NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Devils - 10. ledna 2020   01:00

Rangers
Rangers
05:42' Panarin (DeAngelo, Fox) • 09:47' DeAngelo (Zibanejad, Kreider) • 12:16' Kreider (DeAngelo, Zibanejad) • 32:08' DeAngelo (M. Staal, Bučněvič) • 35:02' DeAngelo (R. Strome, Panarin) • 52:56' Fast (R. Strome, Panarin)
6:3
(3:2, 2:1, 1:0)
Devils
Devils
08:06' Rooney  (Zacha) • 18:10' Coleman  (Severson, Zajac) • 28:56' Coleman  (Severson, N. Gusev)
Rangers
Hanson, Rehman – Gawryletz, Flemington
Madison Square Garden, New York
Devils
Blackwood (C) (36. Domingue) – A. Greene (A), P. K. Subban, Severson, Vatanen, Butcher, Müller – Simmonds (A), Hischier, Palmieri (A) – Coleman, Zajac, N. Gusev – J. Boqvist, Zacha, Wood – Street, Rooney, Hayden.

To je v tuto chvíli z mé strany vše, přeji Vám dobrou noc, případně dobré ráno!

Pavel Zacha (NJD) 0+1, 4 střely, čas na ledě 16:37
Skončilo utkání mezi New Yorkem Rangers a New Jersey Devils. Zápas byl velmi pestrý, k vidění bylo mnoho gólů, trestů, tyček, pěkných zákroků. Zkrátka tento zápas byl takový, který hokejový fanoušek vidí rád. Branek bylo k vidění hned 9, z nichž hned 6 vstřelili jezdci, kteří v tomto utkání, ačkoliv byli méně aktivní ve střelbě, vítězí poměrem 6:3. Hattrickem se blýskl domácí obránce s číslem 77, Anthony DeAngelo.
59:40'
Blake Coleman měl na holi hattrick, ale Igor Šesťorkin vytáhl další skvělý zákrok.
59:05'
Domácí publikum ví, kdo je hlavním strůjcem dnešní výhry Rangers. Halou zní křestní jméno domácího brankáře.
58:40'
Hosté se snaží ještě něco vymyslet v útočném pásmu, ale vypadá to, že o osudu utkání je již rozhodnuto.
57:37'
57:08'
Mika Zibanejad dobře našel Ryana Stroma, který však z pravého kruhu Louise Domingua překonat nedokázal.
56:05'
Sám na bránu se hnal Pavel Bučněvič, ale se svou kličkou a následným zasunutím puku mezi betony neuspěl!
55:37'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Miles Wood – 2 min., hákování).
54:41'
Domácím nyní rozehrávka nevyšla. Je pískán icing.
53:55'
Další tyčka, v tomto zápase už čtvrtá nebo pátá! Tentokrát zvonilo v uších hostujícímu brankáři po střele Chrise Kreidera!
52:56'
Rangers právě vstřelili branku!
Domácí přidávají šestý gól! Situaci 2 na 1 zakončil po přihrávce Ryana Stroma JESPER FAST, který se střelou po ledě nemýlil. Asistence: Ryan Strome a Artěmij Panarin.
52:35'
Artěmij Panarin našel mezi kruhy volného Jespera Fasta, který ihned vypálil, ale s jeho pokusem si Louis Domingue poradil.
51:45'
Hosté předvedli dobrou aktivitu v útočném pásmu, ale jezdci se ve třetí třetině zatím brání úspěšně.
50:57'
Skvělý Igor Šesťorkin! Domácí gólman dokázal i přes clonu zneškodnit střelu P.K. Subbana i následnou dorážku Jespera Boqvista z bezprostřední blízkosti!
50:50'
50:13'
Kotouč je opět v obranné třetině Devils.
49:40'
Hostům se zatím vůbec nedaří rozvinout nějakou smysluplnou kombinaci v útočném pásmu.
49:05'
Domácí se ihned po buly osvobodili.
48:50'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Chris Kreider – 2 min., nedovolené bránění).
47:22'
První střela v podání Rangers ve třetí třetině. Pálil Chris Kreider z pravého kruhu, ale Louis Domingue příliš práce s tímto pokusem neměl.
46:34'
Další zákrok pro domácího brankáře. Tentokrát si poradil se střelou Kyla Palmieriho.
46:20'
Damon Severson si nabruslil do levého kruhu, odkud pálil švihem, ale Igor Šesťorkin předvedl další spolehlivý zákrok.
46:04'
Po komerční přestávce se bude vhazovat po levici hostujícího brankáře.
45:43'
Situaci 2 na 1 vyřešil Miles Wood střelou na lapačku, ale Igor Šesťorkin toto zakončení očekával.
44:19'
Rangers byli na chvíli usazení v útočném pásmu, ale ke střele se nedostali. Na druhé stráně pálil Nikita Gusev, ale jeho krajan v bráně byl úspěšnější.
43:20'
Tvrdý souboj o kotouč u mantinelu nakonec vyhráli domácí, kteří se tak vymanili z vlastního obranného pásma.
42:35'
Bekhendový pokus zkusil z pravé strany Brett Howden, ale tento pokus přesný nebyl. Na druhé straně vzápětí pálil opět Jesper Boqvist, ale opět byl vychytán domácím brankářem.
42:06'
Nyní vypálil dnes aktivní Jesper Boqvist, který se do dobré pozice dostal individuálními schopnostmi. Igor Šesťorkin byl připraven.
41:42'
Ani druhá minuta třetí třetiny nezačala nějak napínavě. Ani jeden z týmů stále není schopen zakončit. Zatím mají oba týmy ve třetí třetině na svém kontě jedno zakázané uvolnění, a to je vše.
41:00'
První minuta třetí třetiny byla opatrná, ani jeden z týmů se nedostal do žádné střelecké pozice.
40:01'
Skončila druhá třetina, ve které se brankostroj nezastavil. Padly 3 góly a domácí byli opět o ten jeden lepší, i když herně byli aktivnější spíše hosté. Nicméně do třetí třetiny se půjde za stavu 5:3 pro domácí hokejisty.

Střely na branku 28:31
40:00'
39:30'
Rangers uklidňují hru, už nejspíše budou chtít v klidu dohrát druhou třetinu za stavu 5:3.
38:48'
Mika Zibanejad ztratil kotouč na útočné modré čáře, ale samostatnému úniku hostí nakonec zabránit dokázal.
38:12'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Jacob Trouba – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Wayne Simmonds – 2 min., krosček).
37:40'
Přečíslení vyřešili hosté dobře. Pálil Pavel Zacha, ale domácí brankář chytá ve druhé třetině ve formě.
36:46'
Na druhé straně kluziště pálil zprava Artěmij Panarin, ale nemířil vůbec přesně. Nicméně domácí zůstávají u kotouče i nadále.
35:55'
Z pravé strany pálil střelou švihem Nico Hischier, ale Igor Šesťorkin si kotouč našel a přikryl jej do lapačky.
35:29'
Tvrdou střelu příklepem vyslal na bránu Wayne Simmonds, ale mířil jen doprostřed brány, kde byl připraven Igor Šesťorkin.
35:02'
Střídání v týmu New Jersey Devils: ze hřiště odchází Mackenzie Blackwood, přichází Louis Domingue.
35:02'
Domácí využívají přesilovou hru! Opět se prosazuje obránce ANTHONY DEANGELO, který kompletuje hattrick. Chris Kreider dobře clonil před bránou, čehož DeAngelo využil a vypálil nechytatelně do šibenice. Asistence: Ryan Strome a Artěmij Panarin.
34:51'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Nico Hischier – 2 min., vysoká hůl).
34:07'
Další střela DeAngela. Opět pálil příklepem a Mackenzie Blackwood opět úspěšně zasáhl.
33:40'
Střela od modré v podání DeAngela byla prudká, ale Blackwood si s ní poradil a hosté se následně osvobodili.
32:58'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jesper Boqvist.
32:08'
Domácí jdou opět do vedení! Střela zápěstím od modré čáry v podání ANTHONYHO DEANGELA zaplavala díky cloně před bránou až za brankáře Mackenzieho Blackwooda. Asistence: Marc Staal a Pavel Bučněvič.
31:30'
Mika Zibanejead střílel z ostrého úhlu, ale střelou mezi betony Mackenzieho Blackwooda nepřekonal.
30:33'
Hosté měli nyní štěstí, že kotouč po střele Jacoba Trouby a následné teči Bretta Howdena neskončil za brankovou čárou, ale hostující brankář dokázal být na tom správném místě.
29:49'
Hosté jsou opět při chuti. Domácí mají opět starosti ve svém obranném pásmu.
28:56'
Devils právě vstřelili branku!
Hosté vyrovnávají skóre! Po spletité situaci před bránou se kotouč odrazil od dvojice BLAKE COLEMAN – Jacob Trouba až za brankovou čáru. Asistence: Damon Severson a Nikita Gusev.
28:56'
Po dlouhé době je hra přerušena. Igor Šesťorkin přikryl kotouč, když část jeho těla byla za brankovou čárou. Hlavní sudí budou celou situaci zkoumat na videu.
28:37'
Domácím se v této třetině příliš nedaří přechod do útoku, a tak jsou častěji pod tlakem, stejně jako v tuto chvíli.
27:47'
Z levého křídla pálil Jesper Boqvist, ale vyrážečka Igora Šesťorkina byla opět na tom správném místě.
26:50'
Domácí se vymanili z tlaku a dostávají se už do útočného pásma, kde se pokusí něco vymyslet.
25:48'
Miles Wood ukořistil puk ve svém obranném pásmu a rozjel se směrem k bráně Igora Šesťorkina. Podařilo se mu projet celým kluzištěm a zakončit, ale domácí brankář ve druhé třetině svůj tým zatím drží.
24:58'
Hostům se rozehrávka nepovedla, a tak mohou zase zaútočit hokejisté v modrých dresech.
24:13'
Z levého kruhu pálil Jesper Boqvist, ale se svou střelou na bližší tyč neuspěl.
23:42'
Nyní pálil bekhendem Pavel Bučněvič, ale Mackenzie Blackwood byl se svou výstrojí připraven.
23:25'
Domácí kombinují ve útočném pásmu, ale ke střele se zatím jezdci nepropracovali.
22:27'
Jacob Trouba předvedl dobré napadání, ale nikdo z jeho spoluhráčů na něj nenavázal, a co víc, dokonce se následně do samostatného úniku vydal na druhé straně Miles Wood, který však Igora Šesťorkina střelou mezi betony nepřekonal.
21:19'
Jezdci nic kloudného v útočné třetině nevymysleli, a tak mohou zaútočit opět hokejisté v bílých dresech, tedy Devils.
20:36'
První útočnou aktivitu druhé periody vyvinuli hostující hokejisté, ale střela Jespera Boqvista mířila pouze mimo tři tyče.
20:01'
Skončila první perioda, která toho nabídla opravdu mnoho. K vidění bylo hned 5 branek, z toho 3 vstřelili domácí hokejisté, kteří tak vedou po první třetině poměrem 3:2. Domácí se radovali ještě z jednoho gólu, ale video nakonec odhalilo, že kotouč nebyl celým objemem za brankovou čárou.

Střely na branku 15:17
20:00'
19:20'
Domácí hokejisté uklidňují situaci za svou vlastní svatyní.
18:47'
Domácí už se chvíli radovali z dalšího gólu, ale video odhalilo, že kotouč po střele Pavla Bučněviče nepřešel brankovou čáru.
18:10'
Hosté snižují v závěru třetiny skóre! Střelu od modré v podání Damona Seversona před bránou ještě tečoval BLAKE COLEMAN. Igor Šesťorkin neměl nejmenší šanci. Asistence: Damon Severson a Travis Zajac.
17:45'
Ihned po buly v útočném pásmu vypálil Kaapo Kakko. S jeho pokusem si Mackenzie Blackwood poradil.
17:28'
Z levého kruhu pálil Miles Wood, ale jeho střela nemohla domácího brankáře zaskočit.
16:26'
Individuální akcí se nyní blýskl Kyle Palmieri, který také sám zakončil a nemířil vůbec špatně, jeho střela se totiž otřela o tyč!
16:11'
Nebezpečnou střelu z levého kruhu vyslal Chris Kreider, ale tentokrát tento americký útočník přesný nebyl.
15:25'
Ryan Lindgren zkoušel nahodit kotouč na teč, ale nikdo se jej nedotkl, takže kus černé gumy zamířil pouze do rohu útočného pásma jezdců.
14:25'
Do obrovské šance se po přihrávce Panarina dostal Ryan Strome, jehož střelu však na poslední chvíli zablokoval Sami Vatanen, a tak další pohroma pro hosty nakonec nenastala.
13:45'
Hosté jsou teď nastěhováni v útočném pásmu, ale zatím se ke střele nepropracovali.
12:16'
Domácí přidávají další branku! Antony DeAngelo využil hybridního icingu, když poslal puk přes celé hřiště. Jako první byl po odrazu kotouče od zadního mantinelu na svém místě CHRIS KREIDER, který se kotouče chopil a kličkou do bekhendu nedal brankáři Devils nejmenší šancí. Asistence: Anthony DeAngelo, Mika Zibanejad.
12:04'
Souhra na jeden dotyk domácím nevyšla, a tak zaútočili hosté. Igor Šesťorkin si se střelou Damona Seversona poradil.
11:32'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (John Hayden – 2 min., nedovolené bránění).
11:05'
Střelu od modré čáry tečoval ještě Pavel Bučněvič, ale kotouč zamířil mimo tři tyče.
10:43'
Kotouč mají domácí, kteří rozjíždějí útočnou akci od své vlastní svatyně.
09:47'
Domácí dávají gól po skončení přesilové hry! Do kotouče se po přihrávce Miky Zibanejada opřel ANTHONY DEANGELO, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Mika Zibanejad a Chris Kreider.
09:40'
09:29'
Střela Miky Zibanejada byla zablokována.
09:05'
Domácí jsou usazení v útočném pásmu a kombinují.
08:06'
Hosté vyrovnávají skóre ve vlastním oslabení! Igor Šesťorkin nedokázal udržet střelu Pavla Zachy, což by kámen úrazu. Ke kotouči se poté nejrychleji dostal KEVIN ROONEY, který propasíroval kotouč skrz betony domácího brankáře, který rozhodně nemá čisté svědomí. Asistence: Pavel Zacha.
07:57'
Hosté dostali puk pryč ze své obranné třetiny a následně domácí špatně rozehráli. Bude se vhazovat po pravici Igora Šesťorkina.
07:40'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (P. K. Subban – 2 min., nedovolené bránění).
07:29'
Akce Filipa Chytila nebyl úspěšná, ale kotouč je stále na holích domácích.
06:43'
Domácí hokejisté už jsou opět v útočném pásmu a chtějí přidat ihned druhou branku zápasu.
05:42'
Domácí hokejisté jdou do vedení! Adam Fox předal kotouč za bránu, kde byl Anthony DeAngelo, který nahrál před bránu, kde byl připravený ARTĚMIJ PANARIN, který ránou z první překonal hostujícího brankáře. Asistence: Anthony DeAngelo a Adam Fox.
05:03'
P.K. Subban chtěl rychle rozehrát na útočnou modrou čáru, ale nakonec z toho bylo pouze zakázané uvolnění.
04:47'
04:25'
Střela Subbana byla zablokována, ale hosté jsou stále u kotouče.
03:56'
Do další šance se dostal Wayne Simmonds, který trefil břevno!
03:40'
Zleva pálil Kyle Palmieri, následně přišla střela od modré v podání Damona Seversona. Oba pokusy dokázal domácí brankář zneškodnit.
03:29'
Už to neplatí. Domácím se podařilo dostat kotouč pryč ze své obranné třetiny.
03:08'
Hosté jsou usazení v útočném pásmu a vymýšlejí, jak svého soupeře překvapit.
02:47'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Brendan Smith – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
02:19'
Z pravého kruhu vypálil Miles Wood, ale s jeho pokusem po ledě si Igor Šesťorkin poradil bez větších potíží.
01:39'
Téměř osamocen před bránou se zjevil Pavel Zacha, ale kotouč mu po kličce ujel, a tak z této akce zakončení nebylo.
01:04'
Tentokrát se do útočného pásma vydali hostující hokejisté, ale nic kloudného se jim vymyslet nepodařilo.
00:15'
Ihned na startu utkání měli obrovskou šanci domácí. Mika Zibanejad vybízel Pavla Bučněviče, který stál před bránou, ale Mackenzie Blackwood vytáhl dobrý zákrok betonem.
00:01'
Oba týmy jsou již na hrací ploše, za malou chvíli začínáme!

New York Rangers: Šesťorkin (H. Lundqvist) – Skjei, Trouba, M. Staal (A), DeAngelo, R. Lindgren, Fox – Kreider, Zibanejad (A), Bučněvič – Panarin, R. Strome, Fast (A) – B. Howden, Chytil, Kakko – Br. Smith, McKegg, Fogarty.

New Jersey Devils: Blackwood (Domingue) – A. Greene, P. K. Subban, Severson, Vatanen, Butcher, Müller – Simmonds (A), Hischier, Palmieri (A) – Coleman, Zajac, N. Gusev – J. Boqvist, Zacha, Wood – Street, Rooney, Hayden.

Rozhodčí: Hanson, Rehman – Gawryletz, Flemington.

Filip Chytil (NYR)
Libor Hájek (NYR) – zraněný

Pavel Zacha (NJD)
New Jersey Devils
New Jersey prožívá zatím hrubě nepovedený ročník. Od týmu, který si před sezónou do svých řad přivedl několik posil, získal jedničku draftu Jacka Hughese, se čekalo mnohem více. Jenomže novým posilám se nedaří a Jack Hughes ještě bude potřebovat nějakou dobu, aby se stoprocentně adaptoval do seniorského hokeje. Devils získali doposud pouze 37 bodů, což je druhé nejmenší číslo v kolonce bodů v celé soutěži. Skóre 109:148 napovídá, že se New Jersey nedaří ani na jedné straně kluziště. Na play off už asi ďáblové příliš nepomýšlejí, spíš chtějí tento ročník dohrát se ctí.

Nejproduktivnější hráči
1. Kyle Palmieri 16+14
2. Nico Hischier 10+16
3. Nikita Gusev 7+17
New York Rangers
New Yorští jezdci prožili poměrně průměrnou první polovinu sezóny. Svěřenci Davida Quinna mají odehráno 42 zápasů, ze kterých se jim podařilo vytřískat 44 bodů. Rangers se nacházejí na 12. příčce východní konference a od postupových míst to play off je dělí 8 bodů, nicméně oproti většině týmů mají ještě 2 zápasy k dobru. O produktivitu týmu se starají především Artěmij Panarin, který je s 58-mi body 6. nejproduktivnějším hráčem soutěže.