S tímto se s vámi již loučím a u dalších nejen hokejových onlajnů se s vámi těším zase na počtenou!
TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Carter Rowney (PIT) 0+3
2. Bryan Rust (PIT) 1+1
3. Matt Murray (PIT) 25 zák., 0 gólů, úsp. 100%
V pátém utkání série se za stavu 2:2 na zápasy bojovalo o postupový mečbol do finále, průběh tohoto zápasu tomu ale neodpovídal. Pittsburgh měl vše ve svých rukou hned od začátku, po první třetině vedl už 4:0 a nakonec dokráčel k drtivému vítězství 7:0. Trenér Sens Guy Boucher hned dvakrát stáhl ze hry svou jedničku Craiga Andersona, ani náhradník Mike Condon ale přílivu inkasovaných branek nezabránil.
59:24
Diváci v PPG Paints Areně jsou na nohou a mávají nad hlavou žlutými ručníky, už jen sekundy dělí Pens od toho, aby si vynutili postupový mečbol!
58:47
Sens opět pouze odevzdali kotouč obráncům domácího týmu, zkušený Ron Hainsey ale s rozehrávkou ani trochu nespěchá.
58:02
Dvě minuty před koncem třetí třetiny už se na ledě nic zajímavého neděje. Zatímco v Kolíně nad Rýnem právě probíhají samostatné nájezdy, tady je rozhodnuto.
57:12
Josh Archibald přišel o puk za Condonovou svatyní a na druhou stranu vyváží černou pryž Tom Pyatt, hosté tak mohou v klidu vystřídat.
56:26
Bryan Rust to zkusil z otočky, ale Mike Condon byl pozorný a bez sebemenších problémů přerušil hru.
55:52
Kotouč skončil v ochranné síti a před námi je poslední komerční přestávka tohoto utkání.
54:59
Phaneuf s Cecim rozehráli jen na hůl Archibalda, který posléze nabil na střelu Mattu Cullenovi, ten si ale z pravého kruhu na Condona nepřišel.
54:10
Veterán Cullen zavezl puk do útočného pásma, tam o něj ale přišel a na druhou stranu už může vyrazit Mike Hoffman.
53:26
Už dobré tři minuty se hraje zcela bez přerušení a kotouč se přelévá ze strany na stranu, ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát.
52:49
Rowney přišel o puk v rohu kluziště, Senators ale poté nerozehráli podle svých představ. Sedm minut před sirénou se zápas už jen dohrává.
52:11
Už v plném počtu hrající Penguins zakládají další akci, Josh Archibald podél levého mantinelu zaváží puk do útočného pásma.
51:22
Kyle Turris parádně přenesl hru na úplně volného Bobbyho Ryana, ten ale prováhal ideální moment ke střele a Murray nakonec zasahovat nemusel.
50:33
Mark Stone dlouho váhal a nakonec přeci jen vystřelil, jeho nepovedený pokus ale nakonec zaduněl jen o zadní hrazení.
49:48
Po komerční přestávce si Ottawa zahraje přesilovku, dvě minuty za držení vyfasoval Ian Cole (PIT).
48:49
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Demolice Ottawy pokračuje. Pens přidávají svůj třetí přesilovkový gól v tomto zápase, o který se po výměně puku s Kesselem postaral dělovkou od modré TREVOR DALEY! Kotouč byl ještě omylem tečován Wingelsem a Condon nestihl zareagovat. Asistence: Phil Kessel, Jevgenij Malkin.
48:03
Kunitz (PIT) a Phaneuf (OTT) se po přerušení hry pustili do výměny názorů a oba dostali dvouminutové tresty za nesportovní chování.
48:03
47:53
Daleyho rána od modré byla zblokována obětavým Viktorem Stålbergem, tlak Pens ale i nadále přetrvává.
47:21
Clarke MacArthur (OTT) se podobně jako před chvilkou Rust naprosto zbytečně mstil soupeři a rozhodčí mu vyměřili dvouminutový trest za hrubost.
46:57
Matt Murray v tomto oslabení ještě nemusel zasahovat a puk nyní opět letí až k jeho protějšku Condonovi.
46:19
Svěřenci Mikea Sullivana se osvobozují, Senátorům se zatím ani v této přesilovce vůbec nedaří.
45:25
Bryan Rust (PIT) se naprosto zbytečně ohnal po Harpurovi a vyfasoval dvouminutový trest za sekání.
44:45
Veteráni Methot a Hainsey se po přerušení hry dostali do strkanice, ta ale nakonec nic neřeší, následovat bude buly po Murrayho pravici.
44:02
Nepovedená Hainseyho rozehrávka skončila jen u Diona Phaneufa, aktivně napadající forvardi Pens ale nedávají bývalému kapitánovi Toronta ani metr prostoru.
43:16
Trevor Daley si tak dlouho dělal prostor na modré, až se dostal až k levému mantinelu, odkud vystřelil, Condon však tentokrát bez potíží zakončil.
42:27
Pyatt a Stålberg zpomalili rozehrávku Pens, Phil Kessel ale nakonec může v klidu vybruslit s pukem do středního pásma.
41:43
Svěřenci Guye Bouchera teď jen vyhodili puk do útočného pásma, hosté jsou v celém průběhu tohoto utkání směrem dopředu zcela letargičtí.
40:50
Penguins využívají další přesilovku a vedou už o šest gólů. Sidney Crosby si v předbrankovém prostoru zpracoval prudký Malkinův pas a poté poslepu oslovil PHILA KESSELA, jenž přesnou střelu z první nedal přesouvajícímu se Condonovi šanci! Asistence: Sidney Crosby a Jevgenij Malkin.
40:01
Třetí třetina začne ve 23:13, tak si to nenechte ujít!
Skutečně tomu tak je. Druhá třetina přinesla jedinou branku, o kterou se hned na jejím začátku postaral Matt Cullen. Za stavu 5:0 už je prakticky rozhodnuto a domácí dění na ledě zcela kontrolují, oba brankáři byli v posledních minutách prakticky bez práce.
40:00
39:44
Sens dostali kotouč do středního pásma, ale Malkin s Kesselem nikam nespěchají a zdá se, že před druhou sirénou už se nic zajímavého nestane.
39:00
Tommy Wingels (OTT) vyfasoval dvouminutový trest za hrubost, domácí si tak v závěru první třetiny zahrají svou druhou přesilovku.
37:52
V závěru druhé třetiny se na ledě nic zajímavého neděje, zdá se, že hosté už svou snahu vzdali a oba týmy už spíše šetří síly.
36:56
Svěřenci kouče Sullivana nic nevymýšleli a Archibald teď pouze vyhodil puk do útočného pásma, to už se druhá třetina pomalu chýlí ke svému konci.
36:04
Ceci s Claessonem rozjeli ojedinělou akci Senators, na jejímž konci stál Mark Stone, ten ale v souboji u hrazení přišel o kotouč.
35:16
Bryan Rust málem využil další škvíry v defenzívě Senators, nakonec jej ale zradilo zpracování, a Condon tak mohl tentokrát zůstat v klidu.
34:32
Tommy Wingels nic nevymýšlel a jen nahodil puk do útočného pásma, už drahnou chvíli se hraje bez přerušení a čas rychle plyne.
33:44
Další komplikace pro Ottawu. Otřesený Derick Brassard zmizel v útrobách arény a těžko říct, zdali se do zápasu ještě vrátí.
33:05
Do zakončení se nakonec přeci jen dostal Tom Pyatt, jeho zblokovaný pokus ale k Murraymu ani nedoletěl.
32:21
Harpur našel na levém křídle rozjetého Hoffmana, toho ovšem vracející se Olli Määttä vůbec nepustil ke střele.
31:34
Pens se bez potíží ubránili ojedinělé akci Senators a vyhodili puk až do útočného pásma, kam se musí vrátit Fredrik Claesson.
30:51
Do PPG Paints Areny se společně vrátíme po další komerční přestávce.
30:08
Pens už hrají v plném počtu a Viktor Stålberg teď navíc bolestivě vjel do zadního hrazení, zdá se však, že bude v pořádku.
29:20
Nick Bonino vyhodil puk opět až ke Condonovi, to už se přesilovka Sens pomalu chýlí ke svému konci.
28:33
Svěřenci Mikea Sullivana se zatím brání bez sebemenších potíží a podruhé v krátkém časovém sledu vyhodili kotouč do bezpečí.
28:00
Nick Bonino (PIT) se v předbrankovém prostoru dostal do strkanice s Benem Harpurem a omylem se vysokou holí ohnal po Condonovi, za což si vykoledoval dvouminutový trest.
27:07
Hra byla po delší době přerušena, načež hlasatel v PPG Paints Areně ohlásil komerční přestávku.
26:10
Z druhé vlny si najíždějící Olli Määttä dostal nabito na vrchol kruhů od Kunitze, následná střela finského beka ale byla zblokována.
25:23
Dumoulin otestoval Condonovu pozornost nahozením od levého mantinelu, strážce ottawské svatyně si tentokrát připsal snadný zákrok.
24:32
Aktivně napadající Josh Archibald donutil Claessona k dalšímu zaváhání v rozehrávce, načež Senators jen vyhodili puk do útočného pásma.
23:45
Nick Bonino nabil na modrou Coleovi, s jehož nahozením si ovšem Condon poradil a kotouč skončil v rohu kluziště.
22:50
Pátá inkasovaná branka hosty srazila ještě hlouběji do kolen, hráči v černožlutých dresech mají dění na hřišti zcela pod kontrolou.
21:54
Ani Mike Condon čisté konto dlouho neudržel. Carter Rowney posunul kotouč do rohu kluziště na Marka Streita a švýcarský veterán poté pohotově našel volného MATTA CULLENA, jenž z voleje zakončil přesně! Asistence: Mark Streit a Carter Rowney.
21:08
Jean-Gabriel Pageau vystřelil z ostrého úhlu a k dorážce jeho nahození se ještě dostal Derick Brassard, Murray ale v obou případech jistě zasáhl!
20:50
Phil Kessel to zkusil krátce po vhazování, jeho pokus byl ale nepřesný a Sens už zakládají protiútok.
20:01
Craig Anderson zůstal po první třetině sedět na střídačce, už podruhé se tak mezi tři tyče podívá Mike Condon!
20:01
V první třetině se děly věci. Prvních pět minut zápasu nabídlo opatrnou a taktikou svázanou bitvu bez jakýchkoliv šancí, pak se ale Pens rozstříleli a prosadili se hned čtyřikrát v rozmezí deseti minut! Zdá se, že o vítězi je už po dvaceti minutách rozhodnuto, zmátoří se Senators ve druhé třetině? To začneme zjišťovat ve 22:19.
20:00
18:53
Kyle Turris měl na hokejce snížení, jeho střela z levého kruhu se ale otřela o břevno Murrayho svatyně!
18:17
Tah Guye Bouchera s navrácením Craiga Andersona do branky se zatím příliš nevyplácí, ve skrumáži na brankovišti se totiž nejrychleji zorientoval SCOTT WILSON a postaral se o čtvrtou trefu Pens! Asistence: Carter Rowney a Nick Bonino.
17:32
No a Craig Anderson se po komerční přestávce vrací do akce!
17:22
Matt Murray po delší době přerušil hru, do Pittsburghu se společně vrátíme po další komerční přestávce.
16:04
Craig Anderson po třech inkasovaných gólech přepouští místo mezi třemi tyčemi Mikeu Condonovi!
16:04
V PPG Paints Areně se dějí věci, Penguins vedou už o tři góly! Souvislý tlak Pens nakonec končí další brankou, o kterou se pohotovou dorážkou postaral NICK BONINO! Asistence: Carter Rowney.
15:43
Svěřenci Mikea Sullivana se opět usadili v útočném pásmu, hostům se stále nedaří vystřídat a dostat puk do bezpečí.
14:59
Phil Kessel nabil na levý kruh napřaženému Malkinovi, ten ale neměl seřízená mířidla a vysoko přestřelil.
14:20
Sidney Crosby zavezl puk do útočného pásma a nahodil ho do předbrankového prostoru, tam ale nebyl nikdo v černožlutém dresu.
13:32
Příznivci Pens se dožadují odpískání zákroku Diona Phaneufa na unikajícího Archibalda, hra však plyne vesele dál.
12:49
Po Methotově pasu to Kyle Turris zkusil z ostrého úhlu, jeho pokus ale Matt Murray bez potíží vyrazil.
12:03
Zatímco Ottawě to v přesilovkách v této sérii vůbec nejde, Pens se dokázali v početní výhodě opět prosadit. Skvěle to udělal Malkin, který si udělal prostor na útočné modré, nabil na střelu Daleymu a jeho pokus šikovně ztečoval do sítě SIDNEY CROSBY! Asistence: Trevor Daley a Jevgenij Malkin.
11:10
Cullen už je zpět na ledě, svěřenci Mikea Sullivana si teď zahrají krátkou početní výhodu.
10:31
Erik Karlsson tvrdě vypálil od modré a Murray tento pokus vyrazil jen před sebe, Zack Smith už se však k dorážce nedostal.
10:08
Frustrovaný Mark Stone (OTT) se provinil naprosto zbytečným sekáním, poměr sil na ledě se tak vyrovná.
09:33
Hosté teď sami málem inkasovali. Rychlonohý Carl Hagelin ujel po levém křídle, ale svůj únik zakončil střelou, se kterou si Anderson poradil!
09:10
Matt Cullen (PIT) vyfasoval dvouminutový trest za podražení, využije Ottawa svou dvanáctou přesilovku v této sérii?
08:24
Domácí se ujímají vedení! Po Kesseově nepřesné střele Sens vyhodili puk na zakázané uvolnění, načež se pittsburští hokejisté usadili v útočném pásmu a Rust nabil na modrou napřaženému OLLIMU MÄÄTTOVI, který z první propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Bryan Rust.
07:56
Jevgenij Malkin nabil úplně volnému Kesselovi, zkušený snajpr Penguins ale z vrcholu kruhů přestřelil Andersonovu svatyni.
07:10
Archibald nabral rychlost na pravém křídle a prokousal se do útočného pásma, jeho následná střela ale postrádala přesnost.
06:13
Craig Anderson pro jistotu ukryl nahození Wilsona ve své lapačce, před námi je první komerční přestávka.
05:46
Napadající Zack Smith dostal Dumoulina pod tlak, ale nikdo v bílém dresu se nakonec nedostal k odraženému kotouči.
04:58
Tribunami se ozvalo nespokojené bučení, Pittsburští totiž opět vyhodili puk do bezpečí jen za cenu zakázaného uvolnění.
04:42
MacArthurův pokus od modré byl nakonec ztečován mimo a na druhé straně se dostal ke střele Chris Kunitz, Anderson si ovšem připsal snadný zákrok.
04:23
Ron Hainsey po vyhraném buly vyhodil puk na zakázané uvolnění, hra je velmi rozkouskovaná a plná nepřesností.
04:14
Nahození MacArthura z pravé strany bylo přizvednuto do ochranné sítě, následovat tak bude buly před Mattem Murraym. Sens teď měli štěstí, sudí si totiž nevšimli toho, že chvilku hráli v šesti.
03:40
Archibaldovi ani Dumoulinovi se v krátkém časovém sledu nepodařilo vyhodit puk z pásma, čtvrtá lajna Pens si ale nakonec s tlakem Sens poradila.
03:02
Ojedinělou akci Sens rozjel Mike Hoffman, svěřenci Guye Bouchera se ale daleko nedostali. Murray je v úvodu zcela bez práce.
02:24
Pens jsou v úvodu jasně aktivnější. V dobré střelecké pozici se teď ocitl Bryan Rust, Anderson ale jeho pokus vyrazil a poradil si i s dorážkou z hole Cartera Rowneyho!
01:35
Zkušený Chris Kunitz se po Crosbyho pasu dostal ke kotouči za Andersonovou svatyní, poté ale o puk rychle přišel a hosté se osvobodili.
00:43
Erik Karlsson pod tlakem vyhodil puk na zakázané uvolnění, následovat tak bude buly před Craigem Andersonem.
00:01

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Dumoulin, Hainsey, Määttä, Daley, Cole, Streit – Kunitz, Crosby, Guentzel – S. Wilson, Malkin, Kessel – Rust, Bonino, Rowney – Hagelin, Cullen, Archibald.

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Methot, E. Karlsson, Phaneuf, Ceci, Claesson, Ch. Wideman, Harpur – Z. Smith, Pageau, Mark Stone – Stålberg, Turris, Hoffman – MacArthur, Brassard, B. Ryan – Pyatt, Wingels, White.

Rozhodčí: McCauley, Meier – Cherrey, Murphy.
Zápas v PPG Paints Areně začne ve 21 hodin, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Čtvrtý zápas

Duel číslo čtyři byl velmi napínavý a Ottawa mohla jít do dvouzápasového trháku. Jenže hosté předvedli výborný výkon a když se postupně trefili Määttä, Crosby a Dumoulin, bylo to ve 32. minutě 0:3. Do přestávky snížil MacArthur a v 55. minutě dal kontaktní branku Pyatt, víc už ale kanadský tým nezvládl a musel se smířit s vyrovnáním série na 2:2.
Dnešní zápas je o tom, který z týmů získá mečbol. Po čtyřech zápasech je série vyrovnaná 2:2 a nyní se přesouvá do Pensylvánie, Pittsburgh má tak o něco lepší výchozí pozici.
Dobrý večer u pátého utkání finále Východní konference mezi týmy Pittsburgh Penguins a Ottawa Senators.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.