Marián Gáborík (LAK) 2+1, 4 střely, čas na ledě 22:12
1. Marián Gáborík (LAK) 2+1
2. Teemu Selänne (ANA) 1+0
3. Jonathan Quick (LAK) 33 zák., 2 góly, 94,3%
Dnešní utkání sledovalo 17 393 diváků.
Na straně Los Angeles panuje obrovská radost, když nejprve vyrovnalo sedm sekund do konce základní hrací doby a poté v 73. minutě rozhodl o vítězství Králů Marián Gáborík, který nejprve vyrovnal a následně i rozhodl. Anaheim byl dnes velmi blízko vítězství, ale nedokázal nadějně rozehrané utkání do konce. Kačery může velmi mrzet neproměněná obrovská šance Perryho v prodloužení, který měl na holi rozhodnutí, ale nepodařilo se mu dostat kotouč do branky. Anaheim tedy prohrává s Los Angeles 2:3 po prodloužení.

Střely na branku: 35 – 36.

Stav série: 0 – 1.
72:07
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Dnešní utkání je u konce! Radují se hokejisté Los Angeles, když Kopitar zachytil kotouč mezi kruhy a střílenou přihrávkou našel u pravé tyče hůl hvězdy večera MARIÁNA GÁBORÍKA, který kotouč nasměroval do tyče, od které se odrazil do zad Hillera a poté zapadl do branky. Asistence: Anže Kopitar, Drew Doughty.
71:11
Domácí se dostali pod tlak a tak Lindholm kotouč raději vyhodil na zakázané uvolnění.
70:49
Rychlá akce hostí také brankou nekončí, když střela Toffoliho přes obránce skončila v lapačce připraveného Hillera.
70:37
Silfverberg se dostal za brankou Quicka ke kotouči a ihned jej poslal před branku, ale tam se k němu dostali hosté.
69:48
Na druhé straně se pokusil rozhodnout Selänne, ale jeho sólová akce skončila výborným zákrokem Quicka.
69:23
Hokejisté Anaheimu špatně střídali a byla z toho velká šance pro Clifforda, který střílel z levého kruhu nikým neatakován, ale Hiller jeho střelu dokázal vyrazit.
68:23
Nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním.
68:01
Quick podržel svůj tým velmi dobrým zákrokem, když před ním zůstal úplně volný Smith-Pelly, jenž měl dost času pro přesnou střelu, ale Quick zasáhl lapačkou.
67:25
Etem našel před Quickem volného Fowlera, ale ten se střelou bekhendem neprosadil.
65:48
Hra se přelévá ze strany na stranu.
64:56
Prodloužení má zatím vysoké tempo. Oba týmy nečekají na chybu soupeře a snaží se rozhodnout.
64:33
Quick musel u své branky řešit velmi nebezpečnou situaci. Z velké blízkosti se dostal ke střele Smith-Pelly, ale brankář Los Angeles byl připraven.
63:23
Na druhé straně vystřelil od modré čáry Doughty, ale kotouč skončil na zadním mantinelu. K dorážce se dostal Kopitar, ale jeho střela pouze proletěla brankovištěm vedle branky.
62:51
Mezi kruhy obdržel kotouč Koivu, jenž vystřelil, ale branku trefit nedokázal.
62:19
Selänne nahodil zpoza branky kotouč do brankoviště, ale tam se k němu dostal jako první Quick a zalehl jej.
61:16
Anaheim byl blízko vítězné branky. Po velkém závaru před Quickem se kotouč dostal na hůl Perryho, který z ideální pozice nedokázal trefit odkrytou branku, když trefil pouze klečícího Martineze.
60:17
Králové se hned dostali do útočného pásma. Z pravého kruhu střílel z pravého kruhu, ale jeden z bránicích hráčů střelu srazil do hlediště.
60:01
Dnešní utkání nenašlo po šedesáti minutách svého vítěze a bude se prodlužovat. Anaheim sice vedl po brance Selänneho z 49. minuty 2:1, ale Králům se podařilo sedm sekund před koncem zásluhou Gáboríka vyrovnat na 2:2. Prodloužení začne přibližně v 4:56.

Střely na branku: 28 – 31.
60:00
59:53
Los Angeles vyrovnává sedm sekund před koncem základní hrací doby. MARIÁN GÁBORÍK na brankovišti trefil ze vzduchu odražený kotouč a ten skončil za zády Hillera. Velká radost na hostující střídačce. Asistence: Mike Richards, Anže Kopitar.
59:36
Hosté se stále drží u branky Hillera, ale nedaří se jim vystřelit.
59:20
Oddechový čas pro domácí.
59:20
Hiller si připisuje další zákrok, když kryje střelu Kopitara. Hra je přerušena.
59:11
Z levé strany střílel Williams, ale Hiller dokázal kotouč vyrazit.
58:38
Oddechový čas pro hosty.
58:38
Hiller kryje nahozený kotouč ze středního pásma a přerušuje hru.
58:30
Quick prchá na střídačku. Králové to zkusí v šesti hráčích.
58:16
Králové se začínají tlačit do útočného pásma. Chystá se hra bez brankáře.
57:36
Od modré čáry to zkusil Doughty, ale jeho pokus se až k brance nedostal.
57:27
Anaheim se dopouští zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude před brankou Hillera.
56:51
Kačeři hrají velmi aktivně a nenechávají se dostat pod tlak. Los Angeles má problémy s tím, aby se udrželo u kotouče.
56:02
Na druhé straně nahodil kotouč na branku z levé strany Richards, ale Hiller kotouč vyrazil a pokračuje se ve hře.
55:33
Perry získal kotouč na útočné modré čáře a dostal se až ke střele přes obránce, ale ta byla sražena do rohu.
54:39
Los Angeles značně přidalo na aktivitě a snaží se vyrovnat. Anaheim ovšem velmi dobře brání a hrozí z rychlých protiútoků.
53:32
53:12
Od modré čáry se dostal ke střele Muzzin, ale Hiller byl opět na svém místě.
52:47
Přesilová hra se zatím Králům nedaří sehrát podle představ, kotouč je ve středním pásmu.
52:00
Pohlednou kombinaci Los Angeles zakončoval z vrcholu levého kruhu Martinez, který poslal kotouč přímo do Hillera.
51:32
Králové mají možnost vyrovnat! Beleskey podrazil Kopitara a je vyloučen na dvě minuty. Ovšem nutno dodat, že toto bylo velmi přísné vyloučení.
50:57
Richards měl na holi vyrovnání, které se ale nekoná. Williams našel u levé tyče svého spoluhráče, který z první branku přestřelil.
50:43
Před brankou se k teči dostal Toffoli, ale kotouč spíše zastavil a Hiller měl lehkou úlohu.
50:28
50:11
Od modré čáry nyní vystřelil Beauchemin, ale Quick na kotouč viděl a vyrazil jej.
49:50
Domácí operují stále v útočném pásmu, ale nedaří se jim dostat ke střele na branku.
49:10
Ke střele se dostal z velmi dobré pozice Perry, ale branku těsně minul.
48:28
Komerční přestávka.
48:28
Následně si Kačeři zahrají přesilovou hru. Za podražení je totiž vyloučen na dvě minuty Pearson.
48:08
Anaheim právě vstřelil branku!
Anaheim se dostává do vedení. Do útočného pásma zavezl kotouč Maroon, který následně převzal TEEMU SELÄNNE, jemuž se povedlo po kličce do bekhendu poslat kotouč pod betonem Quicka do branky. Jedná se o první branku tohoto finského veterána v letošním play-off. Asistence: Patrick Maroon, Ryan Getzlaf.
47:30
U pravého mantinelu získal kotouč Perry a ihned jej poslal na branku. Trefil ovšem pouze boční síť.
46:13
Rušno ovšem nyní bylo před Quickem, kde se ke střele dostal Etem a jeho pokus byl sražen a odrazil se nad branku.
45:45
Králové vstoupili do třetí třetiny aktivněji. Anaheim se nyní osvobozuje za cenu zakázaného uvolnění.
45:31
Z modré čáry tvrdě vystřelil Martinez, ale Hiller chytil kotouč do lapačky.
45:08
Gáborík se snažil najít mezi kruhy Kopitara, ale ten byl obsazen a ke kotouči se nedostal.
44:28
Lovejoy vystřelil od modré čáry a Quick musel znovu zasahovat. Tentokrát udržel kotouč na svém těle.
44:00
Z levé strany nahodil kotouč na branku Cogliano, ale Quick si věděl rady.
43:38
Kačerům se nedaří dostat do útočného pásma, ale velmi o to usilují.
42:43
Carter zavezl kotouč do útočného pásma, kde jej přenechal Toffolimu, který vystřelil z pravé strany na branku. Hiller kotouč vyrazil.
41:50
Od modré čáry vystřelil Martinez, ale kotouč branku těsně přeletěl.
41:31
První lajna Králů se drží v útočném pásmu a má silný tlak.
40:56
Z velkého úhlu z pravé strany nahodil kotouč na branku Anaheimu Kopitar, ale Hiller nakonec zasahovat nemusel.
40:40
Třetí třetina začíná zakázaným uvolněním Los Angeles.
40:01
Ve druhé třetině kralovali brankáři obou celků a tak se stav neměnil. Mírně lepším týmem byl domácí Anaheim, který dokonce dvakrát nastřelit tyč Quickovy branky. Třetí třetina začne přibližně v 4:00.

Střely na branku: 17 – 15.
40:00
39:47
Z vrcholu levého kruhu zkusil vystřelit Perry, ale Quick na kotouč viděl a bez problémů jej vyrazil.
39:14
Velmi dobrá individuální akce Richardse brankou nekončí, když útočník Los Angeles trefil z pravého kruhu pouze připraveného Hillera.
38:42
Od levého mantinelu hledal před brankovištěm někoho ze svých spoluhráčů Etem, ale marně.
37:55
Z velkého úhlu zkusil vystřelit po přihrávce Kopitara Brown, ale Hiller byl pozorný a kotouč vyrazil betonem vedle branky.
37:30
Utkání má velmi dobré tempo a hraje se dlouhou dobu bez přerušení. Divákům se takový hokej musí líbit.
36:26
Ke střele z levého kruhu se dostal Perry, jemuž se nepodařilo trefit branku, když ji přestřelil.
35:58
Na modré čáře získal kotouč Greene, jenž ho pohotově nahodil na branku, kterou ovšem těsně minul.
34:12
Velká šance Los Angeles brankou nekončí. Brown ujel s Gáboríkem do přečíslení dva na jednoho, ale jeho přihrávka právě slovenskému útočníkovi nebyla přesná.
33:29
32:41
Po delší době se dostala hra před Quicka, který ovšem nemusel po střele Perreaulta zasahovat, když jeho rána z mezikruží šla vedle branky.
32:24
V oslabení se do útoku vydal Carter, ale jeho střela z velkého úhlu branku netrefila.
32:00
Králové velmi dobře brání ve středním pásmu a domácím se nedaří dostat k brance Quicka.
31:29
Za hákování je vyloučen na dvě minuty Kopitar. Anaheim bude hrát další přesilovou hru.
31:11
Quick má dnes velké štěstí, když ho opět zachránila tyč. Tu tentokrát z pravého kruhu trefil Perry.
30:59
30:15
K velmi dobré střele přes obránce se dostal Selänne, ale Quick dokázal úspěšně zasáhnout.
29:40
Na pravém kruhu si udělal ke střele prostor Williams, jenž prověřil Hillera střelou zápěstím. Brankář Kačerů kotouč udržel před brankovou čárou.
29:07
28:38
Tentokrát se ke kotouči dostal v obranném pásmu Bonino a ihned jej poslal k brance Quicka.
28:00
Králům se zatím v přesilové hře vůbec nedaří, když se Anaheim velmi dobře brání.
27:21
Od modré čáry vystřelil velmi tvrdě Doughty, ale Hiller dokázal kotouč vyrazit.
27:07
Králové si zahrají přesilovou hru. Silfverberg se dopustil vražení na hrazení a je vyloučen na dvě minuty.
25:36
Los Angeles se začíná pomalu dostávat zpět do hry, ale domácí jsou stále mírně lepším týmem.
24:58
Vylučovat se ovšem nebude.
24:58
U branky Quicka vznikla menší potyčka, když Perreault sekl do brankáře Los Angeles, který měl kotouč pod kontrolou.
24:26
Následně střela Maroona z pravého kruhu byla sražena do ochranné sítě.
23:50
Mezi kruhy získal kotouč Bonino, který okamžitě vystřelil a trefil tyčku branky Quicka!
23:18
Regehr se dobrou přihrávkou snažil vyslat do šance Browna, ale tomu se nepodařilo zpracovat na červené čáře kotouč.
22:35
Los Angeles je pod tlakem a dopouští se zakázaného uvolnění.
21:55
21:12
Hosté se osvobozují. Kotouč je až u branky Hillera.
20:34
Zpoza branky se dokázal dostat před branku Maroon, jenž se pokoušel procpat kotouč do branky, ale Quick dokázal zasáhnout betonem.
20:20
Z pravého kruhu se do zakončení dostal Perreault, ale jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.
20:01
Lepší vstup do utkání měli jednoznačně hosté z Los Angeles, kterým k tomu pomohly dvě přesilové hry. Tu druhou dokázali hosté využít a dostali se do vedení, když se přesně trefil Martinez. Kačerům se podařilo z tlaku soupeře dostat a ve 12. minutě vyrovnal po nenápadné akci Beleskey. Tato branka vlila domácím novou krev do žil a Anaheim byl poté do konce třetiny lepším týmem. Ovšem další branka již nepadla, takže první třetina končí výsledkem 1:1. Druhá třetina začne přibližně v 3:05.

Střely na branku: 7 – 5.
20:00
19:55
Vojnov v samém závěru prvního dějství držel Selänneho a je vyloučen na dvě minuty. Anaheim tak zřejmě začne druhou třetinu v početní výhodě.
19:42
Getzlaf nahodil kotouč do útočného pásma, kde jej u mantinelu vybojoval Selänne. Domácí se drží v útočném pásmu.
19:32
Anaheim je v závěru první třetiny lepším týmem. Hosté se pouze brání.
18:40
Chyba v hostující obraně mohla vést ke druhé brance Anaheimu. Přihrávku mezi hostujícími obránci vystihl Koivu, jenž vyslal přihrávkou na pravý kruh do šance Silfverberga, který z dobré pozice trefil tyč!
17:51
Velmi dobrý zákrok Quicka udržel remízový výsledek. K odraženému kotouči se dostal před brankovištěm Etem, ale brankář Los Angeles se velmi rychle přesunul a kotouč udržel na svém těle.
17:26
Kačeři velmi aktivně napadají rozehrávku hostů a ti mají problémy se dostat do útočného pásma.
16:41
Hraje se ve velmi vysokém tempu, když se hra přelévá ze strany na stranu.
15:50
Některý z hostujících hráčů nahodil kotouč na Hillera ze středního pásma a brankář domácího celku přerušil hru.
15:23
Z levého kruhu se pokoušel Quicka překvapit střelou z otočky Silfverberg, ale brankář Králů byl pozorný.
14:32
14:00
Králové se zatím úspěšně brání, když je kotouč stále daleko od branky Quicka. Domácím se přesilová hra vůbec nedaří.
13:35
Kotouč je u branky Hillera. Domácí budou muset zakládat útok od své branky.
13:10
První formace Anaheimu se usadila v útočném pásmu, ale nedaří se jí dostávat do zakončení.
12:32
Kačeři budou hrát přesilovou hru. Za hákování je vyloučen na dvě minuty Williams.
11:41
V Anaheimu je velmi rychle vyrovnáno. Getzlaf zavezl kotouč podél pravého mantinelu do útočného pásma a dostal se s ním až k brance, kde si povytáhl Quicka hodně z branky a poté za ním předložil přihrávku před brankoviště na hůl MATTA BELESKEYHO, jenž měl jednoduchou pozici, aby uklidil kotouč do branky. Ryan Getzlaf, Cam Fowler.
10:54
Hra je ale přerušena kvůli postavení mimo hru, kterého se dopustili hokejisté Los Angeles.
10:39
Kačeři po inkasované brance ožili a snaží se na inkasovanou branku odpovědět.
09:04
Králové přesilovou hru využívají a dostávají se zaslouženě do vedení, když byli doposud aktivnějším týmem. Z pravé strany prostrčil Gáborík kotouč brankovištěm na ALECE MARTINEZE, který z velké blízkosti poslal kotouč k pravé tyči. Asistence: Marián Gáborík, Anže Kopitar.
08:41
Kačerům se podařilo dostat kotouč k brance Quicka. Hosté musí znovu zakládat útok.
08:11
Doughty se dokázal prokličkovat do útočného pásma a vystřelil přes hráče, ale jeho pokus branku neohrozil.
07:52
Bude se znovu vylučovat a opět na straně Anaheimu. Bonino se dopustil hákování a je vyloučen na dvě minuty. Dostanou se Králové do vedení?
07:39
07:39
Na druhé straně se ke střele ovšem dostal na pravém kruhu Carter, ale kotouč skončil v náruči připraveného Hillera.
07:00
Cogliano zavezl kotouč na pravý kruh, odkud našel mezi kruhy Koiva, jemuž se nepodařilo pohotově vystřelit.
06:11
Kopitar uvolnil na modré čáře Vojnova, jenž si kotouč zpracoval a poté zápěstím vyslal na branku. Tu ale těsně trefil, takže Hiller nemusel zasahovat.
05:28
Králové zůstávají po přesilové hře aktivnějším týmem a drží se v útočném pásmu. Od modré čáry to zkoušel Martínez, ale jeho pokus skončil na Hillerovi.
04:50
Podél levého mantinelu se dostal do útočného pásma a následně ke střele Pearson, jenž prověřil Hillera, který musel střelu zastavovat betonem.
04:05
03:45
Z velkého úhlu se snažil prosadit Richards, ale trefil pouze boční konstrukci branky Hillera.
03:23
Od modré čáry zkoušel vystřelit Muzzin, ale jeho pokus se k brance nedostal.
02:54
Domácí velmi aktivně napadají rozehrávku Králů, kterým se nedaří dostat znovu do útočného pásma.
02:26
Doughty nepřesně přihrával na pravý kruh a domácí se osvobozují. Kotouč je ve středním pásmu.
02:05
Utkání začalo pěkně zostra. Prvním vyloučeným hráčem utkání je Selanne, který se provinil podražením. Přesilová hra pro Los Angeles.
01:09
Hned zkraje utkání se domácí dopouštějí prvního zakázaného uvolnění.
00:25
Perry zavezl podél levého mantinelu kotouč do útočného pásma a dostal se s ním až za branku, odkud nedokázal najít před branku najíždějícího Getzlafa.
00:01

Anaheim Ducks: Hiller (Andersen) – Lovejoy, Fowler, Beauchemin, Lindholm, Fistric, Allen – Perry, Getzlaf, Beleskey – Selanne, Perreault, Maroon – Silfverberg, Koivu, Cogliano – Etem, Bonino, Smith-Pelly

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Doughty, Muzzin, Vojnov, Regehr, Greene, Martínez – Brown, Kopitar, Gáborík – Pearson, Carter, Toffoli – Williams, Stoll, King – Lewis, Richards, Clifford

Rozhodčí: Peel, Rooney – Amell, Nansen.
Pokud máte nějaké dotazy ohledně tohoto utkání, ptejte se na Twitteru. Stačí označit svůj příspěvek @Slapi1 a já se Vám pokusím co nejrychleji odpovědět.
Československá stopa

V této sérii se nám představí pouze Marián Gáborík, který v předchozí sérii získal ze sedmi zápasů pět bodů, za tři branky a dvě asistence.
Minulé série týmů

Anaheim Ducks – Dallas Stars 4:2 na zápasy.

San Jose – Los Angeles 3:4 na zápasy.
Přeji krásnou hokejovou noc. Druhé kolo play-off nám přinese kalifornské derby, když se proti sobě postaví Anaheim Ducks a Los Angeles Kings. Dnes máme na programu první utkání této série, které začne trochu netradičně v 2:00. Utkáním Vás provede Jan Šlapáček.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.