NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Tampa - 6. července 2021   02:00

Montreal
Montreal
15:39' J. Anderson (Suzuki, Caufield) • 48:48' A. Romanov (Evans) • 63:57' J. Anderson (Caufield)
3:2
(1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Stav série: (1:3)
Tampa
Tampa
37:20' Goodrow  (McDonagh, Coleman) • 53:48' Maroon  (M. Joseph, T. Johnson)
Montreal
Sutherland, Furlatt – Murray, Brisebois
Bell Centre, Montreal
3500 diváků
Tampa

Já Vám děkuji za pozornost a někdy příště se těším zase na počtenou!
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 21:34 (5:12, 9:8, 5:10 – 2:4)
Zblokované střely – 19:16
Vyhraná vhazování – 25:23
Trestné minuty – 20:12
Hity – 35:36
Hokejisté Montrealu ještě žijí! V prodloužení dokázali ubránit dlouhé oslabení a po jeho skončení zápas rozhodnout! Hrdinou Habs je Josh Anderson, který v čase 63:57 dorazil do sítě kotouč po akci, kterou sám rozjel. Série se tak vrací do Amelie Areny a starostce Tampy se splnilo přání, aby Blesky dnešní duel prohrály a měly tak šanci slavit Stanley Cup před svými fanoušky.

Ještě si krátce celý zápas zrekapitulujme. Většinu první třetiny byla Tampa lepší, ale v 16. minutě poslal již vychválený Josh Anderson do vedení Montreal. V prostřední části hráli o něco lépe pro změnu domácí, paradoxně však tentokrát udeřily Blesky. Ve 38. minutě srovnal stav Barclay Goodrow. Ve třetí dvacetiminutovce nejprve přiblížil Habs k výhře svým zásahem Alexandr Romanov, Lightning však odpověděli trefou Patricka Maroona. Minutu před koncem navíc kanadskému celku zavařil kapitán Weber, jenž byl vyloučen na 2+2 minuty za zákrok vysokou holí na Paláta, ovšem Tampa přesilovku, kterou si přenesla i do prodloužení, využít nedokázala...
63:57'
Montreal právě vstřelil branku!
Tahle sezóna ještě nekončí! Série se možná i k radosti starostky Tampy vrátí na Floridu. Na levé straně vyrazil dopředu Josh Anderson. Ten byl tísněn Janem Ruttou, ale přesto dokázal jednou rukou poslat puk před brankoviště, kde byl Cole Caufield. Ten Vasilevského nepřekonal, ale odražený kotouč si našel právě JOSH ANDERSON., jenž ho v pádu již uklidil za záda gólmana Bolts – 3:2. Asistence: Cole Caufield.
63:01'
Ano, Weber skáče zpátky do hry!
62:37'
Domácí vyhodili. Vypadá to, že by měli oslabení přežít!
62:27'
Ránu Stevena Stamkose z mezikruží Price kryje! Hosté si vyžádali oddechový čas!
62:01'
Domácí se málem prosadili v oslabení! Proti zakončení Nicka Suzukiho po přihrávce Danaulta se stačil přemístit Vasilevskij!
61:46'
Victor Hedman pálil od modré čáry. Price zasáhl a přerušil hru.
61:41'
Právě Palát střílel z levého kruhu. Price kotouč zkrotil ve výstroji.
61:30'
Nahození Sergačjova obrana Montrealu zablokovala. Na ledě je i Ondřej Palát, jehož Weber v závěru třetí části krvavě zranil.
60:41'
Domácí vyhazují.
60:08'
Domácí vyhráli buly a hned vyhodili. Připomínám, že Shea Weber sedí na trestné lavici. Tampa tak může rozhodnout zápas i celé finále.
60:01'
Prodloužení začne přibližně v 5:02.
Statistiky po 3. třetině:
Střely na branku – 19:30 (5:12, 9:8, 5:10)
Zblokované střely – 17:15
Vyhraná vhazování – 24:20
Hity – 34:36
Základní hrací doba vítěze čtvrtého finálového duelu neurčila. Bude se tedy prodlužovat! Do třetí třetiny se nastupovalo za stavu 1:1. Ve 49. minutě se přiblížili k vítězství domácí, když Alexandr Romanov skóroval od modré čáry. Tampa ale dokázala v 54. minutě srovnat po výpadu své čtvrté formace zakončeným Patrickem Maroonem. Poté měl rozhodnutí na holi Nikita Kučerov, který zblízka tečoval puk do tyčky Priceovy svatyně. Minutu před koncem třetí části byl vyloučen za zásah vysokou holí do tváře Paláta kapitán Habs Shea Weber. Bolts tak budou mít v úvodu prodloužení ještě tři minuty z přesilové hry.
60:00'
59:57'
Hedman byl vytlačen do středního pásma a hosté tak budou pokračovat ve své přesilovce v prodloužení!
59:35'
Steven Stamkos se zatím hrdinou nestal. Dělovka z levého kruhu branku minula.
58:59'
Ondřej Palát schytal zásah holí do obličeje od Shey Webera! Kapitán Montrealu dostává trest na 2+2 minuty, jelikož se na Palátově tváři objevila krev. Velká šance pro hosty rozhodnout!
58:55'
Victor Hedman střílel od pravého mantinelu do připraveného Price. Ten přerušuje 65 sekund před koncem třetí části hru.
57:40'
Ondřej Palát nejprve zblízka minul a krátce po něm tečoval Nikita Kučerov kotouč do tyčky. Teď stáli při Montrealu všichni svatí!
57:05'
Domácí se vysvobodili vyhozením, které nepřešlo brankovou čáru. Tudíž to bylo bez icingu a Habs mohou střídat.
56:25'
Vasilevskij nemusel zasahovat ani po ráně Webera. Ta byla zablokovaná.
55:34'
Od modré nahazoval puk na branku Jeff Petry. Obrana Tampy kotouč nepustila až na svého brankáře.
55:21'
Střelu Colea Caufielda lapil Vasilevskij. Reklamní přestávka.
53:48'
Tampa právě vstřelila branku!
Bolts srovnávají na 2:2! Hráči čtvrté hostující formace vyrazili do rychlého protiútoku. S pukem do útočného pásma přijel Mathieu Joseph, který našel chytrou žabkou najíždějícího PATRICKA MAROONA a tomu stačilo jen dobře nastavit hůl a usměrnit kotouč do odkryté klece. Asistence: Mathieu Joseph a Tyler Johnson.
53:14'
Suzuki zachytil hostující rozehrávku a z pravé strany táhl brejk Canadiens. Domácí se ale nakonec zahnali za branku.
52:03'
V závěru můžeme očekávat drtivý tlak Tampy, jejíž hráči se chtějí domů určitě vrátit i se Stanley Cupem.
50:58'
Na druhé straně se blýskl individuální akcí Nick Suzuki. Zasahovat musel Vasilevskij.
49:19'
Vyrovnání měl na holi Tyler Johnson. Konkrétně na svém bekhendu, ale zblízka puk neprotlačil za Price!
48:48'
Domácí strhávají vedení na svou stranu! Vasilevskij vyjel pro kotouč za svou branku a posunul ho do rohu. Tam ho ale vybojoval Jake Evans, který ho posunul k modré čáře. Našel ALEXANDRA ROMANOVA, který vypálil a puk zapadl za záda hostujícího gólmana – 2:1. Asistence: Jake Evans.
48:26'
Od modré pálil Jan Rutta. Price na místě.
47:42'
Po přerušení hry následovala potyčka a rozhodčí posílají na trestnou lavici na každé straně po třech hráčích! Hrát se bude nadále 5 na 5.

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Barclay Goodrow – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Blake Coleman – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Yanni Gourde – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jeff Petry – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Ben Chiarot – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Josh Anderson – 2 min., hrubost).
47:42'
Blake Coleman střílel z pravé strany. Dorážet se v pádu snažil Yanni Gourde, ale puk končí pod Pricem. Reklamní přestávka.
46:55'
Hra je ve třetí třetině takticky svázaná. Hraje se hodně důležitá pasáž utkání. Montreal už nemá kam uhnout.
45:47'
Z levé strany naplil puk na hostující branku Brett Kulak. Vasilevskij asi moc neviděl, na poslední chvíli však zakročil levým betonem!
45:01'
Domácí Anderson si za hostující brankou počíhal na obránce Hedmana. Švéd pocítil tvrdost ledu v Bell Centre.
44:07'
Brayden Point z pravé strany nahazoval puk na branku. Po Priceově zákroku se kotouč odrazil na levý kruh k Davidovi Savardovi, jenž pálil mimo. Gumový předmět pak vypadl z hrací plochy a hra tak musela být přerušena.
43:38'
Od modré pálil Jan Rutta, Price musel zasahovat vyrážečkou.
42:47'
Na střele hostujícího Mathieua Josepha si smlsla lapačka Careyho Price.
42:37'
Brayden Point se vrátil na led poté, co ho v závěru druhé části sestřelila bomba spoluhráče Hedmana. Hvězda Blesků pak vynechala několik střídání.
42:12'
David Savard od modré čáry minul domácí branku. Puk následně opustil útočné pásmo Tampy.
40:54'
Po zakázaném uvolnění Habs vyhrál buly Cirelli. Díky tomu mohl pálit Victor Hedman, jeho tečovaný pokus ale propadl kolem branky Price.
40:10'
Začala třetí třetina utkání. Čeká nás posledních 20 minut sezóny, nebo si Montreal vynutí pokračování série?
Hity – 28:30
Ve druhé třetině jsme viděli určitě zlepšený výkon Montrealu, který byl její valnou část aktivnějším týmem. Habs však z dobré hry nevytěžili navýšení náskoku a ve 38. minutě se tak radoval celek z Floridy. Po krásné zadovce McDonagha srovnal na 1:1 Barclay Goodrow. Před třetí dvacetiminutovkou je tak utkání naprosto otevřené.
Po siréně se ještě domácí hráči pustili u své střídačky do Ondřeje Paláta, který ale nejevil příliš velký zájem o účast v šarvátce. Nechtěl riskovat vyloučení.
40:00'
39:57'
Brendan Gallagher už věděl, že je konec třetiny a tak to ještě zkoušel z nouze. Netrefil ale hostující branku.
39:27'
Yanni Gourde obkroužil domácí branku a nahrál na pravý kruh Michailovi Sergačjovovi. Jeho střela skončila nad brankou i kvůli teči bránícího hráče.
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:48'
Hosté tentokrát v postavení mimo hru.
37:20'
Hosté vyrovnávají! Habs nedostali puk z obranného pásma a za to přichází trest. Po nahození Blakea Colemana sebral Pricem vyražený kotouč Ryan McDonagh, který nádhernou zadovkou oslovil BARCLAYE GOODROWA a ten měl před sebou odkrytou branku – 1:1. Asistence: Ryan McDonagh a Blake Coleman.
36:29'
Domácí jsou v plném počtu.
36:03'
Další projektil Hedmana sestřelil spoluhráče Braydena Pointa. Ten odkulhal v bolestech na střídačku. Schytal to někam nad koleno.
35:47'
Domácí měli velké štěstí! Ránu Victora Hedmana zastavila pravá tyčka z pohledu Price!
35:24'
Kučerov si nyní obhodil protihráče a zkusil zápěstím vypálit. Trefil ale dalšího z hokejistů Montrealu.
34:47'
Hedman nahrál na pravý kruh Nikitovi Kučerovovi, který z první minul branku soupeře.
34:28'
Domácí Joel Armia podrazil Josepha a po reklamní přestávce tak začne další přesilovka Bolts.
33:42'
Obraz hry se oproti první třetině zcela otočil. Habs jsou v prostřední dvacetiminutovce lepším týmem.
33:13'
Na pravé straně útočného pásma mohutně napřáhl Shea Weber. Jeho bomba těsně minula vzdálenější tyčku hostující svatyně!
32:42'
Akci Tampy zastavil ofsajd. Coleman přesto zakončil po odpískání a tak se do něho pustil Armia. Nutno říci, že útočník hostí napřahoval v momentě hvizdu a asi se tedy nejednalo z jeho strany o nějakou škodolibost.
32:27'
Střely na branku ve 2. třetině – 8:3
32:23'
Střela Tylera Toffoliho byla sražena do ochranné sítě za brankou hostí. Je tu čas na další reklamní pauzu.
31:44'
Domácí jsou v plném počtu. Tampa v přesilovce nepředvedla nic.
31:25'
A další vyhození Canadiens.
31:02'
Domácí vyhazují až za branku soupeře.
30:43'
Hostům se první polovina přesilové hry nevydařila. Montreal dobře brání.
29:43'
Corey Perry dostal dvě minuty za hákování. Blesky budou hrát přesilovku!
29:33'
Střelu Joela Armii z mezikruží zablokoval Joseph. Následně se neprosadil ani Corey Perry, který se dostal k odraženému kotouči.
28:46'
Hostující obránce Ryan McDonagh se vydal na útočný průzkum z pravého křídla. Jeho bekhendový pas byl ale pro najíždějícího spoluhráče dlouhý.
28:15'
Po ráně Phillipa Danaulta přerušil hru Andrej Vasilevskij. Následuje reklamní přestávka.
28:00'
Shea Weber hodně tvrdě srazil Braydena Pointa. Rozhodčí odpustili domácímu kapitánovi hraniční zákrok.
27:51'
Hosté jsou už v plném počtu.
27:37'
Gallagher našel od zadního mantinelu Joshe Andersona. Ten z pravého kruhu minul vzdálenější tyčku.
27:01'
Anderson našel Joela Armiu, který z levého kruhu neprostřelil Vasilevského.
26:05'
V oslabení zahrozil Blake Coleman. Jeho střelu z vrcholu pravého kruhu vyrážel Price maskou!
25:50'
Domácí si zahrají přesilovku! Na trestnou lavici putuje za vysokou hůl Brayden Point.
25:31'
Kličkovaná Yanniho Gourdeho k ničemu nevedla. Domácí útočníka Lightning zastavili a sebrali mu puk.
24:33'
Kotouč byl sražen do hlediště. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
24:09'
Zakázané uvolnění Montrealu. Hra se stěhuje před Price.
23:13'
Montreal po prvním gólu rozhodně ožil. Domácí zlepšili oproti úvodu duelu pohyb a jsou Tampě rovnocenným soupeřem.
22:30'
Od modré čáry střílel Jan Rutta. Český obránce Blesků nepřekvapil Price.
22:01'
Oba týmy jsou už v plném počtu.
21:41'
Gourde se snažil vysunout Blakea Colemana, který ale nezpracoval. Puk doputoval až k Priceovi, který hned rozehrál.
21:11'
Jeff Petry převzal puk na modré čáře, udělal krok dopředu a vypálil na Vasilevského Ten jeho projektil dokázal zastavit.
20:35'
Pokus Tylera Toffoliho od levého mantinelu zkrotil Vasilevskij, který hned rozehrál na spoluhráče.
20:01'
Druhá třetina začne ve čtyřech na obou stranách. Po siréně se totiž dostali do konfliktu Joel Edmundson s Patrickem Maroonem a rozhodčí se rozhodli vylučovat.
Hity – 13:15
První třetina je za námi. Tampa byla dlouho lepším týmem a domácí čekali více než deset minut na jejich první střelu na branku. Úvodní tlak soupeře ale Habs přestáli a v 16. minutě se sami ujali vedení, když skvělou práci Suzukiho zužitkoval Josh Anderson. Blesky mohly srovnat v přesilovce krátce před přestávkou. Point však trefil tyčku a Kučerov minul poloodkrytou branku.
20:00'
20:00'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Joel Edmundson – 2 min., nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Patrick Maroon – 2 min., nesportovní chování).
19:46'
Nyní měl velkou šanci Nikita Kučerov. Z pravého kruhu pálil vedle poloodkryté branky!
19:35'
Obrovský tlak Blesků. Kučerov nahrál mezi kruhy Braydenovi Pointovi, který orazítkoval tyčku!
18:34'
Nyní pokračuje klasická přesilovka Tampy.
18:29'
Nástřel Kučerova z pravé strany pokryl Price. Tampa ale drží pásmo.
17:59'
Joel Edmundson dostává dvouminutový trest za sekání. Tampa bude hrát 34 sekund přesilovky 4 na 3. Pak by pokračovala klasická početní výhoda.
17:35'
Žádný z týmů zatím nevyužil většího prostoru při hře ve čtyřech. Hráči na trestných lavicích mají polovinu svých trestů za sebou.
16:33'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jake Evans – 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Brayden Point – 2 min., nedovolené bránění).

Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
16:06'
Vasilevskij chyboval za vlastní brankou a to mohl potrestat Jake Evans. Gólman Blesků ale stačil bleskově zareagovat, rychle se vrátil do brankoviště a kotouč těsně před protihráčem odpálil!
15:49'
A domácí při chuti! Hned po buly ve středovém kruhu se vydali dopředu a k bekhendovému zakončení se dostal Corey Perry. Vasilevskij přerušil hru.
15:39'
Domácí jdou poprvé ve finále do vedení! Nick Suzuki to udělal na levé straně skvěle, když si položil obránce Savarda a od úrovně brankové čáry předložil kotouč do předbrankového prostoru JOSHOVI ANDERSONOVI, jenž překonal přesouvajícího se Vasilevského. Asistence: Nick Suzuki a Cole Caufield.
14:49'
Domácí mají největší problémy dostat puk z vlastního obranného pásma. Tampa výtečně napadá.
13:55'
Domácí se snaží zklidnit hru s pukem na hokejkách. Canadiens snad přežili úvodní nápor Tampy, který už přeci jen trochu upadá.
12:50'
Domácí se vymanili a přesouvají hru na druhou stranu kluziště.
12:18'
Bolts nyní přitlačili Montreal do jeho obranné třetiny. Puky létají kolem Priceovy svatyně.
11:54'
Po ráně Anthonyho Cirelliho zaduněl pravý beton domácího brankáře Price.
10:36'
Domácí v náznaku příležitosti. Puk se odrazil mezi kruhy k Artturimu Lehkonenovi, jehož pokus vyrazil Vasilevskij, který tak má konečně na kontě první zákrok!
10:02'
Tečované nahození Michaila Sergačjova z osy kluziště zkrotil Price v lapačce. Následuje další reklamní přestávka.
09:25'
Josh Anderson nechal při útočné snaze puk za sebou. To dobře dokumentuje dosavadní rozpoložení Habs.
08:48'
Na puk si Vasilevskij nesáhne ani teď. Nahození Petryho bylo sraženo do ochranné sítě.
08:43'
Zakázané uvolnění Blesků. Vhazuje se před Vasilevským, který se v brance zatím nudí.
08:08'
Ani tato akce Montrealu nevedla k zakončení. Gallagher posouval puk na Danaulta, který se do zakončení neprosadil.
Střely na branku – 0:8
07:46'
Price si podržel v lapačce puk po střele Davida Savarda. Čas na první reklamní přestávku.
07:33'
Z levé strany vypálil Blake Coleman a další zákrok má Carey Price.
06:46'
Hosté zatápějí soupeři výborným forčekinkem. Montreal tak má velké problémy s rozehrávkou.
06:05'
Domácí si dosud nepřipsali jedinou střelu na branku. Start do utkání si určitě představovali jinak.
05:26'
Domácí Paul Byron se rozjel na pravé straně. Pokusil se nahrát před branku Evansovi, ke kterému kotouč neprošel.
04:29'
Gourde našel v pokleku Erika Černáka, který z pravé strany nahodil puk na branku. Price ho vyrazil do rohu.
04:16'
Do dalšího zakončení se tlačil Ondřej Palát. Do jeho pokusu vložil hokejku Weber a puk skončil v ochranné síti.
04:02'
Bolts začali zápas velmi odhodlaně. Zdá se, že nechtějí ponechat nic náhodě.
03:24'
Tyler Johnson se natlačil mezi dva obránce soupeře a téměř se dostal do samostatného úniku. Zadáci Montrealu ho na poslední chvíli odstavili.
02:50'
Střely na branku – 0:5
02:10'
Anthony Cirelli nyní prověřil Price jednodušším nahozením, se kterým si gólman Habs poradil.
01:19'
Lightning začali aktivně. Hedmanovu střelu nebezpečně tečoval Blake Coleman a Price zasahoval na poslední chvíli. Příležitost Yanniho Gourdeho o chvíli později opět pokryl brankář Montrealu.
00:34'
Po vhazování pálil Nikita Kučerov. Jeho ránu vyrazil levým betonem Carey Price.
00:29'
Máme tu první přerušení hry. Domácí zahráli na icing.
00:23'
A diváci jsou od začátku slyšet. Fanoušci ženou Montreal dopředu.
00:01'
Zdá se, že do arény nakonec bylo puštěno více než avizovaných 3500 diváků. Vypadá to možná na dvojnásobný počet. Pro atmosféru jenom dobře.
Dozněla kanadská hymna. Teď už se zahajovací formace postaví k úvodnímu buly čtvrtého finále!
Před hymnami si ještě všichni účastníci zápasu připomněli tragicky zesnulého brankáře Matisse Kivleniekse, který patřil do organizace Columbusu Blue Jackets.
Hráči obou týmů již naskakují na ledovou plochu. Za malou chvíli zazní hymny USA a Kanady...
Stanley Cup je samozřejmě připraven přímo v Bell Centre. Hokejisté Canadiens ale udělají vše proto, aby se hokejový grál dnes ještě nepředával.

Montreal Canadiens: Price (Allen) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Edmundson, Kulak, A. Romanov – Gallagher (A), Danault, Toffoli – J. Anderson, Suzuki, Caufield – Lehkonen, Evans, Byron (A) – Perry, E. Staal, Armia.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), D. Savard, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Palát – Stamkos (C), Cirelli, Colton – Coleman, Gourde, Goodrow – M. Joseph, T. Johnson, Maroon.

Rozhodčí: Sutherland, Furlatt – Murray, Brisebois.
Tampa dnes může rozhodnout, ale starostka města Jane Castorová si přeje, aby dnes Blesky prohrály. Chtěla by totiž slavit zisk Stanley Cupu v domácím prostředí. Samozřejmě se ale jedná o velkou nadsázku. Hokejisté Tampy určitě takto uvažovat nebudou a pokud to půjde, budou chtít sérii ukončit už v Montrealu.
Zápas v Bell Centre začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.