Colorado - Calgary | ONLINE | 18.4.2019 04:10 | NHL 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : Calgary - 18. dubna 2019   04:10

Ukončeno
Colorado
Colorado
48:10' Compher (Calvert, Nieto) • 57:10' Rantanen (MacKinnon, Barrie) • 70:23' Rantanen (Söderberg, Landeskog)
3:2
(0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
Stav série: 3:1
Calgary
Calgary
23:25' E. Lindholm  (Giordano) • 46:58' D. Ryan  (Välimäki, Tkachuk)
Colorado
Sestavy:
Grubauer (Varlamov) – E. Johnson (A), Cole, Barrie, Zadorov, Nemeth, Makar – Kerfoot, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Rantanen, Söderberg, C. Wilson – Calvert, Compher, Nieto – G. Bourque, Jost, Andrighetto.
Rozhodčí
Trevor Hanson, Brad Meier – Michel Cormier, Brian Murphy
Pepsi Center, Denver
18 102 diváků
Calgary
Sestavy:
M. Smith (Rittich) – Brodie, Giordano (C), Hamonic, Hanifin, R. Andersson, Välimäki – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – Frolík, Backlund (A), Tkachuk – Neal, Jankowski, S. Bennett – Hathaway, D. Ryan, Mangiapane.
Přenos se aktualizuje automaticky

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký den a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Československá stopa v utkání

Michael Frolík (CGY) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:19
Tři hvězdy utkání:

1. Mikko Rantanen (COL) 2+0
2. J. T. Compher (COL) 1+0
3. Philipp Grubauer (COL) 35 zák., 2 góly, 94,6%
Střely na branku: 52 – 37
Je dobojováno. Calgary v utkání dlouho vedlo, v závěru třetí třetiny však domácí srovnali stav a vynutili si nastavenou hrací dobu. Ve jednasedmdesáté minutě pak prodloužení rozhodl Mikko Rantanen, který tak svým druhým zásahem v utkání rozradostnil své spoluhráče. Colorado tak vede na zápasy už 3:1 a jak už bylo zmíněno, do Calgary bude cestovat s mečbolem, který se pokusí proměnit už v dalším duelu.
Konec zápasu.
70:23'
Colorado právě vstřelilo branku!
Tak prodloužení je u konce, nakonec trvalo necelých jedenáct minut. Z levé strany našel na pravém kruhu Söderberg volného MIKKU RANTANENA, který poté střelou z první propálil Smithe – 3:2. Na ledě pak propukla obrovská radost domácích, aby ne. Před odletem do Calgary mají totiž mečbol. Asistence: Carl Söderberg a Gabriel Landeskog.
70:01'
Domácí celek je už v plném počtu.
69:43'
Další osvobození domácích a vypadá to, že už Avalanche oslabení zvládnou.
69:22'
Mark Giordano pálil od modré čáry a jeho pokus se snažil tečovat jeho spoluhráč. Grubauer však včas zasáhl a podržel svůj tým. Hra je přerušena a vhazovat se bude po jeho levé ruce.
68:55'
Domácí získali ve svém teritoriu puk a okamžitě ho vyhodili až před branku hostů. Šetří tak cenné vteřiny ze svého oslabení.
68:10'
Hosté zakládají přesilovkovou akci a budou se snažit tuto využít. Už jsou v pásmu domácích a kombinují před Grubauerem.
68:01'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Ian Cole – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
67:16'
Před jeho brankou to znovu vřelo. Obrana Calgary mu tentokráte pomohla a dostala puk do své moci. Hosté tak mohou opustit obrannou třetinu a jít do další útočné akce.
66:48'
Domácí poté před Smithem ano a hostující brankář musel vytasit další přesný zákrok. Domácí před ním měli velký tlak, který končí na jeho dalším zákroku.
65:50'
Po nepřesné střele domácích se k puku dostali hráči Calgary a zatáhli ho do útočného pásma. Před Grubauerem ale nic nevymysleli.
64:44'
Domácí udrželi útočné pásmo, poté ale před Smithem už nezahrozili. Hosté tak s kotoučem na svých holích směřují před domácí branku.
64:34'
Mike Smith zasáhl proti střele Nathana MacKinnona a znovu je hra přerušena. Vhazovat se tak bude znovu před ním, konkrétně po jeho pravé ruce.
64:06'
Rasmus Andersson dojížděl domácího hráče, jenž směřoval před branku Smithe, poté ale podklouzl v důsledku souboje s Compherem a nyní s bolestivou grimasou se těžce zvedá z ledu. Doufejme, že bude v pořádku.
63:10'
Alexander Kerfoot táhl akci podél pravého mantinelu, ta nakonec končí zmarem a do akce tak mohou zamířit znovu hosté z Calgary.
62:35'
Velký tlak měli hosté před brankou Avalanche, ale další dvě střely mezi třemi tyčemi nekončí. A hned na to domácí celek znovu otáčí hru na opačnou stranu.
61:42'
Mark Jankowski se postavil mezi kruhy, přihrávky se ale nedočkal. Poté dostali domácí puk do středního pásma, Välimäki ho získal a zakládá další akci Calgary.
61:15'
Od modré čáry pálil jeden z domácích beků a pokus tečoval Carl Söderberg, Smith ale dostal puk do bezpečí. Na druhé straně pak nebezpečně střílel z levého kruhu Monahan, ani jeho pokus mezi třemi tyčemi nekončí.
60:27'
Tkachuk z otočky hledal v mezikruží spoluhráče a ten mohl střílet na část odkryté domácí branky, ale souhra Calgary nakonec nevyšla. Domácí pak bleskově otáčejí hru.
60:10'
Colorado se hned dopustili zakázaného uvolnění a hra se tak stěhuje před branku Grubauera. Vhazuje se po jeho levé ruce.
60:01'
Začalo prodloužení.
Dnešní utkání sleduje 18 102 diváků.
Střely na branku: 46 – 32
Základní hrací doba je u konce. O vítězi tak bude muset rozhodnout jakákoli střela v prodloužení, zápas tak může být ještě pořádně dlouhý. První dvacetiminutovka nastavené hrací doby začne přibližně v 6:55.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:40'
Zakázané uvolnění Calgary stěhuje hru před branku Smithe. Už to vypadá, že základní hrací doba vítěze neurčí a na řadu přijde prodloužení.
59:23'
Hosté jsou už v plném počtu.
58:57'
MacKinnon pálil z levého kruhu a jeho pokus znovu kryje Smith. Zatím se tak hosté drží a v oslabení dobře brání. Nyní se vhazuje opět před jejich brankou.
58:08'
Domácí měli velkou šanci v přesilové hře, hosté ale tlak ustáli a vyhodili puk až před domácí branku.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:23'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Noah Hanifin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
57:10'
Colorado právě vstřelilo branku!
A tak se také děje. MIKKO RANTANEN po střele Nathana MacKinnona jen nastavil hůl těsně před Smithem a překonal ho. Začíná se tak znovu od začátku – 2:2. Asistence: Nathan MacKinnon a Tyson Barrie.
57:00'
No a nyní mají domácí velkou šanci na srovnání, díky zbytečnému vyloučení Backlunda.
56:39'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mikael Backlund – 2 min., podrážení).
56:19'
Napínavý závěr třetí třetiny pokračuje. Hostům se sice povedlo dostat puk do útočného pásma, ale znovu ho získala obrana Colorada, která pak založila další akci.
55:45'
A stejná situace se opakovala, domácí byli poté v další šanci, ale Smithův zákrok jejich střelu zastavil.
55:15'
Hosté se vymanili z dalšího domácího tlaku jen za cenu vyhození kotouče do středního pásma. A hned odcházejí střídat.
54:28'
Vhazování vyhráli hosté a co nejrychleji dostali puk na opačnou stranu. Domácí však nedovolili Flames střelu a vrátili hru před Smithe.
54:23'
Hra je přerušena, Smith přišel o helmu a po reklamní přestávce se bude vhazovat před ním. Domácí tak mají další možnost jak ohrozit jeho branku, pobyt před jeho brankou si prodlouží.
53:25'
James Neal spěchal za vyhozeným kotoučem a dostal se do útočného pásma, byl však tísněn obranou Avalanche a jeho střela pak byla sražena mimo.
53:01'
Následuje další komerční přestávka.
52:41'
Rantanenovu střelu vytáhl jeden z beků Calgary pryč z obranného pásma a poté z mezikruží pálil Jonathan Gaudreau a puk skončil na hrudi Philippa Grubauera. Další pozorný zákrok domácího brankáře.
52:10'
Matt Nieto se nedostal ke střele před Smithem a hosté pak znovu otočili hru. Ale také oni si před Philippem Grubauerem počínali hodně nepřesně. Ten tak byl bez práce.
51:22'
Grubauera ale neohrozili a domácí hráči pak vrátili hru před Smithe, jenž musel být zase v pozoru. Laviny se snaží znovu o vyrovnání, ke kterému už nemají daleko.
50:57'
Nyní zasahoval Mike Smith a po jeho zákroku pak byla hra přerušena. Vhazovalo se po jeho levé ruce a hosté poté dostali rychle puk na druhou stranu.
50:25'
Smith musel za svou branku, pomohl tak spoluhráčům a hned jim poslal puk. Ti ho vytěsnili do neutrální zóny. Do útočného pásma se pak ale nedostali.
50:10'
Následuje další komerční přestávka.
49:38'
Smith byl znovu pod tlakem, domácí kontaktní branka nakopla a snaží se za každou cenu o vyrovnání. Zatím se hosté ale drží a mají těsný náskok.
48:10'
Colorado právě vstřelilo branku!
Ale domácí jsou zpátky ve hře. Na kontaktní branku je dostal J. T. COMPHER, jenž zblízka střelou švihem poslal puk pod víko Smithovy klece – 1:2. Laviny tak stále žijí a živí naději na úspěch v tomto duelu. Asistence: Matt Calvert a Matt Nieto.
46:58'
Calgary právě vstřelilo branku!
Nyní už další tlak hostů domácí neustáli a Calgary jde do dvoubrankového vedení. DEREK RYAN clonil před domácí brankou a poté umístil mezi tři tyče střelu Välimäkiho od modré čáry – 0:2. Asistence: Juuso Välimäki a Matthew Tkachuk.
46:10'
Stále se hraj velmi svižný hokej, akce střídají akce. V té další se nyní ocitli znovu domácí hráči, ale na Smithe si nepřišli stejně tak jako o chvilku později hosté před Grubauerem.
45:22'
Obrana Avalanche nepustila hosty do zakončení před Grubauerem a na druhé straně pak Laviny založily další akci, po ní však byl Landeskog neúspěšný.
44:10'
Wilson nahrával puk na levou stranu, tam však nebyl nikdo z jeho spoluhráčů a do své moci ho získali hosté. Jenže se jim ho nepovedlo vytěsnit mimo a domácí stále útočili. Smith tak musel znovu jistit prostor u své svatyně.
43:46'
Mikko Rantanen nebezpečně vystřelil před Smithem a ten musel opět zasahovat. Dalším zákrokem drží těsný náskok a také nulu na svém kontě. Hra je přerušena.
42:52'
Další jedovka domácích končí na Smithovi, ten byl znovu pod tlakem, ale ustál ho. Poté hráči Flames míří zase do útočného pásma a v pozoru musí být soupeř.
41:31'
Po levé straně se do útočného pásma prodral Johnny Gaudreau, jeho táhlá střela z levého kruhu pak nechala vyniknout Grubauera, jenž si připsal také zákrok.
40:52'
Na druhé straně ale Smith zasahovat musel proti jedovaté střele Colorada. Hosté si tak mohli oddychnout a stále vedou.
40:20'
Hosté se hned v úvodu třetí třetiny dostali do pásma soupeře a zahrozili před Grubauerem, ten nakonec nemusel zasahovat.
40:01'
Začala třetí třetina.
Střely na branku: 33 – 25
Také druhé dějství je za námi. V něm se hosté hned na začátku ujali vedení, když se trefil Elias Lindholm. Ten vystřelil z vrcholu pravého kruhu a nakonec procedil kotouč za Grubauerova záda. Hosté měli poté další velký tlak, ve kterém však své vedení nenavýšili. V závěru zase byli hodně aktivní hráči Colorada, kteří orazítkovali tyčku Smithovy klece a v samotném závěru pak zasahoval bravurně Smith, jenž tak stále drží naděje Plamenů. Uvidíme, co nám přinese třetí část hry, která začne přibližně v 6:05.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:50'
Kotouč je stále ve středním pásmu a už to vypadá, že se nic v této části hry nestane.
39:15'
Domácí nyní zatopili před hostující brankou. Unavení obránci Flames už byli na ledě dlouho a ve zbytku sil poslali puk do středního pásma, poté odcházejí střídat.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
37:47'
Colin Wilson pohotově pálil zblízka z pravé strany a fantasticky zakročil Smith, který nyní notně svůj tým podržel. Jen díky němu Calgary stále vede.
37:13'
Obranný zákrok hostů znamenal zisk kotouče a přesun před branku Colorada. Ale opět na Grubauera nešla žádná střela.
36:27'
Hraje se hokej nahoru dolů, před chvílí byl zase v akci Smith, jenž pokryl dvě tvrdé střely domácích. Ti se tak znovu nedostali ke kýženému vyrovnání.
35:53'
Až nyní Lindholm, jenž z pravé strany minul pravou tyč Grubauerovy branky.
35:19'
Flames operují před domácí brankou, znovu musí být Grubauer ve střehu. Nakonec však nemusel zasahovat, hosté na něho nevyslali žádnou střelu.
34:41'
A znovu šance domácích, kterou zastavil dalším zákrokem Mike Smith a hra je přerušena. Vhazovat se bude po jeho levé ruce, ale až po další komerční přestávce.
34:29'
Obrovská šance domácích. Z levé strany střílel Mikko Rantanen a orazítkoval tyč Smithovy klece! Laviny tak nebyly daleko od vyrovnání!
33:43'
Domácí zatopili znovu před hostující brankou, ztroskotali však na dalším pozorném Smithově zákroku. Hosté se tak vymanili z dalšího menšího tlaku domácího Colorada.
33:15'
Hamonic vybojoval za vlastní brankou puk a snažil se ho dostat z pásma. Jenže to se mu nepovedlo a Laviny zaútočily. Poté už musel Smith zasahovat znovu.
32:41'
Na druhé straně musel být pozorný Mike Smith, jenž po delší době musel zasahovat proti teči domácího hráče. Hosté pak hne míří znovu do útoku.
32:10'
A hned po buly se celá situace opakuje znovu. Grubauer chytil další pokus Calgary a zastavil hru. Vhazovat se bude opět po jeho levé ruce.
32:06'
Travis Hamonic po vhazování v útočném pásmu vyslal jedovku z pravé strany a tu pokryl Grubauer. A ten zase přerušuje hru.
31:29'
Po dalším jeho zákroku je hra přerušena a po další reklamní pauze se bude znovu vhazovat v jeho těsné blízkosti.
31:24'
Noah Hanifin vyslal z levé strany tvrdou ránu a ta končí opět na Grubauerovi. Nutno podotknout, že hosté jsou nyní hodně aktivní a vytvářejí si před jeho brankou tlak. Brankář Avs je však pozorný.
30:24'
Obrana Calgary dostala puk pod kontrolu a poté hosté založili postupný útok. Domácí ale byli pozorní a nedovolili hráčům Flames zakončit před Grubauerem.
29:50'
Takřka v polovině základní hrací doby stále vedou hosté rozdílem jediné přesné trefy a snaží se o pojistku. Domácí hráči jim to však zatím neumožňují.
29:18'
Proti další střele hostů zasahoval Grubauer a podržel tak svůj tým. Poté domácí vyhodili puk ze středního pásma až před branku hostů. Ti tak začínají další akci od Smithe.
28:42'
Sean Monahan to zkoušel zblízka před Grubauerem, avšak jeho snaha byla neúspěšná. Nicméně hosté stále drží útočné pásmo a kombinují před domácí brankou.
28:08'
Je to tak, Lindholm je na ledě a už se zapojuje do hry. Hosté jsou tak v plném počtu.
27:44'
Další vyhození puku hosty až k brance Colorada a už to vypadá, že Calgary své oslabení zvládne.
26:57'
Calgary získalo kotouč v obranném pásmu a hned ho hosté vyhodili až před branku domácích. Šetří tak velmi cenné vteřiny ze svého oslabení.
26:18'
Gabriel Landeskog clonil před hostující brankou, poté se snažil tečovat střelu spoluhráče, ale neúspěšně. Puk má pod kontrolou Smith a raději hru pozastavil.
26:08'
Nyní následuje komerční přestávka, po ní začne přesilová hra domácího celku.
26:08'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Elias Lindholm – 2 min., nedovolené bránění).
25:35'
Další nebezpečí před brankou hostů, Smith zasáhl a hodně tak svůj tým podržel. Stále tak hosté drží jednobrankový náskok.
25:16'
Hosté se hned snažili o další zakončení, jenže to se neujalo. Hned na druhé straně vystrašil Smithe jeden z domácích hráčů a ten raději pak přerušil hru.
23:25'
Calgary právě vstřelilo branku!
Tak to byla velmi rychle využitá přesilová hra hostů. Giordano našel přihrávkou ELIASE LINDHOLMA, který z vrcholu pravého kruhu vystřelil. Grubauer sice zasahoval sklapnutím svých betonů, avšak nakonec mu kotouč proplul za jeho záda – 0:1. Asistence: Mark Giordano.
23:19'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Erik Johnson – 2 min., vysoká hůl).
23:17'
Elias Lindholm znovu nebezpečně vystřelil a po jeho pokusu srazil Philipp Grubauer puk do rohu kluziště.
22:38'
Grubauer zapsal další zákrok proti pohotové střele Bennetta. Hosté se stále snaží o vstřelení branky, ale to se jim zatím nedaří.
22:12'
Juuso Välimäki střílel od modré čáry a jeho pokus se dostal jen ke Grubauerovi, jenž v pohodě zasáhl. Hned na to poslal své spoluhráče do další útočné akce.
21:37'
Hned na začátku druhé třetiny byly k vidění akce na obou stranách, znovu se však skóre nemění. Nyní jsou u kotouče domácí a míří do útočného pásma.
20:01'
Začala druhá třetina.
Střely na branku: 15 – 13
První třetina je za námi. V ní jsme branku neviděli, oba celky si ale vypracovaly šance, oba gólmani jsou však ve svých brankovištích zatím pozorní. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina, která začne přibližně v 5:10.
20:00'
První třetina skončila.
19:45'
Síly na ledě se vyrovnaly a nyní z levé strany pálil Mikael Backlund, jenž pořádně provětral betony Philippa Grubauera.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:59'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Tyson Jost.
18:51'
A další osvobození Calgary, které zase dostalo puk až před Grubauera. Avalanche tak musejí zakládat další akci od svého brankáře.
18:10'
TJ Brodie zachytil v prostoru mezi kruhy kotouč a hned ho poslal až před domácí branku. Hosté tak pošetřili cenné vteřiny ze svého oslabení.
17:44'
Jako první hrají přesilovou hru domácí hráči a už se usadili v pásmu Calgary. Smith proti první přesilovkové akci Colorada zasáhl bleskově lapačkou a nechal hru raději přerušit.
17:27'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (TJ Brodie – 2 min., sekání).
17:20'
Střely na branku: 12 – 12
17:02'
Zakázané uvolnění Calgary stěhuje hru znovu před brankáře Mikea Smithe. Vhazovat se bude po jeho levé ruce. Domácí tak získali zadarmo útočné pásmo.
16:09'
Michael Frolík si najížděl po pravé straně do útočného pásma, tam jeho střela skončila pro změnu na brankáři Grubauerovi. Akce tak vystřídá akci, do té další jdou totiž zase domácí hokejisté.
15:35'
A hned musel ošetřený Mike Smith zasahovat betony po střele Carla Söderberga a puk vytěsnil do rohu kluziště.
15:22'
Smith po dalším zákroku utrpěl nějaké zranění nohy, zřejmě kolene, když na něho v pádu letěl Sven Andrighetto. Nyní už je u něho lékař a vypadá to, že by měl být v pořádku.
14:59'
Giordano musel hasit nebezpečí, když před ním střílel jeden z domácích. Hosté akci Colorada ustáli a nyní se snaží dostat se zase zpět do útočného pásma.
14:38'
Další komerční pauza.
14:38'
Rasmus Andersson vyslal o modré čáry přízemní střelu, kterou kryje znovu Philipp Grubauer. Po jeho zákroku je pak hra přerušena a vhazovat se bude po jeho levé ruce.
14:02'
Gabriel Bourque jen tak tak zachytil puk u modré čáry a ten se tak neocitl ve středním pásmu. Akce Colorada pokračovala dále, jenže obrana Flames je nepustila do zakončení.
13:08'
Další nepřesná střela domácích znamenala zisk puku pro Plameny. Těm se, ač jsou hodně aktivní, zatím nedaří vsítit úvodní branku zápasu.
12:05'
Střela Colina Wilsona orazítkovala pouze zadní mantinel a puk získali opět hosté. A už se tlačí zase před Grubauerovu klec.
11:10'
Nemeth neudržel kotouč v pásmu Avalanche a díky tomu se Calgary udrželo před brankou Grubauera. Jenže nevyslali žádnou pořádnou střelu a znovu se tak vrací před svou branku, kam míří soupeř.
10:58'
Následuje další komerční přestávka.
10:11'
Nikita Zadorov zadovkou poslal puk do mezikruží ve vlastním obranném pásmu, tam ho sebral Johnson a hned ho vytáhl do neutrální zóny. Avalanche tak mohou jít opět útočit.
09:57'
Puk po střele jednoho z domácích letěl směrem ke Smithovi, ten však připravil svou lapačku a černou gumu do ní ukryl. Poté před dotírajícími domácími hráči raději přerušil hru.
09:21'
Oba celky jsou už v plném počtu.
08:51'
Z pravé strany šla na Philippa Grubauera další střela, kterou brankář Colorada vytěsnil mimo a jeho spoluhráči pak dostávají puk z obranné třetiny.
08:25'
Od vlastní branky zakládali další akci domácí Avs, znovu ale před Smithem nezahrozili. Agilní hosté pak získali kotouč a opět ho zavážejí do útočného pásma.
07:51'
Při hře ve čtyřech hráčích na obou stranách nyní zahrozili domácí, avšak hosté další nebezpečí ustáli a po zisku puku jdou opět do útoku.
07:21'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Alexander Kerfoot – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Elias Lindholm – 2 min., hrubost).
07:21'
A hned se zastavuje znovu. Uprostřed hřiště se strhla potyčka mezi hráči obou táborů. Sudí od sebe kohouty odtrhli a uvidíme, zda postačí domluva, nebo zda se bude vylučovat.
06:50'
Giordano pálil od modré čáry a jeho pokus před Grubauerem tečoval Matthew Tkachuk. Domácí gólman zasáhl a znovu podržel svůj tým. Hra je přerušena a vhazuje se po jeho pravé ruce.
06:15'
A hned domácí čelili další šanci Colorada. Smith vše vyřešil a hned rozehrávkou poslal své spoluhráče do další útočné akce.
06:07'
Následuje první komerční přestávka.
06:07'
Andrew Mangiapane číhal v mezikruží, ale nakonec se přihrávky nedočkal. Akce Calgary tak skončila velmi rychle. A hned na to na opačném konci kluziště musel proti nebezpečné střele zasahovat Smith.
04:50'
Hosté sice dostali puk do útočného pásma, záhy o něj přišli. Do akce se tak vydali hokejisté Colorada, ale i oni si dobře nepočínali. Flames jsou tak znovu u puku.
03:55'
Závar před hostující brankou ale gólem nekončí. Nicméně domácí stále obléhali pásmo Calgary a Smith po střele Nathana MacKinona musel opět zasahovat. Poté raději přerušil hru.
03:12'
Obrana Colorada dojela kotouč za vlastní brankou a domácí šli do rychlé akce před branku hostů. Sven Andrighetto si nabruslil ze středního pásma na levý kruh a poté svou střelou poslal kotouč do Smithovy lapačky.
03:06'
Zakázané uvolnění Flames a hra se stěhuje před branku Mikea Smithe. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
02:25'
A další zákrok Grubauera. Hosté vědí, že dnes musí zvítězit, aby soupeři nedovolili mečbol a od úvodních minut jsou hodně aktivní směrem k domácí brance.
02:05'
Začalo se velmi útočně, další akce Calgary končí na Grubauerovi, který vykryl další střelu Marka Giordana. Kapitán Flames tak vyslal další nebezpečnou střelu od modré čáry.
01:29'
Matt Nieto nyní zahrozil před hostující brankou. Někdejší Žralok ze San Jose tak donutil brankáře Smithe k prvnímu zákroku a znovu je hra pozastavena.
00:45'
Hned na to šli do útoku domácí, ale před brankou Smithe nic nevymysleli. Pak ztratili puk a s ním už na druhou stranu míří opět hosté z Calgary.
00:29'
Hosté se hned po vhazování dostali ke kotouči a uhnízdili se v pásmu Colorada. Od modré čáry pálil Mark Giordano a do prvního zákroku se jal Grubauer. Hra je přerušena.
00:01'
Utkání právě začalo.
Na ledě v Pepsi Centru v Denveru je vše připraveno a vyslechneme si hymny obou zemí. Nejprve tu kanadskou, poté přijde na řadu americká.
Předpokládané sestavy:

Colorado Avalanche: Grubauer (Varlamov) – E. Johnson, Cole, Barrie, Zadorov, Nemeth, Makar – Kerfoot, MacKinnon, Landeskog – Rantanen, Söderberg, C. Wilson – Calvert, Compher, Nieto – G. Bourque, Jost, Andrighetto.

Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – Brodie, Giordano, Hamonic, Hanifin, R. Andersson, Välimäki – E. Lindholm, Monahan, J. Gaudreau – Frolík, Backlund, Tkachuk – Neal, Jankowski, S. Bennett – Hathaway, D. Ryan, Mangiapane..
Československá stopa v utkání

Martin Kaut (COL) – farma
Pavel Francouz (COL) – farma
Marko Daňo (COL) – farma

Michael Frolík (CGY)
David Rittich (CGY)
3. zápas série – 2:1 na zápasy

A jak se Coloradu povedlo srovnat nepříznivý vývoj série, v prvním domácím utkání v Pepsi centru neponechali hráči Avalanche nic náhodě a dokázali podruhé za sebou porazit Calgary. Vítězství dali základ už v první části hry, kterou vyhráli 3:0, nakonec se zrodil výsledek 6:2 a najednou je to Calgary, které musí dotahovat ztrátu. Dnes na ledě Colorada udělají Plameny vše pro to, aby sérii srovnaly a do Calgary přivezly nerozhodný stav. Bude to další hodně zajímavý souboj a uvidíme, zda se domácí vypracují k mečbolu, nebo zda Calgary ztrátu dorovná.
2. zápas série – 1:1 na zápasy

Stejně jako v prvním utkání skončila první třetina bez vstřelené branky. Ovšem v osmé minutě se trefil Nieto a poslal Avalanche do vedení. Domácí stihli do konce prostředního dějství srovnat a rozuzlení měla přinést třetí perioda. Jenže nepřinesla. Hokejisté Calgary sice strhli vedení na svou stranu zásluhou Monahana, poslední slovo měl v osmapadesáté minutě Compher, jenž srovnal na 2:2 a vynutil pro Colorado prodloužení. To rozhodl v jeho deváté minutě Nathan MacKinnon a série byla vyrovnána. Za nerozhodného stavu se tak přestěhovala na led Colorada.
1. zápas série – 1:0 na zápasy

Podle předpokladů první duel na ledě v Calgary vyzněl lépe pro Flames, kteří potvrdili roli favorita už ze základní části a po bezbrankové první třetině nakonec Plameny dotáhly zápas do vítězného konce. Ve druhé třetině se ujali vedení 2:0, ve třetí pak hokejisté Calgary přidali další dva góly a slavili tak první bod v sérii. Stejně si chtěli počínat i ve druhém domácím duelu, avšak opak byl pravdou.
Hezké časné čtvrteční ráno přeji všem příznivcům toho nejlepšího hokeje. Základní část NHL je už minulostí a na řadu nyní přišel vrchol, a sice boje o Stanleyův pohár. Prostřednictvím tohoto textového online přenosu se zaměříme na čtvrtý čtvrtfinálový duel v Západní konferenci, a sice mezi týmy Colorado Avalanche a Calgary Flames.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:10.
Aktuální zápasy
Články odjinud