Tři hvězdy utkání:

1. Sidney Crosby (PIT) 0+3
2. Phil Kessel (PIT) 1+2
3. Ron Hainsey (PIT) 1+1
Statistiky Střely na bránu: 24-24; Zablokované střely: 16-7; Vhazování: 43%-57%; Hity: 37-41; Přesilové hry: 1/5-0/2; Trestné minuty: 42-58.
Matthew Murray poprvé ve finále Stanley Cupu udržel čisté konto a Pittsburgh v zápase číslo 5 Nashville hladce přejel, když v první i druhé třetině vstřelil shodně tři góly. Sidney Crosby zaznamenal tři asistence a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Gólovou radost prožil Phil Kessel, který ukončil šest zápasů bez branky a navíc připsal dvě asistence. Pittsburgh vede ve finále Stanley Cupu na zápasy 3:2 a v nadcházejícím utkání již může slavit jeho obhajobu. Konečný výsledek: Pittsburgh Penguins 6 Nashville Predators 0.
59:26
Chris Kunitz se pustil do pěstního souboje s Yannickem Weberem a oba dostali pět minut za bitku, zatímco Colton Sissons osobní trest plus do konce utkání a Auston Watson desetiminutový osobní trest, stejně jako na opačné straně Trafor Daley.
58:37
P.K. Subban od modré čáry napřáhl na pravém křídle k další prudké ráně, která tentokrát minula vzdálenější levou tyč, a Penguins vyhodili puk na zakázané uvolnění.
57:00
Do konce zápasu zbývají odehrát tři minuty a Predators prožili velice dobré střídání, jenže ani jedna z prudkých střel na Matthewa Murrayho neprošla.
55:12
P.K. Subban po návratu na ledovou plochu vypálil na pravém křídle od modré čáry a Matthew Murray ukryl puk ve své výstroji. Následuje krátká reklamní přestávce a závěr zápasu.
52:40
Austin Watson v levém rohu útočného pásma tvrdě narazil na hrazení hlavou napřed Iana Colea a byl vyloučen na dvě minuty za napadení.
51:32
V týmu Nashvillu byl vyloučen P.K. Subban, který dostal dvě minuty za hrubost. Roman Josi dostal stejný trest, jenže dvojnásobný. Třetím do party byl Viktor Arvidsson, který dostal pět minut za bitku a osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.
51:32
51:32
51:32
Jevgenij Malkin dostal dvě plus dvě minuty za hrubost, zatímco Patric Hörnqvist dvě minuty za nesportovní chování. Carl Hagelin byl vyloučen na pět minut za bitku a k tomu ještě dostal osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.
51:32
51:32
51:32
Carl Hagelin a Viktor Arvidsson začali válet sudy na ledě, stejně jako další dvojice hráčů, a pořádně se do sebe pustili. Horké hlavy ovšem velice rychle vychladly a na nějaký delší pěstní souboj nedošlo.
51:12
Patric Hörnqvist na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele zápěstím, která mířila pod horní tyč, Juuse Saros ji ale na přední tyči hrudí bez problému vyrazil.
50:38
Matt Irwin na levé straně vypálil od modré čáry a před bránou došlo k nebezpečné teči, puk ovšem zamířil mimo a Matthew Murray v bráně Pittsburghu zasahovat nemusel.
49:31
Vyloučený James Neal se vrátil z vězení zpět na ledovou plochu a Nashville hraje v plném počtu.
48:40
Phil Kessel bekhendovou přihrávkou zpoza brány vracel puk mezi kruhy pro vhazování, jenže na jeho pas nikdo nedosáhl a Penguins se sami připravili o útočnou třetinu.
47:31
James Neal před reklamní přestávkou dostal dvě minuty za krosček a Pittsburgh si zahraje třetí přesilovou hru v zápase poté, co před pár okamžiky přečkal oslabení.
46:35
Roman Josi krásnou přihrávkou z levého křídla a ostrého úhlu našel před bránou najíždějícího Craiga Smitha, který bez přípravy mířil k pravé tyči, jenže si vylámal zuby na levém betonu Matthewa Murrayho, který předvedl úžasný zákrok!
45:45
Nashville se dostal během přesilové hry pouze k jedné střele a Pittsburgh bez problému přečkal další oslabení.
44:54
Penguins se podařilo puk vyhodit za bránu Juuseho Sarose a PPG Paints Arena při každé snaze Preds bučí.
44:05
Roman Josi na pravém křídle vypálil prudce od modré čáry a na přední tyči byl připravený Matthew Murray, který puk vyrazil.
43:45
Pontus Åberg se snažil na vrcholu levého kruhu pro vhazování zkrotit na patách zády k bráně puk a Bryan Rust ho podrazil. Následovaly dvě minuty a přesilová hra pro Predators.
43:10
Filip Forsberg nabral na pravé straně obranného pásma dobrou rychlost a od hrazení mířil do bližšího horního rohu brány, Matthew Murray byl ale připraven a puk ukryl po pěkném semaforu pro diváky v lapačce.
42:58
P.K. Subban nedokázal po vhazování ve středovém kruhu, které Predators vyhráli, z pravé strany obranného přesně rozehrát a vyhodil puk na zakázané uvolnění.
42:24
Nashville vstoupil do třetí části velice aktivně, zatím ale jeho hokejisté bránu Matthewa Murrayho neohrozili.
41:24
Pro Predators je za současného stavu důležité, aby se žádný z hráčů nezranil a podařilo se jim alespoň skórovat, protože vstřelený gól jim může zvednout sebevědomí.
40:19
V PPG Paints Areně před pár okamžiky začala závěrečná třetí třetina a musel by se stát zázrak, aby Nashville dokázal na ledě Pittsburghu smazat šestibrankovou ztrátu.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 19-15; Zablokované střely: 11-6; Vhazování: 43%-57%; Hity: 31-31; Přesilové hry: 1/2-0/1; Trestné min.: 4-6.
Třetí třetina začne přibližně ve 4:15.
Tři góly v první třetině, změna brankářů na straně Nashvillu a po přestávce další tři branky v jeho síti. Pittsburgh má pátý zápas finále Stanley Cupu fantasticky rozehraný a na rozdíl od zápasu číslo 1, ve kterém Penguins 37 minut a 9 sekund nevystřelili na bránu a po ztrátě tříbrankového vedení rozhodli o svém vítězství až těsně před koncem, dnes nic nenasvědčuje tomu, že bychom se měli dočkat drama. Krátce po přestávce se prosadil Conor Sheary, v polovině utkání Phil Kessel a necelé 4 minuty před koncem prostředního dějství Ron Hainsey. Skóre po druhé třetině: Pittsburgh 6 Nashville Predators 0.
40:00
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:58
Matthew Murray si hravě poradil s nahozením Predators z ostrého úhlu a házel si s pukem v lapačce jako by obracel palačinku.
38:25
Pittsburgh působí mnohem živějším dojmem a Nashvillu se zatím vůbec nedaří. Nepomohla ani změna v bráně.
36:40
Pittsburgh právě vstřelil branku!
RON HAINSEY se na pravé straně obranného pásma v blízkosti modré čáry vyhnul tvrdému hitu a rozjel rychlý protiútok, který sám zakončil gólem, když si najel před bránu na přihrávku Jevgenije Malkina z pravého křídla, jenž prošla P.K. Subbanovi mezi bruslemi, a na vzdálenější levé tyči z blízkosti po ledě zamířil bez přípravy do odkryté části brány! Jusse Saros se neměl šanci stihnout přesunout – 6:0. Asistence: Jevgenij Malkin a Phil Kessel.
35:51
Craig Smith využil volného prostoru na pravém křídle a od hrazení prudce vypálil na přední tyč, Matthew Murray ale po puku rychle máchl lapačkou a dokázal ho vytáhnout za bránu!
35:31
Frédérick Gaudreau vstřelil v zápasech číslo 3 a 4 vítězný gól a nyní se pokusil přidat další z vrcholu levého kruhu pro vhazování, Matthew Murray ovšem jeho pokus ukryl v náručí a po jeho zákroku přichází na řadu ve druhé třetině poslední reklamní přestávka.
35:02
Vyloučený Filip Forsberg je zpět na ledové ploše a Pittsburghu se druhou přesilovou hru využít nepodařilo.
34:56
Roman Josi mohl udeřit šest sekund před návratem vyloučeného Filipa Forsberga v oslabení, když se v blízkosti levé tyče dokázal dostat v obležení dvou protihráčů k bekhendové střele z otočky, Matthew Murray ale dokázal zakročit!
34:12
Jusse Saros dobře zasáhl pravým betonem a Predators se vzápětí podařilo puk vyhodit ze své třetiny.
33:02
Matthew Murray předvedl proti střele Predators, která přišla z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, pěkný semafor a poté byl faulován, když do něj narazil Filip Forsberg.
32:39
Mattias Ekholm na vnějším oblouku pravého kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele s příklepem, jenže Phil Kessel předvedl skvělý bekčeking a dokázal do jeho pokusu vložit hůl, od které se kotouč odrazil do ochranné sítě.
32:10
Po krátké reklamní přestávce pátý zápas finále Stanley Cupu pokračuje a za současného vývoje musíme konstatovat, že Predators na domácí Pittsburgh absolutně nestačí.
31:45
Bryan Rust na pravém křídle přišel o puk a Predators vyrazili do přečíslení 3 na 2, z výhodné situace ovšem nic nebylo. Austin Watson se ocitl na pravé straně v postavení mimo hru.
30:45
Další zakázané uvolnění a opět na straně Pittsburghu. Domácí hráči sice nemohou střídat, ale hřeje je vedení 5:0.
30:01
Penguins po krátké reklamní přestávce rozjížděli rychlou kombinační akci, jenže jejich poslední přihrávka byla nepřesná a pískalo se zakázané uvolnění.
29:37
Bryan Rust po krásné diagonální přihrávce pálil na levé straně z téměř nulového úhlu a zařízení netrefil.
28:02
Sidney Crosby na obranné modré čáře zády ke střídačkám vyhrál důležitý osobní souboj, po kterém kolmou bekhendovou přihrávkou našel Olliho Määttu. Finský útočník poté z pravé strany útočného pásma předložil puk najíždějícímu PHILOVI KESSELOVI, který rychlou střelou zápěstím z vrcholu mezikruží zamířil nad levým betonem Juuseho Sarose ke vzdálenější pravé tyči! Predators jsou zralí na ručník. Asistence: Olli Määttä a Sidney Crosby.
26:53
Matthew Murray si po rychlé akci Predators po levé straně a střele z blízkosti pohlídal prostor u své pravé tyče a vyrazil puk za bránu. Vzápětí zkoušel z pravého kruhu pro vhazování skórovat Mattias Ekholm, jeho prudkou střelu s příklepem ale zablokoval na přední tyči dobře postavený Patric Hörnqvist.
25:57
Filip Forsberg, který je v playoff neproduktivnějším hráčem Predators, se ocitl mezi kruhy pro vhazování ve slibné šanci, jenže jeho střela zápěstím minula vzdálenější levý horní roh brány a puk skončil na ochranném skle.
25:19
Nashville se snaží vstřelit úvodní gól zápasu, jenže nyní se mu na pravém křídle nepodařilo rozehrát a puk se po zakázaném uvolnění vrátí před bránu střídajícího Juuseho Sarose.
24:03
Predators na pravém křídle od modré čáry nahodili puk směrem na přední tyč, kde puk ukryl ve výstroji Matthew Murray, který zatím nadále drží čisté konto.
23:00
Jake Guentzel vypálil z vrcholu mezikruží a tentokrát už byl Juuse Saros při svém zákroku úspěšný, když puk vyrazil.
21:19
Sidney Crosby krásnou bekhendovou přihrávkou zpoza brány našel před brankovištěm CONORA SHEARYHO, který se z blízkosti nemýlil a po přiklenutí zamířil mezi pravým betonem a vyrážečkou Juuseho Sarose k levé tyči! Střídání brankářů Nashvillu nepomohlo a Pittsburgh vede krátce po přestávce 4:0. Asistence: Sidney Crosby a Jake Guentzel.
20:28
Vyloučení Sidney Crosby a P.K. Subban jsou po souběžném vyloučení zpět na ledě.
20:01
Pekka Rinne inkasoval v první třetině z devíti střel tři góly a Juuse Saros má příležitost, aby se ukázal.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 9-9; Zablokované střely: 5-4; Vhazování: 39%-61%; Hity: 14-12; Přesilové hry: 1/1-0/1; Trestné minuty: 4-4.
Druhá třetina začne přibližně ve 3:16.
Oba týmy vyslaly na bránu soupeře během poměrně vyrovnané první třetiny shodně devět střel, jenže hned v úvodu se po minutě a 31 sekundách prosadil Justin Schultz, na jehož gól navázal po necelých sedmi minutách Bryan Rust a 11 sekund před koncem úvodní části Jevgenij Malkin. Skóre po první třetině: Pittsburgh Penguins 3 Nashville Predators 0.
20:00
19:49
Ron Hainsey krásnou kolmou přihrávkou z obranného pásma našel v levém kruhu pro vhazování Phila Kessela, který puk chytře podržel a zpětnou přihrávkou našel JEVGENIJE MALKINA. Ruský bohatýr se poté nerozpakoval a v jízdě napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování bez přípravy k táhlé střele s příklepem, která bez přípravy zamířila nad lapačkou Pekky Rinneho do vzdálenějšího pravého horního rohu brány – 3:0! Asistence: Phil Kessel a Ron Hainsey.
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:28
Za bránou Matthewa Murrayho došlo k velice zajímavému osobnímu souboji, během něhož Sidney Crosby držel hlavu klečícího P.K. Subbana u ledu, obránce Predators se ale krátce na to zvedl a líbit si to rozhodně nenechal. Oba rytíři dostali dvě minuty za držení a první třetina se bude dohrávat ve hře 4 na 4.
18:28
18:04
Colton Sissons na pravém křídle vyrazil do útoku a podél střídaček puk zavezl do útočného pásma, jenže krátce za modrou čárou ztratil stabilitu i kontrolu nad kotoučem.
16:51
Scott Wilson se ocitl ihned po vhazování v mezikruží ve slibné šanci, jenže jeho prudká střela zápěstím minula bližší pravý horní roh brány a Pekka Rinne zasahovat nemusel.
16:26
Pekka Rinne v blízkosti své levé tyče ukryl nahozený puk letící od modré čáry těsně nad ledem v lapačce a Sidney Crosby si za bránou po přerušení hry na trojici hráčů Predators netroufl.
15:57
Hra je v závěru úvodní třetiny kouskována a na řadu přichází reklamní přestávka, po jejímž skončení bude následovat vhazování před bránou Pekky Rinneho.
15:48
Predators se nepodařilo rozehrát a puk podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění. Pittsburgh vede na střely těsně 8:7, skóre ovšem vyznívá v jeho prospěch 2:0.
15:13
Před střelou Rona Hainseyho se oba týmy dostaly shodně k sedmi střelám, ovšem s jedním důležitým rozdílem, Pittsburgh dokázal ze sedmi střel dvakrát skórovat.
14:18
Ron Hainsey si na pravém křídle najel na prudkou přihrávku ze středu ledové plochy a na vrcholu kruhu pro vhazování napřáhl k nepříjemné ráně s příklepem, Pekka Rinne ale kotouč dobře viděl a v prostoru pod horní tyčí ho vyrazil.
13:50
Pekka Rinne ukryl nahození Penguins z pravého křídla na přední tyči v lapačce. Před námi je krátká reklamní přestávka.
13:42
Filip Forsberg z pravého kruhu pro vhazování mířil na lapačku Matthewa Murrayho, který na rozdíl od posledních dvou utkání v Nashvillu působí jistě a rukavicí puk vytáhl mimo.
12:06
Vyloučený Scott Wilson, který nakonec odpykal týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě, je zpět na ledě.
11:59
Další zákrok Matthewa Murrayho proti střele ze střední vzdálenosti a vyhození Pittsburghu, který brání dobře.
11:22
Roman Josi na pravém křídle vypálil od modré čáry a na přední tyči došlo k nebezpečné teči, Matthew Murray ale puk levým betonem vykopl a Penguins se podařilo vyhodit!
10:25
Mattias Ekholm vypálil od modré čáry a mířil nad ledem k levé tyči, jenže Matthew Murray se k ní dokázal včas přesunout a vyrážečkou přiloženou k pravému betonu puk vyrazil.
10:06
Hra byla přerušena a Nashville si po krátké reklamní přestávce zahraje přesilovou hru. Pittsburgh špatně střídal a hrál v šesti. Týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Scott Wilson.
08:10
Predators si poprvé v zápase vytvořili větší tlak, ze kterého pramenila šance a střela, Matthew Murray byl ale v bráně Pittsburghu připravený a puk za svá záda nepustil.
07:29
Nashvillu se nepodařilo rozehrát a puk podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.
06:43
Chris Kunitz na pravém křídle zavezl puk do útočného pásma a krátce po přechodu modré čáry přihrál mezi kruhy pro vhazování, kam si najel BRYAN RUST a po zpracování kotouče bekhendem zamířil diagonálně z levé strany nad lapačkou Pekky Rinneho do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Kotouč se na cestě do brány odrazil od tyče a Pittsburgh po krásném gólu vede rychle 2:0. Asistence: Chris Kunitz a Trevor Daley.
05:28
Sidney Crosby odehrál skvělé střídání, v jehož závěru se ocitl v blízkosti pravé tyče ze střeleckého úhlu a bekhendem puk vracel před bránu, tam ale nebyl nikdo, kdo by ho usměrnil na bránu.
04:32
Chris Kunitz se málem dostal mezi kruhy pro vhazování do samostatného úniku, v těžké pozici ale puk nedokázal ideálně zpracovat a Mattias Ekholm mu ho dokázal vypíchnout.
03:56
Hra nabrala obrovské tempo a P.K. Subban na pravém křídle vypálil od modré čáry, Matthew Murray byl ale na přední tyči připraven a střelu mířící do bližšího pravého horního rohu brány bez větších potíží ukryl v lapačce.
02:14
Bryan Rust v obrovské rychlosti narazil do Pekky Rinneho a hra byla přerušena. Útočník Pittsburghu vyšel z celé situace nevinně. Rozhodčí se vylučovat podruhé v zápase nerozhodli.
01:31
Sidney Crosby s Patricem Hörnqvistem rozpohybovali puk v útočném pásmu a JUSTIN SCHULTZ od modré čáry napřáhl k prudké střele s příklepem, která letěla těsně nad ledem a mezi betony Pekky Rinneho, který toho příliš neviděl, prošla do brány! Pittsburgh využil přesilovou hru a vede 1:0! Asistence: Sidney Crosby a Patric Hörnqvist.
00:50
Ryan Ellis fauloval Sidneyho Crosbyho a po poskytnuté výhodě usedl na trestnou lavici na dvě minuty za držení.
00:50
Jake Guentzel z pravého křídla krásně přihrál mezi kruhy pro vhazování a rozjetý Sidney Crosby se mezi Ryanem Ellisem a Romanem Josim protáhl před bránu, kde v těžké pozici zakončoval k levé tyči, puk ale nakonec Pekka Rinne zřejmě vyrážečkou vytáhl mimo!
00:01
Sidney Crosby a Mike Fisher se sjeli na vhazování a pátý zápas finále Stanley Cupu právě začal!
00:01
PPG Paints Arena po hlasitém skandování "Let's go Pens, let's go Pens" utichla a Jeff Jimerson předstoupil před fanoušky, aby tradičně zazpíval americkou národní hymnu. Nebyl na to ovšem sám, diváci ho doprovodili.
Představení brankářů. Matthew Murray předvedl ve finále Stanley Cupu dva nepřesvědčivé výkony v řadě, když v zápase číslo 3 inkasoval z 33 střel 5 gólů a v zápase číslo 4 poté skončily za jeho zády 4 z 25 střel. Pekka Rinne v zápasech číslo 3 a 4 pochytal rovných 50 střel a dovolil Penguins v domácím prostředí vstřelit vždy pouze jeden gól. Dokáže svého soupeře na opačné straně zastínit i dnes? Zápas 5 klepe na dveře!

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Dumoulin, Hainsey, Määttä, Daley, Cole, J. Schultz – Guentzel, Crosby (C), Sheary – S. Wilson, Malkin (A), Kessel – Kunitz (A), Cullen, Rust – Hagelin, Rowney, Hörnqvist. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Nashville Predators: Rinne (21. Saros) – Ekholm, P. K. Subban, Josi (A), Ellis, Irwin, Y. Weber – Forsberg, Sissons, Åberg – Arvidsson, Fisher (C), Neal (A) – Watson, Järnkrok, C. Smith – Zolnierczyk, F. Gaudreau, C. Wilson. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

Rozhodčí: Wes McCauley, Brad Meier. Čároví: Brian Murphy, Scott Cherrey.

NASHVILLE PREDATORS

Pokud byste se zeptali fanoušků Nashvillu, kdo je jejich největší hvězdou, s největší pravděpodobností vysloví jméno svého brankáře. Pekka Rinne pomohl svému týmu hladce vyřadit Chicago a navíc si proti němu připsal tři asistence. Nyní je jeho tým ve finále Stanley Cupu a finský brankář dělá vše, co je v jeho silách, aby do města hudby přinesl historicky první titul. Pekka Rinne v každém ze dvou domácích zápasů finálové série pustil pouze jeden gól a jeho tým slavil vysoké vítězství 5:1 a poté 4:1, přičemž v posledním utkání předvedl spektakulární zákrok a zabránil jistému gólu. Opomenout ovšem nelze ani Callea Jarnkröka, který v zápase číslo 3 zaznamenal dvě asistence, zatímco ve čtvrtém vstřelil úvodní gól. Skvělou formu má také obránce Mattias Ekholm, který stejně jako Jarnkrök během posledních dvou zápasů zaznamenal tři body.

Nejproduktivnější hráči v playoff

1. Filip Forsberg 16 bodů (9+7)
2. Roman Josi 14 bodů (6+8)
3. Ryan Ellis 13 bodů (5+8)
PITTSBURGH PENGUINS

Pittsburgh ani Nashville nedokázali během úvodních čtyř zápasů série venku zvítězit a Penguins budou velice rádi, pokud nastavený trend bude pokračovat, zatímco Predators se ho pokusí změnit a otočit tak stav finálové série na svou stranu. Svěřenci hlavního trenéra Mikea Sullivana mají žalostnou přesilovou hru, když ve finále Stanley Cupu z 16 početních výhod využili jednu jedinou, a pokud se nezlepší, bude pro ně vítězství hodně složité. Sidney Crosby i Jevgenij Malkin jsou hodně nebezpeční a potvrzují své kvality, kdežto Phil Kessel nevstřelil ve finále ani jeden gól a čeká na svůj okamžik. Dočká se ho v zápase číslo 5?

1. Jevgenij Malkin 26 bodů (9+17)
2. Sidney Crosby 24 bodů (8+16)
3. Jake Guentzel 20 bodů (13+7)
Pittsburgh a Nashville jsou po čtyřech odehraných zápasech ve finále Stanley Cupu opět na začátku. Penguins sice ovládli oba dva úvodní domácí zápasy, jenže stejně tak vzápětí Predators. Série se vrací zpět do Pensylvánie, kde se domácí hokejisté pokusí přiblížit k obhajobě titulu, zatímco Nashville o přepsání historie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.