok, když do lapačky chytil střelu Harriho Pesonena.
25:12'
Finsko nadále tlačí svého soupeře. Odražený kotouč musel sebrat Julian Junca, vhazuje se tak po jeho pravici.
24:17'
Nokia Arenou to nyní zahučelo. Finský puk těsně minul soupeřovu bránu.
24:04'
Domácí jsou stále na kotouči a útočí. Francie se ve druhé části vůbec nemůže dostat k puku.
23:35'
Domácí jdou do vedení! Finsko je ve druhé třetině daleko aktivnější, odměnou je mu nyní gól! AHTI OKSANEN vybojoval u pravého mantinelu kotouč, aby se k němu po ose Niklas Friman – Marko Anttila dostal zpět. Finská dvacet devítka poté prostřelila brankáře z velice ostrého úhlu. Asistence: Marko Anttila, Niklas Friman.
23:19'
Domácí však nadále hrají s kotoučem. Další nabídku k teči vyslal od modré čáry Matinpalo, puk ale i tentokrát proletěl netknut až na brankáře.
22:47'
Hugo Gallet tvrdě dohrál u mantinelu Kasperi Kapanena. Francie dostala kotouč pryč ze svého pásma.
22:01'
Thiry nahodil kotouč ze středního pásma na soupeřovu bránu. Od Larmiho betonů se puk odrazil na finské hokejky.
21:32'
Mikael Seppälä nabídl kotouč k teči. Jeho lehké nahození od modré čáry však proletělo až na Juncu.
20:58'
Situace je oproti první třetině opačná. Skvělý vstup do této dvacetiminutovky má Finsko.
20:37'
Ke střele z pravého kruhu se poté dostal Ohtamaa, jeho rána ale těsně minula bránu.
20:17'
Jako první se ve druhé třetině dostalo do útoku Finsko. Manninen však promáchl v dobré střelecké pozici před bránou.
20:01'
Statistiky po první třetině:

Střely na branku: 11 – 8
Zásahy brankařů: 7 – 10
Trestné minuty: 0 – 4
Máme za sebou první třetinu, do které Francie vlétla neskutečným způsobem. Hráči ze země galského kohouta, odhodlaní napravit včerejší zaváhání s Maďarskem, nastoupili na domácí výběr a hned v prvních minutách si vytvořili několik obrovských šancí. Francie se také jednou prosadila, paradoxně však z nenápadného nahození od mantinelu. Finsku se však podařilo brzy vyrovnat. Hra se poté vyrovnala.
20:00'
19:57'
Od modré čáry ještě nahodil kotouč Rantanen, k dorážce se pak snažil dostat Lehtonen. Francouzská obrana si ale s posledním útokem soupeře poradila.
19:49'
Francie dokázala zastavit finský útok jen za cenu zakázaného uvolnění.
19:28'
Finsko drží kotouč za svojí bránou. Lehtonen čekal, než jeho tým dostřídá.
18:40'
Francie tlačila svého soupeře pryč ze svého pásma. To se hostům také podařilo, Pokka nahodil kotouč zpět již zpoza modré čáry.
18:11'
Finským hráčem tečovaná rozehrávka Chakiachviliho skončila v hledišti.
17:43'
Julian Junca si připisuje úspěšný zákrok, když ve své výstroji skryl střelu od modré, a nepovolil tak přípravnému Hartikainenovi dorážet.
17:28'
Finsko dostalo svého soupeře pod tlak. Francouzi byli nyní nuceni vyhodit puk na zakázané uvolnění.
16:56'
Finsko se poté ještě snažilo vybojovat hrací předmět na území soupeře, Francie si ale s napadáním soupeře poradila.
16:31'
Útok Finska se zastavil v rohu kluziště za Juncovou bránou, kde hosté zašlápli puk.
16:00'
Po vyhraném vhazování se dostal do dobré střelecké pozice na vnitřku pravého kruhu Texier, jeho zakončení na přední tyč však vyrazil Larmi.
15:53'
Finsko se nyní provinilo zakázaným uvolněním. V první třetině domácí ani zdaleka nenaplňují roli velkého favorita.
15:21'
Hostům se podařilo ubránit i druhé oslabení. Kromě dvou střel Rantanena si Finsko nic většího nevytvořilo.
14:54'
Francie znovu vyhazuje kotouč.
14:44'
Ke dvěma střelám za sebou z pravého kruhu se nyní dostal Mikko Rantanen. Té první scházela razance, ta druhá zase letěla těsně mimo francouzskou bránu.
14:19'
Nyní je z finského pohledu vše v pořádku. Domácí jsou zaparkovaní v útočném pásmu.
14:02'
Finsku se nepodařilo správně přejít modrou čáru, píská se tak ofsajd.
13:55'
Francii se podařilo osvobodit. Kotouč letí až za finskou bránu.
13:21'
Justin Addamo – 2 min., podrážení.
13:15'
Francie díky skvělému napadání znovu dělá svému soupeři problém rozehrát.
12:49'
Při hře pět na pět útočila Francie. K nahození od modré se dostal Anthony Rech. Kotouč nakonec doplachtil bez teče přímo Larmimu do náruče.
12:18'
Francie přečkala oslabení bez větších nesnází.
12:09'
Finsko muselo o puk znovu bojovat u mantinelu. Domácí nakonec tento souboj vyhráli, z levého kruhu tak mohl vystřelit Armia. Junca byl však na svém místě připravený.
11:35'
Francii se podařilo vyhodit.
10:55'
Domácí rozehráli akci na střelu pro Rantanena. Finální přihrávka však byla nepřesná.
10:42'
Finsko vybojovalo puk za bránou Francie. Domácí tak mohou rozestavit přesilovkou formaci.
10:18'
Francouzi nyní hráli v šesti. Finsko bude mít první přesilovou hru. Trest hostů odpyká Guillaume Leclerc.
09:56'
Ani hosté si ale nyní neporadili s pukem o moc lépe. Ke střele z vrcholku pravého kruhu se dostal Ahti Oksanen, jenž ovšem přestřelil bránu.
09:37'
Finsku se nepodařilo správně rozehrát, na kotouči je tak znovu Francie.
08:51'
Tečované vyhození Francie dojel Fabre, jenž přenechal kotouč Texierovi. Ten se snažil zpoza brány najít někoho ze spoluhráčů na střelu, nahrávka ale neprošla přes obránce Finska.
08:11'
Hráči ze země galského kohouta dobře napadají finskou rozehrávku. Domácím se nyní nadvakrát nepodařilo přejet půlící čáru.
07:17'
Ke střele z levého kruhu se dostal Kaapo Kakko, jeho ránu však Junca vyrazil ramenem.
06:39'
Na kotouči je nyní Finsko, které alespoň trochu uklidňuje zápas.
05:58'
Zápas se zatím odehrává v obrovském tempu, šance střídá šanci. Oba brankáři už museli řešit velké množství složitých situací.
04:37'
Finsko vyrovnává stav utkání! To je tvrdá rána pro Francii, která dominovala úvodním minutám. Střelu Villeho Pokkay vyrazil Junca pouze na levý kruh, odkud naprosto volný Harri Pesonen dorazil puk do odkryté klece. Asistence: Ville Pokka, Juho Lammikko.
03:52'
Fanoušci se nyní zlobí, Teemu Hartikainen byl totiž podle nich od kotouče odstaven v rozporu s pravidly. Píšťalka rozhodčího ale zůstává němá.
03:36'
Francie pokračuje v útoční. Nahozený kotouč se snažili za brankovou čáru dorazit Tim Bozon a Alexandre Texier, ti se ale neprosadili proti dobře postavenému Larmimu.
02:56'
Francie v další šanci! Co se to děje v Nokia Areně? Thomas Thiry se dokázal procpat až před bránu, kde však jeho kličku betonem zneškodnil Larmi.
01:57'
Finové se vzpamatovávají z šokujícího startu utkání v útočném pásmu, kde zatím kombinují bez střely na bránu.
01:04'
To je začátek zápasu! Florian Chakiachvili byl dobře hlídán na levém mantinelu a nezbývalo mu než nahodit kotouč na bránu. Emilu Larmimu ale lehký kotouč prošel za záda! Asistence: Tim Bozon, Alexandre Texier.
00:57'
Alexandre Texier se dostal ke střele ze slotu! Jeho dobrou ránu k tyči však Larmi vyrazil .
00:13'
Finsko vyhrálo úvodní vhazování. Po pravé straně se pokoušel dostat do útoku Manninen, Francie ale soupeřova útočníka zavřela u mantinelu.
00:01'
Oba týmy jsou na ledové ploše. Domácí Finsko dnes hraje v modrých dresech, Francie tak musí obléct bílou sadu.

Finsko: Larmi (Olkinuora) – Ohtamaa, Lehtonen, Koivisto, Määttä (A), Pokka, Seppälä, Matinpalo, Friman – Rantanen (A), Manninen, Hartikainen – Kakko, Sallinen, Armia – Kapanen, Lammikko, Pesonen – Anttila (C), Björninen, Oksanen.
Trenér: Jukka Jalonen

Francie: Junca (Papillon) – Llorca, Chakiachvili (A), Thiry, Gallet, Guebey, Boscq, Onno, Crinon – Texier, Boudon, T. Bozon – Rech, Addamo, Leclerc – Bertrand, Claireaux (C), Fabre – Valier, Ritz (A), K. Bozon.
Trenér: Philippe Bozon

Rozhodčí: Bjork, Fernandez – Mackey, Zunde.
Francie

Francie má za sebou velice těžký vstup do turnaje. V úvodním utkání sice porazila Rakousko, podařilo se jí to ale až v prodloužení. Výběr Philippeho Bozona poté vyzval Dánsko. Tento zápas také došel až do proloužení, z bonusového bodu se ale radovali Dánové.

Nejhůře však pro Francouze dopadl poslední duel s Maďarskem. Francie se v tomto utkání dostala dvakrát do vedení, nováčkovi na mistrovství se ale podařilo v obou případech vyrovnat. Hráči ze země galského kohouta museli poté spolknout hodně hořkou pilulku, jelikož se nakonec museli před Maďary po prodloužení sklonit.

Nejproduktivnějšími hráči Francie jsou se třemi body Tim Bozon a Anthony Rech. Královéhradecký Jordann Perret na svoje první body na šampionátu čeká.
Nominace Francie

Brankáři:
Julian Junca (Gap), Quentin Papillon (Mulhouse), Sébastian Ylönen (Cergy-Pontois)

Obránci:
Jules Boscq, Lucien Onno (oba Bordeaux), Pierre Crinon (Grenoble), Enzo Guebey (Curych, Švýcarsko), Florian Chakiachvili (Rouen), Vincent Llorca (Angers), Hugo Gallet (KalPa Kuopio, Finsko), Thomas Thiry (Ajoie, Švýcarsko).

Útočníci:
Dylan Fabre, Sacha Treille (oba Grenoble), Valentin Claireaux (Rouen), Nicolas Ritz (Angers), Peter Valier (Bordeaux), Justin Addamo (Wilkes-Barre/Scranton, AHL), Charles Bertrand (Ingolstadt, Německo), Louis Boudon (Iowa, AHL), Kévin Bozon (Ajoie, Švýcarsko), Tim Bozon (Lausanne, Švýcarsko), Guillaume Leclerc (Székesfehérvár, ICEHL), Jordann Perret (Hradec Králové, Česko), Anthony Rech (Iserlohn, Německo), Alexandre Texier (Curych, Švýcarsko)
Finsko

Finsko vstoupilo do turnaje špatně. V úvodním utkání domácí hokejisté podlehli výborně hrajícím Američanům 1:4. O den později se výběr Suomi postavil houževnatému Německu. Tým trenéra Jukky Jalonena nakonec porazil sympaticky hrající Němce 4:3.

V zatím posledním zápase Finsko podlehlo na nájezdy rivalovi ze Švédska. Domácí tým je tak po třech zápasech pátý. Před sebou má ale jednodušší los.

Nejproduktivnějším hráčem a zároveň nejlepším střelcem Finska je Sakari Manninen. Hvězdný Mikko Rantanen na svojí první branku turnaje zatím čeká, na kontě ale má dvě asistence.
Nominace Finska

Brankáři:
Christian Heljanko (Tappara Tampere), Emil Larmi (Växjö/Švéd.), Jussi Olkinuora (Brynäs/Švéd.)

Obránci:
Mikael Seppälä (Tappara Tampere), Nikolas Matinpalo (Ässät Pori), Atte Ohtamaa (Kärpät Oulu), Niklas Friman (Brynäs/Švéd.), Miika Koivisto (Växjö/Švéd.), Mikko Lehtonen (Curych/Švýc.), Olli Määttä (Detroit/NHL), Ville Pokka (Färjestad/Švéd.)

Útočníci:
Marko Anttila (Kärpät Oulu), Joel Armia (Montreal/NHL), Hannes Björninen (Brynäs/Švéd.), Teemu Hartikainen (Ženeva/Švýc.), Kaapo Kakko (New York Rangers/NHL), Kasperi Kapanen (St. Louis/NHL), Juho Lammikko (Curych/Švýc.), Sakari Manninen (Henderson/AHL), Ahti Oksanen (Oskarshamn/Švéd.), Harri Pesonen (Langnau/Švýc.), Jere Sallinen (Biel-Bienne/Švýc.), Antti Suomela (Lausanne/Švýc.), Mikko Rantanen (Colorado/NHL)
Přeji příjemný středeční večer. Finští fanoušci se připravují na další utkání svých miláčků, kteří dnes vyzvou po včerejším nezdaru smutné, o to ale možná odhodlanější reprezentanty Francie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:20.