1. Joffrey LUPUL (TOR) 2+0, 8 střel, čas na ledě 22:22
2. James REIMER (TOR) 39 zák., 2 góly, 95,1%
3. David KREJČÍ (BOS) 0+1, 1 střela, čas na ledě 16:49

Hity: 35:44
Zblokované střely: 13:17

Nejvíce střel: Tyler Seguin 8 – Joffrey Lupul 8
Nejvíce času na ledě: Zdeno Chára 25:49 – Tyler Bozak 24:22

Branky a nahrávky: 22. Horton (Lucic, Krejčí), 51. Boychuk (Chára, Marchand) – 26. Lupul (Gardiner, Gunnarsson), 32. Lupul (Frattin, Phaneuf), 41. Kessel (Kadri, Hamilton), 57. Riemsdyk (Grabovskij, Kuljomin). Rozhodčí: Leggo, O'Rourke – Brisebois, Murray. Diváci: 17565 (vyprodáno)
Toronto dnes zaskočilo bostonské Medvědy na jejich vlastním ledě a odváží si velmi cennou výhru 4:2, stav série je tak po zápasech na ledě TD Garden srovnán. Do dnešního zápasu ale vstoupili lépe domácí, kteří se zásluhou Nathana Hortona ujali vedení, Joffrey Lupul ale zanedlouho vyrovnal a ve32. minutě převrátil skóre na stranu kanadského celku. V úvodu třetí části přidal Phil Kessel další gól a už to bylo o dvě branky. V 51. minutě snižoval Johnny Boychuk, nic to ovšem nebylo platné. Pět minut po snížení na 2:3 vrátil dvoubrankový náskok na hokejky Toronta James van Riemsdyk. Toronto tak vítězí 4:2, stav série je vyrovnán 1:1!
60:00
59:59
Ještě jsme svědky tvrdé bitky mezi Shawnem Thorntonem a Markem Fraserem.
59:49
Zakázané uvolnění Medvědů už zcela úplně hasí naděje na nějaký úspěch.
59:45
Chára se musí vracet pro puk do středního pásma, už ví, že je zápas ztracen, tak ani nepospíchá.
59:33
Boychukova tvrdá střela od modré čáry končí mimo branku.
59:10
Time out si bere rovněž trenér Toronta Randy Carlyle.
58:30
Domácí kouč Claude Julien si bere oddechový čas, Rask už zůstane na střídačce a Bruins to zkusí v útočném pásmu v šesti lidech.
56:53
Toronto právě vstřelilo branku!
Maple Leafs opět uskakují do dvoubrankového vedení! JAMES VAN RIEMSDYK zakončil akci druhého útoku Listů a posouvá svůj tým do dvoubrankového vedení! Asistence: Michajl Grabovskij a Nikolaj Kuljomin.
54:48
Reimer kryje tvrdou ránu Zdena Cháry od modré čáry.
53:40
Dobré střídání druhé lajny Bostonu, Reimer měl plné ruce práce, nejdříve pálil Seguin, po něm zkoušel štěstí i Marchand, hostující brankář ale odolal tlaku.
52:23
Joffrey Lupul útočil na hattrick, Rask je ale zásadně proti tomu.
50:35
Bruins právě vstřelili branku!
Domácí ještě vykřesali naději, necelých deset minut před koncem snižuje na rozdíl jedné branky obránce JOHNNY BOYCHUK! Asistence: Zdeno Chára a Brad Marchand.
47:30
Javorové Listy se zatím v přesilové hře k ničemu nedostaly.
46:21
Zdeno Chára míří opět na trestnou lavici, tentokrát za nedovolené bránění.
44:25
Po icingu Toronta se nyní vhazuje před Reimerovou klecí.
42:30
Série zakázaných uvolnění v podání hokejistů Bostonu.
40:53
Hosté rychle utíkají do dvoubrankového vedení! PHIL KESSEL dostal dobrou přihrávku a řítil se zcel sám na Raska, kterého překonal krátkou kličkou. Asistence: Nazem Kadri a Ryan Hamilton.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 3:11.
40:00
38:55
Campbell s Paillem se cpali k dorážce nahození od Cháry, Reimer ale udržel puk na svých chráničích.
37:23
Rask už měl puk pod kontrolou, Bozak na něj ještě dotíral, což se nelíbí domácím obráncům, kteří Bozaka rychle odklidili pryč.
36:57
Seguin pálil z bezprostřední blízkosti, Reimer se stihl rozkleknout.
36:30
První lajna Medvědů kombinuje v útočné třetině a snaží se o vyrovnání, Reimer je zatím bezchybný.
35:02
Chárova střela se zastavila v houšti těl před Reimerem, dopřed už zase mohou hosté.
34:25
Domácím hráčům se nedaří prosadit do útočného pásma.
32:30
Puk na střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu.
31:56
Domácí se v útočné snaze neprosadili, naopak na druhé straně se po pravé straně procpal Frattin, který naservíroval přihrávku téměř do prázdné branky pro JOFFREYHO LUPULA! Asistence: Matt Frattin a Dion Phaneuf.
29:35
Komarov v ofsajdu.
29:23
Peverley je na ledě, Torontu tato přesilovka vůbec, ale vůbec nevyšla.
28:30
Puk opět letí až k Reimerově brance.
27:55
Domácí se zatím skvěle brání, drží kotouč v útočné třetině.
27:23
Rich Peverley si je moc dobře vědom přestupku, kterého se dopustil. Za vyhození kotouče do hlediště z obranného pásma vidí dvouminutový trest.
26:31
Grabovskij je na dnešní utkání hodně nahecován, nyní ale inkasoval velmi tvrdý hit od Milana Lucice.
25:18
Přesto, že přesilovka Torontu příliš nešla, i tak se prosazují! JOFFREY LUPUL si našel odražený kotouč po nahození od modré čáry, krátkou kličkou se zbavil Raska a srovnává na 1:1! Asistence: Jake Gardiner a Carl Gunnarsson.
24:33
Dennis Seidenberg prozkoušel v oslabení pozornost Reimera, hra se rychle přelila na druhou stranu, kde zase pálil Dion Phaneuf, Rask je ale skvěle připraven.
24:01
Ofsajd Maple Leafs.
23:20
Za podržaení je vyloučen Zdeno Chára, přesilovka pro Toronto.
21:56
Domácí se v úvodu druhé třetiny ujímají vedení! Tvrdou ránu Lucice Reimer dokázal vyrazit pouze do brusle dojíždějícího NATHANA HORTONA, od kterého se puk odráží za brankovou čáru! Asistence: Milan Lucic a David Krejčí.
20:58
Oba týmy už hrají v plném počtu.
20:01
Druhá třetina začne přibližně ve 2:13.
20:00
19:53
První třetina pomalu, ale jistě končí. Domácí ještě v ofsajdu.
19:30
Domácí hráči vyvinuli na svých soupeřích dobrý tlak v jejich vlastní obranné třetině, Bruins tak získali kotouč.
18:57
Dlouho si Medvědi v početní výhodě nezahráli, za podražení je vyloučen Brad Marchand, bude se tak hrát 4 na 4.
18:48
Dion Phaneuf je vyloučen za hrubost, Bruins mají k dispozici početní výhodu.
18:21
Rask vychytal v dobré pozici Frasera, na druhé straně se zaskvěl také Reimer, zatím je to zápas brankářů.
17:34
Leo Komarov rozdává tvrdé hity, k ohrožení Reimerovy branky to ale není.
16:00
Boston se svým útokem neuspěl, dopředu tak opět mohou hráči Maple Leafs.
15:22
Ofsajd hostů.
11:25
Chárovo nahození končí na zadním hrazení, Medvědi zůstávají v tlaku v útočné třetině.
10:53
Rask raději pokryje kotouč ve své lapačce než aby riskoval rozehrávku.
09:45
Domácí možná zatím trochu překvapivě propadají ve středním pásmu.
08:34
Rask se svými obránci mají co dělat, aby odvrátili hrozící nebezpečí před jeho brankou.
07:40
Pailleho střela se svezla po mantinelu až do středního pásma a dopředu už zase mohou Maple Leafs,
07:09
Hosté se poprvé dostali do výraznější šance, situaci tři proti dvěma ale nevyřešili dobře.
06:36
Campbell získal kotouč, nabruslil si do lepší pozice, tvrdou ranou ale Reimera neprostřelil.
05:50
Jaromír Jágr za výrazného ohlasu tribun zavezl kotouč do útočného pásma, kde o něj ale rázem přišel.
04:17
A domácí hráči v ofsajdu, hra je hodně kouskovaná.
04:11
Icing také na druhé straně, hra se stěhuje před Reimera.
03:38
Zakázané uvolnění Bruins.
03:26
Reimer musí opět zasahovat, puk našel v lapačce.
02:04
Hosté uklidňují hru ve svém obranném pásmu.
01:18
Michajl Grabovskij, který první utkání kvůli zranění nedohrál, pálil z otočky, branku minul.
00:33
Seguin se cpal do první šance, branku vůbec netrefil.
00:01

Boston Bruins: Rask (Chudobin) – McQuiad, Chára, Boychuk, Seidenberg, Hamilton, Redden – Horton, Krejčí, Lucic – Seguin, Bergeron, Marchand – Jágr, Kelly, Peverley – Thornton, Campbell, Paille

Toronto Maple Leafs: Reimer (Scrivens) – Phaneuf, Gunnarsson, Franson, Fraser, O'Byrne, Gardiner – Kessel, Bozak, Lupul – Kuljomin, Grabovskij, van Riemsdyk – Komarov, Kadri, Hamilton – Orr, McClement, MacArthur

Rozhodčí: Leggo, O'Rourke – Brisebois, Murray.

3. Milan Lucic – 2 (0+2)

David Krejčí – 1 zápas, 3 body (1+2), 0 trestných minut, v účasti na ledě +2, čas na ledě 19:03
Jaromír Jágr – 1 zápas, 0 bodů, 0 trestných minut, v účasti na ledě 0, čas na ledě 16:18
Zdeno Chára – 1 zápas, 0 bodů, 0 trestných minut, v účasti na ledě +1, čas na ledě 23:38
Dnes je na programu druhý zápas série mezi Bostonem a Torontem. Tato českými fanoušky určitě ostře sledovaná dvojice se poprvé střetla v noci ze čtvrtka na pátek. V bostonské TD Garden se radovali domácí hráči, kteří zvítězili 4:1.

Medvědi bojovali až do posledního zápasu základní části o vítězství v Severovýchodní divizi, tu nakonec ovládl Montreal a na Bruins tak čekalo v prvním kole Toronto. Ke konci základní části se Bostonu příliš herně nedařilo, sami hráči nebyli se svými výkony spokojeni, legendární Jaromír Jágr chyběl kvůli nemoci. Do play off ale vkročil předloňský vítěz Stanley Cupu tou správnou nohou. Třemi body se v úvodním utkání blýskl David Krejčí (1+2).

Toronto se dostalo do vyřazovacích bojů po dlouhých letech, pro mnoho lidí, kteří sledují hokej, to bylo velké překvapení. Tým, který je v Kanadě hodně oblíbený, se probojoval do play off z 5. místa Východní konference. Maple Leafs se ale nevydařil první zápas na ledě Bostonu, i když se v úvodu utkání ujali vedení zásluhou branky van Riemsdyka, i tak podlehli 1:4.

Medvědům by v dnešním zápase měl chybět pouze obránce Andrew Ference, který je suspendován. Toronto nebude moci nasadit do branky Bena Scrivense.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého ledního hokeje, v úterý začalo v zámořské NHL play off, v rámci prvního kola dnes změří síly hráči Bostonu Bruins a Toronta Maple Leafs. První utkání série skončilo vítězstvím Medvědů z Bostonu v poměru 4:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:05.