Aleš Hemský (DAL) 1+0, +0, 6 střel, čas na ledě 12:21
Radek Faksa (DAL) 0+0, +0, 1 střela, čas na ledě 15:11
TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Jason Spezza (DAL) 1+1
2. Charlie Coyle (MNS) 1+0
3. Jared Spurgeon (MNS) 0+0
Skutečně tomu tak je, Dallas nakonec ovládl čtvrtý zápas série, a vytvořil si tak postupový mečbol, který bude moci proměnit v pátém klání před vlastními fanoušky. Stars dvakrát prohrávali, v obou případech však manko na svého soupeře dokázali smazat (svým prvním gólem v play-off od roku 2006 k tomu přispěl i Aleš Hemský) a Jason Spezza v závěru druhé třetiny poprvé v utkání poslal hosty do vedení. Parta Lindyho Ruffa stav 3:2 udržela až do konce, a to i navzdory místy drtivému tlaku Wild v závěru zápasu.
59:45
Coyle sice vrátil Minnesotské zpět do pásma, Kris Russell ale okamžitě poté vyhodil puk přes všechny čáry. Zdá se, že je rozhodnuto!
59:24
Stars dostali kotouč do středního pásma, domácím už mnoho času na vyrovnání nezbývá!
59:02
Granlundovu ránu z pravého kruhu obětavě zblokoval Oduya, to už se nám rozběhla poslední minuta základní hrací doby!
58:36
Dallaské hokejisty čekají v závěru pořádně perné chvilky, Antoine Roussel (DAL) totiž vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl!
58:12
Mikael Granlund nevěděl, co s pukem, a tak ho z rohu kluziště prostě napálil na Niemiho, který pro jistotu přerušil hru.
57:49
Zprvu ne, po vyhraném buly se tak ale stalo. Domácí to zkoušejí v šesti!
57:36
John Torchetti si vybral oddechový čas. Zůstane Devan Dubnyk na střídačce?
57:13
Dallaští pod tlakem vyhodili černou pryž na zakázané uvolnění, závěr zápasu tak bude pořádně zajímavý!
56:21
Nabídka na teč v podání Sutera zůstala nepochopena ze strany jeho spoluhráčů a kotouč skončil na zadním hrazení. Tlak Wild začíná vrcholit!
55:54
Svěřencům Johna Torchettiho čas rychle ubývá, tím spíš, když se hraje v podstatě bez přerušení. To samozřejmě hraje do karet spíše Dallaským.
55:03
Erik Haula měl na hokejce vyrovnání, finský útočník Wild ale ze skvělé pozice nedokázal trefit mezírku mezi Niemiho betony!
54:17
Charlie Coyle nabral rychlost na pravé straně hřiště, ke střele se nakonec ale nedostal a oba týmy nyní střídají, jelikož touš je za minnesotskou svatyní.
53:35
Další icing v podání Torchettiho party – Ryan Suter se pokusil vyslat do brejku Dalpeho, po jeho nepřesném pasu se ale bude vhazovat před Dubnykem.
53:02
Alex Goligoski míchá s kotoučem na holi za vlastní svatyní a čeká na dostřídávající spoluhráče, Stars se pochopitelně za současného stavu nikam neženou.
52:13
Ryan Suter sice vytlačil kotouč do středního pásma, domácí ho ale poté obratem poslali na naprosto zbytečné zakázané uvolnění.
51:32
Napadající Antoine Roussel dostal zadáky Minnesoty pod tlak a donutil je k nepřesné rozehrávce, která skončila na holi Goligoskiho.
50:41
Divočina si nepohlídala přechod přes útočnou modrou, domácím byl odpískán ofsajd a nyní bude následovat další komerční brejk.
50:26
Charile Coyle z otočky nahodil puk před branku, tam ale nebyl nikdo v zeleném a hosté poté opět vyhodili puk na zakázané uvolnění.
50:02
Rozjetý Jared Spurgeon vzal zakončení této akce na sebe, jeho pokus z pravého kruhu ale nenadělal Niemimu sebemenší potíže.
49:18
Nepovedená rozehrávka Hvězd doletěla na zakázaném uvolnění, hra se tak po krátké odmlce vrátí do prostoru před Niemim.
48:29
Marco Scandella tvrdě vypálil od modré a jeho několikrát tečovaný projektil proletěl těsně vedle levé tyče! Ležící a dezorientovaný Niemi by byl nejspíš bez šance.
47:53
Aleš Hemský středem hřiště pronikl do útočného pásma a posléze oslovil Roussela, francouzský bijec se ale do zakončení neprokousal.
47:12
Po přerušení hry Devanem Dubnykem vznikla před jeho svatyní pořádná hromadná strkanice, sudí ale všechny kohouty odtrhli včas od sebe.
46:30
Po levém křídle ujel Erik Haula a protože neměl komu přihrát, sám celou akci zakončil, trefil ale pouze Niemiho přímo do náruče.
45:46
S pokusem rozjetého Spurgeona z pravé strany si Niemi bez problémů poradil, minnesotský zadák už byl v příliš nevýhodném palebném úhlu.
45:15
Klingbergův nepřesný pokus od modré zaduněl pouze o zadní hrazení, o chviličku později se však ještě dostal ke střele Eaves. Devan Dubnyk měl ale úlohu poměrně snadnou.
44:32
Hra je v posledních minutách hodně rozkouskovaná, po dalším Granlundově nahození Niemi pro jistotu podržel černou pryž ve své výstroji až do hvizdu sudího.
44:11
Před Anttim Niemim bylo opět pořádně rušno po nečekaném nahození Granlunda zpoza branky, "Nemo" si ale nakonec poradil!
43:28
Hra je přerušena, Anttimu Niemimu totiž spadla maska a finský strážce hostující svatyně nebyl schopen pokračovat ve hře.
43:15
Aleš Hemský byl ve středním pásmu přišpendlen na hrazení vytáhlým Coylem a přišel o kotouč, svěřenci Johna Torchettiho opět míří kupředu.
42:32
Lítou bitvu o černou pryž v rohu kluziště ovládl Nino Niederreiter, domácí však poté o puk rychle přišli a musí se bránit.
40:41
Jared Spurgeon roztáhl hru na Granlunda, který ale u hrazení o kotouč přišel a oba týmy nyní střídají.
40:01
Co nabídne třetí třetina? To společně začneme odkrývat v 5:41, zůstaňte s námi!
V úvodní dvacetiminutovce nepadl ani jeden gól, v té druhé jich bylo k vidění hned pět! Svěřenci Johna Torchettiho díky trefám Pominvillea a Coylea dvakrát vedli, hosté ale v obou případech dokázali promptně vyrovnat – gól na 1:1 vstřelil Aleš Hemský, vyrovnání na 2:2 obstaral Patrick Eaves. Těsně před sirénou navíc skončila v síti i teč Jasona Spezzy, Dallas tak dvacet minut před koncem základní hrací doby těsně vede!
40:00
39:31
Alex Goligoski obětavě zblokoval pokus Coylea do ochranné sítě, následovat bude vhazování po pravé ruce Devana Dubnyka.
38:51
Dallas právě vstřelil branku!
Jamie Benn se okamžitě po svém návratu z trestné lavice zapojil do akce a je z toho třetí gól Hvězd! Benn posunul kotouč rozjetému Demersovi, jehož přihrávku bruslí usměrnil do sítě JASON SPEZZA! Asistence: Jason Demers, Jamie Benn.
38:09
Matt Dumba od modré na Niemiho nevyzrál, to už se trest Jamieho Benna chýlí ke svému konci.
37:34
Prakticky veškerý děj se sice odehrává v útočném pásmu Wild, domácí se ale ne a ne dostat do zakončení a Johnny Oduya navíc poslal puk přes všechny čáry.
36:58
Koivuovi střela ze skvělé pozice příliš nesedla, ale Spurgeon poté nahodil puk zpět do ohně a Antti Niemi měl co dělat, aby vleže udržel touš ve své výstroji!
36:37
Jamie Benn (DAL) se v souboji s Haulou provinil držením, dallaský kapitán tak příští dvě minuty stráví na trestné lavici.
35:53
Hraje se nahoru-dolů, to se musí divákům líbit! Jason Spezza z rychlého brejku na Dubnyka nevyzrál a na druhou stranu se vydal Erik Haula, jehož bekhend ale proletěl těsně vedle!
35:06
Eavesovu ránu obětavě zblokoval Nate Prosser a Granlund následně vyhodil puk na zakázané uvolnění, Divočina je teď pod velkým tlakem.
34:15
Janmark si od pravého hrazení najel s kotoučem na holi do mezikruží, odkud okamžitě vypálil, Dubnyk si ale tentokrát bez problémů poradil.
33:24
Brankové hody ve druhé periodě pokračují, po dalším gólu Dallasu začínáme opět od nuly! Russellovu střelu z vrcholu levého kruhu totiž dokázal šikovně tečovat PATRICK EAVES a Dubnyk byl bez šance! Asistence: Kris Russell, Jason Spezza.
32:28
Parta Lindyho Ruffa si navíc opět zahraje v početní výhodě, na dvě minuty za sekání půjde pykat Nino Niederreiter (MNS).
32:26
Haulův pas na rozjetého Jasona Pominvillea byl příliš prudký, nepovedená rozehrávka Wild skončila až na zakázaném uvolnění.
31:37
Ke střele od modré se poté dostal Jason Demers, Devan Dubnyk ale vytrčil svůj pravý beton včas a vykopl touš do bezpečí.
31:13
Codymu Eakinovi za Dubnykovou svatyní sjel kotouč z lapačky, útočník Stars ale zabojoval a získal puk zpět do své moci.
30:32
Po gólové smršti v poslední minutě hlasatel v Xcel Energy Center ohlásil komerční přestávku, po níž se bude vhazovat ve středním pásmu.
29:56
Minnesota právě vstřelila branku!
Domácí našli odpověď ještě v téže minutě, a opět tak vedou! Zucker si byl dobře vědom, že nemá dostatečnou rychlost, a tak se štěstím procedil přihrávku CHARLIEMU COYLEOVI, jenž tváří v tvář Niemimu hostujícího gólmana překonal, ačkoliv byl ještě faulován! Asistence: Jason Zucker.
29:11
Hvězdy ale nakonec ještě v přesilovce udeřily a máme vyrovnáno! Demers si na střelu netroufl a posunul puk na pravý kruh Hemskému, což se nakonec ukázalo být dobrým řešením, protože střela ALEŠE HEMSKÉHO skončila až v síti! Asistence: Jason Demers, Kris Russell.
28:43
Skvěle hrající Haula nyní vytlačil hosty do středního pásma, Dallaští v této přesilovce ještě nevymysleli vůbec nic.
28:19
Minnesotští hokejisté se opět osvobozují, hosté zakládají další akci z hloubi vlastního pásma od Klingberga.
27:45
Erik Haula se vydal dopředu ve vlastním oslabení a od červené čáry napálil puk na Niemiho, domácí tak mohou vystřídat.
27:17
Komplikace pro Wild. Matt Dumba (MNS) pod tlakem vyhodil kotouč na tribunu a půjde si odsedět dvě minuty za zdržování hry.
26:18
Kotouč vyletěl mimo hrací plochu, následovat tak bude buly přímo ve středovém kruhu.
25:43
Texasané se pokouší o rychlou odpověď, Valerij Ničuškin ale se svou nenápadnou střelou na Dubnyka nevyzrál. Vytáhlý strážce domácí svatyně pro jistotu přerušil hru a před námi je komerční přestávka.
25:01
Svěřenci Johna Torchettiho se zaslouženě dostávají do vedení! Tlak domácích v útočné pásmu vyústil v střelu Hauly z mezikruží, po níž se k dorážce z předbrankového prostoru dostal důrazný JASON POMINVILLE, který se nemýlil! Asistence: Nino Niederreiter, Erik Haula.
24:08
Aleš Hemský obral o puk laxního zadáka Minnesoty a povedeným křižným pasem oslovil volného Roussela, francouzský reprezentant si ale na střelu netroufl.
23:14
Vernon Fiddler pronikl do pásma a přenechal puk Eavesovi, s jehož nahozením si Dubnyk bez problémů poradil a domácí už od Matta Dumby zakládají protiakci.
22:40
Johnny Oduya vleže vypíchl kotouč do bezpečí, svěřenci Lindyho Ruffa se zatím ve druhé třetině hlavně brání.
21:56
Po nečekané sérii odrazů se kotouč objevil v mezikruží na hokejce nikým nehlídaného Niederreitera, ten ale ideální moment ke střele prováhal!
21:12
Jared Spurgeon nahozením od modré čáry vybojoval vhazování v útočném pásmu, Niemi totiž pro jistotu ukryl puk ve své výstroji.
20:39
Dallaští se ihned zkraje druhé periody usadili v útočném pásmu a po drobném zaváhání Scandelly z vrcholu kruhů vypálil Roussel, Dubnyk ale bez obtíží zasáhl.
20:01
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí. Branek jsme se sice nedočkali, zatím jsme se ale rozhodně nenudili! Minnesota působí o trošku aktivnějším dojmem, na střely však mají Stars těsnou převahu 10:9. Změní se něco na aktuálním stavu ve druhé třetině? To se začneme dozvídat ve 4:42, tak si to nenechte ujít!
20:00
19:12
Charlie Coyle nedostal v útočném pásmu ani milimetr prostoru, Cody Eakin ho okamžitě přišpendlil na mantinel a vybojoval černou pryž pro Stars.
18:30
Jason Spezza na levém kruhu svým pohybem připravil prostor ke střele Oduyovi, jeho následná rána ale byla zblokována a Koivu už zakládá protiakci.
17:46
Spoustu prostoru dostal v mezikruží Aleš Hemský, který se místo střely pokusil celou situaci ještě vyšperkovat nabídkou na teč pro Roussela, ten ale poslepu letící touš netrefil.
16:54
Užuž to vypadalo, že se domácí vydají do přečíslení ve třech proti dvěma, nicméně Russell na poslední chvíli vypíchl kotouč Fontaineovi.
16:06
Nino Niederreiter prchl po pravém křídle a poté se pokusil vyzvat ke skórování do předbrankového prostoru si sjíždějícího Haulu, finský rychlík ale na kotouč těsně nedosáhl!
15:37
Před Devanem Dubnykem bylo po nějaké době opět pořádné rušno, "Žirafa" ale zavčas přerušila hru a před námi je komerční přestávka.
15:06
S Haulovým nahozením z rohu si Antti Niemi poradil tak, že hokejkou vyrazil kotouč za vlastní svatyni. Tam si pro puk sjel Kris Russell.
14:19
To už oba týmy samozřejmě hrají v plném počtu. Hra ve čtyřech více vyhovovala domácím, kteří prakticky celé dvě minuty strávili v útočném pásmu.
14:05
Na konci parádní akce Wild na jeden dotek stál bez přípravy pálící Ryan Suter, jeho projektil od modré ale proletěl těsně vedle dallaské klece!
13:40
Minnesotští se vydali do nadějného přečíslení dvou proti jednomu a Charlie Coyle vzal zakončení na sebe, Niemi si ale s jeho střelou v rozkleku poradil!
13:14
Krátce po buly zkusil štěstí zkušený Jason Pominville, Niemi si ale celou situaci bez problémů pohlídal a Stars se následně osvobodili.
13:02
Erik Haula (MNS) a Jason Demers (DAL) se následně pustili do zbytečné strkanice, oba dva vyfasovali dvě minuty za nesportovní chování.
13:02
12:53
Matt Dumba našel na levém křídle rozjetého rychlíka Haulu, finský reprezentant z ostrého úhlu ale pouze nahodil puk do Niemiho náruče.
12:09
Scandella odrazem o hrazení nahodil kotouč do útočného pásma, kam si zajímavě sjížděl mladý Kurtis Gabriel, jehož ale Goligoski nakonec k puku nepustil.
11:31
Aleš Hemský se ocitl netradičně v roli dorážejícího hráče na brankovišti a právě on vyprovokoval menší šarvátku, vše se ale obejde bez vyloučení.
10:54
Jason Zucker se vydal napadat hostující rozehrávku a podařilo se mu dostat Demerse pod pořádný tlak, bývalý zadák San Jose si ale nakonec poradil.
10:02
Antti Niemi za vlastní svatyní sklepl kotouč pro Krise Russella, který následně našel rozjetého Faksu, jehož nahození ale Dubnyka neohrozilo.
09:14
Před námi je komerční přestávka, po ní se bude vhazovat poblíž boxu trestoměřičů.
08:21
Aleš Hemský prověřil technickou střelou Dubnyka v brance Minnesoty, domácí brankář jeho střelu ukryl ve své výstroji.
07:41
Už se pomalu blížíme k odehrané polovině první třetiny, stále se hraje bez branek a stále čekáme na první velkou příležitost v utkání.
06:54
S bekhendovým pokusem Mikaela Granlunda si Niemi bez problémů poradil. Ani jeden brankář se nenudí, zatím ale strážci obou svatyní nemuseli vytasit žádný zázračný zákrok.
06:17
Svěřenci Lindyho Ruffa tuto početní nevýhodu bez jakýchkoliv komplikací přečkali a už hrají opět v plném počtu.
05:41
První přesilovka v minnesotském podání je zatím jedna velká plácáná, Wild zoufale chybí střelba a nic na tom nezměnil ani zblokovaný pokus Pominvillea.
04:59
Faksa vyhrál buly a Dallaští se osvobodili. Domácí se ale vrátili rychle do útočného pásma, odkud vypálil Charlie Coyle, ale Antti Niemi byl na svém místě.
04:17
Alex Goligoski (DAL) se provinil drobným háčkem proti Porterovi a zamíří na trestnou lavici.
03:21
Eakinova neutěšená rána zaduněla jen o zadní hrazení, poté si ale pro kotouč dojel Jamie Benn a okamžitě opět zaměstnal Dubnyka.
02:24
Dvě střely Jamieho Benna v rozmezí jednoho střídání byly zblokovány, nejprve se o to postaral obětavý mladík Kurtis Gabriel a po něm Mikael Granlund.
01:32
Scandellovo nahození Niemi pro jistotu ukryl ve své výstroji, vhazovat se tak bude v útočném pásmu Divočiny.
00:58
Domácí se hned zkraje zápasu usadili v útočném pásmu a ke střele z pravého kruhu se dostal Justin Fontaine, Niemi ale pohotově zasáhl.
00:01

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon, Scandella, Prosser, Brodin, Dumba – Granlund, Koivu "C", Jones – Niederreiter, Haula, Pominville – Zucker, Coyle, Fontaine – Porter, Dalpe, Gabriel.

Dallas Stars: Niemi (Lehtonen) – Goligoski, Klingberg, Oduya, Johns, Russell, Demers – Ja. Benn "C", Eakin, Sharp – Janmark, Spezza, Ničuškin – Roussel, Faksa, Hemský – Sceviour, Fiddler, Eaves.

Rozhodčí: O'Halloran, Walsh – Barton, Murray.

Aleš Hemský (DAL 3 zápasy, 2 body (0+2)
Radek Faksa (DAL) 3 zápasy, 1 bod (1+0)
Texaský celek před vlastními fanoušky ovládl první dva zápasy série a když v tom třetím na ledě Xcel Energy Center vedl po pěti minutách už 2:0, zdálo se, že Stars mají suverénně nakročeno k postupu. Wild se však obdivuhodně zvedli a nakonec zvítězili 5:3. Pokud se jim něco podobného podaří zopakovat, série bude opět vyrovnaná.

Třetí zápas série byl vůbec prvním venkovním duelem play-off pro několik mladých pušek Stars – včetně Radka Faksy. "Před začátkem série jsme se s hráči bavili o emocích. Pokud se vám podaří pár zápasů v řadě vyhrát, tak máte takový pocit, že nemůžete být poraženi. Jen jeden tým v celé lize zatím vyhrál všechny tři zápasy, takhle prostě hráči reagují," je si vědom Lindy Ruff.

"Podařilo se nám jednou vyhrát, ale hned po zápase jsme se začali soustředit na další zápas," hecuje Mikael Granlund, který byl vyhlášen druhou hvězdou třetího utkání, ačkoliv si nepřipsal jediný kanadský bod.

Stars v noci na úterý postrádali nemocného Krise Russella, jenž se sice zúčastnil dnešního tréninku, ale jeho start je ve hvězdách. Trénink naopak vynechal Jamie Benn, který ovšem dostal od trenéra volno a dnes by měl být opět připraven. Dallaský lodivod Ruff zvažuje, že mezi tři tyče poprvé v play-off pošle Anttiho Niemiho.

Minnesotský forvard Thomas Vanek už se téměř po třech týdnech vrátil do tréninkového procesu, dnes ale ještě nejspíš nenastoupí – stejně jako Zach Parise. Trenér Wild John Torchetti neplánuje velké změny v rozestavení, do základní sestavy se ale na úkor Kurtise Gabriela a Zaca Dalpeho možná vrátí zkušení Ryan Carter a Jarret Stoll.
Hezké brzké ráno všem hokejovým příznivcům! Srdečně vás vítám u sledování textového přenosu ze čtvrtého duelu čtvrtfinále Západní konference mezi Minnesotou Wild a Dallasem Stars. Začínáme ve 3:30!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.