06:28' Hedman  (Černák, Kučerov) • 73:18' Cirelli  (Goodrow, Killorn)
Islanders
Dwyer, Hebert – Amell, Barton
Rogers Place, Edmonton, AB
Tampa

Také druhá semifinálová série letošního play-off NHL je minulostí. Finále Stanley Cupu si letos zahraje Dallas Stars s Tampou Bay Lightning.

Dnešní utkání se velmi podobalo tomu předchozímu. Také dnešní zápas byl defenzivní, urputný a ubojovaný. Úvodní branky padly už v prvních sedmi minutách, takže diváci u obrazovek si na další a rozhodující gól museli počkat 66 minut! O rozhodující trefu se postaral Anthony Cirelli, pro kterého se určitě jedná o životní branku. Tampa dnes zvítězila i díky skvělému výkonu Andreje Vasilevského. Konečný stav série tak zní 4:2 na zápasy a Tampa Bay se stává vítězem Východní konference.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek rána. Na počtenou!

Tampa právě vstřelila branku!
Tampa Bay postupuje po pěti letech do finále Stanley Cupu! Blesky o svém postupu do závěrečné série rozhodují brankou v 74. minutě. ANTHONY CIRELLI si před bránou počkal na přihrávku Goodrowa a s velkým štěstím odrazil touš od tyče za brankovou čáru. 1:2 po prodloužení. Asistence: Barclay Goodrow a Alex Killorn.
73:02'
Jordan Eberle byl včas natlačen na mantinel Černákem. Slovenský obránce hraje parádní zápas.
72:22'
Jde vidět, že oba celky už nemají sil na rozdávání. Sledujeme další taktickou bitvu, která bude dost možná ještě hodně dlouhá.
71:28'
Gourde posouval na modrou čáru, odkud zkoušel štěstí Hedman. Švédský obránce ale trefil Brassarda, který stál přímo před ním.
71:06'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat v obranném pásmu Tampy Bay.
70:49'
70:28'
Barclay Goodrow si nahodil puk před sebe. Černou gumu si dobruslil jako první, jenže na zádech měl důsledného Leddyho, jenž mu nepovolil zakončení.
69:51'
Islanders v přesilovce zatím nevystřelili. Tampa hraje oslabení velice slušně.
69:12'
Anthony Beauvillier jen o kousek nepropasíroval přihrávku na úplně volného Baileyho, jenž si sjížděl před bránu.
68:49'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Patrick Maroon – 2 min., příliš mnoho hráčů).
68:05'
Killornova jemná teč po nahození Shattenkirka se neujala. Vpřed už zase míří domácí.
67:17'
Ryan McDonagh vyvezl puk z vlastního pásma. Domácí totiž kotouč ztratili.
66:08'
Patrick Maroon byl poctivě střežen v rohu kluziště. Prodloužení je ale rozhodně ofenzivnější než v zápase minulém.
65:28'
Leo Komarov zabojoval v útočném pásmu. Po krátké kombinaci se kotouč dostal nahoru k Toewsovi, ovšem zadák Islanders trefil brusli bránícího Gourdeho.
65:04'
Semjon Varlamov vypadá, že dnes už nic pustit nehodlá. Nyní parádně zasáhl proti dělovce Kevina Shattenkirka z voleje.
64:44'
Skákavé nahození Tylera Johnsona ukryl Semjon Varlamov v lapačce. Po krátkém přerušení se bude vhazovat po levé ruce domácího gólmana.
64:07'
Anders Lee vyprášil pravý beton hostujícího brankáře. Islanders se celkem rychle přesunuli na útočnou polovinu.
63:37'
63:24'
Scott Mayfield puk vyhazuje. Teď už to s ubráněním přesilovky vypadá pro celek z New Yorku velmi dobře.
63:03'
Na druhé straně zase čaroval Varlamov. Dnešní zápas jednoznačně patří brankářům.
62:22'
Brock Nelson vybojoval puk a najednou jel úplně sám na bránu Tampy. Centr domácích zakončoval forehandem, ovšem v obrovské šanci trefil rameno brankáře Vasilevského.
61:38'
Polovina dlouhé početní výhody Tampy je pryč. Hosté toho zatím nic moc nevymysleli.
61:06'
Michail Sergačjov pálil pro domácí velmi nepříjemně. Varlamov měl štěstí, že jeho krajan zadní tyč netrefil.
60:52'
Rána Victora Hedman byla sražena mimo tři tyče. Varlamov zatím zasahovat nemusel.
60:17'
Tampa musí zakládat akci z vlastního pásma. Pulock totiž ihned po vyhraném buly puk napálil na zadní mantinel.
60:01'
Tento zápas zatím velice nápadně připomíná předchozí duel této série. V něm také platil po šedesáti minutách stav 1:1 a také dva dny nazpět se Islanders nechali těsně před třetí sirénou vyloučit na čtyři minuty za vysokou hůl. Přesilovka Tampy tak bude v prodloužení pokračovat a bude trvat více než tři a půl minuty. Tenisovou terminologií se dá říct, že tým Jona Coopera má k dispozici mečbol při vlastním servisu.
Střely na bránu po 3. třetině: 21 – 42
60:00'
59:56'
Tampa si v posledních vteřinách hledala co nejvhodnější střelecké pozice, jenže Islanders se pro tuto chvíli ubrání.
59:37'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Andy Greene – 2+2 min., vysoká hůl).
59:16'
Poslední minuta základní hrací doby je v plném proudu. Další prodloužení je už velmi blízko.
58:45'
Brayden Point našel bekhendovou přihrávkou Paláta, jenž se ale z těsné blízkosti neprosadil.
58:27'
Blake Coleman už neměl dostatek sil k útočení. Kotouč tak pouze odevzdal k bráně Islanders.
57:58'
Matt Martin si skákavý puk před bránou soupeře nezkrotil. Střela proto nepřišla.
57:38'
A vzápětí na opačné straně Semjon Varlamov zastavil akci Lightning. Sledujeme velmi otevřený hokej, který bude muset být kvůli komerční přestávce na okamžik přerušen.
57:09'
Islanders pořádně přitlačili na svého soupeře. Elitní formace domácích předvedla fantastické střídání. Pulock i Eberle vystřelili dvakrát.
56:32'
Přihrávka Jordana Eberleho hledala Mathewa Barzala. Druhý jmenovaný však těžkou přihrávku promáchl.
56:05'
Ryan McDonagh od modré čáry zařízení minul. Varlamov tentokrát zasahovat nemusel.
55:53'
55:40'
Semjon Varlamov zastavil velice důležitým zákrokem nápor hostujícího celku. Z přesilové hry Tampy zbývá třináct vteřin.
55:12'
Nikita Kučerov nedostal na pravý kruh zrovna ideální přihrávku. Podle toho také dopadla následná střela, zamířila mimo brankový prostor.
54:28'
Další vyhození zamířilo přímo k Vasilevskému. Ostrované jsou při bránění početní výhody soupeře důslední.
53:59'
Scott Mayfield hned na počátku oslabení vyhazuje puk přes všechny čáry.
53:53'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Devon Toews – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
53:36'
Nyní už útočí hosté. Islanders se ale zatím poctivě brání.
52:59'
Derick Brassard si nabruslil do výborné pozice. Hokejisty Tampy měl poměrně daleko od sebe, tak rovnou zkusil vystřelit. Nechybělo moc a na světě mohl být druhý gól domácích.
52:25'
V posledních minutách je znát větší chtíč na hokejistech v modrých dresech. Tým z New Yorku přebral iniciativu.
52:03'
Josh Bailey tvrdě napřáhl z vrcholu levého kruhu. Vasilevskij byl včas na zemi a dokázal střelu pokrýt.
51:22'
Anders Lee podržel puk za bránou soupeře několik sekund. Islanders se dlouho drželi v pásmu Tampy, střelu ale vyprodukovat nedokázali.
50:57'
Andrej Vasilevskij pohotově zasáhl proti střele z dálky. Matt Martin navíc při souboji v předbrankovém prostoru inkasoval nepříjemnou ránu.
50:22'
Mathew Barzal byl v útočném pásmu dokonale střežen Černákem, jenž zásadní měrou přispěl k vyhození kotouče pryč z pásma Lightning.
49:53'
Alex Killorn z otočky přihrával před bránu. Semjon Varlamov ale dokázal udržet hůl na svém místě.
49:36'
Varlamov přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levici.
49:08'
Nepříjemné nahození od modré čáry v podání Kevina Shattenkirka trefilo pravý beton gólmana Islanders.
48:40'
Johnson přihrál do strany Cirellimu, jehož přízemní střílená pobídka skončila na vyrážečce Semjona Varlamova.
48:23'
Po delší době je hra přerušena. Máme zde první komerční pauzu ve třetí třetině.
47:17'
Brock Nelson zůstal nepokrytý na pravém kruhu. Vasilevskij se sice stačil přemístit, ale Nelson stejně o kousek minul.
46:46'
Anders Lee udržel se štěstím puk v útočném pásmu. Z toho plynula pozdější rána Pulocka, která nebyla přesná o pár centimetrů.
45:54'
Tampa z ničeho nic vyrazila do přečíslení dva na jednoho. Postup vpřed i zakončení vzal na sebe Blake Coleman. Přízemní rána křídla druhého útoku ale skončila pod betonem Semjona Varlamova.
45:16'
Cirelliho rána zprava přesná nebyla. Varlamov zasahovat nemusel.
44:51'
Třetí třetina je taktéž celkem opatrná. Hra je v tento okamžik přerušena kvůli ofsajdu domácích.
44:15'
Eberle si vyčkal na Nicka Leddyho, jenž u modré čáry převzal puk a následně vyrazil vpřed. Obránce domácích poté našel Nelsona, po jehož střele z kruhu si Vasilevskij nebyl jistý tím, kde kotouč má.
43:09'
Blake Coleman zůstal chvíli volný před brankovištěm domácích, ale ve velké rychlosti zakončit nestihl. Obrana Ostrovanů zapracovala důsledně.
42:33'
Erik Černák opět přibrzdil tempo hry za svou svatyní. Slovenský zadák hraje s velkým přehledem.
41:54'
Mayfieldova rozehrávka adresáta nenašla. Přesto se o černou gumu i nadále bojuje u útočné modré čáry Islanders.
41:13'
Anthony Beauvillier zkoušel překvapit Vasilevského střelou z úhlu. Brankář Tampy Bay byl pozorný.
40:41'
Islanders posunuli puk za bránu Tampy a posléze jeli střídat.
40:09'
Hned po devíti vteřinách třetí třetiny nahodil Luke Schenn kotouč do výstroje Semjona Varlamova. Brankář Islanders raději přerušil hru.
40:01'
Čtyřicet minut je za námi a stále platí nerozhodné skóre. Ve druhé třetině branka nepadla, i když příležitosti na obou stranách jsme viděli. Tampa si stále drží střeleckou převahu z první části, ta druhá ale už byla vyrovnanější.
Střely na bránu po 2. třetině: 12 – 27
40:00'
39:57'
Hra se ale ve velké rychlosti přenesla na druhou stranu. Eberle zpoza brány v pádu vybídl Martina, jenž z ideální pozice trefil připravené betony Andreje Vasilevského.
39:45'
Tampa se ještě dvakrát pokusila vystřelit, ale ani jeden projektil mezi tři tyče nemířil. Islanders vyhodili na zakázané uvolnění.
39:09'
Rozběhla se nám poslední minuta druhé periody. Hraje se ve středním pásmu.
38:22'
Yanni Gourde podržel puk v útočném pásmu. Poté přihrál za sebe do míst, kde se však žádný z jeho spoluhráčů nepohyboval.
37:58'
Brayden Point si při zpracování pomohl vysokou holí. Hra tak musela být přerušena.
37:17'
37:12'
Na konci oslabení ujela Tampa do přečíslení dva na jednoho. Erik Černák si ale přihrávku Ondřeje Paláta nedokázal srovnat na své čepeli.
36:36'
Barzal nabil Pulockovi, jehož dělovka od modré čáry nadělala Vasilevskému velké potíže. Ruský brankář zřejmě helmou touš vyrazil.
35:56'
Islanders sice chvíli byli nebezpeční, ale Tampa už vyhazuje přes všechny čáry.
35:30'
Beauvillier dokázal napravit svou chybu. Hosté málem vyrazili do přečíslení dva na jednoho.
35:17'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Tyler Johnson – 2 min., hákování).
35:17'
Na ledě zůstal ležet Anthony Cirelli, jenž nevypadá, že by byl v pořádku. Na led jsou přivolaní lékaři. Cirelli se podle všeho zranil v dolní polovině těla.
34:42'
Cal Clutterbuck z ničeho nic zahrozil rychlým přechodem do útoku. Se svým tvrdým zakončením ale neuspěl.
34:03'
Nahození hokejistů v modrých dresech mířilo do signalizovaného ofsajdu. Jelikož se svěřenci Barryho Trotze kotouče dotkli, tak bylo pískáno.
33:32'
Vasilevskij musel dávat pozor proti ráně Joshe Baileyho z pravého kruhu. Jeden z nejlepších brankářů soutěže ale odolal.
33:00'
Islanders drží puk ve vlastním pásmu a momentálně čekají na vystřídání útočné formace.
32:08'
Pageau přihrál Dobsonovi, který si všiml Matta Martina na levém křídle. Útočník Islanders si navedl puk do lepší pozice a poté zkusil štěstí. Andrej Vasilevskij ale včas zakročil lapačkou.
31:27'
Maroon střelu z otočky nevymyslel. Domácí tým dokázal ten hostující vytlačit ze třetiny.
31:02'
Ryan Pulock přihrál Joshu Baileymu, jenž kotouč lehce protečoval k zadnímu mantinelu.
30:22'
Devon Toews střílel z útočné modré čáry bez přípravy. Trefil však pouze hráče, který blokoval těsně před ním.
29:13'
Cal Clutterbuck se už zapojil zpět do hry. Islanders přežili i druhé oslabení.
28:49'
Druhé přesilovkové komando ale už tak nebezpečné není. Naopak zaútočit mohl Brock Nelson. Centr domácích ale střelou zápěstím neuspěl.
28:17'
Po ofsajdu Tampy se bude vhazovat ve střední třetině. Z přesilové hry hostů zbývá minuta.
27:55'
Nikita Kučerov posunul skákavý puk na Ondřeje Paláta, jenž ale v akci nepokračoval. Domácí se posléze osvobodili.
27:30'
Brayden Point znovu střílel z mezikruží. Také tentokrát ale Varlamov čaroval.
27:13'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Cal Clutterbuck – 2 min., podrážení).
27:06'
Při ponechané výhodě pálil z pravého kruhu nikým nekrytý Victor Hedman. Obránce Tampy s číslem 77 ale trefil vystrčené rameno Semjona Varlamova.
26:29'
26:09'
Tampa tuto početní výhodu hraje velmi dobře. Islanders se ale zatím slušně brání, už jim zbývá jen dvacet sekund.
25:46'
Patrick Maroon se také zjevil v dobré příležitosti. V rozhodující fázi ale Leddy do tohoto pokusu vložil hůl.
24:52'
Kučerov vysunul Paláta, jenž z brankové čáry skvěle oslovil Braydena Pointa v obrovské šanci. Point však puk nezvedl, Varlamov navíc stačil vykopnout pravý beton.
24:29'
24:03'
Začátek druhé třetiny je značně opatrnější. Jde vidět, o co dnes obě mužstva hrají.
23:31'
Patrick Maroon odvedl dobrou práci při zisku kotouče. Nyní už hrají domácí.
23:01'
Sergačjov zabojoval před bránou Tampy o kotouč. Byl důraznější než Brassard, a proto zaslouženě vyhodil do středního pásma.
22:19'
Barclay Goodrow šikovně nahazoval před bránu. Varlamov toho moc neviděl, i přesto ale dokázal zakročit.
21:46'
V těchto chvílích se ani jednomu celku nepovedla rozehrávka. Nepřesnost Islanders byla větší, neboť se pískal icing.
20:59'
Tečovaná střela Shattenkirka zaplula nad bránu Islanders. Tampa pokračuje v pobytu v útočné třetině.
20:19'
Jordan Eberle dostal na levém křídle až příliš mnoho prostoru. Snažil se dostat do co nejlepší pozice, jenže před Vasilevským to překombinoval.
20:01'
V první třetině měl rozhodně více práce Semjon Varlamov. Tampa byla aktivnější a vytvořila si hned několik palebných pozic. I přes aktivitu hostů platí průběžný stav 1:1. Úvodní gól vsítil Devon Toews už v 5. minutě, na jeho trefu ale záhy odpověděl Victor Hedman. Druhá perioda odstartuje zhruba ve 3:03.
Střely na bránu: 6 – 17
20:00'
19:48'
Alex Killorn mohl chvíli před sirénou překlopit stav na stranu Tampy. Zkušený útočník střílel z mezikruží, avšak Varlamov zacvakl betony včas.
19:05'
Černákovu střelu, která moc šancí na úspěch neměla, Varlamov s přehledem vyrazil.
18:42'
Hra je přerušena. 78 sekund před koncem první třetiny se bude vhazovat v obranném pásmu celku z New Yorku.
18:20'
Victor Hedman dostal prostor na levém kruhu. Mířil k zadní tyči, jenže tentokrát nechal vyniknout Varlamovovu lapačku.
17:44'
Momentálně to vypadá, že na pomyslném koni jsou Ostrované. Tampa se zuby nehty brání jejich útočnému náporu.
17:23'
Derick Brassard se s kotoučem na holi dokázal probít do zajímavé střelecké příležitosti. Vasilevskij ale hrudí zasáhl.
16:59'
Ryan Pulock uklidnil hru za svou bránou. Nyní čeká na nabídku svých spoluhráčů.
16:18'
Jordan Eberle se tlačil před bránu, jenže Victor Hedman jej o kotouč obral.
15:34'
Jean-Gabriel Pageau pronikl do útočné třetiny, aby mohl vypálit z vrcholu pravého kruhu. Jeho ránu ale obránci Tampy vyrazili do plexiskla.
15:17'
Semjon Varlamov měl plné ruce práce s nahozením beka od modré čáry. Navíc musel řešit velmi nepříjemné postavení protihráče před jeho brankovištěm. Ruský gólman ale udržel černou gumu mezi svými betony.
14:22'
Tampa znovu vysoko napadala. Díky tomu získala kotouč a následně to zkusila od modré čáry.
13:40'
Johnson z levé strany nabil Cirellimu, jehož pokus rozhodně nebyl špatný. Varlamov touš vyrazil levým betonem.
12:59'
Semjon Varlamov musel znovu zasahovat. Tlaku Tampy ale odolává prozatím skvěle.
12:32'
Islanders se po delší době ukázali před bránou soupeře. Tampa zatím je lepším mužstvem.
11:54'
Gourde před bránou oslovil Goodrowa, který ale neměl dostatek prostoru na lepší zakončení.
11:38'
Anthony Cirelli zkoušel zaútočit středem kluziště. Spoluhráč mu ale přes modrou čáru přejel rychleji, takže byl pískán ofsajd.
10:36'
Anthony Beauvillier zachytil nepřesnou rozehrávku Blesků a rozhodně mohl trestat. Andrej Vasilevskij ale vytáhl důležitý zákrok vyrážečkou.
09:49'
Michail Sergačjov orazítkoval z levého kruhu tyč. Varlamov měl velké štěstí.
09:26'
Barzalovo nahození po mantinelu Vasilevskij nezachytil. To však bylo ze strany Islanders vše, dopředu už míří hosté.
08:42'
Tampa i nadále zůstává v útočném pásmu. Islanders se s obtížemi celkem kvalitně brání.
08:17'
Ondřej Palát se mezi kruhy rychle otočil. Následně šikovně vypálil, jenže jeho střelu domácí srazili do ochranné sítě.
07:53'
Domácí tým se poprvé v zápase provinil icingem. Hra se opět stěhuje před Semjona Varlamova.
07:39'
Po ofsajdu Tampy je hra přerušena. Po opravdu kvalitním úvodu dnešního klání následuje první komerční pauza.
06:28'
VICTOR HEDMAN má v play-off opravdu parádní střeleckou formu. Dnes vsítil svůj devátý gól ve vyřazovací části. Švédský bek přihrál na modrou čáru Černákovi, jehož střelu vyrazil Varlamov před sebe. Dorážející Hedman trefil odražený kotouč přesně k levé tyči. 1:1. Asistence: Erik Černák a Nikita Kučerov.
06:02'
Kouzla Nikity Kučerova v útočné třetině střelou neskončily. Obrana Ostrovanů si v rozhodující chvíli poradila.
05:39'
Andrej Vasilevskij musel za bránou svým spoluhráčům vypomoct s rozehrávkou.
05:09'
Domácí se v rychlém sledu dostali do další šance. V protiútoku neuspěli, ale i přesto pálil Mathew Barzal z pravého kruhu. Jeho střelu zápěstím srazil Shattenkirk do rohu vlastní třetiny.
04:15'
Islanders právě vstřelili branku!
Stejně jako v minulém zápase jdou Ostrované do vedení! Anders Lee si v prostoru mezi kruhy moc dobře všiml DEVONA TOEWSE na levé straně. Obránce Islanders nezazmatkoval, se střelou počkal a následně objel bránu tak, že zastrčil puk za levou tyč z Vasilevského pohledu. 1:0. Asistence: Anders Lee a Mathew Barzal.
03:46'
Nick Leddy se stačil vrátit do vlastního pásma. Poté založil útočnou protiakci Islanders.
03:24'
Nikita Kučerov se dostal k zakončení. Zařízení ale netrefil.
02:56'
Hedman dokázal v těžké situaci rozehrát. Tampě se ale akce ve středním pásmu nepovedla dle představ.
02:32'
Islanders vybojovali puk v útočném pásmu, jenže zatím se hraje jen okolo mantinelu.
01:45'
Leo Komarov operoval před bránou po nahození od modré čáry. Vasilevskij ale kotouč moc dobře viděl a posunul jej do rohu kluziště.
01:12'
Tampa zahrozila po pravé straně. Střela Tylera Johnsona ale mezi tři tyče nezamířila.
00:50'
Také domácí vystrčili růžky, ovšem v útočném pásmu se usadit nedokázali.
00:16'
Gourde hned oslovil Colemana v mezikruží, jehož střela zápěstím orazítkovala vnější oblouk brány. Varlamov proto zasahovat nemusel.
00:01'

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Pulock, A. Greene, Mayfield, D. Toews, Boychuk, Leddy, Dobson – Clutterbuck (A), Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Eberle, Pageau, M. Martin – Brassard, Komarov.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Shattenkirk, Hedman (A), L. Schenn, McDonagh (A), Černák, Sergačjov, Bogosian – Kučerov, B. Point, Palát – Coleman, Gourde, Goodrow – T. Johnson, Cirelli, Killorn (A) – Paquette, Maroon.

Rozhodčí: Dwyer, Hebert – Amell, Barton.
Oba celky už přijely na ledovou plochu. Islanders dnes nastoupí v modrém, zatímco Tampa Bay v dresech bílých. Před úvodním buly ještě tradičně zazní hymny Spojených států amerických a Kanady.
Důležitá zpráva pro Lightning. V letošním play-off velmi produktivní Brayden Point dnes nastoupí. Islanders v této sérii vyhráli vždy, když byl Point na marodce.
NEW YORK ISLANDERS

Ostrované prošli jako jediný tým v letošní sezoně z kvalifikační fáze play-off až mezi nejlepší čtyři celky soutěže. Svěřenci Barryho Trotze svou poutí Stanley Cupem postoupili přes tři soupeře, a to konkrétně Floridu, Washington a Philadelphii, nyní však jsou na hraně vyřazení. Islanders letos prožívají svou nejlepší sezonu od roku 1993, dlouhých 27 let totiž nebyli v konferenčním finále. Úvodní zápas série s Tampou sice vysoko prohráli, ale v tom druhém rozhodně nebyli horším týmem, přesto nakonec prohráli po gólu Nikity Kučerova 9 sekund před koncem třetí třetiny. Třetí utkání dopadlo lépe pro celek z New Yorku, ve čtvrtém zvítězila Tampa, ale v minulém se radovali zase Islanders, kteří výhrou v prodloužení 2:1 snížili stav série a stále jsou ve hře.
TAMPA BAY LIGHTNING

I bez dlouhodobě zraněného kapitána Stevena Stamkose jsou Blesky velmi blízko k postupu do finále NHL. Tampa dost možná ještě sklízí plody z minulé sezony, která v základní části sice byla rekordní, jenže v play-off byla týmu Jona Coopera vystavena stopka Columbusem. Letos už Lightning přes stejného soupeře přešli, to samé se jim povedlo i ve čtvrtfinálové sérii s Bostonem. Obě série Tampa vyhrála 4:1. V případě dnešní výhry se posune do finále, neboť vede 3:2 na zápasy. Lightning byli naposledy ve finále Stanley Cupu v roce 2015, s Chicagem ale nevyhráli. Naopak v roce 2004 byli úspěšní, právě tehdy totiž získali svůj zatím jediný Stanley Cup.
Česká a slovenská stopa v sérii

Erik Černák (Tampa Bay) – Slovensko
Ondřej Palát (Tampa Bay) – Česko
Předešlé zápasy série

1. zápas
Tampa Bay – NY Islanders 8:2
Branky a nahrávky: 2. B. Point (Coleman, L. Schenn), 9. Hedman (B. Point, Kučerov), 11. McDonagh (Kučerov, Sergačjov), 25. Gourde (Maroon, Shattenkirk), 34. B. Point (Hedman, Kučerov), 46. Kučerov (B. Point, Shattenkirk), 50. Palát (B. Point, Kučerov), 54. Gourde (Shattenkirk, Hedman) – 5. Eberle (Lee, Barzal), 49. Leddy (Lee, Eberle)

2. zápas
Tampa Bay – NY Islanders 2:1
Branky a nahrávky: 19. Hedman (Goodrow), 60. Kučerov (McDonagh) – 2. M. Martin (Leddy)

3. zápas
NY Islanders – Tampa Bay 5:3
Branky a nahrávky: 13. Clutterbuck (Pulock, M. Martin), 32. Pelech (Pageau, Barzal), 34. Beauvillier (B. Nelson, D. Toews), 57. B. Nelson (Beauvillier, Jo. Bailey), 60. Pageau (Jo. Bailey) – 17. Sergačjov (Gourde), 43. Palát (Sergačjov, Sergačjov), 53. T. Johnson (Černák, Verhaeghe)

4. zápas
NY Islanders – Tampa Bay 1:4
Branky a nahrávky: 32. B. Nelson (Jo. Bailey) – 32. Coleman (Gourde, Vasilevskij), 32. Palát (Kučerov, B. Point), 44. B. Point (Palát, Kučerov), 58. Maroon (Gourde, Paquette)

5. zápas
Tampa Bay – NY Islanders 1:2pp.
Branky a nahrávky: 24. Hedman (Coleman, L. Schenn) – 16. Pulock (Leddy, Barzal), 93. Eberle (Lee).
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu ze 6. utkání finále Východní konference mezi New York Islanders a Tampa Bay Lightning. Duel začíná dvě hodiny po půlnoci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.