NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Boston - 26. srpna 2020   01:10

Tampa
Tampa
12:42' Coleman (Bogosian, Goodrow) • 35:29' Kučerov (Shattenkirk, B. Point) • 50:40' Coleman (Hedman) • 64:40' Palát (Gourde, Maroon)
4:3
(1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Stav série: (1:1)
Boston
Boston
03:14' N. Ritchie  (Bjork) • 34:33' Marchand  (Pastrňák, Krug) • 56:02' Marchand  (Kuraly, Pastrňák)
Tampa
Dwyer, Hebert – Barton, Berg
Scotiabank Arena, Toronto
Boston

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
David Krejčí (BOS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:31
David Pastrňák (BOS) 0+2, 6 střel, čas na ledě 21:50.
Tři hvězdy utkání:
1. Blake Coleman (TBL)
2+0
2. Ondřej Palát (TBL) 1+0
3. Brad Marchand (BOS) 2+0.
Statistiky utkání:
Střely na branku: 40 – 25 (11:9, 12:7, 8:8, 9:1)
Zablokované střely soupeře: 18 – 27
Trestné minuty: 8 – 6
Využité přesilové hry: 0/2 – 1/3
Vyhraná vhazování: 48 % – 52 %
Bodyčky: 43 – 47.
Je dobojováno! Boston měl dvakrát dobře nakročeno k tomu, aby v sérii odskočil do vedení 2:0 na zápasy. Na góly Ritchieho a Marchanda však našli odpověď Coleman s Kučerovem a od té doby už mnohem lépe vypadala Tampa. Coleman ji svým druhým gólem dostal poprvé v sérii do vedení, které později zrušil Marchand, ovšem Ondřej Palát v páté minutě prodloužení přece jenom rozhodl o důležité výhře Lightning.
64:40'
Tampa právě vstřelila branku!
Lightning vítězí! Patrick Maroon si vzal puk za brankou a po rychlém obratu zkoušel ve spolupráci s Gourdem najít skulinku u Halákovy pravé tyče. Zkušený gólman si v tento okamžik ještě poradil, ale na dorážku ONDŘEJE PALÁTA už byl krátký. Český útočník zároveň celou akci začal vyraženou střelou z pravého kruhu. Asistence: Yanni Gourde, Patrick Maroon.
63:58'
Pastrňák si musel počkat na spoluhráče. Po modré nakonec přihrál Krugovi, který z delší vzdálenosti netrefil Vasilevského branku.
63:24'
Alex Killorn zprava centroval do ohně, jenže Johnson ani na několikero pokusů puk za Halákova záda neprotlačil.
62:50'
McAvoy byl Kučerovem lehce zahákován v obranném pásmu Bostonu. Rozhodčí ale zůstali v klidu, v prodloužení budou vylučovat jen minimálně.
62:21'
Kučerov z levé strany asi nestřílel, ale puk i tak zaplul až do Halákovy lapačky. Bolts jsou mnohem aktivnější i na začátku prodloužení.
61:15'
Ondřej Palát není v útoku tak nebezpečný jako jeho dva kolegové z útoku. Nyní mu však byla započítaná teč, kterou Haláka rovněž nepřekonal.
60:54'
Z podobného místa to zkoušel i Kučerov, kterému dal Point ideální křižný pas do jízdy. Rozhodnutí nebylo daleko, ruský útočník minul bližší tyč jen o centimetry.
60:24'
Killorn si stahovačkou připravil zakončení z vrcholku levého kruhu. O rychlý konec prodloužení se ale nepostaral, puk se zastavil ještě před Halákem, kde soupeřili Krug a Cirelli.
60:01'
Statistiky po 3. třetině:
Střely na branku: 31 – 24 (11:9, 12:7, 8:8)
Zablokované střely soupeře: 18 – 23
Vyhraná vhazování: 52 % – 48 %
Bodyčky: 43 – 43.
Také ve třetí třetině daly oba týmy po jednom gólu. Boston musel vůbec poprvé v sérii dotahovat, když Haláka v Hedmanem vytvořeném úniku překonal Coleman. Lightning měli hru dlouho pod kontrolou, v jednu chvíli se ale ocitli pod obrovským tlakem a z toho vyústilo vyrovnání Marchanda. Vítěze velmi důležitého zápasu tak poznáme až v prodloužení.
60:00'
59:20'
Victor Hedman se vydal do útoku po pravé straně, ovšem Carlem bráněný Cirelli se k jeho bekhendové přihrávce nedostal.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:22'
Bogosian si rozmyslel střelu zpoza pravého kruhu a ještě předal puk Kučerovovi, kterému se postavil do cesty David Krejčí.
57:38'
Kučerov ztratil stabilitu při rychlém obratu na pravém křídle. Tampa se musí vracet do vlastního pásma, kde probíhá forčeking Bostonu.
56:47'
Vasilevskij raději přerušil hru poté, co na něj ze středního pásma nahazoval kus černé gumy Joakim Nordström.
56:02'
Bruins právě vstřelili branku!
Klub z Massachusetts zamkl Tampu u Vasilevského brankoviště a z nastalého zmatku přece jenom vytěžil vyrovnání na 3:3! Pastrňák z mezikruží přihrál doleva na Kuralyho, který pohotově hledal na zadní tyči BRADA MARCHANDA a ten stihl zvednout puk nad levý beton ruského gólmana. Asistence: Sean Kuraly, David Pastrňák.
55:48'
Marchandova střela letěla jen do zadního mantinelu. Pastrňák trefil pouze Kuralyho a Carlova dorážka z dálky také neměla gólový efekt.
55:22'
Kuralyho přihrávka z prvního doteku trochu překvapila Nordströma. Švédský útočník puk na ose hřiště nezpracoval a Lightning se díky tomu lehce ubránili.
54:45'
Obrana Tampy pracuje s blížícím se koncem třetí třetiny opravdu výborně. Jejich soupeřům neprochází prakticky žádné přihrávky na útočné polovině.
54:08'
Kotouč teď létá z jedné strany na druhou. Často ale mění svého majitele a ve výsledku se toho zas tak moc důležitého neděje.
53:21'
Chára v obranné třetině přilepil na mantinel Pointa. Kotouč vydolovali hráči v modrém, jenže ti ho záhy poslali na hokejku českého veterána Krejčího.
52:46'
Krug trefil od modré hned první překážku. Kvůli hrozícímu brejku se pohotově vrátil a teď už startuje novou akci svého Bostonu.
52:17'
Černák zahrál důrazně do těla Marchandovi, který souboj neustál a Lightning alespoň na chvíli vyexportovali puk do středního pásma.
52:03'
Bergeronova formace neměla klid na kombinaci v útočném pásmu. Puk nakonec vyletěl pryč ze hřiště a na programu bude reklamní přestávka.
51:43'
Tampa se znovu usadila v útočném pásmu. Carlo tam neudržel puk na hokejce a musel se spolehnout na Haláka, na kterého se řítil Killorn.
50:40'
Lightning jdou poprvé v sérii do vedení! Skvěle to udělal zejména Victor Hedman, který z obranného pásma vyslal do úniku BLAKEA COLEMANA a ten střelou z mezikruží procedil puk mezi nohama klekajícího Haláka za brankovou čáru. Asistence: Victor Hedman.
50:32'
Connor Clifton střílel z ostrého úhlu na přední tyč. Vasilevskij u ní byl včas a kotouč navíc letěl mimo prostor branky.
50:02'
Point vystihl křižný pas na Wagnera, který se už rozjížděl ve středním pásmu. Takto má Hedman čas na rozehrávku zpoza vlastní branky.
49:25'
Vasilevskij se rozhodl hrát hokejkou. Puk do bezpečí ale nedostal a naopak se musel rychle vrátit do brankoviště kvůli střele DeBruska z pravého mantinelu.
49:09'
David Krejčí vyhrál buly za sebe pro Grzelcyka, který dobře natáhl zápěstím a jen o pár centimetrů minul ze svého pohledu pravou tyč. Bolts si pomohli vyhozením na icing.
48:53'
Bergeronova střela neprošla přes Hedmana. McAvoy už Vasilevského branku ohrozil, ale dlouholetá opora v brance Tampy jistě zakročila.
48:35'
Marchandův pas byl pro Pastrňáka dlouhý. Icing se ale nepíská a první lajna Bostonu může pokračovat v boji v útočném pásmu.
47:55'
Braydon Coburn navázal na Schennovu nepřesnou střelu zpoza pravého kruhu, jenže ani on puk do prostoru Halákovy branky nevměstnal.
47:29'
Nordströma zastavil v postupu hvizd čárového rozhodčího, kterému neunikl ofsajd Bostonu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
46:57'
V životní formě hrající Goodrow přihrával z pravého kruhu před branku, ale Coleman kotouč za Jaroslava Haláka neposunul.
46:50'
Kevin Shattenkirk dnes se střelbou rozhodně nešetří. Další rána z pravé strany letěla do horní poloviny branky a nadělala Halákovi nemalé potíže.
46:16'
Marchand si na červené čáře neprohodil puk kolem noh obránce. V opačném případě by se utrhl do samostatného úniku.
45:46'
Paquette v důležitém souboji jeden na jednoho neobešel Kruga. Boston rychle otočil hru na druhý konec kluziště a to donutilo Vasilevského přerušit hru.
44:52'
Menší zaváhání Sergačjova se snažil využít Charlie Coyle, ale Vasilevskij si u levé tyče zakončení podél brankové čáry pohlídal.
44:28'
Alex Killorn bez podpory spoluhráčů zaútočil po pravé straně. V rohu mu však upadla z rukou hokejka a to byla voda na mlýn pro bránícího Zdena Cháru.
43:47'
Krejčí se svými křídly vydolovali puk u zadního mantinelu. Těžit z toho mohl Krug, kterého ruský strážce branky Tampy Bay s jistotou vychytal.
43:15'
Kevin Shattenkirk si zahrál na útočníka, avšak Carlo jeho střelu z osy kluziště přesměroval do prostoru nalevo od Halákovy klece.
42:35'
Bruins v plném počtu.
42:30'
Charlie McAvoy vyrazil v oslabení na útočný výlet. Zakončení z nulového úhlu na pokoření Andreje Vasilevského však nestačilo.
42:14'
Lightning vyprodukovali během svého náporu spoustu střel. Halák přesto moc práce neměl, zasahovat musel až proti střele Pointa z pravé strany.
41:40'
Michail Sergačjov dvakrát nabil Palátovi do pravého kruhu, jenže obránci Bostonu obě rány českého útočníka zablokovali.
41:08'
Další projektil Sergačjova opět letěl mimo tři tyče. Puk si našli hráči Bostonu a odpravili jej pryč z obranného pásma.
40:55'
V první přesilovkové formaci Tampy opět chybí Hedman. Místo něj hraje Sergačjov, kterému teď nevyšlo nahození od modré čáry.
40:35'
Connor Clifton ve středním pásmu dohrál Goodrowa a vysloužil si vcelku zbytečný dvouminutový trest za nedovolené bránění.
Bodyčky: 28 – 35.
Druhé dějství bylo v mnoha ohledech podobné tomu prvnímu. Tampa zaznamenala více střel na branku, ale do vedení se přesto nedostala. Těsný náskok si v čase 34:33 totiž vypracoval Boston, za který se v přesilové hře fotbalově prosadil Brad Marchand. Stav 2:1 každopádně nevydržel ani minutu, protože Kučerov na druhé straně ztečoval Shattenkirkovu střelu mimo Halákův dosah. I po čtyřiceti minutách tedy platí nerozhodný stav a utkání zůstává naprosto otevřené.
40:00'
39:40'
Lightning v plném počtu.
39:36'
Erik Černák vydoloval puk pro Goodrowa, který ještě jednou vyhodil a definitivně tím ukončil oslabení Tampy.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:51'
Pastrňák měl spoustu času na přípravu střely z levého kruhu, kde byl úplně sám. K ničemu to ale nebylo, český útočník minul bližší tyč.
38:25'
Krug udržel puk na modré, jenže Pastrňák následný pas přes šířku hřiště nezpracoval. Bruins se tím připravili o několik cenných vteřinek z přesilovky.
38:02'
Puk si našel Schenna a ten ho neomylně vyhodil z obranného pásma Tampy až do toho útočného.
37:40'
Muži v pruhovaném opět posílají Tampu do oslabení. Victoru Hedmanovi se vymstilo držení Kuralyho ve středním pásmu.
36:42'
Po akci Paláta se v prostoru mezi kruhy zjevil Point, ale Halák svůj tým tentokrát podržel. Hned vzápětí Krejčí srazil ránu Kučerova.
36:13'
Johnsonovi byl vypíchnut puk ve chvíli, kdy už byl připraven pálit z osy hřiště. Pastrňák poté vyhodil do Vasilevského brankoviště, takže se icing nepískal.
35:29'
Do modrých dresů oděné mužstvo okamžitě reaguje na inkasovaný gól! Velký podíl na tom má Point, který elegantními kličkami na malém prostoru ošálil několik hráčů a přihrávkou do pravého kruhu našel Shattenkirka, jehož střelu protečoval k vzdálenější tyči NIKITA KUČEROV. Asistence: Kevin Shattenkirk, Brayden Point.
35:10'
Clifton podpořil útok střelou z pravého křídla. Vasilevskij ale zakročil a obránce Bostonu se kvůli tomu musí bleskově vracet zpět.
34:33'
Medvědi využívají přesilovou hru! Torey Krug na modré čáře přenesl těžiště hry k vrcholku levého kruhu, odkud David Pastrňák mířil k vzdálenější tyči. Tam stál BRAD MARCHAND s ideálně nastavenou bruslí a tou precizně přesměroval kotouč do sítě. Asistence: David Pastrňák, Brad Marchand.
34:14'
Ondřej Palát u své střídačky zasáhl Cliftona hokejkou do obličeje. O menším trestu není sporu a Boston si tak podruhé vyzkouší hru pět na čtyři.
33:40'
Marchand od obranné modré nastartoval Pastrňáka, který se odpoutal od Sergačjova, ale zakončením jednoruč puk přes Vasilevského pravý beton nedostal.
33:10'
Krejčího nepřesnou přihrávku dojel v rohu jako první Coburn, který přenechal rozehrávku na Bogosianovi, jenže jeho pas doletěl až k Halákovi.
32:48'
Gourde chtěl vystřelit golfákem bez přípravy, jenže se mu v klíčový okamžik zlomila hokejka. Na druhé straně pak Vasilevského po delší době protáhl Kaše.
32:01'
Teď už to bylo z pohledu Tampy zajímavější. Halák Shattenkirkův nástřel zpoza kruhu na poslední chvíli vytěsnil pravým betonem.
31:45'
Další střela Tampy, která nepůsobila příliš nebezpečným dojmem. V tomto případě se o ni postaral zkušený obránce Kevin Shattenkirk.
31:03'
Pastrňák u modré zablokoval nahození Sergačjova a rozjel tím protiútok Bostonu, který si však žádné zakončení na Vasilevského klec nepřipravil.
30:52'
Michail Sergačjov lehce projel středem hřiště, ale Halák si jeho střelu z vrcholku levého kruhu pohlídal. Na řadu přichází reklamní přestávka.
30:35'
Ještě jeden blok, který na úkor Kruga zaznamenal Paquette. O malou chvíli později byl puk odražen do plachtou překrytého hlediště.
30:19'
Ritchie dostal od Coylea přihrávku do pravého kruhu, ale dobře postavený Luke Schenn kotouč do Vasilevského brankoviště projít nenechal.
29:30'
Vynikající obranná práce Carla, který přes sebe nepustil mrštného útočníka Goodrowa. Ten by se jinak ocitl sám před Halákem.
29:01'
Tampa je i ve druhém utkání série střelecky aktivnější. Teď má na kontě 16 pokusů, zatímco Boston 11.
28:40'
28:22'
Po spoustě soubojů u mantinelu převzal puk Hedman. Halák střelu z osy hřiště vyrazil před sebe, kde nebyl nikdo připraven dorážet.
27:44'
Killorn se do branky o velký kus netrefil. Chára posunul puk na Carla a tan ho přes celou délku hřiště vyhodil.
27:20'
Bergeron s Marchandem Tampu k ničemu nepustili. A poté raději zmizli na střídačku, ke které je to ve druhé třetině z obranného pásma dost daleko.
26:56'
Lightning v předchozích šesti zápasech nevyužili třináct přesilovek v řadě. Ta čtrnáctá začala rychlým vyhozením soupeře.
26:40'
Také Tampa se dočkala první početní výhody. Za seknutí Kučerova je na trestnou lavici vyhozen Sean Kuraly.
26:21'
Point byl v rohu hřiště snadno odzbrojen. Wagner se posléze daleko nedostal, protože u levého mantinelu narazil do urostlého Zacha Bogosiana.
25:47'
Erik Černák se s pukem na bekhendu posunul až dovnitř levého kruhu, nicméně krajan v brance Bostonu ho pravým ramenem vychytal.
25:14'
Killorn posunul puk lehce doprava na Johnsona, který je zatím dosti nevýrazný. Teď na tom nic nezměnil, slabá ranka nemohla Haláka zaskočit.
24:37'
Bergeron přihrával z otočky od pravého mantinelu na zadní tyč. Tam byl Marchand, který ani nadvakrát nedostal puk skrz Vasilevského za brankovou čáru.
23:55'
Rozhodčí svůj výrok nakonec opravili a nařídili buly ve středovém kruhu. To vyhrál Gourde, ale do šance se přesto dostal Boston a jmenovitě Wagner, jenž z mezikruží těsně přestřelil.
23:46'
Krugova přihrávka letěla mimo dosah Wagnerovi, který sice zabojoval v rychlostním souboji, ale zakázanému uvolnění už nezabránil.
23:34'
Patrick Maroon nechal puk za sebou a o pár vteřin později se pro změnu zapomněl v odpískaném ofsajdu. Během hvizdu si neodpustil menší políček Cliftonovi.
22:57'
I v úvodu druhého dějství je hra poměrně často přerušovaná. Další hvizd nastal kvůli tomu, že puk vyletěl na jednu ze střídaček.
22:46'
Schennova střela od modré zjevně letěla mimo. Halák se pro kotouč přesto natáhl a ze své lapačky už jej nepustil.
22:02'
Brayden Point vyhrál buly na Kučerova, který nabil volnému Černákovi, jenže slovenský obránce z dobré pozice branku minul.
21:51'
David Krejčí se ukázal svižnou střelou zápěstím. Ta ale byla nepřesná a po rychlém otočení hry musel do akce i přerušující Halák.
21:15'
Marchand našel z krátkého mantinelu Bergerona, který ihned pálil z pravého kruhu. Vasilevskij puk vyrazil a měl trochu štěstí, že ho Pastrňák nemohl dorážet do poloprázdné branky.
20:39'
Sean Kuraly byl bez podpory spoluhráčů. Puk nahodil za branku a tam si ho vzal nikým neobtěžovaný Andrej Vasilevskij.
Bodyčky: 16 – 22.
Bruins nezahájili cestu za druhou výhrou v sérii vůbec zle. Už ve čtvrté minutě je dostal do vedení Nick Ritchie, kterému se vyplatil velký důraz v brankovišti. Tampa zanedlouho srovnala, jenže nechytatelná teč Goodrowa nemohla být uznána pro předchozí ofsajdové postavení ležérně se vracejícího Pointa. Ve třinácté minutě už Bolts rovnali regulérním způsobem – parádní akci důrazného obránce Bogosiana dotáhl do gólového konce Blake Coleman.
20:00'
19:59'
Palát už neměl čas na projetí středním pásmem. Halák si jeho dalekonosné nahození zkontroloval a stal se tím posledním, kdo se v první části dotkl kotouče.
19:17'
Bostonu se první přesilovka vůbec nepovedla. Grzelcykova propagační střela zpoza levého kruhu přišla na svět až po návratu vyloučeného Killorna.
19:15'
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:25'
Další vyhození Černáka na sebe nenechalo dlouho čekat. Hlavní přesilovkové komando Bruins odjíždí a pouští na led Ondřeje Kašeho a spol.
18:02'
David Krejčí byl odtlačen od kotouče a Bolts díky tomu opět vyhodili. Od Haláka rozjíždí novou akci Torey Krug.
17:41'
První čtvrtinu oslabení Tampa zvládla s velkým přehledem. Po vyhození přes všechny čáry je puk u pracoviště Jaroslava Haláka.
17:15'
Alex Killorn se neúspěšně natahoval po kotouči. Místo něj trefil svou holí tvář Marchanda, což znamená menší trest a přesilovku pro Boston.
17:09'
Marchand se díky šťastnému odrazu ve středním pásmu dostal do zajímavé situace. Z osy hřiště nahrál Pastrňákovi, jehož střelu Vasilevskij vyrazil nad mantinely.
16:55'
Velká přetlačovaná za Halákem dopadla lépe pro Boston, který dostal puk alespoň do prostoru mezi modrými čarami.
16:21'
Konečně se hraje delší dobu bez přerušení. Hned je to znát i na tempu, hra se rychle přesouvá z jednoho konce na druhý.
15:40'
Yanni Gourde přijel do předbrankového prostoru o chloupek později, takže po krátké příhře od Kučerova zakončovat nemohl.
14:59'
Palát se u levého mantinelu dostal přes Carla a nabil do pravého kruhu Kučerovovi, který však vypálil do bránícího Kruga.
13:51'
Hedman napřáhl zpoza levého kruhu bezprostředně po vhazování, ale rozměry Halákovy branky mu ke skórování v žádném případě nestačily.
13:46'
Nikita Kučerov zavezl puk do útočného pásma, ale pak jenom slabě vystřeli švihem do dlaně připraveného Jaroslava Haláka.
12:42'
Bolts podruhé slaví vyrovnání, které jim už nikdo a nic nevezme! Na své poměry neuvěřitelnou akci předvedl Bogosian, který si vzal puk v hloubi pole, poté se parádně prosmýkl mezi Carlem s Krugem a včasně načasovaným pasem vyzval ke skórování BLAKEA COLEMANA, který vpádu trefil mezeru mezi betony přesouvajícího se Haláka. Asistence: Zach Bogosian, Barclay Goodrow.
12:25'
Nick Ritchie si nenápadně vybruslil do lepšího palebného úhlu, ale z nevelké vzdálenosti ruského gólmana ve službách Lightning nepropálil.
12:04'
Teď byla k vidění pro změnu nepřesná rozehrávka na Gourdea, díky které si zaútočil Boston a Clifton vyprášil Vasilevského lapačku nahozením zpoza pravého kruhu, které nepříjemně tečoval Shattenkirk.
11:29'
Hedman se objevil uprostřed útočného tria. Kučerov přihrávku k mantinelu ale nezpracoval a to celé útočné snažení Tampy výrazně zkomplikovalo.
11:02'
Úvod zápasu je hodně rozkouskovaný. Svým icingem tomu hned po skončení reklamní přestávky napomohl také tým Tampy Bay.
10:54'
Kuraly posunul puk na Wagnera a ten ho od útočné modré prošťouchl až do brankoviště Vasilevského, který před menší strkanicí přerušil hru.
10:21'
Hedmanova přihrávka napříč středním pásmem neprošla přes Marchanda. Clifton poté neúspěšně vyvážel puk vstříc Vasilevskému.
09:46'
Zhruba v polovině první třetiny je pískán už čtvrtý icing Bostonu, který prohrává ve statistice střel na branku 4 – 7.
09:01'
Charlie Coyle dostal Boston z menšího tlaku. U červené čáry ho však složil Coburn a Tampa se může chystat podniknout další útok.
08:27'
Další zákrok pro Haláka, který se přilepil ke své pravé tyči a nenechal se překvapit pokusem Gourdea z ostrého úhlu.
08:04'
Hedman dával zpoza levého kruhu zajímavou nabídku na teč. Kučerov puk jen těsně netrefil a to výrazně usnadnilo život zasahujícímu Halákovi.
07:39'
Obklíčený Ondřej Palát sice vystřelil, ale hokejka blízko stojícího Kruga srazila kotouč zcela mimo hrací plochu.
07:32'
Oba týmy v plném počtu.
07:05'
Pastrňák naslepo centroval do brankoviště, od kterého se Krejčí zrovna vzdaloval, takže Vasilevskij jednoduše schoval puk do náruče.
06:50'
David Krejčí před nárazem do mantinelu šikovně vysunul Pastrňáka, který v brejku dvou na jednoho střílel z pravé strany, ale Vasilevskij zvládl kotouč vytěsnit.
06:28'
Victor Hedman dobrovolně vybruslil ven z útočné třetiny Bolts. Oba týmy tím dostávají hodně času na prostřídání.
06:08'
Černák zastavil Marchandův průnik podél levého mantinelu. Tampa se přestěhovala do útočného pásma, kde u hrazení tvrdě bojuje Cirelli.
05:32'
Cédric Paquette je potrestán dvěma minutami za sekání, zatímco Matt Grzelcyk menším trestem za hrubost. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
05:32'
Poměrně brzy začínají pracovat také emoce. Paquette se příliš nesnažil zabrzdit před vyjetým Halákem, což se spoluhráčům slovenského gólmana samozřejmě nelíbilo.
05:04'
Point skutečně nestihl odjet z útočného pásma, takže gólová teč Goodrowa neplatí a čas se vrací o několik vteřin nazpátek.
05:17'
Bleskům se může stát osudným, že Point hodně vlažným tempem odjížděl na střídačku, zatímco jeden z jeho spoluhráčů nahazoval puk ze středního pásma.
05:17'
Tento gól už se prozkoumávat bude. Podle Bruins gólové akci předcházel ofsajd!
05:17'
Floridský klub rychle srovnává na 1:1! Gourde vrátil puk ze zadního mantinelu na modrou čáru Coburnovi, jehož nahození hokejkou protečoval Barclay Goodrow a Jaroslav Halák už nestačil nijak zareagovat.
04:56'
Brayden Point to zkusil individuálně, ale defenziva Bostonu se o něj u pravého kruhu čistým způsobem postarala.
04:04'
První lajna Bostonu jenom bránila, a tak po krátkém vyhození Patrice Bergerona raději zamířila na střídačku.
03:26'
Trenéři Lightning si nevzali výzvu pro možné nedovolené bránění brankáři, a tak hráči v modrém musí od čtvrté minuty dotahovat jednogólové manko.
03:14'
Boston se po velkém závaru na brankovišti raduje z vedoucího zásahu! Všechno začalo smůlou Bogosiana, kterému se na útočné modré zlomila hokejka. Bjorkova střela z protiútoku byla nepřesná, ovšem NICK RITCHIE hodně důrazným způsobem prostrčil puk přes Vasilevského beton do sítě. Asistence: Anders Bjork.
03:03'
Halák zřejmě neviděl na pokus Coburna. Vadit mu to ale nemuselo, protože kotouč proletěl hodně vedle jeho levé tyče.
02:45'
Po soubojích na krátkém mantinelu skončil puk v rukavici Haláka, který se rozhodl přerušit hru za cenu vhazování po své levici.
02:30'
Krejčí vyhrál buly pro DeBruska, který vyrazil kupředu, ale s Hedmanem na zádech vystřelil z levého kruhu vedle vzdálenější tyče.
02:14'
Icing s pořadovým číslem tři v podání Bostonu. Na ledě proto musí zůstat útok vedený Davidem Krejčím.
01:52'
Hedman nadvakrát nahazoval od modré. Poprvé trefil protihráče a posléze jen zadní mantinel za brankou Jaroslava Haláka.
01:43'
A další zakázané uvolnění Bruins, kteří se v úvodních vteřinách nemohou dostat skrz střední pásmo.
00:51'
Pastrňák se neprobil přes útočnou modrou. Chvíli předtím se jeho Boston provinil zakázaným uvolněním.
00:15'
Coburn hrál ve svém prvním střídání v play-off velmi důležitou roli. Po jeho nahození do Halákova levého betonu nepříjemně doráželi Coleman a Gourde.
00:01'

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Bogosian, Hedman (A), Shattenkirk, Sergačjov, Černák, Coburn, L. Schenn – Kučerov, B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli, Killorn (A) – Coleman, Gourde, Goodrow – Paquette, Maroon.

Boston Bruins: Halák (Vladař) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Clifton, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand (A) – O. Kaše, Krejčí, DeBrusk – Bjork, Coyle, N. Ritchie – Wagner, Kuraly, Nordström.

Rozhodčí: Dwyer, Hebert – Barton, Berg.
Tampa se dnes musí obejít bez zkušeného obránce McDonagha, místo kterého na soupisku přibyli hned dva jiní zadáci – Luke Schenn a Braydon Coburn. Kvůli tomu nezbylo místo na útočníka Verhaeghea.