NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Tampa - 12. září 2020   02:00

Islanders
Islanders
12:58' Clutterbuck (Pulock, M. Martin) • 31:50' Pelech (Pageau, Barzal) • 33:50' Beauvillier (B. Nelson, D. Toews) • 56:35' B. Nelson (Beauvillier, Jo. Bailey) • 59:24' Pageau (Jo. Bailey)
5:3
(1:1, 2:0, 2:2)
Stav série: (1:2)
Tampa
Tampa
16:31' Sergačjov  (Gourde) • 42:32' Palát  (Sergačjov, Sergačjov) • 52:04' T. Johnson  (Černák, Verhaeghe)
Islanders
Varlamov (Greiss) – Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews, A. Greene, Leddy – Lee (C), Barzal, Eberle – Beauvillier, B. Nelson, Jo. Bailey (A) – M. Martin, Pageau, Clutterbuck – Komarov (A), Brassard, Dal Colle.
Dwyer, Hebert – Barton, Amell
Rogers Place, Edmonton
Tampa

To je z mé strany vše. Přeji všem dobré ráno a u nějakého dalšího přenosu opět na počtenou!
Zblokované střely 25:14
Je dobojováno! Hokejisté Islanders sice ve třetí třetině o své dvoubrankové vedení přišli, ale v 57. minutě se dokázal prosadit Brock Nelson, jehož branka je v tomto utkání ta rozhodující. Do prázdné brány ještě v poslední minutě výhru Ostrované zpečetil Jean-Gabriel Pageau. Zápas tak skončil poměrem 5:3 a série je nyní 1-2 na zápasy ve prospěch Tampy Bay Lightning.
59:32'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Matt Martin – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Barclay Goodrow – 5 min., bitka).
59:24'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Cal Clutterbuck – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
Vyloučení v týmu New York Islanders (Jean-Gabriel Pageau – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Victor Hedman – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Nikita Kučerov – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Michail Sergačjov) – 10 min. osobní trest, nesportovní chování)
59:24'
Po gólu se strhla hromadná potyčka, takže závěr utkání se ještě zbytečně prodlužuje.
59:24'
Islanders právě vstřelili branku!
Je rozhodnuto! Josh Bailey vyslal do samostatného úniku JEANA-GABRIELA PAGEAUA, který dopravil kotouč do odkryté brány. Asistence: Josh Bailey.
59:16'
Hráči Tampy se po vhazování dostali ke kotouči, ale pas Michaila Sergačjova následně Leo Komarov tečoval na střídačku Islanders.
59:03'
Oddechový čas pro Tampu.
59:03'
Ostrované se nyní ubránili pouze za ceny zakázaného uvolnění, po kterém se puk vrátí do jejich obranné třetiny.
58:45'
Střela Kevina Shattenkirka na bránu neprošla, ale Tampa pokračuje v tlaku.
58:25'
Tampa to zkouší bez brankáře!
57:30'
Anthony Cirelli dostal kotouč na hůl, ale Semjon Varlamov předvedl proti střele z bezprostřední blízkosti výborný zákrok!
56:35'
Ostrované si berou své vedení zpět! Po zpackané rozehrávce se ke kotouči dostal Anthony Beauvillier, který se svým prvním pasem neuspěl, ale napodruhé už našel přesně hůl BROCKA NELSONA, který střelou na zadní tyč vrátil svému týmu vedení zpět. Asistence: Anthony Beauvillier a Josh Bailey.
56:16'
Třetí formace Islanders předvedla další povedené střídání, na které se nyní snaží navázat druhá formace.
55:40'
Adam Pelech vyslal od modré střelu ze zápěstí, se kterou si Andrej Vasilevskij poradil bez větších potíží. Následuje komerční přestávka.
54:55'
Střelu Erika Černáka ještě v mezikruží tečoval Carter Verhaeghe, ale následně se puk zastavil o Adama Pelecha, který stal před svým brankářem.
54:19'
Mathew Barzal předal kotouč do druhé vlny, kde si sjel Jordan Eberle, ale Ryan McDonagh nenechal útočníka Ostrované vypálit.
53:49'
Útočnou snahu Tampy nyní zastavil čárový rozhodčí, který odpískal ofsajd. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
53:14'
Hráči Lightning pokračují v aktivitě, a tak musel jeden z obránců Islanders odpálit kotouč pouze na zakázané uvolnění.
52:04'
Branka platí, a tak je skóre zápasu srovnáno!
52:04'
Regulérnost branky se ještě zkoumá. Tyler Johnson kotouč tečoval na hranici břevna.
52:04'
Tampa právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Carter Verhaeghe předal kotouč na modrou čáru, odkud pálil Erik Černák, jeho střelu za Semjona Varlamova protečoval TYLER JOHNSON, který tak vstřelil svou první branku v této sérii. Asistence: Erik Černák a Carter Verhaeghe.
51:29'
Semjon Varlamov toho při střele Cédrica Paquetta moc neviděl, ale střela naštěstí pro Islanders mezi tři tyče nemířila.
50:52'
Ostrované byli nyní téměř minutu usazeni ve svém útočném pásmu, ale Andreje Vasilevského k žádnému zákroku nedonutili.
49:59'
Střelu Michaila Sergačjova dokázal rukou zastavit Mathew Barzal, který následně odjel střídat. Doufejme, že se útočník Islanders nezranil, a bude moci v utkání pokračovat.
49:18'
Nikita Kučerov nyní dobře vypomohl své obraně, když zpomalil Brocka Nelsone s kotoučem na holi, a tak se Islanders vystavili do ofsajdu.
48:56'
Střelu od modré v podání Ryana McDonagha nikdo netečoval, a tak si Semjon Varlamov se zákrokem lapačkou poradil vcelku bez potíží.
48:25'
Nahození Victora Hedmana tečoval Michael Dal Colle, od jehož hole se kotouč ocitá mimo hrací plochu.
48:06'
Tyler Johnson se snažil zpoza brány najít hůl Ondřeje Paláta, ale obrana Islanders se nyní vyznamenala a pas na českého útočníka zastavila.
47:28'
47:08'
Střelu Adama Pelecha dokázal zblokovat Cédric Paquette. Následně se hráči Lightning osvobodili.
46:25'
Yanni Gourde vyvezl kotouč až za bránu svého soupeře, který bude muset založit novou akci.
45:49'
Ryan Pulock udělal na útočné modré čáře fatální chybu, ale Mathew Barzal Barclaye Goodrowa do samostatného úniku nepustil.
45:28'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Ryan McDonagh – 2 min., hákování).
45:19'
Po delší době se připomněli také Ostrované, kteří Andreje Vasilevského zasypali hned několika střelami v krátkém časovém sledu, ale gólman Tampy svůj tým podržel.
44:43'
Do skvělé palebné pozice se dostal obránce Kevin Shattenkirk, kterého dokázal Semjon Varlamov vychytat svým pravým ramenem!
44:12'
Erik Černák nyní poslal nepřesný pas, ale Victor Hedman zaváhání svého parťáky rychle napravil.
43:38'
Blake Coleman hledal před bránou stojícího Cédrica Paquetta, ale Semjon Varlamov tento pas zastavil svou širokou holí.
43:00'
Aktivita Tampy neustává a jsou to právě hráči Lightning, kteří jsou nyní usazeni v pásmu svého soupeře.
42:32'
Je sníženo! Michail Sergačjov předal křižným pasem kotouč na hůl Nikity Kučerova, jehož střílenou přihrávku usměrnil za záda Semjona Varlamova ONDŘEJ PALÁT, který prožívá povedené play off. Asistence: Michail Sergačjov a Michail Sergačjov.
42:08'
Cal Clutterbuck se ve vlastním oslabení vydal vstříc bráně soupeře. Se střelou ze zápěstí si Andrej Vasilevskij poradil.
41:53'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Jordan Eberle – 2 min., držení).
41:46'
Anders Lee nahodil z ostrého úhlu kotouč na Andreje Vasilevského, který puk raději přikryl pod svou lapačku.
41:25'
Souboj v mezikruží vyhrál nakonec Devon Toews, který vyhodil kotouč pryč z obranného pásma Islanders.
40:50'
Tampa do toho pořádně šlápla, když si hned v prvním střídání dokázala vytvořit slušný tlak, avšak výsledkem byly pouze dvě střely mimo tři tyče.
40:01'
Střely na branku 26:25
Skončila druhá perioda, která přinesla také dva góly, tentokrát však oba do jedné sítě. Andrej Vasilevskij kapituloval dvakrát z hokejek Adama Pelecha a Anthonyho Beauvilliera, a tak Ostrované půjdou do třetí třetině při vedení 3:1.
40:00'
39:36'
Jean-Gabriel Pageau opět nic nevymýšlel a kotouč ze středního pásma nahodil na Andreje Vasilevského, který puk přikryl pod lapačku, a tím hru přerušil.
38:40'
Závěr druhé periody patří hráčům Tampy, kteří se ještě snaží skóre zápasu snížit na rozdíl jedné branky.
37:52'
Anthonyho Beauvilliera napadala při rozehrávce hned trojice hráčů Lightning, a tak útočník Islanders zvolil pouze jednoduché vyhození kotouče do středního pásma.
37:13'
Po nepřesné rozehrávce Ostrovanů se kotouč ocitl na střídačce. Vhazovat se bude po pravici Semjona Varlamova, který musí být ve střehu.
36:50'
Po souboji o kotouč v rohu se kus černé gumy dostal přímo na hůl Joshe Baileyho, který ihned pálil. Andrej Vasilevskij potřetí v této třetině nekapituloval.
36:29'
Po přiťuknutí Cala Clutterbucka pálil od modré Ryan Pulock, ale zadák Islanders nezamířil mezi tři tyče.
35:55'
To je obrovský tlak Lightning! Semjona Varlamova ohrozili postupně Anthony Cirelli, Michail Sergačjov a podruhé ještě pak Cirelli, avšak ani jeden z pokusů brankou neskončil!
35:13'
Na dlouhý pas si sjel Victor Hedman, který přejel modrou čáru a ke střele vybídl Pata Maroona, jehož pokusu scházela přesnost.
34:34'
Ke střele z pravého kruhu se dostal Tyler Johnson, jehož pokus byl však zablokován. K útoku nyní zaveleli Ostrované v čele s Mattem Martinem.
33:50'
Ostrované dávají další gól! Brock Nelson prokázal obrovskou trpělivost, když kotouč zavezl za bránu a následně jej předložil do předbrankového prostoru na hůl ANTHONYHO BEAUVILLIERA, jehož střela z první propadla Vasilevského mezi rukou a tělem. Asistence: Brock Nelson a Devon Toews.
32:48'
Po přihrávce Joshe Baileyho se k puku dostal trochu překvapivě osamocený Nick Leddy, který však z bezprostřední blízkosti vedení Islanders nenavýšil!
31:50'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Anders Lee – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Cédric Paquette – 2 min., hrubost).
31:50'
Ostrované si berou své vedení zpět! Po krásné souhře po ose Mathew Barzal – Jean-Gabriel Pageau – ADAM PELECH zakončoval z levého kruhu poslední zmíněný. Pelech zamířil přesně k zadní tyči, když Andrej Vasilevskij nedokázal se svou lapačkou zasáhnout. Asistence: Jean-Gabriel Pageau a Mathew Barzal.
31:16'
31:00'
Barclay Goodrow vyhazuje už počtvrté kotouč až za bránu Semjona Varlamova.
30:35'
Ani do třetice se hráči Islanders nedokázali usadit. Tato přesilová hra jim zatím hrubě nevychází podle představ.
29:55'
Po nepovedené střele Anthonyho Beauvilliera dokázal opět vyhodit kotouč Barclay Goodrow.
29:29'
Victor Hedman si za bránou ukořistil kotouč a odpálil jej před všechny čáry.
29:16'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Mitchell Stephens – 2 min., sekání).
28:40'
Při signalizované výhodě hráči Islanders kombinují v útočné třetině. Hokejisté Tampy už mají velmi dlouhé střídání.
28:07'
Nikita Kučerov se do samostatného úniku pokusil vyslat Anthony Cirelliho, ale přihrávka ruského útočníka byla příliš dlouhá.
27:28'
Jeden z hráčů Tampy zasáhl kotouč vysokou holí, a tak je hra opět přerušena. V posledních minutách se utkání poměrně kouskuje.
27:00'
Scott Mayfield si vybruslil až do středu pravého kruhu, odkud vypálil, ale jeden z obránců Tampy předvedl ukázkový blok.
26:43'
Cal Clutterbuck přihrál před bránu naprosto volnému Jeanu-Gabrielu Pageauovi, který však ani nadvakrát nedokázal Andreje Vasilevského překonat!
26:14'
Dal Colle dobře napadal rozehrávku soupeře, ale útočník s číslem 28 se následně ocitl v ofsajdu, po kterém následuje komerční přestávka a poté se bude vhazovat ve střední třetině.
25:38'
Po přiťuknutí Nikity Kučerova se ke střele od modré dostal Erik Černák, jehož střelu Semjon Varlamov polapil do lapačky.
25:11'
Kotouč se ocitá opět mezi střídačkami, a tak proběhne buly ve středním pásmu.
24:29'
Luke Schenn vyslal velice nebezpečnou střelu z pravé strany, avšak Semjon Varlamov si s dělovkou obránce Tampy poradil na jedničku.
23:40'
Anthony Beauvillier se neprosmýkl podél levého mantinelu, a tak kotouč ukořistil Blake Coleman, který otáčí hru na opačnou stranu.
22:49'
Střelu Michaila Sergačjova sice nikdo netečoval, ale Semjon Varlamov měl zakrytý výhled, takže i tak byla střela obránce Tampy hodně nebezpečná, nicméně brankář Islanders zasáhl i trochu se štěstím svým levým betonem.
22:19'
Kotouč se ocitá mezi střídačkami, a tak se následně bude vhazovat ve středovém kruhu.
21:52'
Útočná akce Tampy se nesetkala s úspěchem, a tak má kotouč na holi Nick Leddy, který zakládá akci Islanders.
21:18'
Z levého kruhu se k dobré střele dostal Anthony Beavillier, který vyslal tvrdý pokus, avšak také i o pár centimetrů nepřesný.
20:50'
Začátek druhé periody patří hráčů Islanders, kteří mají kotouč na svých holích, avšak Andrej Vasilevskij zatím zasahovat nemusel.
20:01'
Střely na branku 16:14
Skončila první perioda, která se nesla ve stylu ofenzivního hokeje. Oba celky vyslaly na brankáře soupeře mnoho střel, z nichž se ujala jedna na každé straně. Skóre otevřel ve 13. minutě Cal Clutterbuck, za Tampu o 4 minuty později vyrovnal Michail Sergačjov, a tak je skóre po dvaceti minutách nerozhodné.
20:00'
19:29'
Kevin Shattenkirk pokazil rozehrávku Tampy, ale velké nebezpečí z toho pro bránu Andreje Vasilevského nevzniklo.
18:44'
Z pravé strany se sám na Semjona Varlamova řítil Blake Coleman, jehož pokus skončil pouze na betonech gólmana Islanders.
17:55'
První formace Lightning je usazena v útočné třetině a točí opět své soupeře. Na ledě je také střelec vyrovnávací branky, Michail Sergačjov.
17:19'
Z pravého kruhu se ke střele dostal kapitán Islanders, ale Leemu kotouč v rozhodující chvíli sjel z čepele, a tak jeho střelecký pokus neměl gólové parametry.
16:31'
Je vyrovnáno! Po souboji u modré čáry se kotouč dostal na hůl Yanniho Gourda, který naznačil střelu, a následně kotouč poslal na volného MICHAILA SERGAČJOVA, který si puk přehodil na bekhend, a zamířil přesně nad lapačku Semjona Varlamova. Asistence: Yanni Gourde.
15:55'
Anthony Cirelli zkusil vypálit ihned z otočky, ale kotouč mu sjel z hole. Nicméně hráči Lightning pokračují v tlaku.
15:16'
Kotouč se po střetu za bránou Islanders dostal až před Semjona Varlamova, který jej raději ukryl pod svou lapačku a tím také hru přerušil.
15:05'
Hra je vinou ofsajdu Islanders přerušena. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve střední třetině.
14:40'
Mathew Barzal mířil úplně sám na brankáře soupeře, ale se svou bekhendovou kličkou jej nepřekonal!
13:52'
Hráči Islanders jsou u kotouče i po vstřeleném gólu. Na ledě je první letka v čele s Mathewem Barzalem.
12:58'
Je tady první gól zápasu! Matt Martin předal puk na modrou, kde si jej vzal Ryan Pulock, vybruslil si do lepší pozice a vypálil. Kotouč se od jednoho z hráčů soupeře odrazil přímo na hůl CALA CLUTTERBUCKA, který zamířil naprosto přesně pod břevno. Asistence: Ryan Pulock a Matt Martin.
12:15'
Při přečíslení tři na dva zkoušel Ryan McDonagh najít hůl Cartera Verhaegheho, ale obránci Islanders předvedli výbornou obrannou práci.
11:47'
Hra je po delší době přerušena. Nikita Kučerov byl čárovým rozhodčím usvědčen z ofsajdového postavení, a tak se následně bude vhazovat ve středním pásmu.
11:09'
Nahození Anthonyho Beavilliera skončila pouze na holi Andreje Vasilevského, který však nerozehrál přesně, a tak útok Islanders pokračuje.
10:30'
Po delší odmlce byla k vidění větší šance, kterou měl před bránou stojící Nikita Kučerov, který se snažil dorážet střelu od modré, avšak marně.
09:47'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Ani jeden z celků se nedokáže usadit ve svém útočném pásmu na delší časový úsek.
09:00'
Ofenzivní výpad první formace Islanders nebyl úspěšný, nicméně to samé se dá říct i o útoku Lightning, který neměl dlouhého trvání.
08:07'
Ani další střela z hole Zacha Bogosiana na bránu soupeře neprošla. Defenzivní hráči Islanders jsou nyní přesně tam, kde potřebují být.
07:35'
Střelu Zacha Bogosiana dokázal do ochranné sítě zblokovat Matt Martin, což znamená vhazování po levici Semjona Varlamova.
07:20'
V rozehrávce pochybil také na opačné straně Scott Mayfield, ale jeho spoluhráči jeho chybu dokázali ihned napravit a kotouč získali opět na své hole.
06:43'
Erik Černák při rozehrávce podklouzl, což znamenalo obrovskou šanci v podobě střely Lea Komarova z mezikruží. Andrej Vasilevskij svůj tým podržel zákrokem lapačkou.
06:08'
Cal Clutterbuck ještě v kleče vybídl Jeana-Gabriela Pageaua k zakončení, ale jeho střela ze zápěstí byla ztečována mimo tři tyče.
05:19'
Útočná akce hokejistů v bílém nebyla úspěšná, a tak mohou hrát opět hráči Islanders, konkrétně druhá formace v čele s Brockem Nelsonem.
04:40'
Kotouč se po souboji u kruhu odrazil na hůl Adama Pelecha, který ihned vypálil, nicméně jeho pokus nebyl přesný.
04:07'
Islanders vyrazili do přečíslení dva na jednoho, které zakončil z levé strany Brock Nelson, Andrej Vasilevskij však jeho střelu vyrazil svou vyrážečkou do ochranné sítě.
03:35'
Po rychlém výpadu po levém křídle vypálil Pat Maroon. Semjon Varlamov jeho pokus vyrazil. Následně střílel ještě Carter Vehaeghe, ale ani on neuspěl.
02:54'
Z pravé strany se ke střele příklepem odhodlal Ryan Pulock. Andrej Vasilevskij při zákroku opět stoprocentní.
02:22'
hokejisté Islanders předvedli rychlý výpad, ale Andrej Vasilevskij opět neměl příliš těžkou práci, jelikož střela na něj šla z ostrého úhlu.
01:56'
Tlak Lightning pokračuje. Nyní pálil z bezprostřední blízkosti Nikita Kučerov, ale ani on skóre zápasu neotevřel.
01:05'
Skvělé střídání nyní předvedli také hráči Lightning, kteří vyslali na Semjona Varlamova hned tři střely, se všemi si však gólman soupeře poradil na jedničku.
00:12'
První útočnou akcí zápasu se blýskli hokejisté Islanders, ale střela Matta Martina nenadělala Andreji Vasilevskému větší potíže.
00:01'
Následuje americká a kanadská hymna.
Před začátkem zápasu ještě proběhne minuta ticha, jelikož dnes je devatenáctileté výročí od teroristického atentátu v USA.

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews, A. Greene, Leddy – Lee (C), Barzal, Eberle – Beauvillier, B. Nelson, Jo. Bailey (A) – Martin, Pageau, Clutterbuck (A) – M. Komarov, Brassard, Dal Colle.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Hedman (A), Shattenkirk, Sergačjov, Černák, McDonagh (A), Bogosian, L. Schenn – Palát, Cirelli, Kučerov – Goodrow, Gourde, Coleman – Verhaeghe, Stephens, T. Johnson – Maroon, Paquette.

Rozhodčí: Dwyer, Hebert – Barton, Amell.
Komplikace pro Tampu
Ve druhém utkání dostal útočník Tampy Alex Killorn trest na 5 minut + do konce zápasu. Za zákrok dostal tento útočník také stopku na jeden zápas, takže v tomto zápase se nám tento hráč Lightning nepředstaví. Druhou ztrátou může být také Brayden Point, který během minulého zápasu zamířil do kabiny a jeho start v dnešním zápase je stále otazníkem.
První dvě utkání této série
Tampa Bay Lightning 8:2 New York Islanders
Branky a nahrávky: 2. B. Point (Coleman, L. Schenn), 9. Hedman (B. Point, Kučerov), 11. McDonagh (Kučerov, Sergačjov), 25. Gourde (Maroon, Shattenkirk), 34. B. Point (Hedman, Kučerov), 46. Kučerov (B. Point, Shattenkirk), 50. Palát (B. Point, Kučerov), 54. Gourde (Shattenkirk, Hedman) – 5. Eberle (Lee, Barzal), 49. Leddy (Lee, Eberle)

Tampa Bay Lightning 2:1 New York Islanders
Branky a nahrávky: 19. Hedman (Goodrow), 60. Kučerov (McDonagh) – 2. M. Martin (Leddy)