Michal Neuvirt (WSH) – do utkání nezasáhl.
Tři hvězdy utkání:
1. Henrik Lundqvist (NYR) 35 zák., 0 gólů, 100%
2. Derick Brassard (NYR) 0+2
3. Arron Asham (NYR) 1+0
Je konec utkání, které dopadlo lépe pro hosty z New Yorku, kteří doslova vykradli Verizon Center a vyhráli zde 0:5 a postupují do dalšího kola play-off. Největší zásluhu na postupu Jezdců do dalšího kola má brankář Henrik Lundqvist, který dnes opět udržel čisté konto a jeho neprůstřelnost tak trvá 120 minut. To na druhé straně dnes zklamal svým výkonem Alexander Ovečkin, který se během utkání vůbec neprosadil a připsal si jen jeden střelecký pokus.
Střely na branku: 35:27

Konečný stav série: 3:4
60:00
59:59
Je rozhodnuto! Posledním postupujícím do dalšího kola play-off je New York Rangers.
59:30
Zápas se už pouze dohrává ve středním pásmu.
59:00
Začala poslední minuta této série.
58:28
58:00
Hosté kombinují v útočném pásmu a dohrávají utkání.
57:12
Další branku Jezdců mohl přidat Nash, ale Holtbyho střelou z mezikruží nepřekonal.
56:28
Rangers si před koncem zápasu zahrají ještě přesilovou hru, když je na 2 minuty za držení vyloučen Wilson. Dále je vyloučen za nesportovní chování Ribeiro.
56:00
Po individuální akci se dostal do zakončení Dorsett, ale bekhendem proti Holtbymu neuspěl.
55:16
Zatímco se hokejisté Capitals marně snaží vstřelit branku, tak jejich fanoušci opouštějí arénu. Dnešní výkon je určitě neuspokojil.
54:39
54:09
Washington se stále nedokáže usadit v útočném pásmu.
53:39
Přesilová hra se domácím nedaří, když je kotouč za brankou Holtbyho.
53:00
Ovečkinova střela z levého kruhu v brance neskončila.
52:39
Washington bude hrát přesilovou hru, když Eminger vyhodil kotouč do hlediště.
51:21
Henrik Lundqvist je prostě k nepřekonání! Z levého kruhu vystřelil Wilson, brankář Jezdců jeho pokus vyrazil pouze na volného Beagla, který střílel do odkryté klece, ale i tak se z branky neraduje, jelikož Lundqvist tygřím skokem zamezil brance.
50:38
Do puku se vší silou opřel Hillen a branku přestřelil.
49:20
Od modré čáry vystřelil Del Zotto, ale přes těla hráčů se puk k brance nedostal.
48:35
Jezdci mají utkání pod kontrolou a kráčí k postupu do dalšího kola. To Capitals dnes hrají velmi špatně.
47:00
Na druhé straně se dostal před Lundqvista Ribeiro, ale brankář Jezdců jeho šanci dobrým zákrokem ukončil.
46:39
Rangers právě vstřelili branku!
Tak tomuto se říká poprava! MATS ZUCCARELLO se dostal po přihrávce od Brassarda před Holtbyho, kterého si položil a poslal puk pod břevno. Asistence: Derick Brassard, Steve Eminger.
45:28
44:45
Z pravé strany zahrozil v oslabení Backstrom, puk ale za Lundqvistův beton nedostal.
44:25
Jezdci se sice drží v útočném pásmu, ale pouze mimo palebné pozice.
43:28
Hosté si zahrají přesilovou hru, když je na 2 minuty za sekání vyloučen Brouwer.
42:23
Jezdci kombinují v útočném pásmu a snaží se přidat další branku.
41:53
Holtby dokázal pokrýt střelu Dorsetta z pravého kruhu.
41:00
Capitals jsou v herní křeči, když se nedokáží dostat k ohrožení Lundqvistovi branky.
40:13
Velmi špatný vstup do třetí třetiny v podání Washingtonu. Na červené čáře se nechal o kotouč obrat Erskine a RYAN CALLAHAN svůj únik zakončil nádhernou kličkou do bekhendu, po které poslal puk do levého horního rohu. Bez asistence.
40:01
Je za námi druhá třetina, ve které udělali Jezdci velmi velký krok k postupu do dalšího kola, když druhé dějství vyhráli 0:2 a dostali se do vedení 0:3. O branky se postarali Pyatt a Del Zotto. Capitals mají na vyrovnání celou třetí třetinu, takže je stále o co hrát. Třetí třetina začne přibližně ve 4:00.

Střely na branku: 26:17
40:00
39:42
Jezdci drží kotouč daleko od své branky a snaží se udržet tříbrankový náskok před koncem třetiny.
39:00
Velká příležitost pro Backstroma, který zakončoval přečíslení Capitals z pravého kruhu tvrdou střelou do zdi zvané Lundqvist, který i dnes trápí střelce Washingtonu.
38:42
Hosté operují v útočném pásmu a drží puk u mantinelu.
38:17
Chimera se dokázal natlačit do zakončení, ale svižnou střelou zápěstím brankáře Jezdců nepřekonal.
37:42
Od modré čáry vystřelil Erskine, jeho pokus skončil v lapačce Lundqvista.
36:15
Zuccarello přenechal na útočné modré kotouč Brassardovi, a ten střelou přes obránce branku netrefil.
35:42
Capitals velmi chtějí, ale dnes se jim prostě vůbec nic nedaří.
34:14
Stepan mohl navýšit vedení Jezdců, ale jeho střela skončila pouze na tyči!
33:40
Od modré čáry vystřelil Green, branku však netrefil.
33:20
Holtby dnes není pro Capitals jistotou, když mu puky velmi často vypadávají.
32:40
Jezdci dnes hrají ve velké pohodě a zatím mají utkání pod kontrolou. Capitals dnes nemají svůj den.
31:20
Další zákrok hostujícího brankáře, který kryje střelu Johanssona.
30:55
Ovečkin hrozil u levé tyče, ale jeho snaha opět skončila na Lundqvistovi.
29:40
Holtbyho rozehrávku se podařilo vystihnout Stepanovi, odkrytou branku už však trefit nedokázal.
29:02
Přes obránce vystřelil Ward. Lundqvist je ale stále pozorný.
28:42
Capitals se až nyní dokázali udržet v útočném pásmu, ale hráli jen okolo mantinelů. Poté přišlo postavení mimo hru.
27:30
Domácí po sérii nezdarů výrazně přitvrdili hru a snaží se dostat zpátky do hry.
27:02
Hra se nyní odehrává převážně ve středním pásmu.
26:29
Jezdci hrají v posledních minutách skvělý hokej a Capitals se nedokáží dostat do útočného pásma.
25:34
Tak toto je už pro Capitals vážné! Po kombinaci v útočném pásmu se dostal puk na modrou čáru, odkud jej tvrdou střelou dostal do branky MICHAEL DEL ZOTTO. Asistence: Derick Brassard, Rick Nash.
24:30
Domácí jsou průběhem utkání zaskočeni.
23:24
Jezdci utíkají svému soupeři na rozdíl dvou branek. Od modré čáry vystřelil Eminger, jehož střelu na brankovišti tečoval Dorsett a donutil Holtbyho k zákroku betonem. Od toho se ale puk odrazil přímo na hokejku TAYLORA PYATTA a ten pohotově zametl kotouč do branky. Asistence: Derek Dorsett, Steve Eminger.
22:30
Domácím se ale nepodařilo založit útok, když puk přeletěl všechny čáry. Vhazovat se bude před Holtbym.
22:20
Hagelin tak dlouho operoval s kotoučem za branku Capitals, až o puk přišel.
21:52
Ten na chvíli přerušil Zuccarello, jenž se dostal do útočného pásma a střelou přes obránce ohrozil Holtbyho.
21:30
Capitals vyvíjí na začátku druhé třetiny velký tlak.
21:00
Z levého kruhu vystřelil Ovečkin, branku ale netrefil.
20:42
20:40
Střela Ribeira byla sražena do ochranné sítě.
20:24
Capitals se dostali do útočného pásma a pokračují v přesilové hře.
20:01
První třetina byla velmi vyrovnaná a ani jeden z týmů v ní neměl výraznou převahu. Do vedení 0:1 se ale dostali Jezdci, kteří využili útočení Greena a založili smrtící protiútok, který ve 14. minutě z pravého kruhu zakončil přesně k pravé tyči Asham a poslal svůj tým do vedení. Capital si ke konci třetiny vytvořili i díky přesilové hře velký tlak, ale puk za záda Lundqvista dostat nedokázali. Druhá třetina začne přibližně ve 3:10.

Střely na branku: 13:9
20:00
19:55
Od modré čáry střílel Green, ale ani on nedokázal Lundqvista překonat. Puk se dostal do středního pásma.
19:36
Další neúspěšný pokus Ovečkina, když byla jeho střela zastavena hostující obranou.
19:05
Kotouč po střele Ovečkina poskakoval v brankovišti, ale hostující obrana dokázala puk odpálit do středního pásma.
18:42
Asham zvedl při odehrání kotouče hůl příliš vysoko a trefil do obličeje Hendrickse. Domácí budou hrát 2 minuty přesilovou hru.
18:01
Z pravého kruhu vystřelil na Lundqvista Beagle. Brankář hostí je však připraven.
17:50
Holtby nyní vyděsil fanoušky Capitals, když se vydal rozehrávat za branku a puk mu uskočil z hole. Naštěstí pro domácí se k puku dostali jako první jeho spoluhráči.
17:29
Přes obránce se snažil zakončovat Johansson, jeho pokus byl však sražen do rohu.
16:45
Jezdci se drží v útočném pásmu, ale hrají spíše okolo mantinelů.
15:58
Od modré čáry zahrozil Zuccarello, Holtby byl však připraven zasáhnout.
15:45
Domácí se snaží útočit, ale Jezdci jejich snahu ničí dobrou poziční hrou.
15:15
Ale po velmi rychlém protiútoku zasahoval Lundqvist, který je dnes stále bezchybný.
15:05
Jezdci dokáží vzdorovat tlaku Capitals a hrají s kotouče v útočném pásmu.
14:26
Ovečkin se snažil přejít přes dva hráče, ale byl neúspěšný.
14:00
Washington se tlačí do útoku.
13:19
Nedáš, dostaneš! Na útočný výlet se vydal Green, ale jeho nebezpečný pokus dokázal Lundqvist vyrazit. Hra se rychle obrátila a z následného přečíslení se dokázal tvrdou střelou k pravé tyči prosadit ARRON ASHAM. Asistence: Chris Kreider.
12:40
Od modré čáry vystřelil Alzner a jeho střela po mnoha tečích jen těsně minula branku.
11:49
Jezdci velmi dobře napadají rozehrávku domácích a ti se těžko dostávají do útočného pásma.
11:15
Zatím si ani jeden z klubů nedokázal vytvořit soustavný tlak.
10:42
Hagelin se snažil překvapit Holtbyho střelou z poza branky, domácí brankář byl však dobře postaven.
10:18
Střelu Hillena vyrazil Lundqvist pouze před sebe, kde byl osamocený Wilson. Ten se ale velké příležitosti zalekl a nedokázal přesně zamířit.
9:44
Ten ale končí na modré čáře, kde se Jezdci dopustili postavení mimo hru.
9:30
Rangers ale tlak Capitals zastavili a zakládají útok.
8:47
Velmi dobré střídání Ovečkina, který nyní tvrdě poslal na mantinel McDonagha a vybojoval kotouč v útočném pásmu.
8:33
Ovečkin předvedl tvrdý hit na Emingera! Aréna bouří.
7:40
Hra se přelévá ze strany na stranu. Holtby musel nyní zasahovat proti střele Stralmana.
7:00
Capitals dnes využívají střelbu od modré čáry. Tentokrát vystřelil Alzner, ale na Lundqvista nevyzrál.
6:29
Callahan se po levém křídle dostal do útočného pásma, kde se snažil najít Nashe, ale jeho přihrávka byla sražena do hlediště.
6:08
Ovečkin nabral rychlost ve středním pásmu a dostal se až ke střele, která byla sražena do ochranné sítě.
5:23
Oleksyho střela od modré čáry branku těsně netrefila.
4:45
Hagelinova střela z pravého kruhu byla sražena do rohu kluziště.
4:19
Na obou stranách jsme nyní viděli spoustu nepřesností. Zakázané uvolnění Capitals.
3:13
Na druhé straně se ke střele z mezikruží dostal Nash, jehož střelu zneškodnil vyrážečkou Holtby.
2:50
Od modré čáry vystřelil Carlson, ale na překonání Lundqvista to nestačilo.
2:30
Začátek zápasu je plný osobních soubojů.
1:45
Capitals se dostali do přečíslení dva na jednoho, ale Chimera celou situaci nevyřešil nejlépe, když střelou branku minul.
0:24
Hned na začátku zápasu se do dobré palebné pozice natlačil Brouwer, ale bekhendem Lundqvista nepřekonal.
00:01

Washington Capitals: Holtby (Neuvirth) – Green, Alzner, Carlson, Erskine, Oleksy, Hillen – Ovečkin, Backstrom, Johansson – Brouwer, Ribeiro, Fehr – Wilson, Perreault, Chimera – Ward, Beagle, Hendricks

New York Rangers: Lundqvist (Biron) – Del Zotto, Stralman, Eminger, Girardi, Moore, McDonagh – Callahan, Stepan, Hagelin – Pyatt, Richards, Nash – Zuccarello, Brassard, Kreider – Asham, Boyle, Dorsett

Rozhodčí: Rooney, O'Rourke – Morin, Murphy.
Muži v masce

V této sérii jsou nejlepšími hráči obou týmů brankáři, kteří podávají skvostné výkony a dodávají svým týmům potřebné sebevědomí. Větší zkušenosti jsou určitě na kontě Henrika Lundqvista, který už má v play-off hodně odchytáno, ale mladíček Braden Holtby se velmi rychle učí a je také Capitals velkou oporou.

Braden Holtby

Holtby v této sérii inkasoval v šesti zápasech pouhých jedenáct gólů a tak jeho průměr inkasovaných branek na zápas je 1,77. Úspěšnost zásahů má brankář Capitals 93,8%.

Henrik Lundqvist

Lundqvist obdržel v sérii o jednu branku více než Holtby, takže puk ze své branky vytahoval dvanáctkrát. Průměr inkasovaných branek na zápas má 1,91 a jeho úspěšnost zákroků činí 93,7%.
New York Rangers

Jezdci byli blízko vyřazení, ale hráči se dokázali semknout a obtížný včerejší zápas doslova vyválčili. Velkou zásluhu na vítězství měl brankář Henrik Lundqvist, který podal zcela bezchybný výkon a dnes bude též stavebním kamenem Rangers. Dnes tedy přijíždějí hokejisté New Yorku Rangers do Washingtonu s možností postoupit do dalšího kola, ale potřebovat k tomu budou vítězství z Verizon Center, kde zatím všechny zápasy vyhráli domácí Capitals. Ale je nutno dodat, že dva zápasy zde šly až do prodloužení. Podaří se Jezdcům prolomit smůlu na ledě Capitals?

Kanadské bodování Rangers:
1. Derick Brassard (2+5)
2. Carl Hagelin (2+2)
3. Mats Zuccarello (0+4).
Washington Capitals

Capitals nedokázali ve včerejším utkání proměnit mečbol a tak se dnes musí připravit k zápasu, ve kterém se bude hrát o všechno. Na včerejší zápas nemají střelci Washingtonu dobré vzpomínky, když všech sedmadvacet střel pokryl výborně chytající Lundqvist a vychytal tak New Yorku těsné vítězství 1:0. Dá se tedy předpokládat, že dnes se bude hrát opět velmi vyrovnaně a o osudu zápasu může rovněž rozhodnout jediná branka. Nebo dokáží střelci Capitals překonat Lundqvista vícekrát?

Kanadské bodování Capitals:
1. Joel Ward (1+3)
2. Mike Green (2+2)
3. Mathieu Perreault (1+3) .
Vážení fanoušci NHL, vítejte u rozhodujícího sedmého zápasu série mezi Washingtonem Capitals a New Yorkem Rangers, kde jeden tým bude slavit postup do dalšího kola a jednomu týmu zůstanou oči pro pláč. V této sérii vyhrávají zatím jen domácí celky, což mírně hraje do karet Capitals, ale jestli podá Henrik Lundqvist stejně skvělý výkon jako ve včerejším zápase, tak se může klidně stát, že tento fakt bude v posledním zápase zničen.

Stav série: 3:3
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.