NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : St. Louis - 11. května 2022   03:30

Minnesota
Minnesota
13:15' Kaprizov (Spurgeon, Fiala) • 17:07' Kaprizov (Fiala, Zuccarello)
2:5
(2:1, 0:1, 0:3)
Stav série: (2:3)
St. Louis
St. Louis
04:53' O'Reilly  (Schenn, Perunovich) • 35:28' Saad  (Kyrou, Thomas) • 41:03' Tarasenko  (Bučněvič, Faulk) • 42:31' Tarasenko  (Barbašev, Faulk) • 58:27' Tarasenko  (Bučněvič)
Minnesota
O’Rourke, Pochmara – Mills, Pancich
Xcel Energy Center, St. Paul
19 197 diváků
St. Louis

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké středeční ráno.
Tři hvězdy utkání

1. Vladimir Tarasenko (STL) 3+0
2. Jordan Binnington (STL) 31 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,9%
3. Kirill Kaprizov (MNS) 2+0
Česká a slovenská stopa

Žádný český ani slovenský hokejista do zápasu nenastoupil.

Hity: 25:19
V první třetině jsme viděli tři přesilové hry a všechny byly využité. Nejprve se prosadil dorážkou z předbrankového prostoru Ryan O'Reilly a poslal St. Louis do vedení. Pak ovšem přišly na řadu dvě přesilovky pro Minnesotu a obě využil Kirill Kaprizov, který tak dostal už na metu sedmi branek v této sérii. Druhá třetina nabídla jen jednu branku a ani moc šancí před oběma brankami nebylo. O vyrovnání na 2:2 se postaral Brandon Saad, který šikovně dokázal tečovat mezi Fleuryho betony přihrávku Kyroua z rohu kluziště. Minnesotě poté vůbec nevyšel start třetí třetiny, dvakrát během úvodních minut inkasovala, pokaždé z hokejky Vladimira Tarasenka. Ani v dalším průběhu třetí části si Wild nevypracovali žádnou opravdu velkou šanci a Blues dovedli zápas poměrně v klidu k vítězství. Třešničkou na dortu byl pro ně gól do prázdné branky na konečných 5:2, kterým dokonal svůj čistý hattrick během jedné třetiny Vladimir Tarasenko.
Zápas je u konce, St. Louis v důležitém pátém zápase série prvního kola play-off vítězí na ledě Minnesoty 5:2 a ujímá se vedení 3:2 na zápasy. Šestý zápas se bude hrát na ledě Blues, kteří budou mít možnost dokonat svůj postup.
59:11'
Minnesota to ještě zkouší, ale už má málo času. Střela Merrilla navíc byla zablokovaná.
58:27'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Je nejspíš rozhodnuto, St. Louis zvyšuje na 5:2, poté co se potřetí ve třetí třetině prosazuje VLADIMIR TARASENKO. Ruský útočník se trefil ze středního pásma a dokonal tím svůj čistý hattrick během jedné třetiny. Asistence: Pavel Bučněvič.
57:55'
St. Louis se znovu osvobodilo, tentokrát se ale ke střele na prázdnou branku nedostalo.
57:35'
St. Louis vyhrálo vhazování a Niko Mikkola poslal puk směrem na prázdnou branku. Kotouč se však odrazil jen od tyče a následně se píská zakázané uvolnění.
57:25'
Minnesota už nemá na co čekat a odvolává brankáře Fleuryho a zkusí to v šesti mužích v útočném pásmu!
56:37'
Fiala přenechal kotouč do jízdy pro obránce Spurgeona. Jeho střela sice nebyla moc nebezpečná, ale Minnesota alespoň získala vhazování v útočném pásmu.
55:51'
Perron zavezl kotouč do útočného pásma a bohatě mu stačí, že drží kotouč v mantinelu a čas neúprosně běží.
55:28'
Foligno nabil na střelu Dumbovi, jeho rána od modré čáry byla ale před Binningtonem zablokovaná.
54:34'
Minnesotě se tentokrát nepovedlo založení útoku, píská se zakázané uvolnění domácího týmu.
53:11'
Kaprizov se však tentokrát do žádné šance nedostal, hosté se opět ubránili.
52:50'
Na ledě je nejnebezpečnější první formace Minnesoty, Hartman už nahodil kotouč do útočného pásma.
51:33'
St. Louis teď hraje přesně to, co mu stačí. Snaží se bránit střední pásmo a samo jen nahazuje puky do útočného pásma.
49:55'
Jonas Brodin vystřelil z pravé strany bekhendem. Binnington kotouč jen vyrazil, ale nikdo z hráčů Wild se k dorážce nedostal.
48:55'
Blues byli pod mírným tlakem, tak raději poslali kotouč do středního pásma.
48:28'
Na druhé straně střílel od modré čáry Jacob Middleton. Jordan Binnington na jeho střelu dobře viděl a kotouč vyrazil do rohu kluziště.
48:02'
Thomas se individuálně nedokázal prosadit a ani nenašel Perrona, takže Fleury byl tentokrát bez práce.
47:08'
Další Faulkova střela už na branku Minnesoty prošla, Fleury předvedl výborný zákrok svou vyrážečkou.
46:45'
Justin Faulk střílel od modré čáry, ale trefil jen obránce Minnesoty Merrilla. Blues ale zůstávají s pukem v útočném pásmu.
45:48'
Justin Faulk jen nahodil kotouč do útočného pásma a hosté odjíždějí střídat, takže hrát budou moci domácí.
44:15'
Mats Zuccarello dobře vystřelili z pravého kruhu, ale Binnington byl připraven a jeho střelu zápěstím vyrazil.
43:26'
V Xcel Energy Center je rázem hrobové ticho. Domácí fanoušci určitě nepředpokládali, že po dvou a půl minutách třetí třetiny bude jejich tým najednou prohrávat.
42:31'
Blues odskakují do dvoubrankového vedení 4:2 a znovu se prosazuje VLADIMIR TARASENKO! Tentokrát se trefil po přihrávce Barbaševa přesnou střelou zápěstím z vrcholku pravého kruhu. Asistence: Ivan Barbašev, Justin Faulk.
41:03'
Máme tu druhou otočku ve skóre a jsou to znovu hosté, kteří jdou do vedení! Bučněvič zpoza branky našel parádní přihrávkou svého krajana VLADIMIRA TARASENKA, který střelou ze slotu překonal Fleuryho. Asistence: Pavel Bučněvič, Justin Faulk.
40:20'
Kaprizov se hned po startu třetí třetiny dostal do náznaku příležitosti, ale nakonec jeho zakončení nemělo dostatečný důraz.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 5:45.
Střely na branku ve druhé třetině: 11:12.
Druhá třetina je za námi, Minnesota hraje doma se St. Louis nerozhodně 2:2. Druhá třetina nabídla jen jednu branku a ani moc šancí před oběma brankami nebylo. O vyrovnání na 2:2 se postaral Brandon Saad, který šikovně dokázal tečovat mezi Fleuryho betony přihrávku Kyroua z rohu kluziště.
40:00'
39:46'
Ryan Hartman se ještě dostal do výborné střelecké příležitosti, ze slotu ale minul branku.
39:14'
Kaprizov si vyměnil kotouč s Zuccarellem a vypálil, jeho střela však byla sražena mimo branku St. Louis.
37:05'
Saad nabídl kotouč na modrou čáru Coltonu Paraykovi, jeho střela však byla nepřesná, takže Fleury mohl tentokrát zůstat v klidu.
36:05'
Střelu obránce Jacoba Middletona zablokoval Vladimir Tarasenko. Od něj se kotouč odrazil do ochranné sítě.
35:28'
Jako blesk z čistého nebe je vyrovnáno! Kyrou poslal puk před branku, kde byli dva hráči Minnesoty, ale také BRANDON SAAD, od jehož hokejky se odrazil puk přesně mezi betony brankáře Fleuryho. Asistence: Jordan Kyrou, Robert Thomas.
34:57'
Matthew Boldy vtrhl s pukem do útočného pásma a přes obránce Leddyho dokázal i vystřelit. Pro Binningtona z toho ale nakonec nic náročného nebylo.
34:13'
David Perron dostal dobrou přihrávku před branku a vypadalo to, že dostane prostor na střelu. Ta byla ovšem nakonec zablokovaná.
32:53'
Justin Faulk střílel z levé strany, ale vyrovnat se mu nepovedlo, Marc-Andre Fleury dobře zasáhl svým pravým betonem.
31:47'
Hartman si ze vzduchu zpracoval Fialovu přihrávku a z pravého kruhu vystřelil. Kotouč byl přizvednut do ochranné sítě.
30:30'
Niko Mikkola poslal kotouč na slepo před branku. Nenašel hokejku žádného ze svých spoluhráčů.
29:58'
Hosté měli náznak přečíslení dva na jednoho, které však nakonec nebylo zakončeno střelou na branku.
29:33'
Jordan Kyrou už se chystal ke střele, když ho skvěle obral čistým způsobem o kotouč Nick Foligno.
28:35'
Jon Merrill ve středním pásmu lacino přišel o puk, ale St. Louis jeho ztráty nevyužilo, chybu hned uhasil Alex Goligoski.
27:27'
Minnesota nemůže pokračovat ve své ofenzívě, píská se totiž ofsajd.
26:20'
Calle Rosén dostal dobrou přihrávku na levý kruh a vypálil, jeho střela zápěstím však byla o kousek nepřesná.
24:48'
Parayko nahodil obloučkem puk do útočného pásma. Tam však měli přesilu hráči Wild a získali kotouč.
23:44'
Mats Zuccarello vypálil od pravého hrazení, puk však na branku neprošel a místo toho skončil v ochranné síti.
22:55'
22:37'
Tato přesilovka se St. Louis vůbec nedaří. Minnesota opět vyhazuje puk.
22:02'
Minnesota dokonce v oslabení i zaútočila, Binnington musel zasahovat proti střele Erikssona Eka.
21:42'
Minnesotě se povedlo vyhodit kotouč, St. Louis to musí zkoušet znovu.
21:11'
David Perron se pokusil zpoza branky rychle zasunout puk do branky, ale to se mu nepovedlo, Fleury si pohlídal prosto u své pravé tyče.
20:55'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild:
Kirill Kaprizov – 2 min., hákování.
20:55'
Hosté si na začátku vytvořili velkou šanci na vyrovnání. Pavel Bučněvič sice nedokázal dorazit puk do branky, ale byl tam faul Kaprizova, takže si hosté zahrají přesilovku.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 4:49.
Střely na branku v první třetině: 12:9.
První třetina je za námi, Minnesota vede na domácím ledě nad St. Louis 2:1. V první třetině jsme viděli tři přesilové hry a všechny byly využité. Nejprve se prosadil dorážkou z předbrankového prostoru Ryan O'Reilly a poslal St. Louis do vedení. Pak ovšem přišly na řadu dvě přesilovky pro Minnesotu a obě využil Kirill Kaprizov, který tak dostal už na metu sedmi branek v této sérii a může útočit už na svůj druhý hattrick v sérii.
20:00'
19:48'
Minnesota ještě tráví závěr první třetiny v útočném pásmu, zatím ale nenašla šanci vystřelit na branku.
18:44'
Joel Eriksson Ek získal kotouč a ocitl se ve výborné střelecké pozici. Svou střelu ale neumístil dobře, Binnington kotouč dokázal chytit.
18:05'
Fialova střela byla sražena mimo branku St. Louis a poté kotouč opustil i útočné pásmo Minnesoty.
17:39'
Brandon Duhaime vypálil z levé strany z ostrého úhlu. Binnington se překvapit nenechal, byl dobře postavený u své pravé tyče.
17:07'
Minnesota právě vstřelila branku!
Wild využívají i druhou přesilovku v tomto zápase a znovu se prosazuje KIRILL KAPRIZOV! Ruský útočník si zpracoval kotouč po přihrávce od Fialy a z pravého kruhu se trefil přesně do pravého horního rohu Binningtonovy branky. Asistence: Kevin Fiala, Mats Zuccarello.
16:44'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues:
Robert Thomas – 2 min., sekání.
16:36'
Puk opustil útočné pásmo Wild, ale domácí mají stále kotouč pod kontrolou.
16:14'
Minnesota si zahraje další přesilovku, zatím má ponechanou výhodu.
15:46'
Jordan Binnington má kotouč ve své moci, poté co zastavil kotouč po střele Matse Zuccarella.
15:28'
Ryan Hartman nyní do útočného pásma neprošel, čistým hitem ho zastavil na modré čáře Brayden Schenn.
14:50'
Minnesotě vlil vyrovnávací gól sebevědomí a domácí jsou znovu usazení v útočném pásmu.
13:52'
Binnington je vyrazil střelu Jonase Brodina od modré čáry. K dorážce se už domácí nedostali.
13:33'
St. Louis se nepovedl přechod do útočného pásma, píská se ofsajd.
13:15'
Je vyrovnáno, také Minnesota využívá hned svou první přesilovku v zápase! KIRILL KAPRIZOV převzal kotouč na vrcholku levého kruhu a zápěstím vyslal milimetrově přesnou střelu pod horní tyčku, na kterou Binnington nedosáhl. Je to už šestý gól v sérii pro tohoto Rusa. Asistence: Jared Spurgeon, Kevin Fiala:
12:38'
Minnesotě se zatím její první přesilovka v utkání nedaří, domácí tým se dopouští zakázaného uvolnění.
12:11'
Nick Leddy – 2 min., nedovolené bránění.
11:41'
Jordan Greenway měl dobrou rychlost a vypadalo to, že pojede za branku. On ale místo toho našel před brankou Brandona Duhaima, který nebezpečně vypálil. Binnington nyní své mužstvo podržel.
10:23'
Sám na branku se řítil Kirill Kaprizov, ale svou šanci trestuhodně zahodil, když ani netrefil branku!
09:44'
Kaprizov zavezl kotouč do pásma a přihrál Hartmanovi. Ten se mu snažil puk vrátit, ale jeho přihrávka na ruského útočníka nepřišla.
08:22'
Kyrou našel před brankou Roberta Thomase, který se hned vytočil na branku a vystřelil. Nepřekonal ale Fleuryho, který dokázal kotouč vyrazit.
07:36'
Ryan O'Reilly střílel z dobré pozice z mezikruží, ale Fleuryho nepřekonal, ten předvedl výborný zákrok.
07:06'
Binnington si připsal poměrně snadný zákrok proti střele Ryana Hartmana z pravého kruhu.
06:13'
Z pravé strany vypálil Justin Faulk, Marc-Andre Fleury si tentokrát připsal jistý zákrok, kotouč nevyrazil před sebe.
04:53'
Hosté se dostávají do vedení, když využívají hned první přesilovku v utkání! Od modré čáry napálil puk na branku Perunovich a Fleury sice kotouč vyrazil, ale k dorážce se dostal RYAN O'REILLY a poslal puk do odkryté brány. Asistence: Brayden Schenn, Scott Perunovich.
04:22'
Minnesota začala oslabení skvěle, hned se jí povedlo vyhrát vhazování a vyhodit puk.
04:06'
Jacob Middleton – 2 min., krosček.
03:12'
Perron zastavil tvrdým, ale čistým hitem ve středním pásmu Kaprizova. Fanouškům se to nelíbí, ale pokračuje se ve hře.
02:04'
St. Louis se dopustilo ztráty puku ve svém obranném pásmu. Vystřelit tak mohl z dálky Foligno, ale o kousek minul branku.
01:31'
Od modré čáry vystřelil obránce Minnesoty Jacob Middleton. Jordan Binnington si připsal poměrně snadný premiérový zákrok.
00:45'
Kirill Kaprizov poprvé zavezl kotouč do útočného pásma, k první střele na branku to ale zahajovací formace Wild nedosáhla.
00:01'
Centři obou zahajovacích formací se už sklánějí na úvodní buly tohoto zápasu!
Domácí Minnesota Wild dnes bude hrát v ýeleno-bílých dresech, St. Louis Blues se představí v bílo-modré variantě dresů.
V Xcel Energy Center už dozněla hymna Spojených států amerických, a to znamená, že zápas brzy začne.

Minnesota Wild: Fleury (Talbot) – Dumba (A), Brodin, Spurgeon (C), Middleton, Goligoski, Merrill – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, Fiala – M. Foligno (A), Eriksson Ek, Greenway – Duhaime, Jost, Deslauriers.
Trenér: Evason

St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Parayko (A), Leddy, Faulk, Rosén, Bortuzzo, Mikkola, Perunovich – Perron, O'Reilly (C), Schenn (A) – Kyrou, Thomas, Saad – Tarasenko, Barbašev, Bučněvič – Bozak, Toropčenko.
Trenér: Berube

Rozhodčí: O’Rourke, Pochmara – Mills, Pancich.
STAV SÉRIE: 2:2

4. zápas: STL 5:2 MIN
Do čtvrtého utkání série už dostal důvěru v brance St. Louis Binnington a odvděčil se skvělým výkonem, který vedl k vítězství. O góly se postarali Kyrou (2x), Perron (2x) a O'Reilly. Na střelecké listině Minnesoty tentokrát byli Kaprizov a Matthew Boldy.

3. zápas: STL 1:5 MIN
I třetí zápas vyšel lépe Minnesotě. V prvních třech minutách hosté určili ráz utkání a po gólech Jordana Greenwaye a Kaprizova vedli 2:0. Ve druhé části zvýšil náskok Wild Mats Zuccarelo a ve třetí třetině dal na 4:0 Eriksson Ek. Poté snížil O'Reilly, ale poslední slovo měli znovu hosté, na konečných 5:1 zvýšil Jonas Brodin.

2. zápas: MIN 6:2 STL
Druhý zápas ovládla Minnesota a srovnala sérii na 1:1. Domácí vedli už po první třetině po gólech Joela Erikssona Eka, Fredericka Gaudreaua a Kirilla Kaprizova 3:0. Eriksson Ek se poté prosadil ještě jednou a Kaprizov dokonce dokonal hattrick. Za Blues se prosadili jen Tarasenko a Jordan Kyrou.

1. zápas: MIN 0:4 STL
První utkání série bylo jednoznačnou záležitostí ve prospěch St. Louis, které na ledě Minnesoty vyhrálo 4:0. Čisté konto uhájil brankář Ville Husso, který dostal důvěru namísto muže, který vyhrál St. Louis poslední Stanley Cupa Jordana Binningtona. O góly se postarali David Perron, který si připsal hattrick a Ryan O'Reilly.
St. Louis Blues

St. Louis za Minnesotou moc nezaostávalo, také tento tým mohl být se základní částí velmi spokojen. Je až trochu škoda, že zrovna tyto dva ambiciózní týmy na sebe narazily už v prvním kole. Blues získali v základní části 109 bodů a byli třetí ví Centrální divizi a čtvrtí v Západní konferenci.
Minnesota Wild

Minnesota prožila velmi povedenou základní část. Získala 113 bodů a obsadila druhé místo v Západní konferenci a také druhé místo v Centrální divizi. Lepší bylo pouze Colorado, které získalo o šest bodů více.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmy Minnesota Wild a St. Louis Blues. Zápas se odehraje v Xcel Energy Center v Saint Paul.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.