Florida Panthers: 14

New York Islanders: 8

1. třetina:

New York Islanders: 12
Panteři dnešní utkání rozehráli dobře, šli již ve druhé minutě do vedení, ale to nedokázali dlouho udržet. Hosté pokaždé dokázali srovnat skóre, když trestali chyby v defenzivě soupeře. Floridě dnes zahrál výborně druhý útok, ale to bylo málo. Hlavně od elitní řady se čekalo víc. To na straně hostů zářil centr prvního útoku a kapitán týmu John Tavares, který byl dnes jasně nejlepším hráčem na hřišti. Ostrované se sice tolik nepouštěli do útoku, ale vyrovnanost jejich řad a chyby v defenzivě Floridy dnes byly rozhodujícím faktorem.
Ne! Domácí to nestihnou, dnešní utkání prohrávají! Hosté se radují z vítězství v prvním zápase play-off a ujímají se v sérii vedení 1:0.
59:50
Deset sekund před koncem třetí třetiny se vhazuje po pravici Greisse.
59:50
Oddechový čas pro hosty.
59:30
Jaromír Jágr měl na holi vyrovnání, ale jeho bekhend Greiss fantasticky vyrazil!
59:10
Luongo opouští branku Panterů, domácí to zkouší v šesti.
59:00
Lungo si připisuje důležitý zákrok po střele Clutterbucka, kterému přihrával Tavares z levé strany.
58:56
58:46
Za deset sekund se Jokinen vrátí na led a domácí budou v plném počtu.
58:15
Panteři se i při vlastním oslabení snaží co nejvíce útočit.
57:46
Po přihrávce Barkova pálí z levé strany Campbell, ale Greiss v pohodě vyráží.
57:19
Obránce Panterů odpaluje puk ze třetiny.
56:56
Rána pro Pantery! Jussi Jokinen je vyloučen na dvě minuty za sekání a oslabuje svůj tým v závěru utkání, přesilová hra pro NY Islanders.
56:40
Bjugstad ztratil puk v útočném pásmu, hosté dostávají puk ze třetiny.
56:16
Čas rychle utíká, domácí nyní vrhají všechny síly do útoku.
55:19
Další zblokovaná střela Jaromíra Jágra, hosté dostávají puk ze třetiny.
54:40
Nyní se ale daří Ostrovanům držet střední pásmo, kde odebírají puk domácím.
54:15
Lungo zastavuje nahozený puk za vlastní brankou a pomáhá obráncům s rozehrávkou.
52:55
Ale po nepřesné přihrávce se k puku dostávají hosté, kteří ho posílají do třetiny soupeře.
52:42
Řada s Jiřím Hudlerem drží útočné pásmo.
52:26
Zakázané uvolnění hostů, vhazovat se bude po levici Greisse.
52:05
Barkov vybojoval puk pro Jaromíra Jágra, který zkouší střílet z pravé strany, ale trefuje jen obránce Islanders, od něhož se puk odráží vedle branky.
51:17
Naopak, druhé formaci Panterů se daří náramně, Smith znovu prověřil pozornost Greisse.
50:53
Za očekáváním zatím zůstává elitní formace Panterů, která se dnes neprosadila.
50:27
Dmitrij Kulikov pálí z levé strany vedle branky Ostrovanů, ti získávají puk.
49:59
49:38
Nielsenovi se ale podařilo vyhodit puk ze třetiny.
49:32
Barkov neuspěl z levé strany, hra přerušena, vhazování po pravici Greisse.
49:27
Domácí se drží v útočném pásmu, na ledě elitní formace.
48:57
Brian Campbell pálí z levé strany, Greiss ale chytá a přerušuje hru.
48:21
Této přesilovkové formaci se ale tolik nezadařilo, na led tak přichází druhá formace se Smithem, Hudlerem, Bjugstadem, Jokinenem a Campbellem.
48:02
Panteři to zkouší s Purcellem, Jágrem, Barkovem, Huberdeauem a Ekbladem.
47:59
Vylučuje se, na trestnou lavici putuje Matt Martin za sekání a hosté jsou hodně rozezleni!
47:42
Thomas Greiss přerušuje hru, bude se vhazovat ve třetině Islanders.
46:56
Florida právě vstřelila branku!
Panteři se vrací do zápasu, po vyhraném vhazování ve středním pásmu našel Jokinen REILLY SMITHA, který se z levé strany dostává do zakončení a střelou nad vyrážečku překonává Greisse v brance Ostrovanů. Asistence: Jussi Jokinen a Nick Bjugstad.
46:47
Po komerčním brejku jsme zpět, vhazuje se ve středním pásmu, blíže k třetině hostů.
46:01
Islanders právě vstřelili branku!
Alan Quine projel ze střední třetiny až do zakončení, obrana Panterů mu nechala až příliš prostoru na zakončení, čehož Quine také využil, Luongo ho ale skvěle vychytal, když puk vyrazil vlastním tělem. Před branku Panterů si však sjel z druhé vlny RYAN STROME, který již dokázal Luonga z blízka překonat. Asistence: Alan Quine a Travis Hamonic.
45:12
Střela Gudbransona od modré sražena nad branku Greisse, bude se znovu vhazovat po jeho levici.
44:53
Barkov sleduje situaci na brankovišti hostů, kde se Greiss posadil na zadek, puk však ukryl ve své lapačce a přerušil hru.
43:59
Reilly Smith pálí z pravé strany, ale Thomas Greiss táhlou střelu vyráží.
43:25
Závar před Greissem, ale rychle se zorientoval de Haan, který dostal puk ze třetiny.
43:00
Znovu Panteři pykají za laciné a zbytečné chyby ve vlastní defenzivě a nyní to jsou oni, vůbec poprvé v zápase, kdo musí dotahovat náskok soupeře.
42:33
John Tavares zatím jednoznačně rozdílovým hráčem zápasu! Zezadu dokázal kapitán Ostrovanů vypíchnout puk laxně rozehrávajícímu Campbellovi a poté přihrát KYLE OKPOSOVI, který se z levé strany, z bezprostřední blízkosti, dokázal gólově prosadit přes jediného bránícího hráče Panterů. Asistence: John Tavares.
42:15
Domácí zůstávají po vyhraném vhazování ve třetině soupeře.
41:08
Zakázané uvolnění hostů, vhazovat se bude před Greissem.
40:52
Barkov nedokázal vystřelit z levé strany, tak alespoň zavezl puk za branku Greisse.
40:01
Další třetina začne přibližně v 4:10.
Hosté se usmívají a není divu! I do třetice se jim totiž podařilo srovnat skóre, navíc gólem "do šatny", což je vždy velmi příjemné. V dresu hostů září John Tavares, který táhne svůj tým proti dobře hrajícím Panterům. Domácí jsou aktivnější, lépe bruslí, jsou častěji u puku, ale drobné chyby v obraně sráží jejich dobrou hru.
40:00
39:38
Ale kapitán hostů si na svůj okamžik počkal, Nelson nahodil do útočného pásma, tam to obránci Floridy nevyřešili dobře, nechali Okposa, aby přihrál na levou stranu, odkud zakončuje JOHN TAVARES a je srovnáno na 3:3. Asistence: Kyle Okposo a Frans Nielsen.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny, Tavares odstaven důrazným Gudbransonem od puku.
38:23
Vracející se Kulikov udržel na svých zádech Kuljomina, puk ve středním pásmu.
38:04
MacKenzie zachytil puk po rozehrávce Greisse, zkusil překvapit gólmana hostů z pravé strany, ale to se tak úplně nepovedlo, domácí vybojovali alespoň vhazování ve třetině soupeře.
37:10
Ale hned po vhazování hosté bleskově střídají a na led skáče druhá pětka.
37:01
Vhazuje se po levici Greisse, domácí s elitní formací, hosté mají na ledě řadu Cizikase.
36:47
Cizikas to zkouší bekhendem v mezikruží, ale branku Floridy netrefuje.
35:38
Bjugstad se prodíral do zakončení, ale byl dobře bráněn, nakonec se k odraženému puku dostal Jokinen, který ale netrefuje branku Islanders.
35:18
To na druhé straně Luongo musí zasahovat po střele Tavarese, hra přerušena, bude se vhazovat.
35:10
Petrovic napřáhl ke střele od modré, z pravé strany, ale jeho dělovka míří pouze vedle branky Ostrovanů.
34:17
Gudbranson se dostal k puku v útočném pásmu, ale střela je sražena nad branku Greisse, hra přerušena, bude se vhazovat ve třetině hostů. To ale až po komerční přestávce.
33:48
Rozhodčí vykazují hru ze třetiny Panterů a nařizují vhazování ve středovém kruhu.
33:09
Před dotírajícím Jágrem raději Greiss přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho levici.
32:45
Islanders v útočném pásmu, zablokovaná střela Hamonica, poté se k puku dostávají domácí.
32:05
Také čtvrtá formace Patnerů nyní držela svého soupeře v jeho útočném pásmu, Floridě patřilo několik posledních minut.
31:32
Střela Bjugstada sražena za branku, hosté poté dostávají puk ze třetiny.
31:10
Panteři v útočném pásmu, na ledě dnes úspěšná druhá formace.
30:27
Jsme již ve druhé polovině dnešního utkání, o puk se bojuje ve středním pásmu.
29:54
Clutterbuck netrefuje branku Panterů, puk se dostává do středního pásma, zůstává v držení hostů.
29:35
Skvělý zákrok Greisse po střele Barkova, hosté dostávají puk ze třetiny.
29:23
Icing je nyní pískán i hostům, hra se tak dostane před Greisse.
29:04
Nyní ale Gudbranson vyhazuje pouze na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po pravici Luonga.
28:30
Kuljomin neuspěl v souboji s bránícím Gudbransonem a domácí se dostávají do útoku.
27:49
A po střele Brocka Nelsona, z levé strany, musí zasahovat domácí Luongo, také on vyráží.
27:08
Na ledě první formace Panterů, Ekblad dostává parádní pas na pravou stranu, pálí na branku, Greiss vyráží.
26:46
Hosté pouze nahazují puk do útočného pásma, hrají domácí.
26:19
John Tavares odkulhal ze souboje u branky Panterů, nyní se to snaží na střídačce Ostrovanů rozchodit, vypadá to, že kapitán hostů bude dál pokračovat v zápase.
25:49
Domácí rozehrávají z vlastní třetiny, pas na Purcella nepřesný, hrají hosté.
24:09
Rozhodčí ještě konzultovali s videocentrem situaci, kdy se málem gólově prosadil Barkov, kterého ale Greiss vychytal. Puk se odrazil od jeho lapačky a zamířil ven z branky, což nyní potvrzují i rozhodčí.
23:55
Až de Haan vyhazuje puk ze třetiny, znovu se povedlo střídání první pětce domácích.
23:33
Jágr v krkolomné pozici netrefuje branku Greisse, přesto domácí zůstávají v útočném pásmu.
23:04
Icing tentokrát odpískán Ostrovanům, hra se tak dostává před Greisse. Mezitím potřebuje přibrousit brusle na střídačce hostů John Tavares, který strhl hranu.
22:32
Zakázané uvolnění Floridy, hra se vrací před Luonga.
21:31
Panteři vyhráli vhazování, puk se dostal na modrou, odkud pálí Alex Petrovic, jehož střelu ještě Greiss vyrazil, ale k dorážce se dostal nikým nebráněný REILLY SMITH, který se prosazuje z levé strany. Asistence: Alex Petrovic a Jussi Jokinen.
21:27
Elitní formace Panterů zatlačila soupeře v jeho třetině, nakonec Greiss přerušuje hru.
21:04
Campbell pálí na druhé straně od modré, ale střela byla zblokována mimo.
20:44
Okposo dostává puk do útočného pásma, tam ale hrají pouze domácí.
20:01
Další třetina začne přibližně v 3:11.
Skončila první třetina, která byla bohatá na góly. Šancí tolik nebylo, co si oba týmy vytvořily, to také v podstatě i využily. Střelecky aktivnější byla Florida (16:12), která také dvakrát vedla, ale hostům se pokaždé podařilo srovnat. V dalším průběhu nás čeká rozhodně zajímavý hokej.
20:00
19:37
Cizikas spíše nahazuje z pravé strany na Luonga, ten v pohodě jeho pokus lapil a raději přerušil hru.
19:09
Zakázané uvolnění Ostrovanů, vhazování po levici Greisse.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:27
Vzal to na sebe Jaromír Jágr, který se dostal do zakončení, ale Greiss ho vychytal.
18:12
Zatím ani elitní řada Panterů nedokázala přerušit tlak soupeře.
17:59
Domácí se osvobozují jen za cenu vyhození puku ze třetiny.
17:25
Také hosté využili přesilovou hru a i nyní jsou zpět v útočném pásmu, Panteři pod tlakem.
16:46
Skvělá práce Johna Tavarese, který zavezl puk do útočného pásma, tam na sebe navázal obránce Panterů, když si sjel do středu, přihrál na levou stranu, kde si najel FRANS NIELSEN a ten parádní střelou "pod víko" nedal Luongovi šanci. Asistence: John Tavares a Nick Leddy.
16:25
Strome přejel modrou čáru a je pískán ofsajd, bude se vhazovat ve středním pásmu.
16:15
Hosté ale zůstávají v útočném pásmu.
16:00
Hickey pálí od modré, z levé strany, ale střela bylo zablokována.
15:46
Luongo má puk ve své lapačce a přerušuje hru, bude se vhazovat ve třetině Floridy.
15:09
Ostrované začínají zpoza vlastní branky, Nelson nahazuje do útočné třetiny.
14:57
Tavares byl faulován Gudbransonem a hosté si zahrají první přesilovou hru v utkání.
14:39
Zasahovat musí Luongo ha druhé straně, po střele Hamonica, hra přerušena, následuje komerční přestávka.
14:22
Vhazování po levici Greisse, domácí úspěšnější, útočné pásmo ale ztrácejí.
13:51
Domácí využívají přesilovou hru, střelu Campbella od modré lehce tečuje v mezikruží JUSSI JOKINEN a puk končí v brance Islanders. Asistence: Brian Campbell a Reilly Smith
13:04
Domácí Huberdeau a hostující Clutterbuck se poprali u branky Islanders, oba dostávají dvouminutové tresty za hrubost, ale hostující Clutterbuck nakonec dostává trest 2+2, takže domácí si zahrají přesilovou hru.
13:04
12:16
Puk ve středním pásmu, na hokejkách domácích borců.
11:05
Výborné střídání elitní řady Panterů, která nepustila soupeře ze třetiny.
10:45
Jaromír Jágr pálí z mezikruží, jeho pohotovou střelu však Thomas Greiss dokázal vyrazit.
10:30
Florida má na ledě svou elitní formaci.
09:38
Greiss nyní podržel svůj tým, po střele Purcella zkoušel dorážet z levé strany Grimaldi, ale gólman Islanders byl proti.
08:45
Nepřesná rozehrávka hostů, hrát tak mohou domácí. Hosté ale dobře napadají rozehrávku, Kulikov bojuje o puk za vlastní brankou.
08:16
Bjugstad se dostal před Greisse, ale Leddy mu znemožnil zakončit.
07:54
Bjugstad v ofsajdu na útočné modré, sudí přerušují hru, následuje první dnešní komerční přestávka.
06:39
A je z toho dokonce vyrovnávací gól hostů! BROCK NELSON využil zaváhání domácích při střídání a středem projel mezi obránci Panterů do zakončení, Luonga pak překonal přesně umístěnou střelou nad vyrážečku. Asistence: Ryan Strome.
06:20
Snad nyní by se hosté mohli dostat k ohrožení branky Luonga.
05:58
Ostrované se snaží dostat do útočného pásma, což se jim zatím tolik nedaří.
04:59
04:32
Campbell nahazuje puk z levé strany na branku Greisse a domácí se usazují v útočném pásmu.
03:46
Florida ve vlastní třetině, domácím se zatím nedaří dostat do útočného pásma.
02:59
Kyle Okposo tvrdě atakuje za vlastní brankou Jaromíra Jágra, který se těžce zvedá z ledu.
02:59
Na led ještě naskočil Jiří Hudler, při signalizovaném vyloučení v týmu Islanders.
02:30
Domácí na ledě s elitní formací, která se ale nyní musí bránit.
01:55
Jiří Hudler neuspěchal přihrávku z levé strany, počkal si, až bude TEDDY PURCELL v nejlepší pozici u branky Greisse a adresoval mu přesnou přihrávku, kterou Purcell zužitkoval v první domácí gól. Asistence: Jiří Hudler a Dmitrij Kulikov.
01:28
Greiss má puk ve své lapačce a přerušuje hru, vhazování po jeho levici.
01:15
Ofsajd Panterů, vhazování ve středním pásmu.
00:48
Panteři střádají, na led naskakuje druhá pětka.
00:15
Utkání začalo, v prvním útoku hosté, ale ti ztrácejí puk a hrát mohou domácí.
00:01
Ghaleb pěje americkou hymnu.

Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Campbell, Gudbranson, Ekblad, Kulikov, Kindl, Petrovic – Huberdeau, Barkov, Jágr – Jokinen, Bjugstad, R. Smith – Purcell, Grimaldi, Hudler – Wilson, MacKenzie, S. Thornton

New York Islanders: Greiss (Berube) – Leddy, Hamonic, de Haan, Boychuk, Hickey, Pulock – Nielsen, Tavares, Okposo – Kuljomin, Nelson, Bailey – Prince, Quine, Strome – Martin, Cizikas, Clutterbuck

Rozhodčí: Sutherland, Jackson – Amell, Nowak.
Přehled vzájemných utkání v základní části:

28. listopadu 2015
Florida Panthers – New York Islanders
3 : 2 po náj. (1:0, 1:0, 0:2 – 0:0)
9. Pirri (Jágr, Gudbranson), 25. Jokinen (Trocheck), rozh. náj. Barkov – 46. Strome (Grabovskij, Židlický), 49. Bailey (Neilsen, Židlický)

16. prosince 2015
New York Islanders – Florida Panthers
1:5 (0:0, 1:3, 0:2)
33. Nelson (Židlický, Grabovskij) – 22. Smith (Olsen, Jokinen), 28. Barkov, 33. Ekblad (Pirri, Barkov), 42. Trocheck (Jokinen, Smith), 57. Huberdeau (Barkov)

15. března 2016
3:2 (0:1, 0:1, 3:0)
53. Okposo (Nielsen, Hamonic), 55. Bailey (Tavares, Cizikas), 59. Clutterbuck – 16. Barkov (Petrovic, Huberdeau), 29. Bjugstad (Barkov, Huberdeau)
New York Islanders
Ostrované jdou do play-off z páté příčky ve Východní konferenci. V silné Metropolitní divizi skončili "až" na čtvrtém místě, za Washingtonem, Pittsburghem a také za svými konkurenty a odvěkými rivaly NY Rangers, na které Ostrované ztratili pouhý bod. Základní část zakončili dvěma domácími porážkami, nejprve s Buffalem, které se již chystalo na dovolenou (3:4 pp) a poté i s Philadelphií (2:5). Nejproduktivnějším hráčem základní části byl centr první formace John Tavares, který nastřádal 70 bodů a obsadil šestnácté místo. Kyle Okposo nasbíral o šest bodů méně (64 bodů) a byl druhým nejproduktivnějším hráčem týmu. Druhý centr Ostrovanů Frans Nielsen nasbíral 52 bodů a v pořadí základní části skončil devětasedmdesátý.
Florida Panthers
Panterům vyšla základní části NHL nad očekávání dobře. V konečném pořadí Východní konference skončili druzí, za suverénním Washingtonem. Atlantickou divizi vyhráli s šestibodovým náskokem před Tampou Bay. Tahounem byl Jaromír Jágr, který v dresu Panterů touží po třetím Stanley Cupu, na nějž čeká už 24 let! Česká hokejová legenda ovládla i kanadské bodování klubu v základní části, když nasbírala 66 bodů (27+39) a v pořadí základní části kanadského bodování skončil nejvýše z Čechů, na dvaadvacátém místě. Druhý nejproduktivnější Jussi Jokinen nasbíral 60 bodů (18+42) a třetím nejvíce bodujícím byl Alexander Barkov se ziskem 59 bodů (28+31).
Vítejte u on-line přenosu 1. utkání série play-off hokejové NHL, v němž FLORIDA PANTHERS přivítá na svém ledě NEW YORK ISLANDERS.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.