NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Florida - 14. května 2022   01:30

Ukončeno
Washington
Washington
23:44' Dowd (Hathaway, Larsson) • 41:37' Bäckström (Schultz, van Riemsdyk) • 58:59' Oshie (Mantha, Kuzněcov)
3:4
(0:0, 1:1, 2:2 - 0:1)
Stav série: (2:4)
Florida
Florida
26:13' Lomberg  (Hörnqvist, Luostarinen) • 48:18' Giroux  (Ekblad, Verhaeghe) • 54:17' Barkov  (Giroux, Weegar) • 62:46' Verhaeghe  (Giroux, Chiarot)
Washington
Sestavy:
Samsonov (Vaněček) – Carlson (A), Fehérváry, Jensen, Orlov, Schultz, van Riemsdyk – Sheary, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström (A), M. Johansson – Mantha, Eller, McMichael – Hathaway, Dowd, Larsson.
Rozhodčí
Gord Dwyer, François St. Laurent. Čároví: Steve Barton, Devin Berg
Capital One Arena, Washington
18573 diváků
Florida
Sestavy:
Bobrovskij (Knight) – Ekblad, Chiarot, Weegar, Forsling, Gudas, Montour – Giroux, Barkov (C), Verhaeghe – Reinhart, Bennett, Huberdeau (A) – Acciari, Lundell, Mamin – Hörnqvist (A), Luostarinen, Lomberg.
Přenos se aktualizuje automaticky

Kdo se postavil do brankoviště?

Ilja Samsonov (WSH) – 27 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,1%, odchytal 61:34
Sergej Bobrovskij (FLA) – 34 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,9%, odchytal 62:46

Česká a slovenská stopa

Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, -3 účast, 0 střel na bránu, TM 2, čas na ledě 20:41
Radko Gudas (FLA) – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 14:54

Tři hvězdy utkání

1. Carter Verhaeghe (FLA) 1+1
2. Aleksander Barkov (FLA) 1+0
3. T. J. Oshie (WSH) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 37-31; Zablokované střely: 19-15; Vhazování: 49%-51%; Hity: 51-50; Přesilové hry: 1/4-0/2; Trestné minuty: 6-10.
Vít Vaněček už se v letošním playoff nepředstaví a končí v playoff společně s Washingtonem, zatímco Florida s Radkem Gudasem na palubě postupuje poprvé od roku 1996 do druhého kola. Prodloužení a tím pádem i celou sérii rozhodl její suverénně nejproduktivnější hokejista Carter Verhaeghe, který má na kontě už šest gólů a pět asistencí. Nic Dowd vstřelil gól a dvakrát trefil tyč. Konec duelu. Washington Capitals 3 Florida Panthers 4.
Konec zápasu.
62:46'
Florida právě vstřelila branku! Hvězdný CARTER VERHAEGHE si najel na vzdálenější pravé tyči na přihrávku Claudea Girouxa z levého rohu a po zpracování puku bruslí se prosadil bekhendem! Nejproduktivnější hráč této série ji tedy stylově ukončil! Asistence: Claude Giroux a Ben Chiarot.
62:14'
Panthers odpověděli akcí na levém křídle, dostali se ale pouze k nahození, které doklouzalo pod lapačku Ilji Samsonova. Washington balancuje na absolutní hraně.
61:50'
T. J. Oshie vzápětí vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a mířil ke vzdálenější levé tyči brány, bývalý brankář Columbusu ale dokázal jeho střelu vyrazit ven.
61:42'
Marcus Johansson vystřelil na vrcholu mezikruží zápěstím, jenže zamířil pouze doprostřed brány a náruče připraveného brankáře Sergeje Bobrovského.
60:40'
Vít Vaněček nebo Radko Gudas, jeden z českých hráčů ale určitě bude ve druhém kole playoff, otázkou je, kdo. Odpověď se dozvíme až po skončení prodloužení.
60:01'
Začalo prodloužení.
Statistiky po třetí třetině: Střely na bránu: 35-29; Zablokované střely: 18-14; Vhazování: 48%-52%; Hity: 49-47; Přesilové hry: 1/4-0/2; Trestné minuty: 6-10.
Prodloužení začne přibližně v 4:45.
Útočník T.J. Oshie odvrátil vyřazení Washingtonu po obrovském závaru a prodloužení poté málem odmítl Alex Ovečkin, když v poslední sekundě vypálil z pravého kruhu, Sergej Bobrovskij ho ovšem dokázal vychytat. Podruhé v této sérii nás čeká prodloužení. Skóre po třetí třetině duelu. Washington Capitals 3 Florida Panthers 3.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:37'
Anthony Mantha začíná být v závěru zápasu klíčovým mužem a nyní mohl rozhodnout, jeho střela z levého kruhu ale skončila na výstroji Sergeje Bobrovského.
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
58:59'
Washington právě vstřelil branku! Neskutečný závar a momenty před bránou Floridy přinesly vyrovnání! Anthony Mantha u levé tyče dvakrát zahrál holí ve vzduchu a puk zřejmě skončil na horní tyči brány, poté se ze vzduchu snažil puk sklepnout do prázdné sítě T. J. OSHIE, ani on ale přímo ze vzduchu neuspěl, s vypětím všech sil ale nakonec kotouč dotlačil do sítě! Vyrovnáno! Asistence: Anthony Mantha a Jevgenij Kuzněcov.
58:51'
Gustav Forsling byl vzápětí vyloučen na dvě minuty za podrážení a Washington má obrovskou šanci vyrovnat.
58:29'
Alex Ovečkin teď vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování bez přípravy, jeho rána ale byla zablokována. Obětavý blok předvedl hostující hráč Sam Reinhart.
58:18'
Panthers mohli nyní rozhodnout, střela z pravé strany obranného pásma ale minula bránu. Zakázané uvolnění.
57:53'
Ilja Samsonov už je na střídačce a hokejisté Washingtonu zkouší vyrovnat bez brankáře!
57:15'
Justin Schultz vypálil na vrcholu pravého kruhu, brankář Floridy byl ale připravený a na přední tyči dobře zasáhl vyrážečkou. Hosté hájí v závěru duelu těsné vedení 3:2.
56:41'
Conor Sheary se střelou z pravého kruhu neuspěl a puk skončil na vyrážečce Sergeje Bobrovského. Caps už jsou téměř vyřazeni. Prohrávají o gól. Komerční přestávka.
54:17'
Florida právě vstřelila branku! Ilja Samsonov sice zasáhl proti ráně od modré čáry levým betonem, jenže hráči Panthers si před bránou rychle puk vyměnili a ALEKSANDER BARKOV skóroval u levé tyče do prázdné brány! Florida poprvé vede – 2:3! Asistence: Claude Giroux a MacKenzie Weegar.
53:55'
Nic Dowd už mohl mít hattrick, jenže podruhé v třetí třetině orazítkoval tyč! Capitals mohli vést!
53:36'
Capitals se nesmí nechat zatlačit a musí hrát naopak aktivně, protože Florida je tlak schopna rychle využít.
52:40'
Johan Larsson byl na levém křídle ve středním pásmu dobře pokryt, což zřejmě mělo za následek postavení mimo hru v podání domácích hokejistů Washingtonu.
52:20'
Nikdo už teď samozřejmě nechce udělat chybu a vypadá to podruhé v této sérii na prodloužení. Kotouč byl ve středním pásmu sražen mezi střídačky. Přerušení hry.
51:06'
Do konce zápasu zbývá odehrát necelých devět minut a proti Capitals se nyní pískalo zakázané uvolnění.
50:36'
Nicklas Bäckström se pokoušel prosadit podruhé v zápase v blízkosti levé tyče, jenže Sergeje Bobrovského přetlačit nedokázal a následuje komerční přestávka.
49:48'
Capital One Arena ztichla a sem tam se ozývá pískot. Washington podruhé přišel o vedení. Skóre zápasu 2:2.
48:18'
Florida právě vstřelila branku! CLAUDE GIROUX si najel na pravém křídle na přihrávku od Aarona Ekblada a rychlou střelou zápěstím překonal Ilju Samsonova mezi betony! Znovu je vyrovnáno! Asistence: Aaron Ekblad a Carter Verhaeghe.
47:45'
Sergej Bobrovskij zasáhl vkleče proti prudké ráně od modré čáry a za jednobrankového vedení domácích hráčů Caps dostává prostor krátká reklamní přestávka.
47:09'
Patric Hörnqvist se pokusil vyrovnat střelou z bodu pravého kruhu a Ilja Samsonov nedokázal jeho pokus na hrudi udržet, poté mu ale pomohli spoluhráči.
45:00'
Anthony Mantha si najel u pravé tyče na krásnou bekhendovou přihrávku z ostrého úhlu, Sergej Bobrovskij ho ale dokázal parádně vychytat!
43:24'
Ben Chiarot se snažil odstavit hráče před bránou za hranou pravidel a dostal poté dvě minuty za krosček.
43:22'
Nic Dowd vystřelil na pravém křídle po zpětné přihrávce podél hrazení od modré čáry a jeho táhlá střela orazítkovala vzdálenější levou tyč!
41:37'
Washington právě vstřelil branku! Justin Schultz mířil střelou z vrcholu pravého kruhu do bližšího horního rohu brány, kde by zřejmě zasáhl Sergej Bobrovskij lapačkou, jenže zády k síti NICKLAS BÄCKSTRÖM těsně před ní puk skvěle tečoval! Asistence: Justin Schultz a Trevor van Riemsdyk.
40:34'
Aaron Ekblad vypálil na pravém křídle z ostrého úhlu a Ilja Samsonov jeho ránu vyrazil, zatímco jeho pokus od modré čáry poté snadno zastavil!
40:01'
Pouze jednou v této dramatické sérii muselo rozhodovat prodloužení. Stalo se tak v zápase číslo 4, když Florida vyhrála právě na ledě Washingtonu 3:2 po prodloužení.
40:01'
Začala třetí třetina.
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 22-22; Zablokované střely: 11-7; Vhazování: 48%-52%; Hity: 34-27; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné minuty: 6-6.
Třetí třetina začne přibližně v 3:39.
Nic Dowd sice poslal krátce po přestávce Capitals do vytouženého vedení, jenže v dresu Floridy bleskově odpověděl Ryan Lombert, který navíc mohl krátce před koncem prostřední části skórovat podruhé a otočit tak skóre. Šanci měl také Patric Hörnqvist, který krásnou střelou zápěstím orazítkoval horní tyč. Skóre po druhé třetině duelu. Washington Capitals 1 Florida Panthers 1.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:49'
Ryan Lomberg mohl skórovat podruhé v zápase, když z levého kruhu mířil do vzdálenějšího pravého rohu brány, Ilja Samsonov měl však čistý výhled a vytáhl semafor.
37:09'
Claude Giroux teď vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a posílal puk na teč na vzdálenější pravou tyč, kde jeho pokus vychýlil mimo skvěle clonící Lars Eller.
36:19'
Ačkoliv je Washington na pokraji vyřazení v prvním kole, během této série aktuálně přežil sedmnáct přesilových her soupeře za sebou.
35:24'
Nicklas Bäckström byl vzápětí vyloučen na dvě minuty za hákování a Florida bude hrát po reklamní přestávce přesilovku. Hosté mají další šanci otočit skóre zápasu.
34:03'
Sam Reinhart zkusil vystřelit na bodu levého kruhu pro vhazování, kotouč ale nedokázal po zadovce Aarona Ekblada trefit a dvojice hráčů Caps ho rychle zdvojila.
32:18'
Justin Schultz byl vyloučen za hákování, zatímco Ryan Lomberg společně s ním za filmování. Hra čtyři na čtyři.
32:00'
Patric Hörnqvist vystřelil na vrcholu pravého kruhu a jeho krásná střela zápěstím mířila do vzdálenějšího levého horního rohu brány, poté ale skončila na horní tyči! Florida málem vedla!
31:51'
Claude Giroux vystřelil na levém křídle z ostrého úhlu a Ilja Samsonov předvedl nejistý zákrok, po kterém puk skončil pod jeho levým betonem a situaci ještě jistil Lars Eller! Reklamní přestávka.
31:07'
Florida přečkala přesilovou hru Washingtonu a nyní se jí nepodařilo rozehrát z levé strany obranného pásma. Kotouč tedy zamířil na zakázané uvolnění. Přerušení.
29:30'
Jevgenij Kuzněcov číhal na vzdálenější levé tyči, kde se puk pokoušel usměrnit do sítě, jenže Sergej Bobrovskij jeho pokus vyrazil a Panthers přežili. Nerozhodný stav.
28:21'
Sam Bennett byl teď podruhé vyloučen, tentokrát za nedovolené bránění, a Caps mohou získat vedení zpět.
27:59'
Jonathan Huberdeau vystřelil na levém křídle ihned po vhazování a jeho pokus mířil ke vzdálenější pravé tyči brány, kde poté Ilja Samsonov skvěle zasáhl lapačkou.
27:56'
MacKenzie Weegar vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a puk skončil v ochranné síti. Florida teď zapnula na vyšší obrátky a snaží se utkání rychle otočit.
27:41'
Carter Verhaeghe se poté na pravém křídle nedokázal prosadit, protože byl velice rychle zdvojen, a puk se poté ve středním pásmu odrazil mimo ledovou plochu.
27:13'
Radko Gudas vypálil na pravém křídle od modré čáry a na vzdálenější levé tyči mohl skórovat do prázdné brány Carter Verhaeghe, Ilja Samsonov ho ale tygřím skokem senzačně vychytal! Brejk.
26:13'
Florida právě vstřelila branku! Ilja Samsonov sice zasáhl proti střele Patrica Hörnqvista z pravého kruhu fantasticky levým betonem, z dorážky a pravého kruhu ho ale překonal RYAN LOMBERG! Asistence: Patric Hörnqvist a Eetu Luostarinen.
25:29'
Justin Schultz vypálil na pravém křídle od hrazení a Sergej Bobrovskij dobře zasáhl levým betonem, stejně jako proti následné střele Caps z vrcholu levého kruhu.
24:15'
Nic Dowd mohl rychle přidat druhý gól, když vypálil z pravého kruhu pro vhazování, Sergej Bobrovskij ale puk vyrazil a tentokrát už jeho dorážka nepřišla. Stav 1:0.
23:44'
Washington právě vstřelil branku! NIC DOWD vypálil po přihrávce zpoza brány bez přípravy z levého kruhu a Sergej Bobrovskij ho ale záhadně vychytal, následné zakončení domácího útočníka vpádu už ale skončilo za jeho zády! Caps vedou! Asistence: Garnet Hathaway a Johan Larsson.
23:10'
Lars Eller zkusil vystřelit na vrcholu pravého kruhu pro vhazování zápěstím a Ben Chiarot přizvedl jeho pokus do ochranné sítě. Sergej Bobrovskij tedy nezasahoval.
22:46'
Capitals teď prohráli závod o puk a tentokrát se pískalo zakázané uvolnění proti domácím hokejistům. Stav 0:0.
22:10'
Patric Hörnqvist vystřelil z levého kruhu bekhendem a Ilja Samsonov snadno puk vyrazil mimo. Poté zakázané uvolnění hostujících hráčů Panthers. Hra byla přerušena.
21:07'
Nick Jensen se opřel na pravém křídle do puku a jeho tečovaná ostrá rána bez přípravy minula vzdálenější levou tyč. Sergej Bobrovskij se pouze ohlédl za pukem.
20:07'
Conor Sheary se málem řítil po pár sekundách sám na bránu, jenže měl puk na dlouhou hokejku a poté v rychlosti zboural Sergeje Bobrovského!
20:01'
Začala druhá třetina.
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 13-8; Zablokované střely: 2-2; Vhazování: 33%-67%; Hity: 26-11; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 2:36.
Ruští brankáři opět ukazují svou extratřídu a zatím drží čisté konto. Na domácí straně zůstává bezchybný Ilja Samsonov, zatímco v bráně Floridy jeho krajan Sergej Bobrovskij. Skóre po první třetině vyrovnaného souboje bez branek. Washington Capitals 0 Florida Panthers 0.
20:00'
První třetina skončila.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:43'
Sam Bennett se nádherně uvolnil v mezikruží a jeho prudká střela zápěstím těsně minula přední pravou tyč brány! Velká šance hráčů Panthers!
17:23'
Tamní Nic Dowd se ocitl v mezikruží ve skvělé střelecké příležitosti, jenže se mu puk zamotal v rozhodující chvíli pod brusle a bekhendový pokus byl vzápětí zablokován.
16:39'
Puk byl sražen mimo ledovou plochu a za stavu bez branek ve Washingtonu následuje komerční přestávka. Oba týmy nevyužily jednu přesilovou hru. Tuhý souboj.
15:57'
Vyloučený Sam Bennett je zpět na ledové ploše a ani jeden z týmů nedokázal využít první přesilovou hru.
14:38'
T. J. Oshie dokázal skórovat během přesilové hry ve třech zápasech za sebou a teď mohl udeřit znovu, u pravé tyče ale bekhendem neuspěl!
13:57'
T. J. Oshie na levém křídle vlétl mezi dvěma protihráči do útočného pásma a Sam Bennett ho zezadu podrazil.
12:30'
Obránce MacKenzie Weegar mohl na levém křídle skórovat po přihrávce zpoza brány z ostrého úhlu, když mířil do předního horního rohu brány, Ilja Samsonov ale fantasticky zasáhl pravým ramenem! Blíží se závěr přesilové hry.
10:50'
Jonathan Huberdeau se ocitl sám před bránou a Nick Jensen ho zezadu zahákoval. Komerční přestávka.
09:13'
Connor McMichael se ocitl v mezikruží ve skvělé šanci a mířil k pravé tyči, Sergej Bobrovskij ale parádně zasáhl levým betonem a puk vykopl mimo bránu. Gól nikde.
08:50'
Florida má nyní tlak a v rychlém sledu vypálila z kruhu pro vhazování, Ilja Samsonov ale pokus z levého a poté pravého kruhu bez problému ukryl v náručí. Stále 0:0.
08:24'
Ilja Samsonov dobře zasáhl proti střele Radka Gudasa z vrcholu mezikruží a následná dorážka Panthers z pravého kruhu byla zablokována. Poté icing Capitals.
06:42'
Garnet Hathaway si chtěl bekhendem stáhnout puk zpoza brány do brankoviště a vpádu zalehl Sergeje Bobrovského, kterému sundal masku!
06:01'
Hra byla přerušena a následuje první krátká reklamní přestávka. Caps jsou zatím lepší, ale na gól čekáme.
05:43'
Alexandr Ovečkin vypálil bez přípravy na bodu pravého kruhu pro vhazování a Sergej Bobrovskij puk vytáhl vyrážečkou vedle předního horního rohu brány! Po vyjetí zpoza brány se pak snažil skórovat Anthony Mantha, ale také neuspěl.
04:42'
Dvojice hráčů Panthers se snažila dostat puk do sítě v blízkosti levé tyče, Ilja Samsonov ale zmrazil puk pod lapačkou a obrovskému tlaku hostí dokázal odolat.
04:13'
Trevor van Riemsdyk byl zřejmě hráčem, který vystřelil z pravého kruhu pro vhazování, puk každopádně skončil v lapačce připraveného Sergeje Bobrovského. Přerušení.
03:30'
Capitals si nyní vytvořili tlak a v rychlém sledu dvakrát vypálili, pokus z kruhu ale skončil vedle levé tyče a rána od modré čáry z pravé strany minula přední tyč sítě.
02:08'
John Carlson na levém křídle vypálil od modré čáry a Sergej Bobrovskij šel rychle do kolen, aby sevřenými betony puk vyrazil. Capitals se pak k dorážce nedostali.
01:14'
Jonathan Huberdeau chtěl vystřelit z levého kruhu pro vhazování, jenže byl rychle zdvojen a ztratil kontrolu nad pukem, který doklouzal pod lapačku Samsonova.
00:07'
Panthers vyhráli úvodní vhazování zápasu a po pouhých sedmi sekundách vyhodili puk na zakázané uvolnění, po kterém se vhazovalo po pravici Sergeje Bobrovského.
00:01'
Utkání právě začalo.
Washington promarnil na ledě Floridy v zápase číslo 5 tříbrankové vedení a musí si dát obrovský pozor, aby ho dnes něco podobného nepotkalo znovu, protože tamní fanoušci by mu to v domácí Capital One Areně těžko odpustili a zapomenuli. Capitals teď odvrací vyřazení.
Úvodní sestavy:

Washington Capitals: Samsonov (Vaněček) – Carlson (A), Fehérváry, Jensen, Orlov, Schultz, van Riemsdyk – Sheary, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström (A), M. Johansson – Mantha, Eller, McMichael – Hathaway, Dowd, Larsson.
Trenér: Peter Laviolette

Florida Panthers: Bobrovskij (Knight) – Ekblad, Chiarot, Weegar, Forsling, Gudas, Montour – Giroux, Barkov (C), Verhaeghe – Reinhart, Bennett, Huberdeau (A) – Acciari, Lundell, Mamin – Hörnqvist (A), Luostarinen, Lomberg.
Trenér: Andrew Brunette

Rozhodčí: Gord Dwyer, François St. Laurent. Čároví: Steve Barton, Devin Berg.
Florida Panthers

Florida se po pomalém vstupu do série postupem času rozstřílela a navazuje tak na fantastickou základní část, kterou ovládla a také vyhrála. Nezastavitelný je Carter Verhaeghe, který vyčnívá nad ostatními hráči z obou týmů série s deseti body za pět gólů a shodný počet asistencí. Český obránce Radek Gudas má dva body za dvě asistence. Florida může ve Washingtonu postoupit.

Nejproduktivnější hráči týmu v playoff

1. Carter Verhaeghe (FLA) 5+5
2. Aleksander Barkov (FLA) 1+4
3. Aaron Ekblad (FLA) 1+3
Washington Capitals

Hokejisté tamního Washingtonu si musí připadat jako na houpačce, když po úvodní výhře, následné prohře a výhře vedli 2:1, jenže poslední dva zápasy nezvládly a rázem jsou na hraně vyřazení. Případný neúspěch Caps by asi potěšil vedení slovenské reprezentace, která by tak mohla na soupisku doplnit Martina Fehérváryho. Několik obránců se z MS omluvilo, a tak by přišel vhod.

Nejproduktivnější hráči týmu v playoff

1. T.J. Oshie (WSH) 5+1
2. Alex Ovečkin (WSH) 1+5
3. John Carlson (WSH) 1+4
Florida má před šestým zápasem této série psychickou výhodu, protože i v případě dnešního neúspěchu na ledě Washingtonu by měla v rozhodujícím sedmém utkání výhodu domácího prostředí, ve kterém do sítě Capitals nasázela v posledních dvou zápasech shodně pět gólů. Družina kolem Alexe Ovečkina je na hraně vypadnutí a musí vyhrát, v opačném případě končí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.
Aktuální zápasy
Články odjinud