28:26' Lučić (Weegar, Middleton) • 59:49' Crouse (Carcone)

09:45' Martinsen  (Olimb) • 21:52' Olden  (E. Salsten) • ' Trettenes
Kanada
Frandsen, Macfarlane – Hautamaki, Synek
Arena Riga, Lotyšsko
Norsko

My vám děkujeme za pozornost u tohoto zajímavého zápasu, který může v konečném zúčtování slušně zamíchat pořadím skupiny A. Příjemný zbytek pondělního večera přejí z Rigy Davidové Schlegel a Jabůrek.
Neuvěřitelná záležitost byla v pondělí odpoledne k vidění v Areně Riga! Norové sehráli mimořádně napínavý a vyrovnaný zápas s jasným favoritem, v němž od desáté minuty vedli a svůj náskok drželi téměř až do samého konce. Pouhých jedenáct vteřin před třetí sirénou však vyrovnal Crouse, a tak se prodlužovalo, přičemž následně se diváci dočkali i nájezdů. V těch reprezentace severoevropské země naprosto zazářila, a zcela po zásluze tak slaví velké a šokující vítězství nad zítřejším soupeřem české reprezentace. Norové vyhráli nad Kanadou po 23 letech!
Nejlepší hráči zápasu:
Kanada – Tyler Myers
Norsko – Thomas Olsen
V samostatných nájezdech zvítězil tým Norsko.
Norové předvedli v nájezdech neskutečné představení, když v branku přetavili čtyři z pěti pokusů. Ten rozhodující přidal MATHIAS TRETTENES.
Thomas Valkvae Olsen předvedl úžasnou akci. Rozpohyboval si kanadského brankáře a zakončil forhendem do odkryté branky. Navíc trochu zakopl a přepadl spolu s pukem také do branky. Norové dnes na nájezdy vítězí!
Michael Carcone norského brankáře překonat nedokázal.
Haga zkoušel střelu, ale neproměnil.
Tyler Toffoli vymetl pravý růžek norské branky.
Úžasný bekhendový blafák Mathiase Trettenese! Zatím tři nádherné norské góly!
Cody Glass s přehledem proměňuje, když jakoby nic zamířil Arntzenovi mezi nohy.
Sondre Olden volil střelu z forhendu k bližší tyči. Hofer nereagoval.
Jack Quinn si najel hodně zprava na střed a zkusil překonat norského gólmana zaseknutím. Puk mu ale sjel.
Neuvěřitelná koupačka v podání Isaka Hansena! zakončil zasunutím do prázdné branky z forhendu.
Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení měly oba týmy šance, ale žádná z nich nebyla vyložená. Norové překvapili Kanadu aktivní hrou, vyrovnání Kanady těsně před koncem nezanechalo na Norsku žádné stopy. Nyní po úpravě ledu rozhodnou o vítězi dnešního zápasu nájezdy.
Střely na branku po prodloužení: 33:23.
V prodloužení oba celky vystřelily třikrát.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:46'
Markus Vikingstad ukázal mimořádnou šikovnost a sebevědomí, když s pukem projel od vlastní brány a prokličkoval se přes tři Kanaďany málem až do obrovské šance! Glass jej zablokoval až na poslední chvíli.
64:23'
Hoff krásně přihrál napříč kruhy Johannesenovi, ten pálil z první, ale Hofer kryje.
63:22'
Přečíslení dva na jednoho v podání Norska a slušná šance Trettenese z pravé strany! Hofer se musel hodně natáhnout, aby jeho střelu dokázal chytit.
62:55'
Weegarovi přihrávka o mantinel vůbec nevyšla, Kanada tak musí opustit pásmo.
62:49'
Tyler Toffoli se proháčkoval před norského brankáře a nebezpečně zakončoval. Arntzen ale skvěle chytá.
62:05'
Markus Vikingstad byl u nahozené kotouče nejrychleji, leč těsně, a tak se zakázané uvolnění nepíská. Norský útočník ale o puk záhy přišel a Kanada spustila nový nebezpečný útok.
61:35'
Kanaďané si stěžovali, že Lilleberg úmyslně posunul branku, ale sudí rezolutně ukazuje, že vylučovat se nebude.
61:22'
Poprvé v této fázi zápasu zaútočili také Kanaďané. Střela Pierre-Oliviera Josepha však úspěch javorovým listům nepřinesla, Arntzen na ni dobře viděl, navíc mu šla na tělo.
61:08'
Sondre Olden projel do útočného pásma po pravé straně a nakonec i vystřelil, ale branku Joela Hofera minul.
60:15'
Trettenes v první šanci prodloužení! Dostal kotouč do jízdy na pravé křídlo, odkud již čelil Hoferovi docela sám. Zakončoval však ze značného úhlu.
60:01'
Nyní bude po krátké přestávce následovat pětiminutové prodloužení tři na tři. Pokud se v něm nerozhodne, přijdou na řadu i nájezdy.
Střely na bránu po 3. třetině: 30:20
60:00'
59:49'
Kanada právě vstřelila branku!
Norové reklamovali, že Kanaďané nestáli dobře při vhazování, to se následně opakovalo. Kanada ho vyhrála a pak zpoza branky našel Carcone LAWSONA CROUSEHO, který se trefil přesně do pravého růžu Arntzenovy branky. Asistence: Michael Carcone.
59:43'
Kanada si vzala oddechový čas, na vyrovnání má posledních 16,5 vteřiny!
59:43'
Obrovská skrumáž před norskou bránou! Jack Quinn se po střele Weegara natáhl po puku směřujícím již mimo bránu a téměř z brankové čáry v pádu trefil hrací předmět do tyče!
59:26'
Kanaďané silou vůle udrželi útočné pásmo a Laughton ve velké šanci nedal!
58:52'
Kanaďané se provinili proti pravidlům a vhazovat se bude až v jejich pásmu, Hofer se nakrátko vrátil do brány.
58:42'
Norové vyhazují na zakázané uvolnění.
58:30'
MacKenzie Weegar dostal krásnou přihrávku mezi kruhy, sjel si blíže k brance a tvrdě vypálil. Norský brankář toho moc neviděl, ale puk si přes klubko těl a hokejek puk do sítě nenašel.
57:54'
Kanada je již v plném počtu, Hofer zároveň opouští bránu a javorové listy jdou do šesti!
57:30'
Seveřané toho v přesilovce zatím příliš nevymysleli, Peyton Krebs zase dokázal vyhodit.
56:45'
Kanaďané znovu vyhazují a odjíždí střídat, Norům to ale příliš vadit nemusí, čas plyne rychle dál.
56:09'
Scott Laughton se probojoval s pukem až za norskou bránu, nikdo jej ale nepodpořil a puk tak odevzdal soupeři.
55:54'
Vyloučení v týmu Kanada:
Brad Hunt – 2 min., sekání.
55:54'
Ken André Olimb a Andreas Martinsen po chybě soupeře upalovali do otevřené obrany, několikrát si vyměnili puk, ale Olimb nakonec nezakončil, protože byl ve finální fázi akce faulován.
54:41'
Tourignyho družině rychle plyne čas, zatím to však nevypadá, že by se Kanada měla dostat k otočení zápasu. Vypadá to, že se nám tu rodí opravdu překvapivý výsledek, ať už to nakonec dopadne jakkoliv.
54:02'
Toffoli je obrovský bojovník a i když absolvoval těžké souboj za brankou, ještě dokázal vybojovat puk a našel Carconeho, jehož střelu ale Arntzen vyrazil a nikdo z Kanaďanů už dorážet nedokázal.
53:31'
Max Krogdahl zkusil vystřelit od modré, jeho pokus byl ale příliš přízemní a Hoferovi stačilo zareagovat betonem, jímž puk přizvednul až do ochranné sítě.
53:26'
Thomas Berg-Paulsen nabruslil na osu hřiště a vypálil zápěstím. Hofer puk dostal akorát na tělo, Paulsen se pak ještě dostal do křížku s Crousem.
53:10'
Peyton Krebs pálil ze skvělé střelecké pozice, jeho střela však je zblkokvaná.
51:05'
Adrenalin na obou stranách! Velká šance Kanady, s níž si poradil norský gólman, následně v maximální permanenci také Joel Hofer. Teď byl úsek slušných příležitostí.
50:12'
Tyler Toffoli ve velké šanci! Dostal puk před branku, Arntzen jeho pokus vyrazil a Kanaďan dostal ještě příležitost dorážet, ale puk nakonec skončil za norskou brankou.
49:52'
Norové v přečíslení tří na dva neuspěli. Andreas Martinsen dostal puk na pravé křídlo, ale podjela mu noha. Ještě jej dohrál jeden ze soupeřů, a norský hráč se tak poměrně těžce zvedal z ledu.
49:20'
Markus Vikingstad teď přetlačil kanadské obránce a z pravé strany postupoval na Hofera, jeho střelu ale kanadský gólman vyrazil.
48:28'
Souboj dvou hráčů s číslem 20 u mantinelu za kanadskou bránou. Barron tvrdě dohrál Hoffa a ještě jej krátce chytil za krk. O chvíli později velmi tvrdý hit také na druhé straně.
48:12'
Norové vystavěli těžko prostupnou hráz na své obranné modré a Kanaďané mají velké problémy, aby získali puk v útočné třetině na své hole.
47:39'
Norové kombinují s pukem na své polovině hrací plochy. Kanadě se nedaří dostat k zásadnějšímu ohrožení Arntzenovi brány.
46:59'
Carcone našel v ideální pozici Middletona, gólman Arntzen toho mnoho neviděl, ale kanadský obránce nedokázal přes změť těl propasírovat puk do branky.
46:42'
McBain naznačil přenechání kotouče, jdoucího v útočném pásmu podél mantinelu, na Weegara, jenž stál asi tři metry za ním. Norové však tento úmysl dobře přečetli a hrací předmět přebrali do svého držení.
45:37'
Tyler Toffoli ve velké šanci! Na chvíli se s pukem vyskytl sám před Arntzenem, ale byl docela blízko bráně a nedokázal najít mezírku, kterou by šlo propasírovat puk.
45:15'
Joseph hledal na útočné modré Lucice, ale Norové hodně důkladně brání svoji obrannou modrou.
44:27'
Hlušší část hry, kdy se toho příliš neděje. Chvilku mají puk Norové, krátce nato zase javorové listy.
43:48'
Thomas Berg-Paulsen se značné dálky po přejezdu do útočného pásma zkusil vystřelit, MacKenzie Weegar však do jeho pokusu zasáhl a puk doletěl až do ochranné sítě.
43:33'
Kanaďané se sami připravili nepřesnou přihrávkou o pásmo, nicméně zatím mají více ze hry a určitě budou v dnešním zápase ještě bojovat o lepší výsledek.
42:48'
Brad Hunt hodně tvrdě svalil na zem Pettera Vesterheima. Norským fanouškům se tento zákrok vůbec nelíbí, sudí však zůstávají klidní.
42:04'
Kanada je v plném počtu, Sammy Blais opustil trestnou lavici, kde si odpykával trest za Adama Fantilliho.
40:49'
Jacob Middleton vyhazuje po mantinelu přes celé kluziště. Kanadská obranná čtyřka následně odjíždí kompletně vystřídat.
40:41'
Valkvae Olsen projel středem do útočného pásma a tvrdě vypálil z první, Hofer ramenem vyrazil.
40:01'
Norové pokračují ještě dvě minuty v přesilovce za tvrdý faul Fantilliho, jenž si v tomhle utkání již nezahraje.
40:01'
Od třetí třetiny, jež bude jistě ještě velmi zajímavá, nás dělí poslední okamžiky. Sledujte s námi, jak si Kanada poradí s nepříjemným Norskem a zda se nezrodí na tomhle šampionátu opravdu šokující výsledek!
Druhá třetina pokračovala v podobném duchu jako ta první. Norové rozhodně nepolevili ze své aktivní, obětavé a sympatické hry a s Kanadou dál hráli jako rovný s rovným. Svěřencům Tobiase Johanssona skvěle vyšel úvod této periody a po ani ne dvou minutách navýšili svůj náskok na dvě branky. Ve 29. minutě sice snížil Milan Lučić, javorové listy se ale na nic víc nezmohly. Navíc výrazně přidaly na své agresivitě a v závěru byl Adam Fantilli potrestán na pět minut a do konce utkání za svůj velmi nevybíravý zákrok u mantinelu.
Střely po 2. třetině: 19:16.
Další třetina začne přibližně v 16:58.
40:00'
39:49'
Kanaďané opět vyhazují a nepouštějí Nory do žádné nebezpečné situace.
39:28'
Javorové listy se kratší úseku Norů v útočném pásmu osvobozují vyhození přes všechny čáry.
38:36'
Norové si špatně nahráli a sami sebe vytlačili z útočného pásma. Nakonec z toho málem vznikl nebezpečný protiútok.
37:04'
Rozhodčí se rozhodli vyloučit Fantilliho na pět minut a do konce utkání za nedovolený zásah do hlavy! Další tvrdý kanadský zákrok je tedy již potrestán nejpřísnějším možným způsobem. Trest jde odsedět Sammy Blais.
37:04'
Kanaďané bohužel opakují svou přehnanou agresivitu ze zápasu se Švýcarskem, kdy rovněž prohrávali a nevěděli si se soupeřem příliš rady. Fantilli teď velmi tvrdě přirazil Christiana Kasastula k mantinelu, jenž následně zůstal chvíli ležet na zemi a následně odešel do kabiny. Rozhodčí se šli ještě podívat na video, jestli to nebude na vyšší trest.
I poměr střel mluví jasně o tom, že tento zápas je maximálně vyrovnaný. Za druhou třetinu to je průběžně 10:8 pro Kanadu, Norové tak rozhodně nezaostávají a se soupeřem hrají opravdu vyrovnanou partii.
35:09'
Myers hledal střílenou přihrávkou Blaise, ale ten na jeho pobídku nedokázal zareagovat a puk nakonec zaduněl o mantinel za brankou.
34:37'
Kanada výrazně zvýšila střeleckou aktivitu. Jack Quinn pálil z horní hranice levého kruhu, i jeho pokus však obětaví norští obránci nepustili vůbec na svou bránu.
34:13'
Jack Quinn po vyhraném buly rychle najel na střed a vyzkoušel pozornost Arntzena. Ten měl ale čistý výhled, střela mu navíc šla přímo na tělo.
34:10'
Johannesen nedokázal vyhodit hrací předmět za modrou čáru. Barron jej totiž zachytil a zkusil tahem vystřelit. Jeho pokus byl ale první norským hráčem vytečovaný až do ochranné sítě.
33:54'
Tyler Toffoli pálil z pravého kruhu a zdálo se, že u vzdálenější tyče je dostatek místa, ale jeho pokus nakonec mířil vedle branky.
33:22'
Lehce tečovaná rána Middletona od modré Arntzenovi potíže nezpůsobila. Norský brankář na puk dobře viděl a zasáhl lapačkou.
33:02'
Spolupráce Vikingstada s Valkvae Olsenem nakonec vyústila v nebezpečnou střelu, ale Hofer pokus z bezprostřední blízkosti viděl a chytil.
32:49'
Petter Vesterheim po dalším z tvrdých kanadských hitů přišel o hůl, družině Tobiase Johanssona se i přesto podařilo udržet pásmo a vybojovat další buly v této části hřiště.
32:06'
Hofer si připisuje snadný zákrok, Norové každopádně vybojovali další buly v útočném pásmu.
31:04'
Lilleberg chtěl vypálit od modré čáry, ale puk mu sjel a nakonec mohl být rád, že se Kanada nedostala do rychlého protiútoku.
30:49'
Trettenes na dvakrát vyhrál souboj s Quinnem v rohu svého pásma o kotouč. I to je jeden z důvodů, proč Norové vedou nad Kanadou – spousta vyhraných osobních duelů.
30:00'
Kanada pod tlakem, Norům se povedlo soupeře na několik desítek sekund zavřít v pásmu a javorové listy se jen ve stáhnuté formaci bránili.
29:22'
Svěřenci Andre Tourignyho si příliš nerozumí a dávají si dosti nepřesné přihrávky, které norští hráči sbírají.
28:35'
Kasastul pod tlakem lehce zazmatkoval a poslal puk k vlastní bráně. Arntzen jej musel přikrýt, neboť Kanaďané rychle dotírali.
28:26'
Middleton našel Weegara na modré čáře, ten posunul puk doleva na MILANA LUČIĆE a ten od modré čáry skóruje! Kanaďané fantasticky clonili před Arntzenem, norský gólman nic neviděl a Lučič trefil puk parádně k levé tyčce. Asistence: MacKenzie Weegar, Jacob Middleton.
28:03'
Einar Engeland Andersen vystřelil z levého kruhu, jeho pokus sice šel po ledě, Hofer jej ale zahlédl až na poslední chvíli a rychle vytáhl beton. Puk se však odrazil znovu k Andersenovi, jenž to tentokrát již ze značného úhlu zkusil znovu. Rozhodčí ale přerušují hru pro postavení jednoho z Norů v brankovišti.
26:47'
Quinn přirazil k mantinelu Kasastulu, další tvrdý hit od kanadského hráče byl k vidění v prostoru mezi střídačkami. Kanaďané neví, co s tímto stavem, a tak to zkoušejí agresivitou.
26:34'
Scott Laughton si šel pro samostatný únik, ale na přihrávku z hloubi vlastní třetiny těsně nedosáhl a je z toho nakonec zakázané uvolnění Kanady.
25:48'
Tyler Mylers tvrdě sundal u mantinelu Eirika Salstena. Když to následně sám schytal od jednoho z Norů, naštvaně se koukal po rozhodčích.
25:07'
Sondre Olden vjel do útočného pásma o něco rychleji než Michael Haga, sudí tak píská ofsajd.
24:36'
Norové špatně rozehráli v obranném pásmu a hned z toho byla obrovská šance Kanady. Ethan Bear dostal přihrávku mezi kruhy a hned střílel, ale jeho pokus nebyl úplně přesný a Arntzen ho vykryl.
24:15'
Norové hrají skvěle a Kanadu ke své brání pouští jen minimálně. Javorové listy však podobně jako v souboji se Švýcarskem v okamžiku nepříznivého vývoje velmi výrazně přitvrzují.
22:52'
Několik nepřesností za sebou ve středním pásmu na obou stranách. Kanaďané se zdají být v šoku z aktuálního vývoje zápasu.
21:52'
Norsko právě vstřelilo branku!
Šok v rižské aréně! Norové hned v úvodu druhé třetiny navyšují své vedení. SONDRE OLDEN zkusil od mantinelu nahodit puk směrem ke kanadské bráně, cestou se otřel o nohu Scotta Laughtona, změnil směr a zcela překvapil gólmana Hofera, jenž jej dnes ze sítě loví již podruhé. Asistence: Eirik Salsten.
21:26'
Kanadě se nějakou chvíli nedařilo dostat z vlastního pásma. Norové skvěle napadají.
20:57'
Carcone to zkoušel z voleje od mantinelu z levé strany, ale Arntzen puk viděl a bez problémů zasáhl.
20:15'
Kanada vyhrála buly, Carcone si hned připisuje první střelecký pokus, když slabě bekhendem z úhlu zkoušel zaskočit Arntzena.
20:01'
Celky se vracejí na ledovou plochu, za chvíli nám začne druhá dvacetiminutovka.
Je za námi velmi zajímavá úvodní dvacetiminutovka zápasu jasného favorita s velkým outsiderem, která končí šokujícím vedením Norska nad Kanadou. Javorové listy v úvodních minutách předváděly drtivý tlak, pak se však hra výrazně srovnala a v mnoha pasážích měli dokonce navrch reprezentanti severoevropského celku! O jediný zásah se postaral Andreas Martinsen. Kanaďané se budou potřebovat pořádně probrat, jestli dnes chtějí uspět.
Střely po 1. třetině: 9:7
Další třetina začne přibližně v 16:06.
20:00'
19:45'
Norové jsou v plném počtu.
19:32'
Norové podruhé v rychlém sledu vyhazují, Kanadě se nedaří najít vhodný recept na houževnatou obranu soupeře.
18:48'
Michael Carcone ve velké šanci tváří v tvář Arntzenovi selhal. Ani on nedokázal zamířit mezi tři tyče.
18:20'
Weegarovu ránu zastavil skvěle blokující Johannesen, jemuž se následně daří i vyhodit.
18:06'
Adam Fantilli pálil prudce z první, norskou bránu ale vůbec netrefil.
17:45'
Christian Kasastul se ve středním pásmu dopustil vcelku zbytečného přestupku, když nechal hokejku pod bruslí jednoho z Kanaďanů, který spadl na zem. Kasastul si tak jde na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici.
17:01'
Špatné zpracování Emila Lilleberga na modré čáře přerušilo norské útočné snažení. Seveřané každopádně zatím hrají velmi solidní hokej a daří se jim s Kanadou herně držet krok.
16:37'
Pierre-Olivier Joseph nahodil od modré čáry směrem k norské bráně, kde clonili dva jeho spoluhráči. Arntzen puk poprvé pouze vyrazil před sebe, a tak se snažili okamžitě dorážet. Norský gólman si však situaci pohlídal a hrací předmět přeci jen nakonec dostal pod kontrolu.
16:14'
Glass se probil do útočného pásma a napříč třetinou hledal spoluhráče, leč Norové jeho úmysl vystihli.
14:58'
Souboj u mantinelu mezi střídačkami v hloučku asi šesti hráčů vyznívá lépe pro Norsko, jež může rozjet ofenzivu.
14:17'
Olden našel Salstena, který se pokusil z levé strany překvapit Hofera, ale nevyzrál na něj.
13:35'
Michael Haga ukázal sebevědomí, když se pokoušel prohodit Jacku Quinnovi touš mezi nohama, ale neuspěl.
12:37'
Andreas Martinsen si jako první našel puk odražený od zadního mantinelu kanadského pásma a zkoušel z úhlu přidat druhou norskou trefou. V hledišti to zahučelo, síť se však rozvlnila jen zvenku.
11:49'
Norové jsou zatím Kanadě vyrovnaným soupeřem. Ta teď sice zamkla Nory v jejich obranném pásmu, ale žádnou složitější situaci si nepřipravila.
10:52'
Norové pokračují v aktivní hře, krátce po vstřeleném gólu se dostali do dvou obrovských příležitostí! Hofer obě zvládl zlikvidovat, hráči v červených dresech však ukazují, že se vůbec nebojí a jdou do dnešního duelu naplno.
09:45'
ANDREAS MARTINSEN.dostal puk mezi kruhy a z první překonal Hofera! Olimb předtím u mantinelu skvěle vybojoval puk a dříve, než se stihla kanadská obrana zformovat, našel střelce branky. Asistence: Ken André Olimb.
09:08'
Cody Glass si zakřičel o přihrávku na útočnou modrou čáru. Po pravém mantinelu vybruslil až do rohu pásma a našel před brankou Peytona Krebse, jenž měl skvělou možnost otevřít skóre.
08:30'
Neighbours posílal do samostatného úniku Quinna. Ten ovšem dostal puk jen na paty a navíc se píská zakázané uvolnění.
08:23'
Kanada hraje znovu v plném počtu, Neighbours se vrátil na led.
08:11'
Middleton vybruslil s pukem z kanadského pásma a nahazuje za norskou bránu.
06:47'
Valkvae Olsen se snažil před brankou tečovat střílenou přihrávku Engelanda Andersena, ale puk netrefil.
06:33'
Norové vyhráli buly a zatím drží útočné pásmo. Thomas Valkvae Olsen si bravurně vymíchal Middletona a nahrával přes brankoviště na druhou stranu, v dobré pozici se tam však nenacházel žádný z jeho spoluhráčů.
06:23'
Jake Neighbours odchází za faul v útočné třetině na dvě minuty na trestnou lavici za podrážení.
06:04'
Peyton Krebs si s kotoučem neporadil moc dobře. Pokoušel se obkroužit norskou bránu, dobře bránící norští beci jej však o hrací předmět obrali.
05:27'
Kanada teď strávila minutu a půl v útočném pásmu a Norové jdou poté, co dostali puk ze třetiny, hromadně střídat.
04:55'
Javorové listy zamknuli severského soupeře v pásmu, jediné zakončení však měl Peyton Krebs, jenž vůbec netrefil norskou bránu.
04:32'
MacKenzie Weegar střílel od modré, ale jeho pokus neměl velkou razanci a gólman puk odrazil do ochranné sítě.
03:57'
Norský celek, hrající dnes v červených dresech, po vlažném úvodu přidal plyn. Kapitán Olimb rozjel útočnou akci, na jejímž konci Eirik Salsten zakončoval z úhlu, čímž málem překvapil brankáře Hofera.
03:28'
Vikingstad zavezl puk do útočného pásma, po sérii přihrávek za brankou se dostal ke střele Valkvae Olsen, ale střela mu úplně nesedla a Hofer ji pokryl.
02:39'
McBain u norské střídačky tvrdě narazil do Lilleberga. Ten se ale zbořit nenechal a kotouč udržel na své hokejce.
01:35'
Norové se k puku zatím prakticky nedostali, jejich pokus o přechod do pásma končí doslova na modré čáře. Dál už kombinují znovu Kanaďané.
01:28'
Kanaďan Weegar to zkoušel od modré čáry, ale jeho pokus byl zblokovaný do ochranné sítě.
00:50'
První kanadská formace vystřídala, Myers zůstal na ledě jako jediný a přihrával do jízdy Middletonovi. Ten se při přejezdu modré čáry dopustil ofsajdu.
00:37'
Obrovitý Valkvae Olsen se probíjel po pravé straně do útočného pásma, ale v něm se už Norové k puku nedostali.
00:10'
Kanada vyhrála buly, Myers hned nahazuje do útočného pásma a javorové listy podnikají první ofenzivní akci.
00:01'
Oba celky již nastupují na ledovou plochu. Zápas zřejmě bude provázet slabší divácká návštěva, arénou se však nyní ozývá poměrně hlasitý potlesk. Jak Norsko, tak Kanada každopádně v Rize mají dosti malé skupinky fanoušků.
Příjemné pondělní odpoledne přímo z Areny Riga, kde nás čeká duel Kanady s Norskem. Javorové listy bojují o co nejlepší místění ve skupině, postup už však mají jistý. Dnes, stejně jako ve zbylých zápasech, se budou muset obejít bez Joea Velena, jenž dostal od hokejové federace dodatečně trest na pět zápasů za svůj zákrok v utkání se Švýcarskem. Norové již hrají jen o lepší umístění, s jistotou totiž nesestoupí, ani se nedostanou do play-off. Oba celky již opustili led po rozbruslení, utkání začne zhruba za 20 minut.

Kanada: Hofer (Levi) – Middleton, Weegar (A), Hunt, Bear, Joseph, Myers, Barron – Lučić, Glass, Blais – Crouse (A), Laughton, Quinn – Neighbours, McBain, Carcone – Fantilli, Krebs, Toffoli (C).
Trenér: Andre Tourigny

Norsko: Arntzen (Haukeland) – Lilleberg, Hansen, Johannesen (A), Engeland Andersen, Krogdahl, Kasastul, Bjorgvik Holm – Berg-Paulsen, Vikingstad, Valkvae Olsen – Olimb (C), Trettenes (A), Martinsen – Olden, Haga, E. Salsten – Hoff, H. Salsten, Vesterheim – Steen.
Trenér: Tobias Johansson

Rozhodčí: Frandsen, Macfarlane – Hautamaki, Synek.
Kanada

Zřejmě se nebude řešit jestli, ale pouze kolik. Javorové listy jsou jasným favoritem zápasu a cokoliv jiného, než jejich přesvědčivá výhra by bylo velkým překvapením. Svěřenci Andreho Tourignyho zatím na turnaji ztratili body dvakrát – se Slováky zvítězili až po nájezdech a Švýcarsku dokonce podlehli v základní hrací době. Kromě toho Kanada přišla i o svého prvního centra. Joe Veleno v duelu se Švýcarskem při tlačenici o kotouč úplně nesmyslně a úmyslně šlápl na nohu Nina Niederreitera, za což zcela po právu od IIHF obdržel pětizápasový distanc. Kanaďané už mají jistý postup do play-off a kromě Norska si zahrají ještě s Českou republikou.

Sestava Kanady z posledního zápasu proti Švýcarsku:
Montembeault (Levi) – Middleton, Weegar, Hunt, Bear, Joseph, Myers, Barron – Lučić (A), Veleno, Blais – Crouse, Laughton (A), Quinn – Neighbours, McBain, Carcone – Fantilli, Glass, Toffoli (C) – Krebs.
Norsko

Dá se říci, že Norsko už má letos splněno. Seveřané patří mezi celky, pro které je každoročně prioritou především záchrana mezi hokejovou elitou. Klíčovou výhru získali ve svém třetím vystoupení, když své hokejky zkřížili s hráči Slovinska. A povedlo se – výhra se sice nerodila vůbec lehce a Norsko zvítězilo pouze 1:0, veledůležité tři body do tabulky ovšem zapsalo. Bodík se outsiderovi dnešního zápasu podařilo uhrát také hned na úvod s výběrem Kazachstánu. Zbytek zápasů Norové prohráli v základní hrací době. Šanci na postup do vyřazovacích bojů už nemají a s Kanadou i Slovenskem jim už půjde pouze o čest.

Sestava Norska z posledního zápasu proti Česku:
Haukeland (Arntzen) – Nörstebö, Lilleberg, Johannesen (A), Engeland Andersen, Krogdahl, Kasastul, Hansen – Valkvae Olsen, Berg-Paulsen, Vikingstad – Trettenes (A), Martinsen, Olimb (C) – Olden, E. Salsten, Haga – Steen, H. Salsten, Hoff – Vesterheim.
Hezký den z Rigy. Program základních skupin se na letošním mistrovství světa chýlí ke svému konci a jeden z posledních duelů obstarají Kanaďané s Nory.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:20.