Marek Židlický (NYI) a Jakub Kindl (FLA) do utkání nezasáhli.

Trestné minuty: 8 – 10
Využité přesilové hry: 2/4 – 0/3
Bodyčky: 48 – 40
Vyhraná vhazování: 56% – 44%.
Třiasedmdesát minut dlouhé utkání je u konce. Florida ztratila slibně rozehrané střetnutí a ve třetím čtvrtfinále Východní konference podlehla domácím Ostrovanům 3:4. To znamená jediné, Panteři v příštím zápase potřebují bezpodmínečně zvítězit, jinak poté budou muset vyhrát tři duely v řadě, což se v playoff NHL často nestává.
72:31
Islanders právě vstřelili branku!
Diváci v Barclays Center jsou na nohou, Ostrované v 73. minutě dávají vítěznou branku a v sérii se vrací do vedení! Celé vítězné akci předcházela Kuljominova střela od modré čáry, kterou Luongo s potížemi vyrazil před sebe a domácí tak mohli pokračovat v akci. Petrovic následně v rohu odevzdal kotouč Nelsonovi, po jehož přihrávce se z prostoru mezi kruhy prosadil THOMAS HICKEY, u kterého byl bránící Jágr o chviličku později než bylo potřeba. Asistence: Brock Nelson, Josh Bailey.
71:57
Jágr v souboji dvou bývalých Medvědů bojoval o puk s Boychukem, který jej nakonec v rohu hřiště zalehl.
71:42
Přechod přes útočnou modrou Panterům úplně nevyšel, sudí si všiml ofsajdu.
71:18
Mathesonova střela od modré byla nepřesná, ke kotouči se tak na chvíli dostali i domácí hráči.
70:55
Ostrované se navíc mohou spolehnout na výtečné vhazování, které jim před Greissem pomohlo také nyní.
70:39
Hamonic špatně rozehrál a neplánovaně vyhodil kotouč na zakázané uvolnění. To naštěstí pro Islanders přišlo jen pár sekund po posledním přerušení.
70:30
Kuljomin ztratil puk ve vlastním pásmu, od důrazného Nicka Bjugstada ale kotouč zamířil pouze pod výstroj Greisse.
69:41
První útok Floridy nehraje v prodloužení vůbec zle, nyní vypracoval šanci pro Gudbransona, který ale netrefil zařízení.
69:06
A opět Huberdeau, který se vynořil zpoza domácí branky, do které však kotouč nepropasíroval.
68:58
Po nastřelení Ekblada si k odraženému kotouči našel cestu Huberdeau, jenž z neúplně ideálního úhlu nepřekonal Greisse, který si pohlídal prostor u své pravé tyče.
68:19
Islanders vyhodili puk přes většinu hřiště, zakázané uvolnění se ale nepíská.
67:48
Purcel překvapivě vystřelil do brankoviště z minusového úhlu a určitě vystrašil Greisse, který zakročil betonem.
67:34
Na ní se ke střele z pravé strany dostal Johny Boychuk, ale Luongo opět předvedl na první pohled jednoduchý zákrok.
67:24
Spolupráci mezi Barkovem a Huberdeauem zadáci Islanders zastavili a Tavares tak mohl vyvézt puk na útočnou polovinu domácích.
66:57
Smith zprava připravil ideální palebnou pozici pro Jonathana Huberdeaua, který z mezikruží vypálil do loga na hrudníku Greisse.
66:41
Campbell ztratil stabilitu a sní také útočné pásmo, ve kterém Florida moc dlouho nevydržela.
65:55
Baileyho Campbell zahnal k mantinelu a tam už domácí útočník rychle přišel o kotouč.
65:22
Huberdeau si sjel pro přihrávku zpoza domácí branky, ale zblízka nenašel skulinku ve výstroji Greisse.
64:23
Huberdeau s Jágrem zatopili domácí obraně, prvně jmenovaný dorážel střelu českého útočníka, vošem Greiss Ostrovany opět podržel.
64:05
Matheson za vlastní brankou trefil Stromea, od něhož se puk odrazil před brankoviště, kde byl Luongo dřív než Quine a přerušil hru.
63:49
Hudler u vlastní branky získal puk pro Pantery, za které zakončoval Purcell, ten ovšem nedal střele potřebnou razanci.
63:06
Střelu Ekblada zablokoval Kuljomin, od kterého se kotouč odrazil až do míst vedle branky Floridy.
62:48
Tavares se prosmýkl mezi dvěma obránci a poslal kotouč za branku, odkud jej hosté vyhodili jen na modrou, kde stál Hickey, jehož zakončení Luonga nezaskočilo.
62:07
Prince vyslal z pravé strany jen takový propagační pozdrav, který Luongo v pohodě pokryl.
61:30
Ostrované vstoupili do prodloužení mnohem aktivněji, nicméně bránící Panteři se zatím udrželi ve hře o druhý bod v sérii.
60:50
Právě přes Gudbransona se prohnal Kuljomin, který vystřelil z levého bodu pro vhazování přesně do lapačky Luonga.
60:27
Obránce Leddy se po levém mantinelu dral za volným kotoučem, jenže jej včas zastavil obranný zákrok Gudbransona.
60:01
Začalo prodloužení.
Statistiky po 3. třetině:

Střely na branku: 31 – 31 (8-12, 16-12, 7-7)
Zablokované střely: 13 – 11
Bodyčky: 47 – 37
Vyhraná vhazování: 55% – 45%.
Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo, a tak se můžeme těšit na vůbec první prodloužení v letošních bojích o Stanley Cup. Třetí třetina byla mnohem klidnější než prostřední perioda a nepřinesla ani jedinou branku. Za pár minut tedy začne nastavený čas, který bude trvat až do vstřelení vítězného gólu.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:56
Tak přece jenom ještě stihl zakončit Jágr, jenž neprocedil kotouč přes blokujícího Hickeyho.
59:39
Jokinen byl u levého mantinelu zastavený čistým způsobem, v základní hrací době se už asi nic nestane.
59:23
John Tavares z levé strany minul, stejně dopadl i tečovaný pokus Okposoa.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny.
58:54
Čtveřice hráčů ve středním pásmu zašlápla kotouč u mantinelu a sudím trvalo několik vteřin, než se odhodlali přerušit hru.
58:22
Začíná to vypadat, že se dočkáme prodloužení. Matheson při rozehrávce nevypadá, že by se mu nějak chtělo spěchat do útoku.
57:56
Unavený první útok Floridy svou práci odvedl na výbornou a po vyhození do středního pásma se konečně dostal na střídačku.
57:36
Strome, Quine a Prince se usadili v útočné třetině, kde krouží kolem Luongovy branky, ale ke střele se zatím nedostávají.
56:46
Huberdeau evidentně podrazil Nelsona, sudí ale zůstali klidní a na domácí branku se po pravé straně hnal Jágr, jehož střela Greisse neohrozila.
56:01
Okposo ze všech sil sprintoval za vyhozením kotoučem, donutil Kulikova hrát a icing se tak nepíská.
55:40
Hrdinou Panterů se zase mohl stát Reilly Smith, jehož střela ale směřovala do středu branky, kde byl připravený Greiss.
55:10
Velká šance Islanders! Kuljomin ve středním pásmu přihrál Nelsonovi, který parádní kličkou obešel Ekblada, ale ve finální fázi selhal a vůbec netrefil branku.
54:57
Unavení hráči Floridy se zmohli jen na nahození, po kterém opět hrají hráči v modrých dresech.
54:25
Volný Pulock naznačil střelu, poté mu ale puk utekl k pravému mantinelu a zakončení tak musel odložit.
53:47
Čtvrtý domácí útok obstál proti první formaci Floridy a několik vteřin vydržel v útočném pásmu.
53:08
Gudbranson se obětavě položil před Tavarese a jeho zakončení k Luongovi nepustil.
52:55
Kulikov si na levé straně dojel volný puk, který vzápětí vystřelil mimo tři tyče.
52:28
Hra se ve srovnání s druhou třetinou hodně zklidnila, je jasné, že ani jeden z týmů nechce udělat zbytečnou chybu.
51:55
A ještě jednou zásah Greisse, který prokázal dobrý postřehl a schoval letící puk v lapačce. Pokračovat se bude po reklamní pauze.
51:32
Purcell zkusil překvapit Greisse střelou ze středního pásma, avšak německý gólman ve službách domácího celku byl připraven.
50:54
Bjugstad se natlačil přes obránce a ještě dokázal přihrát k brankovišti, kde obránci Islanders Jokinena uhlídali.
50:26
Panteři se zřejmě dostali z nejhoršího, v posledních minutách to jsou oni, kdo má kotouč častěji na hokejkách.
49:44
Boychuk při rozehrávce zlomil hůl a zničeho nic se v solidní šanci objevil Hudler, který ovšem z několika metrů přestřelil Greissovu branku.
49:37
A další přerušení, tentokrát kvůli hostujícímu postavení mimo hru.
49:29
Ekbladovo bekhendové nahození vylétlo mimo hřiště, následuje vhazování ve střední třetině.
48:55
Jágr objel domácí branku, jenže z pravé strany napálil jednoho z mnoha hráčů před brankou.
48:47
Icing Islanders.
48:19
Bjugstadovu přihrávku jeden z obránců nadzvedl a kotouč skončil až na hostující hráčské lavici.
47:53
Bjugstadovi utekl kotouč na modré, Tavares tak prchal do rychlého brejku, ve kterém mu taktéž puk utekl a Luongo moc práce neměl.
47:36
Zakázané uvolnění také na domácí straně, následuje vhazování v útočném pásmu Panterů.
47:16
Barkov vyhrál vhazování před vlastním brankářem a vydal se do útoku, v němž přihrál na pravou stranu Jágrovi, který přestřelil Greissovu klec.
47:07
Špatná rozehrávka Panterů vyústila v zakázané uvolnění a vhazování před Luongem.
46:38
46:34
Až teď fanouškům Ostrovanů zatrnulo při střele Kulikova, který ale od modré minul.
46:15
Islanders nepouštějí hosty do svého obranného pásma a jako bumerang vrací kotouč k brance Luonga.
45:42
Další práci měl Luongo po nahození Nielsena, Florida stejně jako ve druhé části nemůže najít herní pohodu.
45:21
Cizikas s Clutterbuckem zahrozili v oslabení, Luongo to proti nim neměl jednoduché, ovšem puk za svá záda nepustil, když bekhendovou střelu Clutterbucka zastavil.
44:57
Hostům se nepovedlo zakončit a Kuljomin naopak odpálil puk na druhý konec hřiště.
44:38
Vyloučení v týmu New York Islanders (Travis Hamonic – 2 min., vysoká hůl).
44:33
Petrovicova střela byla zablokovaná, k odraženému puku se dostal Smith, ale bekhendem jej za Greisse neuklidil.
43:45
Domácí předvádějí svou obvyklou tvrdou hru. Hráče Floridy musí tato série opravdu hodně bolet.
43:23
Ostrované potřebovali vystřídat, Nelson tak pouze vyhodil a vydal se na střídačku.
42:52
Okposo nenašel nikoho, komu by mohl přihrát, a tak to z levé strany zkusil sám. Luongo byl každopádně připravený a puk vyrazil.
42:22
Matheson nahodil z vlastní poloviny, ale Greiss po zachycení kotouče rychle rozehrál a Isles mohou zaútočit.
41:48
Campbellovu rozehrávku útočník Panterů nezastavil, založení útoku ale vzápětí nevyšlo ani domácím.
41:13
Petrovic vystřelil golfákem, jenže kotouč neprošel přes nohu clonícího obránce stojícího předním.
40:32
40:29
Panteři na úvod třetí části dohrávali svou přesilovou hru, Ekbladova koncovka však k brance neprošla.

Vyhraná vhazování: 57% – 43%.
Druhá třetina žádného hokejového fanouška nudit nemohla. Když už to vypadalo, že Florida bude vést 3:0 a půjde si za vítězstvím, tak rozhodčí kvůli ofsajdu branku Ekblada neuznali, což domácí hráče výrazně nakoplo. Nováčci Pulock a Prince se postarali o vyrovnání na 2:2 a i když hostům vrátil vedení Bjugstad, tak za Ostrovany opět srovnal Nielsen. Tým z Brooklynu byl celkově ve druhé části mnohem lepší a Florida bude muset hodně zabrat, aby měla šanci na zisk druhého bodu v sérii.
40:00
39:56
Kuljomin zadrbal přečíslení dva na jednoho, když jeho přihrávku na Nelsona zastavil poslední obránce Floridy.
39:32
Barkov klasicky prohrál vhazování a Islanders tak mohli v poklidu vyhodit přes všechny čáry.
39:20
Greissovi Huberdeauova střela z pravé strany vypadla, ovšem žádný z Paterů se k dorážce nedostal a německý gólman nakonec puk pokryl.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
38:45
Domácí začínají oslabení tím nejlepším možným způsobem, vyhraným vhazováním a odpálením kotouče do bezpečí.
38:32
Vyloučení v týmu New York Islanders (Casey Cizikas – 2 min., podražení).
38:18
Po dlouhé době se bude vhazovat v útočném pásmu Floridy, o což se zasloužil zakončující Nick Bjugstad.
37:58
Kyle Okposo měl na pravé straně hodně prostoru, po střele z otočky zamířil kotouč k levé tyči Luongovy branky, kde číhal Tavares, ale vedoucí branka Ostrovanů z toho nebyla.
37:36
Po slabé střele Barkova a zákroku Greisse ze středního pásma vystřelil Nikolaj Kuljomin, načež Luongo raději podržel puk v rukavici.
36:55
Domácí využívají přesilovou hru a v divoké druhé části srovnávají na 3:3! Tavares z pravého mantinelu přihrál před branku FRANSI NIELSENOVI, který mezi čtyřmi hráči bekhendem poslal kotouč mezi tyčku a levou nohu Luonga. Asistence: John Tavares, Kyle Okposo.
36:47
Panteři se částečně osvobodili, kotouč se nachází ve středním pásmu.
36:29
Jako první v přesilovce zakončil domácí kapitán, jenže Tavaresova střela letěla hodně mimo.
36:12
Martin byl po přechodu modré čáry faulován Kulikovem, který si další vteřiny odsedí na trestné lavici a bude sledovat přesilovku Islanders.
35:55
Domácí kvůli signalizovanému ofsajdu vyklidili útočné pásmo, ale kotouč po chvíli opět získali.
35:40
Na druhém konci hřiště, v útočném pásmu Islanders, zahrozil Casey Cizikas, jenže Luongo prokázal dobrý postřeh a přerušil hru.
35:19
Petrovic s problémy zpracoval prudkou přihrávku a jeho střelu z pravé strany před brankou tečoval Purcell, nicméně Greiss byl pozorný.
35:01
Až teď se Ostrované osvobodili, ovšem jen za cenu zakázaného uvolnění.
34:33
Jágr v rohu hřiště neudržel kotouč, ale Florida přesto zuby nehty drží pásmo před Greissem.
33:53
Bjugstadův útok je v posledních týdnech ve velké formě, to částečně potvrdil i nyní, když připravil střelu pro Kulikova, jenž ale Greisse neohrozil.
33:25
Brock Nelson propagační ranou donutil Luonga zasáhnout a gólman Floridy po icingu raději přerušil hru.
33:20
Zakázané uvolnění Panterů ještě více burcuje diváky v Barclays Center, kde panuje opravdu parádní atmosféra i přesto, že asi není zcela vyprodáno.
33:04
Nielsen přijel ze střídačky a po objetí branky nabil na střelu Leddymu, jehož zakončení moc povedené nebylo.
32:40
Islanders opět drží kotouč v útočném pásmu a snaží se vymyslet recept na vyrovnávající branku.
31:48
Ostrované se opět dostávají na dostřel! Autorem druhé domácí trefy je SHANE PRINCE, který dostal od Pulocka přihrávku z pravé strany a z prostoru mezi kruhy zvedl kotouč pod horní tyč. Asistence: Ryan Pulock, Calvin de Haan.
30:49
Tříbodový Smith na pravé straně převzal přihrávku od Bjugstada, ale z blízkosti mantinelu vystřelil švihem nepřesně.
30:27
Tečovaný kotouč vyletěl do ochranné sítě, která lemuje útočné pásmo Islanders.
30:02
Vyrazil ji tak šikovně, že se Jágr s Barkovem záhy ocitli v přečíslení dvou na jednoho. Finský útočník po přihrávce od české osmašedesátky nezakončil, tak se stalo až v pokračující akci, ale Greiss byl připraven.
29:53
Jágrova ztráta umožnila Tavaresovi vyjet do protiútoku, který sám zakončil, ovšem Luongo ránu z osy hřiště vyrazil.
29:32
O malou chvíli později už Boychuk mířil přesněji, jenomže Luongo si puk našel a zakročil. Následuje reklamní pauza.
29:15
Dnes poprvé dal o sobě vědět bývalý obránce Bostonu Johny Boychuk, jehož dělovka od modré trefila jen mantinel za brankou Floridy.
28:54
Na druhé straně z osy hřiště zakončil Hickey, ale Luongo si poradil i s následnou dorážkou.
28:38
Thornton s Wilsonem v rohu vybojovali kotouč a předložili jej McKeggovi, který z otočky trefil nohu protihráče.
27:23
Florida právě vstřelila branku!
Parádní druhá třetina pokračuje, Panteři dávají veledůležitou trefu a opět vedou o dvě branky! Reilly Smith nabral výbornou rychlost, bez problémů ujel Pulockovi a i když trefil jen beton Greisse, tak Hickey nešikovně odrazil kotouč k NICKU BJUGSTADOVI, který jej krkolomně dotlačil za brankovou čáru. Asistence: Reilly Smith, Dmitrij Kulikov.
27:08
27:01
Autor poslední branky Ryan Pulock je pochopitelně při chutí, další střelu od modré čáry však Luongo na poslední chvíli vyrazil.
26:31
Puk vyletěl ze hřiště a vhazovat se bude u modré čáry poblíž Roberta Luonga.
26:09
Panteři se osvobozují a Barkov chytře pošetřil hned několik cenných vteřin z oslabení.
25:48
New York se teď může pokusit o rychlé vyrovnání, k dispozici má stále klasickou přesilovku 5 na 4.
25:21
A tu domácí celek jednoduchou akcí rychle využívá! Ostrované opět potvrdili dnešní dominanci na vhazování, Okposo tak mohl přihrát před levý kruh RYANU PULOCKOVI, který dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Kyle Okposo, John Tavares.
25:08
Florida se po neuznané brance dostává do problémů! Jussi Jokinen v oslabení fauloval Nielsena a daroval tím Ostrovanům dlouhou přesilovku 5 na 3.
24:43
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Alex Petrovic – 2 min., vražení na hrazení).
24:43
První útok Ostrovanů nadělal hostující obraně spoustu práce, Luongo si však se svými kumpány poradil.
24:08
A skutečně je tomu tak! Sudí viděli miniaturní ofsajd Huberdeaua a Ekbladovu branku odvolali!
24:08
Tak pozor, všemu bude možná jinak! Hostující trenéři vyzvali rozhodčí aby zkontrolovali floridský přechod přes útočnou modrou. Huberdeau si na ní komplikovaně zpracovával kotouč bruslí a možná se sám vystavil do ofsajdu.
24:08
Panthers přidávají další branku a vedou už o tři góly! Skvělou práci za Greissovou svatyní odvedl Barkov, který parádně našel Aarona Ekblada, jenž z pravého kruhu vypálil do vzdálenějšího růžku branky.
23:42
Hamonic vymyslel jenom nastřelení zpoza útočné modré čáry a Luongo schoval puk v lapačce.
23:09
Panteři vyhráli vhazování a ihned se dostali ke dvěma střelám, Jokinena v obou případech Greiss vychytal.
23:01
Roberto Luongo chytil nahození z hloubi pole a před blížícími se protihráči neriskoval rozehrávku. Vhazuje se po jeho levici.
22:57
Panthers jsou na začátku druhé dvacetiminutovky aktivnějším týmem, potvrdila o i střela Petrovice, které ale scházela přesnost.
22:37
Kotouč vyletěl na jednu ze střídaček a časomíra tak musela být pozastavena.
22:19
Po klidnější minutce své štěstí pokoušel MacKenzie, který ale z levé strany neměl přesnou mušku.
21:11
Hostům opět vyšel vstup do třetiny a vedou už o dvě branky! Huberdeau vrátil puk mezi kruhy, odkud nepřesně vystřelil Smith, ovšem puk se od zadního mantinelu odrazil k nepokrytému ALEKSANDEROVI BARKOVOVI, který svou střelou přehodil pravý beton padajícího Greisse. Asistence: Reilly Smith, Jonathan Huberdeau.
20:55
Hickeyho pokus zablokoval Hudler a Panteři se rychle přesunuli do útoku. Ekbladovu střelu z vrcholku pravého kruhu však Greiss vyrazil.
20:26
Jako první v prostřední části zahrozili hosté, a to jmenovitě Smith, který napřáhl před levým kruhem a vypálil do nachystané lapačky Greisse.

Vyhraná vhazování: 81% – 19%.
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí. Spokojenější zatím mohou být fanoušci Floridy, která se už ve třetí minutě dostala zásluhou Reillyho Smithe do vedení 1:0, které i přes řadu šancí Ostrovanů udržela až do přestávky. Ten samý hráč měl na své holi i další velkou šanci, ale gólovou radost mu zkazila nastřelená horní tyčka.
20:00
19:42
Luonga si zprava najel do středu hřiště, jenže střela mu úplně nesedla a domácí ihned odpálili puk pryč.
19:29
První přesilovka zatím hostům nevychází, kotouč je opět v blízkosti branky Roberta Luonga.
19:11
Nielsen i bez hokejky vyhodil puk na útočnou polovinu Islanders a v poklidu odjel vystřídat.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:58
Po nahození se Luongo rozhodl přerušit hru, načež před ním vznikla menší rozmíška, ze které resultuje dvouminutový trest pro Matta Martina.
18:47
Na stejném místě se ocitl Hudler, kterému zase nic nepovolil výborně bránící Hickey.
18:23
McKegg dostal puk za domácí branku, zpoza které se vynořil Thornton, jenže Greiss s jeho výpadem počítal a zasáhl.
17:28
Tohle je dobré střídání elitní letky Ostrovanů, za které ještě zahrozili Nielsen s Okposem, ale Luongo je stále stále stoprocentní.
17:08
John Tavares nahrál do druhé vlny Nielsenovi, s jehož ranou z první měl Luongo velké problémy, leč jeho spoluhráči dostali puk do bezpečí.
16:44
Huberdeau zleva nahrál Jágrovi, který svou střelu z pravého kruhu namířil jen do dobře postaveného Greisse, kterého nezaskočila ani teč ležícího Hickeyho.
16:29
Clutterbuck přihrávkou ze zadního mantinelu hledal Martina, ten se ke kotouči ale nedostal a Luongo mohl zůstat v klidu.
16:15
Jiří Hudler posunul puk na modrou čáru, odkud do výstroje Thomase Greisse vystřelil Aaron Ekblad.
15:47
Jeden z domácích hráčů rukavicí vyhodil kotouč do středního pásma, kam se musel vrátit hostující obránce Ekblad.
15:30
Jokinen z červené čáry nahodil puk na Greisse a odjel střídat. Islanders vzápětí špatné rozehráli a dopustili se icingu.
14:56
Po reklamní přestávce se pokračuje ve hře, solidní střela od modré v podání Hamonica však mezi tři tyče neletěla.
14:47
Domácí kapitán teď převzal puk na ose hřiště a po zasekávačce vystřelil z otočky, po které si Luongo připsal další úspěšný zákrok.
14:18
Domácí zaútočili po pravém křídle, avšak Tavares ani Okposo se k žádnému zakončení neprobojovali.
13:39
Utkání má výborné tempo. Na jedné straně Luongo vychytal Boychuka a hra se rychle přesunula před Greisse, který zakročil proti ráně McKegga.
13:08
De Haan dobře zareagoval na ztrátu jeho spoluhráčů a na poslední chvíli sebral kotouč Huberdeauovi.
12:45
Na druhé straně se do palebné pozice protlačil Barkov. Branku sice nedal, ale první útok Panterů ještě zůstává v útoku.
12:24
V samotném závěru ještě z pravé části kluziště pálil ruský útočník Kuljomin, ovšem branku netrefil.
12:19
11:51
Okposo ještě branku minul, v dalších šancích se ale objevil Tavares, jenže ani dvě jeho střely Luonga nepropálili.
11:22
A další vyhození Floridy, která v tomto oslabení zatím svému soupeři nic nepovolila.
10:45
McKegg dokončil vyhození od svého obránce a protečoval kotouč do bezpečné části hřiště.
10:32
Domácí v plném počtu. Na řadu přichází obvyklá přesilovka Islanders.
10:19
Hosté se dostali do přečíslení dvou na jednoho, jenže šance Bjugstada s Hudlerem skončila asi tím nejhorším možným způsobem. Jiří Hudler se při snaze dostat do lepší pozice dopustil faulu vůči Tavaresovi a oslabil tak svůj tým.
09:31
Kulikov zakončil rychlý výpad Floridy z levé strany, ale střela k vzdálenější tyči přesná nebyla.
08:58
Po vzájemném trestu se hraje ve čtyřech. Většího prostoru na ledové ploše se pokusil využít Huberdeau, jenž se prokličkoval až před Greissovu branku, kterou ale nedobyl.
08:32
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Greg McKegg – 2 min., držení protihráče).
Vyloučení v týmu New York Islanders (Cal Clutterbuck – 2 min., vysoká hůl).
08:32
08:08
Wilson na levé straně nezkrotil prudké nahození, o pár sekund později se však zjevil na druhé straně a udržel pásmo pro Floridu.
07:39
Nechybělo moc a bylo to už o dvě branky! Smith se dostal k odraženému kotouči a bekhendem trefil horní tyč!
07:19
K žádnému ohrožení Greisse nedošlo, obrana Ostrovanů Hudlera s Purcellem pohlídali.
06:51
Nelson byl u mantinelu odzbrojen a dopředu tak jdou po delší době také Panteři.
06:18
První útok domácích se ke koncovce nedostal a Jágr vyhodil puk alespoň k červené čáře.
05:49
Tavaresovu střelu z úniku zablokoval Campbell a kotouč se vzápětí dotkl ochranné sítě, takže rozhodčí museli přerušit hru.
05:36
Kulikov nastřelil kotouč do hostujícího útočného pásma, kde však byli pouze připravení obránci Islanders.
04:54
Ostrované se rychle osvobodili, zakázané uvolnění se navíc nepíská a souboj o kotouč může pokračovat ve středním pásmu.
04:26
Oba týmy znovu prostřídaly, přičemž Panterům se opět nepovedlo usadit v útočném pásmu a opět začínají z vlastního pásma.
03:58
Gudbranson s Campbellem po domácím nahození získali puk pro sebe, ovšem McKeggova formace se v útoku nikterak neprosadila.
03:33
Právě Tavares z pravé strany přihrál před kruhy, odkud to neúspěšně zkoušel Thomas Hickey.
03:22
Tavares skončil za hostující brankou na ledě, rozhodčí ale žádný prohřešek proti pravidlům neviděl.
02:49
O rychlou odpověď domácích se pokusil Brock Nelson, jenž vyjel zpoza Luongovy branky a poté vystřelil přesně do míst, kde byl připravený brankář Floridy.
02:25
Panteři jdou i potřetí v této sérii do vedení jako první! Petrovic nahodil z pravého konce modré čáry, Greiss puk pouze vyrazil a bekhendem dorážející REILLY SMITH si tak mohl připsat už čtvrtý gól v playoff. Asistence: Alex Petrovic, Michael Matheson.
01:56
V Barclays Center panuje výtečná atmosféra, domácího hokejisté si dnes na nepřízeň publika rozhodně stěžovat nemohou.
01:33
Panteři zůstávají v útočném pásmu, jejich soupeři se totiž zmohli jen na vyhození na zakázané uvolnění.
00:55
Jágr potáhl puk k červené čáře, Huberdeau pak přenesl hru doleva k Barkovovi a ten střelou švihem poprvé zaměstnal zasahujícího Greisse.
00:22
Oba týmy odstartovaly zápas se čtvrtými útoky, hned tak byly k vidění bodyčky Clutterbucka a Martina.
00:01

New York Islanders: Greiss (Berube) – Leddy, Hamonic, Hickey, Boychuk, de Haan, Pulock – Okposo (A), Tavares (C), Nielsen (A) – Bailey, Nelson, Kuljomin – Strome, Quine, Prince – Clutterbuck, Cizikas, Martin.

Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Ekblad, Campbell (A), Gudbranson, Kulikov, Petrovic, Matheson – Jágr, Barkov, Huberdeau – Smith, Bjugstad, Jokinen (A) – Purcell, McKegg, Hudler – Thornton, MacKenzie, Wilson.

Rozhodčí: Rooney, St. Laurent – Heyer, Shewchyk.
Československá stopa v utkání

Marek Židlický (NYI)
Obránce, 39 let
Základní část: 53 zápasů, 16 bodů (4+12)

Útočník, 32 let
Základní část: 72 zápasů, 46 bodů (16+30)
Playoff: 2 zápasy, 1 bod (0+1)

Jaromír Jágr (FLA)
Útočník, 44 let
Základní část: 79 zápasů, 66 bodů (27+39)
Playoff: 2 zápasy, 0 bodů.
Vzájemné zápasy v základní části

28.11.2015 Florida - NY Islanders 3:2 sn.
16.12.2015 NY Islanders – Florida 1:5
15.03.2016 NY Islanders - Florida 3:2.
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemnou pondělní noc při sledování textového přenosu ze zápasu playoff kanadsko-americké NHL. Od dvou hodin se můžeme těšit na třetí konfrontaci mezi týmy New York Islanders a Florida Panthers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.