MS v hokeji žen -  ONLINE PŘENOS -  USA : Česko - 15. dubna 2023   18:00

USA
USA
11:30' Kesselová (Barnesová, Harveyová) • 24:22' Knightová (Barnesová, Roqueová) • 25:57' Knightová (Harveyová, Barnesová) • 28:13' Murphyová (Harveyová, Carpenterová) • 35:00' Roqueová (Heiseová, Winnová) • 38:19' Kesselová (Knightová) • 42:50' Janeckeová (Bilkaová, Harveyová) • 47:11' Janeckeová (Heiseová, Winnová) • 54:08' Harveyová (Kesselová)
9:1
(1:0, 5:1, 3:0)
Česko
Česko
31:31' Šapovalivová  (Mrázová, Čajanová)
USA
Cookeová, Lieffersová – Hammarová, Saarimakiová
CAA Centre, Brampton, Kanada
2663 diváků
Česko
Škodová (29. Zechovská) – Pejšová, Lásková, Tejralová (A), Čajanová, Jandusíková, Trnková – Šapovalivová, Mrázová, Mlýnková – Křízová (A), Pejzlová, Vanišová – Hymlárová, Přibylová, Neubauerová – Pištěková, Mills (C), Pátková – Plosová.

Je dobojováno. České hráčky bude stejně jak minulý rok čekat boj o bronzové medaile. Dneska byly Američanky jasně lepší a po právu vyhrály takto drtivým výsledkem. Jediný čestný úspěch zařídila Adéla Šapovaliová, která ve druhé části snižovala na 1:4.

Ve druhém semifinále se utká domácí Kanada se Švýcarkami.

Střely na bránu: 45 – 15.

Nejlepší hráčky: Amanda Kesselová – Adéla Šapovalivová.

Tři nejlepší české hráčky na turnaji: Blanka Škodová, Dominika Lásková, Natálie Mlýnková.

Tři nejlepší americké hráčky na turnaji: Caroline Harveyová, Taylor Heiseová, Hilary Knightová.
59:39'
Tak ještě jedno přerušení hry. Američankám nevyšla rozehrávka z vlastní třetiny a pískáno je zakázané uvolnění.
58:49'
Utkání už se pomalu jen dohrává, o postupujícím do finále už dávno rozhodnuto.
57:12'
Hilary Knightová se řítila ve velké rychlosti do útočného pásma, její následnou ostrou ránu koupila do nohy Klára Jandusíková.
56:11'
Američanky se nadále tlačí hodně před branku. Češky ale také chtěly zaútočit, čárová rozhodčí jim nicméně píská ofsajd.
54:08'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Další hezká Američanek. CAROLINE HARVEYOVÁ si sjela od modré čáry až před branku, tam dostala ideální pas od Amandy Kesselové a americká obránkyně posléze dostala puk až za Zechovskou. Asistence: Amanda Kesselová.
53:24'
Kateřina Zechovská si na nedostatek práce rozhodně ztěžovat nemůže. I tentokrát na ní šly během krátké chvíle hned tři pokusy Američanek, česká gólmanka všem odolala.
52:32'
Taylor Heiseová vypálila z otočky, její ránu ale dokázala Zechovská vykopnout svým betonem. Jenomže k americké hráčce se posléze puk dostal ještě jednou a česká brankářka musela znovu do práce.
51:43'
Američanky jsou znovu v plném počtu.
51:29'
Opět puk až za brankou Kateřiny Zechovské.
51:02'
Natálie Mlýnková si zpracovala po přihrávce Pejšové puk na modré čáře, poté ale svou ránu vyslala jen nad branku Frankelové.
50:15'
Američanky se zatím bez větších potíží brání, již dvakrát se jim povedlo vyhodit puk ze své třetiny až k Zechovské.
49:43'
Vyloučení v týmu USA:
Lacey Edenová – 2 min., hákování.
48:42'
Další parádní souhra amerických hráček. Abby Roqueová měla po zpětné přihrávce před sebou na levé straně prázdnou bránu, ale americká útočnice trefila jen brankovou konstukci.
48:17'
Češkám se vůbec nic nedaří. Kdyby to šlo, tak by trenéři nejraději hodily na led ručník.
47:11'
Když se to sype, tak pořádně, Američanky znovu bleskově využily početní výhodu. Kateřina Zechovská pouze vyrazila ránu z pravé strany, před brankou byla ideálně zaparkovaná TESSA JANECKEOVÁ, která skrz beton dostala opět puk do sítě. Asistence: Taylor Heiseová, Haley Winnová.
46:56'
Vyloučení v týmu Česko:
Michaela Pejzlová – 2 min., pozdní dohrání.
46:26'
Na druhé straně napřáhla ke své střele Sára Čajanová, puk po její ráně doputoval až k Frankelové, ta si ho nicméně s ledovým klidem našla ve své lapačce.
45:43'
Jak je ten hokej někdy jednoduché, po dvou rychlých přihrávkách byla zcela sama na levé straně Rory Guildayová, ta nicméně vzápětí obranný val clonící před ní nepropálila.
44:18'
Obrovská šance Terezy Plosová. Česká hráčka dostala v brejku dvou na jednu skvělou přihrávku od Terezy Pištěkové, avšak Aerin Frankelová vytáhla ze své sbírky skvělý zákrok.
43:45'
Češky se nastěhovaly do útočné třetiny, avšak proti obraně Spojených států to mají dneska hodně složité.
42:50'
Američanky navyšují své vedení. Kateřina Zechovská dokázala zlikvidovat střelu z pravé strany, avšak puk jí vypadl za záda a pohotová TESSA JANECKOVÁ dorazila puk do opuštěné české brány. Asistence: Hannah Bilkaová, Caroline Harveyová.
42:20'
Cayla Barnesová dostala puk na pravou stranu, obránkyně Spojených států mířila na první tyč, tu si však Zechovská svědomitě pohlídala. Vhazovat se bude po její levé ruce.
41:52'
Američanky jsou v plném počtu.
40:53'
A opět kotouč až u branky Kateřeiny Zechovské. Češky musí opět začít až od své branky.
40:23'
Češky na úvod třetí třetiny dohrávají přesilovou hru, Američanky se nicméně dokázaly bleskově osvobodit.
40:01'
Čtyřicet minut hry je minulostí. Druhá třetina nabídla rovnou šest branek, avšak z toho jich bohužel hned pět padlo do české sítě. Vstřelené branky tým Spojených států nebudily a v utkání nyní naprosto dominují. Jediný gól českých barev vstřelila Adéla Šapovalivová, která se krásně trefila ke vzdálenější tyči.

Střely na bránu po dvou třetinách: 30 – 10.
40:00'
39:52'
Cayla Barnesová – 2 min., držení.
39:01'
Začala poslední minuta druhé třetiny. Ta se Češkám opravdu vůbec nepovedla.
38:19'
Dneska to není český den, bohužel. Američanky získaly puk u sebe v pásmu a následně se dostaly do rychlého brejku dvou na jednu. Kateřina Zechovská dokázala zlikvidovat střelu z pravé strany, avšak puk se poté přívětivě odrazil k AMANDĚ KESSELOVÉ, která ho doklepla do prázdné brány. Asistence: Hilary Knightová.
37:58'
Zakázané uvolnění amerických hráček, hra se znovu vrátí před bránu Aerin Frankelové.
36:51'
Američanky měly další velkou šanci, avšak Kateřina Zechovská se roztáhla na brankové čáře, čímž zamezila dalšímu gólu.
35:50'
Další akci Američanek zastavuje ofsajd. Obě mužstva před vhozením dalšího buly střídají.
35:00'
Další využitá přesilová hra a Spojené státy si berou zpět čtyřbrankový náskok. Američanky získaly zpět ztracený kotouč, poté zůstala ABBY ROQUEOVÁ sama u pravé tyče a americké hráčce už zbývalo trefit jen poloprázdnou bránu, což se jí povedlo. Asistence: Taylor Heiseová, Haley Winnová.
34:04'
Vendula Přibylová se dostala ve vlastním oslabení do rychlého brejku, sama jela na brankářku Američanek, Aerin Frankelová nicméně proti její střele dokázala zasáhnout svou lapačkou.
33:23'
Dominika Lásková – 2 min., pozdní dohrání.
32:44'
Češky vstřelená branka nabudila a před branku Američanek už se žene další snaha o zkorigování výsledku.
31:31'
Česko právě vstřelilo branku!
A ono to půjde! Na levé straně se krásně prosmýkla do útočné třetiny ADÉLA ŠAPOVALIVOVÁ a nádhernou ranou ke vzdálenější tyči nedala Frankelové šanci zasáhnout. Ohromná radost mezi diváky v CAA Centre. Asistence: Kateřina Mrázová, Sára Čajanová.
30:56'
Kateřina Zechovská musela poprvé na šampionátu do práce, avšak první těžký okamžik zvládla, ukryla puk pod svou lapačku.
30:01'
Utkání se nám přehouplo do své druhé poloviny, bohužel Češkám ve druhé třetině uteklo utkání mezi prsty a teď už to bude pro české hráčky hodně složité.
28:13'
Střídání v týmu Česko:
ze hřiště odchází Blanka Škodová, přichází Kateřina Zechovská.
28:13'
Americký express nabral velkou rychlost a nezastavuje. Alex Carpenterová táhla rychlý brejk po pravé straně, následně našla před brankou Caroline Harveyovou, která sice zakončit nestihla, avšak ještě vrátila puk před prázdnou bránu, kde ho do sítě dorazila ABBEY MURPHYOVÁ. Asistence: Caroline Harveyová, Alex Carpenterová.
27:35'
Češky po dvou slepených gólech jsou opaření, hráčky Spojených států v těchto pasážích hře naprosto dominují. Jaká to škoda.
25:57'
Využitá přesilová hra za sedm vteřin a Američanky již vedou o tři branky. Caroline Harveyová dostala po vyhraném buly puk na modrou čáru a její prudkou ránu ideálně tečovala mimo dosah Škodové HILARY KNIGHTOVÁ. Ta tak vstřelila během krátké doby svou druhou branku. Asistence: Caroline Harveyová, Cayla Barnesová.
25:50'
Andrea Trnková – 2 min., podrážení.
25:01'
To je škoda, z takový šancí musí Češky ohrozit branku soupeře. Denisa Křížová byla sama mezi kruhy, avšak na poslední chvíli ji pod hokejku skočila obránkyně USA a bylo po šanci.
24:22'
Američanky po hezké akci zdvojnásobují své vedení. Cayla Barnesová našla při rychlém přečíslení před brankou volnou HILARY KNIGHTOVOU, která udělala rychlou kličku do bekhendu a posléze zasunula puk do brány. Asistence: Cayla Barnesová, Abby Roqueová.
23:50'
Američanky se ale rychle dostaly zpět do pásma a Blanka Škodová musela ukázat svůj um v brankovišti.
23:09'
Srážka u české střídačky, leč vylučovat se tentokrát nebude. Čtvrtá formace Češek tak může opět ohrozit branku Spojených států.
21:52'
České lvice při výstupu z pásma ztratily puk, Američanky posléze táhly rychlý brejk dvou na jednu, ale americká hráčka z mezikruží puk netrefila.
20:50'
Američanky jsou v náporu, české hráčky se ve druhé třetině ještě nedostaly k puku. Rána Rory Guildayové ale šla jen nad branku.
20:01'
Je za námi první třetina, která nabídla jednu branku. Tu vstřelila Amanda Kesselová, která krásnou ranou z levého kruhu využila přesilovou hru. I Češky měly své šance, žádný puk Frankelové ale do branky nepropadl. Doufejme, že se to ve druhé třetině zlepší. Zatím se hraje vyrovnané utkání.

Střely na bránu: 10 – 8.
20:00'
19:40'
Američanky stále krouží okolo české branky, obrana Češek je ale zatím do žádné střely nepouští. Vypadá to, že v první periodě už se toho moc nestane.
19:01'
Začala poslední minuta první třetina, nyní by byla velká škoda hlavně inkasovat. Puk mají Američanky v útočném pásmu.
18:34'
Američanky jsou v plném počtu, českým lvicím úvodní přesilová hra v zápase příliš nevyšla.
18:13'
Američanky se zatím brání celkem v klidu, Češky se stále nemůžou vůbec dostat ke střele.
17:37'
Zpětný přechod do pásma se Češkám moc nepovedl, čárová rozhodčí byla pozorná a píská ofsajd.
17:01'
Michaela Pejzlová vystřelila bleskově krátce za modrou čárou, Aerin Frankelová však její pokus dokázala vykopnout svým betonem. Američanky se posléze dokázaly osvobodit
16:34'
Britta Curlová – 2 min., pozdní dohrání.
15:37'
Sára Čajanová je zpět na ledové ploše, druhé oslabení už Češky ustály, přestože Američanky místy až drtivý tlak.
14:41'
Taylor Heiseová si nabruslila mezi kruhy, poté předvedla rychlý švih, Škodová na její ránu nedokázala zareagovat, puk naštěstí ale skončil těsně vedle její brány.
14:18'
Dominika Lásková obětavě skočila do rány Američanek, odražený puk poté schovala pod svou lapačku Blanka Škodová.
13:51'
Češky tentokrát začínají dobře své oslabení, i když Američanky si kotouč vyhodily spíše sami z útočného pásma.
13:37'
Sára Čajanová – 2 min., krosček.
12:26'
Češky se pokoušely o rychlou odpověď. Denisa Křízová táhla protiútok podél pravého mantinelu, česká útočnice se posléze dostala s kotoučem až na pravý kruh, odkud vyzkoušela pozornost Frankelové, ta svůj tým podržela.
11:30'
Američanky využívají početní výhodu a jako první jdou v zápase do vedení. Blanka Škodová nejprve svým betonem zastavila ránu od modré čáry, avšak puk se poté velmi rychle dostal na levý kruh, odkud ho nechytatelně napálila do brány AMANDA KESSELOVÁ. Asistence: Cayla Barnesová, Caroline Harveyová.
11:02'
Kateřina Mrázová – 2 min., nedovolené bránění.
10:54'
Další akci Češek zastavuje čárová rozhodčí – ofsajd.
10:02'
Hraje se ve vysokém tempu, po zásahu Frankelová Američanky opět přesunula hru před branku Škodové, ta se však na brankovišti roztáhla a dokázala přikrýt puk pod svou lapačku. Následuje komerční přestávka.
09:34'
Na druhé straně to posléze jen zahučelo po akci, kterou táhla Tereza Vanišová. Aerin Frankelová byla ale na svém místě.
08:49'
Ameriranky začínají přitápět pod ohněm, v další slibné šanci se ocitla kapitánka Hilary Knightová, která měla spoustu místa kolem sebe na levém kruhu, avšak i další americká střela šla pouze nad branku.
07:35'
Hayley Scamurraová dostala zpětnou přihrávku na levé straně, americká hráčka se poté opřela do kotouče, její prudká rána ale naštěstí skončila nad brankou Škodové.
07:05'
Megan Kellerová si vybruslila od mantinelu až do střelecké pozice. Obránkyně Spojených států mířila z levé strany na bližší tyč, tu si však Blanka Škodová svědomitě pohlídala.
06:10'
Na druhé straně se hnala do zakončení Michaela Pejzlová, po překročení modré čáry zkusila své štěstí, ze slotu ale poslala puk jen do zadního mantinelu.
05:35'
Gabrielle Hughesová podržela puk za českou brankou, americká útočnice poté našla mezi kruhy volnou Lacey Edenovou, ta ovšem z osy hřiště branku Škodové netrefila.
04:24'
Začátek zápasu je hodně vyrovnaný, žádný velký nápor Američanek se zatím nechystá.
03:11'
Denisa Křížová dokokázala zblokovat ránu od modré čáry, puku se posléze zmocnily Češky, které rychle obrací hru na druhou stranu ledové plochy.
02:15'
Česká čtvrtá formace byla chvíli pod tlakem Američanek, avšak stále čekáme na první střelu na bránu. Tereza Pištěková se poté snažila vyvést puk daleko od své brány, daleko se ale nedostala.
01:29'
I Češky už se dostaly do útočného pásma, od modré čáry chtěla střílet Dominika Lásková, avšak v poslední moment ji ujel kotouč od hokejky.
00:27'
Američany vyhrály úvodní buly zápasu, poté se hra přesunula před svatyni Blanky Škodové, nicméně ta zatím zasahovat nemusela. Daniela Pejšová posléze vyhodila puk, aby to nebylo zakázané uvolnění.
00:01'
Vše je připraveno, jdeme na to! Češky do toho!
Obě mužstva jsou již na ledové ploše. Český celek přivítal daleko větší potlesk, diváci zřejmě dneska budou na české straně.
Rozbruslení obou týmů je v plném proudu. Stadion se mezitím začíná slušně zaplňovat. Konečně by mohlo být více lidí také na zápas, ve kterém nehraje domácí Kanada.

USA: Frankelová (Hensleyová) – Kellerová, Barnesová, Steckleinová (A), Harmonová, Guildayová, Harveyová, Winnová – Knightová (C), Roqueová, Kesselová – Bilkaová, Heiseová, Janeckeová – Scamurraová, Carpenterová (A), Murphyová – Hughesová, Panneková, Edenová – Curlová.
Trenér: John Wroblewski.

Česko: Škodová (Zechovská) – Pejšová, Lásková, Tejralová (A), Čajanová, Jandusíková, Trnková – Šapovalivová, Mrázová, Mlýnková – Křízová (A), Pejzlová, Vanišová – Hymlárová, Přibylová, Neubauerová – Pištěková, Mills (C), Pátková – Plosová.
Trenér: Carla MacLeodová.

Rozhodčí: Cookeová, Lieffersová – Hammarová, Saarimakiová.
Krásné sobotní odpoledně z kanadského Bramptomu, na okraji Toronta!

Mistrovství světa žen pomalu míří do svého finiše. Dnes se společně budeme věnovat prvnímu zápasu semifinále, kde Spojené státy vyzve Česká republika.

Češky skončily v základní skupině na třetím místě, právě za Kanadou a USA. S Japonskem český výběr slavil dvoubodovou výhru a Švýcarky porazil 5:2. Ve finále se potom svěřenkyně Caly MacLeodové utkaly s Finkami, zápas to byl velice napínavý, české lvice ho nakonec zvládly v poměru 2:1.

Američanky ve skupině A bodoval ve všech zápasech. Reklamou na hokej bylo zejména utkání proti domácí Kanadě, které rozlouskl nakonec až penaltový rozstřel. Ve čtvrtfinále se posléze Spojené státy utkaly s Němkami a zápas nebyl tak jednoznačný, jak by se čekalo. Američanky vyhrály 3:0, avšak Němky rozhodně svou kůži nedaly zadarmo.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a fanděte českým holkám. Zápas začíná 16:00, avšak my tady v Kanadě budeme mít teprve pravé poledne, v Bramptomu je totiž o šest hodin méně.