04:12' W. Karlsson  (Mark Stone) • 35:23' P. Brown  (Tuch, Schmidt)
Crawford (M. Subban) – Keith (A), de Haan, Boqvist, Määttä, C. Murphy, Koekkoek – P. Kane (A), J. Toews (C), Saad – D. Kubalík, Dach, Caggiula – Highmore, D. Strome, DeBrincat – Carpenter, Kämpf, A. Nylander.
Kozari, Pochmara – Sericolo, Murray
Rogers Place, Edmonton, AB
Vegas
M.-A. Fleury (Lehner) – Schmidt (A), McNabb, Theodore, Martinez, Whitecloud, Holden – Mark Stone (A), W. Karlsson, Pacioretty – R. Smith (A), Stephenson, Marchessault – Tuch, N. Roy, Cousins – Reaves, P. Brown, W. Carrier.

Je dobojováno! Třetí duel série opět ovládlo Vegas a jako jediný tým v letošním play-off jde v tuto chvíli do třízápasového trháku. Už zítra v noci bude bojovat o postup do semifinále Západní konference. Golden Knights dnes nebyli lepším týmem, neboť jsme sledovali velice vyrovnané utkání. Rozhodla však větší produktivita na hokejkách Vegas. Svěřenci Petera DeBoera šli do vedení v 5. minutě v oslabení. Mark Stone naservíroval výbornou přihrávku Williamu Karlssonovi, který nepohrdl. Na další gól jsme čekali 31 minut. Na konci druhé periody skóroval Patrick Brown, jenž si svou premiéru v play-off v dresu Vegas bude dlouho pamatovat. V závěrečné třetině padla jen jedna branka. Postaral se o ní finský zadák ve službách Blackhawks Olli Määttä. Přestože Chicago ještě pár šancí mělo, tak k vyrovnání to nevedlo.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. Na počtenou!

59:56'
Teď už to s Vegas vypadá velmi dobře. Hosté vyhazují do středního pásma.
59:35'
DeBrincat se před bránou snažil tečovat, ovšem nahození nakonec zamířilo vedle brány. O kotouč se nyní bojuje u mantinelu.
58:56'
Max Pacioretty tváří v tvář jedinému obránci prázdnou bránu netrefil. Ani nadvakrát neprocedil puk přes důsledného Keitha.
58:33'
Crawford je na střídačce. Chicago to už musí zkusit při powerplay.
57:56'
Vegas vysoko napadá. Chicago má velké problémy s tím, aby se před Fleuryho svatyní udrželo.
57:25'
Na druhé straně zase pálil Alex DeBrincat. Útočník s číslem 12 na zádech vybojoval útočnou třetinu.
56:57'
Crawford velmi netypickým zákrokem podržel své mužstvo ve hře. Smith na hranici brankoviště neuspěl.
56:20'
Pacioretty se nenatlačil před Boqvista, který odvedl u mantinelu kus dobré práce.
56:00'
Před bránou Marc-Andre Fleuryho bylo opět rušno. Bývalý brankář Pittsburghu ale stačil uhasit nebezpečí.
55:45'
Nylander zpoza brány hostů nedokázal vyprodukovat přesnou přihrávku na Duncana Keitha, jenž číhal na modré čáře.
54:49'
Chicago se muselo ubránit rychlému přečíslení v podání Vegas. Cousinsovo zakončení ale do prostoru brány nešlo.
53:20'
Dylan Strome zkusil štěstí od modré čáry. Fleuryho lapačka ale byla pohotová.
53:02'
Vegas znovu vytáhlo forčeking a v těchto chvílích je velmi nebezpečné také směrem dopředu. Jistě nás čeká velmi zajímavý závěr třetí periody.
52:11'
Corey Crawford musel dávat pozor. Nahození Schmidta od modré čáry rozhodně nebylo špatné.
51:56'
Toewsovu žabičku nedokázal zkrotit Nylander. Chicago se v útočné třetině moc dlouho neohřálo.
51:36'
Jonathan Marchessault měl velkou možnost k navýšení rozdílu. Najel si mezi kruhy, odkud se snažil ještě potáhnout puk do forehandu. Crawford si jej ale výborně vybruslil a navíc pokryl veškerý prostor.
50:57'
Stoneova zpětná přihrávka k modré čáře se s přesností nepotkala. Theodore se musel vracet hluboko do vlastního pásma.
50:16'
Cousinsova střela byla bránícím hráčem sražena mimo tři tyče. Vegas ale pokračuje v ofenzivních choutkách.
49:51'
Alec Martinez uvolnil ve středním pásmu Smithe, který si pohrál s pukem. Na levém kruhu jej nabídl Karlssonovi, jehož střelecký pokus skryl Corey Crawford do lapačky.
48:50'
Kaneova rána z velkého úhlu nebyla přesná. Vegas se hned ubránilo odpalem kotouče do střední třetiny.
48:19'
Ofsajd zastavil akci Blackhawks. Aktivita teď ale jednoznačně patří domácím.
47:58'
Marc-Andre Fleury měl na brankovišti plné ruce práce s dorážkou. Kirby Dach zakončoval z těsné blízkosti, ovšem puk nedokázal zvednout dostatečně vysoko, tedy až pod břevno.
47:35'
Vegas ale pochopilo, že se až do konce zápasu nemůže jen bránit, takže nyní také vystrčilo růžky.
46:21'
Chicago právě vstřelilo branku!
Je sníženo! Po delším čase přišla střela, která tentokrát už Fleurymu propadla do sítě. OLLI MÄÄTTÄ si nabruslil na přihrávku Caggiuly a přesnou střelou zápěstím propálil hostujícího brankáře. 1:2. Asistence: Drake Caggiula a Patrick Kane.
45:38'
Martinez přihrávkou do jízdy vybídl Reavese, který se však mezi třemi hráči Chicaga neprosadil.
44:32'
Alex Tuch na levém křídle nedokázal zastavit prudkou přihrávku ze středu pole. Zakázané uvolnění se ale nepískalo, neboť Vegas stačilo kotouč dobruslit jako první.
43:48'
Domácí se i nadále snaží dobývat útočnou třetinu, ale defenzíva Golden Knights funguje kompaktně.
42:58'
Murphy nahodil puk na zadní mantinel. Tam si pro něj dojel Fleury, jenž svou hokejkou rychle rozehrál.
42:06'
Během dvou minut ve třetí třetině dokázalo Chicago překlopit počet střel na bránu na svou stranu, jenže v kolonce vstřelených branek svítí u znaku Blackhawks stále nula.
41:25'
Hráči v červených dresech zůstávají na kotouči. Vegas je momentálně zatažené.
40:58'
V poslední sekundě přesilovky střílel z pravého kruhu Jonathan Toews. Útočník Chicaga pálil příklepem, ale Fleury se včas přemístil.
40:27'
Založení útoku se domácím moc nepovedlo. Z přesilové hry zbývá Chicagu zhruba půlminuta.
40:01'
Skončila nám druhá třetina. Vegas v ní dokázalo navýšit své vedení a po druhé dvacetiminutovce tak platí průběžné skóre 0:2. Šancí jsme viděli hned několik na obou stranách. Marc-Andre Fleury podává opravdu mimořádný výkon a rozhodně není náhoda, že ze šestnácti střel soupeře trojnásobný vítěz Stanley Cupu ještě neinkasoval.
Střely na bránu po 2. třetině: 16 – 18
40:00'
39:36'
Patrick Kane na kruhu tvrdě napřáhl, jenže pouze trefil před sebou stojícího soupeře.
38:58'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Brayden McNabb – 2 min., naražení zezadu).
38:52'
Hosté posunuli puk do útočné třetiny a jeli střídat. Duncan Keith bude muset zavézt kotouč zpět.
38:12'
Vegas po druhé brance ještě více ožilo. Chicago to má v těchto chvílích velice náročné.
37:38'
Cousins na pravém kruhu zasekl kotouč, vyčkal si na přejetí soupeřů a poté vypálil. Bránu ale o pár čísel minul.
36:58'
Max Pacioretty se v mezikruží dostal k odraženému kotouči. Přes ležícího Boqvista svou střelu až ke Crawfordovi nenamířil.
35:23'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Rytíři střílí druhý gól! Schmidt při brejkové situaci dokonale načasoval přihrávku na Tucha, který se sice ještě neprosadil, ale Crawford puk vyrazil před volného PATRICKA BROWNA, jenž pohodlně trefil odkrytou bránu. 0:2. Asistence: Alex Tuch a Nate Schmidt.
34:54'
Po zásahu Fleuryho zde máme komerční přestávku. V těchto chvílích utkání sledujeme opravdu velmi pěkný hokej.
33:57'
Theodore měl k dispozici dostatek prostoru ke střele na pravém kruhu. Crawford ale s vypětím všech sil udržel touš ve své moci. Celé situaci předcházela šance Marchessaulta, při které útočník Vegas trefil tyč.
33:51'
33:27'
Nepřesné přihrávky hostů v útočném pásmu vymanily celek v bílých dresech ze střeleckých pozic.
32:52'
Vegas se musí dostávat zpět do pásma soupeře. Chicago ušetřilo několik vteřin v útočné třetině.
32:06'
Nick Cousins si najel do mezikruží, odkud zkusil štěstí. Crawford zasáhl pravým betonem.
31:51'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Alexander Nylander – 2 min., hákování).
31:12'
Fleury předvedl výborný zákrok. Alex DeBrincat se objevil úplně sám mezi kruhy, ale ani tato prudká střela neskončila za zády zkušeného gólmana.
30:24'
Calvin de Haan se snažil vyvézt puk, ovšem předvedl obrovskou chybu. Zdarma tak nabídl hostům přečíslení dva na jednoho. Karlsson nabil Stoneovi, který zařízení minul.
30:12'
Vegas se však během pár sekund dostalo do tutovky! Nicolas Roy se zbavil beka a díky výborné práci tělem se objevil před Crawfordem. Ten jeho bekhendové zakončení vychytal vyrážečkou.
30:00'
Přesně v polovině řádné hrací doby puk opustil hrací plochu. Vhazovat se bude po levici Marc-Andre Fleuryho.
29:42'
V závěru oslabení vyhazuje kotouč přes všechny čáry Jonathan Toews. Kapitán Chicaga zapracoval v pravý okamžik.
28:55'
Nate Schmidt vystřelil od modré čáry velice tvrdě. Corey Crawford předvedl parádní zákrok lapačkou.
28:46'
Teď už se Chicago osvobozuje. Oba celky střídají.
28:06'
Mark Stone dlouho držel puk na levém kruhu. Střelu si rozmyslel a poté rozjel zdlouhavou kombinaci s Marchessaultem. Zakončení však nepřichází.
27:44'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Slater Koekkoek – 2 min., nedovolené bránění).
27:26'
Jonathan Marchessault střílel z celkem ostrého úhlu. Crawford proti jeho pokusu zasahovat nemusel.
26:36'
Fleuryho přihrávku za bránou nedokázal Schmidt napoprvé zachytit. Nakonec však z této situace nebezpečí nevzniklo.
26:06'
Crawford musel zasahovat proti nebezpečné střele Whiteclouda od modré čáry. Před brankovištěm navíc nebezpečně dorážel Carrier, jenž schytal nějakou tu ostřejší ránu.
25:42'
Reilly Smith vyrazil do otevřenější obrany Chicaga. Svou střelu zkusil skrýt, ale nakonec stejně trefil pouze brusle obránce.
24:58'
Chicago působí, že v dnešním zápase lépe bruslí. Zatím však svěřenci Jeremyho Collitona ztroskotávají na produktivitě.
24:30'
Další pokus o únik v podání Blackhawks skončil ofsajdem. Za okamžik se bude vhazovat ve středním pásmu.
23:49'
Dach našel bekhendem Carpentera, jenž nedokázal protlačit touš do předbrankového prostoru. Zadáci Vegas situaci dokonale zablokovali.
22:38'
Holden podržel puk v pásmu Vegas. S přihrávkou ale až příliš váhal, a to se mu málem vymstilo. Chicago po zisku kotouče ale vystřelit nedokázalo.
21:41'
21:17'
Alex DeBrincat se dostal do samostatného úniku. Marc-Andre Fleury zasáhl špičkou betonu a útočníkovi domácích vykopl jasný gól.
21:05'
Pro kotouč musí až za svou bránu Keith, kterému Crawford pomohl s rozehrávkou.
20:32'
Kane hledal přes celou šíři pásma Kubalíka, který však celkem prudkou přihrávku nezkrotil. Následně se Vegas osvobodilo zásluhou Karlssona.
20:01'
První třetina vyšla výsledkově lépe hostům. Vegas vstřelilo gól v oslabení, a to už v páté minutě. William Karlsson využil chyby v defenzívě Chicaga a svůj celek poslal do vedení. Ve druhé polovině třetiny bylo aktivnější Chicago, ovšem recept na skvěle chytajícího Fleuryho zatím nenašlo.
Střely na bránu: 9 – 6
20:00'
19:53'
Chicago vyhrálo buly a hned po něm pálil zápěstím Patrick Kane. Brankáře Fleuryho ale trefil do hrudi.
19:41'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Reilly Smith – 2 min., podrážení).
19:22'
Hokejistům Blackhawks se moc nepovedlo založení protiakce. Situace ztroskotala na holi obránce Theodora.
18:45'
Vzápětí se vpřed hnal hostující tým. Chicago ale už dokázalo touš odpálit.
18:06'
Za Fleurym to nyní zvonilo. Tyčku orazítkoval Patrick Kane střelou z pravého kruhu. Elitní hráč domácích měl před sebou úplně odkrytou bránu.
17:10'
Carpenter s pomocí de Haana vydoloval puk u mantinelu. První jmenovaný ale poté nestačil přesně přihrát rozjetému Highmoreovi.
16:43'
16:26'
Domácím už moc času z přesilovky nezbývá. Druhá polovina početní výhody ale byla rozhodně lepší.
15:57'
Fleury se rychle přemístil proti ráně DeBrincata bez přípravy. Brankář Vegas zasáhl vyrážečkou.
15:16'
Chicagu se úvod přesilovky zatím moc nedaří. Hokejisté v červených dresech musejí podniknout opětovný přechod do útoku.
14:43'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Alec Martinez – 2 min., držení).
14:24'
Patrick Kane se snažil vyslat od modré čáry šikovnou a skrytou střelu. Černá guma ale mezi hromadou těl až k brankáři Vegas nedoputovala.
14:02'
Po nahození od červené čáry se k zásahu dostal Marc-Andre Fleury. Puk skryl pod lapačkou a hru raději přerušil.
13:35'
David Kämpf udělal při přejetí útočné modré čáry zbytečnou kličku. Proto bylo pískáno postavení mimo hru.
12:57'
Saad si dělal prostor v pásmu soupeře. Dominika Kubalíka ale přesnou přihrávkou k zakončení nevyzval.
12:12'
Chicago se usadilo v pásmu soupeře. Souhra mezi Nylanderem, DeBrincatem a Koekkoekem byla oku lahodící, jenže střela nepřišla.
11:30'
Oba celky v úvodních minutách vystřelily pětkrát na bránu. Nyní se o další palbu pokoušelo Chicago, jenže hosté se ubránili a poté puk poslali na icing.
10:57'
Hra je přerušena kvůli ofsajdu. Po krátké chvíli přichází další komerční pauza.
10:16'
Marchessault šikovně objel de Haana, aby mohl z pravého křídla vypálit. Křídlo druhé formace hostů ale zamířilo těsně vedle brány.
09:38'
Stephenson odvedl za bránou domácích dobrou práci, ovšem přesně přihrát před bránu nedokázal.
09:06'
Pacioretty vypálil z levého křídla. Brankář domácích pokus zkušeného útočníka vyrazil do bezpečí.
08:34'
Hosté se nyní ubránili chytrým obloučkem, který zamířil až ke Crawfordovi tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
07:50'
Murphy je zpět na ledě. Chicago oslabení přežilo.
07:36'
Nate Schmidt pálil od modré čáry do připraveného Crawforda. Sledujeme zatím velice zajímavý hokej nahoru a dolů.
06:50'
Olli Määttä založil akci, která pokračovala přihrávkou Jonathana Toewse na Kirbyho Dacha do předbrankového prostoru. Mladý útočník Chicaga si zkoušel kotouč stáhnout do bekhendu a zakončit, jenže Fleury vytáhl skvělý zákrok pravým betonem a vyrovnání nedopustil.
06:02'
David Kämpf hned na začátku oslabení dokázal vyvézt puk do bezpečí. Navíc si pomohl s Keithem a následně tito dva hráči ušetřili cenné vteřiny pro Blackhawks.
05:50'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Connor Murphy – 2 min., nedovolené bránění).
05:20'
05:07'
Chicago ale ve své přesilovce je nebezpečné. Nyní to zajímavě zkoušel DeBrincat, jenže Marc-Andre Fleury odolal.
04:12'
Hosté udeřili v oslabení! Mark Stone zavezl puk do střední třetiny, natáhl na sebe Keitha a poté dokonalou přihrávkou bekhendem oslovil rozjetého WILLIAMA KARLSSONA. Centr Vegas poté vjel do pásma a přesnou střelou k zadní tyči otevřel skóre. 0:1. Asistence: Mark Stone.
04:00'
Domácí i tentokrát propasírovali kotouč na hůl Kubalíka, který znovu minul.
03:26'
Dominik Kubalík hned pálil ze své parkety na vrcholu kruhu. Bránu Vegas ale přestřelil.
03:20'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Reilly Smith – 2 min., sekání).
02:50'
Dylan Strome nedokázal udržet kotouč za bránou soupeře na své holi. Přihrávka na DeBrincata poté nepřišla.
02:12'
Murphy se štěstím odehrál puk do střední třetiny. Hosté ale celkem vysoko napadali rozehrávku Chicaga.
01:34'
Olli Määttä neměl před sebou dostatek prostoru, tak raději zvolil návrat zpět do pásma. Dopředu přihrál až o chvíli později.
00:55'
Hru poprvé přerušil Corey Crawford, jenž si svým prvním zásahem poprvé v zápase potěžkal kotouč.
00:40'
Vegas dnešní utkání začalo aktivněji. Carrier zavezl puk do útočné třetiny, ovšem jeho následná přihrávka nebyla přesná.
00:01'
Zápas by měl začít v nejbližších minutách. Očekávaný start klání měl být zhruba ve 2:10, ovšem úvodní buly má prozatím zpoždění.
Do dnešního zápasu z nespecifikovaných důvodů nezasáhnou Paul Stastny a Tomáš Nosek. V sestavě Vegas by se ale naopak tentokrát už měl objevit Max Pacioretty.
Také dnešní utkání se odehraje, stejně jako celé letošní play-off, bez diváků.
Chicago do letošního play-off vstoupilo výborně. S favorizovaným Edmontonem zvládlo těžkou a náročnou předkolovou sérii. Po konečné výhře 3:1 na zápasy tak postoupilo z výchozího dvanáctého místa po základní části Východní konference do klasického play-off. V 1. kole narazilo na Vegas, kterému ale v úvodních dvou zápasech podlehlo. Dnes se oba celky střetnou potřetí a jestliže chtějí hokejisté Blackhawks přiživit své naděje na postup, tak musí bezpodmínečně vyhrát. Případná ztráta tří utkání by pro svěřence kouče Jeremyho Collitona mohla být fatální. Golden Knights momentálně mají vše ve svých rukou.

Vegas – Chicago 4:1
Branky a nahrávky: 28. Theodore (R. Smith, Martinez), 30. W. Carrier (Reaves, N. Roy), 44. R. Smith (Marchessault), 49. R. Smith (Marchessault) – 31. Kämpf (Saad)

2. zápas
Vegas – Chicago 4:3 po prodloužení
Branky a nahrávky: 11. Stastny (Marchessault, R. Smith), 16. Nosek (W. Carrier), 38. Mark Stone (Martinez, Marchessault), 68. R. Smith (Stastny, Cousins) – 24. Dach (de Haan, P. Kane), 33. D. Kubalík (P. Kane, J. Toews), 40. D. Strome (P. Kane, DeBrincat)
Přeji příjemné nedělní ráno při sledování textového přenosu z play-off NHL. V rámci třetího zápasu série Západní konference se dnes představí celky Chicaga Blackhawks a Vegas Golden Knights. Utkání začíná krátce po 2:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.