NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Edmonton - 8. srpna 2020   01:01

Chicago
Chicago
05:16' Saad (C. Murphy, J. Toews) • 07:56' Highmore (Keith, Carpenter) • 48:30' D. Kubalík (J. Toews)
3:2
(2:1, 0:1, 1:0)
Stav série: (3:1)
Edmonton
Edmonton
00:45' J. Archibald  (McDavid, Nurse) • 22:02' Nugent-Hopkins  (Neal, McDavid)
Chicago
Kozari, Pochmara – Racicot, Smith
Rogers Place, Edmonton
Edmonton

To už je z mé strany vše. Někdy příště zase na počtenou!

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 29:45 (12:10, 9:15, 8:20)
Zblokované střely – 21:10
Vyhraná vhazování – 37:32
Trestné minuty – 11:6
Hity – 21:26
Hokejisté Chicaga vítězí nad Edmontonem 3:2 a celkově v sérii triumfovali poměrem 3:1 na zápasy! Postupují tak do 1. kola play off.

Za svůj dnešní úspěch mohou vděčit zejména brankáři Coreymu Crawfordovi, který doteď neměl zrovna oslnivá čísla, ale hlavně ve třetí třetině držel své spoluhráče nad vodou, předvedl v ní 20 úspěšných zákroků a dal jim příležitost vyhrát. Toho se nakonec chopil Dominik Kubalík, který ve 49. minutě zaznamenal postupový gól. Edmonton poté do soupeře bušil, jak to jen šlo, Crawford však za svá záda nic nepustil. Necelé dvě minuty před koncem si Olejáři navíc sami zkomplikovali situaci vyloučením za příliš mnoho hráčů.
Ihned po závěrečné siréně následovala šarvátka. Rozhodčí ale situaci rychle uklidnili a pak už se hráči obou celků sjeli ve středovém kruhu, kde již proběhlo sportovní popřání vítězům ze strany hokejistů Edmontonu.
59:59'
Teď ale měl Nurse na hokejce vyrovnání! V posledním okamžiku se opřel do nahrávky Jamese Neala a branku těsně minul!
59:47'
Darnell Nurse vypálil do bočního oblouku. Tuhle střelu ale Crawford kontroloval.
59:22'
McDavid dostal puk do útočného pásma Edmontonu a Olejáři odvolávají i v oslabení brankáře!
59:01'
Poslední minuta! Russell zablokoval střelu Dacha z levého kruhu.
58:03'
Je tomu tak! Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě a Chicago bude hrát přesilovku. V početní výhodě už může klidně dohrát utkání.
58:03'
Tak tohle je pro Oilers obrovská komplikace! Koskinen mířil z branky, ale mezitím už byl šestý hráč na ledě. Tady by měl přijít trest pro hráčskou lavici Edmontonu! Uvidíme po reklamní pauze...
57:45'
Po Yamamotově přihrávce měl na hokejce vyrovnání Ryan Nugent-Hopkins, ale Crawford byl proti. Brankář Blackhawks později vyrazil také projektil Draisaitla.
56:43'
A mohlo být vymalováno! Dominik Kubalík si naznačením střely položil obránce a následně našel Jonathana Toewse. Proti jeho zakončení se, naštěstí pro Edmonton, stačil přemístit Koskinen!
55:31'
Yamamoto posílal z rohu puk do brankoviště. Nugent-Hopkins nedokázal prudkou přihrávku usměrnit mezi tyče!
54:37'
Obrovský nápor Oilers pokračuje. Nechce se mi věřit, že Chicago tomuhle může odolat...
53:50'
Andreas Athanasiou se na pravém křídle protlačil až do zakončení, které vyrazil Crawford. Dojíždějící Archibald pak na kotouč nedosáhl.
53:13'
Nurse z osy kluziště minul branku Chicaga!
52:33'
Edmontonu bylo odpískáno postavení mimo hru.
51:59'
Ani natřikrát nedostali puk za záda výtečného Crawforda dorážející Nugent-Hopkins a Kassian! Černí jestřábi odolávají náporu soupeře především díky svému brankáři.
51:39'
Crawford kryje také střelu Krise Russella od modré čáry.
51:09'
Corey Crawford předvádí svůj nejlepší výkon v sérii. Draisaitl našel zpoza branky Klefboma, jenž střílel z levého kruhu do těla brankáře Chicaga.
50:16'
Nahození obránce Russella ze středního pásma podržel v lapačce Crawford. Reklamní přestávka.
48:30'
Chicago právě vstřelilo branku!
Tohle je pro Oilers studená sprcha! Blackhawks se po dlouhé době podívali do útočného pásma a hned skórovali. Dominik Kubalík se snažil projít s kotoučem do předbrankového prostoru, v tom mu však zabránil Athanasiou. Puk ale u levého mantinelu dojel opět DOMINIK KUBALÍK, který ho dostal za branku, kde ho vybojoval Jonathan Toews. Ten nahrál právě českému útočníkovi, jenž z levého kruhu nalezl prostor mezi pravou rukou brankáře Koskinena a jeho bližší tyčkou – 3:2. Asistence: Jonathan Toews.
Edmonton ve třetí třetině diktuje tempo hry. Na střely v ní vede 9:2.
47:29'
Jujhar Khaira posílal puk do brankoviště zpoza branky, Crawford ho ale přikryl lapačkou. Následuje reklamní přestávka.
47:19'
Obrana Chicaga nyní zablokovala střelu Darnella Nurse z nebezpečného prostoru.
46:27'
A nyní už jsou Černí jestřábi kompletní.
46:02'
Chicago se teď v oslabení dobře brání a nepouští soupeře do dalších šancí.
45:05'
Connor McDavid v rychlosti objel branku a jen těsně nezasunul puk za brankovou čáru!
44:26'
Oilers hrají o přežití a snaží se o vstřelení vedoucího gólu. Ze svého náporu nyní vytěžili přesilovku za krosček Drakea Caggiuly.
43:27'
Z levé strany vystřelil Oscar Klefbom a Crawfordovi puk vypadl z náručí. Obrovskou šanci však nevyužil Andreas Athanasiou, který bekhendem dorážel do břevna zcela odkryté klece!
43:06'
Navštívenku Duncana Keitha z vrcholu levého kruhu lapil Koskinen, který měl v tu chvíli odkrytý výhled.
42:44'
Zakázané uvolnění Edmontonu.
41:50'
Kubalík je zpátky na ledě, přesilovka Oilers tak skončila.
41:40'
Bekhendová střela McDavida končí ve výstroji brankáře Chicaga.
41:05'
Po pokusu Nugenta-Hopkinse nedokázal dorazit puk za Crawfordova záda Leon Draisaitl!
40:55'
Chicago se znovu osvobozuje.
40:16'
Pokračuje přesilovka Edmontonu při vyloučení Kubalíka. Crawford hned musel vyrážet střelu od modré, jeho spoluhráči pak vyhodili.
Hity – 13:21
Ve druhé třetině se prosadili jen Olejáři a do šaten se tedy odchází za nerozhodného stavu 2:2. Prostřední část začala přesilovkou Edmontonu. Blackhawks paradoxně mohli v oslabení navýšit své vedení, ale David Kämpf samostatný unik proti Koskinenovi neproměnil. Kanadský celek tak trestal dvě sekundy po uplynutí početní výhody, když Neal pohotově vrátil puk před branku a Ryan Nugent-Hopkins srovnal. Další příležitost se Olejářům naskytla krátce poté. DeBrincat byl totiž vyloučen na pět minut za ostrý zákrok na Beara, ale nabídnutou šance zůstala nevyužita i proto, že přesilovku svému týmu zkrátil zbytečným dvouminutovým trestem Nurse. Oba celky pak neproměnily několik gólových šancí a před závěrečnou periodou je tak vše naprosto otevřené.
40:00'
39:56'
Oscar Klefbom se ještě dostal ke střele z voleje, která však končí na výstroji Crawforda.
39:49'
Dominik Kubalík sekl Archibalda a posílá Chicago do čtyř.
38:57'
Série šancí Blackhawks! Dominik Kubalík zakončoval z úhlu bekhendem do bližší tyčky! Poté se Dach zblízka neprosadil proti Koskinenovi a závěrečná střela Jonathana Toewse skončila v lapačce brankáře Oilers.
38:29'
Patrick Kane servíroval kotouč na zadní tyčku, kde na něj těsně nedosáhl Kirby Dach. Ten měl před sebou už prázdnou branku!
38:07'
Po zakázaném uvolnění Olejářů se hra stěhuje před Koskinena.
37:58'
Hráči kanadského celku se dostali do postavení mimo hru. Ještě jedna reklamní přestávka.
37:37'
Caggiula potřeboval střídat a tak jen nahodil puk za branku Oilers.
36:44'
Nugent-Hopkins se snažil překvapit Crawforda střelou od pravého mantinelu k bližší tyčce. Brankář Chicaga puk vyrazil hřbetem lapačky.
36:15'
Tentokrát zahráli na icing hokejisté Chicaga.
35:02'
Zakázané uvolnění Oilers.
34:41'
Connor McDavid teď čaroval tam, kde mu to jde nejlépe – v útočném pásmu. Po jeho přihrávce neprocpal bekhendem puk za roztaženého Crawforda Ryan Nugent-Hopkins a po něm ani Kailer Yamamoto!
34:17'
I Connor McDavid v tomto důležitém zápase svědomitě brání. Nyní se přes něj v rohu kluziště neprosadil Dominik Kubalík.
32:51'
Drake Caggiula střílel do připraveného brankáře Edmontonu. Ten svým zákrokem přerušil hru.
32:02'
Patrick Kane střílel do poloodkryté branky, ale Edmonton zachránil obránce Benning, který puk ve skluzu srazil mimo svatyni svého týmu!
Střely na branku – 15:21
31:43'
Tentokrát ofsajd Chicaga. Čas na další reklamní brejk.
30:49'
Oilers jsou ve druhé třetině výrazně střelecky aktivnější. Pomohly jim k tomu i přesilovky.
30:42'
Kämpf tečoval puk ještě na vlastní polovině. Pískáno je zakázané uvolnění Blackhawks.
30:02'
Po vyhraném buly pálil Nurse. Puk byl sražen mimo hrací plochu.
29:58'
Nugent-Hopkins se před brankou dostal k přihrávce McDavida od zadního mantinelu, Crawford však stačil zareagovat. Brankář Chicaga následně pokryl také střelu Jonese od modré čáry. Následuje reklamní přestávka.
29:16'
Z ostrého úhlu to zkoušel James Neal. Crawford byl na svém místě.
27:33'
Chicago je kompletní.
27:29'
V závěru přesilovky Edmontonu se Crawford natáhl po dělovce Oscara Klefboma. To byl dobrý zákrok brankáře Blackhawks.
27:06'
Draisaitl vypálil po přejetí útočné modré. Crawford byl pozorný a našel puk ve výstroji.
26:51'
David Kämpf zavezl puk do útočného pásma z pravé strany a prověřil pozornost Mikka Koskinena. Finský brankář Edmontonu přerušil hru. Oilers jsou už v plném počtu a mohou tak ještě dohrát přesilovku při vyloučení DeBrincata.
26:02'
Draisaitl poslal puk na modrou, odkud střílel Matt Benning. Jeho pokus zablokovala obrana Chicaga.
25:33'
Zakázané uvolnění Chicaga. Vhazovat se bude před Crawfordem.
25:01'
Connor Murphy prověřil Kooskinena. Ten po jeho střele přerušil hru.
24:48'
Darnell Nurse připravil svůj tým o značnou část přesilovky! Dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
23:44'
Crawford pokryl střely Jamese Neala a Ryana Nugenta-Hopkinse.
22:32'
Alex DeBrincat najel zezadu do obránce Edmontonu Ethana Beara a poslal ho proti hrazení! DeBrincat dostává pětiminutový trest za vražení, Bear odchází do útrob arény, kde absolvuje lékařskou prohlídku. Velká šance pro Oilers na překlopení vývoje utkání na jejich stranu.
22:02'
Edmonton právě vstřelil branku!
Oilers skórovali dvě sekundy po skončení početní výhody! RYAN NUGENT-HOPKINS svou první šanci neproměnil, ovšem James Neal vrátil zpoza branky puk do ohně a to už ho Nugent-Hopkins zblízka uklidil za záda bezmocného Crawforda – 2:2. Asistence: James Neal a Connor McDavid.
21:17'
David Kämpf vypíchl kotouč právě Nugentovi-Hopkinsovi a v oslabení uháněl sám na branku Edmontonu. Zkusil forhendovou kličku, ale Koskinenův pravý beton mu nedovolil skórovat!
20:56'
Po přihrávce Klefboma střílel z levého kruhu Ryan Nugent-Hopkins. Crawfordovu branku ale minul.
20:30'
Murphy měl dost času na to, aby mohl vyhodit. To se mu také podařilo.
20:01'
Druhou třetinu zahájí Edmonton v početní výhodě.
Hity – 7:14
Série mezi Chicagem a Edmontonem rozhodně nenudí. Divákům totiž nabízí to pravé koření hokeje v podobě ofenzivní hry a gólů! První třetina čtvrtého utkání nabídla hned tři zásahy. Už po 45 sekundách hry šli do vedení Oilers. McDavidovu přihrávku zúročil Josh Archibald. Blackhawks se ale z nepovedeného startu zápasu rychle oklepali. V 6. minutě se dostal za brankou k volnému puku Brandon Saad a po rychlém výpadu ho bekhendem zasunul za záda Koskinena. Přesně o 100 sekund později pak Matthew Highmore pohotově tečoval střelu Keitha a Černí jestřábi už dokonce vedli. Poté jsme viděli i další příležitosti na obou stranách, více jich mělo přeci jen Chicago, skóre se už ale do přestávky neměnilo.
20:00'
20:00'
Matthew Highmore byl s koncem třetiny vyloučen za vysokou hůl. Druhou část zápasu tak začne Edmonton v početní výhodě.
19:54'
Oilers byl odpískán ofsajd.
19:14'
Zmatky před brankou Edmontonu! Střelu Patricka Kanea z pravého kruhu zablokoval bruslí Benning a dorážející Kirby Dach kotouč za ležícího Koskinena neprotlačil.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
17:56'
Edmonton je v plném počtu.
17:52'
Po nahrávce Caggiuly byl ve velké šanci Alex Nylander. Ten mířil z pravé strany na vzdálenější tyčku, Koskinen však vytěsnil puk svou vyrážečkou!
17:22'
Benning vysvobozuje Olejáře vyhozením.
16:55'
Nyní zkoušel Dach zasáhnout před brankou puk baseballovým způsobem. Netrefil ho ale ideálně.
16:11'
Kirby Dach se pokusil překvapit Koskinena z ostrého úhlu. Ten byl ale u bližší tyčky připraven.
15:54'
Po reklamní přestávce uvidíme přesilovku Blackhawks. Za držení Toewse je vyloučen obránce Oilers Darnell Nurse.
15:15'
Střely na branku – 10:7
14:15'
Další zákrok Koskinena. Z levé strany pálil Alex DeBrincat.
13:33'
Saad poslal z rohu puk na modrou, odkud vypálil Connor Murphy. Kotouč se ještě snažil tečovat Toews, ale Mikko Koskinen dokázal zakročit lapačkou.
13:10'
Oscar Klefbom vyslal ze střední vzdálenosti na branku Chicaga dobrou střelu. Puk ale skončil v lapačce Crawforda.
12:24'
Zakázané uvolnění Černých jestřábů.
11:53'
Chicago se nyní dostalo pod tlak. Střely Gaëtana Haase a Alexe Chiasona pokryl Crawford.
10:59'
Šance i na druhé straně! Leon Draisaitl dostal puk do bezprostřední blízkosti branky Chicaga, kde byl Andreas Athanasiou. Jeho bekhendové zakončení ale nalezlo levý beton Crawforda a odražený kotouč pak společnými silami dostali do bezpečí de Haan s Kubalíkem.
10:16'
Patrick Kane našel pohotovou zadovkou od zadního mantinelu před brankou číhajícího Kirbyho Dacha. Ten puk poslal do připraveného Koskinena! Oilers jsou obratem soupeře zaskočeni a Blackhawks momentálně diktují tempo hry. Následuje reklamní přestávka.
10:04'
Duncan Keith se s tím nepáře a posílá od modré čáry další nabídky na teče. Hned dvě teď zůstaly nevyslyšeny.
09:21'
Z pravé strany nahodil puk na branku Patrick Kane. Koskinen ho má v lapačce.
07:56'
V téhle sérii není nouze o góly! Čtvrtá řada Blackhawks nyní rozpoutala zmatek před brankou soupeře. Puk se poté dostal na modrou čáru, odkud vypálil Duncen Keith a jeho ránu sklepl mimo dosah Koskinena clonící MATTHEW HIGHMORE. Chicago tedy otáčí skóre – 2:1. Asistence: Duncan Keith a Ryan Carpenter.
07:22'
McDavid hledal v útočném pásmu Archibalda, ale jeho úmysl přečetl Duncan Keith, který nahrávku zablokoval.
06:29'
Se střelou Gaëtana Haase si poradil Corey Crawford. Brankář Chicaga si připisuje vůbec první úspěšný zákrok v utkání.
05:16'
Černí jestřábi vyrovnávají! McDavid sice vyhrál buly nad Jonathanem Toewsem, jeho spoluhráči však kotouč následně ztratili. Ke střele od modré se tak dostal Connor Murphy, Koskinen ji vyrazil, ale volného puku se ujal za brankou BRANDON SAAD. Ten ji v rychlosti obkroužil a bekhendem zasunul černou pryž přes pravý beton gólmana Oilers za brankovou čáru – 1:1. Asistence: Connor Murphy a Jonathan Toews.
05:09'
Z pravé strany vypálil Ryan Carpenter. Koskinen jeho křížný pokus vyrazil do ochranné sítě.
04:39'
Průnik Khairy zastavil Duncan Keith, od jehož hole se puk následně odrazil na střídačku Chicaga.
03:43'
Hráči Edmontonu najížděli ve dvou na jediného obránce. Právě ten ale dokázal zablokovat přihrávku na Leona Draisaitla.
02:43'
O osy kluziště střílel Adam Boqvist. Obránce Blackhawks mířil vedle pravé tyčky z pohledu brankáře Koskinena.
02:17'
Kanadský celek začal hodně aktivně. Do střely Connora McDavida stačil vložit hokejku obránce Määttä a Crawford tak nemusel zasahovat.
02:00'
Puk byl sražen do ochranné sítě za brankou Chicaga.
01:46'
Olejáři tentokrát v postavení mimo hru.
00:45'
Oilers potřebovali na vstřelení úvodního gólu zápasu jen 45 sekund! U pravého mantinelu se dostal ke kotouči Connor McDavid, který našel krosem JOSHE ARCHIBALDA a ten se zblízka trefil nad lapačku přesouvajícího se Crawforda. Asistence: Connor McDavid a Darnell Nurse.
00:03'
V úvodním buly kapitánů uspěl ten Edmontonu, tedy Connor McDavid.
00:01'
Aktéři zápasu jsou na ledě. Nyní zazní hymny USA a Kanady.
Utkání začne o něco později. Úvodní buly má být vhozeno v 1:01.

Chicago Blackhawks: Crawford (M. Subban) – Boqvist, Keith (A), C. Murphy, de Haan, Koekkoek, Määttä – Saad, J. Toews (C), D. Kubalík – P. Kane (A), Dach, DeBrincat – Caggiula, D. Strome, A. Nylander – Carpenter, Kämpf, Highmore.

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – Bear, Nurse, Klefbom (A), K. Russell, Benning, Jones – J. Archibald, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – Yamamoto, Draisaitl, Athanasiou – Kassian, Sheahan, Khaira – Chiasson, Haas, Neal.

Rozhodčí: Kozari, Pochmara – Racicot, Smith.
Na straně Chicaga ve vyřazovacích bojích neuvidíme zkušeného obránce Brenta Seabrooka, kterého do konce ročníku vyřadilo poraněné rameno a také Andrewa Shawa (otřes mozku). Edmonton zase nemá k dispozici zadáka Mikea Greena, jenž využil práva se zbytku této sezóny nezúčastnit a zranění z utkání číslo 3 vyřadí ze hry útočníka Tylera Ennise.
Utkání se hraje v Rogers Place v Edmontonu. Vzhledem k přísným opatřením proti covidu samozřejmě bez přítomnosti diváků. Aréna Oilers je dějištěm kompletního play off Západní konference.

Dominik Kubalík (CHI) – 3 zápasy, 5 bodů (2+3)

Průběh série – 2:1 na zápasy:

1. zápas: Edmonton – Chicago 4:6 (1:4, 1:2, 2:0)
První utkání série patřilo českému útočníkovi Blackhawks Dominikovi Kubalíkovi. Jeho tým totiž odpověděl rychlý zásah hvězdy soupeře Connora McDavida už v první třetině čtyřmi góly a hned u tří z nich asistoval právě Kubalík. Ten pak v dalším průběhu duelu přidal i dva góly a s bilancí 2+3 byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Branky a nahrávky: 3. McDavid (Draisaitl, Klefbom), 25. Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins), 57. Neal (Nugent-Hopkins, McDavid), 57. Nugent-Hopkins (Klefbom, Draisaitl) – 6. D. Strome, 8. J. Toews (D. Kubalík, P. Kane), 10. Saad (Määttä, D. Kubalík), 13. J. Toews (D. Kubalík, Saad), 27. D. Kubalík (Keith, Dach), 38. D. Kubalík (Keith, J. Toews)

2. zápas: Edmonton – Chicago 6:3 (2:1, 2:2, 2:0)
Na Kubalíkovo představení v utkání číslo 2 důrazně odpověděl Connor McDavid. Ten zaznamenal hattrick a výrazně se tak podílel na vyrovnání stavu série. Kapitán Oilers svému týmu zařídil v prvních pěti minutách dvoubrankový náskok. Černí jestřábi se ještě nevzdali a v průběhu druhé části srovnali na 3:3, ovšem ve 38. minutě se potřetí v utkání prosadil McDavid, jehož trefa byla nakonec i vítězná. V závěrečné dvacetiminutovce už totiž pálil ostrými jen kanadský celek.

Branky a nahrávky: 1. McDavid (Nurse, Nugent-Hopkins), 5. McDavid (Nugent-Hopkins), 22. Ennis, 38. McDavid (Nugent-Hopkins, Chiasson), 48. Neal, 49. Chiasson – 10. P. Kane (DeBrincat, Koekkoek), 25. Koekkoek (DeBrincat, Dach), 36. Määttä (Dach, P. Kane)

3. zápas: Chicago – Edmonton 4:3 (2:1, 0:2, 2:0)
Ve třetím zápase série Edmonton táhl pro změnu nejproduktivnější hráč základní části Leon Draisaitl. Ani jeho tři kanadské body a další zásah Connora McDavida však tentokrát nepřinesly Olejářům úspěch. Ti přitom nastupovali do třetí části s vedením 3:2 a tento stav drželi ještě šest minut před koncem. Pak však přišel možná životní gól Matthewa Highmorea, který šikovně tečoval střelu Koekkoeka a v čase 58:44 dokonal obrat další tečí Jonathan Toews, jenž se v utkání trefil dvakrát.

Branky a nahrávky: 10. Määttä (P. Kane, Highmore), 20. J. Toews (Dach, DeBrincat), 55. Highmore (Koekkoek, Määttä), 59. J. Toews (C. Murphy, Keith) – 10. Draisaitl (Ennis), 25. Draisaitl (Benning), 40. McDavid (Draisaitl, Nugent-Hopkins)
Vítám tu všechny hokejové příznivce! V sobotu krátce po půlnoci se odehraje čtvrté utkání kvalifikační série o postup do 1. kola play off Západní konference NHL mezi Chicagem Blackhawks a Edmontonem Oilers. Chicago vede 2:1 na zápasy a v případě dalšího vítězství by již slavilo postup.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:45.