NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : St. Louis - 3. května 2022   03:30

St. Louis
06:17' Perron  (O'Reilly, Krug) • 15:56' O'Reilly  (Faulk, Perron) • 36:30' Perron  (Schenn, Krug) • 52:34' Perron  (Krug, Saad)

3. Torey Krug (STL) 0+3
Statistiky: Střely na bránu: 37-31; Zablokované střely: 17-6; Vhazování: 52%-48%; Hity: 23-22; Přesilové hry: 0/6-2/6; Trestné minuty: 28-18.
Ville Husso vychytal v úvodním zápase playoff shutout na ledě Minnesoty, zatímco David Perron vstřelil hattrick, a společnými silami dnes dovedli střetnutí k hladkému vítězství. Zazářil také Torey Krug, který si připsal tři body za tři asistence. Konečný výsledek prvního utkání. Minnesota Wild 0 St. Louis Blues 4.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:36'
Pavel Bučněvič pálil z mezikruží po nádherné kombinační akci do odkryté brány, jeho střela ale byla sražena a Marc-Andre Fleury tasil semafor!
58:14'
Jared Spurgeon dostal dvě minuty za krosček a po nevyužité výhodě Blues usedl na trestnou lavici.
56:48'
Dnešní utkání sleduje 19053 diváků.
55:25'
Niko Mikkola dostal dvě minuty za hrubost, zatímco Marcus Foligno dvě plus dvě za hrubost a ještě deset minut za nesportovní chování. Dnes Foligno dohrál.
55:25'
Niko Mikkola dal jemný políček Marcusovi Folignovi, který si to nenechal líbit a dal mu rychle pěstí. Po komerční přestávce by měli být vyloučeni oba dva.
54:59'
Dmitrij Kulikov zkusil vypálit po zakázaném uvolnění Blues od modré čáry, jeho rána ale byla zablokována.
53:10'
Ville Husso si bez problému poradil s nahozením Wild z pravého křídla a následuje komerční přestávka – 0:4.
52:34'
St. Louis právě vstřelilo branku! Torey Krug pálil na pravé straně z ostrého úhlu po přihrávce napříč brankovištěm do odkryté sítě, jenže Marc-Andre Fleury předvedl úžasný zákrok, bohužel ho ale potřetí v zápase překonal na vzdálenější levé tyči z dorážky DAVID PERRON, který dovršil hattrick! Asistence: Torey Krug a Brandon Saad.
51:39'
Robert Thomas přihrával z pravého kruhu na vzdálenější levou tyč, jeho přihrávka ale byla sražena k přední tyči, kde se Blues k střele těsně nedostali. Přesilová hra.
50:04'
Vyloučený Robert Thomas je na ledě a začíná zkrácená přesilová hra hokejistů Blues, kteří vedou nadále 3:0.
49:43'
Mats Zuccarello zamíchal s pukem na levém křídle, na bodu levého kruhu pro buly ale podklouzl a skončil na ledě. Zakončení Wild a ohrožení brány tedy nepřišlo.
49:14'
Wild hráli šest přesilových her, jenže ta poslední měla jepičí život, což samo o sobě ještě nebylo strašné, jenže Kevin Fiala dostal navíc dvojnásobný trest. Hra 4 na 4.
48:32'
Ryan O'Reilly chtěl vyvést puk, jenže Kevin Fiala ho klepl přes pusu a dostal dvě plus dvě minuty za vysokou hůl. Tohle byla naprosto katastrofální přesilová hra.
48:04'
Robert Thomas teď trochu zbytečně fauloval v pravém kruhu, když už byl puk pryč, a dostal trest za hákování.
47:54'
Hodně dlouho se tedy hrálo bez přerušení, až na levém křídle vystřelil od hrazení Jon Merrill a Ville Husso ukryl puk v lapačce. Následuje krátká komerční přestávka.
46:26'
Jordan Kyrou krásně objel bránu Wild a v blízkosti levé tyče vystřelil z otočky, Marc-Andre Fleury byl ale připravený a puk zřejmě vyrazil pravým ramenem.
45:46'
David Perron na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho nahození se odrazilo od hrazení k přední tyči, kde ho pak Marc-Andre Fleury nedokázal přikrýt lapačkou.
44:39'
Brandon Duhaime se dostal na bodu levého kruhu k odraženému puku a chtěl předvést pěkný golfák, jenže ve vzduchu kotouč nedokázal trefit, ale dobrý pokus.
43:50'
Jared Spurgeon zkusil vypálit na vrcholu pravého kruhu a jeho střelu dobře zablokoval útočník Nathan Walker.
42:44'
Ryan Hartman se před pár okamžiky řítil sám na bránu a dobře mířil do pravého horního rohu, jenže Ville Husso puk lapačkou vyškrábl mimo!
41:59'
Minnesota nevyužila ani jednu z pěti přesilových her, zatímco Blues měli dvě a obě dvě využili. Produktivita.
40:32'
Celkem 55 střel, z toho 29 střel na bránu, ale ani jeden gól. To je zatím bilance domácí Minnesoty.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 28-22; Zablokované střely: 12-3; Vhazování: 50%-50%; Hity: 17-15; Přesilové hry: 0/5-2/2; Trestné minuty: 8-14.
Třetí třetina začne přibližně v 5:38.
S Minnesotou to už nevypadá po dvou třetinách příliš růžově, když na domácím ledě prohrává s Blues už o tři góly. David Perron hraje parádní zápas, když vstřelil dva góly a na jeden přihrál, zatímco v bráně zůstává nepřekonán Ville Husso. Wild hrají dobře, ale zkrátka nemohou na brankáře St. Louis najít recept. Skóre po druhé části utkání. Minnesota Wild 0 St. Louis Blues 3.
40:00'
39:32'
Justin Faulk byl jako jediný vyloučen za hrubost, když jednomu z hráčů Wild dal po odpískání rovnou pěstí.
39:32'
Před bránou Blues bylo pořádné horko a hosté si za to ale mohou sami, protože vše začalo jejich špatnou rozehrávkou zpoza brány, Ville Husso ale dokázal odolat! Obrovský závar gól nepřinesl!
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:37'
Torey Krug vypálil na levém křídle od modré čáry, Marc-Andre Fleury byl ale připraven a ukryl puk v lapačce.
36:30'
St. Louis právě vstřelilo branku! Brayden Schenn vypálil z bodu pravého kruhu pro buly přesně na vzdálenější levou tyč, kde se puk od pravého betonu Marca-Andrého Fleuryho odrazil na hokejku DAVIDA PERRONA, který z úhlu napálil puk pod horní tyč a vstřelil svůj druhý gól v zápase! Asistence: Brayden Schenn a Torey Krug.
35:39'
Jordan Greenway byl nyní vyloučen za krosček a po nepříjemných chvílích si Blues zahrají přesilovou hru.
35:39'
Zatím se v úvodních zápasech playoff 2022 lépe dařilo domácím týmům. Carolina doma rozstřílela Boston 5:1, zatímco Toronta na svém ledě Tampu Bay hladce 5:0.
34:34'
Jonas Brodin vypálil na levém křídle od modré čáry a připravený Ville Husso puk lapil. Komerční přestávka.
33:14'
Joel Eriksson Ek krásně vypálil na vrcholu mezikruží a Ville Husso byl potřetí v zápase překonán, jenže ho zachránila potřetí tyč!
32:28'
David Perron míří podruhé v zápase na trestnou lavici, tentokrát za držení hole Kevina Fialy. Přesilová hra.
31:43'
Kotouč se odrazil mimo ledovou plochu a po přerušení hry dostává prostor krátká reklamní přestávka – 0:2.
31:15'
Marcus Foligno vypálil bez přípravy na ose útočného pásma a jeho rána od modré čáry zamířila nad bránu.
30:29'
A další střela Wild, která tentokrát přišla z prostoru mezikruží, Ville Husso ale opět zasáhl vyrážečkou.
29:47'
Frédérick Gaudreau využil rychlého přenesení hry a na pravém křídle vystřelil od modré čáry, Ville Husso měl ale čistý výhled a snadno zasáhl vyrážečkou. Stav 0:2.
29:16'
Podruhé v druhé třetině půjdou oba týmy do čtyř. Colton Parayko byl vyloučen za nedovolené bránění, zatímco domácí Tyson Jost za sekání. Hra 4 na 4.
27:34'
Joel Eriksson Ek se ocitl u levé tyče po nádherné kombinační akci Wild v obrovské šanci, jenže ani nadvakrát pravý beton Villeho Hussa překonat nedokázal, zatímco dorážka Jordana Greenwaye z mezikruží byla zablokována! Neskutečné chvíle.
27:24'
Marc-Andre Fleury má neuvěřitelnou bilanci, když se účastní playoff pošestnácté za sebou!
27:24'
Kevin Fiala srazil nahození Wild mimo ledovou plochu a následuje komerční přestávka. Blues drží vedení 2:0.
26:16'
Wild se ocitli pod tlakem a podél trestných lavic rychle vyhodili puk na zakázané uvolnění. Hra přerušena.
25:39'
Ivan Barbašev na levém křídle vlétl do útočného pásma a poté chtěl přihrávat do mezikruží, jenže jeho úmysl přečetl Jared Spurgeon a kotouč srazil do rohu plochy.
24:32'
Marcus Foligno mohl skórovat u levé tyče, jenže zamířil těsně mimo, zatímco Blues z podobného místa také neuspěli. Domácí Marc-Andre Fleury kotouč vyrazil.
22:54'
Alexej Toropčenko vypálil na bodu levého kruhu s příklepem a Marc-Andre Fleury na přední tyči puk zachytil. Po přestávce zatím na gól čekáme. Je to 0:2.
21:50'
Mats Zuccarello vystřelil na vrcholu mezikruží přes Toreyho Kruga a Ville Husso vkleče kotouč podržel.
20:45'
Jacob Middleton dojel na levém křídle prudký puk a krásnou střelou orazítkoval bližší levou tyč brány! Domácí Wild podruhé v zápase trefili tyč.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 14-12; Zablokované střely: 9-0; Vhazování: 50%-50%; Hity: 9-7; Přesilové hry: 0/3-0/1; Trestné minuty: 4-8.
Druhá třetina začne přibližně v 4:40.
Hokejisté St. Louis vykročili do úvodního zápasu prvního kola Stanley Cupu 2022 skvěle, když se v dresu Blues prosadili David Perron a Ryan O'Reilly, zatímco v bráně drží čisté konto Ville Husso. Skóre po první třetině tohoto střetnutí. Minnesota Wild 0 St. Louis Blues 2.
20:00'
20:00'
S koncem první třetiny přišla velká mela a Kevin Fiala s Ivanem Barbaševem dostali dvě minuty za hrubost.
19:09'
Jona Brodin vystřelil na pravém křídle od modré čáry a puk mířil k přední tyči, kde levým betonem zasáhl Ville Husso, a vypadá to, že v první části duelu neinkasuje.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:02'
Wild se dostali k nahození od modré čáry, které bylo přizvednuto do ochranné sítě. Komerční přestávka.
15:56'
St. Louis právě vstřelilo branku! Justin Faulk vypálil před vrcholem pravého kruhu pro vhazování a na přední tyči skvěle tečoval puk mezi betony brankáře Wild kapitán RYAN O'REILLY, Marc-Andre Fleury sice fantasticky zasáhl, proti dorážce už byl ale bezmocný! Je to 0:2. Asistence: Justin Faulk a David Perron.
15:25'
Ryan Hartman si pokryl puk a krásně objel bránu, aby poslal zpoza ní přihrávku do mezikruží, jenže Blues ji dokázali přečíst a střela Wild vzápětí nepřišla.
14:23'
Jordan Greenway vypálil bez přípravy v blízkosti levé tyče, jeho rána ale byla hosty zablokována. Stále 0:1.
13:11'
Minnesota si vytvořila v přesilové hře obrovský tlak a zasypala bránu Blues několika střeleckými pokusy, jenže většina z nich skončila mimo nebo byla sražena.
12:27'
Kirill Kaprizov před bránou tečoval nahození od modré čáry z pravé strany a puk těsně minul vzdálenější levou tyč brány. V hledišti Wild to jen hlasitě zahučelo.
11:39'
Ryan Hartman kontroluje zuby a míří na ošetřovnu, zatímco David Perron dostává dvě minuty za hrubost.
10:43'
Kotouč skončil na střídačce Blues, kteří vedou na ledě Minnesoty v prvním zápase 1:0. Komerční přestávka.
10:17'
Další střela Wild přišla z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jenže byla nepřesná a minula vzdálenější levý horní roh brány. Minnesota má nyní obrovský tlak.
09:29'
Matthew Boldy krásně vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a dobře mířil do bližšího levého horního rohu, Blues ale zachránila tyč!
08:59'
Hokejisté Minnesoty se v blízkosti pravé tyče neprosadili a poté chtěli zavést puk zpět do útočného pásma, jenže na levé straně je zastavilo postavení mimo hru – 0:1.
07:36'
Robert Bortuzzo byl vyloučen na dvě minuty za držení hole a Wild mohou po komerční přestávce vyrovnat.
06:59'
Nathan Walker dojel na pravém křídle prudkou přihrávku a rychlou střelou mířil ke vzdálenější levé tyči, Marc-Andre Fleury ale zasáhl pravým betonem! Blues mohli vést rychle o dva góly.
06:17'
St. Louis právě vstřelilo branku! Marc-Andre Fleury sice zasáhl proti ráně DAVIDA PERRONA z levého kruhu pravým betonem, jenže útočník Blues ho vzápětí propálil v přesilové hře z dorážky! Asistence: Ryan O'Reilly a Torey Krug.
05:42'
Blues předvedli krásnou kombinaci na jeden dotek a Luke Schenn vypálil v blízkosti levé tyče bez přípravy, Marc-Andre Fleury byl ale na místě a přerušil hru.
04:17'
Jordan Greenway byl vyloučen na dvě minuty za hrubost a St. Louis si zahraje první přesilovou hru.
03:50'
Ivan Barbašev se teď rozjel na trestné střílení a rychlou střelou zápěstím chtěl vymést pravý horní roh brány, jenže Marc-Andre Fleury vytáhl parádní semafor! Parádní úvod střetnutí – 0:0.
03:50'
Ivan Barbašev chtěl na konci samostatného úniku najít pátou díru ve výstroji domácího brankáře, jenže neuspěl a bude z toho trestné střílení! Fauloval Jonas Brodin.
03:13'
Marcus Foligno mohl vzápětí skórovat do odkryté sítě z levého kruhu, jenže Ville Husso opět dokázal v rozštěpu zasáhnout betonem, levým!
02:53'
Kirill Kaprizov mohl skórovat na vzdálenější levé tyči po přihrávce z pravé strany do prázdné sítě, jenže Ville Husso skvěle zasáhl pravým betonem!
02:34'
Ryan Hartman si srovnal puk na hokejku a na vrcholu levého kruhu napřáhl k táhlé střele zápěstím, která minula vzdálenější pravý horní roh brány St. Louis.
02:00'
Nathan Walker fauloval na pravé straně obranného pásma Blues a dostal v úvodu dvě minuty za držení.
01:52'
Jordan Greenway nabral rychlost na pravém křídle a na vrcholu pravého kruhu napřáhl k táhlé střele zápěstím, kterou brankář Blues ukryl ve své lapačce. Přerušení.
00:59'
Matt Dumba vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Ville Husso má první zákrok, když jeho střelu vyrazil na přední tyči zřejmě levým ramenem.
00:30'
Marc-Andre Fleury dovedl dvakrát Pittsburgh k Stanley Cupu, zatímco s Vegas dokráčel až do finále, tak proč by podobný úspěch nemohl předvést s Minnesotou?
00:01'

Minnesota Wild: Fleury (Talbot) – Spurgeon (C), Middleton, Dumba (A), Brodin, Kulikov, Merrill – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, Gaudreau, Fiala – M. Foligno (A), Eriksson Ek, Greenway – Duhaime, Jost, Deslauriers.
Trenér: Dean Evason

St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Parayko (A), Leddy, Faulk, Krug, Bortuzzo, Mikkola – Perron, O'Reilly (C), Saad – Tarasenko (A), Thomas, Bučněvič – Kyrou, Schenn, Barbašev – N. Walker, Bozak, Toropčenko.
Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Kelly Sutherland, Jake Brenk. Čároví: Brandon Gawryletz, Kiel Murchison.

St. Louis – Minnesota 6:5 pp.
ST. LOUIS BLUES – 82 zápasů, 109 bodů, úspěšnost 66,4 %, skóre 311:242, nejproduktivnější hráč: Vladimir Tarasenko 34+48

Se St. Louis se musí počítat. I přes výkyvy formy či nepřesvědčivé výkony jsou týmem, který je stavěný přesně na play off. Díky dobrým výkonům v základní části si však tým Craiga Berubeho udělal solidní výchozí pozici pro další úspěch.

Pozitivem je, že šlape ofenziva. Vladimir Tarasenko, Robert Thomas, Pavel Bučněvič, Jordan Kyrou, Ivan Barbašev, Brayden Schenn, David Perron, Ryan O'Reilly či Brandon Saad oplývají zkušenostmi i hokejovým umem, vždyť letos si každý z nich připsal vynikající sezonu.

Výborná útočná jména se odráží také na přesilovce, která je jednou z dominant Blues. Lepší úspěšnost početní výhody mělo pouze Toronto, St. Louis totiž využilo hned 27 procent přesilovek!

Stejně jako Wild, i Blues mají velice zkušenou obranu. Velké minuty dostávají obzvlášť opory Colton Parayko, Torey Krug a Justin Faulk. Poslední dva jmenovaní získali přes čtyřicet kanadských bodů, dobrá čísla mají také ve statistice +/-.

Faktorem, který pro Blues nehraje, je pozice v brankovišti. Zatím se totiž ani neví, kdo mezi tři tyče nastoupí. Bude to Ville Husso, jenž byl v základní části de facto jednička, nebo hrdina z před několika let Jordan Binnington?

Druhý jmenovaný není v nejlepší formě. Na konci základní části dostal příležitost ve dvou zápasech po sobě, ale neuspěl. Proti Avalanche měl úspěšnost zákroků téměř 88 %, ale proti Arizoně pouhých 80 %!

Dá se tak předpokládat, že přednost dostane Husso. A to i přes to, že v play off NHL nemá odchytanou ani minutu.
MINNESOTA WILD – 82 zápasů, 113 bodů, úspěšnost 68,9 %, skóre 310:253, nejproduktivnější hráč: Kirill Kaprizov 47+61

O tom, že je Minnesota kvalitní tým, se vědělo už před sezonou. Nicméně jen málokdo čekal, že se naplno dostanou do užšího okruhu favoritů. Nakonec z toho bylo druhé místo v konferenci za suverénem z Colorada.

Jak bylo zmíněno, Minnesota se může spolehnout na to, že gól může dát téměř kdokoliv. Trenéři chytře rozkládají síly tak, aby byla každá lajna nebezpečná.

Kapitolou samou pro sebe je Kirill Kaprizov. Ten se nakonec umístil na pátém místě kanadského bodování se 108 body. Jeho síla netkví jenom ve velké produktivitě, ale také v jeho geniálních momentech, kdy dokáže zápas rozhodnout sám – povedenou kličkou, pohotovou střelou nebo geniální nahrávkou.

Za ním jsou sice ne tolik hvězdná jména, zato jsou ale roky sehraná a také značně produktivní. Kevin Fiala, Mats Zuccarello, Ryan Hartman či Joel Eriksson Ek jsou zavedenými jmény. Když k tomu přidáme vynikajícího nováčka Boldyho, dostaneme velice kvalitní ofenzivu.

Ta bude podpořena zkušenou obranou. Jména jako Jonas Brodin, Mat Dumba, Jared Spurgeon, Alex Goligoski nebo Dmitrij Kulikov odvádí dobrou práci. Solidně se jevila také posila ze San Jose Jacob Middleton.

Když jsme u posil, nejde nezmínit tu nejzářivější. Marc-Andre Fleury přišel s aurou vítěze a vytoužené posily. V Minnesotě je nadšený a dá se očekávat, že do play off vstoupí jako jednička.

Větší slabinou by mohlo být oslabení, Wild totiž v základní části ubránili pouze 76,1 % početních nevýhod. Jedná se o osmý nejhorší výsledek v lize.
Alespoň na papíře patří tato série k těm nejvyrovnanějším, co bychom mohli v prvním kole vidět. Minnesota i St. Louis za sebou mají výbornou základní část. I proto se jen málokdo odváží tipnout, kdo postoupí. Základní část naznačuje, že by těžkou sérii mělo zvládnout St. Louis.

Tarasenko a spol. totiž vyhráli tři ze čtyř vzájemných zápasů. O obrovské vyrovnanosti však hovoří i fakt, že kromě jednoho utkání se všechna rozhodovala až v prodloužení či nájezdech.

Už na první pohled jde vidět, že vyhrát může kdokoliv. St. Louis má výbornou ofenzivu, což naplno ukázalo v základní části, kdy se mu jednou podařilo vstřelit alespoň čtyři branky ve dvanácti po sobě jdoucích zápasech! Útočnou sílu má i Minnesota, vždyť hned šest hráčů vstřelilo alespoň dvacet branek.
Příjemné ráno u prvního zápasu úvodního kola play-off NHL mezi kluby Minnesota Wild a St. Louis Blues. Zahajovací střetnutí začne kolem 03:30 středoevropského času.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.