Charron, Watson – Amell, Shewchyk
Staples Center, Los Angeles
18 422 diváků
Vegas

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, díky za pozornost a přeji příjemné středeční ráno.

3. Brayden McNabb (VEG) 1+0
Je konec. Nejen tohoto zápasu, ale i celé série. Vegas v nejkratším možném čase slaví zasloužený postup do druhého kola Stanley Cupu, Los Angeles poráží nečekaně hladce 4:0 na zápasy. Dnešní utkání jen potvrdilo, že hlavním hrdinou celé série je brankář Golden Knights Marc-Andre Fleury, který udržel čisté konto a dohromady ve čtyřech zápasech inkasoval jen tři góly a měl úspěšnost 97,7 %. Gól, který rozhodl o postupu Vegas vsítil ve druhé třetině bývalý obránce Los Angeles Brayden McNabb. Kings nedovedl k prodloužení série ani jejich kapitán Anže Kopitar, který jinak dnes předvedl skvělý výkon. I on ale ztroskotal na bezchybném Fleurym.
59:58'
Vegas drží kotouč u mantinelu, už by to mělo zvládnout.
59:53'
Na buly se staví Carter a proti němu Eakin.
59:53'
Kings si vzali oddechový čas.
59:53'
Následně se píská zakázané uvolnění Vegas, kotouč skončil těsně vedle prázdné branky.
59:45'
V obrovské šanci Dustin Bruwin nedokázal vyrovnat a zachránit Kings od konce sezóny. Marc-Andre Fleury předvedl fantastický zákrok, špičkou lapačky kotouč vyrazil.
59:28'
Vegas se skvěle brání, dostali kotouč do střední třetiny.
59:17'
Kopitar nahodil puk do pásma.
58:56'
Až nyní Jonathan Quick opustil branku a domácí to zkouší v šesti.
58:46'
Znovu se LA Kings nepovedl přechod modré čáry a Quick zůstává v brance.
58:25'
Kings se zatím nedostali do útočného pásma, aby mohli odvolat brankáře Quicka.
57:39'
Drew Doughty se rozjel z vlastního obranného pásma a bylo to pro Vegas hodně nebezpečné. Na jeho přihrávku před branku však nikdo z jeho spoluhráčů nereflektoval.
56:58'
Pierre-Édouard Bellemare si svou práci v obranném pásmu odvedl, obloučkem dostal puk alespoň do středního pásma.
56:30'
Nate Schmidt se řítil po levém křídle do brejku. Ve správný moment poslal kotouč před branku na najíždějícího Carpentera. Ten z první poslal puk na Quicka, který předvedl důležitý zákrok svou holí.
55:49'
Na opačné straně naopak musel zasahovat Jonathan Quick. Karlsson si rychle vyměnil kotouč se Smithem a vypálil. Zkušený brankář Los Angeles byl ale včas na správném místě.
55:32'
Pak dostal Kempe ještě jednu šanci na střelu, ale puk se mu zamotal pod nohama, tak nakonec Fleuryho neprověřil.
55:27'
Kempe nabral dobrou rychlost, ale nedokázal pak z pravého křídla vystřelit ani najít přesnou přihrávkou někoho ze svých kolegů.
54:16'
54:13'
Eakin přitiskl Kopitara i s pukem k mantinelu a skvěle tak pomáhá svému týmu bránit tohle oslabení.
53:51'
Deryk Engelland odvedl znovu parádní práci, obloučkem poslal kotouč až ke Quickovi.
53:20'
Znovu střílel bek Kings Dion Phaneuf, tentokrát jeho ránu zablokoval Colin Miller.
53:05'
Phaneufovu střelu tečoval Kempe, jenže daleko mimo branku Vegas.
52:40'
A znovu se podařilo Vegas vyhodit puk přes všechny čáry.
52:19'
Lépe oslaben pro hosty nemohlo začít. Golden Knights vyhráli buly a puk okamžitě poslali ven z pásma.
52:16'
Tak to je velká šance na vyrovnání pro LA Kings. Reilly Smith je vyloučen za podražení Browna.
51:56'
Smith sundal na led Browna a domácí mají výhodu. Zahrají si přesilovku.
51:29'
Po vyhraném vhazování od modré čáry poslal kotouč směrem na branku obránce Vegas Deryk Engelland, ale bránu minul.
51:25'
Quicka trefila střela Jonathana Marchessaulta z levé strany do masky. Hra je přerušena, ale Quick bude v pořádku pokračovat.
50:59'
Ostré nahození Fantenberga zastavil za brankou Fleury a hodně tím usnadnil svých spoluhráčům práci.
50:37'
Quick ještě drží své mužstvo v naději, chytil střelu Neala, kterou ještě těsně před ním tečoval Alex Tuch.
50:23'
Golden Knights musí být spokojení, šikovným napadáním rozehrávky první formace Kings vybojovali zakázané uvolnění soupeře.
49:20'
Dustin Brown měl dvě velmi dobré šance na srovnání. Nejprve střílel z pravé strany, pak pro změnu z levé dorážel střelu svých spoluhráčů. Pokaždé ale nedokázal vyzrát na Fleuryho.
48:30'
Quick zastavil kotouč za svou brankou a domácí založí další akci, na jejímž konci by rádi oslavili vyrovnání.
47:16'
Anže Kopitar ukázal svou extra třídu. Zavezl kotouč do útočného pásma. Odpoutal se od pravého mantinelu, krátkou kličkou si vytvořil palebnou pozici a nebezpečně vypálil. Vynikající zákrok lapačkou ale vytasil Fleury.
46:19'
Smith posunul kotouč do útočného pásma, ale tam měli početní převahu domácí hráči a puk v pohodě získali do svého držení.
45:29'
Od Carriera se kotouč dostal mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
44:54'
Perron obdržel přihrávku na pravý kruh a okamžitě vypálil. Quick dokázal jeho ránu vytěsnit vedle své branky.
43:50'
Vegas si už dnes po několikáté nekomplikovalo situaci a jednoduše vyhodilo puk na zakázané uvolnění.
42:39'
Oscar Fantenberg vystřelil od modré čáry. Marc-Andre Fleury na jeho střelecký pokus viděl a kotouč celkem v pohodě ukryl do své lapačky.
41:44'
Rieder byl v ofsajdu, hra je proto přerušena.
40:40'
Jonathan Marchessault předvedl znovu skvělý přehled ve hře a nahrál mezi kruhy na střelu Williamu Karlssonovi. Jeho ránu Quick chytil do své lapačky.
40:01'
Druhá třetina začne přibližně v 6:29.
Druhá třetina skončila, LA Kings prohrávají s Vegas Golden Knights ve čtvrtém utkání série 0:1. Domácí mužstvo ve druhé dvacetiminutovce nenavázalo na povedenou první třetinu a už nebyli směrem dopředu tak nebezpeční. Vegas naopak v určitých chvílích ovládali hru a byli lepším týmem. Hostům se podařilo otevřít skóre zápasu, když proměnili rychlý brejk, na jehož konci byla tvrdá a přesná střela bývalého hráče Los Angeles Braydena McNabba. Další gól nepadl, Vegas je dvacet minut od postupu do druhého kola play-off.
40:00'
39:32'
Vegas se dlouho nedařilo vyhodit puk, Kings dobře střežili modrou čáru. Nakonec se to hostům podařilo a tentokrát to icing není.
39:14'
Píská se zakázané uvolnění Vegas, Kings mají ještě jednu šanci na srovnání ve druhé třetině.
38:29'
Marchessaultovu rychlou střelu z pravé strany dokázal Quick chytit a udržel tak ztrátu svého týmu jen na jedné brance.
37:40'
Martinez opět předvedl svou skvělou práci a zablokoval Carrierovu střelu.
36:53'
Merill předal puk na levou stranu Eriku Haulovi a hned jen clonit před branku. Haulovu střelu ale dokázal Quick vytěsnit vyrážečkou.
35:15'
Oscar Fantenberg ztratil kotouč a Vegas se dostali do obrovské šance. Bekhendem pálil Ryan Carpenter, ale zvýšení náskoku odmítl. Quick ho vychytal.
34:31'
Kotouč skončil na střídačce Vegas, je tu reklamní přestávka.
33:50'
Kotouč se odrazil ke Quickovi, který ho přikryl lapačkou. Pak došlo k menší strkanici v rohu kluziště, rozhodčí ji ale uklidní,
33:12'
33:01'
Vegas dokázalo vyhodit kotouč a má chvilku na oddech.
32:42'
Dion Phaneuf už se chystal pálit u pravé strany, ale kotouč mu sjel po čepeli hokejky a nic z toho nebylo.
32:17'
Carter už byl po Kopitarově přihrávce velmi blízko gólu, ale parádně ho betonem vychytal skvělý Fleury.
31:59'
Kopitar nahazoval z pravé strany na branku, ale hokejku nikoho v černém dresu LA nenašel.
31:18'
Golden Knights se po vhazování dostali k puku a okamžitě ho vyhodili co nejdál.
31:12'
První přesilovku dnešního zápasu si zahrají domácí. James Neal je vyloučen za seknutí Fantenberga krátce po buly.
31:01'
Jeff Carter byl na těsno bráněn, i tak ale dokázal alespoň jednou rukou vystřelit. Fleury se ale zaskočit nenechal a puk vyrazil.
30:25'
Na druhé straně pak zlobili obránce Vegas Kopitar s Brownem. Následné zakončení bylo ale nepřesné, Fleury tak mohl zůstat v klidu.
30:10'
McNabb druhý gól v tomto utkání prozatím nepřidá, jeho rána byla zablokovaná.
29:41'
Zakázané uvolnění LA Kings.
29:31'
Mitchell dostal puk do středního pásma. Následně byla odpískána vysoká hůl a vhazovat se bude ve středním pásmu.
29:03'
McNabb před brankou Vegas vystihl přihrávku Los Angeles a hned založil útočnou akci svého mužstva.
28:40'
Mitchell se dostal po chybě Vegas k volnému puku, ale nepodařilo se mu vypálit. To učinil až po krátké chvilce Rieder, ale jen umožnil Fleurymu předvést další úspěšný zákrok.
28:24'
Martinez dokázal vyhodit puk a udělal to tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.
28:08'
Merillova střela od modré čáry mířila vedle branky Los Angeles.
27:37'
Fleury pravým betonem kotouč vyrazil ze svého brankoviště. Kings ale zůstávají na puku v útočném pásmu.
27:06'
Nate Thompson rychle vystřelil z otočky, ale puk se k Fleurymu nedostal, byl zablokovaný.
26:11'
Oscar Fantenberg z pravého rohu nahodil puk na branku, ale nikdo z jeho spolurháčů ho nedokázal usměrnit na Fleuryho.
25:53'
Krátce po vhazování přikryl Fleury puk a nyní mohou jeho spoluhráči vystřídat.
25:50'
Vegas vyhodilo kotouč na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Fleurym.
24:04'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Vegas skvěle zahráli svůj brejk o ujímají se vedení! Karlsson předložil kotouč Smithovi a ten viděl na pravé straně z druhé vlny najíždějícího BRAYDENA MCNABBA. Bývalý obránce Kings této situace využil a z první tvrdou ranou překonal Quicka. Asistence: Reilly Smith, William Karlsson.
23:54'
Kopitar pěkně přenechal kotouč do tandemu Dustinu Brownovi. Toho skvěle vychytal Fleury.
23:27'
Doughtyho tvrdá rána byla zablokovaná bruslí jednoho z hráčů Golden Knights.
23:11'
Alex Iafallo už byl na chvíli ve středním pásmu a pak se zase vrátil do útočného. Takže to byl ofsajd.
22:04'
David Perron si našel před brankou volný puk a z otočky ho poslal na branku Kings. Quick si dobře povyjel a jeho střelu vyrazil.
21:04'
James Neal na druhé straně pálil a perfektní blok vystřihl ofenzivní bek Kings Drew Doughty,
20:32'
Iafallo poslal přihrávkou dopředu svého kapitána Anžeho Koitara. Ten se ale nakonec ke střele neprodral.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 5:33.
První třetina skončila, čtvrtý zápas série prvního kola Stanley Cupu mezi Los Angeles a Vegas je zatím nerozhodný. Nejlepší třetinu ze všech dosavadních zápasů série předvedli hokejisté Kings. Jejich výkonu chybělo jedině, a to vstřelená branky, protože svého soupeře přehrávali a také ho přestříleli. Ale Fleury zatím předvádí fantastický výkon a všechny šance Kings vykryl. Také Quick si připsal dva těžké zákroky, jeden na začátku a jeden na konci třetiny.
20:00'
19:54'
Lewisova střela byla zablokovaná, ale pak se ještě po dorážce natahoval Tobias Rieder. Vegas se ale ubránili a Haula mohl dokonce ujíždět do brejku. Jenže ten nedokázal zakončit.
19:13'
Deryk Engelland odvedl parádní práci a svým obětavým blokem dost možná zachránil Vegas od inkasování.
18:48'
Největší šanci první třetiny z pohledu Vegas měl právě Jonathan Marchessault. Quick jeho tečovanou střelu vyrazil a pak si ještě skvěle poradil s Theodorovou dorážkou.
17:24'
Nossek si nerozuměl při přechodu do útočného pásma s Bellemarem, Kings se tedy znovu dostávají ke kotouči.
16:42'
První střelu od modré čáry si připsal obránce Kings Dion Phaneuf. Ta byla ale sražena mimo Fleuryho svatyni.
16:05'
15:45'
Kings se brání velice dobře, znovu dokázali vyhodit puk.
15:27'
Shea Theodore dostal kotouč na střelu na modrou čáru. Jeho tvrdou ránu ovšem dokázal Quick vyrazit.
15:03'
Dustin Brown provedl další vyhození puku ze svého obranného pásma.
14:20'
Dobrou práci odvedl při bránění Mitchell a následně Los Angeles vyhodili puk.
14:05'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Adrian Kempe – 2 min., hákování).
13:57'
William Karlsson vystřelil bekhendem. Kings jeho střelu vyrazil a Vegas si zahrají přesilovku. Mají výhodu.
13:10'
Fleury má kotouč ve své moci, poté co zneškodnil další šanci domácího mužstva. Byl to už jeho desátý zákrok.
12:51'
Alex Iafallo vystřelil rychle zápěstím z otočky, Fleury byl opět nucen předvést náročný zákrok.
12:27'
Eakinova přihrávka na modrou byla nepřesná a Vegas tím pádem ztratilo útočné pásmo.
12:04'
Střelu na branku Fleuryho vyslal od modré Oscar Fantenberg, ale kotouč nakonec minul branku Vegas.
11:42'
Píská se zakázané uvolnění Kings. Fleury si asi oddechl, protože kotouč se nebezpečně od zadního mantinelu odrazil do jeho brankoviště.
11:16'
Od modré poslal kotouč na branku Golden Knights Martinez, Fleury kotouč chytil do své lapačky. Následuje komerční přestávka.
10:50'
Nebezpečnou střelu Kopitara dokázal obránce Brayden McNabb srazit vedle branky Vegas.
10:29'
Z pravého křídle z jízdy vypálil zápěstím zkušený forvard Kings Dustin Brown. Fleury předvedl jistý zákrok.
09:43'
Christian Folin vybojoval Noskem nahozený kotouč za brankou Los Angeles a může založit novou akci svého mužstva.
08:38'
Tuch nabil na střelu z pravého kruhu McNabbovi. Quick tento pokus vyrazil betonem.
07:44'
Dustin Brown dvakrát po sobě pálil. První rána šla vedle a druhou zablokoval Brayden McNabb.
07:20'
Ofsajd Vegas a je tu komerční přestávka.
07:03'
Drew Doughty o sobě dal poprvé v utkání vědět, jeho rána z pravé strany však byla nepřesná.
06:13'
Znovu byl v akci Fleuryho beton, tentokrát ho musel brankář Vegas vytrčit proti rychlé Cliffordově ráně.
05:43'
Jake Muzzin pálil po vyhrané buly z levé strany od modré čáry. Tentokrát si mohl Fleury připsat relativně lehký zákrok.
05:12'
Kings si otevřeli v útočném pásmu střelnici. Tentokrát svým betonem musel Fleury vyrážet ránu Cartera z pravé strany.
04:55'
Z otočky z mezikruží vystřelil Pearson, jeho střelu po ledě dokázal Fleury betonem vyrazit.
04:12'
Hráči Vegas už jsou na ledě dlouho a dochází jim síly. Kings si vytvořili dvě zajímavé šance, pokaždé musel Fleury zasahovat.
03:58'
Další zakázané uvolnění Vegas.
03:53'
Z pravé strany po vyhraném vhazování vystřelil Alec Martinez, ale těsně netrefil branku.
03:44'
Dlouhá přihrávka Vegas byla nepřesná a je z ní jen zakázané uvolnění.
02:35'
Kyle Clifford projel za modrou čáru a okamžitě puk nahodil na Fleuryho. Ten kotouč vyrazil do rohu, kde ho dojeli jeho spoluhráči.
01:14'
První solidní příležitost měli také hosté. Od modré čáry vystřelil Deryk Engelland a Jonathan Quick nepředvedl zrovna jistý zákrok. Ten mu utekl a musel se vypořádávat s dorážkou.
00:15'
Domácí začínají opravdu velice zostra. Alex Iafallo předložil kotouč na levý kruh Anžemu Kopitarovi. Ten vypálil, Marc-Andre Fleury si připsal první zákrok a jeho branka byla posunuta.
00:01'
Hráči obou celků se už chystají na úvodní buly čtvrtého utkání této série.

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell (A)) – Doughty, Muzzin, Martinez, Fantenberg, Folin, Phaneuf – D. Brown (C), Kopitar, Iafallo – Toffoli (A), J. Carter, Pearson – Lewis, Kempe, Rieder – T. Mitchell, Clifford, N. Thompson.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland (A), Merrill, C. Miller – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Tuch, Haula, Neal – Carpenter, Eakin, Perron (A) – Carrier, Bellemare, Nosek.

Rozhodčí: Charron, Watson – Amell, Shewchyk.

Los Angeles: Anže Kopitar 2 body (1+1)
Vegas: Neal, Theodore, Tuch všichni 2 body (1+1)

Nejlepší střelci

Los Angeles: Kopitar, Iafallo, LaDue všichni 1 gól
Vegas: 6 hráčů po jednom gólu
Vývoj série

1. zápas: Vegas – Los Angeles 1:0
První utkání nabídlo hodně vyrovnanou bitvu, na jejímž konci se z vítězství radovalo domácí Vegas. Utkání rozhodl jediný gól, který vstřelil už ve čtvrté minutě Shea Theodore. Na tuto branku mu přihrál český útočník Tomáš Nosek. Čisté konto si udržel Marc-André Fleury.

2. zápas: Vegas – Los Angeles 2:1 prodl.
Také ve druhém utkání to bylo Vegas, které se dostalo už v první třetině do vedení, prosadil se Alex Tuch. Pak ale Quick zamkl svou branku a předváděl úžasné zákroky. Hostům se navíc díky gólu Paula LaDua ze druhé třetiny podařilo vyrovnat. O vítězi nakonec rozhodlo až druhé prodloužení a vítězný gól Erika Hauly.

3. zápas: Los Angeles – Vegas 2:3
Až ve třetím utkání se dostalo Los Angeles během zápasu do vedení, když se trefil v první třetině Alex Iafallo. Ve třetí části utkání ale hosté předvedli skvělý obrat. Vše odstartovala branka Codyho Eakina a následně se během 21 sekund prosadili James Neal a William Karlsson. Poté už stihl jen snížit na 2:3 kapitán Kings Anže Kopitar.

Základní část
V základní části se tyto dva týmy utkaly čtyřikrát a oba týmy si připsaly po dvou vítězstvích, každé jednou v základní hrací době a jednou v prodloužení. Na ledě Vegas domácí první utkání vyhráli 4:2, druhé prohráli 1:4.
Vegas Golden Knights

Vegas jsou zcela novým týmem na hokejové mapě, právě zažívají svou první sezónu v NHL. Málokdo ale čekal, že bude takto úspěšná. Tým plný nechtěných hráčů dokázal být třetí v Západní konferenci a ovládl Pacifickou divizi. I když v závěru základní části nemělo Vegas tak oslnivou formu, jako dříve, stále předvádělo obstojné výkony. Na play-off se Golden Knights naladili tím nejhorším způsobem, když prohráli vysoko 1:7 na ledě Calgary. Do vyřazovacích bojů však opět Vegas vlétlo ve velkém stylu a v sérii už vede 3:0 a je tedy již jednou nohou ve druhém kole. Základním stavebním kamenem úspěchu Golden Knights je zatím v této sérii brankář Marc-André Fleury.
Los Angeles Kings

Los Angeles je velmi zkušeným týmem, který je postavený právě pro úspěch v play-off. Ačkoliv tento tým skončil v základní části až na sedmé příčce, byl mnohými považován v sérii s Vegas za favorita, ovšem skutečnost je zatím poněkud jiná, Los Angeles je na pokraji vyřazení.. Kings přitom mají velmi zkušený tým, který dokázal dokázali v letech 2012 a 2014 vyhrát Stanley Cup a hlavní tahouni v týmu zůstali. Těmi, kdo budou chtít Los Angeles dotáhnout za velkým obratem v sérii jsou zejména obránce Drew Doughty, kandidát na Norris Trophy, útočníci Anže Kopitar a Dustin Brown a brankář Jonathan Quick. Právě jeho brankářský souboj s Marc-Andrém Fleurym je jednou z ozdob série.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu třetího utkání série prvního kola NHL mezi týmy Los Angeles Kings a Vegas Golden Knights. Zápas se odehraje na stadionu Staples Center v Los Angeles.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.