NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : Boston - 14. května 2022   22:30

Carolina
Carolina
18:36' Teräväinen (Domi, Slavin) • 23:14' Domi (Staal, Skjei) • 30:33' Domi (Teräväinen, Slavin)
3:2
(1:0, 2:1, 0:1)
Stav série: (4:3)
Boston
Boston
25:04' DeBrusk  (McAvoy, Bergeron) • 59:39' Pastrňák  (McAvoy, Hall)

3. Teuvo Teräväinen (CAR) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 31-29; Zablokované střely: 16-14; Vhazování: 52%-48%; Hity: 35-40; Přesilové hry: 0/3-0/1; Trestné minuty: 6-10.
Max Domi vstřelil první dva góly v playoff a společně s Anttim Raantou se stal hrdinou rozhodujícího sedmého zápasu. Domácí prostředí bylo v této sérii klíčové a bohužel pro Boston se dnes opět hrálo v bouřlivé PNC Areně. Kdyby se hrálo v TD Garden, ale to je zbytečné, protože Carolina postupuje do druhého kola a Boston končí. Gól Davida Pastrňáka přišel pozdě. Konečný výsledek duelu. Carolina Hurricanes 3 Boston Bruins 2.
59:39'
Bruins právě vstřelili branku! DAVID PASTRŇÁK se dostal v levém kruhu pro buly k sražené střele spoluhráče od modré čáry a ranou bez přípravy zamířil do odkryté sítě! To je gól naděje nebo zmaru? Asistence: Charlie McAvoy a Taylor Hall.
59:03'
Andrej Svečnikov mohl skórovat ze středního pásma do prázdné brány, jenže před bránou puk zastavil jeden z hráčů Bostonu! Málem 4:1!
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
57:17'
Jeremy Swayman opustil bránu a Boston se pokouší o velký návrat při hře bez brankáře.
57:05'
Jordan Staal se rychle vytočil zpoza brány a u pravé tyče chtěl puk zasunout do sítě, jenže levý beton brankáře Bruins byl zřejmě proti! Video!
56:56'
Sebastian Aho vypálil na levém křídle od hrazení a Jeremy Swayman puk zastavil. Komerční přestávka.
56:17'
Fanoušci Caroliny už cítí postup a točí nyní šálami nad hlavami. Domácí jsou blízko. Boston potřebuje zázrak.
55:18'
Hampus Lindholm nedokázal na ose ledové plochy udržet útočné pásmo a Martin Nečas navíc forčekoval.
54:15'
Sebastian Aho šlápl na levém křídle do pedálů a mohl skórovat v oslabení, jeho táhlá střela z vrcholu levého kruhu ale minula vzdálenější pravou tyč brány Bruins.
53:33'
Brendan Smith vyhodil puk z levého rohu obranného pásma přes ochranné sklo a to je šance pro Boston.
53:00'
Antti Raanta zastavil ránu Bostonu z pravého kruhu a rozchytal se k velkým výkonům. Pokud Canes postoupí, jsou velice blízko, tak bude zajímavé ho dále sledovat.
52:55'
NHL už nabídlo obrovské množství velkých obratů, který nedávno předvedl například New York Rangers proti Pittsburghu, jenže to nevypadá, že by na to Bruins měli.
51:43'
Nino Niederreiter vypálil bez přípravy na vrcholu mezikruží a byla z toho obrovská rána, jenže zamířila doprostřed brány a náruče Jeremyho Swaymana.
50:33'
Boston se dostal z ničeho nic do obrovského tlaku a přišla nebezpečná střela z bodu levého kruhu pro buly, Antti Raanta ale poté puk vykopl pravým betonem.
50:12'
Max Domi se dostal k nahození ze středního pásma a puk doklouzal pod lapačku Jeremyho Swaymana, který zřejmě opustí bránu, ale kdy? Komerční přestávka.
49:14'
Curtis Lazar se pokusil vykřesat naději střelou z vrcholu levého kruhu pro vhazování, jeho pokus zápěstím ale skončil na hrudi pozorného finského brankáře. Stereo.
48:17'
Abych se přiznal, více jsem věřil Bostonu, vzhledem k jejich bohatým zkušenostem s playoff, jenže Carolina je neskutečně hladová a doma navíc neustále neporažena.
48:00'
David Pastrňák a Tomáš Nosek mají před sebou zřejmě posledních dvanáct minut v letošním playoff. Stav je 3:1.
47:38'
Vincent Trocheck vystřelil na levém křídle z ostrého úhlu a Jeremy Swayman si na přední tyči snadno poradil, když zasáhl pravým betonem a puk zmrazil lapačkou.
47:10'
Martin Nečas vystřelil na bodu levého kruhu rychle z otočky, Jeremy Swayman ale ukryl jeho pokus v lapačce a následuje krátká komerční přestávka. Boston na dně.
45:37'
Brankář Antti Raanta je v domácí PNC Areně opravdu neskutečný a nyní si snadno poradil s nahozením Bruins z levého křídla. Finský brankář inkasoval doma čtyřikrát.
44:32'
Delší dobu se hrálo bez přerušení a hra se teď trochu uklidnila. Brendan Smith na levém křídle poté vystřelil od modré čáry a Jeremy Swayman našel puk v lapačce.
41:50'
Trent Frederic a Charlie McAvoy se nyní snažili několikrát dostat puk do sítě z blízkosti, jenže Antti Raanta se vleže na břiše překonat nenechal a zmrazil kotouč! Obrovský závar gól nepřinesl.
40:01'
Carolina vede na začátku třetí třetiny v rozhodujícím sedmém zápase prvního kola playoff proti Bostonu o dva góly a dělí ji dvacet minut od postupu. Skóre 3:1.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 21-18; Zablokované střely: 13-4; Vhazování: 51%-49%; Hity: 24-27; Přesilové hry: 0/3-0/0; Trestné minuty: 4-10.
Třetí třetina začne přibližně v 0:36.
Jake DeBrusk sice dokázal odpovědět na gól Maxe Domiho, který se prosadil krátce po přestávce a vstřelil svůj první gól v playoff, jenže domácí útočník se pak v polovině utkání prosadil podruhé a vrátil svému týmu dvoubrankové vedení. Skóre po druhé třetině utkání, které rozhodne. Carolina Hurricanes 3 Boston Bruins 1.
40:00'
39:11'
Brady Skjei vypálil na levém křídle ihned po vhazování a Jeremy Swayman musel dávat obrovský pozor, protože toho moc neviděl. Brankář Bostonu ovšem zasáhl levým betonem a poté zmrazil puk pod lapačkou. Přerušení.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:05'
Seth Jarvis je v dnešním zápase hodně aktivní a nyní vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování, jeho táhlá střela zápěstím ale minula vzdálenější pravou tyč.
37:15'
Max Domi se mohl prosadit na levém křídle a pokusit se zkompletovat hattrick, jenže Charlie McAvoy se k němu skvěle vrátil a poté se asi pískalo postavení mimo hru.
36:19'
Domácí Seth Jarvis se dostal na levém křídle k táhlému nahození, které skončilo v lapačce Jeremyho Swaymana.
35:43'
Ze sestavy Caroliny dnes vypadl Derek Stepan, kterého nahradil debutující Steven Lorentz.
35:11'
Charlie McAvoy vystřelil od modré čáry a jeho pokus skončil v ochranné síti. Následuje komerční přestávka.
34:19'
Vincent Trocheck nahazoval puk z pravého křídla před bránu, kam si najížděl Max Domi. Druhý jmenovaný ale na puk nedosáhl a hattrick tak zatím nezkompletoval.
33:27'
Patrice Bergeron byl na pravém křídle v útočném pásmu příliš rychle a Boston zastavilo postavení mimo hru.
32:51'
Nick Foligno se pokusil skórovat u pravé tyče a kotouč poslat po ledě ke vzdálenější levé tyči, Antti Raanta byl ovšem pozorný a pravým betonem jeho pokus vyrazil.
32:34'
Jednobranková ztráta se dá proti Carolině smazat, což už Boston v sérii ukázal, dostat se ale z dvoubrankové propasti, to už bude hodně složité. Obzvlášť v zápase 7.
30:37'
Boston mohl vyrovnat, jenže trefil tyč a pak na opačné straně udeřil podruhé v zápase Max Domi. Bruins jsou opět posláni do kolen. Komerční přestávka. Stav je 3:1.
30:33'
Carolina právě vstřelila branku! MAX DOMI si najel v pravém kruhu na pas Teuva Teräväinena z levého křídla přes osu útočného pásma a střelou bez přípravy zamířil k přední tyči! Canes vedou 3:1! Asistence: Teuvo Teräväinen a Jaccob Slavin.
30:19'
Trent Frederic byl hodně blízko vyrovnání, jeho střela z levého kruhu ale skončila na pravé tyči!
28:23'
Taylor Hall se dostal na bodu levého kruhu ke střele a jeho tečovaný pokus minul přední levou tyč brány.
26:47'
Martin Nečas rychle vystřelil z levého kruhu pro vhazování, Jeremy Swayman byl ale na přední tyči připraven a bez problému sevřel kotouč v náručí.
26:17'
Hurricanes se teď snažili dostat do útočného pásma na pravém křídle, jenže je zastavilo postavení mimo hru. Po přerušení následuje komerční přestávka. Stav je 2:1.
25:18'
Brendan Smith na levém křídle vypálil rychle od hrazení a Jeremy Swayman na přední tyči přerušil hru – 2:1.
25:04'
Bruins právě vstřelili branku! Patrice Bergeron se na levém křídle u hrazení krásně otočil s pukem a z otočky ho poté poslal s pomocí teče Charlieho McAvoye před bránu Canes, kde JAKE DEBRUSK usměrnil puk mezi lapačkou a levým betonem finského brankáře k vzdálenější pravé tyči – 2:1! Asistence: Charlie McAvoy a Patrice Bergeron.
24:52'
Bruins do toho pořádně začali šlapat, nic jiného už jim ani nezbývá, a Patrice Bergeron vypálil z pravého kruhu, Antti Raanta ale puk opět ukryl v lapačce. Přerušení.
24:30'
Hampus Lindholm vystřelil na levém křídle od modré čáry a Antti Raanta puk dokázal zmrazit. Stav je 2:0.
23:14'
Carolina právě vstřelila branku! Brady Skjei vystřelil na levém křídle od modré čáry a před bránou trefil clonícího Jordana Staala, od něhož se puk odrazil k levé tyči, kde kotouč zametl z blízkosti do prázdné sítě MAX DOMI! Jeho první gól v playoff v kariéře a navíc v rozhodujícím zápase. Asistence: Jordan Staal a Brady Skjei.
22:53'
Patrice Bergeron dokázal vyhodit puk až za bránu Caroliny a do návratu Taylora Halla zbývá 10 sekund.
21:56'
Andrej Svečnikov vypálil bez přípravy na bodu pravého kruhu a Jeremy Swayman vytáhl proti jeho ráně skvělý zákrok, když na přední tyči zasáhl levým betonem.
20:47'
Vincent Trocheck vypálil nádherně na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a brankáře Bruins zřejmě zachránila horní tyč! Mohlo to být 2:0.
20:01'
Patrice Bergeron vyhrál úvodní vhazování druhé třetiny, ve které se Boston bude snažit přežít zbytek oslabení a poté srovnat skóre. Je to sedmý zápas a jde o hodně.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 10-11; Zablokované střely: 5-3; Vhazování: 50%-50%; Hity: 12-10; Přesilové hry: 0/2-0/0; Trestné minuty: 4-10.
Druhá třetina začne přibližně v 23:38.
Taylor Hall dnes mohl otevřít skóre po přečíslení dva na jednoho, jenže Antti Raanta vytáhl spektakulární zákrok a Carolinu pak poslal krátce před přestávkou do vedení Teuvo Teräväinen. Mohlo být ještě lépe, jenže Jeremy Swayman vytáhl po vyloučení Taylora Halla na čtyři minuty v poslední sekundě dva úžasné zákroky. Skóre po první třetině. Carolina Hurricanes 1 Boston Bruins 0.
20:00'
19:59'
Jeremy Swayman vytáhl v poslední sekundě první třetiny neskutečný zákrok! Seth Jarvis vypálil na pravém křídle z úhlu a brankář Bostonu zasáhl skvěle lapačkou. Z dorážky vzápětí mohl skórovat Steven Lorentz, jenže Jeremy Swayman ho tváří v tvář vychytal hokejkou a mezi betony se překonat nenechal!
19:02'
Taylor Hall fauloval Anthonyho DeAngela za vlastní bránou a dostal dvojnásobný trest za vysokou hůl!
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:36'
Carolina právě vstřelila branku! Jaccob Slavin vystřelil na levém křídle od modré čáry směrem na vzdálenější pravou tyč, kde puk dobře sklepl Max Domi do brankoviště a TEUVO TERÄVÄINEN skóroval do prázdné brány! Carolina vede nad Bruins! Asistence: Max Domi a Jaccob Slavin.
17:35'
Nino Niederreiter se ocitl v mezikruží ve slibné střelecké pozici, jeho následná střela zápěstím ale byla hosty zablokována. Dobrá obranná práce v podání Bruins.
16:48'
Martin Nečas vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a mířil do levého horního rohu brány, Jeremy Swayman měl ale dobrý výhled a zasáhl vyrážečkou.
16:33'
Jaccob Slavin zřejmě vystřelil na vrcholu mezikruží, jenže zamířil pouze do náruče klečícího Jeremyho Swaymana. Hra byla přerušena a reklamní přestávka.
16:17'
Taylor Hall si chtěl na pravém křídle stáhnout puk mezi nohama do pohybu, jenže ztratil kontrolu nad pukem a poté se tvrdě rozštípal o mantinel. Klička mu nevyšla.
14:29'
Jake DeBrusk vyjel zpoza brány a chtěl skórovat v blízkosti levé tyče, jenže Antti Raanta ho vychytal a udržel kotouč ve hře. Finský brankář hraje klíčovou roli.
13:28'
Jaccob Slavin teď předvedl parádní rychlost, když z vlastního obranného pásma zavezl puk podél střídaček do útočné třetiny, jenže poté ztratil kontrolu. Škoda.
12:07'
Carolina vystřelila z levého kruhu pro vhazování, Jeremy Swayman ale snadno zasáhl a přerušil hru. Stále 0:0.
10:48'
Brett Pesce byl teď vyloučen za vysokou hůl, zatímco Connor Clifton na straně Bostonu za podrážení – 4 na 4.
10:42'
Antti Raanta vytáhl spektakulární zákrok, když Bruins ujeli do přečíslení dva na jednoho a Taylor Hall mohl na vzdálenější levé tyči skórovat po přihrávce z pravého kruhu do prázdné brány, jenže brankář Caroliny předvedl fantastický rozštěp a pravým betonem poté puk zastavil!
10:16'
Kotouč skončil v ochranné síti a pokračovat budeme po krátké komerční přestávce. Zatím žádný gól nepadl.
09:53'
Boston přečkal obrovský tlak a oslabení k tomu. Bruins vzápětí vyhodili puk na zakázané uvolnění a přežili.
09:11'
Andrej Svečnikov mohl postavit fanoušky na nohy, když na bodu pravého kruhu vypálil bez přípravy a jeho ostrá rána s příklepem skončila na boční síti. Stále stav 0:0.
08:10'
Vincent Trocheck a Seth Jarvis vypálili v rychlém sledu z vrcholu pravého kruhu, obě rány ale byly na přední tyči zablokována. Boston brání hodně obětavě. Zápas č. 7!
07:41'
Jesperi Kotkaniemi se snažil protáhnout na levém křídle podél hrazení do šance a Derek Forbort ho zezadu přidržel. Úvodní přesilová hra pro domácí Carolinu.
06:52'
David Pastrňák mířil střelou z pravého kruhu ke vzdálenější levé tyči, Antti Raanta ale kotouč sevřel mezi pravou rukou a tělem a poté ho zasedl! Velká šance a poté komerční přestávka.
05:23'
Taylor Hall mířil střelou z pravého kruhu pod horní tyč, jenže Antti Raanta vytáhl skvělý semafor a podržel Carolinu nad vodou. V zápase číslo 6 hodně zazářil.
04:42'
Craig Smith byl vyloučen na dvě minuty za hrubost, stejně jako domácí Vincent Trocheck. Hra čtyři na čtyři.
03:45'
Hra byla přerušena a pár sekund předtím měl obrovskou šanci Seth Jarvis, který z mezikruží a otočky mířil k pravé tyči, Jeremy Swayman ale lapačkou vytáhl puk mimo! Fantastický zákrok.
02:11'
Carolina nebezpečně zakončovala v blízkosti levé tyče, jenže Jeremy Swayman dokázal kotouč vyrazit mimo.
02:02'
Domácí se dostali do zakončení, jenže zakončovali od modré čáry a Jeremy Swayman puk zmrazil. Přerušení.
01:33'
Hurricanes se snaží hodně často útočit, tentokrát se jim ale nepovedla kolmá přihrávka podél střídaček a puk zamířil na zakázané uvolnění. Další přerušení zápasu.
00:59'
Carolina se v úvodu několikrát snažila prosadit na levém křídle, jenže postup vpřed se nepovedl a poslední akce skončila postavením mimo hru. Dnes se už rozhodne.
00:01'

Carolina Hurricanes: Raanta (Kočetkov) – DeAngelo, Slavin (A), Pesce, Skjei, Cole, Br. Smith – Jarvis, Aho (A), Svečnikov – Teräväinen, Trocheck, Domi – Fast, Staal (C), Niederreiter – Lorentz, Kotkaniemi, Nečas.
Trenér: Rod Brind'Amour

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy, H. Lindholm, Carlo, Reilly, Clifton, Forbort – DeBrusk, Bergeron (C), Marchand (A) – Pastrňák (A), Haula, Hall – Cr. Smith, Coyle, Frederic – Lazar, Nosek, N. Foligno.
Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: Chris Lee, Steve Kozari. Čároví: Jonny Murray, Ryan Gibbons.
Boston Bruins

Boston má s Canes mnoho společného. Bruins společně s Hurricanes vyhráli všechny tři domácí zápasy v sérii, přičemž v každém z nich vstřelili minimálně čtyři góly a maximálně dva inkasovali. Navíc mají v sestavě českého útočníka, kterým je David Pastrňák. Kromě Pasty ale ještě Tomáše Noska. Oba dva Češi v playoff bodovali.

Nejproduktivnější hráči týmu v playoff

1. Brad Marchand (BOS) 4+7
2. Charlie Coyle (BOS) 2+4
3. Patrice Bergeron (BOS) 3+3
Carolina Hurricanes

Carolina má v rozhodujícím sedmém zápase vyrovnané série výhodu domácího prostředí, což může být klíčové. Fanoušci v PNC Areně patří mezi nejhlasitější v celé NHL a Boston tak čeká v bouřlivé atmosféře náročné utkání. Český útočník Martin Nečas zatím gól nevstřelil, na kontě má ovšem již tři kanadské body za tři asistence.

1. Tony DeAngelo (CAR) 1+7
2. Vincent Trocheck (CAR) 3+4
3. Jaccob Slavin (CAR) 2+4
Boston musí vyhlašovat stupeň nejvyšší pohotovosti, v rozhodujícím sedmém zápase se totiž představí na ledě Caroliny. Tamní Hurricanes v domácí PNC Areně vyhráli všechny tři dosavadní zápasy v sérii a navíc ve všech třech shodně nasázeli do sítě soupeře pět gólů, přičemž max dva dostali. Bude opět platit můj dům, můj hrad?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:30.