NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Vancouver - 13. srpna 2020   04:30

Vancouver
04:29' Horvat  (Q. Hughes, J. T. Miller) • 28:37' E. Pettersson   • 45:37' Stecher  (Pearson, Boeser) • 48:01' Horvat  (Pearson) • 59:21' J. T. Miller  (Boeser, Ch. Tanev)
St. Louis
Rooney, McIsaac – Racicot, Smith
Rogers Place, Edmonton, AB
Vancouver

TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

Troy Stecher (VAN), Bo Horvat (VAN), Jacob Markström (VAN)
ČESKÁ A SLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Do tohoto utkání bohužel nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.
KDO SE POSTAVIL DO BRANKOVIŠTĚ?

STL: Jordan Binnington – prohra, 17 zákroků, 5 OG, úspěšnost 77.3%, čas 57:58

VAN: Jacob Markström – výhra, 29 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93.5%, čas 59:57
STATISTICKÉ OKÉNKO

Střely na bránu: 31 – 22; Vhazování: 51% – 49%; Hity: 30 – 18; Přesilovka: 1/3 – 3/6; Trestné minuty: 22 – 16
Konečný výsledek:
ST. LOUIS BLUES vs. VANCOUVER CANUCKS 2:5

Canucks v prvním zápase čtvrtfinále Západní konference porazili St. Louis, rozhodla závěrečná perioda. Útočník Bo Horvat vstřelil dva góly. Vítěznou trefu obstaral ve 46. minutě obránce Troy Stecher.
59:21'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Zachary Sanford – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Jake Virtanen – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
59:21'
Vancouver právě vstřelil branku!
Třetí využitá přesilová hra Canucks – 5:2! Krásná kombinace a J.T. MILLER zakončoval zprava do odkryté klece. Jeho druhá trefa v letošním play-off! Asistence: Brock Boeser, Christopher Tanev.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:32'
Zdá se, že je hotovo. Vancouver si zahraje přesilovku a 88 vteřin do konce.
58:32'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Alex Pietrangelo – 2 min., nedovolené bránění).
57:51'
Dvě minuty a devět vteřin do konce třetí třetiny. Vhazuje se po levé ruce Markströma, Blues samozřejmě v šesti.
57:51'
Hra přerušena kvůli posunuté bráně za Markströmovými zády, proběhne poslední reklamní přestávka.
56:55'
Binnington je na střídačce, St. Louis tedy zkouší hru bez brankáře.
56:33'
Faulk měl na hokejce snížení na 3:4, z mezikruží těsně minul Markströmovu bránu.
55:12'
Další pokus Boesera, zleva z úhlu ovšem Binningtona neohrozil.
53:44'
St. Louis v postavení mimo hru.
53:31'
Boeser zkoušel štěstí zleva bez přípravy, střela mu ale moc nesedla.
52:11'
Střely na bránu: 28 – 20
50:10'
Necelých 10 minut do konce třetí třetiny a Blues prohrávají o dvě branky. Podaří se jim ještě vrátit zpět do utkání?
50:10'
Neúspěšná útočná akce St. Louis – odpískáno postavení mimo hru. Pokračovat budeme po reklamní přestávce.
48:01'
Začátek 49. minuty a dvougólové vedení pro Canucks! Autorem branky je BO HORVAT, jenž se na pravé straně nádherně zbavil Dunna a následně prostřelil Binningtona. Jeho druhá trefa v dnešním zápase! Asistence: Tanner Pearson.
47:52'
Markström má touš v rukavici a následuje první reklamní přestávka ve třetí třetině.
47:47'
Nepřesnosti na obou stranách, nyní se píská zakázané uvolnění Vancouveru.
45:37'
Canucks potřetí v zápase vedou! TROY STECHER od pravého mantinelu propálil Binningtona, jehož tahle inkasovaná branka musí nepochybně mrzet. Asistence: Tanner Pearson, Brock Boeser.
45:06'
Střely na bránu: 24 – 17
44:33'
A další práce pro Markströma, tentokrát jej zaměstnal střelou od modré čáry zleva Dunn.
44:09'
Dobrá střela Sanforda z pravé strany, Markström puk vyráží do rohu.
42:50'
Canucks poslali kotouč na zakázané uvolnění, hra je ve třetí třetině poprvé přerušena.
42:13'
Nahození Faulka od modré zprava minulo Markströmovu bránu.
40:45'
Schenn útočil po levé straně, Markström však zasahovat nemusel.
40:01'
Hokejisté St. Louis a Vancouveru jsou zpátky na ledové ploše, je tady závěrečná dvacetiminutovka!
Statistiky po druhé třetině

Po 2. třetině:
ST. LOUIS BLUES vs. VANCOUVER CANUCKS 2:2

Čtyřicet minut je za námi, skóre nerozhodné 2:2. Také v prostřední části jsme viděli po jedné brance na obou stranách. A opět vedli Canucks díky využité přesilovce.
40:00'
39:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
37:31'
Pietrangelo střelou z pravé strany našel pouze lapačku Markströma.
36:59'
St. Louis Blues v plném počtu.
36:06'
Pettersson mohl přidat třetí branku Canucks, jeho střelecký pokus z pravé strany ale skončil na tyči.
34:59'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Mackenzie MacEachern – 2 min., podrážení).
34:11'
Střely na bránu: 22 – 17
33:49'
Vancouver Canucks v plném počtu.
33:28'
Thomas vystřelil z pravého kruhu pro vhazování, byl to ovšem nepřesný pokus.
31:49'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Zack MacEwen – 2 min., hrubost).
31:25'
Nahození Erikssona zleva, Binnington má puk pod kontrolou. Pokračovat budeme po reklamní přestávce.
29:49'
St. Louis právě vstřelilo branku!
2:2! JADEN SCHWARTZ využil zaváhání Taneva a dostal se do samostatného úniku; na Markströma vyzrál bekhendovým blafákem, zakončil mezi betony. Bez asistence.
29:38'
Edler střelou zleva prověřil Binningtonovu pozornost.
28:37'
Druhá úspěšná přesilová hra Canucks – vedou 2:1! Nejprve to zkoušel Boeser, potom ELIAS PETTERSSON zprava vymetl pravý horní růžek. Jeho druhá trefa v letošním play-off! Bez asistence.
27:43'
První reklamní přestávka ve druhé třetině a následně si Vancouver zahraje další přesilovku.
27:43'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Brayden Schenn – 2 min., podrážení).
26:45'
26:37'
Pettersson zkusil štěstí z pravé strany, ale jeho střelecký pokus zablokoval Sanford – Binnington bez práce.
25:13'
Vancouver Canucks v plném počtu, přičemž začíná jejich zkrácená přesilovka.
25:06'
Střely na bránu: 18 – 12
24:45'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Tyler Bozak – 2 min., podrážení).
24:10'
Pietrangelo pálil bez přípravy od modré a skvělá lapačka Markströma.
23:13'
Druhá přesilová hra pro Blues, vhazování po pravé ruce Markströma.
23:13'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tyler Myers – 2 min., držení).
22:19'
Zakázané uvolnění v podání hokejistů St. Louis.
21:53'
Dunn vystřelil od modré čáry zprava, Markström zde měl připravenou lapačku.
20:42'
20:40'
Střelecký pokus Millera z levé strany na Binningtona neprošel, dvě vteřinky nás dělí od návratu Pietrangela.
20:01'
Obě mužstva se vrátila zpět na ledovou plochu. Canucks začnou druhou třetinu na přesilovce.
Statistiky po první třetině

Po 1. třetině:
ST. LOUIS BLUES vs. VANCOUVER CANUCKS 1:1

Využitá přesilovka na obou stranách, po úvodní periodě je skóre nerozhodné 1:1. Nejprve se trefil Bo Horvat, srovnával potom David Perron.
20:00'
19:43'
Pettersson pálil dvakrát bez přípravy zprava, Binnington ale bez práce.
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
18:42'
Druhá přesilová hra pro Vancouver. Uvidíme zde branku do šatny?
18:42'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Alex Pietrangelo – 2 min., vysoká hůl).
17:40'
Sutter útočil po levé straně, nepochodil však. Binnington zasahovat nemusel.
16:37'
Také Blues využívají přesilovku, máme vyrovnáno! Podobná situace jako v případě přesilovky Vancouveru, skóroval DAVID PERRON. Jeho třetí trefa v letošním play-off, 1:1! Asistence: Brayden Schenn, Alex Pietrangelo.
15:58'
Po reklamní přestávce uvidíme první přesilovku Blues.
15:58'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Antoine Roussel – 2 min., sekání).
13:57'
Na opačné straně hřiště měl šanci Scandella od modré čáry zleva, Markström ale připraven.
12:58'
Stecher otestoval pozornost Binningtona nahozením od pravého mantinelu.
12:11'
Střely na bránu: 7 – 5
10:39'
Zpět do akce! Schenn a Horvat v souboji na vhazování po pravé ruce Markströma.
10:39'
Střelecký pokus Schwartze zleva z úhlu a Markström má puk pod kontrolou. Na řadě je reklamní přestávka.
09:56'
Jsme v polovině první třetiny. Dobrý úvod Canucks, kteří vedou díky využité přesilovce 1:0 – trefil se Horvat.
08:20'
08:20'
Virtanen vystřelil dobře z mezikruží, Binnington má touš v lapačce. Proběhne první reklamní přestávka.
07:19'
St. Louis kotouč poslalo na zakázané uvolnění, následuje tedy vhazování před Binningtonem.
05:06'
Střely na bránu: 4 – 3
04:29'
Rychle využitá přesilovka Canucks, kteří tak otevírají skóre utkání! Z levé strany Binningtona překonal střelou bez přípravy BO HORVAT. Jeho třetí trefa v letošním play-off! Asistence: Quinn Hughes, J.T. Miller.
04:17'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Justin Faulk – 2 min., sekání).
02:56'
Rychlý útočný výpad Pearsona, hokejista ovšem z pravé strany minul tři tyče.
02:45'
Parayko zkusil štěstí od modré zprava, Markström neměl problémy touš vyrazit betonem do rohu.
01:56'
Další icing od Canucks, vhazovat se tak bude znovu před Markströmem.
01:22'
Zakázané uvolnění v podání Vancouveru.
00:58'
Sanford vystřelil z levé strany, Markström kotouč vyrazil před sebe, zapsal první zákrok.
00:01'
Na úvodní vhazování se do středového kruhu staví Schenn a Horvat, jdeme na to!
Hymny jsou minulostí, utkání za malou chvíli začne.
Zahajovací formace stojí na modré čáře, zazní americká a kanadská státní hymna.
Zahajovací formace

STL: Binnington – Scandella, Parayko – Schwartz, Schenn, Tarasenko

VAN: Markström – Edler, Stecher – Pearson, Horvat, Eriksson

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Gunnarsson, Pietrangelo (C), Scandella, Parayko, Dunn, Faulk – Schwartz, B. Schenn, Tarasenko (A) – Sanford, R. O'Reilly (A), Perron – Sundqvist, Thomas, Bozak – MacEachern, J. de La Rose, Brouwer.

Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Edler (A), Stecher, Q. Hughes, Ch. Tanev, Fantenberg, T. Myers – J. T. Miller, E. Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat (C), L. Eriksson – Roussel, B. Sutter (A), Virtanen – Motte, Beagle, MacEwen.

Rozhodčí: Rooney, McIsaac – Racicot, Smith.
Vítejte ještě jednou při sledování NHL! Zde budete moci sledovat první zápas čtvrtfinále Západní konference mezi týmy St. Louis Blues a Vancouver Canucks.

Do tohoto utkání nenastoupí žádný český ani slovenský hokejista.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY – SEZONA 2019-20

Vzájemné duely v základní části 2019-20 zvládli lépe Canucks –⁠ vyhráli dvě ze tří utkání. Útočník J.T. Miller vstřelil tři góly a zapsal celkem čtyři kanadské body.

→ kvalifikace ... úspěch 3-1 proti Minnesota Wild

Canucks v kvalifikačním kole porazili Minnesota Wild –⁠ za čtyři zápasy vsítili 12 branek. Zazářil obránce Quinn Hughes, jenž zapsal celkem šest kanadských bodů.

St. Louis a Vancouver se v play-off střetnou počtvrté, přičemž vždy se zatím radovali Canucks. Naposledy na jaře 2009 jim stačily čtyři zápasy.
ST. LOUIS BLUES #4
→ bilance 0-2-1 ve skupině o umístění

Blues se vůbec nepovedla skupina o umístění –⁠ prohráli všechna tři utkání. V základní části přitom měli nejlepší procentuální bodový zisk v Západní konferenci (66.2%).

Minulou neděli padli s Dallas Stars 1:2 po samostatných nájezdech. Brankář Jake Allen zde předvedl celkem 37 úspěšných zákroků.