MS v hokeji žen -  ONLINE PŘENOS -  Kanada : USA - 11. dubna 2023   01:00

Kanada
Kanada
12:38' Fillierová (Nurseová, Zandee-Hartová) • 23:08' Poulinová (Ambroseová, Fillierová) • 57:33' Staceyová (Clarková, Thompsonová) • ' Rattrayová
4:3
(1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)

2:1 (SN)

USA
USA
08:45' Bilkaová  (Roqueová, Janeckeová) • 59:21' Knightová  (Harveyová, Heiseová) • 59:57' Kesselová  (Bilkaová, Heiseová)
Kanada
Desbiensová (Maschmeyerová) – Larocqueová, Fastová (A), Thompsonová, Ambroseová, Zandee-Hartová, Sheltonová, Bourbonnaisová – Johnstonová, Poulinová (C), Jennerová – Nurseová, Fillierová, Spoonerová – Clarková, Turnbullová (A), Staceyová – Maltaisová, O'Neillová, Serdachnyová – Rattrayová.
Hillerová, Lieffersová – Bucknerová, Toddová.
Brampton, Kanada
4322 diváků
USA
Frankelová (Hensleyová) – Kellerová, Barnesová, Steckleinová (A), Harmonová, Guildayová, Harveyová, Winnová – Knightová (C), Carpenterová (A), Kesselová – Bilkaová, Heiseová, Janeckeová – Hughesová, Roqueová, Murphyová – Scamurraová, Panneková, Edenová – Gilmoreová.

To je ode mě pro dnešek vše, avšak mistrovství světa pokračuje, zítra hrají opět české hráčky.
Fantastické utkání je u svého konce. Tento zápas měl skutečně všechno, vše nakonec rozhodla až devátá série nájezdů, hrdinkou se stala Jamie Lee Rattrayová.

Nejlepší hráčky: Ann-Renée Desbiensová – Hilary Knightová.

Střely na bránu: 36 – 29.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Kanada.
Autorem vítězné branky je JAMIE LEE RATTRAYOVÁ.
Samostatné nájezdy začínají.
Tento zápas se nakonec rozhodne až po samostatných nájezdech, v prodloužení měly Kanaďanky velkou možnost v podobě početní výhody, avšak domácí ji pohrdly. Vše tak rozsekne dovedností soutěž.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:42'
Vyloučení v týmu Kanada:
Laura Staceyová – 2 min., podrážení.
64:15'
Caroline Harveyová jela ze strany znovu sama na bránu, americká hráčka si zabrzdila, avšak poté branku soupeřky minula.
64:01'
Začala poslední minuta prodloužení.
63:31'
Prodloužení se nadále hraje hodně nahoru dolů, diváci jsou doslova ve varu.
62:51'
Hilary Knightová měla na hokejce rozhodnutí, americká hráčka se dostala za záda obránkyň, posléze se ale skvělým zákrokem lapačkou prezentovala Ann-Renée Desbiensová.
62:24'
Američanky jsou v plném počtu.
62:14'
Marie-Philip Poulinová ztratila kotouč při přechodu přes modrou čáru a Američanky znovu vyhazují.
61:53'
A opět puk až u kanadské brankářky.
61:28'
Američanky se dostaly k puku a ten bleskově poslaly až na druhou stranu ledové plochy.
61:06'
Kanaďanky tlačí, čím dál více se přibližují bráně, avšak Aerin Frankelová zatím obě střely od modré čáry dokázala zlikvidovat.
60:24'
Vyloučení v týmu USA:
Hilary Knightová – 2 min., hákování.
60:01'
Je za námi třetí třetina a stále neznáme vítěze dnešního zápasu, protože Američanky předvedly fantastický finiš. V 58. minutě sice Laura Staceyová vstřelila gól na 3:1, když trefila prázdnou bránu, avšak v poslední minutě Američanky znovu odvolaly svou gólmanku a podařila se jim málo vídaná věc, vstřelily dvě branky. Poprvé na turnaji tak uvidíme prodloužení.
60:00'
59:57'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Neuvěřitelné, Američanky tři vteřiny před koncem srovnávají na 3:3 a tento zápas se bude prodlužovat! Hannah Bilkaová bekhendem nahodila puk na branku a na hraně brankoviště prokázala svůj důraz AMANDA KESSELOVÁ, která puk dotlačila do brány. To je hokej! Asistence: Hannah Bilkaová, Taylor Heiseová.
59:41'
Američanky měly na hokejkách vyrovnání, avšak Ann-Renée Desbiensová své mužstvo zachránila zákrokem doslova za minutu dvanáct.
59:21'
Ještě to bude drama! Aerin Frankelová znovu opustila brankoviště a Američanky hrály v šesti a tentokrát jim risk již vyšel. Ann-Renée Desbiensová pouze vyrazila ránu Harveyové a pohotová HILARY KNIGHTOVÁ dorazila puk do sítě. Asistence: Caroline Harveyová, Taylor Heiseová.
58:42'
Alex Carpenterová rychle objela kanadskou branku a záhy se pokoušela zasunout puk u druhé tyčky, Ann-Renée Desbiensová se nicméně bleskově stačila přesunout.
57:55'
Puk znovu v americké brance, tentokrát ale branka neplatí, na což reaguje přítomné obecenstvo bouřlivým pískotem.
57:33'
Kanada právě vstřelila branku!
Domácí celek dělá velký krok ke třem bodům. Američanky odvolaly brankářu, LAURA STACEYOVÁ dostala přihrávku do jízdy ve středním pásmu a následně jí zbývalo jen trefil opuštěnou bránu. Asistence: Emily Clarková, Claire Thompsonová.
56:44'
Ofsajd Spojených států, vhazovat se bude ve středním pásmu.
55:57'
Utkání se pomalu blíží ke svému konci a tempo zápasu se nadále stupňuje, čeká nás jistě ještě zajímavé poslední minuty.
54:55'
Emily Clarková se bleskově dostala od zadního mantinelu až před branku, kotouč ovšem do branky zasunout nestihla, Aerin Frankelová opět předvedla rychlý reflex.
53:30'
Sarah Fillierová přesným pasem našla rozjetou Sarah Nurseovou, ta si dovolila drzou kličku, ta druhá už jí ovšem nevašla, Aerin Frankelová tak tentokrát zasahovat nemusela.
51:16'
Brianne Jennerová obdržela přihrávku do jízdy na modrou čáru, kanadská hráčka ale posléze ztratila rychlost, tak rychle vystřelila, Aerin Frankelová vyrazila puk do bezpečí svou vyrážečkou.
50:39'
Jocelyne Larocqueová dostala přihrávku mezi kruhy, obránkyně Kanady střílela mezi betony Aerin Frankelové, ty ovšem k sobě sklaply včas.
50:06'
Hra se začíná čím dál více kouskovat, po zakázaném uvolnění Kanady se bude znovu vhazovat před brankářkou Ann-Renée Desbiensovou.
49:40'
Přihrávka rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.
48:22'
Už i Američanky jsou v plném počtu.
48:06'
Velký závar na americkém brankovišti, přesto Kanaďanky puk do branky nedotlačily.
47:37'
Kanaďanky jsou již v plném počtu.
46:44'
Při hře ve čtyřech vystřelila z levé strany Megan Kellerová, domácí brankářka Ann-Renée Desbiensová nicméně neměla zakrytý výhled, proto puk s ledovým klidem zachytila do své lapačky.
46:22'
HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Rebecca Gilmoreová.
45:54'
Laura Staceyová si vzala puk v obranném pásmu, následně se s ním přes celý hřiště dostala až na pravý kruh, odkud jen těsně minula branku.
45:37'
Micah Zandee-Hartová – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
45:29'
Kanaďanky už jsou opět v plném počtu.
45:15'
Domácí celek se dostal k puku a ten bleskově vyhodil až k brankářce soupeře.
44:44'
Američanky mají puk v útočném pásmu, avšak nadále se o něj u mantinelu svádí tuhý boj.
43:29'
Sarah Fillierová – 2 min., podrážení.
42:19'
Brianne Jennerová dostala přihrávku do slotu, Aerin Frankelová nadále drží svůj tým ve hře.
42:12'
Cayla Barnesová obdržela přihrávku na modrou čáru, obránkyně Kanady posléze vykouzlila zajímavou ránu a v hledišti to opět jen zahučelo, avšak branka z toho nakonec nebyla.
41:13'
Hra se rychle přesunula na opačnou stranu, avšak i obrana soupeře si tentokrát vedla znamenitě.
40:37'
Na úvod třetí části se Američanky nastěhovaly do útočné třetiny, avšak domácí celek je vystřelit nenechal.
40:01'
Čtyřicet minut hry je minulostí, zatím vede Kanada nad svým zámořským rivalem těsně 2:1. Nadále sledujeme parádní hokejovou podívanou, ve druhé třetině se prosadila po fantastické ráně kapitánka Marie-Philip Poulinová. Uvidíme, co přinese závěrečné dějství.

Střely na bránu po dvou třetinách: 22 – 13.
40:00'
39:55'
V posledních vteřinách vystřelila od modré čáry Jocelyne Larocqueová, její rána nicméně byla zablokovanou americkou obranou.
39:01'
Začala poslední minuta druhé třetiny.
37:56'
Kanada opět v útočném pásmu, tribuny při každém doteku aplaudují.
36:28'
Kanaďanky v plném počtu.
35:45'
Znovu se kotouč dostal až za branku Aerin Frankelové. Američanky musí s další akcí začít opět až od své branky.
35:02'
Kanaďanky se dvakrát za sebe dokázaly osvobodit.
34:28'
Renata Fastová – 2 min., nedovolené bránění.
33:36'
Američanky jsou znovu v plném počtu.
33:24'
Ránu Poulinové Aerin Frankelová pouze vyrazila a dorážející Sarah Nurseová poté trestuhodně poslala dorážku nad branku Ameriky.
32:33'
Tahle početní výhoda se zatím příliš podle kanadských not nehraje, Američanky opět vyhodily celkem bez problémů kotouč přes všechny čáry.
32:00'
Jaime Bourbonnaisové utekl kotouč od hokejky a Američanky se posléze dokázaly osvobodit.
31:36'
Taylor Heiseová – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
31:06'
Marie-Philip Poulinová rozjela další akci svého mužstva, poté přihrála na modrou čáru, puk se až ke gólmance nicméně nedostal.
30:01'
Utkání se nám přehouplo do své druhé poloviny, zatím zápas nadále musí bavit každého, ať už přítomné diváky na stadionu, tak u těch televizních obrazovek.
28:45'
28:45'
Natalie Spoonerová se pokoušela zasunout puk do branky na hraně brankoviště, černý nesmysl ale netrefil.a
28:07'
Jamie Lee Rattrayová vyzkoušela pozornost americké brankářky pro změnu z levého kruhu, avšak ani ona nebyla úspěšná.
27:20'
Sarah Fillierová si vybruslila na pravý kruh, následně svou ránu ale poslala těsně nad branku.
26:45'
Hayley Scamurraová – 2 min., podrážení.
25:40'
Po delší době o sobě daly vědět i Američanky, avšak jejich ránu z mezikruží dokázala Ann-Renée Desbiensová vykopnout svým betonem.
24:46'
Američanky jsou již v plném počtu.
23:57'
Další velká šance Kanady, Claire Thompsonová ovšem od modré čáry trefila jen levou tyč.
23:08'
Tak to byla krása, to nešlo trefil lépe. MARIE-PHILIP POULINOVÁ dostala skvělý pas na pravý kruh, odkud vykouzlila fantastickou ránu přímo do vzdálenější šibenice. Asistence: Erin Ambroseová, Sarah Fillierová.
22:46'
Kelly Panneková – 2 min., podrážení.
22:30'
Bude se znovu vylučovat, Kanaďanky mají zatím výhodu.
21:46'
Brianne Jennerová posílala puk přes šíři pásma na Sarah Fillierovou, ta ovšem netrefila puk dle svých představ.
21:25'
Rory Guildayová – 2 min., podrážení.
20:49'
Domácí Kanada měla na úvod druhé třetiny znovu velkou šanci, avšak mezi kruhy domácím hráčkám nakonec kotouč utekl od hokejky.
20:01'
Je za námi první třetina, která nabídla parádní hokejovou podívanou. K respektu ke všem týmům si troufám říci, že jsme zatím sledovali nejlepší hokej, který letošní mistrovství světa nabídlo. Zatím je zámořské derby vyrovnané, přejme si, aby podobný hokej vydržel hráčkám celý zápas, jelikož zatím se na stadionu rozhodně nikdo nenudí.

Střely na bránu: 13 – 9.
20:00'
19:11'
Zakázané uvolnění Američanek, hra se opět vrátí před Frankelovou.
19:01'
Začala poslední minuta první třetiny, která rozhodně nabídla parádní hokej.
18:35'
Hra se přesouvá bleskově z jedné strany na druhou, tentokrát měla gól na hokejce Rebecca Johnstonová, ta ale z levého kruhu trefila jen místo, kde byla připravená Aerin Frankelová.ů
18:17'
Podobná situace i na druhé, dopadla úplně stejně. Stále pokračujeme za stavu 1:1.
17:40'
Jenom to v hledišti zahučelo, Aerin Frankelová toho totiž teď příliš neviděla, přesto měla štěstí, že jí tentokrát puk spíše jen trefil.
16:46'
Nyní to jsou zase domácí Kanaďanky, které mají více ze hry, po dalším nástřelu před branku jen těsně pálila Emily Clarková.
15:36'
Natalie Spoonerová se pokoušela dostat od zadního mantinelu až před branku, to se jí sice povedlo, puk následně do branky už ale neprotlačila.
14:34'
Renata Fastová nahazovala puk před branku, její pokus od modré čáry ale Aerin Frankelová dobře viděla.
14:15'
Další akci Američanek zastavuje ofsajd.
13:56'
Američanky se pokoušely si vzít ztracené vedení bleskově zpět, avšak Ann-Renée Desbiensová byla tam, kde měla být.
12:38'
CAA Centre na nohou, Kanada srovnává na 1:1. Sarah Nurseová rozjela akci, ta se parádně dostala až před branku, její ránu Aerin Frankelová pouze vyrazila a pohotová SARAH FILLIEROVÁ dorazila puk do sítě. Asistence: Sarah Nurseová, Micah Zandee-Hartová.
12:10'
Savannah Harmonová hledala před brankou Hilary Knightovou, ta před odkrytou bránou jen tak tak nedosáhla na odražený kotouč.
11:27'
Američanky jsou zatím jasně lepším a znovu měly velkou šanci. Amanda Kesselová od zadního mantinelu připravila skvělou pozici proti Abby Roquesovou, její ránu nicméně brankářka Kanady vytáhla ramenem nad branku.
10:38'
Emily Clarková se pokoušela vystřelit krátce za modrou čárou, avšak její rána byla sražená první bránicí hráčkou.
09:57'
Puk na americké střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu.
09:38'
Hayley Scamurraová vzala na sebe rychlý brejk dvou na jednu, americká hráčka mířila znovu k levé pravé tyči, tentokrát ale Ann-Renée Desbiensová zasáhla včas svou vyrážečkou.
08:45'
Američanky využívají početní výhodu a jako první v zápase udeřily. HANNAH BILKAOVÁ si najela na pravý kruh, odkud vykouzlila parádní střelu ke vzdálenější tyčce. Asistence: Abby Roqueová, Tessa Janeckeová.
08:39'
Ann-Renée Desbiensová drží kotouč pod svou lapačkou, Hilary Knightová se pokoušela dorážet, puk do branky nicméně nedostala.
08:12'
Savannah Harmonová nahodila kotouče před branku, tam ho hezky tečovala Cayla Barnesová, avšak jen kousek vedle brány.
07:25'
Claire Thompsonová – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
06:57'
Američanky znovu zavezly puk do útočné třetiny, domácí se zatím brání zuby nehty.
06:00'
Kanaďanky první nabídnutou přesilovou hru nevyužily, obě mužstva hrají opět ve stejném počtu hráček na ledě.
05:53'
Až nyní se Američanky dostaly ke kotouči a ten bleskově poslaly na opačnou stranu ledové plochy.
05:13'
Od modré čáry pálila Claire Thompsonová, její pobídku na teč nicméně žádná hráčka před brankou netečovala. Hráčky Kanady přesto zůstávají u kotouče.
04:13'
Levá strana zůstala úplně prázdná, Marie-Philip Poulinová následně dostala hezkou přihrávku na vrchol kruhu, její ostrá rána nicméně jen rozduněla zadní mantinel.
04:00'
Abby Roqueová – 2 min., podrážení.
03:30'
Další akce Američanek končí na hokejce Elly Sheltonové, která rychle obrací hru.
02:39'
Utkání se od prvních vteřin hraje ve vysokém tempu, v další šanci se ocitla Alex Carpenterová, Ann-Renée Desbiensová ale na poslední chvíli dokázala zasáhnout svou vyrážečkou.
01:59'
V další příležitosti se ocitla Hayley Scamurraová, ta z ničeho nic byla za zády hráček Kanady, svou následnou ránu nicméně poslala jen vedle brány.
01:28'
Savannah Harmonová dostala přihrávku na pravou stranu a její rychlý švih vylekal brankářku, tak nakonec se štěstím, i za pomocí své obrany, odolala.
00:43'
Na druhé straně měla obrovskou šanci na úvod zápasu kapitánka Marie-Philip Poulinová, avšak svou první šanci prováhala.
00:25'
Američanky vyhrály úvodní vhazování, následně se vrhly hned o útoku, avšak Ann-Renée Desbiensová zasahovat nemusela.
00:01'
Za ohromného potlesku nastoupila na ledovou plochu obě mužstva. Samotné utkání začne již každou chvílí.
Stadion už se plnohodnotně zabalil do červené barvy, Kanadu dneska požene za vítězství našlapaná CAA Centre.
Možná už jste si při sledování našich zápasů z mistrovství světa všimli, tak start utkání je vždy o nějakých osm minut opožděn, vše je záměrně.
Do začátku zápasu zbývá posledních patnáct minut, atmosféra na stadionu by se dala krájet.
Utkání je beznadějné vyprodané, už dvě hodiny před zápasem byl stadion obklopen fanoušky, dnes nás bude čekat opravdu bouřlivá atmosféra.

Kanada: Desbiensová (Maschmeyerová) – Larocqueová, Fastová, Thompsonová, Ambroseová, Zandee-Hartová, Sheltonová, Bourbonnaisová – Johnstonová, Poulinová, Jennerová – Nurseová, Fillierová, Spoonerová – Clarková, Turnbullová, Staceyová – Maltaisová, O'Neillová, Serdachnyová – Rattrayová.
Trenér: Troy Ryan.

USA: Frankelová (Hensleyová) – Kellerová, Barnesová, Steckleinová, Harmonová, Guildayová, Harveyová, Winnová – Knightová, Carpenterová, Kesselová – Bilkaová, Heiseová, Janeckeová – Hughesová, Roqueová, Murphyová – Scamurraová, Panneková, Edenová – Gilmoreová.
Trenér: John Wroblewski.

Rozhodčí: Hillerová, Lieffersová – Bucknerová, Toddová.
Hezký den z kanadského Bramptonu, na okraji Toronta!

Společně se budeme věnovat zápasu, který bude sledovat téměř celý hokejový svět. Na mistrovství světa žen totiž domácí Kanada změří síly se Spojenými státy.

Oba celky si zatím vedou suverénně, ze tří zápasů mají shodně devět bodů, tudíž, kdo dneska zvítězí, ovládne skupinu A.

Kanada začala šampionát výhrou 4:0 nad Švýcarskem, posléze přehrála i Českou republiku poměrem 5:1. V posledním zápase se utkaly kanadské hráčky proti Japonkám a po jasné záležitosti vyhrály 5:0.

Američanky rovněž začali mistrovství drtivou výhrou, Japonky přehrály vysoko 7:1. Ještě více si posléze zastřílely proti Švýcarkám, když vyhrály dokonce 9:1. Naposled hrála Američanky s Češkami, české lvice favoritovi vzdorovaly, v první třetině dokonce vedly 2:1, avšak nakonec prohrály 2:6.