Norsko vítězí nad Slovinskem 3:1, když využilo tři ze čtyř přesilovek. Jinak jsme sledovali vyrovnaný zápas a Slovinci dnes mohli bodovat. Ve třetí třetině už ale Slovinsko nemělo síly na zvrat.

Norové tak mají v tabulce šest bodů a ještě bojují o postup do čtvrtfinále. Naopak Slovinsko zůstává na nule a má už v podstatě proti Dánsku poslední šanci na záchranu.
60:00
58:20
Kristan míří na střídačku, Slovinci to zkusí v šesti.
56:57
Tičar trefil tyč a ještě dorážel Sabolič, ale skóre se nemění!
56:10
Kovačevič vyprášil beton Haugena!
55:30
Dnešní utkání sleduje 8 812 diváků (vyprodáno).
55:23
Norové už hrají zezadu a nahazují kotouče. Slovincům ubíhá čas.
54:51
Sabolič přihrávkou zpoza branky našel jen norského protivníka.
54:23
Thoresen dostal puk do středního pásma, krátký nápor Slovinska proto končí.
53:17
Pance z otočky trefil boční síť, nyní už mají puk zase Norové.
52:31
Třetí třetina má zatím nejmenší tempo a nasazení ze strany obou soupeřů.
51:52
Thoresen si najel mezi oba beky a uspěchaně střílel mimo.
51:30
Norové kontrolují hru a nepouští Slovince do šancí.
51:00
Na střely vedou Norové 23:16.
50:01
Kranjc vyhazuje kotouč na icing.
49:18
Slovincům ubíhá čas a na obrat v utkání to tedy zatím nevypadá...
48:38
Muršak pálil nepřesně.
47:55
Kranjc vyhazuje přes všechny čáry.
47:17
Polovina norské přesilovky už je pryč, vypadá to, že čtvrtou přesilovku už Norové nevyužijí. Slovinci zatím drží.
46:10
Robar (SLO) vyloučen za hákování.
46:00
Slovincům už trochu docházejí síly, ale před námi je ještě většina třetí třetiny.
45:33
Kovačevič od modré trefil pouze gólmana Haugena.
44:52
Roest si velmi dobře nabruslil a trefil rameno Kristana!
44:27
Slovinci by se potřebovali dostat do tlaku, zatím to ale obrat v utkání z jejich strany nevypadá.
43:53
Martinsen z mezikruží pálil mimo tyče.
42:57
Norové uvízli v ofsajdu, hra přerušena.
42:16
Röymark se dostal do nájezdu, blafákem si položil Kristana, ale nezakončil přesně!
41:58
Haugen raději podržel puk a bude se vhazovat.
41:35
Slovinci ztratili útočné pásmu, Olsen ale pouze nahazoval.
40:53
Tičar měl rychlost a po získání puku hned střílel, Haugen byl ale na místě včas.
40:01
Slovinci v úvodu druhé třetiny dokázali vyrovnat, ale po dalších dvou oslabeních dvakrát inkasovali. Norové tak vedou po čtyřiceti minutách 3:1, když všechny góly vstřelili z přesilovek! Slovinci také hrají velmi dobře, ale zatím jsou trestáni za fauly.
40:00
38:49
Norsko právě vstřelilo branku!
Norové dobře kombinovali v přesilovce, až od modré vypálil JONAS HÖLOS. Asistence: Mathis Olimb.
37:39
Nakonec tedy Sabolič (SLO) po poradě sudích byl vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení. Norové budou pokračovat přesilovou hrou.
37:39
Sabolič sejmul u mantinelu Sörvika, ale vypadá to, že se vylučovat nebude.
37:17
Střelu Štěbiha protečoval jeden z norských beků mimo.
36:25
Kopitar si dojel pro puk a našel přesným pasem Muršaka, jenže ten branku netrefil.
35:21
Kristan podržel puk, mezitím se oba hříšníci vrátili z trestné lavice a bude se pokračovat v pěti na obou stranách.
35:03
Mathis Olimb se zjevil před slovinskou branku a zahrozil. Dokázal i dorážet.
34:26
Robar si najel před branku a ještě přihrával, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
33:09
Jeglič (SLO) vyloučen za sekání, následně za teatrální nafilmovaný pád vyloučen Morten Ask (NOR). Bude se pokračovat ve čtyřech na obou stranách.
32:43
Askova teč nyní vystrašila Kristana!
31:44
Po přihrávce Kopitara pálil Urbas, Haugen opět čaroval.
31:23
A Razingara zblízka vychytal Haugen!
31:14
Na druhé straně pálil Žiga Pance.
30:48
Bastiansen procedil kotouč na Forsberga, který z otočky nadělal potíže Kristanovi.
30:21
Sabolič z úhlu střílel mimo. Záhy Jeglič stál v brankovišti, hra přerušena.
29:55
Sabolič našel před brankou Tičara, který protečoval kotouč do betonu Haugena.
29:42
Slovinci zakládají útok od vlastní branky.
29:12
Norský icing vrací hru před branku Haugena.
28:55
Norové kontrolují hru, ale na větší šance ztaím čekáme v posledních minutách.
28:00
Stene pálil mimo.
27:48
Norové operují před Kristanem, ale zatím nevystřelili.
27:25
Kristan vyrazil kotouč do ochranné sítě. Přerušená hra.
27:04
Slovinci dostali norskou defenzivu pod tlak, jen těsně vedle pálil Urbas.
23:46
Norové využili další svou přesilovku. Sudí přehlédli nedovolené bránění na Kopitara a z protiakce udeřil ANDERS BASTIANSEN, jenž poprvé skóroval na turnaji. Asistence: Ken Andre Olimb, Daniel Sörvig.
21:57
Vidmar (SLO) vyloučen za hru vysokou holí.
21:18
Nyní naopak musel ukázat pořádný zákrok Kristan!
20:59
Muršak zpoza branky našel na modré Kranjce, jehož tvrdá rána nadělala pořádné problémy brankáři Norska!
20:15
Slovinsko právě vstřelilo branku!
Slovinci bleskově zahájili druhou třetinu! Po přihrávce Anže Kopitara zavěsil pod víko JAN MURŠAK. Asistence: Anže Kopitar.
20:01
Po první třetině vede Norsko nad Slovinskem 1:0. Sledovali jsme vyrovnaný průběh hry, o něco více šancí měli Norové, kteří také využili svou zatím jedinou přesilovku. Již po devíti sekundách se prosadil Patrick Thoresen. Slovinci měli také jednu početní výhodu, ale bez využití.
20:00
19:45
Kopitar v mezikruží našel Urbase, který pálil příklepem, avšak Haugen byl připraven.
19:00
Kristan přerušil hru, bude se vhazovat v slovinském obranném pásmu.
18:45
Trygg od modré pálil nepřesně.
18:01
Sabolič se uvolnil mezi beky a zkusil to bekhebdovým pokusem.
17:41
Až na útočnou modrou dostal kotouč Olimb, ale při otočce o puk přišel.
17:11
Olimb hledal před brankou Thoresena, ten ale kotouč nezachytil.
16:21
Pokračuje vyrovnaný průběh první třetiny, hraje se převážně ve středním pásmu.
14:58
Thoresen kličkoval na modré, nakonec je z toho ofsajd.
14:21
Sabolič ještě střílel z úhlu, Haugen opět připraven.
13:57
Kopitar vypálil na Haugena, ten se nyní musel tedy otáčet!
13:43
Roest až nyní vyhodil, Norové se osvobodili.
13:15
Kovačevič dorážel na brankovišti, slovinský zámek málem slavil úspěch.
12:17
Vyloučen Trettenes (NOR) za napadení.
10:11
Tempo hry trochu opadlo, i ochozy už nejsou tak hlučné jako v úvodu utkání.
08:23
Norové vyhráli buly v útočném pásmu a přesná střela PATRICKA THORESENA se ujala. Asistence: Mathis Olimb, Jonas Hölos – 0:1.
08:14
Mušič (SLO) je vyloučen za sekání, když dorážel svou střelu na branku, nicméně se jedná o velmi sporné vyloučení a nedovolený zákrok na stadionu i televizních obrazovek viděl snad pouze sudí...
08:00
Razingar našel před brankou Mušiče, který zakončil, i s dorážkou.
07:43
Slovinec Tičar uvízl v ofsajdu, přerušená hra.
07:05
Nyní o sobě dala vědět první slovinská formace! Muršak našel Urbase, který se uvolnil přes dva protihráče a pak velmi zajímavě pálil!
06:38
Olimb se ocitl v brankovišti, sudí přerušují hru.
06:17
Norové opět na puku, Slovinci v utkání dosud ještě nevystřelili na branku.
06:08
Roest vystřelil, Norové se ještě dostali k dorážce, ale Slovinci situaci ustáli.
05:12
Slovinci na chvíli operovali v útočném pásmu, střelu Vidmara od modré pak zablokoval norský obránce do středního pásma.
04:11
Norové hrají velmi aktivně, slovinská obrana je pod tlakem a musí tvrdě bojovat o puk.
04:00
Askova tvrdá rána, Kristan ji zneškodnil ramenem!
03:18
Norové založili útok a dostali se do pásma, kotouč ale záhy zachytil Anže Kopitar.
02:57
Za vlastní brankou bojuje o puk v souboji jihlavský Štěbih v dresu Slovinska.
02:30
Po závaru před vlastní brankou podržel kotouč Kristan. Bude se vhazovat v obranném pásmu Slovinska.
01:00
Zatím vyrovnaný úvod první třětiny, na puku jsou aktuálně Slovinci.
00:01

Slovinsko: Kristan – Kranjc, Kovačevič, Robar, Gregorc, Vidmar, Pretnar, Štěbuh, Tavželj – Urbas, Kopitar, Muršak – Jeglič, Tičar, Sabolič – Pance, Mušič, Razingar, Verlič, Rodmar, Ograjensek.

Norsko: Haugen – Hollos, Tollefsen, Trygg, Norstebo, Servig, Bonsaksen, Odegaard – Thoresen, Ask, Olimb – Martinsen, Olimb, Roselli Olsen – Forsebrg, Bastiansen – Trettenes – Roymark, Stene, Roest.

Rozhodčí: Stricker (SUI), Vinnerborg (SWE) – Dahmen (SWE), Semjonov (EST).
Zápas o záchranu. Tak by se dal shrnout souboj mezi Slovinskem a Norskem. Slovinci den po zápase s Finy opět nazují brusle a poměří síly s Norskem.

Slovinsko

Slovinci se na letošním MS prezentují velmi solidními výkony, na první bod od tabulky ale stále čekají. Na svém kontě tak mají nulu. Čtyři zápasy před koncem základní skupiny je tak čeká velmi důležitý záchranářský souboj s Norskem. Na Nory Slovinsko ztrácí tří body. Jeden bod pak na sedmé Dánsko. Slovinsko tak má stále šanci na záchranu, už ale potřebuje nutně bodovat.

Slovinsko zatím na turnaji čtyřikrát prohrálo, pokaždé ale po solidním výkonu: s Běloruskem 2:4, s Ruskem 3:5, se Slovenskem 1:3 a Finskem 0:4.

Obzvláště proti Slovensku byli svěřenci kouče Kopitara hodně blízo k bodům, když ještě po dvou třetinách vedli 1:0. Pak ale po sérii přesilovek, a někdy i sporných, inkasovali ve třetí třetině dva góly a jeden z power-play. Proti Finům pak prohráli 0:4, do branky se ale premiérově dostal a svůj debut na MS zažil brankář Krošelj.

Norsko

Norové mají na svém kontě tři body a v tabulce skupiny B jsou šestí. Plný bodový zisk si připsali proti Slovensku za výhru 3:2. Překvapivé bylo, že už prohrávali 0,:2, ale zápas dokázali otočit.

Norové na MS prohráli s Ruskem 2:6, s USA 1:2, s Finskem 0:5, pak tedy přetlačili Slovensko 3:2. Při tříbodovém zisku se za Nory trefili dvakrát Nörstebö a Rosseli Olsen.

Sestavy obou celků z posledního zápasu:

Slovinsko: Krošelj – Kranjc, Pretnar, Gregorc, Robar, Kovačevič, Vidmar, Štebih, Tavželj – Urbas, A. Kopitar, Razingar – Jeglič, Tičar, Sabolič – Muršak, Mušič, Pance – Goličič, Rodman, Ograjenšek. Trenér: Matjaž Kopitar.

Norsko: Haugen – Nörstebö, Hölös, Tollefsen, Trygg, Sörvik, Bonsaksen – M. Olimb, Thoresen, Ask – Rosseli Olsen, K. Olimb, Martinsen – Trettenes, Bastiansen, Forsberg – Roest, Röymark, Stene. Trenér: Roy Johansen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.