Ondřej PALÁT (TBL) 1+0 3 střely, čas na ledě 18:59
Andrej ŠUSTR (TBL) 0+0 0 střel, čas na ledě 10:15
3. Ben BISHOP (TBL) 36 zák., 2 góly, 94,7%

Tampa Bay Lightning: 32

3. třetina:

Chicago Blackhawks: 12

Tampa Bay Lightning: 8
Tampa Bay Lightning slaví druhé finálové vítězství po sobě a zároveň druhý bod v této sérii. Chicago dnes nesehrálo špatné utkání, ale směrem dopředu to chtělo více přesnosti, spousta šancí domácích zůstala nevyužita. V brance Tampy předvedl výtečný výkon Ben Bishop, o jehož startu se po minulém zápase spekulovalo, nakonec se do branky postavil a i dnes patřil k hlavním oporám výtečně bránícího týmu.
Ovšem to vůbec nevadí, protože zápas končí! Chicago při své power-play nedokázalo ohrozit branku soupeře a nakonec první domácí zápas ztrácí poměrem 2:3! Tampa vstřelila vítěznou branku v 57. minutě, kdy se po pěkné kombinaci prosadil Paquette.
60:00
59:46
Palát bojuje jako lev, ale nepodařilo se mu dostat puk ze třetiny.
59:27
Icing Tampy, vhazovat se bude po pravici Bishopa.
59:17
Střely Keitha i Seabrooka byly zablokovány, nakonec puk končí pouze v ochranné síti, hra opět přerušena.
59:11
Marian Hossa se snaží před Bishopem dostat k puku, ale ten ho má kdesi ve své výstroji.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny a dost možná i tohoto utkání.
58:52
Puk míří do středního pásma.
58:18
A je to tady, vhazuje se po pravici Bishopa, Crawford odjíždí na střídačku, Chicago má na ledě šest hokejistů.
58:18
Zakázané uvolnění Tampy, ten nelepší okamžik na odvolání gólmana.
57:46
Hraje se ve třetině Chicaga, kterému nyní čas utíká hodně rychle.
56:49
Tampa právě vstřelila branku!
Rychlá akce Tampy znamená vedoucí gól, po pohotové přihrávce Hedmana z levé strany dokázal před brankou puk tečovat CEDRIC PAQUETTE, a to tak dobře, že ten končí za zády Crawforda. Asistence: Victor Hedman a Ryan Callahan.
56:33
V závěru třetí třetiny je to spíše o bruslení, žádné šance na jedné či druhé straně.
56:03
Killorn přebral puk na levé straně, ale bylo to ve stoje, nezbývalo, než opět přihrát.
54:52
Kučerov nasprintoval za nahozeným pukem, ale byl za brankou Chicaga zdvojen, do koncovky se nedostal.
54:00
J.T. Brown v ofsajdu na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.
53:40
Chicago má problémy s rozehrávkou, již poněkolikáté domácí ztratili celkem lacino puk.
53:10
Stamkos pálí, ale dobrou práci odvedl bránící Kruger, puk končí ve středním pásmu.
52:20
Nahozený puk za branku Chicaga, které bude moci rozehrát.
50:54
Ondřej Palát přenechal Jonsonovi, který pálí za útočnou modrou, ale netrefuje.
50:13
Probíhá již poslední desetiminutovka třetí třetiny, Bishop má puk ve své lapačce, hra přerušena, následuje komerční přestávka.
49:20
Puk ve středním pásmu, Toews ho získal na pravém křídle, ale nedostal se do třetiny Tampy.
48:23
Zakázané uvolnění Chicaga, hra se stěhuje před Crawforda.
47:30
Jenže nyní již hrají hosté, pozor, Paquette se dostal do úniku, skvělým zákrokem mu však znemožnil zakončit Van Riemsdyk!
47:10
Kruger zastavil v útočném puk, mířící ze třetiny.
46:36
Steven Stamkos pálí vedle branky Crawforda, který se puku nedotkl, hra přerušena, následuje komerční přestávka.
45:46
Toews drží puk ve vlastní třetině, jako by se bál špatné rozehrávky.
45:18
Zajímavá třetí třetina, kterou domácí začali výtečně, ale je to opět nerozhodně.
44:27
Nadšení v hledišti nyní dokonale zmrazil český forvard ONDŘEJ PALÁT, který se prosadil na brankovišti díky svému důrazu, kdy dokázal dotlačit puk za záda Crawforda. Asistence: Nikita Kučerov a Tyler Johnson.
44:14
Chicago právě vstřelilo branku!
Ale z velkého tlaku Chicaga se přece jen urodilo! Parádním pasem z levé strany vybídl Marian Hossa ke střele z mezikruží BRANDONA SAADA, který se z pokleku dokázal trefit. Asistence: Marian Hossa a Duncan Keith.
43:47
Střela Hjalmarssona zablokována, puk míří do rohu třetiny Tampy.
42:50
Třetí útok ve složení Sharp, Vermette, Teravainen nyní přehrál obranu Tampy, posledně jmenovaný pálil z levé strany, Bishop chytá a přerušuje hru.
42:00
Dělovka Brenta Seabrooka z pravé strany, puk ale orazítkoval pouze plexi za brankou Tampy.
41:15
Brandon Saad byl u levé tyčky připraven zakončit, nakonec ale branku minul.
40:58
Nahozený puk za branku Tampy, ale tam hrají pouze hosté.
40:15
Alex Killorn pálí z levé strany, Corey Crawford vyráží do rohu.

Tampa Bay Lightning: 17
Ve druhé třetině gól nepadl, tato část patřila Tampě, která svého hostitele přestřílela, ovšem to je asi tak všechno. Hosté měli šance, zejména nájezd Kučerova doslova volal po gólu, ale Crawford s ledovým klidem lapil. Tampa mohla měnit skóre i při dvojnásobné přesilové hře, což se ovšem nepovedlo.
40:00
39:47
Ale druhá dvacetiminutovka se již pouze dohrává.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny, Tampa nahazuje puk do útočného pásma.
38:26
Crawford viděl střelu Ryana Callahana, kterou v pohodě lapil, hra přerušena.
37:52
37:40
Tampa sehrála svou dvojnásobnou přesilovku hodně nedůrazně, chyběla tomu i rychlost, domácí se celkem v klidu ubránili.
37:19
Střela Stamkose míří vedle branky, domácí jsou již ve čtyřech.
36:38
Tampa v útočném pásmu, bránící trojice Chicaga zatím odolává.
36:10
Keith dokázal za jásotu publika vyhodit puk až k brance soupeře.
35:52
Nakonec Brandon Saad dostává za podražení Bishopa dvouminutový trest.
35:40
Oduya dostal puk na Shawa, který se při vlastním oslabení dostal do brejku, ale je tam Bishop faulován.
35:18
Bryan Bickell dostává za hrubost dvouminutový trest, hosté si zahrají přesilovou hru.
35:01
Probíhá poslední pětiminutovka druhé třetiny, puk za brankou Crawforda.
34:17
Kane se hnal do zakončení, ale Bickell mu přejel útočnou modrou dříve, než by bývalo bylo zdrávo, ofsajd.
33:38
Hossa "nastartoval" na pravém křídle, po přejetí útočné modré si sjel na střed, jeho střelu musel Bishop vyrážet.
32:52
Keith dostal puk do útočného pásma, ale domácí se neprosazují, zatím v této části vystřelili na branku pouze čtyřikrát, soupeř desetkrát, jaký to rozdíl, oproti první třetině.
31:48
Puk končí mimo ledovou plochu, hra přerušena, následuje komerční přestávka.
31:05
Nikita Kučerov se po návratu z trestné lavice dostal do úniku, je sám před Corey Crawfordem, ten ho dokázal vychytat!
30:53
30:46
Až v závěru přesilové hry se domácí usazují v útočném pásmu.
30:10
Seabrook nyní udělal kličku navíc na útočné modré, i díky tomu se dostal již do středního pásma.
29:45
Tampa se zatím velmi dobře brání, Bishop nemusel ještě zasahovat.
29:10
Hosté vyhazují puk ze třetiny, Crawford se zapojuje do rozehrávky.
28:53
Nikita Kučerov podrazil Oduyu a dostává dvě minuty, druhá přesilová hra Chicaga v tomto zápase, tu první dokázali domácí proměnit!
28:40
Urputná bitva pokračuje, doslova o každý puk, Carle vyhazuje ze třetiny.
27:56
Stamkos byl v dobré pozici, na levé straně, ale nakonec nevystřelil, raději přihrával, Tampa však přišla o útočné pásmo.
27:29
Hra přerušena, následuje komerční přestávka.
26:25
Nyní již hosté v útočném pásmu, Stralman pálí od modré, z pravé strany, ale ani tato střela neprošla na branku.
25:42
Jenže hokejisté Tampy chybují v rozehrávce a do nájezdu se z levé strany dostává Vermette, který však nakonec neměl potřebnou rychlost a čas na zakončení, zkusil to mezi betony Bishopa, nepochodil.
25:25
Coburn vybojoval puk u hrazení a hosté tak rozehrávají.
25:00
Chicago v útočném pásmu, Oduya pálí od modré, ale střela byla zablokována.
24:12
Po zpětném pasu Johnsona promáchl v mezikruží Palát, to mohla být velmi nebezpečná střela.
23:46
Vhazování po levici Crawforda, hosté úspěšnější, ale nakonec se Krugerovi podařilo dostat puk ze třetiny.
22:55
Teravainen dostal puk alespoň do středního pásma, úvod druhé třetiny patří hostům.
21:53
Nyní dostal Andrej Šustr nepřesnou přihrávku na útočné modré, Tampa ztratila pásmo.
21:21
Šustr přihrává Hedmanovi, ten Kučerovi, ten již z levé strany zakončuje, Crawford vyráží.
20:30
Stralman "dorážel" na Crawforda, z hranice brankoviště, puk se možná odrazil od tyčky, ano je to tak, domácí gólman měl nyní velké štěstí.

Tampa Bay Lightning: 7
Je za námi úvodní část třetího finálového utkání, Ben Bishop spěchá na střídačku, z jeho pohybů v této části je patrné, že není zcela fit. Po dvaceti minutách je stav nerozhodný 1:1, hosté se dostali do vedení díky brance Callahana, za domácí srovnal střelou od modré Richards. Převahu mají domácí, hosté spoléhají zejména na dobrou obranu.
20:00
19:18
Dlouhý pas Brada Richardse končí na zakázaném uvolnění, vhazování po levici Crawforda.
19:00
Posledních šedesát vteřin první třetiny.
18:27
Boyleho střela z levé strany, od modré, končí na pravém betonu Crawforda.
17:52
Puk se do hokejky bránícího Stralmana odráží do hlediště, hra přerušena, vhazování opět ve středním pásmu.
17:21
Po vyhraném vhazování ve středním pásmu pálí Desjardins, to již před útočnou modrou, ale Bishop v pohodě vyráží.
17:10
Šustr nahazuje puk za branku Chicaga, tam ale úřadují domácí.
16:12
Hráči Tampy se snaží trochu zklidnit hru, rozvážná rozehrávka.
15:41
Bishop má puk ve své lapačce, hra přerušena, následuje komerční přestávka.
15:16
Saad se snažil dorážet z pravé strany, ale puk se mu nepodařilo dostat do branky.
14:50
Chicago tak dokázalo zužitkovat svou přesilovou hru a je to opět nerozhodně, i toto utkání zatím vypadá hodně vyrovnaně.
14:22
Do třetice všeho dobrého! BRAD RICHARDS pálil od modré a propálil doslova Bishopa, který si sice na puk sáhl, ale nedokázal ho zastavit, pouze zbrzdit, ten i přesto končí za jeho zády. Asistence: Marian Hossa a Andrew Shaw.
13:50
Stejně tak i další střelu Richardse, domácí ale zůstávají v útočném pásmu.
13:35
Nyní již Chicago v útočném pásmu, B. Richards pálí od modré, Bishop vyráží.
13:05
Puk se dostává až ke Crawfordovi, hosté mají prostor na vystřídání.
12:42
Opět se vylučuje, Braydon Coburn dostává za hákování Saada dvouminutový trest, přesilová hra Chicaga.
12:35
Domácí úspěšnější a zůstávají tak v útočném pásmu.
12:18
Souboj o puk v rohu třetiny Tampy.
11:02
Bishop lapil střelu Sharpa a raději přerušil hru, vhazovat se bude po jeho levici.
10:13
Oba týmy hrají v plném počtu.
09:22
Hossa s Toewsem si nyní jako by překáželi v útočném pásmu a Tampa dostává puk ze třetiny.
08:45
Ovšem vypadá to, jako by přesilovou hru hrálo Chicago, Kane v dobré pozici na pravé straně, ale branku netrefil.
08:12
Vylučuje se, na trestnou lavici zamířil domácí Saad za krošček, ale i hostující Coburn za podražení, hraje se tedy ve čtyřech na obou stranách.
08:11
Marian Hossa byl v gólové pozici, Bishop "odjel" z branky, ale slovenský forvard netrefil odkrytou branku!
07:31
A znovu musí Bishop zasahovat, po střele Toewse dokázal vyrazit i pokus Saada, Chicago zůstává v útočném pásmu.
06:40
Kane vyváží puk z vlastního vápna, nakonec se i dostává do zakončení, jeho bekhendový pokus však Bishop v pohodě vyráží.
06:29
Nakonec končí puk v lapačce Bishopa, který přerušuje hru, následuje komerční přestávka.
06:22
Oduya pálí od modré, z levé strany, ale Bishop vyráží, Chicago zůstává v útočném pásmu.
05:09
Dlouhý pas Hedmana převzal na útočné modré RYAN CALLAHAN, který si z pravé strany nabruslil blíž k brance a parádní střelou "pod víko" nedal Crawfordovi šanci, střela byla nejen přesná, ale i dostatečně prudká. Asistence: Victor Hedman a J.T. Brown.
04:55
Závar před brankou Tampy, ale nakonec se od Bishopa puk odráží za branku.
04:20
A na druhé straně se do dobré šance dostal Toews, který z levé strany trefuje pouze dobře postaveného Bishopa.
03:56
Pěkná akce Tampy, Stralman ale pálil z bezprostřední blízkosti na vyrážečku Crawforda, puk se odráží mimo.
03:26
Na druhé straně nahazuje Desjardins za branku Tampy, ale Chicago neudrželo útočné pásmo.
02:50
Stamkos se ocitl v dobré pozici, na pravé straně, ale Crawford dokázal jeho střelu vyrazit mimo.
02:05
Bránící Keith raději vyhodil puk přes všechny čáry, vhazování před Crawfordem.
01:47
Hedman pálí z levé strany, od modré, ale branku Chicaga netrefuje.
01:08
Zakázané uvolnění Chicaga, vhazování po levici Crawforda.
00:44
Zaznamenáváme první střelu na branku, pálil T.J. Brown, Bishop chytá a přerušuje hru.
00:29
Ofsajdem na útočné modré končí první útočná akce Chicaga.
00:01
Dozněla americká hymna, nic již nebrání úvodnímu buly třetího finálového utkání.
Oba týmy právě nastupují na ledovou plochu United Center.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith, Hjalmarsson, Cumskey, Seabook, Oduya, Van Riemsdyk – Saad, Toews, Hossa – Bickell, B. Richards, Kane – Sharp, Vermette, Teravainen – Desjardins, Kruger, Shaw

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Hedman, Stralman, Garrison, Coburn, Carle, Šustr – Palát, T. Johnson, Kučerov – Killorn, Filppula, Stamkos – Brown, Paquette, Callahan – Morrow, Boyle

Rozhodčí: Pollock, McCauley – Amell, Murphy.

Marian HOSSA (CHI)

Ondřej PALÁT (TBL)
Andrej ŠUSTR (TBL)
                CHICAGO BLACKHAWKS

________________________________________

Nejproduktivnějším hráčem Chicaga v play-off je Patrick KANE, který nasbíral dvacet bodů za deset gólů a deset přihrávek, což aktuálně stačí ke čtvrtému místu v pořadí kanadského bodování. Na pátém místě pak najdeme druhého nejproduktivnějšího hráče Blackhawks, kterým je Jonathan TOEWS. Ten nasbíral devatenáct bodů za devět gólů a deset asistencí.
                TAMPA BAY LIGHTNING

Nejproduktivnějším hráčem Tampy v play-off je Tyler JOHNSON, který nasbíral dvaadvacet bodů za třináct gólů a devět přihrávek, což stačí k vedení pořadí kanadského bodování! Také druhý celkově nejproduktivnější hráč play-off je z Tampy, a to Nikita KUČEROV, který má na svém kontě jedenadvacet bodů za deset gólů a jedenáct asistencí.
Finálová série se do Chicaga přesouvá za nerozhodného stavu 1:1, když nejprve uspělo Chicaga v úvodním finálovém utkání 2:1, ovšem domácí Tampa dokázala ve druhém domácím souboji zvítězit, také o gól, tentokrát 4:3.
Vítejte u dnešního třetího finálového utkání Stanley cupu, v němž domácí CHICAGO BLACKHAWKS přivítá na svém ledě v United Center TAMPU BAY LIGHNTING.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:20.