NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : St. Louis - 5. května 2022   03:30

Minnesota
Minnesota
09:33' Eriksson Ek (Greenway) • 13:04' F. Gaudreau (Brodin, Hartman) • 19:06' Kaprizov (Eriksson Ek, Zuccarello) • 20:51' Eriksson Ek  • 51:47' Kaprizov (Zuccarello) • 52:52' Kaprizov (Hartman, Brodin)
6:2
(3:0, 1:1, 2:1)
Stav série: (1:1)
St. Louis
St. Louis
32:34' Kyrou  (Thomas, Tarasenko) • 44:14' Tarasenko  (Bučněvič, Thomas)
Minnesota
Fleury (Talbot) – Middleton, Spurgeon (C), Brodin, Dumba (A), Merrill, Goligoski – Kaprizov, Hartman, Zuccarello – Fiala, F. Gaudreau, Boldy – Greenway, Eriksson Ek, M. Foligno (A) – Deslauriers, Jost, Duhaime.
Skilliter, Rooney – MacPherson, Smith
Xcel Energy Center, St. Paul
19 376 diváků
St. Louis
Husso (Binnington) – Mikkola, Parayko (A), Krug, Faulk, Rosén, Bortuzzo – Saad, O'Reilly (C), Perron – Bučněvič, Thomas, Tarasenko (A) – Barbašev, Schenn, Kyrou – Toropčenko, Bozak, N. Walker.

Kdo se postavil do brankoviště?

Marc-Andre Fleury (MNS) – 32 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,1%, odchytal 60:00
Ville Husso (STL) – 22 zákroků, 5 OG, úspěšnost 81,5%, odchytal 59:50

Česká a slovenská stopa v utkání

Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.

Tři hvězdy utkání

1. Kirill Kaprizov (MNS) – 3+0
2. Joel Eriksson Ek (MNS) – 2+1
3. Marc-Andre Fleury (MNS) – 32 zákroků, úspěšnost 94,1%
Minnesota Wild dnes byla střelecky pasivnější, ale dokázala své šance proměnit. Domácí tento zápas vyhráli především díky první a třetí třetině. Blues, kteří v prvním zápase neinkasovali, dnes dostali šest gólů. Série se za stavu 1:1 stěhuje do St. Louis.
59:43'
Marc-Andre Fleury rozehrává od své branky.
58:50'
Sledujeme hru čtyři na čtyři a zápas se blíží ke svému konči, fanoušci už slaví.

58:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry v e třetí třetině, Ville Husso musel znovu zasahovat.
57:26'
Domácí hokejisté ví, že tento zápas vyhrají, naopak hosté dnes doplatili na špatnou koncovku.
57:07'
Brayden Schenn pálil a Marc-Andre Fleury kryje puk za velké slávy fanoušků. Komerční přestávka.
56:42'
Marc-Andre Fleury si dokázal poradit se střelou soupeře od modré čáry, tak tak dokázal na poslední chvíli zastavit puk.
56:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Domácí vedou 6:2 a odveta za minulý zápas se podaří.
55:50'
Niko Mikkola měl hodně práce za svou bankou, ale situaci zvládl.
55:13'
Ville Husso rozehrává od své branky, následně se jeho spoluhráči dostali do útočného pásma.
54:12'
Ville Husso měl nyní štěstí, puk trefil tyč za jeho zády. Nechybělo moc a domácí navýšili své vedení.
54:00'
Brayden Schenn kombinoval s kolegy v útočném pásmu, ale nedokázal se prosadit.
53:39'
Jared Spurgeon měl obrovskou šanci, ale trefil jen beton dobře postaveného brankáře.
53:23'
Buly v útočném pásmu měli k dispozici hráči Blues, ale nedokázali se prosadit.
53:20'
O čtyři branky vede domácí celek a míří za výhrou v tomto zápase, zdá se, že Wild srovnají stav série.
52:52'
Minnesota právě vstřelila branku!
Hosté odvolila brankáře a ze středního pásma trefil odkrytou branku KIRILL KAPRIZOV. Tentokrát už je všechno v pořádku a místo kolegy nyní slaví hattrick Kaprizov. Asistence: Ryan Hartman a Jonas Brodin.
52:30'
Sledovat nyní budeme hru čtyři na čtyři.
52:23'
Joel Eriksson Ek – 2 min., nesportovní chování.

Robert Thomas – 2 min., krosček.
52:03'
Domácí celek vede o tři branky a někteří fanoušci jsou tak trochu naštvaní, jelikož poněkud zbytečně přišli o své čepice.
52:04'
Joel Eriksson Ek sice dostal kotouč do branky a oslavit hattrick a fanoušci na led naházeli čepice. Ale hostující kouč si vzal trenérskou výzvu pro ofsajd. Sudí branku neznávají. Stav je 5:2.
51:47'
Krásně sehráno dva na jednoho a v pohodě zakonočoval do odkryté části branky KIRILL KAPRIZOV. Asistence: Mats Zuccarello.
50:42'
Kevin Fiala a Tyson Jost si vypracovali dobrou šanci, kterou zastavil Ville Husso. Komerční přestávka.
50:16'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině.
49:48'
Jordan Kyrou to vzal na sebe, ale ani jeden z jeho dvou střeleckých pokusů nebyl nejpřesnější.
49:09'
Domácí celek je pasivnější, na střely prohrává 20:31, ale na góly vede o dva. Mats Zuccarello si najížděl do volného prostoru, ale puk nedostal.
48:12'
Colton Parayko měl dobrou střeleckou pozici, ale puk poslal vedle branky.
47:58'
47:29'
Ryan O'Reilly měl obrovskou šanci, po rychlé přihrávce zakončoval, ale puk kryje Marc-Andre Fleury.
46:37'
Marc-Andre Fleury měl nyní velkou porci štěstí, hosté měli velkou šanci, ale trefili brankovou konstrukci.
46:07'
St. Louis hraje přesilovku, musí rozehrávat od své branky.
45:56'
Joel Eriksson Ek – 2 min., podrážení.
44:52'
Zakázané uvolnění Wild, domácí celek se nemůže ve třetí třetině dostat do tempa, sledujeme nepříliš povedenou pasáž hry ze stranu Minnesoty. Naopak Blues dokázali snížit.
44:14'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Je sníženo na rozdíl dvou branek, po rychlé akci se tvrdou ránou do horní části branky prosazuje VLADIMIR TARASENKO. Asistence: Pavel Bučněvič a Robert Thomas.
43:31'
Hostující celek se dostal do útočného pásma, ale jeho pokus končí vedle branky. Gólman Marc-Andre Fleury zasahovat nemusel.
42:37'
Domácí celek se pokouší hrát aktivně, čeká na dostřídání. Následně se rychle dostal do útočného pásma.
42:08'
Colton Parayko rozehrává od své branky, následně ale puk získali domácí. Jonas Brodin pálil a Ville Husso si dokázal poradit.
41:52'
Domácí vybojovali buly v útočném pásmu, ale nedokázali se prosadit.
41:13'
Justin Faulk rozehrává od své branky, následně se dostal do zakončení, jeho pokus kryje brankář.
40:30'
Kirill Kaprizov pálil z ostré pozice, jeho rána končí vedle.
40:01'
Domácí ve druhé třetině navýšili své vedení, trefil se Joel Eriksson Ek. Následně v přesilovce hosté snížili, přesně pálil Jordan Kyrou. Wild jsou dvacet minut od vyrovnání stavu série.
40:00'
39:40'
Už se pravděpodobně nic nestane.
39:10'
Domácí hokejisté rozehrávají od své branky, zakázané uvolnění se jen tak tak nepíská.
39:00'
Poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:40'
Kevin Fiala dostal puk do středního pásma, následně v brance domácích skončil místo puku David Perron.
38:16'
David Perron ještě udržel pásmo, následnou střelu vyrazil domácí brankář, to už přesilovka Blues končí.
38:00'
Ryan O'Reilly tečoval puk před brankou, jeho pokus končí vedle, brankář zasahovat nemusel.
37:16'
Jonas Brodin měl hodně práce za svou brankou, ale soupeři akci v přesilovce značně zkomplikoval.
37:00'
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.
36:30'
Přesilovku hraje hostující celek, Justin Faulk rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry. Domácí zodpovědně brání.
36:20'
Kevin Fiala – 2 min., hákování.
36:16'
Marc-Andre Fleury kryje kotouč, zastavil velkou šanci hostů.
35:56'
Hraje se spíše ve středním pásmu, mnoho šancí momentálně k vidění není.
35:38'
Calle Rosén nahazoval kotouč na branku, domácí gólman byl pozorný a dokázal si poradit.
34:30'
Vladimir Tarasenko se dostal do útočného pásma, ale on ani Robert Thomas nedokázali zakončit.
34:10'
Utkání pokračuje dál, domácí celek se musí bránit aktivní hře Blues. Ti vedou na střely 23:17.
34:02'
Komerčka.
33:46'
Tyson Jost pálil od modré čáry a Ville Husso kryje kotouč, bude se vhazovat.
32:34'
Hostující celek proměnil přesilovku a snižuje. Po krásné přihrávce se blafákem snadno a osamoceně prosazuje JORDAN KYROU. Asistence: Robert Thomas a Vladimir Tarasenko.
32:27'
Joel Eriksson Ek mohl vyhodit, ale puk nevyhodil.
32:08'
Sledujeme přesilovku hostů, usadili se v útočném pásmu.
31:43'
Jonas Brodin – 2 min., držení.
31:16'
Utkání pokračuje dál, domácí celek vede o čtyři branky.
31:00'
Matt Dumba pálil od modré čáry, Ville Husso připravený. Komerční přestávka.
30:33'
Marc-Andre Fleury vytáhl velmi dobrý zákrok proti střele soupeře. Domácí celek na svého brankáře může dnes spolehnout.
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině, na nějakou výraznější šanci čekáme.
29:30'
Niko Mikkola pálil od modré čáry, obrana si s jeho pokusem dokázala poradit.
29:12'
29:05'
Brayden Schenn dostal puk do útočného pásma, následně ale jeho tým o puk přišel.
28:27'
Domácí celek hraje v oslabení, hosté hrají aktivně, ale nemohou si vypracovat výraznější šanci.
27:12'
Matthew Boldy – 2 min., nedovolené bránění.
26:51'
Komerční přestávka.
26:37'
26:12'
Wild hrají aktivně, nastěhovali se do útočného pásma, kde kombinují.
25:51'
Kirill Kaprizov dostal hru do útočného pásma, jeho kolegové pokračují v dobré akci.
25:31'
Domácí hrají aktivně v útočném pásmu.
25:10'
Fiala ránou od modré čáry minul branku, možná ještě gólman Ville Husso jemně zasáhl.
25:00'
Rána domácích od modré čáry nebyla přesná.
24:40'
Wild hrají další přesilovku, ale musí rozehrávat od své branky.
24:37'
Brayden Schenn – 2 min., podrážení.
24:20'
Joel Eriksson Ek ani Kirill Kaprizov nedokázali své velké šance proměnit. Následně Jacob Middleton trefil jen střed branky.
24:00'
Čtyři mnuty ze druhé třetiny jsou pryč a domácí hokejisté udělali důležitý krok k výhře.
23:26'
Hra čtyři na čtyři mnoho šancí nenabízí. Thomas individuálně neuspěl. Následně Wild zahráli jen na icing.
22:54'
Fiala rozehrává od své branky, následně ale domácí hokejisté o kotouč přišli. Hosté se jej jen zbavili.
22:36'
Sledujeme hru čtyři na čtyři.
22:36'
Alex Goligoski – 2 min., sekání.

Alexej Toropčenko – 2 min., nedovolené bránění brankáři.
21:24'
Sledujeme rychlý hokej, domácí hokejisté mají převahu, hrají lépe a snaží se držet hru daleko od vlastní branky.
20:51'
Domácí celek navyšuje své vedení, po krásné individuální akci se prosazuje JOEL ERIKSSON EK. Obkroužil obranu, udělal kličku brankáři, a pakl zakončoval.
20:01'
Dva góly v přesilovce a jeden při hře pět na pět. Domácí hokejisté udělali v první třetině velký krok k tomu, aby dokázali vyrovnat stav série. Trefili se Joel Eriksson Ek, Frédérick Gaudreau a Kevin Fiala. Uvidíme, co přinese druhá třetina.
20:00'
19:06'
Tlaku před brankou během přesilovky dokázali domácí využít ve třetí gól, kotouč do branky dokázal dostat díky důrazu KIRILL KAPRIZOV. Asistence: Joel Eriksson Ek a Mats Zuccarello.
18:46'
Domácího hokejisté se nemohou v přesilovce usadit v útočném pásmu.
17:55'
Justin Faulk – 2 min., sekání.
17:45'
Ville Husso kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.
17:18'
Zakázané uvolnění proti domácím, vhazovat se bude před jejich brankou. Marc-Andre Fleury dokázal před malou chvílí své spoluhráče dobrými zákroky podržet.
17:00'
16:33'
Blues pokračují v dobré hře, Vladimir Tarasenko měl možnost zakončit, ale prováhal to, a pak domácí vyhodili.
16:23'
Marc-Andre Fleury si dokázal poradit s další střelou, hra je přerušena, bude se vhazovat.
15:44'
Marc-Andre Fleury vykopl kotouč betonem před branku, a pak jeho kolegové vyhodili přes všechny čáry.
15:16'
Přesilovou hru hraje hostující celek, ale nemůže se usadit v útočném pásmu, dobře si poradila domácí obrana a vyhodila puk.
14:58'
Joel Eriksson Ek – 2 min., nedovolené bránění.
14:42'
Domácí celek se dostal do výborné střelecké pozice, Jordan Greenway byl hodně blízko další branky, ale Ville Husso si dokázal poradit.
14:13'
Niko Mikkola si vedl dost podobně, ani on netrefil branku. Následně puk po další střele kryje Marc-Andre Fleury. Komerční přestávka,
13:48'
Robert Thomas měl obrovskou šanci, po rychlé hostující akci se dostal do zakončení, ale nedokázal přesněji vypálit. Minul branku.
13:38'
Ville Husso přerušuje hru, Jonas Brodin se dostal ke střele. Bude se vhazovat v domácím útočném pásmu.
13:04'
Domácí celek navyšuje své vedení, s první střelou si hostující brankář dokázal poradit, pak se před brankou k puku dostal FRÉDÉRICK GAUDREAU. Jeho zakončení už bylo nechytatelné. Asistence: Jonas Brodin a Ryan Hartman.
12:36'
Rychlá domácí kombinace nebyla přesná, následně se puk zmocnili hosté, kteří znovu dokázali vyhodit přes všechny čáry.
12:01'
Domácí celek hraje přesilovku a usadil se v útočném pásmu. Kevin Fiala ani Joel Eriksson Ek nedokázali přesněji vypálit. Následně Blues vyhodili.
11:41'
Justin Faulk – 2 min., vysoká hůl.
11:41'
Přesilovka pro domácí. Komerční přestávka.
11:24'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Wild.
11:00'
Domácí hokejisté se pokouší přidat další branku, ale nyní na nějakou výraznější šanci čekají.
09:33'
Z první své střely v zápase jdou domácí do vedení. Robert Bortuzzo zlomil hokejku ve svém obranném pásmu. Puk získal Jordan Greenway, který prodloužil na spoluhráče, což byl JOEL ERIKSSON EK. Ten už snadno zakončoval do odkryté části branky. Asistence: Jordan Greenway.
09:11'
Niko Mikkola se dostal ke střele od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný, a tak se vhazovat bude před domácí brankou.
08:56'
Komerční přestávka po zblokované Faulkově střele od modré čáry.
08:40'
Podle oficiálních statistik stále registrujeme pouze dvě střely na branku.
08:14'
Domácí Frédérick Gaudreau postupoval do útočného pásma, ale přes obránce soupeře se prosadil nedokázal. Niko Mikkola odvedl dobrou práci.
07:48'
Ivan Barbašev se dostal po rychlé akci k zakončení, ale znovu chyběla přesnost finální střele nebo přihrávce.
07:27'
Sledujeme klidnější pasáž hry, hokej obsahuje celou řadu nepřesností, mnoho hokejové krásy opravdu k vidění není.
05:41'
Špatná rozehrávka Minnesoty, kotouč přejel všechny čáry, píská se zakázané uvolnění.
05:19'
Wild nyní rozehrávají od své branky, finální přihrávka se nepovedla, a tak musel Ville Husso za svou branku.
04:40'
Justin Faulk se dostal k zakončení od modré čáry, proti jeho střele nemusel domácí brankář zasahovat, střela byla zblokovaná.
04:12'
Jonas Brodin se po rychlé domácí akci dostal do střelecké pozice, ale jeho pokus ke vzdálenější tyči by zblokovaný.
04:11'
Marc-Andre Fleury musel zasahovat proti střele soupeře, puk ukryl do výstroje, a tak se bude vhazovat před domácí brankou.
03:10'
Jon Merrill zakončoval, Nicolas Deslauriers tečoval před brankou. Následně ale domácí zahráli vysokou holí, a tak se hra přesunu do středního pásma.
02:53'
Zatím sledujeme opatrný hokej, ani jeden celek nechce chybovat, mnoho šancí k vidění není.
00:57'
Následovalo buly před brankou domácích, kteří puk získali, a tak mohli rychle otočit směr hry.
00:56'
Vladimir Tarasenko se propracoval do střelecké pozice, ale jeho rána byla zblokovaná do ochranné sítě nad brankou.
00:24'
Niko Mikkola vybojoval kotouč ve svém obranném pásmu, rychle se pokoušel otočit hru, ale obrana si dokázala poradit.
00:01'
Utkání začalo, úvodní buly pro Minnesotu, která však rychle o kotouč přišla.
00:01'
Následovat bude hymna USA.
Zápas brzy začne.

Minnesota Wild: Fleury (Talbot) – Middleton, Spurgeon, Brodin, Dumba, Merrill, Goligoski – Kaprizov, Hartman, Zuccarello – Fiala, F. Gaudreau, Boldy – Greenway, Eriksson Ek, M. Foligno – Deslauriers, Jost, Duhaime.

St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Mikkola, Parayko, Krug, Faulk, Rosén, Bortuzzo – Saad, O'Reilly, Perron – Bučněvič, Thomas, Tarasenko – Barbašev, Schenn, Kyrou – Toropčenko, Bozak, N. Walker.
Do prvního zápasu série vstoupili hráči Blues velmi dobře, ve čtvrté minutě měli možnost trestného střílení, ale Ivan Barbašev nedokázal překonat brankáře Marc-André Fleuryho. To se podařilo o chvilku později v přesilovce Davidu Perronovi. Před koncem první třetiny zvýšil vedení Ryan O'Relly. V čase 36:60 poslal odražený kotouč do branky David Perron. Ve třetí třetině se stejný hráč prosadil znovu, čímž dokonal hattrick.

V prvním zápase vyhráli Blues 4:0, Perron získal hattrick a Husso pochytal všech 37 střel Wild, Naopak Blues z 31 střel dali čtyři góly.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Minnesota Wild a St. Louis Blues.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.