NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Carolina - 25. dubna 2019   01:30

Washington
Washington
02:13' Burakovsky  • 06:23' T. Wilson (Ovečkin, Orlov) • 33:22' Kuzněcov (Hagelin)
3:4
(2:0, 1:2, 0:1 - 0:0, 0:1)
Stav série: (3:4)
Carolina
Carolina
29:51' Aho  (Pesce, Slavin) • 36:37' T. Teräväinen  (Pesce, B. McGinn) • 42:56' J. Staal  (Slavin) • 91:05' B. McGinn  (Williams, Slavin)
Washington
Pollock, Joannette – Shewchyk, MacPherson
Capital One Arena, Washington
18 506 diváků
Carolina

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a přeji hezké ráno.

Dnešní utkání sledovalo 18 506 diváků.
Sedmé utkání prvního kola play-off je u konce a z postupu se nakonec překvapivě raduje outsider z Caroliny, který vyřadil obhájce Stanley Cupu Washington. V celé sérii se až dosud vždy z vítězství radovaly týmy, které hrály doma, až Carolina tohle pravidlo v sedmém duelu zvrátila a vyhrála 4:3. Zápas přitom začal mnohem lépe pro Washington, který po první třetině vedl po brankách Andrého Burakovského a Toma Wilsona vedl 2:0. Po druhé třetině už to bylo jen o gól. Na snížení Sebastiana Aha zareagoval Jevgenij Kuzněcov, ale hosty přiblížil na rozdíl jedné branky Teuvo Teräväinen. Ve třetí třetině pak dokázal už po třech minutách srovnat Jordan Staal, a protože další branka už nepadla, ke slovu se dostalo prodloužení. První dvaceti minut prodloužení nerozhodlo, nicméně jasně navrch měla Carolina, jenže Washington skvěle držel Holtby. I ve druhém prodloužení jako by měla Carolina více sil. Přežila oslabení a poté v 92. minutě utkání rozhodl o postupové euforii Hurricanes tečí Williamsovy střely Brock McGinn.
91:05'
Carolina právě vstřelila branku!
Carolina postupuje do druhého kola play-off, obhájce trofeje Washington naopak končí. O rozhodující trefu se výrazně přičinil muž s přezdívkou Mr. Game 7 Justin Williams, jehož střelu z pravé strany tečoval za Holtbyho záda BROCK MCGINN. Asistence: Justin Williams, Jaccob Slavin.
90:53'
Carolina byla dlouho v útočném pásmu, nakonec její tlak přerušil až Holtby, který chytil nahození z pravé strany.
89:56'
A jednička Capitals si poradila následně i s dravým průnikem Foegela.
89:26'
Justin Williams mohl potvrdit své kouzlo v sedmých zápasech, ale Hotlby jeho ránu z pravého kruhu vyrazil.
88:15'
Greg McKegg znovu střílel, tentokrát z rychlé jízdy. Holbyho ale opět nepřekonal.
87:41'
Greg McKegg střílel z pravé strany z rychlé otočky, ale jeho střela nebyla přesná.
86:21'
Dougie Hamilton zkusil štěstí střelou od pravého hrazení, ale rozvlnil pouze boční síť.
85:02'
Na druhé straně předvedl nepřesvědčivý zákrok Holtby, protože mu puk vypadl. Mohl být rád, že nikdo nepřispěchal s rychlou dorážkou.
84:48'
Jakub Vrána mohl znovu rozhodnout, ale trefil svou střelou tyčku!
84:18'
Niskanen špatně rozehrával a byl to tentokrát pro změnu Holtby, kdo své mužstvo podržel.
84:07'
Eller objel branku a dostal se do zajímavé šanci. Dorážet se ještě snažil Jakub Vrána, ale k puku se nakonec nedostal.
84:02'
82:59'
Carolina opět dokázala vyhodit puk. Washington ho tak musí znovu zavážet do útočného pásma.
82:50'
Oddechový čas pro domácí.
82:37'
Carolina zatím tohle oslabení zvládá, dokázala vyhodit puk.
82:02'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Saku Mäenalanen – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
81:47'
Lars Eller za brankou přišel o kotouč, ale ani Carolina se daleko nedostala.
80:55'
Washington je v první minutě aktivnější, ale zatím si jen hledá prostor na zakončení.
80:01'
Začalo druhé prodloužení.
Druhé prodloužení začne přibližně v 5:16.
Ani první prodloužení nerozhodlo, stav 3:3 mezi Washingtonem a Carolinou trvá a pokračovat se tak bude druhým prodloužením. V tom prvním byla rozhodně lepším týmem hostující Carolina, která si vytvořila pár hodně slibných šancí, ale Holtby svůj tým skvělými zákroky podržel. Jeden důležitý zákrok na kontě měl také Mrázek, když maskou zastavil Ovečkinův tvrdý projektil.
80:00'
Prodloužení skončilo.
79:53'
A ještě jeden icing v podání Capitals, kteří tak znovu nemohou střídat.
79:46'
Nahození Orlova skončilo zakázaným uvolněním, takže se bude vhazovat ped Holtbym.
79:40'
Tentokrát se píská kvůli postavení mimo hru Washingtonu.
79:28'
Hra je přerušena kvůli zásahu puku vysokou holí. Vhazovat se bude ve střední třetině.
78:35'
Lucas Wallmark nabíjel v situaci dva na jednoho Sebastianu Ahovi, ale finský kanonýr tentokrát nesplnil svou pověst.
78:12'
Mrázek je možná mírně otřesený, ale už je zase připravený čelit dalším střelám Washingtonu.
78:12'
Alexandr Ovečkin zvedl hlavu ke stropu arény, když nevyužil velkou šanci k rozhodnutí. Trefil z pravého kruhu tvrdou ranou Mrázka do masky.
76:56'
Hosté znovu vhazování vyhráli, ale sami se vyhnali z útočného pásma.
76:54'
Hned po vyhraném vhazování střílel od modré čáry Calvin de Haan. Holtby předvedl jistý zákrok.
76:18'
Wilson zatáhl kotouč do útočného pásma, ale tam byl proti přesile, takže nemohl nic vymyslet.
75:15'
Píská se zakázané uvolnění Washingtonu.
74:53'
Rychlou ranou z pravé strany se prezentoval Nicklas Bäckström, ale netrefil branku.
74:26'
Teuvo Teräväinen dostal přihrávku trochu za sebe, jinak by se ocitl ve velké šance, kterou pro něj chtěl vytvořit Greg McKegg.
73:28'
Tentokrát už zakročit Holtby proti další ráně od modré musel a betonem to zvládl.
72:48'
Slavin střílel od modré čáry a Holtby toho moc vidět nemohl. Nakonec ovšem zasahovat ani nemusel.
71:48'
Washington jel do rychlého brejku a z levého kruhu střílel Eller. Mrázek musel poprvé v prodloužení zasahovat a zvládl to.
71:31'
Carolinu v postupu vpřed zastavilo postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
70:38'
Na druhé straně pak pálil Warren Foegele, jeho rána však byla sražena vedle.
70:14'
Jevgenij Kuzněcov projel skoro přes celé kluziště a vypálil a jen těsně minul Mrázkovu klec.
69:48'
Rozehrávka Hurricanes byla nepřesná a je to zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude před Petrem Mrázkem.
68:40'
Carolina pokračuje ve své aktivitě a svírá Washington před Holtbym.
68:10'
Teuvo Teräväinen nabil na modrou Faulkovi a Holtby opět předvedl jistý zákrok.
67:19'
Z pravé strany střílel nebezpečně Chandler Stephenson a blízko k dorážce měl Kuzněcov, jenže na puk nakonec nedosáhl.
66:49'
Po špatné Orlovově rozehrávce se dostal k puku Aho, ale jeho přihrávka před branku nikoho nenašla.
65:41'
Pálil Calvin de Haan a pak ještě dorážel Brock McGinn. Holtby ale znovu skvělými zákroky své mužstvo podržel.
65:17'
Holtby nechtěl riskovat, a tak raději pokryl kotouč u levé levé tyče. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
64:40'
Teuvo Teräväinen zkusil nečekanou střelou zaskočit Holtbyho, ale brankář Washingtonu byl připraven a kotouč vyrazil.
63:47'
Carolina je zatím v prodloužení aktivnějším týmem a znovu směřuje dopředu.
63:17'
Kotouč vypadl ze hry, vhazovat se bude ve středním pásmu.
62:18'
Holtby byl znovu v akci pokryl nahození Justina Williamse od modré čáry.
62:11'
Holtby se ocitl pod obrovským tlakem a musel předvést několik zákroků a měl i štěstí. Před branku se nejprve natlačil Nino Niederreiter a pak ještě dorážel Teuvo Teräväinen.
61:35'
Z levého kruhu vystřelil Warren Foegele avšak jen do středu branku, kde měl situaci pokrytou Holtby.
60:52'
Aho nebezpečně tečoval nahození spoluhráčů, ovšem Holtby dokázal skvěle zasáhnout.
60:01'
Prodloužení začne přibližně v 4:23.
Třetí třetina je u konce a protože stav utkání mezi Washingtonem a Carolinou je nerozhodný 3:3, bude muset o postupujícím do druhého kola rozhodnout prodloužení. Ve třetí části utkání padla jediná branka a vstřelil ji veterán Jordan Staal rychlou střelou zápěstím z pravého kruhu. V závěru mohl vrátit vedení na svou stranu Washington, ale puk už za Mrázkovými zády odpálil na poslední chvíli do bezpečí Brock McGinn.
60:00'
59:35'
Carolina je stále v tlaku v útočném pásmu, ale zatím se nedokázala dostat do zakončení.
59:14'
Holtby podržel puk ve své moci a bude se tak vhazovat před brankou Caps.
58:32'
Mrázek už byl v podstatě překonaný, ale na poslední chvíli puk před brankovou čárou odpálil Brock McGinn.
56:38'
Washington se tentokrát ubránil poměrně bez problému a vyváží puk z obranného pásma.
55:55'
Saku Mäenalanen se dostal z ničeho nic k puku před brankou a Holtby měl co dělat, aby ho svými betony vychytal.
54:45'
Wilson ještě udržel puk v útočném pásmu, ale jen ho nahodil a jeho spoluhráči střídají.
53:28'
Washington teď dvakrát Mrázkovi pořádně zatopil, ale znovu ho nedokázal překonat a tak trvá nerozhodný stav.
52:52'
Aha byl u mantinelu přibrzděn, takže se k puku v útočném pásmu nedostal a hrát budou domácí.
50:52'
Brett Connolly mohl zase Washingtonu vrátit vedení, ale Mrázka nepřekonal. Český brankář teď svůj tým podržel.
49:45'
Slavin už má dnes na kontě tři asistence, ale branku k nim nepředal, jeho střela od modré na branku neprošla.
48:52'
Mrázek raději po nahození Kuzněcova nerozehrával. Ani on nechce zbytečně riskovat.
48:20'
Aho zavezl kotouč do pásma, ale nedokázal nikomu přesně předat puk, takže na tahu bude Washington.
46:40'
Dá se očekávat, že zbytek třetí třetiny už se nebude hrát v tak bláznivém tempu. Jakákoliv chyba by totiž týmům mohla ukončit sezónu.
45:27'
Proti následné ráně Matta Niskanena už musel český brankář zasahovat a předvedl skvělý zákrok lapačkou.
45:19'
Orlovova přihrávka na branku Caroliny neprošla.
44:28'
Mrázek byl včas vyjetý ven z branky a před Burakovským odpálil kotouč do rohu.
43:35'
Carolina se tentokrát spokojila jen s vyhozením tak, aby to nebyl icing.
42:56'
Carolinase vrací do utkání, je vyrovnáno! Prosazuje se zkušený JORDAN STAAL, který překonal Holtbyho rychlou a přesnou střelou zápěstím z pravého kruhu. Ve třetí třetině tak začínáme de facto od začátku, ale lepší psychické rozpoložení je rozhodně na straně hostů. Asistence: Jaccob Slavin.
41:50'
Třetí třetina se zraje zatím ve velkém tempu. Na druhé straně zakončoval Warren Foegele, ale Holtby zasahovat nemusel.
40:32'
Aho se dostal málem do velké šance, ale k dorážce se nakonec nedostal.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 3:36.
Druhá třetina je minulostí a Washington v sedmém kole série 1. kola vede nad Carolinou už jen 3:2. Hurricanes předváděli rozhodně lepší hokej než v první části. Po deseti minutách se prosadil v oslabení Sebastian Aho. Na to dokázal ovšem Washington rychle zareagovat, po brance
Jevgenije Kuzněcova se vrátil do dvou brankového vedení. To si ale neudržel dlouho, protože o tři minuty později dokázal Holtbyho překonat Teuvo Teräväinen a zařídil tak, že třetí třetina ještě bude pořádně dramatická.
40:00'
39:32'
Kotouč opustil hrací plochu, takže se bude vhazovat před Holtbym.
38:40'
Carolinu snížení nabudilo a Washington je poprvé v utkání týmem, který se musí převážně bránit.
37:10'
Carolina ujížděla do brejku dva na jednoho, ale Aho nevystřelil a ani nepřihrál a přišel o puk.
36:37'
Opět je sníženo, Carolina znovu prohrává jen o gól! Díky skvělé Ahově práci se kotouč dostal před branku až na hůl TEUVA TERÄVÄINENA. Holtby nereagoval dost rychle a na rychlé Teräväinenovo zakončení nestačil. Asistence: Brett Pesce, Brock McGinn.
35:59'
Mrázek pokryl nahozený kotouč a už nestihl rozehrát, takže se bude vhazovat po jeho pravici.
34:57'
Nic Dowd se jednoduše dostal do pásma a hned od modré vystřelil. Holtby nemohl rozehrát, takže Carolina alespoň získala vhazování v útočném pásmu.
33:22'
Washington právě vstřelil branku!
JEVGENIJ KUZNĚCOV se poprvé v letošním play-off konečně prosazuje a dostává Washington do vedení 3:1! Ruský šikula si počkal na ideální okamžik, vystřelil mezikruží a ranou do pod horní tyčku překonal Mrázka. Asistence: Carl Hagelin.
31:58'
Z pravého kruhu střílel domácí kapitán Ovečkin, ale jeho pokus byl sražen mimo.
31:46'
Washington je i dál velice aktivní a snaží se znovu odskočil na rozdíl dvou branek. I druhá formace domácích hosty zatlačila, ovšem neprosadila se.
30:35'
30:22'
Na druhé straně mohl vrátit domácím dvoubrankový náskok Eller, ale jeho střela nakonec nebyla přesná.
29:51'
Hosté už prohrávají jen o jednu branku, snižují ve vlastním oslabení. SEBASTIAN AHO dostal přihrávku do útočného pásma. Jeho nahození Holtby trestuhodně jen vyrazil před sebe a toho mladý Fin využil a další střelou už brankáře Capitals překonal. Asistence: Brett Pesce, Jaccob Slavin.
29:30'
Washington se už usadil v útočném pásmu, ale zatím v této přesilovce Mrázka neprověřil.
28:35'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jordan Martinook – 2 min., podrážení).
27:57'
Po rychlé akci Caroliny zakončoval Nino Niederreiter, ovšem Holtby předvedl další výborný zákrok.
27:49'
Mrázek byl znovu v akci, tentokrát rozehrával zpoza branky.
26:50'
Z pravé strany střílel z úhlu ruský útočník Capitals Jevgenij Kuzněcov, ale Mrázek si prostor u své pravé tyče pokryl.
25:23'
Carolina se sice dostala do útočného pásma, ale skvělý obranný zákrok předvedl Matt Niskanen a získal puk.
23:42'
Vrána našel na levém kruhu Ovečkina, ale ten nedokázal přihrát na Kuzněcova.
23:08'
Mrázek musel povyjet z branky, aby byl první u dlouhé přihrávka Capitals a zvládl to.
21:49'
První formace Washingtonu opět zatlačila Carolinu v jejím obranném pásmu.
21:21'
Hra je opět přerušena, protože kotouč skončil na střídačce Hurricanes.
21:04'
Mrázek si poradil Wilsonovou střelou z pravé strany. Vhazovat se bude pře českým gólmanem.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 2:41.
První třetina už je minulostí a mnohem lépe se povedla domácímu Washingtonu, který vede 2:0. Domácí byli v první části utkání aktivnějším celkem a Mrázek měl víc práce než jeho protějšek Holtby. Už ve třetí minutě se domácí dostali do vedení, když se prosadil přesnou střelou z mezikruží André Burakovsky. V sedmé minutě Washington zvýšil na dva nula, tentokrát se po parádní Ovečkinově individuální akci prosadil Tom Wilson.
20:00'
19:57'
Tři sekundy před koncem první třetiny se ještě píská zakázané uvolnění Caroliny.
19:35'
Tentokrát Staal tečoval střelu Faullka z pravé strany, ale Holtbyho změnou směru puku nepřekonal.
19:25'
Teuvo Teräväinen ještě rychlý protiútok Caroliny vylepšoval přihrávkou na Staala, ale ten se do zakončení nedostal.
19:13'
Po Ovečkinově nahození kotouč opustil hrací plochu a vhazovat se bude ve středním pásmu.
18:58'
18:13'
Ahova střela byla zablokovaná a Washington se poté znovu osvobodil.
17:42'
Mnohem nebezpečnější byla střela Hamiltona z pravé strany, ale ani ta Holtbyho nepřekonala a posléze domácí vyhodili.
17:05'
Po vyhraném vhazování střílel od levého mantinelu Lucas Wallmark, ale branku netrefil a hosté tím ztratili útočné pásmo.
16:58'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Nicklas Bäckström – 2 min., nedovolené bránění).
16:25'
Po zakázaném uvolněn se bude vhazovat v obranném pásmu Washingtonu.
15:46'
Faulk tečoval puk mimo hrací plochu. Na programu je komerční přestávka.
15:39'
15:28'
Faulk dokázal znovu vyhodit puk a tohle oslavení už nejspíš hosté zvládnou.
15:03'
Nakonec se přeci jen Hurricanes povedlo vyhodit a jejich hráči stihnou vystřídat.
14:53'
Washington dál drží útočné pásmo a Carolina je pod velkým tlakem.
14:33'
Z dobré pozice z pravé strany tvrdě pálil John Carlson, ale branku netrefil.
14:10'
Carolina se zatím brání v oslabení dobře, drží kotouč mimo své obranné pásmo.
13:39'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Greg McKegg – 2 min., hákování).
13:38'
Po Vránově přihrávce se dostal ke kotouči Jonas Siegenthaler. Ten ovšem zakončovat nemohl, protože byl faulovaný. Washington si dnes poprvé vyzkouší přesilovku.
12:48'
Smith-Pelly hledal před brankou Chandlera Stephensona, ale ten nakonec prudký pas nedokázal nasměrovat na branku Caroliny.
12:17'
Do dobré šance se torhu z ničeho nic dostal Warren Foegele, nejproduktivnější hráč Caroliny v play-off. Z pravé strany ovšem Holtbyho nepřekonal.
11:14'
Washingtonu se tentokrát nepovedl přechod do útočného pásma, píská se postavení mimo hru.
10:07'
Mrázek už byl téměř překonaný, ležel už na ledě, ale Ovečkin ani nikdo jiný do jeho branky kotouč dostat tentokrát nedokázal.
09:46'
Jevgenij Kuzněcov dostal dobrou přihrávku před branku od Smitha-Pellyho, ale zakončení mu nevyšlo ideálně.
09:19'
Eller je dnes aktivní a po rychlé otočce z levého kruhu vystřelil. Nebyl však přesný.
07:43'
Carl Hagelin dostal dobrý puk do tandemu, ale z levého kruhu ještě místo zakončení přihrával a domácí nakonec Mrázka vůbec neohrozili.
06:23'
Výborný vstup domácích do utkání pokračuje, Washington vede už 2:0. Na druhé brance má obrovskou zásluhu kapitán Caps Ovečkin, který krásnou stahovačkou obešel Slavina a pak před odkrytou branku předložil puk TOMU WILSONOVI. Mrázek se přesouval marně a nakonec podruhé inkasoval. Asistence: Alexandr Ovečkin, Dmitrij Orlov.
05:20'
Sebastian Aho byl velice blízko vyrovnání, ale jeho obrovskou šanci vychytal betonem Holtby.
04:43'
Burakovsky na modré dobře našel Nicka Jensena, který hned pálil, ale zlomil při tom hokejku.
03:58'
Williams se dostal poprvé v dnešním zápase ke střele, ale domácí dokázali jeho pokus zablokovat.
03:28'
Po vyhraném vhazování střílel od modré čáry Dougie Hamilton, ovšem Holtbyho nezaskočil.
03:24'
Po zakázaném uvolnění Washington se opět vše přesunuje před Holtbyho.
03:16'
Kotouč vypadl ze hřiště, vhazovat se bude před brankou Capitals.
02:13'
Skvělý start pro Washington, domácí jdou z první větší šance do vedení! Obrana Caroliny se dostala pod tlak, k puku se dostal ANDRÉ BURAKOVSKY, nabruslil si mezi kruhy a přesně mířenou střelou do horního růžku překonal Mrázka. Bez asistence.
01:50'
Lars Eller získal v útočném pásmu puk, ale nakonec se mu nepovedlo přesně zakončit.
00:30'
Hosté začal aktivně a hned Holtbyho pozornost střelou od modré prověřil Dougie Hamilton. Produktivní obránce ovšem Holtbyho nepřekonal.
00:01'
Hymna je již minulostí a startu utkání už tak nic nezbývá.
Hráči obou mužstev už jsou v aréně a nyní si vyslechnou hymnu Spojených států.

Washington Capitals: Holtby (Copley) – Carlson, Siegenthaler, Niskanen, Orlov, Jensen, Orpik (A) – T. Wilson, Bäckström, Ovečkin (C) – Hagelin, Kuzněcov, J. Vrána – Connolly, Eller, Burakovsky – Smith-Pelly, Dowd, Stephenson.

Carolina Hurricanes: Mrázek (McElhinney) – D. Hamilton, Slavin, Faulk (A), Pesce, T. van Riemsdyk, de Haan – T. Teräväinen, Aho, Niederreiter – Williams (C), J. Staal (A), B. McGinn – Martinook, Wallmark, Foegele – Mäenalanen, McKegg, P. Brown.

Rozhodčí: Pollock, Joannette – Shewchyk, MacPherson.
Průběh série

1. zápas WAS – CAR 1:0
První utkání série zvládl lépe Washington, který už po první třetině vedl 3:0 a i když se povedlo ve třetí části Carolině snížit na rozdíl jedné branky, vyrovnat se jí už nepovedlo a Caps se naopak ještě jednou trefili do prázdné branky.

2. zápas WAS – CAR 2:0
I druhé domácí utkání Washington zvládl, ačkoliv to měl ještě těžší než v tom prvním. I tentokrát měli Caps skvělý start a vedli 2:0, ovšem tentokrát Carolina dokázala srovnat. Domácí ve třetí části znovu odskočil do vedení, ale Hurricanes znovu vyrovnali a následovalo tak prodloužení. To nakonec trvalo jen necelé dvě minuty, než ho pro Capitals rozhodl Orpik.

3. zápas WAS – CAR 2:1
První utkání na ledě Caroliny se Washingtonu vůbec nepovedlo. Carolina obhájce titulu k ničemu nepustila, navíc skvěle zachytal Mrázek, který za svá záda nepustil ani jeden puk.

4. zápas WAS – CAR 2:2
I čtvrté utkání série patřilo domácímu týmu. Washington sice předvedl lepší výkon než v předchozím utkání, ale stejně mu to nestačilo. Domácí se dostali do vedení už po sedmnácti sekundách a i když ve druhé části hosté srovnali, ještě před druhou přestávkou se Carolina vrátila do vedení 2:1 a to už nepustila.

5. zápas WAS – CAR 3:2
V pátém zápase série jsme znovu viděli čisté konto, ovšem tentokrát ho vychytal washingtonský Holtby. Jeho spoluhráči naopak Mrázka překonali hned šestkrát, takže i Washington vybojoval mečbol.

6. zápas WAS – CAR 3:3
Ten ovšem nedokázal využít. A to i přesto, že začátek utkání mu vyšel, v první třetině dvakrát vedl. Jenže Carolina vždy našla odpověď a ve třetí třetině pak třemi góly rozhodla. Sérii tak musí rozhodnout až sedmé utkání na ledě Washingtonu.
Carolina Hurricanes

Carolina nepatří mezi hlavní kandidáty na Stanley Cup, mnozí možná ani nečekali, že si tento z většiny mladý a nezkušený tým proklestí cestu až do play-off. Carolině se to ale povedlo, ač musela o vyřazovací boje bojovat až do posledních kol. Základní část Hurricanes nakonec zakončili s devětadevadesáti body na kontě na sedmé místě Východní konference a na čtvrtém místě Metropolitní divize. Nejproduktivnějším hráčem Caroliny v play-off jsou se šesti body kanadský útočník Warren Foegele (4+2), kanadský obránce Dougie Hamilton (3+3) a americký obránce Jaccob Slavin (0+6). Nejlepším střelcem je Foegele.
Washington Capitals

Washington je obhájcem loňského Stanley Cupu, jehož cílem samozřejmě je tuto trofej obhájit. V základní části měl i slabší období, ale o postup fo play-off se nakonec strachovat nemusel a skončil se sto čtyřmi body na třetí místě Východní konference a vyhrál Metropolitní divizi. Nejproduktivnějším hráčem Washingtonu jsou v play-off švédský útočník Nicklas Bäckström s bilancí 5+3 a ruský útočník a kapitán týmu Alexander Ovečkin s bilancí 4+4. Nejlepším střelcem týmu je Bäckström.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu sedmého utkání 1. kola play-off NHL mezi týmy Washington Capitals a Carolina Hurricanes. Zápas se odehraje v Capital One Areně
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.