NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : Dallas - 1. září 2020   03:45

Colorado
Colorado
04:37' Bellemare (O'Connor, Nieto) • 11:51' Burakovsky (Rantanen, Makar) • 12:32' MacKinnon (Compher, Graves) • 13:43' Kadri (Ničuškin, Landeskog) • 14:26' Girard (Burakovsky, Timmins) • 38:04' Burakovsky (MacKinnon)
6:3
(5:0, 1:2, 0:1)
Stav série: (2:3)
Dallas
Dallas
27:50' Pavelski  (Janmark, Gurjanov) • 37:31' Heiskanen  (Gurjanov, Hintz) • 54:11' Ja. Benn  (Gurjanov, Heiskanen)
Colorado
O'Rourke, Rooney – Cherrey, Murchison
Rogers Place, Edmonton
Dallas
Bishop (14. Chudobin) – Lindell, J. Klingberg (A), Oleksiak, Heiskanen, Sekera, Fedun – Ja. Benn (C), Seguin, Radulov – Janmark, Pavelski, Gurjanov – Dickinson, Hintz, Perry – Cogliano, Faksa, Comeau (A).

To už je ode mne pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný začátek školního roku.
Vhazování: 31 – 37
Colorado se ještě udržuje ve hře o finále konference. Může za to zejména povedená první část, kdy Lavina nasázela rovnou pět branek, což se vzhledem ke včerejší tragické první třetině vůbec nečekalo. Překvapení to bylo i pro samotný Dallas, který se z toho dlouho dostával, ale i přesto dokázal zápas alespoň zdramatizovat. Ve druhém dějství snížil na 5:2 a snažil se dotahovat, ale veškeré jeho naděje pohřbil gól Colorada na 6:2. V závěrečné části už se zápas víceméně dohrával, Hvězdy jen dokázaly snížit na konečných 3:6 z jejich pohledu. Stav série je tedy 2:3, další utkání se hraje ve čtvrtek ráno, kdy nás určitě zase čeká skvělá podívaná!
59:35'
O kotouč se ještě bojuje v pásmu Colorado, ale asi je jedno, kdo tento souboj nakonec vyhraje. Určitě už totiž vyhraje Avalanche.
59:07'
Jamie Benn si zpracoval kotouč na hraně pravého kruhu a okamžitě střílel, ale Michael Hutchinson už rozhodně nechce inkasovat, což potvrzuje jistým zákrokem.
58:52'
Ani Nathan MacKinnon se do prázdné brány netrefuje, tentokrát se však píská zakázané uvolnění.
58:20'
Matt Nieto je první u nahozeného puku, ale chytil ho až za bránou, kde ho navíc velmi rychle ztratil.
57:44'
Cale Makar se sám zkusil trefit ze středního pásma do prázdné brány, ale to se mu jen těsně nepovedlo.
57:07'
Tyler Seguin dostal přes celou třetinu dobrou přihrávku, ale se střelou moc dlouho váhal, proto se Michael Hutchinson v klidu přesunul a zasáhl.
56:35'
Dallas se rychle usazuje v útočném pásmu, ale po zblokovaném nahození od modré je zase puk mimo útočné pásmo.
55:59'
Jamie Oleksiak šikovně zachytil vyhození na modré čáře, ale při následném souboji stejně Lavině vytlačila puk do střední části kluziště.
55:20'
Colorado se o gól do prázdné branky moc nepokouší, hlavně že drží kotouč mimo svou třetinu.
54:27'
Hvězdy to už pět a půl minuty před koncem třetí třetiny zkouší bez brankáře a pořád věří ve vyrovnání!
54:11'
Dallas právě vstřelil branku!
Stars si alespoň vylepšují přesilovky, protože dnes využívají již druhou! Střelu Denise Gurjanova dokázal brankář Colorada vyrazit jen před sebe, což okamžitě potrestal JAMIE BENN, který i v těžké pozici dokázal zvednou puk pod horní tyč. Asistence: Denis Gurjanov, Miro Heiskanen.
54:01'
Michael Hutchinson si připisuje další dva výborné zákroky proti Tyleru Seguinovi, následně ještě musel krýt dorážku!
53:31'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Ian Cole – 2 min., držení).
53:00'
Denis Gurjanov neskutečně rychle vyrazil za nahozeným kotoučem, u kterého byl dokonce první, ale stejně mu to bylo k ničemu, protože ho následně nevybojoval.
52:31'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Joe Pavelski – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
52:07'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Roope Hintz – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Pierre-Édouard Bellemare – 2 min., sekání).
51:53'
Mattias Janmark jen tak tak udržel puk v útočném pásmu, kde následovala střela od modré čáry, ale tu zase Michael Hutchinson bez problémů pokryl.
51:16'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Blake Comeau – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
50:57'
Blake Comeau protečoval puk za bránu soupeře, ale u něj byli první hráči Colorada, který ho pak okamžitě dostali mimo nebezpečnou zónu.
50:18'
Dallas pořád věří, že se dá s tímto zápasem něco udělat, směrem dopředu se tak velmi aktivně žene, ale obrana domácích pořád drží.
49:42'
Jamie Benn sice dostal puk do pásma, ale následně se mu do cesty postavili dva protihráči, kteří mu nedovolili střelu a navíc ho obrali o puk.
49:11'
Miro Heiskanen se pokusil o překvapiví zakončení, ale to brankář Colorado více než čekal, protože ihned vytasil svou lapačku.
48:37'
Joe Pavelski si musel zpracovávat přihrávku nadvakrát, ale i přesto dokázal vypálit, ale Michael Hutchinson je zase připraven.
48:10'
Také Nazem Kadri nahazuje jen na zakázané uvolnění, i když Coloradu to nejspíš nevadí. Hlavně že se nemusí chvíli bránit a získává čas.
47:44'
Po nahození Coreyho Perryho byl před bránou ještě velký rozruch, ale vše nakonec úspěšně vyřešil Michael Hutchinson, který přerušil hru.
47:18'
Avalanche se přece jen konečně osvobodilo, takže takže to vypadá, že toto oslabení zvládne. Další zakončení je navíc zblokované.
46:49'
Tyler Seguin svou střelou z první míjí bránu, ale kotouč zase našli jeho spoluhráči, kteří pokračují v tlaku.
46:19'
Další rána už ale končí na brankové konstrukci, takže Colorado mělo štěstí! Tlak Dallasu však stále sílí.
45:57'
V závěru dvojnásobné přesilovky vypálil dvakrát John Klingberg, ale Michael Hutchinson oba pokusy dobře viděl, takže dokázal vytasit svůj beton.
45:39'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Conor Timmins – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
45:04'
Tyler Seguin tvrdě vypálil od pravého hrazení, ale do cesty se postavil Tyson Jost, který pak následně kotouč i vyhodil.
44:34'
Miro Heiskanen sám vyváží kotouč do pásma, kde ale následně výborně zapracoval Pierre-Édouard Bellemare, který puk rychle dostal přes všechny čáry.
44:03'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Ryan Graves – 2 min., podrážení).
43:53'
Colorado nedává soupeři snadný průchod do útoku, Dallas dokonce napadá až za jeho bránou.
43:09'
Tyler Seguin sice výborně vystihl soupeřící rozehrávku, ale jeden z jeho spoluhráčů ještě zůstal v útočném pásmu, takže to byl jednoznačný ofsajd.
42:40'
Sraženou střelu raději Michael Hutchinson podrží ve své rukavici, nechce riskovat rozehrávkou.
42:04'
Vyhození tentokrát letí přímo na Antona Chudobina, který tedy musí rozehrávat. Volí přesnou přihrávku na Esu Lindella, který už ale tak přesný není.
41:40'
Je tu další icing proti Lavině, takže Michael Hutchinson bude muset pořád udržovat pozornost.
41:12'
Další ránu si připisuje John Klingberg, ale jeho střela pro jistotu ani nedoletěla k bráně. Colorado se následně osvobozuje, ale jen za cenu zakázaného uvolnění.
40:49'
Jako první vypálil ve třetí třetině Esa Lindell, ale jeho ránu mezi betony si Michael Hutchinson dokázal pokrýt.
40:01'
I když byla první část tak jednoznačná, tak i druhá měla značný náboj. Dallas rozhodně nic nevzdává, což šlo vidět v tom, že dokázal snížit na rozdíl tří branek. Poté se však Colorado dokázalo prosadit a trochu tak rozdupalo soupeřící naděje, ale výhru stále nemá jistou. V zápase je také vidět opravdu hodně vyloučení, hráči už mají navzájem sebe plné zuby. Zbytečně se nechává vylučovat zejména Dallas, který si to tak sám komplikuje. Ve třetí periodě tak tyto zbytečné fauly bude muset omezit.
Další třetina začne přibližně v 5:52.
40:00'
39:30'
Dallas už ani moc nenapadá a je smířený s tím, že ve třetím dějství bude muset vstřelit minimálně čtyři branky, aby se v zápase udržel.
38:50'
Lavina v přesilovce nikam nespěchá. Kotouč jen drží na svých hokejkách a a za žádnou cenu ho nechce dát soupeři.
38:04'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Blake Comeau – 2 min., hrubost).
38:04'
Colorado právě vstřelilo branku!
Colorado bleskově odpovídá na soupeřící branku a rozhodně nechce o dnešní výhru přijít! Přečíslení dva na jednoho zakončoval tvrdou ránou z pravého kruhu ANDRÉ BURAKOVSKY, který se trefil přesně mezi betony přesouvajícího Antona Chudobina, který tam měl mezeru jen v moment, kdy tam letěl puk. Asistence: Nathan MacKinnon.
37:31'
Tento zápas může být ještě hodně zajímavý, protože je to jen o tři góly! Denis Gurjanov uvolnil u pravého hrazení MIRA HEISKANENA, který se trefil přesně mezi nohy blokujícího Ryana Gravese, který si nešťastně kotouč srazil přímo do šibenice. Asistence: Denis Gurjanov, Roope Hintz.
37:18'
Denis Gurjanov měl dobrou pozici k zakončení, ale to se mu úplně nepovedlo, protože skončilo jen na zadním hrazení.
37:02'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Samuel Girard – 2 min., nesportovní chování).
36:58'
S tím ale nesouhlasí Dallas, který se usazuje v útočném pásmu, kde vypálil Jamie Oleksiak, ale i ten mířil jenom do gólmana.
36:27'
Lavina už uklidňuje hru a vyčkává na druhou sirénu. Do přestávky už si nemůže dovolit inkasovat.
35:57'
Michael Hutchinson po dalším nahození opět raději přeruší hru, takže se zase bude vhazovat před ním.
35:35'
Avalanche už je v plném počtu, ale stále se musí soustředit na bránění, které však nakonec zvládá skvěle.
35:09'
Roope Hintz to také zkusil sám, ale tyto dalekonosné střely brankář Colorado pořád bez problémů kryje.
34:58'
Pierre-Édouard Bellemare mířil do úniku a mohl soupeři zasadit fatální ránu, ale Anton Chudobin si proti němu zkušeně vyjel a jeho střelu zneškodnil i s dorážkou!
34:41'
Jamie Benn se sám dostal až na modrou čáru, odkud nahodil na bránu, takže Michael Hutchinson raději přerušil hru.
34:05'
Miro Heiskanen klidně drží puk ve vlastním pásmu a vyčkává, až skončí trest Coreymu Perrymu, aby Dallas mohl zkusit využít přesilovku.
33:31'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Joe Pavelski – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nazem Kadri – 2 min., sekání + 2 min., nesportovní chování). Trest odpyká Vladislav Naměstnikov.
33:04'
Jako první v přesilové hře pálil Mikko Rantanen, ale jeho rána je sražena jenom rohu kluziště.
32:32'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Corey Perry – 2 min., hrubost).
32:31'
Hvězdy vyhráli buly v útočném pásmu a ihned následovala střela, kterou však Michael Hutchinson pokryl. Následně se před jeho bránou strhla mela, bude se vylučovat.
30:57'
Corey Perry ihned po svém návratu pořádně ohrozil Michaela Hutchinsona, protože se dostal do úniku, ale jeho střela ke vzdálenější tyči skončila jen na vyrážečce!
30:34'
Samuel Girard našel před bránou Valerija Ničuškina, který tak zakončoval z bezprostřední blízkosti, ale přes výstroj gólmana se nedostal.
29:53'
Lavina pálí jen od modré čáry, avšak Anton Chudobin má vždy dobrý výhled, takže zatím zvládá zasahovat.
29:27'
Domácí se ihned usazují v pásmu, kde nebezpečně kombinují, ale soupeřící čtveřice jim dává minimum prostoru k zakončení.
28:52'
Colorado paradoxně dnes nevyužilo žádnou ze svých tří přesilovek, to teď nyní chce rozhodně změnit.
28:32'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Anton Chudobin – 2 min., podrážení). Trest odpyká Corey Perry.
27:50'
Dallas snižuje, že by se ještě dokázal zvednout? Mattias Janmark nádhernou zadovkou uvolnil JOEA PAVELSKIHO, který se tak dostal až před brankáře, kterého zkušeně překonal střelou pod betony. Asistence: Mattias Janmark, Denis Gurjanov.
27:40'
Miro Heiskanen měl prostor u modré čáry, kde se mu ale střela moc nepovedla, protože šla po zemi a Michaela Hutchinsona tak nemohla ohrozit.
27:05'
Druhé dějství je z obou stran pochopitelně mnohem opatrnější, protože už si nikdo nechce dovolit žádnou chybu. Colorado nechce přijít o vedení, zatímco Dallas si chce ještě udržet nějakou naději.
26:27'
Andrej Sekera dostal pukem do míst, kde nemá žádnou výstroj, což je určitě bolestivá záležitost. Hra se kvůli němu samozřejmě přerušuje.
26:23'
Kotouč zase končí na střídačce Dallasu, hra je tak přerušena a následuje buly ve středním pásmu.
25:28'
Mattias Janmark dostal přihrávku za bránu, odkud se také pokusil zakončit, ale kotouč dostal jen do brankoviště, kde nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
25:14'
Anton Chudobin výborně podržel v rukavici nebezpečné nahození Calea Makara, po kterém se hráči Colorada zase natahovali k dorážce.
24:53'
Valerij Ničuškin sice zachytil soupeřící přihrávku, ale následně zamířil do pásma ještě v době, kdy tam byl Logan O'Connorm, takže se píská ofsajd.
24:19'
Domácí tedy za sebou mají úspěšné oslabení, ale pořád se musí bránit, protože třeba nyní vypálil Miro Heiskanen, ale puk se zase nedostal až k brankáři.
23:47'
Hosté složitě hledají cestu zpět do pásma. Avalanche výborně brání svou modrou čáru a rozhodně nic nechce ponechat náhodě.
23:10'
Jamie Benn nyní vypálil už o něco nebezpečně, ale stejně se jeho rána švihem nevešla mezi tři tyče.
22:36'
Stars rozhodně nic nevzdávají a ihned se usazují v pásmu, kde ale vymysleli jen zblokovanou ránu od modré, po které se Colorado osvobozuje.
22:19'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Conor Timmins – 2 min., vysoká hůl).
21:37'
Hosté dokonce v oslabení zamířili do úniku, konkrétně pak zakončoval Corey Perry, ale který ale po blafáku zakončoval bekhendem jen vedle brány.
21:17'
Nyní už ale slovenský obránce srazil kotouč mimo třetinu, i když Dallas si od bránění moc dlouho neodpočinul.
20:54'
Další nahození dobře zachytil Andrej Sekera, který však nedokázal kotouč dostat z pásma.
20:14'
Colorado dohrává zpočátku druhé třetiny dvojnásobnou přesilovku, kdy ještě může navýšit vedení. To okamžitě zkoušel Cale Makar, ale Anton Chudobin výborně zasáhl vyrážečkou!
20:01'
První třetina měla opravdu jednoznačný spád, jelikož ho Colorado opanovala 5:0 a míří za snížením v sérii. Po prvním gólu to v 5. minutě to ještě vypadalo na vyrovnané utkání, ale pak přišlo na řadu rozmezí mezi 12. a 15. minutou, kdy Lavina nasázela čtyři góly a zcela tak pohřbila naděje Dallasu na dnešní vítězství. Na brankách Avalanche se navíc podílelo čtrnáct různých hráčů, což jen potvrzuje sílu tohoto celku. Colorado si tak ve zbytku zápasu bude chtít vysoké vedení udržet, tak uvidíme, jestli Dallas utkání alespoň zdramatizuje, ale nic tomu nenasvědčuje.
Další třetina začne přibližně v 4:48.
20:00'
20:00'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Mattias Janmark – 2 min., vysoká hůl).
19:36'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Corey Perry – 2 min., vysoká hůl).
19:36'
Valerij Ničuškin se ještě sám protlačil až k zakončení, ale to mělo opravdu slabou razanci, takže moc problémů Antonu Chudobinovi nenadělalo.
19:12'
Roope Hintz bojovat o puk za bránou, ale tam mu to podklouzlo, kvůli čemuž o něj lacině přišel.
18:44'
Colorado už pochopitelně jenom drží hru mimo svou třetinu, pětibrankové vedení by mu už přece jen mohlo docela stačit.
18:05'
Jeden z hráčů Colorada hrál ve středním pásmu vysokou holí, takže se přerušuje hra a bude následovat vhazování.
17:34'
Hvězdy ještě přece jen aktivně napadají, čímž donutili soupeře k nepřesnému nahození, takže se následně vydávají dopředu.
16:57'
První dějství už se bude spíše jenom dohrávat. Colorado se totiž dopředu moc nežene a to nedá říct ani o Dallasu, který se už těší na přestávku.
16:26'
Michael Hutchinson si připisuje první důležitější zákrok v zápase, protože se před ním uvolnil Esa Lindell, který pálil mezi betony, ale tuto skulinku nedokázal trefit.
15:34'
Hvězdy jsou pochopitelně značně otřesené, ale aspoň konečně hrají mimo své pásmo a tlačí se do zakončení.
15:13'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Radek Faksa – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Tyson Jost – 2 min., hrubost).
14:26'
Ihned inkasuje také nově příchozí gólman Anton Chudobin! SAMUEL GIRARD se totiž sám prokličkoval až k bráně, kde mu bylo dovoleno bekhendové zakončení, které skončil přesně mezi rukou a tělem nerozchytaného ruského brankáře. Asistence: André Burakovsky, Conor Timmins.
13:43'
Střídání v týmu Dallas Stars: ze hřiště odchází Ben Bishop, přichází Anton Chudobin.
13:43'
4:0, destrukce nekončí! Opět to je trochu na vrub Bena Bishopa, který neudržel ve výstroji střelu Valerije Ničuškina, i když docela dobře zasáhl. Bránící hráči však stejně dovolili dorážku NAZEMU KADRIMU, který už to moc těžké neměl. Asistence: Valerij Ničuškin, Gabriel Landeskog.
13:33'
Domácí stále nemají dost a pokračují v aktivním útočení. Klidně může přidat další gól, protože Dallas to prostě nezvládá.
12:32'
Oddechový čas pro Dallas Stars.
12:32'
Avalanche vrací soupeři včerejší první třetinu, kdy také padlo 0:3! J. T. Compher nachystal střeleckou pozici pro NATHANA MACKINNONA, který z mezikruží napálil kotouč tvrdě mezi tři tyče. Ben Bishop to úplně nečekal, protože mu puk propadl mezi betony. Asistence: J. T. Compher, Ryan Graves.
11:51'
Raketový vstup z pohledu Colorada do pátého utkání, jelikož už vede 2:0! Po vyhraném vhazování vypálil od modré čáry Cale Makar, přičemž jeho ránu tečoval ještě Mikko Rantanen. Tuto ránu dokázal Ben Bishop srazil jen před odkrytou klec, kde byl připraven ANDRÉ BURAKOVSKY, který bez váhání rozvlnil síť. Asistence: Mikko Rantanen, Cale Makar.
11:45'
Dallas nyní nahazuje jen na zakázaného uvolnění, takže se hra rychle vrací před zatím spolehlivě chytajícího Bena Bishopa.
11:07'
Radek Faksa dobře zachytil nepovedeného nahození Logana O'Connora, ale stejně vzápětí jen nepřesně přihrál, takže se Hvězdy stejně musí bránit.
10:13'
Jason Dickinson hledal najíždějícího spoluhráče, ale to se mu nepovedlo, takže puk skončil jen u Michaela Hutchinsona, který ho raději srazil do rohu kluziště.
09:42'
Tyler Seguin se jako první našel střelecké zakončení, ale z úhlu nepropálil ani bránícího hráče Colorada.
09:12'
Po zákroku Bena Bishopa se Dallas osvobozuje naposledy, oslabení tedy zvládá a opět bude moci myslet na vyrovnání.
08:34'
Stars se zase osvobozují, první oslabení v zápase tak zatím brání naprosto bez problémů.
08:03'
Nahození Nathana MacKinnona bylo před bránou nebezpečně tečované, kvůli obráncům se však nakonec k samotnému brankáři nedostalo.
07:20'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Alexandr Radulov – 2 min., hákování).
07:14'
Ben Bishop má opravdu hodně práce, už zase pálil Gabriel Landeskog, ale zase je úspěšnější brankář Dallasu.
06:48'
Dallas začíná aktivně napadat, což dělá soupeře velké problémy, který nakonec jen tak tak dostal kotouč ze své třetiny.
06:21'
Mattias Janmark vystihl soupeřící rozehrávku, sám tak následně zakončil, ale trefil se jen do připraveného rukavice Michaela Hutchinsona.
05:38'
Dallas si ihned uvědomuje, že takhle hrát prostě nemůže. Ihned se tak tlačí dopředu, ale zatím se nedostal ani přes modrou čáru.
04:37'
Lavina má zcela jiný vstup než včera, protože se už po necelých pěti minutách dostává do vedení! Colorado si to zamířilo do přečíslení, které po přihrávce Logana O'Connora zakončoval PIERRE-ÉDOUARD BELLEMARE, který překvapil soupeřícího brankáře střelou nad jeho vyrážečku a otevřel tak střelecký účet duelu. Asistence: Logan O'Connor, Matt Nieto.
04:03'
Ben Bishop nerozehrál za bránou zrovna ideálně, což okamžitě zkoušel potrestat Nathan MacKinnon, ale jeho tvrdá rána se k bráně nedostala.
03:40'
André Burakovsky číhal v předbrankovém prostoru na dorážku, ale ta mu nebylo dovolena, protože skončil na ledě. Ben Bishop tak bez problémů zasáhl.
03:08'
Čtvrtá formace Stars zase přehrává soupeře, tentokrát z toho ale nic nebylo, protože Avalanche zatím brání naprosto bezchybně.
02:37'
Střeleckou pozici si tentokrát našel Tyson Jost, který se zkoušel prosadit střelou mezi betony gólmana, ale to se mu nepovedlo.
02:14'
Souboj o puk ve středu hřiště vyhrál Dallas, který má ale problémy s rozehrávkou, takže se nakonec musel osvobozovat vyhozením.
01:38'
Na druhé straně to od modré čáry zkusil Miro Heiskanen, ale trefil jen Andrého Burakovskyho, který tak zablokoval střelecký pokus.
00:48'
Jako první vystřelil na bránu kapitán Gabriel Landeskog, navracející Ben Bishop si tak už připsal první zásah.
00:23'
Úvodní vhazování vyhrává Colorado, které se tedy okamžitě tlačí dopředu, protože dnes potřebuje nutně zvítězit.
00:01'

Colorado Avalanche: Hutchinson (Miska) – Graves, Makar, Girard, Cole, Zadorov, Timmins – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Burakovsky, Kadri (A), Ničuškin – Jost, Compher, Naměstnikov – Nieto, Bellemare, O'Connor.

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Lindell, J. Klingberg (A), Oleksiak, Heiskanen, Sekera, Fedun – Ja. Benn (C), Seguin, Radulov – Janmark, Pavelski, Gurjanov – Dickinson, Hintz, Perry – Cogliano, Faksa, Comeau (A).

Rozhodčí: O'Rourke, Rooney – Cherrey, Murchison.
Československá stopa v utkání:

Pavel Francouz (COL)

Brankář, 30 let, 6 zápasů v play-off, úspěšnost 89,2 %.

Andrej Sekera (DAL)
Obránce, 34 let, 13 zápasů v play-off, 0+0

Radek Faksa (DAL)
Útočník, 26 let, 13 zápasů play-off, 7 bodů (3+4).
Vývoj série

Dallas se celou sezónu v ofenzivě spíše trápil. V této sérii ale gólově explodoval hned v prvním zápase, ve kterém se při první porážce Avs zranil Philipp Grubauer. Stejný počet pěti branek nastříleli Stars i o dva dny později, kdy otočili stav z 0:2 na 5:2. Ve třetím duelu už si svěřenci trenéra Bednara nemohli dovolit zaváhání. Deset minut před koncem prohrávali po dvou slepených gólech 3:4, ale díky velkému obratu důležitou výhru přece jen získali. Čtvrtý duel už zase patřil Dallasu, který v první třetině vedl již 3:0 a nakonec slavil výsledek 5:4. Velkou zásluhu na tom měl český útočník Radek Faksa, který se v minulých dnech dostal do fantastické formy.
Colorado Avalanche

Stěží jde věřit tomu, že Laviny ještě před třemi lety patřily mezi nejhorší týmy v celé NHL. Legendární útočník Joe Sakic poté ukázal vynikající manažerské schopnosti a během pár let poskládal mužstvo, které se stalo velkým postrachem. Své o tom ví třeba Arizona, která neměla proti druhému týmu Západní konference v prvním kole play-off sebemenší šanci. Laviny převálcovaly Kojoty 4:1 na zápasy s jednoznačným skóre 22:8. Zatímco Dallas zraněnou brankářskou jedničku Bena Bishopa nahradil, tak výkony Colorada šly během absence německého gólmana Grubauera výrazně dolů. V posledním utkání dokonce Pavla Francouze vystřídal farmář Michael Hutchinson. Mimo hru je i zadák Erik Johnson a otazník visí nad Calvertem s Donskoiem.
Dallas Stars

Stars se v době, kdy se liga z koronavirových důvodů na několik měsíců zastavila, nenacházeli v ideálním rozpoložení. Série šesti porážek se pak protáhla i po nástupu do hokejové bubliny v Edmontonu. Texaský klub prohrál jediný přípravný duel a žádná sláva to nebyla ani ve skupině o umístění. Nahoru šel Dallas až s ostrým startem play-off. Ve čtvrtfinále Západní konference potkal Calgary, nad kterým zvítězil 4 – 2 na zápasy. Trenér Rick Bowness postrádá pouze zraněného brankáře Bishopa, kterého však dokázal Anton Chudobin plnohodnotně nahradit.
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu druhého kola play-off NHL. Od tří hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na pátý díl série mezi Coloradem Avalanche a Dallasem Stars!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:45.