MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Kazachstán : Slovinsko - 22. května 2023   19:20

Kazachstán
Kazachstán
18:10' Michajlis (Rymarev, Beketajev) • 39:03' Muratov (Orechov, Savickij) • 51:52' Rymarev (Starčenko, Beketajev) • 56:33' Muchametov (Michajlis)
4:3
(1:1, 1:1, 2:1)
Slovinsko
Slovinsko
01:30' Kuralt   • 21:06' Kuralt  (Ograjenšek, Tičar) • 42:27' Drozg  (Simšič, Pance)
Kazachstán
Björk (SWE), Kaukokari (FIN) – Davis (USA), Ondráček (CZE)
Arena Riga, Lotyšsko
4140 diváků
Slovinsko

Z tohoto utkání je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů zase někdy příště. Na počtenou a hezký zbytek večera. Zůstaňte s námi i zítra, protože zítra je poslední den základních skupin, ve kterém mimojiné nastoupí český tým proti Kanadě a dozví se, který tým ho čeká ve čtvrtečním čtvrtfinále.
Ještě zazní hymna Kazachstánu.
Nejlepší hráči zápasu:
Anže Kuralt (SLO)
Jevgenij Rymarev (KAZ)
Střely na branku: 32:26
Utkání je u konce. Slovinci opět skvěle vstoupili do třetí části a zásluhou Drozga a jeho trefy ze 43. minuty vedli o gól, jenže Kazaši to nakonec dotáhli do vítězného konce, když se jim dvěma góly podařilo otočit skóre. Nejprve se trefil v 52. minutě Rymarev, který se svou kličkou mířil přesně mezi betony, a pak se v 57. minutě prosadil Muchametov, který po nahrávce Michajlise ujel po levé straně a z levého kruhu vypálil přesně ke vzdálenější tyči. Slovinci to v závěru zkoušeli bez brankáře, ale vyrovnat už se jim nepovedlo.
58:54'
Verlič z mezikruží bránu minul.
58:00'
Us odjíždí na střídačku a Slovinci to zkusí v šesti!
57:36'
Po ofsajdu Slovinců se vhazuje ve středním pásmu.
56:33'
Kazachstán právě vstřelil branku! Kazaši poprvé v zápase vedou a otáčí skóre. Michajlis našel MAXIMA MUCHAMETOVA, kterému se po levé straně otevřelo trochu prostoru a Muchametov celou situaci zakončil bekhendovou střelou z levého kruhu, která zaplula ke vzdálenější tyči Usovy brány. Asistence: Nikita Michajlis.
54:45'
Kazaši se snaží u své branky založit další útočnou akci.
53:48'
Podlipnik vyslal bekhendový pokus, který ale Šutov dokázal vyrazit.
51:52'
Kazachstán právě vstřelil branku! Je znovu srovnáno! Slovinci zachybovali před kazašskou brankou, čehož využil Beketajev, jenž lehce posunul kotouč na Starčenka. Kazašský kapitán pak vyslal do jízdy JEVGENIJE RYMAREVA, který se prosadil povedenou kličkou, kterou zasunul mezi Usovy betony. Asistence: Roman Starčenko a Adil Beketajev
51:24'
Kajyržan vyslal další střelecký pokus, který ovšem znovu Us lapil do lapačky.
Dnešní utkání sleduje 4140 diváků.
50:56'
Muratov se otočkou snažil překvapit Use, ale tomu pomohl Crnovič a slovinský brankář nakonec ukryl puk pod svou lapačku.
50:35'
Puk skončil mimo hrací plochu a hra je přerušena. Po komerční pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.
50:09'
Polochovova rána od modré skončila jeho zlomenou holí.
49:16'
Starčenko měl na holi srovnání, ale jeho ránu z bezprostřední blízkosti dobrým zákrokem vyrazil Us.
48:02'
Kajyržan si vylepšil pozici a chtěl vypálit z pravého kruhu, ale jeho ránu zablokoval stojící Crnovič.
46:37'
Slovinci mají puk u vlastní branky a zakládají další útok.
45:54'
Kazaši mají puk za vlastní brankou a hráči míří střídat.
45:20'
Drozg znovu pálil, ale tentokrát si Šutov se střelou z mírného úhlu poradil a po jeho zákroku je hra přerušena a vhazovat se bude před jeho brankou.
44:50'
Muratov hledal Muchametova, ale jeho přihrávka nebyla přesná a puk získali Slovinci.
44:03'
Za brankou zůstává ležet po střetu s Urbasem Polochov, který ale vypadá, že je v pořádku. Hra je každopádně přerušena. Polochov po svých odjíždí nakonec na střídačku.
43:31'
Po zákroku Šutova se bude vhazovat před jeho brankou.
42:27'
Slovinsko právě vstřelilo branku! Slovinci znovu skvěle vstupují do této třetiny a znovu vedou. Zpoza branky se puk po přihrávce Panceho dostal kotouč k Simšičovi, který fotbalově nahrál JANU DROZGOVI, který dostal forhendovou ranou z prostoru před brankou puk za záda Šutova. Asistence: Nik Simšič a Žiga Pance.
42:06'
Kazachstánu odpískán ofsajd a vhazovat se bude ve středním pásmu.
41:54'
Oba týmy kompletní
40:35'
Kazaši se usadili v útočném pásmu před Usovou bránou.
40:01'
Oba týmy už nastupují zpátky na led před poslední třetinou tohoto utkání.
Střely na branku po 2. třetině: 23:18
I ve druhé třetině jsme viděli opět gól na každé straně. Slovinci měli znovu skvělý start do třetiny, když se ve 22. minutě z dorážky prosadil podruhé v zápase Kuralt. Kazaši srovnali znovu v přesilové hře, kterou využil 57 sekund před koncem druhé části Muratov přesnou ranou z mezikruží do horní části Usovy branky. V závěru třetiny pak byli vyloučeni hráči na obou stranách, a tak se do třetí části půjde ve čtyřech na obou stranách a za vyrovnaného stavu 2:2. Třetí třetina začne zhruba ve 21:00.
40:00'
39:54'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Kazachstán:
Dinmuchamed Kajyržan – 2 min., sekání.

Vyloučení v týmu Slovinsko:
Aljoša Crnovič – 2 min., nesportovní chování.
39:03'
Kazachstán právě vstřelil branku! Kazaši znovu využívají přesilovku a je znovu srovnáno! BATYRLAN MURATOV si najel do mezikruží, odkud se prosadil ranou do horní části Usovy branky. Asistence: Valerij Orechov a Kirill Savickij.
38:36'
Slovinci vyhazují až za bránu Šutova.
38:06'
Michajlis to po nahrávce Beketajeva zkoušel stejně, jako u své trefy v první třetině, ale nebyl úspěšný.
37:22'
Jan Urbas – 2 min., hákování.
36:45'
Další pokus vyslal Urbas, ale Šutov si opět dokázal poradit a má puk v lapačce.
36:41'
Šutov má další zásah, takže proběhne znovu buly před kazašskou bránou.
36:36'
Kazašská branka vypadla ze svého postavení a hra je přerušena.
36:20'
Danijar pálil od modré čáry, ale Us měl dobrý výhled a ránu zneškodnil, když puk sebral do lapačky. Buly před jeho brankou.
35:42'
Kajyržan měl velkou šanci na srovnání, ale proti jeho pokusu z pravého kruhu skvěle zasáhl Us a předvedl ukázkový semafor. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou.
35:02'
Kazaši rozjeli přečíslení tří proti dvěma a střelou ho zakončil Dichanbek, ale Us si zapisuje další zásah.
34:38'
Kazaši se nyní usadili v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.
33:22'
Kazaši rozjíždí další akci zpoza vlastní branky. Někteří hráči stihnou vystřídat.
32:26'
Puk skončil mimo hřiště a hra je přerušena.
31:55'
Drozg si chystal puk ke střele, ale o kotouč ho obral jeden z kazašských beků.
31:15'
Muratov se svou ranou od modré neuspěl a trefil jenom bránícího protihráče.
30:46'
Šutov má na kontě další zásah, tentokrát proti ráně Mašiče. Po komerční pauze se bude vhazovat před kazašskou brankou.
30:18'
Urbas vyslal střelu, ale také branku Šutova přestřelil a kazašský brankář ani nemusel zasahovat.
29:44'
Gajtamirov tvrdě vypálil kousek za modrou čarou, ale bránu přestřelil.
28:53'
Závar před Usovou brankou gólem nekončí. Puk zůstal ležet na brankovišti před Usem, ale nikdo z Kazachů ho nedokázal dostat do branky a Us nakonec svým zákrokem přerušil hru. Vhazuje se před jeho bránou.
28:05'
Puk se odrazil k Drozgovi a následně zakončoval Simšič volejbalovým způsobem, takže pokud to byl gól, tak by stejně neplatil.
27:32'
Slovinci chtěli kombinovat v útočném pásmu, jenže se nakonec sami vyhodili a puk dojel až k Usovi.
26:42'
Puk na kazašské střídačce a vhazuje se před Šutovem.
26:38'
Další střelecký pokus obstaral Crnovič, ale Šutov jeho ránu viděl a kotouč chytil do lapačky. Po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho brankou.
26:00'
Zakázané uvolnění Kazachů. Další buly před Šutovem.
25:16'
Muratov znovu v akci. Poté, co se zbavil jednoho ze svých strážců, se dostal ke střele, ovšem Us má kotouč ve své výstroji a hra je přerušena. Buly před brankou Slovinska.
24:56'
Muratov se vytočil zpoza branky, ale se svou střelou si na Use nepřišel.
24:08'
Slovincům odpískán icing. Vhazuje se před brankou Use.
24:00'
Kazaši vyhazují puk až k brankáři Usovi.
23:12'
Puk skončil na kazašské střídačce a hra je přerušena. Vhazuje se ve středním pásmu.
22:52'
Jeglič nahazoval kotouč před bránu, ale puku se zmocnili Kazaši.
22:05'
Slovinci po druhé trefě zůstávají usazeni v útočném pásmu.
21:06'
Slovinsko právě vstřelilo branku! Slovinci znovu vedou! Ogranjenšek vystřelil z mírného úhlu a Šutov jeho pokus vyrazil. Na brankovišti byl na dorážku nachystaný ANŽE KURALT, který baseballově, ale na hranici pravidel dostal puk do branky. Kuralt se trefuje podruhé v zápase. Asistence: Ken Ograjenšek a Rok Tičar.
20:52'
Šutov má další zákrok po střele Kuralta a hra zůstane před kazašskou brankou, kde se bude vhazovat.
20:41'
Kazaši hned dvakrát za sebou poslali puk na zakázané uvolnění. Vhazuje se znovu před Šutovem.
20:10'
Úvodní buly druhé třetiny vyhrál Jeglič a Slovinci se hned usazují před Šutovem.
20:01'
Oba týmy už se pomalu vrací na ledovou plochu Areny Riga.
Střely na branku po 1. třetině: 12:10
Je za námi první třetina, která nabídla hned dva góly. Jako první mohl skórovat Michajlis, který ve 2. minutě trefil břevno. Z následné protiakce pak otevřeli skóre Slovinci, když se trefil ranou z mezikruží Kuralt. Kazaši si pak vytvořili pár příležitostí a v 19. minutě se v přesilovce tvrdou ranou pod břevno prosadil právě Michajlis. Jinak se zatím hraje velmi rychlý hokej bez nějakých tvrdších zákroků, který musí diváky v Rize bavit. Oba gólmani zatím kromě inkasovaných branek podávají spolehlivé výkony. Druhá třetina začne zhruba ve 20:08.
20:00'
19:40'
Ograjenšek dostal nahrávku od Tičara, ale neuspěl a Šutov jeho ránu vyrazil. Ograjenšek se ještě snažil dostat k dorážce, ale ke kotouči už se nedostal.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:10'
Kazachstán právě vstřelil branku! Kazachstán využívá přesilovku a je srovnáno! NIKITA MICHAJLIS u mantinelu míchal s kotoučem a přemýšlel, co udělá a mohl ještě přihrát na levý kruh Starčenkovi. Nakonec se ale rozhodl povyjet si na pravý kruh, odkud se tvrdou ranou prosadil přesně pod horní tyč. Us neměl šanci na nějaký zásah. Asistence: Jevgenij Rymarev a Adil Beketajev.
17:40'
Rymarev zpoza brány našel Starčenka, ale tomu se rána z pravé strany nepovedla a Us přikryl puk pod svou lapačku.
17:28'
Aleksandar Magovać – 2 min., podrážení.
17:15'
Omirbekov vypálil forhendem, ale rána se mu moc nepovedla a Us si zapisuje další pohodový zákrok. Po komerční pauze tak proběhne buly před bránou Slovinců.
16:32'
Ograjenšek obdržel puk a vystřelil, jenže rána mu nesedla a Šutov tak v pohodě posunul puk holí do rohu.
16:02'
Další rána, kterou vyslal Beketajev. Us ale vše viděl a kotouč sebral do své lapačky. Po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho bránou.
15:31'
Slovinci mají puk za Usovou bránou a do hry naskakují noví hráči.
15:09'
Maver se chystal z otočky vypálit, ale Mangisbajev ho obral o puk.
14:38'
Kazaši rozjíždí další akci zpoza vlastní brány a někteří hráči míří střídat.
14:12'
Zakázané uvolnění Kazachů. Hra se vrací před bránu Šutova, kde se bude vhazovat.
13:26'
Savickij se protáhl mezi dvěma bránícími Slovinci, ale dál už se poté nedostal.
12:36'
Rymarev vypálil z ostrého úhlu a Us s problémy dokázal střelu vyrazit.
11:40'
Beketajev vypálil od modré čáry, ovšem Us hřbetem lapačky vytěsnil puk do rohu.
10:31'
Muchametov zahrozil, nabral dobrou rychlost a dostal se až před Use, ale jeho následný pokus nebyl přesný a skončil těsně vedle branky.
10:06'
09:33'
Urbas neudržel puk v útočném pásmu a Kazaši vyhodili puk za Usovu branku.
08:40'
Jeglič dostal nahrávku do prostoru mezi kruhy a vyslal ostrou střelu, ale Šutov má puk ve své výstroji a má další zákrok.
08:26'
Verlič chtěl zakončovat rychlou souhru v přesilovce, ale do puku se netrefil.
08:06'
Dmitrij Grenc – 2 min., sekání.
07:57'
Po střele Podlipnika má Šutov další zásah a má kotouč v lapačce a po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou.
06:53'
Mangisbajev rozjížděl další akci, ale byl zastaven a dopředu mohou znovu Slovinci.
05:28'
Orechov udělal chybu v rozehrávce a díky tomu se k puku dostal Simšič, jehož ránu z pozice před brankou lapil do lapačky Šutov.
04:40'
Michajlis vypálil na bližší tyč, ale Us si tento prostor pohlídal a zasahuje.
04:04'
Šutov má další zásah, znovu pálil střelec první branky Kuralt.
03:14'
Kazachům odpískán ofsajd a vhazuje se ve středním pásmu.
01:30'
Slovinsko právě vstřelilo branku! Teď se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš! Michajlis nastřelil břevno a Slovinci se následně vydali dopředu a ANŽE KURALT se posléze prosadil ranou z mezikruží, Šutov se po střele natahoval marně. Bez asistence
01:21'
První velká šance. Michajlis trefil horní tyč Usovy brány!
01:00'
Puk se dostal za Usovu bránu, odkud budou Slovinci rozjíždět další akci.
00:35'
Slovinci jsou v úvodu aktivnější a usadili se před brankou Šutova.
00:01'
Oba týmy už pomalu nastupují na led Areny Riga.
Kazaši nastoupí v modrých dresech, Slovinci v bílých dresech.
Slovinský trenér Kopitar dá v posledním zápase na tomto turnaji šanci třetímu brankáři Žanu Usovi, který tak prožije svůj debut na mistrovství světa.

Kazachstán: Šutov (Bojarkin) – Beketajev (A), Danijar, Orechov, Polochov, Dichanbek, Butěnko, Gajtamirov, Koroljov – Starčenko (C), Šestakov, Rymarev – Michajlis (A), Grenc, Savickij – Muratov, Muchametov, Omirbekov – Kajyržan, Mangisbajev, Rachmanov.
Trenér: Galym Mambetalijev

Slovinsko: Us (Gračnar) – Gregorc, Pavlin (A), Magovać, Crnovič, Podlipnik, Mašič, Štebih – Urbas (C), Jeglič, Verlič – Ograjenšek, Tičar (A), Kuralt – Drozg, Simšič, Pance – Zajc, Čimžar, Maver – Tomaževič.
Trenér: Matjaž Kopitar

Rozhodčí: Björk (SWE), Kaukokari (FIN) – Davis (USA), Ondráček (CZE).
Zdravím všechny hokejové příznivce. Mistrovství světa nabízí předposlední den základních skupin a my se zaměříme na rižský souboj mezi Kazachstánem a Slovinskem.
Tým Kazachstánu se v tabulce skupiny B drží na šesté pozici a má jisté setrvání v elitní skupině MS i pro příští rok. Pomohl si díky nečekané výhře nad Slováky 4:3 po samostatných nájezdech, když proměnil všechny čtyři nájezdy. Kazachstán zatím nasbíral 4 body, ale k záchraně mu to stačit bude.
Minulé utkání se ale Kazachům vůbec nepovedlo, když domácím Lotyšům podlehli 0:7 a nepomohlo ani střídání brankářů, kdy Šutova vystřídal do třetí třetiny Bojarkin. Kazaši by se rádi s působením na šampionátu rozloučili výhrou.

Sestava Kazachstánu z posledního zápasu:
Šutov (40. Bojarkin) – Danijar, Beketajev (A), Polochov, Orechov, Butěnko, Dichanbek, Koroljov, Gajtamirov – Rymarev, Šestakov, Starčenko (C) – Savickij, Grents, Michajlis (A) – Omirbekov, Muchametov, Muratov

To ve slovinské kabině je situace jiná, neboť Slovinsko po nedělní porážce 0:1 se Slovenskem už má jistý sestup z elitní skupiny MS. V zápase se Slováky vypálili svěřenci trenéra Kopitara 33 střel na bránu, ale všechny pochytal brankář Škorvánek. Jediný gól dal po patnácti vteřinách druhé části Richard Pánik Slovinci na turnaji ve třech zápasech těsně prohráli, z toho dvakrát výsledkem 0:1. Nejlepší výkon na turnaji podali proti českému týmu, když ještě po 40 minutách vedli 2:1, ale Češi 5 góly ve třetí části skóre otočili.

Sestava Slovinska z posledního zápasu:
Gračnar (Krošelj) – Pavlin (A), Gregorc, Crnovič, Magovac, Mašič, Podlipnik, Štebih – Verlič, Jeglič, Urbas (C) – Kuralt, Tičar (A), Sabolič – Pance, Šimšič, Drozg – Maver, Tomaževič, Ograjenšek – Čimžar

Favority tohoto zápasu jsou Kazaši, tak uvidíme, zdali tyto předpoklady naplní a nebo jestli se Slovinci s elitní skupinou rozloučí pro tento rok vítězně. Úvodní buly bude v Areně Riga vhozeno v 19:20.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:20.