NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Vegas - 31. srpna 2020   04:30

Vancouver
Vancouver
11:15' E. Pettersson (J. T. Miller, Q. Hughes) • 24:07' Horvat (J. T. Miller, Edler) • 31:26' Toffoli (Q. Hughes, J. T. Miller)
3:5
(1:2, 2:0, 0:3)
Stav série: (1:3)
Vegas
Vegas
09:28' Pacioretty  (Mark Stone, Theodore) • 13:19' Stephenson  (Theodore, Martinez) • 42:52' Schmidt  (Merrill) • 47:02' Pacioretty  (Schmidt, Mark Stone) • 48:29' W. Karlsson  (Pacioretty, Mark Stone)
Vancouver
St. Laurent, Meier – Kovachik, Shewchyk
Rogers Place, Edmonton
Vegas

To už je z mé strany pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a někdy zase u hokeje na počtenou!

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 31:33 (8:11, 12:14, 11:8)
Zblokované střely – 18:16
Vyhraná vhazování – 38:24
Trestné minuty – 4:10
Hity – 47:39
Hokejisté Vegas Golden Knights otočili třemi góly ve třetí třetině duel proti Vancouveru ve svůj prospěch a v sérii vedou už 3:1 na zápasy!

První třetinu zvládli lépe Golden Knights, kteří vedli 2:1, ve druhé části ale Canucks otočili skóre na 3:2. V závěrečné dvacetiminutovce se pak podařil obrat i Vegas. Na ten Rytířům stačilo úvodních deset minut. Ve 43. minutě vyrovnal Nate Schmidt, který se z první trefil pod vyrážečku Markströma. Ve 48. minutě pak obránce Vegas asistoval u nakonec vítězného zásahu Maxe Paciorettyho, kterému vrátil puk před odkrytou branku. O minutu a půl později pak zase Pacioretty nahodil kotouč zpoza branky do ohně a William Karlsson ho usměrnil za záda gólmana Canucks. V závěru už kanadskému mužstvu nepomohla alespoň ke vstřelení kontaktní branky ani přesilovka podpořená odvoláním Markströma.

Stav série – 1:3 na zápasy
60:00'
Střelu Tannera Pearsona vyrazil Fleury k Jakeovi Virtanenovi, jehož dorážku do poloodkryté branky vytěsnil pravým betonem! Golden Knights tento zápas vyhrají!
59:36'
Edlerovu střelu zablokoval Schmidt, který kotouč následně odehrál alespoň do rohu.
59:01'
Poslední minuta třetí třetiny!
58:44'
Nick Cousins mohl definitivně rozhodnout. Po přejetí útočné modré však bekhendem minul opuštěnou branku soupeře!
58:09'
Zlatí rytíři jsou v pěti, Canucks pokračují ve hře bez brankáře.
57:42'
J. T. Miller trefil po Horvatem vyhraném buly tyčku Fleuryho branky!
57:37'
Oddechový čas pro Vancouver.
57:37'
Bo Horvat našel od brankové čáry Adam Gaudetteho, který střílel ze slotu do připraveného Fleuryho.
57:18'
Hráči Vegas teď mohou beztrestně vyhazovat a toho zatím dokonale využívají.
56:40'
Vancouver to zkouší v šesti, tedy bez brankáře!
56:08'
Smolný moment pro Marca-Andreho Fleuryho. Ten vyrazil nahození Edlera a volný kotouč chtěl odpálit hokejkou do bezpečí. Ze vzduchu ho ale poslal až do hlediště a dostal dvouminutový trest za zdržování hry.
55:08'
Hráči Vegas v postavení mimo hru. Následuje poslední reklamní přestávka.
55:01'
Pettersson si počkal na Edlera, který přijel na útočnou modrou. Hned po převzetí puku vystřelil, Fleury byl ale na místě.
54:02'
Čas utíká z pohledu Vancouveru stále rychleji. Vymazat dvougólové manko nebude snadné.
53:30'
Nate Schmidt se prokličkoval do útočného pásma. Jeho střela pak byla sražena do ochranné sítě za brankou Markströma.
52:46'
Přesilovka Vegas je už u konce.
52:33'
Tyler Motte výtečně zapracoval na obranné modré, kde vypíchl kotouč protihráči a dostal ho do středního pásma.
51:51'
Jonathan Marchessault tečoval nabídku z rohu vedle branky Kosatek.
50:45'
Golden Knights si po reklamní přestávce zahrají přesilovku. Antoine Roussel dostal dvě minuty za podražení Smithe.
49:28'
Hráči Vegas zatím v závěrečné dvacetiminutovce dominují a jsou blízko ke třetímu vítězství v sérii.
48:29'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Poprvé v zápase vede některý z týmů o dva góly! Zlatí rytíři měli tlak a vyslali na branku několik střel. Ta poslední se už ujala. Max Pacioretty nahodil zpoza branky kotouč do brankoviště a na přední tyčce ho pohotově tečoval za Markströmova záda WILLIAM KARLSSON. Asistence: Max Pacioretty a Mark Stone.
47:02'
Nedáš – dostaneš! Elias Pettersson mířil zblízka jen do Fleuryho, Jake Virtanen pro změnu netrefil branku a tak se prosazují Golden Knights! Přečíslení 2 na 1 zajímavě vyřešil Max Pacioretty, který si počkal ještě na obránce Nateho Schmidta, jenž celou situaci doplnil z druhé vlny. Jeho spoluhráč mu kotouč následně vrátil a MAX PACIORETTY ho u vzdálenější tyčky usměrnil do odkryté klece. Asistence: Nate Schmidt a Mark Stone.
46:20'
Čtvrtá řada Canucks odehrála dobré střídání. Strávila ho v útočném pásmu, scházela jen větší šance.
45:12'
William Carrier nabral rychlost na levé straně. Svou střelu ale nasměroval vedle branky Canucks.
44:20'
Z levé strany to zkusil Quinn Hughes. Fleury zasáhl pravým betonem.
43:30'
Stecherovu střelu ztečoval do ochranné sítě bránící Alec Martinez. Vhazuje se před Fleurym.
42:52'
Zlatí rytíři dobrou minutu svírali soupeře v jeho obranném pásmu a za své úsilí jsou odměněni! Jon Merrill posunul puk na svého kolegu z obrany NATEHO SCHMIDTA, který se z voleje trefil pod vyrážečku přesouvajícího se Jacoba Markströma – 3:3. Asistence: Jon Merrill.
41:52'
Nick Cousins zavezl po pravém křídle puk do útočného pásma a našel Jona Merrilla. Ten Markströma neprostřelil.
41:02'
Elias Pettersson našlápl dopředu na pravém křídle. Theodore ho ale čistě odzbrojil.
Hity – 36:34
Druhá třetina se povedla hráčům Vancouveru, kteří dokázali otočit skóre z 1:2 na 3:2. Ve 25. minutě se postaral o vyrovnání Bo Horvat, který z dorážky procedil puk pod betonem Fleuryho. Krátce po polovině zápasu pak Kosatky využily přesilovku díky přesné střele Tylera Toffoliho, jenž z mezikruží zamířil pod víko. Šance však byly k vidění na obou stranách, Vancouver několikrát podržel brankář Markström. Golden Knights tak rozhodně nejsou bez naděje na obrat.
40:00'
39:54'
Kosatky se dostaly na závěr druhé třetiny pod poměrně silný tlak Vegas. Teď už ale dokázaly odpravit kotouč do středního pásma a do kabin půjdou s vedením 3:2.
39:23'
Střelu Alexe Tucha vyrazil do rohu pozorný Markström.
39:00'
Začala poslední minuta druhé části zápasu. Shea Theodore dostal přihrávku mezi kruhy a mířil mezi betony. Markström tam skulinku nenechal a svým zákrokem přerušil hru.
38:23'
Golden Knights jsou již v plném počtu.
37:46'
Vegas zaútočili ve vlastním oslabení. Po přihrávce Stephensona střílel z levé strany Nate Schmidt. Markström musel použít vyrážečku k likvidaci střely.
37:02'
Pettersson nedokázal zkrotit puk po těžké přihrávce a ten mu unikl do středního pásma.
36:22'
Jonathan Marchessault narazil do brankáře Markströma, což rozhodčí posoudili jako nedovolený zákrok! Další oslabení pro Golden Knights a druhé v krátkém sledu, které způsobil Jonathan Marchessault.
36:06'
Od modré čáry vystřelil Shea Theodore. Puk se po Markströmově zákroku odrazil mezi kruhy, odkud ho nikdo z hráčů Vegas nedokázal dopravit za záda švédského gólmana soupeře.
35:27'
Třetí početní výhodu už Canucks nevyužili, celek Vegas je kompletní.
35:13'
Z levého kruhu střílel Jake Virtanen, Schmidt kotouč srazil do hlediště.
34:54'
Hráči Vegas nyní dostali puk do středního pásma.
34:18'
Rytíři se osvobodili a mají téměř polovinu oslabení za sebou.
33:26'
Další přesilovka pro Vancouver! Jonathan Marchessault v boji za brankou soupeře nešťastně zasáhl hokejkou do tváře Stechera a dostal za to dvouminutový trest.
31:26'
Vancouver právě vstřelil branku!
Canucks využívají i svou druhou dnešní přesilovku a poprvé v utkání vedou! Fleury se v úvodu oslabení ještě blýskl skvělým zákrokem lapačkou proti Petterssonovi, na druhé straně pak dokonce donutil Markströma přerušit hru Smith. Po vhazování však Kosatky zaskočily soupeře rychlým přechodem do útoku, obránce Quinn Hughes se ocitl na pozici falešného levého křídla a na konci akce naservíroval kotouč mezi kruhu TYLEROVI TOFFOLIMU. Jehož střelu sice Fleury škrtl levým ramenem, ovšem puk i tak zapadl pod víko svatyně Vegas – 3:2. Asistence: Quinn Hughes a J. T. Miller.
30:36'
Chandler Stephenson příliš okatě hákoval Christophera Taneva, za což dostává dvouminutový trest. Přesilovka Canucks se odehraje po reklamní přestávce.
30:10'
Střely na branku – 15:20
29:19'
Další příležitosti Vancouveru! Boeser našel v přečíslení 2 na 1 Virtanena, který těsně minul bližší tyčku branky Vegas. Poté Fleury vyrazil nahození Moteho od pravého mantinelu a zpacifikoval i dorážku Jaye Beaglea.
28:31'
Elias Pettersson dostal přihrávku do předbrankového prostoru a zakončoval do částečně odkryté branky. V místě, kam mířil, se však zčistajasna objevila bleskurychlá lapačka Marca-Andreho Fleuryho, který zabránil jasnému gólu!
28:06'
Skvěle to teď udělal Marchessault, který z pravého křídla zavezl puk do útočného pásma, kde našel bekhendovou přihrávkou obránce Nateho Schmidta, který si sjel až před branku. Markström stihl na poslední chvíli přitlačit betony k ledu a kotouč skončil někdy pod nimi. Následuje reklamní přestávka.
27:34'
Hraje se už poměrně dlouho bez přerušení. Čas druhé třetiny tak rychle plyne.
26:03'
Od modré čáry vystřelil Zach Whitecloud. Gólman Vegas byl na místě.
24:28'
Rytíři si mohli vzít vedení rychle zpět! Markström však vyrazil střelu Reillyho Smithe a následně se dokázal přemístit proti dorážce Jonathana Marchessaulta!
24:07'
Teď už Kosatky srovnávají skóre! Hráči Vancouveru vyhráli souboje za brankou soupeře a dostali puk na modrou čáru, odkud vystřelil Alexander Edler. Tečovaný kotouč stačil Fleury vyrazit jen před sebe a BO HORVAT ho pod pravým betonem gólmana Vegas protlačil za brankovou čáru – 2:2. Asistence: J. T. Miller a Alexander Edler.
23:41'
Po vhazování se dostal k puku J. T. Miller. Ten se otočkou zbavil protihráče a střílel z vrcholu levého kruhu. Mířil dobře, někam pod víko, ovšem Fleury zakročil levým ramenem.
23:34'
Theodore zahrál na jistotu v podobě zakázaného uvolnění. Nechtěl nic vymýšlet.
22:44'
Zatím se hraje ve velkém tempu. Z pravé strany najížděl proti brance Vancouveru Nick Cousins. Jeho střelu zablokoval Mayers.
21:17'
Na druhé straně měl velkou příležitost skórovat Mark Stone! Ten se ocitl sám před Markströmem, který se nenechal kličkou do bekhendu překvapit a pravý beton natlačil až k tyčce, kudy chtěl Stone kotouč zasunout za brankovou čáru!
20:44'
Canucks začali druhou třetinu tlakem! J. T. Miller našel zpoza branky Tylera Toffoliho, který zblízka těsně minul levou tyč z pohledu brankáře Fleuryho. Poté ještě maskovaný muž Vegas čelil tečované střele od modré čáry a dorážce Bo Horvata. Ani ten puk za brankovou čáru neprocpal!
Hity – 16:20
Po první třetině mohou být mírně spokojenější hráči Vegas, kteří vedou nad Vancouverem 2:1. Skóre se poprvé měnilo v 10. minutě, kdy se v přesilové hře trefil z vrcholu levého kruhu přesně Max Pacioretty. Kosatky srovnaly rovněž v početní výhodě, kterou bleskově využil Elias Pettersson, který dostal přihrávku nad pravý kruh od Millera a zamířil nad lapačku Fleuryho. Ve 14. minutě si však Golden Knights vzali těsný náskok zpět. V rychlém protiútoku si kotouč vyměnili Theodore a Chandler Stephenson a druhý jmenovaný střílel do odkryté klece.
20:00'
19:54'
Z levé strany útočného pásma to zkoušel Martinez. Hostující bek však trefil jen bránícího Edlera.
19:01'
Začala poslední minuta první třetiny.
18:37'
Nahození Oscara Fantenberga bylo sraženo do ochranné sítě za brankou, kterou hájí Marc-Andre Fleury.
18:13'
Ránu Alexe Martíneze vyrazil do rohu kluziště brankář Canucks.
17:46'
Nahozený puk tečoval Markström holí až do hlediště. Vhazuje se v útočném pásmu Zlatých rytířů.
16:56'
Brock Boeser připravil šanci pro kapitána Bo Horvata, který zůstal sám před Fleurym. Brankář Vegas si ale prostor u bližší tyčky pohlídal a vyrazil kotouč za branku!
15:52'
Šance Vegas! Theodorovu střelu vyrazil Markström před sebe a k dorážce se dostal Nick Cousins. Puk je ve výstroji gólmana Vancouveru. Reklamní přestávka.
14:17'
Canucks se snažili odpovědět. Fleury musel vyrážet tečovanou střelu Troye Stechera, poté stačil zakročit také proti bekhendovému pokusu Eliase Petterssona.
13:19'
Vegas se jako první prosazují i při hře 5 na 5! Základem úspěchu byla práce Ryana Reevese, který sundal čistým hitem Quinna Hughese, jenž si udělal výlet do hloubi útočného pásma. Následoval rychlý protiútok, na jehož konci si vyměnili kotouč Shea Theodore a CHANDLER STEPHENSON, který po finálním pasu svého spoluhráče pálil z pravého kruhu do poloodkryté klece. Asistence: Shea Theodore a Alec Martinez.
12:10'
Oba celky ukázaly, že přesilovky umějí. Právě využité početní výhody stanovily dosavadní skóre.
11:15'
Canucks využívají početní výhodu velmi rychle! Bo Horvat vyhrál buly a Pettersson puk posunul na modrou čáru ke Quinnovi Hughesovi. Ten nahrál do rohu J. T. Millerovi, jenž poté našel přesným pasem ELIASE PETTERSSONA, který si stačil sjet na pravý kruh, odkud zápěstím vymetl bližší horní růžek nad lapačkou gólmana Fleuryho – 1:1. Asistence: J. T. Miller a Quinn Hughes.
11:07'
Chandler Stephenson je vyloučen za zbytečný zákrok v útočném pásmu. Přesilovku si zahrají i Kosatky.
10:50'
Kotouč se odrazil do ochranné sítě za brankou Vancouveru. Rozhodčí nařizují buly ve středním pásmu.
10:25'
Od modré čáry střílel Brayden McNabb. Branku Kosatek ale jeho pokus nenašel.
10:05'
Puk skončil v hledišti. Čas na další reklamní pauzu.
09:28'
Zlatí rytíři se ujímají vedení! Shea Theodor nahrál na pravý kruh Markovi Stoneovi, který našel přesným diagonálním pasem MAXE PACIORETTYHO a ten z vrcholu levého kruhu zamířil ke vzdálenější tyčce Markströmovy branky. Asistence: Mark Stone a Shea Theodore.
09:03'
Lavička Vancouveru dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě! Ten odpyká Bo Horvat.
08:16'
Hráči Golden Knights získali puk ve středním pásmu a vyrazili do rychlého kontru. Ten zakončoval střelou z mezikruží Shea Theodore, ovšem Jacob Markström jeho střelu zastavil efektním semaforem!
07:53'
Zakázané uvolnění Kosatek.
07:38'
Kotouč vypadl z hrací plochy. Vhazuje se ve středovém kruhu.
07:24'
William Karlsson se dostal ke střele, která skončila v lapačce Markströma. Oba brankáři jsou zatím pozorní.
06:52'
Dalekonosné nahození Edlera zachytil do lapačky Fleury. Následuje první reklamní přestávka.
06:10'
Zatím se hraje ve slušném tempu. Hra se přelévá z jedné strany na druhou.
04:44'
Zakázané uvolnění Vegas.
04:26'
Po zadovce Paciorettyho pálil z pravé strany Mark Stone. Zamířil mimo.
03:55'
Nate Schmidt střílel od modré čáry. Markström nic neviděl a mohl být rád, že puk trefil před brankou stojícího obránce Taneva.
03:09'
Pořádné zmatky před brankou Vancouveru způsobil Chandler Stephenson! Ten v rychlosti obkroužil klec soupeře a pokusil se zasunout kotouč za záda Markströma. Ten měl co dělat, aby zabránil gólu špičkou levého betonu a poté mohl být rád, že se před brankovištěm nedostal k dorážce Ryan Reaves.
01:23'
První zákroky si připsal také Jacob Markström. Ten pokryl střelu Williama Karlssona na vyrážečku a o chvíli později schoval v lapačce puk po ráně Marka Stonea.
00:50'
Jake Virtanen projel podél levého mantinelu do útočného pásma a propagační střelou prověřil pozornost Fleuryho. Ten nespal a puk vyrazil do bezpečí.
00:01'
Hymny jsou za námi. V brance Vegas dnes nastoupí Marc-Andre Fleury, který v play off většinou kryje záda Robinovi Lehnerovi.
Aktéři utkání nastupují na ledovou plochu Rogers Place. Za malou chvíli zazní hymny USA a Kanady.

Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Stecher, Edler (A), Ch. Tanev, Q. Hughes, T. Myers, Fantenberg – Toffoli, E. Pettersson, Pearson – Boeser, Horvat (C), J. T. Miller – B. Sutter (A), Gaudette, Roussel – Virtanen, Beagle, Motte.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lehner) – Martinez, Theodore, Schmidt (A), McNabb, Whitecloud, Merrill – Mark Stone (A), W. Karlsson, Pacioretty – Marchessault, Stastny, R. Smith (A) – Tuch, N. Roy, Cousins – Reaves, Stephenson, W. Carrier.

Rozhodčí: St. Laurent, Meier – Kovachik, Shewchyk.
Československá stopa

Tomáš Nosek (VEG) – 4 zápasy, 2 body (1+1)

Průběh série – 1:2 na zápasy:

1. zápas: Vegas – Vancouver 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Marchessault (R. Smith), 23. R. Smith (Tuch, Martinez), 32. Mark Stone (Schmidt, W. Karlsson), 37. Tuch (Cousins, Theodore), 51. Pacioretty (Mark Stone, Stephenson)

2. zápas: Vegas – Vancouver 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 27. Tuch (N. Roy, Theodore), 59. Pacioretty (Theodore, Stastny) – 2. Toffoli (E. Pettersson, Q. Hughes), 11. Horvat (Toffoli, E. Pettersson), 39. E. Pettersson (Edler, Toffoli), 41. Horvat (Boeser, Edler), 60. Pearson (J. T. Miller)

3. zápas: Vancouver – Vegas 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Tuch (N. Roy, Martinez), 6. Whitecloud, 43. Mark Stone (Theodore, R. Smith)
Vítám tu všechny hokejové příznivce! V pondělí brzy ráno pokračuje svým čtvrtým utkáním semifinálová série Západní konference NHL mezi Vancouverem Canucks a Vegas Golden Knights. Lépe to mají rozehrané Zlatí rytíři z Vegas, kteří vedou 2:1 na zápasy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.