To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.

Nejlepší hráči zápasu:

Patrick THORESEN
(NOR)

Viktor TICHONOV (RUS)
Rusové zvládli vstup do turnaje, v němž obhajují titul, když porazili Norsko jasně 6:2. Rozhodlo se již v první třetině, kterou Rusové vyhráli 4:2 a v dalších čtyřiceti minutách to bylo spíše udržovací tempu v podání Rusů.
60:00
59:58
A ještě se hra přerušuje, Bobrovskij musí opět zasahovat.
59:32
Velká smůla Holose, který na pravé straně zlomil hůl.
59:19
A znovu se bude vylučovat, Maxim Čudinov dostává dvouminutový trest a Norové si zahrají dvojnásobnou přesilovou hru pět na tři.
59:00
Poslední minuta tohoto zápasu, Rusové se osvobozují, puk míří ze třetiny.
58:40
Norové si berou oddechový čas.
58:30
Rusové pouze ve třech, výhodná přesilová hra, Thoresen zakončil bekhendem, Bobrovskij chytá.
58:15
Norové v útočném pásmu, nakonec Bobrovskij zasahuje a přerušuje hru.
57:46
A pozor, znovu se vylučuje, Medvěděv za držení dostává dvě minuty, přesilová hra pro Norsko.
57:16
Vylučuje se na obou stranách, Ilja Kovalčuk dostává dvě minuty za krošček, stejně jako Tollefsen, hraje se ve čtyřech na obou stranách.
56:49
Nakonec se před Voldenem objevil Jakovlev a bleskově zakončil, ale trefil pouze dobře postaveného gólmana.
56:30
Mozjakin nepřesně rozehrál na Plotnikova, který se ještě snaží dobruslit kotouč.
56:04
Na druhé straně se M. Olimb dostal ke střele z mezikruží, ale trefil jen lapačku gólmana soupeře.
55:52
Panarin místo zakončení volí zadovku před branku, ale tam zasáhli obránci soupeře.
55:00
Poslední pětiminutovka tohoto zápasu, Norové s pukem ve vlastní třetině a budou rozehrávat.
54:19
Oba týmy nyní střídaly a nikdo si tam puku nevšímal, až některý z Norů ho uzmul.
53:32
Rusové hrají doslova na půl plynu, chtějí hlavně zápas v poklidu dohrát, Norové se ještě snaží o zdramatizování zápasu.
52:41
M. Olimb sebral Kovalčukovi puk a dokonce se i dostal do zakončení, ale Bobrovskij v klidu chytá.
52:22
Zakázané uvolnění Norů, vhazovat se bude po pravici Voldena.
52:10
Komerční přestávka.
51:50
Nahozený puk do útočného pásma Ruska dojel Stene, ale posléze míří puk ze třetiny.
50:55
Střela Anisimova zasáhla Voldena do lapačky, to bylo štěstí, jinak to byl velmi nebezpečný pokus.
50:00
Je před námi závěrečná desetiminutovka a Rusové si v klidu hlídají náskok.
Dnešní utkání sleduje 6 314 diváků.
49:10
Norové vyhazují puk přes všechny čáry, zakázané uvolnění.
48:50
Antipin bleskově zaváží puk po pravé straně do třetiny Norů.
47:41
Bonsaksen zkoušel zpracovat přihrávku v mezikruží, před brankou soupeře, ale v rozhodujícím okamžiku upadl.
47:18
Volden má puk ve své moci a přerušuje hru.
47:05
Bobrovskij zastavuje nahozený puk za vlastní brankou a Rusové rozehrávají.
46:38
Holos ustál napadání své rozehrávky a Norové tak mohou v klidu rozehrát.
46:02
45:57
Anisimov se prodral do zakončení, jeho střela z levé strany ale končí vysoko nad brankou Norska.
45:25
Znovu sledujeme útočnou snahu Norů ve třetině Ruska, je to ale o soubojích u mantinelu.
44:45
Dokazuje to i poměr střel na branku ve třetí třetině – 3:1 ve prospěch Norska!
43:58
Puk míří opět za branku Ruska, Norové jsou aktivnější v úvodu třetí části.
43:18
Nezvyklý obrázek – Norové drží soupeře v útočném pásmu, mezitím se Tichonov vrací na led, byť ten jeho pohyb není ideální.
42:50
Bobrovskij zastavuje nahozený puk za vlastní brankou, Rusové rozehrávají.
42:28
S největší pravděpodobností dostal Tichonov úder pukem nad levé koleno a nyní doslova trpí na střídačce.
42:14
Zakázané uvolnění Rusů, hra se vrací do jejich pásma.
41:54
Viktor Tichonov kulhá na střídačku, dostal tam zřejmě nepříjemný úder do kotníku.
41:02
Bobrovskij opět zasahuje a přerušuje hru, vhazování po jeho levici.
40:41
K.A. Olimb měl problémy se zpracováním puku, ale nakonec se dostali Norové do přečíslení dva na jednoho, jenže Rusové se vrátili a Olimb tak musel střílet, z levé strany nedokázal skórovat.
40:01
Další třetina začne přibližně v 21:51.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

RUSKO: 12

NORSKO: 5
Končí druhá dvacetimiutovka, která skončila nerozhodně 2:2, což je, vzhledem k první třetině, překvapivý výsledek. Norové dokázali využít z minima maximum a ze dvou pěkných akcí skórovali. Rusové pokračuje ve výtečném výkonu, těch šancí mají nepočítatelně více a i proto si drží stále čtyřbrankový náskok.
40:00
39:12
Medvěděv poslal pomalou přihrávku na levou stranu, kde v kruhu pro vhazování číhá Ilja Kovalčuk, jeho střelu z voleje Volden chytá, stihl se přemístit.
39:00
Posledních šedesát vteřin druhé třetiny.
38:32
Čudinov neuspěl v souboji u levého mantinelu v útočném pásmu, puk míří ze třetiny Norů.
38:03
Norové nemohli hrát, ale pokračovali ve hře ve třetině Rusů, je pískán ofsajd.
37:09
Ilja Kovalčuk si z pravého křídla sjíždí před branku, zkouší napasovat svou střelu nad levé rameno Voldena, ale puk se odráží vedle branky.
36:37
Anisimov se dostal z pravé strany do zakončení, zkusil to z úhlu bekhendem, ale Volden si pohlídal prostor u své tyčky.
36:18
Kovalčuk nabruslil do útočného pásma, ale přihrávka ho nenašla.
35:28
Tichonov opět před Voldenem, ale nedaří se mu skórovat.
34:10
Rusko právě vstřelilo branku!
Vadim Šipačov našel přihrávkou z otočky ARTEMI PANARINA, který byl ve velké rychlosti, dostal za obránce Norska a z bezprostřední blízkosti "vymetl pavučiny" v brance soupeře. Asistence: Vadim Šipačov a Jevgenij Birjukov.
33:21
Ve třetině Rusů hledal Bastiansen M. Olimba, ale přihrávka neprošla.
32:50
Holos se snaží rozehrát, ale pronásledován Plotnikovem.
31:56
Norové jsou v plném počtu, vyloučený Rosseli Olsen se dostal do úniku po svém návratu z trestné lavice, zkusil obkroužit branku soupeře a zakončil, ale Bobrovskij se blýskl parádním roštěpem.
31:40
Poslední vteřiny dohrávají Rusové v útočném pásmu, ale je to nepovedená přesilová hra.
31:17
Medvěděv pálí od modré, puk má pod svou lapačkou gólman Volden.
30:50
Ale během první minuty své přesilové hry se Rusové nedostali ani ke střele.
30:25
Puk míří ze třetiny Norska, Rusové se snaží co nejrychleji dostat zpět do třetiny soupeře.
29:49
Mats Rosseli Olsen držel Medvěděva a dostává dvě minuty, Rusko má další přesilovou hru.
29:40
Rusové rozehrávají, ale akce končí ve středním pásmu.
29:08
Mozjakin vybruslil zpoza branky, upoutal na sebe pozornost hned trojice bránících hráčů soupeře, v ten nejlepší možný okamžik přihrál do mezikruží, kde z voleje pálí MAXIM ČUDINOV a posílá puk za záda Voldena. Asistence: Sergej Mozjakin a Danis Zaripov.
28:32
A po přihrávce právě M. Olimba pálí bratr K.A. Olimb, ale Bobrovskij vyráží.
28:20
Opět je na ledě úderná formace M. Olimba.
27:40
Z hlediště se ozývá pískot nespokojených ruských fanoušků.
27:23
Panarin s pukem za branou Norů, vybruslil si, ale neměl komu přihrát.
27:11
Viktor Tichonov v úniku, místo kličky zkusil střílet, ale Volden chytá, parádní zákrok norského gólmana.
26:50
Norsko právě vstřelilo branku!
Neskutečná produktivita Norů a hlavně další skvělá akce Olimba, který se tentokrát na levé straně zbavil znovu obránce soupeře, přihrál před branku, kde znovu zakončuje PATRICK THORESEN a je to druhý gól. Asistence: Mathis Olimb a Morten Ask.
26:18
Panarin pálí v závěru přesilové hry z levé strany, puk se tam otřel o boční síť a míří za branku.
25:38
Kovalčuk pálí z pravé strany, jeho dělovka ale míjí branku soupeře, puk poté opouští třetinu.
24:59
Pálí Dmitrij Kulikov, ale z levé strany, puk byl přizvednutý a míří do ochranné sítě, vhazování po pravici Voldena.
24:41
Odegaard dostal puk ze třetiny, Rusové to zkusí po pravé straně.
24:18
Ole-Kristian Tollefsen nyní fauluje pronikajícího Kovalčuka a jsou z toho dvě minuty, Norové se budou bránit v oslabení.
23:38
Rusové jsou v plném počtu, toto oslabení celkem s přehledem přečkali.
23:10
Norové se drží v útočném pásmu, ale je to spíše takové chaotické.
22:50
Při této přesilové hře Norů měli zatím více šancí Rusové.
22:33
Stejně jako nyní, kdy vyrážečkou vytěsnil střelu Plotnikova.
22:07
A Ilja Kovalčuk nyní využil chyby v rozehrávce a dostal se ke střele, jeho bekhendový pokus ale Volden vyráží.
21:58
Puk míří do třetiny Norska, Rusové napadají.
21:38
Kulikov fauloval, za držení dostává dvouminutový trest, první přesilová hra Norů.
21:20
Norové opět v útočném pásmu.
20:25
Dobrou práci odvedl M. Olimb na pravé straně, kde se zbavil obránce a poslal puk před branku, kde nastavil hůl PATRICK THORESEN, Bobrovskij nedokázal zareagovat a je to gól Norska, z druhé střely na branku. Asistence: Mathis Olimb a Jonas Holos.
20:01
Další třetina začne přibližně v 21:02.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

RUSKO: 15

NORSKO: 1
Kdyby nyní někdo Norům nabídl, že zápas skončí, asi by to byla ta nejlepší nabídka, kterou by mohli Seveřané dostat. Po dvaceti minutách prohrávají o čtyři góly a hlavně vůbec nestíhají tempu soupeře. Rusové hrají s neuvěřitelnou chutí a velkým zápalem, v podstatě nepouští soupeře do své třetiny, gólman Bobrovskij musel čelit pouze jediné střele!
20:00
19:59
Ještě vteřinu před koncem pálí z mezikruží Kovalčuk, ale trefuje jen Voldena, který přerušuje hru.
19:49
Volden vyráží střelu Bělova a Norové by byli již nejraději v kabinách.
19:20
Nyní jsou to již ale opět Rusové, kdo útočí.
19:00
Poslední minuta první třetiny, Bonsaksen dokázal zavézt puk do třetiny Rusů.
18:40
Norové musí z útočného pásma, je signalizován ofsajd.
18:10
Nyní již drží puk Maxim Čudinov za vlastní brankou a čeká na dostřídání.
17:35
Norové dokázali rozehrát, to je poměrně ojedinělý obrázek této třetiny.
16:53
Norové vůbec nestíhají. VIKTOR TICHONOV zakončuje střelou z levé strany další pohlednou akci Rusů, Volden loví popáté puk ze své brány. Asistence: Jevgenij Medvěděv a Danis Zaripov.
16:47
Pozor, na ledě opět úderný třetí útok.
15:52
Norové vyváží puk ze své třetiny, Odegaard nahazuje do útočného pásma, kde je ale pouze osamocená čtveřice Rusů...
15:14
Blesková akce Rusů, Mozjakin si na poslední chvíli všiml volného DANISE ZARIPOVA na pravé straně, který, ač přihrávka nebyla zrovna ideální, dokázal gólově zakončit. Asistence: Sergej Mozjakin a Viktor Tichonov.
14:50
Puk za brankou Voldena, ale nyní se Rusové nedokázali usadit v útočném pásmu.
14:19
Znovu se Rusové snaží o zteč branky Norska.
12:59
Forsberg také pouze odevzdává puk soupeři a unavená pětice v červeno-modrém odchází střídat.
12:19
Je z toho ale pouze zakázané uvolnění, hra se tak stěhuje zpět před Voldena.
12:14
Tollefsen zachytil nahozený puk a rozehrává.
11:47
Počet střel v dosavadním průběhu: 7:1.
11:18
Opět to vypadá, jako by Rusové hráli přesilovou hru, Norové se pouze brání.
10:38
M. Olimb míchal s pukem ve středním pásmu, ale to bylo z jeho strany vše.
10:00
Až nyní se to povedlo Roestovi, ale ten pouze odevzdal puk soupeři.
09:45
Bělov vrací puk za branku Norů, ti se nemohou vymanit ze třetiny.
09:20
Norsko v plném počtu, největší šanci v této přesilové hře měl v jejím závěru Dadonov.
09:05
Morten Ask si obětavě lehl do střely Panarina a zablokoval puk.
08:20
Ani tentokrát se Rusové nedokázali usadit v útočném pásmu, puk opouští třetinu Norů.
07:54
Nyní jsou již Rusové v útočném pásmu, bránící čtveřice Norů ale odehrála puk ze třetiny.
07:32
Jen připomínám, že Rusové využili první přesilovou hru.
07:20
Mats Trygg dostává za faul na Kovalčuka dvouminutový trest – hraní vysokou holí, přesilová hra Ruska.
07:18
Kovalčuk obešel veterána v sestavě Norů Matse Trygga a zkusil Voldena překonat již z ostrého úhlu, to se nepodařilo.
06:40
Martinsen spěchá za nahozeným pukem do útočného pásma, ale dříve jsou u něho ruští obránci.
06:10
Panarin pálí z levé strany, ale puk byl zblokován bránícím Sorvikem, puk míří vysoko nad branku Norů.
05:40
Zaripov zadovkou posouval puk před branku, ale Norové zachytili a odehráli puk.
05:08
Forsberg posunul puk za branku soupeře, Rusové rozehrají.
04:16
S vypětím všech sil dostali Norové puk do střední třetiny, Rusové nakonec volí běžné střídání a dávají tak čas svému soupeři.
03:55
Norové opět chybují v rozehrávce, tentokrát toho ale Rusové nedokázali využít.
03:10
Další gól Rusů, krátce po prvním gólu, ARŤOM ANISIMOV pronikl mezi dvojicí obránců, kteří neměli rychlost a Voldena překonal povedeným blafákem. Asistence: Ilja Kovalčuk.
02:51
Blesková kombinace Rusů, puk se dostává na pravou stranu, kde z vrcholu kruhu pro vhazování pálí Ilja Kovalčuk, puk končí v brance, ovšem gól je připsán VADIMU ŠIPAČOVOVI. Asistence: Ilja Kovalčuk a Jevgenij Dadonov.
02:40
Rusové musí zavézt puk do útočného pásma, povedlo se.
02:12
A je tu šance Rusů, Zaripov našel Mozjakina, ten pálí, ale Volden chytá.
02:02
Až nyní se Norům podařilo odpálit puk alespoň do středního pásma, ale Rusové jsou hned zpět.
01:45
Na ledě samozřejmě nesmí chybět úderná dvojka Mozjakin, Zaripov.
01:34
Je tu první vyloučení, na trestnou lavici jde Andreas Martinsen za bránění ve hře.
01:05
Souboj o puk v obranném pásmu Rusů, puk nakonec míří do středního pásma.
00:29
Po chybě norské obrany se dostal do zakončení Panarin, Volden si připisuje první zákrok na MS.
00:01
Na ledě jsou již i Norové.
Na led nastupují ruští obhájci titulu.

Rusko: Bobrovskij (Chudobin) – Čudinov, Bělov, Jakovlev, Medvěděv, Kulikov, Antipin, Birjukov – Panarin, Dadonov, Šipačov – Plotnikov, Anisimov, Kovalčuk – Mozjakin, Tichonov, Zaripov

Norsko: Volden (Haugen) – Holos, Bonsaksen, Trygg, Tollefsen, Odegaard, Sorvik, Norstebö, Stene – Bastiansen, Thoresen, M. Olimb – Martinsen, K.A. Olimb, Rosseli Olsen – Ask, Roymark, Forsberg – Lovlie, Roest, Dahlström

Rozhodčí: Mayer (USA), Ronn (FIN) – Dahmen (SWE), Mills (CAN).
NORSKO

Proti obhájcům titulu nečeká Nory vůbec nic lehkého. Jak již ale předchozí ročníky naznačily, umí Norové, zejména v úvodu šampionátu, pozlobit téměř každého soupeře. Na dobrý výsledek měli "našlápnuto" i v Bělorusku na minulém šammpionátu, když v základní skupině porazili Itálii, Dánsko a potrápili i favorizované Švédkso. Jenže po porážce s Tre Kronor následovala "sprcha" od Slováků (2:5) a z toho se již Norové nedokázali oklepat, což dokazuje i prohra s Francií. Norové tak mohli na play-off zapomenout.

Nominace:
Brankáři: Haugen (HC Minsk), Søberg (Vålerenga), Volden (Rögle)

Obránci: Bonsaksen (Tappara, Espeland (Vålerenga), Holos (Lok. Jaroslavl), Nørstebø (Brynäs), Sørvik (Vålerenga), Tollefsen (Färjestad), Trygg (Lørenskog), Ødegaard (Lørenskog)

Útočníci: Ask (Vålerenga), Bastiansen (Graz 99'ers), Dahlstrom (Örebro), Forsberg (Stavanger), Djupvik Løvlie (Södertälje), Martinsen (Düsseldorf), K.A. Olimb (Düsseldorf), M. Olimb (Frölunda), Rosseli Olsen (Frölunda), Roest (Sparta Sarpsborg), Røymark (Färjestad), Stene (Vålerenga), Thoresen (SKA Petrohrad), Trettenes (Stavanger)
RUSKO

Těžko hledat většího favorita na titul, než dvojnásobné mistry světa z posledních tří let. Rusové, po dvou titulech z let 2008 a 2009, ovládli světový šampionát také v roce 2012, kdy triumfovali na mistrovství, pořádaném společně Finskem a Švédskem (ve finále porazili Slovensko). Rok poté, kdy bylo pořadatalství opět svěřeno oběma severským zemím, se Rusko hanbilo po šestém místě, ovšem náladu si spravilo na posledním světovém šampionátu v Bělorusku, kde ve finále porazilo Finsko a slavilo již svůj 27 titul (páté zlato samostatného Ruska).

Nominace:
Brankáři: Barulin (Avangard Omsk), Chudobin (Carolina), Bobrovskij (Columbus)

Obránci: Kulikov (Florida), Birjukov (Metallurg Magnitogorsk), Jakovlev (Lok. Jaroslavl), Čudinov (SKA Petrohrad), Bělov (SKA Petrohrad), Medvěděv (Bars Kazaň), Antipin (Metallurg Magnitogorsk), Grigorjev (Torpedo NN), Mironov (Dinamo Moskva)

Útočníci: Mozjakin (Metallurg Magnitogorsk), Tichonov (SKA Petrohrad), Plotnikov (Lok. Jaroslavl), Zaripov (Metallurg Magnitogorsk), Anisimov (Columbus), Dadonov (SKA Petrohrad), Kovalčuk (SKA Petrohrad), Panarin (SKA Petrohrad), Šipačov (SKA Petrohrad), Kuljomin (Toronto), Lokťjonov (Lok. Jaroslavl), Malkin (Pittsburgh), Tarasenko (St. Louis), Širokov (Avangard Omsk)
Vítejte u onlajn přenosu utkání MS v ledním hokeji 2015, kdy se v rámci základní skupiny B utká obhájce titulu RUSKO s NORSKEM. Utkání se odehraje v ostravské ČEZ areně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.