S konstatováním, že dnešní utkání v Amalie Areně sledovalo 19 204 diváků se s vámi loučím a budu se na vás těšit u dalších online přenosů.

3. Alex Killorn (TBL) 1+1
Úvodní finále NHL je dohráno a Chicago si připisuje důležitou první výhru. Ve třetí třetině hosté pokračovali ve zlepšeném výkonu z třetiny druhé a to se nakonec vyplatilo. V 54. minutě se díky skvělé cloně Krugera střelou prosadil Teuvo Teravainen a o dvě minuty později otočil skóre po obrovské chybě Browna Antoine Vermette. Když se na to podíváme celkově po třetinách tak Tampa byla lepší jen v té první a hosté tak vyhráli dle mého názoru zaslouženě.
60:00
59:52
Toews před prázdnou bránou neprostřelil Garrisona, ale to hostům nemusí vůbec vadit. Chicago dnes vyhraje!
59:35
Callahan se pokusil najít skulinu mezi tělem a tyčí, ale Crawford vše výborně utěsnil.
59:23
Nyní je domácím navíc odpískán ofsajd a vhazovat se bude ve středním pásmu. I tak zůstává Bishop na střídačce, protože domácí už nemají čas!
59:11
Hosté vyhazují puk do pásma Tampy. Té se zatím powerplay nedaří!
58:30
Ben Bishop míří na střídačku a Tampa to zkouší v šesti.
58:23
Ben Bishop už je napůl z brány, ale kotouč je ve středním pásmu a na holích hostujících hráčů.
57:51
Až nyní se Bolts dostali ke Crawfordovi a zaměstnali ho několika ranami. Brankář Jestřábů drží.
57:25
Tampa se potřebuje dostat pryč od vlastní brány. Zatím se to Bleskům nedaří.
56:59
Seabrookovu ránu Bishop musel přikrýt. Hra je opět přerušena.
56:02
Po komerční přestávce se domácí pochopitelně snaží zatlačit Chicago. Zatím se však Jestřábi brání na výbornou.
55:26
Chicago právě vstřelilo branku!
To je šok pro domácí! J.T.Brown vyrobil pod tlakem fatální chybu, namazal puk na hůl ANTOINE VERMETTA a ten rychlou ranou nedal Bishopovi šanci. Výbornou práci odvedl opět Terevainen, který Brownovi opravdu nedal dýchat. Asistence: Teuvo Teravainen
55:15
Kučerov byl po nepřesné přihrávce nucen zacouvat zpátky do vlastního pásma a Tampa záhy přichází o kotouč.
55:02
Domácí si berou oddechový čas.
54:43
To byla obrovská šance Chicaga! Domácí teď úplně propadli, avšak Toews z výborné pozice minul bránu Bena Bishopa.
53:50
V 54. minutě tak začínáme prakticky od začátku, na tahu je však Tampa.
53:28
Jestřábi jsou odměněni za výborný pohyb gólem. Nenápadnou střelu TEUVO TERAVAINENA Bishop vůbec neviděl a puk končí v síti. Před brankářem Tampy byl skvěle postavený Kruger, který zablokoval obránce a navíc dokonale zaclonil Bishopův výhled. Asistence: Duncan Keith, Andrew Shaw
53:05
Hra se nám začíná přelévat ze strany na stranu. Oba brankáři jsou zatím pozorní.
51:40
A na druhé straně se v obrovské šanci ocitl Callahan. Domácí útočník postupoval sám na Crawforda, ale i brankář Chicaga si na střelu útočníka počkal a zakročil.
51:28
Fanoušci i hráči Tampy se teď dožadovali vyloučení, ale místo toho se Chicago řítilo do rychlého protiútoku. Seabrook však zvolil střelu a tu si Bishop pohlídal.
50:54
Zakázané uvolnění Chicaga znamená buly u Crawforda. K němu se hra přesune po poměrně dlouhé době.
50:33
Stralman čekal příliš dlouho až k němu puk přijede a byly z toho potíže Tampy. Oduyova dělovka skončila naštěstí pro domácí v náruči Bena Bishopa.
49:48
Hedman se však na modré čáře ke střele neodhodlal a Tampa a kotouč záhy přichází.
49:20
Předávka mezi Kanem a Toewsem nevyšla a puk získávají domácí.
48:48
Zápas se opět dostává do fáze, kdy má Chicago více ze hry a snaží se dostávat do střeleckých pozic. Tampa zatím brání výborně.
47:54
Stamkos u mantinelu ztratil puk a do střelecké pozice se dostal Shaw. Jeho nebezpečnou ránu z mezikruží zastavil obránce Garrison. To byl opravdu důležitý obranný zákrok.
47:29
Na pravé straně se protlačil až ke střele Marián Hossa. Zakončení slovenského velezkušeného útočníka mířila přesně na hruď Bishop a ten si připisuje zákrok.
46:48
Domácí jen vyhazují kotouč obloučkem ke Crawfordovi a rychle střídají. Po dobrém začátku tempo trochu opadlo.
46:07
Chicago zahrálo na zakázané uvolnění, hra se přesune ke Crawfordovi.
45:25
Callahan si připsal blokaci střely. Hráči Tampy jsou v tomto ohledu ve třetí třetině výborní a i díky nim zatím Bishop nemusel řešit nic vážného.
44:20
Johnson s Palátem se už už řítili do přečíslení, ale nakonec si s nimi výborně poradil Hjalmarsson a k žádné šanci nedošlo.
43:44
Boyle zablokoval nebezpečnou střelu od modré čáry, další pokus minul bránu a nyní už jsou Jestřábi ve středním pásmu. Tohle bylo výborné střídání hostující pětice.
43:18
Hostům se daří kombinovat v útočném pásmu. Bishop však zatím zasahovat nemusel.
42:37
Sharp nabral ve středním pásmu dobrou rychlost, ale jeho nástřel do brankoviště nikdo netečoval. Chicago však svým pohybem donutilo domácí k zakázanému uvolnění.
42:09
Ofsajd byl nejdříve čárovým rozhodčím hlasitě signalizován a nakonec i odpískán.
41:35
Poměrně opatrný začátek třetí třetiny přerušuje zákrokem Bishop. Cedri Caquette mezitím na střídačce vytřepává bolest z ruky, do které schytal nahození jednoho z hostujících hráčů.
41:29
Domácí teď jen tak nazdařbůh odevzdali kotouč a odjíždí střídat.
40:39
Ani Chicagu se však nepodařilo zaměstnat Bishopa a puk je až ve středním pásu.
40:22
První pokus o útok v podání Tampy nebyl úspěšný, kotouč přebírají hosté.
40:01
Další třetina začne přibližně v 4:15.
I druhá třetině prvního finálového zápasu je za námi a Tampa je stále ve vedení 1:0. Tato třetina zůstala trochu za očekáváním a především domácím se dlouho nic nedařilo. Chicago mělo většinu periody více ze hry, ale všechny šance zlikvidoval výborně chytající Ben Bishop. V 39. minutě sice mohl hned dvakrát vedení Tampy navýšit Stamkos, avšak ten byl pro změnu vychytán Crawfordem. V této třetině tedy byli největšími hvězdami týmů brankáři, kteří se opravdu vyznamenali.
40:00
39:58
Kotouč je u mantinelu, v této třetině se již nic nestane.
39:29
Boyle zadovkou na brankovišti volného Browna nenašel a na druhé straně tak musel zasahovat Bishop. Tomu přistála střela od modré čáry přímo v lapačce.
39:00
Hosté jen protečovali kotouč k Bishopovi, ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:17
Tohle byla opravdu obrovská šance. Killorn našel zadovkou zpoza brány volného Stamkose, avšak ten si zakončením z bezprostřední blízkosti na Crawforda nepřišel. Gólman Chicaga se teď opravdu vyznamenal.
38:07
V možná největší šanci Tampy v druhé třetině se ocitl Steven Stamkos. Kapitán domácího celku postupoval z pravé strany sám na brankáře Chicaga, zvolil tvrdou ránu, ale Crawford zasáhl betonem.
37:21
Palát nezpracoval přihrávku a Tampa ztrácí kotouč. Český útočník je ve druhé třetině prakticky neviditelný, což však platí třeba i o hvězdném Johnsonovi.
36:48
Callahan po objetí brány zkusil zasunout puk k tyči. To se nepovedlo, ale poté se musel Crawford vyznamenat, když lapačkou zlikvidoval jedovatou střelu od modré čáry.
36:14
Versteeg nejprve nenašel hokejku Kanea, ale hosté pokračovali v napadání a Richards se ocitl v gólové pozici. Jeho ránu z mezikruží zlikvidovala lapačka Bena Bishopa.
35:48
Hawks jsou v pěti, Tampa zahrála na icing a to znamená buly po levici Bena Bishopa.
35:21
Hedman střílenou přihrávkou hledal spoluhráče u brankoviště, ale puk zamířil vedle brány a Chicaga bude za chvíli v plném počtu.
34:45
Podruhé v krátké době se hostům podařilo vymanit z vlastního pásma. Tentokrát musí hrát dokonce až Ben Bishop.
34:17
Dobrou střelu od modré čáry Crawford dokázal vyrazit a Killorn se poté před bránou po dorážce natahoval marně.
34:08
Do Stamkosovy dělovky se obětavě položil Hjalmarsson a obránce Chicaga zády dokázal srazit ránu domácího kapitána do ochranné sítě.
33:28
Kris Versteeg (CHI) je zcela v pořádku, ale dostává trochu překvapivě dvě trestné minuty za nedovolené bránění vůči brankáři.
33:28
Hedman na brankovišti podrazil Versteega a ten tváří narazil do tyče Bishopovy brány. Doufejme, že útočník Chicaga bude v pořádku.
33:02
Zdá se, že Tampa pochopila, že takhle to nepůjde a snaží se útočit.
32:17
Po dlouhé době se protáhl také Crawford. Brownova rána však nemířila mezi tři tyče a tak brankář Chicaga lapačkou jen promáchl.
31:54
Zakázané uvolnění hostů znamená přerušení hry a komerční přestávku. Po ní se bude vhazovat u Coreyho Crawforda.
31:15
Marián Hossa v dobré pozici míjí, přesilová hra Chicaga se chýlí ke konci.
31:00
Kane se krásně prokličkovával k Bishopovi jenže v poslední chvíli mu kotouč ujel a právě brankář Tampy ho vyhodil do středního pásma.
30:39
Znovu se domácím podařilo dostat puk z vlastního pásma.
30:14
Chicagu se zatím nepodařilo proniknout do útočného pásma a kotouč letí až ke Crawfordovi.
29:48
Tahle chyba jakoby ukázala v jakém rozpoložení se ve druhé třetině Tampa nachází. Domácím nic moc nevychází a nyní jsou vyloučeni za příliš mnoho hráčů na ledě.
29:32
Keithova rozehrávka byla tečována a zakázané uvolnění se tak nepíská. Kotouč přebírá Garrison.
29:00
Podruhé v rozmezí deseti vteřin je hra přerušena. Tentokrát je to vinou Bishopova zákroku.
28:32
Hosté se dokázali usadit v útočném pásmu, ale Bishop nakonec zasahovat nemusel a kotouč se dostává do středního pásma.
27:43
Domácí Tampa je ve druhé třetině zatím nějak opařená. Hráči vypadají jako by měli hodně těžké nohy a jestřábi je jasně přehrávají.
27:02
Prudká rozehrávka Chicaga skončila na střídačce Tampy. Myslím, že můžeme být rádi, že všichni hráči stačili uhnout.
26:47
Ani dělová rána Seabrooka si cestu do brány nenašla a následuje komerční přestávka.
25:55
Velmi šikovně se od mantinelu vyháčkoval Versteeg, který následně nahozením prověřil Bishopa. Brankář Tampy je ve druhé třetině zatím bez nějakého vážnějšího zákroku a v pohodě si drží čisté konto.
25:06
Callahan se po rychlém protiútoku odhodlal ke střele, ale Crawford byl připraven a zasáhl pravým betonem.
24:47
A nyní se pro změnu domácí proviňují icingem. Hra se přestěhuje zpět k Benu Bishopovi.
24:28
Další útok Chicaga zastavuje ofsajd.
24:10
Dobrá střela Richardse Bishopovi nadělala potíže, avšak nakonec si domácí brankář poradil i s tímto pokusem.
23:32
Obrany obou celků si na začátku druhé třetiny počínají velmi dobře a útočníci se ne a ne dostat do dobré pozice.
22:53
Stamkosovu svižnou střelu vytáhl Crawford ramenem do ochranné sítě.
22:36
Filppulovi se podařilo dostat puk na brankoviště, avšak zde se nejlépe zorientovali obránci Chicaga, kteří kus černé gumy odpravili do bezpečí.
22:28
Jestřábi hrají přesilovou hru moc křečovitě a nedaří se jim dostat do dobré střelecké pozice. Teď se navíc provinili zakázaný uvolněním a vyloučený Killorn je zpět na ledě.
22:04
Hosté jsou opět v útočném pásmu a snaží se kombinovat.
21:38
Od modré čáry přiletěla jedovatá střela, jenže Bishop puk dobře viděl a dokázal zasáhnout.
21:08
Po Keithově nepřesnosti se domácím ještě nepodařilo osvobodit, ale nyní již je kotouč opět až u brankáře Chicaga.
20:34
Hru nervů na vhazování vyhrál Filppula a Tampě se daří vyhodit kotouč ke Crawfordovi.
20:28
Alex Killorn (TBL) zasáhl vysokou holí Saada a je tady druhá přesilovka Chicaga.
20:01
Další třetina začne přibližně v 3:19.
Dvacet minut úvodního finále NHL je minulostí a domácí jdou do kabin o něco spokojenější. V první třetině měly Blesky více ze hry a dokázaly si vypracovat několik šancí. Již ve čtvrté minutě se navíc výbornou tečí nepřesného nahození prezentoval Alex Killorn a právě jeho zásluhou domácí vedou 1:0. Chicago se osmělilo především v závěru třetiny, avšak na pozorného Bishopa si jestřábi zatím nepřišli.
20:00
19:49
Kotouč se ocitá až u Crawforda, zdá se, že nic zajímavého již neuvidíme.
19:14
Nenápadné nahození ze středního pásma nečekaně zaměstnalo Bishopa. Puk mířící za bránu totiž trefil hlavního rozhodčího a od něj se kotouč nasměroval na bránu. Ben Bishop byl překvapen, ale připraven.
18:42
V dobré šanci se před bránou ocitl výborně postavený Saad, ale Bishop drží Tampu a čisté konto.
18:25
Hosté se opět usazují v útočném pásmu a rozjíždí přesilovkovou kombinaci.
17:50
Kane po vlastní střele šťouchl do Bishopovy výstroje a to se vůbec nelíbilo Hedmanovi. Ten se okamžitě zastal svého brankáře a dostal se do křížku s dvojicí Kane-Sharp. Vylučovat se nebude.
17:34
Keith nabízel střelou na teč Sharpovi, avšak tomu se trefit puk nepodařilo.
16:57
Kane se snažil vyšperkovat kombinaci Chicaga přihrávkou na volného Toewse, ale ten se před poloodkrytou bránou k puku nedostal.
16:48
Přesilovou hru si v první třetině zahrají i hosté. Jason Garrison (TBL) krosčekem atakoval Krugera a dostává dvě trestné minuty.
15:38
Ale Chicago se konečně osměluje. Již více než minutu se Tampa nedostala z vlastního pásma a musí se bránit.
15:22
Tahle šance však byla lepší. Oduya nahazoval kotouč na brankáře Tampy a před ním se snažil o teč Vermette. Bishop vše zvládl a připsal si další dobrý zákrok.
14:44
Po chybě jednoho z obránců Tampy se puk dostal na hole hostujících borců a Sharp na Bishopa vyslal tvrdou ránu. Nutno říci, že před domácím brankářem nikdo nestál a ten tak v pohodě zasáhl.
14:25
Hossa šel se Saadem dva na jednoho, ale Coburn se výborně položil na led, zastavil finální přihrávku a zmařil šanci Chicaga.
13:26
Kotouč je opět u Crawforda a rozhodčí opět přerušuje hru.
13:06
Palát z pravé strany bekhandem nacentroval před bránu, puk se dostal až k Hedmanovi a ten tvrdou ranou protáhl brankáře Chicaga.
12:29
Ben Bishop si po nějaké té chvíli sáhl na kotouč a přerušil hru.
12:08
Ani třetí útok Tampy se nenechal zahanbit a dokázal zatlačit Jestřáby. Vyloženě gólová šance však nepřišla.
11:41
Na buly výborně zapracoval Paquette a Crawford musel opět zasahovat. S touto pohotovou střelou si gólman Chicaga poradil.
11:37
Terevainenovi se nepodařilo obhodit Šustra a Tampa se tak dostala ke kotouči. Od modré čáry to zkoušel Stamkos a puk končí v ochranné síti. Vhazovat se bude po Crawfordově levici.
10:55
Brandon Saad obkroužil celé útočné pásmo, ale jeho následná střela k Bishopovi neprošla. Hra je navíc po krátké chvíli přerušena a následuje komerční přestávka.
10:10
A tentokrát Shaw jen přejel červenou čáru a nasměřoval kotouč za Bishopovu svatyni. Tampa má zatím jednoznačně více ze hry.
09:38
Chicago se vůbec nesnaží útočit a obloučkem posílá puk na hokejky domácích obránců.
09:24
Hned několikrát se hostům nepodařilo vyhodit puk z vlastního pásma a Tampa mohla trestat. V dobré pozici se ocitl Boyle, ale Crawford opět zasáhl a následně se u brankoviště strhla menší šarvátka. Vylučovat se však nebude.
09:09
Crawford přikryl kotouč, vhazovat se bude v pásmu Chicaga.
08:49
Střelec zatím jediné branka, Alex Killorn švihl hokejkou po přejetí útočné modré čáry a Crawford byl donucen k dalšímu zákroku. Zatím jich má hostující gólman sedm.
08:14
Po Kučerovově zakončení se již Chicagu podařilo vyhodit a přesilová hra domácích navíc končí.
07:33
Johnson v dobré pozici trefil jen přesouvajícího se Crawforda.
07:27
Elitní formace domácích operuje v útočném pásmu. Hosté se ne a ne osvobodit.
06:42
Kučerov pěknou přihrávkou hledal Paláta, ale ten se na brankovišti nezorientoval dobře a puk letí až k Bishopovi.
06:21
Ihned po buly měl dost prostoru Steven Stamkos, avšak Crawford jeho ránu viděl a poslal kotouč do ochranné sítě.
06:14
Je tady první vyloučení finálové série. Na trestnou lavici míří Andrew Shaw (CHI), který se provinil podražením.
05:51
Po delší době se ke střele dostali hosté. Seabrookův pokus od modré čáry byl však zablokován a Bishop může být v klidu.
05:13
Bolts už jsou opět nastěhováni v útočném pásmu a snaží se dostat do střelecké pozice.
04:31
Tampa právě vstřelila branku!
Aktivní začátek se domácím vyplácí! Filppula byl na pravé straně první u nahozeného puku, vrátil kotouč na modrou čáru a odtud přišlo hodně nepřesné nahození, které však ALEX KILLORN dokázal parádní tečí poslat za záda překvapeného Crawforda. Asistence: Anton Stralman, Valtteri Filppula
03:36
Šustr ještě napoprvé udržel útočné pásmo, avšak po chvíli se již kotouč nachází mezi dvěma červenými čarami. Tempo je však opravdu parádní.
03:20
Palát jen tak lehce tečoval nahození od modré čáry, Crawford zasáhl a na druhé straně se musel činit Ben Bishop. Kane výborně odmítl Garrisona, nabruslil si mezi kruhy, ale poté jen vyprášil Bishopovu lapačku.
03:02
Jestřábi se proviňují již druhým zakázaným uvolněním.
02:28
Opět je na ledě dvojice Stamkos-Killorn a opět jsou domácí v útočném pásmu. Po souboji u mantinelu se k puku dostal druhý jmenovaný a Crawford musel opět na led.
02:00
Nyní už to ale neplatí a Bishop má první úspěšný zákrok utkání.
01:35
Tampa Chicagu dělá napadáním velké problémy. Hosté se ještě nedostali do útočného pásma.
01:04
Palát po rychlém protiútoku hledal Kučerova, ale tomu puk přeskočil hokejku a mladý Rus nedokázal zakončit.
00:16
Velký začátek Tampy! Killorn a Stamkos se ocitli ve velmi dobrých střeleckých pozicích, ale Crawford dokázal uhájit svou svatyni a podržel Chicago.
00:10
Úvodní buly sice vyhráli hosté, ale ti se také okamžitě provinili zakázaným uvolněním.
00:01
Státní hymna USA je za námi, napětí stoupá a utkání může začít!
Chybět samozřejmě nesmí hymna Spojených států amerických, která se arénou rozléhá právě v tuto chvíli.
Hráči už se pomalu trousí na led. Všemi očekávaný zápas za pár chvil začne.
Stralman, Hedman – Paquette, Killorn, Callahan

Oduya, Seabrook – Kane, Toews, Saad

To jsou zahajovací pětice obou celků. V bráně budou samozřejmě Bishop s Crawfordem.
Začátek zápasu se již tradičně trochu opozdí.
Předpokládané úvodní sestavy:

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Stralman, Hedman, Coburn, Garrison, Šustr, Carle – Stamkos, Filppula, Killorn – Kučerov, Johnson, Palát – Callahan, Marchessault, Paquette – Brown, Boyle, Morrow

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Hjalmarsson, Keith, Seabrook, Timonen, Oduya, Cumiskey – Hossa, Toews, Saad – Kane, Richards, Bickell – Terevainen, Vermette, Sharp – Shaw, Kruger, Desjardins

Rozhodčí: Wes McCauley, Kevin Pollock – Pierre Racicot, Brian Murphy.
Ještě jednou vítejte u online přenosu z prvního finále NHL. Již zhruba za pět minut by podle plánu mělo začít utkání, ve kterém Tampa Bay přivítá na svém ledě Chicago. Přeji příjemné sledování.
Řekli o finále

Ben Bishop (brankář TBL): "Ještě jsme nic nesplnili. Jsme čtyři vítězství daleko. Budou to asi čtyři nejtěžší vítězství v našich kariérách. Před námi je ještě spousta práce.

Steven Stamkos (kapitán TBL): "Je to můj sen i sen celého týmu. Finále si opravdu užijeme."

Joel Queneville (trenér CHI): "Sledovali jsme jejich sérii s Rangers. Mají spoustu možností, jak dostat puk do sítě."

"Hráli jsme proti nim několik zajímavých zápasů. Jona Coopera (trenér TBL) trochu znám a musím ho pochválit za práci, kterou odvedl a za to, že se dostal do finále."

"Myslím, že ukazujeme hodně charakteru a nikdo není unavený. Jsme jen rádi, že jsme dokázali porazit tak silný tým jako Anaheim a máme možnost porazit další skvělý tým, Tampu Bay."

5.11.2011 TBL-CHI 5:4 pp.

Hosté se základní částí pohybovali tak nějak nenápadně a nakonec si vybojovali čtvrté místo Západní konference. V závěru základní části si Chicago sice připsalo čtyři prohry v řadě, ale do playoff vstoupilo ve velkém stylu. Favorizovaný Nashville Jestřábi vyřadili v poměru 4:2, Minnesotu Chicago smetlo 4:0 a ve finále konference si v sedmi zápasech poradilo se silným Anaheimem.

Chicago oproti Tampě spoléhá především na obrannou činnost. V základní části si Jestřábí s Montrealem podělili titul týmu s nejméně inkasovanými brankami. Největšími tahouny týmu je pak hvězdná dvojice Patrick Kane-Jonathan Toews.