Střely na bránu: 38 – 26 | Přesilová hra: 0/3 – 1/3 | Trestné minuty: 8 – 8

Antti Raanta (CAR) 24 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,3%, odchytal 61:51
Sergej Bobrovskij (FLA) 37 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,4%, odchytal 61:51

Martin Nečas (CAR) 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 18:45
Radko Gudas (FLA) 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 2, čas na ledě 15:46

Tři hvězdy utkání
1. Sergej Bobrovskij (FLA) 37 zákroků
2. Matthew Tkachuk (FLA) 1+0
3. Aleksander Barkov (FLA) 1+0
Přestože měla Carolina výraznou střeleckou převahu během druhého utkání série s Floridou, využít toho nedokázala. Naopak, Panthers i ve druhém utkání finále Východní konference dokázali strhnout vítězství na svou stranu v prodloužení zásluhou Matthewa Tkachuka, jenž tentokrát rozhodl v 62. minutě, když využil nabídnutou přesilovku. Florida se tak vrací domů a vede nad Carolinou 2:0 na zápasy. Udělala skutečně významný krok za postupem do finále Stanley Cupu.
61:51'
Florida právě vstřelila branku!
Je konec! Ač tentokrát nebylo k vidění tolik prodloužení jako v prvním utkání, hrdina je stejný – MATTHEW TKACHUK! Stejně jako v noci na pátek, tak i tentokrát vsítil vítěznou branku právě on! Přesilovku využívá za pouhých 12 sekund, když si sjel na pravou stranu brankoviště, kam mu přiťuknul přihrávku Sam Reinhart, a Antti Raanta byl bez šance. Asistence: Sam Reinhart, Sam Bennett.
61:39'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes:
Jesperi Kotkaniemi – 2 min., hákování.
61:39'
Nepříjemná střela od pravého mantinelu proletěla až na Raantu, který puk vyrazil tři metry před brankoviště. K jeho štěstí nebyl nikdo připravený na dorážku. Ale bude se vylučovat na straně domácích.
60:34'
Icing Caroliny, která se bránila střele Barkova od modré čáry. Vhazovat se tedy bude před Raantou.
60:14'
A mohlo být rozhodnuto! Jenže není! Pár rychlých přihrávek dostalo mezi kruhy do obrovské šance Jordana Staala, který ale brankáře Bobrovského neobhodil.
60:01'
Začalo prodloužení.
Další třetina začne přibližně v 05:01.
Třetí třetina branku nepřinesla a tak se půjde v sérii mezi Carolinou a Floridou znovu do prodloužení. První zápas byl rozhodnut až ve 140. minutě. Uvidíme, jak dlouhé bude dnešní druhé střetnutí.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:46'
Nahození na branku Floridy. Bobrovskij ve spolupráci se spoluhráčem přerušuje hru a nic neriskuje.
59:33'
Hra se teď rychle přesouvala ze strany na stranu. Brankáři obou celků ale mohli zůstat v klidu.
59:11'
Icing Floridy.
58:57'
Slavinův pokus zpoza levého kruhu zastavil Bobrovskij na svých betonech a přerušil hru. Vše pomalu směřuje znovu do prodloužení, tak jako v prvním utkání.
58:05'
U střídaček obou týmů do sebe nedobrovolně zapadli dva protihráči, kterým museli pomáhat i rozhodčí, aby je rozpojili. Hra ale pokračovala dál.
57:31'
Forsling se snažil zachytit vysoký kotouč na útočné modré čáře. Podle čárového rozhodčího se ale dopustil postavení mimo hru.
57:05'
Forsling rozehrával zpoza vlastní branky. Jeho přihrávku ale adresát nezachytil a je z toho jen zakázané uvolnění.
56:00'
Přechod Floridy do útoku končí neúspěchem a kotoučem mimo kluziště. Komerční přestávka.
55:35'
55:16'
Domácí vykombinovali příležitost pro Gostisbehera, jehož dělovka od modré čáry ale proletěla těsně vedle branky soupeře.
54:25'
Panteři se dokonce dostali takřka do přečíslení v oslabení. Jenže křižnou přihrávku do levé strany M. Staal nezpracoval.
54:05'
Nečas pálil z levého kruhu z voleje, nastřelil ovšem jen rameno Bobrovského. Florida posléze vyhazuje puk ze svého pásma.
53:39'
Panteři hned po buly vyhazují puk.
53:35'
Problém pro Floridu! Radko Gudas putuje na trestnou lavici za podražení Chatfielda. Komerční pauza.
52:57'
Colin White se zničehožnic objevil v obrovské šanci! Dostal přihrávku na střed, kam si sjel od modré čáry, kličkou do strany si položil brankáře, ale už se dostal mimo střelecký úhel. Zkusil přesto zakončit, puk však proletěl pár decimetrů před brankovou čárou skrz brankoviště. A žádný ze spoluhráčů jej nedoplnil, aby usměrnil puk směrem do sítě.
52:19'
Další icing Floridy, tentokrát kvůli nezachycené rozehrávce.
51:51'
Noesen se dostal do příležitosti na levé straně brankoviště, klec Floridy ale přestřelil!
51:31'
Po střele Nečase, která zamířila do zadního mantinelu, se Florida rozhodla k vyhození na zakázané uvolnění. Panthers teď čelí hodně nepříjemnému tlaku.
50:57'
Přečíslení ze strany Caroliny! Jordan Staal situaci prokaučoval – místo přihrávky na Martinooka do levé strany se rozhodl sám střílet a puk poslal přímo do Bobrovského. Ač se k němu kotouč vrátil, dorážku už na branku Floridy vyslat nedokázal.
50:17'
Další z řady zajímavých šancí Caroliny, které jsou ale při koncovce doslova zpackané. Bobrovského se ohrozit nepovedlo.
49:55'
Panthers dostali puk ze svého pásma a mohou prostřídat. To je pro ně důležité.
49:41'
Icing Floridy. Vhazovat se bude před Bobrovským.
49:00'
Důležitost této třetí třetiny dokládá zejména poměr střel. K vidění bylo zatím jen pět střeleckých pokusů, Florida vede 3-2. Ani jeden z týmů nechce otevřít obranu a příliš se tlačit do zakončení, aby tím neotevřel prostor k brejku soupeře.
48:15'
Kotouč skončil mezi střídačkami. Hra tak musí být přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.
47:32'
Montour chyboval před vlastní brankou a skoro tím poslal do gólovky Jordana Staala. Skoro z toho důvodu, že Staalovi puk ujel a zakončoval z bekhendu ve výrazném předklonu, a tedy bez šance výrazněji Bobrovského ohrozit.
47:13'
Tkachuk s Cousinsem se hnali do přečíslení a byli blízko toho, aby strhli vedení na stranu Floridy. Jenže klíčová přihrávka Tkachuka do pravé strany na Cousinse zamířila na paty útočníka Floridy, který tak nedokázal tento pas zpracovat a ze šance sešlo.
46:35'
Tkachuk nastřelil od levého mantinelu z ostrého mantinelu jen zadní hrazení. Puk se odrazil nešikovně a skončil až v ochranné síti. Komerční pauza.
45:40'
Oba týmy se dopustily v rychlém sledu zakázaných uvolnění. Vhazovat se bude před brankou Hurricanes.
44:20'
A byla to hodně zajímavá akce! Zmatek kolem brankoviště Bobrovského ale domácí nevyužili. Zejména Kotkaniemiho může mrzet, že nenašel prostor ke střele skrz změť těl před brankovištěm.
43:58'
V pásmu Caroliny se do sebe pustily tři dvojičky, které se srážely na mantinelech a navzájem se masírovaly. K přerušení hry ale nedochází a Carolina startuje novou útočnou akci.
43:41'
Tkachuk se s pukem vymotal zpoza branky Caroliny, ale po vyjetí do prostoru jen nastřelil připravený beton Raanty.
43:17'
Jeho bratr Jordan Staal, který hraje naopak za Carolinu, se procpal až před branku Floridy, z bezprostřední blízkosti však na Bobrovského nevyzrál. Po hvizdu rozhodčího byl právě Staal dost tvrdě atakován a trestán za to, že se dostal až příliš blízko k brankáři. Vylučovat se nebude.
42:36'
Eric Staal se protlačil ke střele z levého kruhu. Raanta úspěšně kotouč vyráží.
42:10'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Nadále se oba celky prohání po celé délce kluziště.
41:15'
Oba týmy se snaží vydobýt si postavení v útočném pásmu. Obrany ale zatím pracují svědomitě a navzájem se oba soupeři vyhání do neutrální zóny.
40:16'
Nečas se snažil zapsat mezi střelce, jeho pokus zpoza pravého kruhu však byl zblokovaný Montourem. Po dvou třetinách vedel Carolina na střely 28-19.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 04:09.
Ve druhé třetině se síly na ledě vyrovnaly a vyrovnalo se i skóre. Pěknou brankou z bekhendu se prosadil před brankovištěm hostující kapitán Aleksander Barkov, díky němuž se od 28. minuty hraje 1:1. Oba týmy si vytvořily pár zajímavých šancí, ale další gól prozatím nepadl.
40:00'
39:45'
Ještě jeden menší tlak na branku Floridy. Ekblad se marně snažil blokovat střelu, Martinook procpal projektil až na Bobrovského, který puk ukrývá do lapačky Bobrovskij.
38:57'
Reinhartova prudká střela od pravého mantinelu končí v ochranné síti za brankou Caroliny. Florida má hodně dobré přechody do útočného pásma, málo ale těží ze samotné kombinace. Spíš zkouší nastřelovat branku a doufá v dorážení.
38:20'
Jarvis se dostal s pukem do útočného pásma, na střed mu dokonce najížděl spoluhráč na protečování. Jenže'Jarvis neměl prostor k přihrávce, zkusil tedy vystřelit sám a míjí zařízení.
37:40'
Gostisbehere je zpět na ledě. Carolina i toto oslabení zvládla.
37:29'
Brent Burns – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Florida Panthers:
Matthew Tkachuk – 2 min., hrubost.
37:29'
Po přerušení hry došlo k hromadné strkanici před brankou Caroliny. Bude se vylučovat na obou stranách.
37:29'
Brankář Caroliny skončil na břiše a s velkým štěstím ukryl puk pod své tělo, když mu nepříjemná tečovaná střela proskákala do brankoviště.
37:10'
Až nyní se povedlo Panthers začít tvořit zajímavý tlak v probíhající přesilové hře. Raanta se má, co ohánět.
36:23'
Po buly domácí vyhazují přes všechny čáry.
36:16'
Raanta má pod kontrolou nepříjemnou Montourovu střelu z pravého kruhu. Nedovolil odraz a dorážku.
35:40'
Komerční brejk.
35:40'
Shayne Gostisbehere – 2 min., vysoká hůl.
34:52'
Radko Gudas zkusil své štěstí od modré čáry. Autor tří asistencí v průběhu letošního play-off, si ovšem na první střelecký zápis bude muset počkat. Raanta jeho pokus vyrazil.
33:53'
Teď měl ale Teravainen na své holi vedoucí gól Caroliny! Jenže prudkou přihrávku protečoval pouze do ramene Bobrovského, který zachránil svůj tý,-
33:35'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Na jedné straně Marc Staal přestřelil Raantovu klec, na straně druhé byl Teravainen zblokován.
32:16'
Gostisbehere se pokusil překvapit střelou zpoza bránícího protihráče, ale právě Reinharta bolestivě nastřelil do nohy.
31:50'
Kotouč vyletěl do ochranné sítě za brankou Bobrovského. Komerční přestávka.
31:27'
Obrovský tlak do branky Floridy! Stastny a MacEachers se nedokázali z bezprostřední blízkosti prosadit. Na brankáře Bobrovského nakonec vůbec nepřiletěla střela, puky se odrážely od zadního mantinelu.
30:04'
Icing Caroliny.
29:44'
Mezi kruhy se procpal hostující Reinhart, Raanta byl ale na jeho zakončení připravený a nepřipustil obrat ve skóre.
28:54'
Noesenovi se povedlo z levého kruhu ohrozit brankáře Bobrovského. Ten ale úspěšně vyráží puk mimo nebezpečný prostor.
28:12'
Nečas zavezl kotouč do útočného pásma po levém křídle. Křižným pasem našel před pravým kruhem Burnse, jehož rána ale byla sražena mimo branku.
27:55'
Kotouč vyletěl do hlediště. Komerční přestávka.
27:43'
ALEKSANDER BARKOV vyrovnává na 1:1! Kapitán Floridy dostal přihrávku od Mahury do levého kruhu, nikým nebráněn si sjel před brankoviště a naznačením kličky si rozhýbal Raantu. Pak mu úspěšně do protipohybu poslal svůj bekhend. Asistence: Josh Mahura.
26:58'
26:17'
Panthers znovu vyhazují přes všechny čáry. Carolina musí hledat cestu zpět před klec Bobrovského.
25:50'
Hosté dvakrát v rychlém sledu vyhodili puk ze svého pásma.
25:15'
Noesen operoval před brankou Bobrovského a dotal přihrávku od pravého mantinelu. Nepovedlo se mu však protečovat za záda brankáře Floridy.
24:58'
Aleksander Barkov – 2 min., držení.
24:39'
Po icingu domácích se vhazovalo před brankou Caroliny. Raanta čelil rychlé střele Barkova, kotouč nakonec končí až v ochranné síti.
24:13'
Bennett střílel z ostrého úhlu od pravého mantinelu. Raanta uzamkl skuliny u své tyče a získal kotouč pod kontrolu.
23:40'
Nečas se hnal za pukem do pásma Floridy, ale byl trochu pomalejší. Je to jen icing domácích.
22:25'
Hra se plynule přelévá ze strany na stranu. Trochu oživit tuto herní pasáž střeleckým pokusem zkusil Drury, branku Floridy ale netrefil.
20:50'
Hra se trochu kouskuje. Napřed se domácí dopustili ofsajdu, načež puk skončil na střídačce Caroliny.
20:16'
Duclair z levého kruhu krátce po buly minul branku Raanty. Domácí se tlačí mimo své pásmo.
20:12'
Rychlý icing Caroliny.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 03:12.
První třetinu si podmanili hokejisté Caroliny. Ti byli jednoznačně lepší, přesto ze své aktivity ale nakonec vytěžili jen jeden gól, který dal už ve druhé minutě Jalen Chatfield. V průběhu úvodní třetiny padly ještě dvě branky (na každé straně jedna), obě ale byly odvolány kvůli předchozím ofsajdům.
20:00'
19:59'
Ještě dělovka Montoura od modré čáry, která nabrala rychlost přes 100 mil v hodině! Raanta tuto jedovku vyráží mimo brankoviště.
19:30'
V závěru první třetiny se hraje dlouhý úsek bez přerušení.
18:51'
Zajímavou statistikou je držení kotouče. Podle Sportsnetu oba týmy držely kotouč v tuto chvíli po identicky dlouhý časový úsek. Přesto Carolina vede na střely 20-6.
17:31'
Krátký nápor domácích. Florida to řeší vyhozením až do pásma soupeře. Zakázaného uvolnění se nedopouští.
16:57'
Duclair byl na pravé straně dostatečně důrazný a dostal se přes protihráče k zakončení z bekhendu. Raanta puk zastavil, když ho vyrazil před sebe. Následně musel čelit dorážce z bezprostřední blízkosti, se kterou si ovšem poradil a už úspěšně přerušil hru.
16:19'
Pro změnu je hra přerušena kvůli postavení mimo hru Caroliny.
15:59'
15:56'
Jack Drury sice vstřelil z mezikruží branku, ale stejně jako v případě Floridy, i tentokrát zasáhla challenge. A bylo odhaleno, že v předcházejících okamžicích se povedlo bránícímu hráči Floridy podél mantinelu vyhodit puk do středního pásma zhruba o půl metru, než jej MacEachern svým tělem srazil zpět do útočného pásma a rozehrál tím gólovou akci týmu.
15:15'
V posledních minutkách Florida jednoznačně ožila. Zlepšila pohyb, dostává se víc před branku soupeře. Jen přesnost střelby pokulhává.
14:27'
Menší tlak Floridy nakonec končí Raantovým schováním kotouče pod lapačku. Komerční brejk.
14:16'
Montour se prosmýkl za obranu soupeře, dostal přihrávku a zkusil bekhendem obhodit Raantu, který si připsal hodně důležitý zákrok a vytěsnil zakončení soupeře mimo brankoviště!
13:25'
Akce Floridy pokračovala a Raanta nebyl ve vůbec záviděníhodné situaci, když mu v brankovišti přistál spoluhráč a brankář Caroliny tak nemohl adekvátně chytat. Nicméně, k jeho štěstí Bennett svým bekhendem minul branku.
13:10'
Několik hodně tvrdých střetů za brankou Caroliny. Málem toho hosté využili, ale Bennett promáchl.
12:00'
Poměr střel vyznívá jednoznačně pro Carolinu 18-2.
11:32'
Je skoro až neuvěřitelné, že na Bobrovského letěla už osmnáctá střela v první třetině. Teravainenův pokus z ostrého úhlu si ukořistil pro sebe a dění na kluzišti přerušuje.
10:32'
Komerční pauza.
10:17'
Panteři se ubránili dalšímu velkému náporu Caroliny. Vyhazují až do pásma soupeře.
10:00'
09:46'
Drury zkoušel štěstí zpoza levého kruhu. Tento pokus ale letí jen do zadního hrazení.
09:27'
Gudasův pokus o vyhození puku končí v hledišti. K jeho štěstí ale byl puk tečovaný.
09:10'
Floridě se povedlo osvobodit. Využije toho k rychlému prostřídání a zformování defenzivy.
08:52'
Floridě se nedaří vyhodit puk ze svého pásma. Domácí ostřelují branku a její okolí.
08:28'
Jarvis zpoza levého kruhu přestřelil klec Floridy! Jedovatá střela se odráží od zadního plexiskla.
08:14'
Střela domácích končí sražena až v ochranné síti. Vhazování před Bobrovským se bude opakovat.
08:00'
Sam Bennett – 2 min., držení.
07:29'
Carolina pokračuje ve svém aktivním přístupu. Má parádní pohyb a dostává díky tomu Floridu pod velký tlak. Další zákrok Bobrovského, který musí přerušit hru.
07:03'
Důrazný průnik Sebastiana Aha po levém křídle. Fin dokonce vystřelil okolo vracejícího se obránce a trefil Bobrovského do masky. Rozhodčí přerušuje hru. Komerční pauza.
05:39'
05:29'
A další výlet bránícího se týmu! Martinook se tentokrát dostal dokonce i k dorážce vlastní střely! Bobrovskij nakonec musí přerušit dění na hřišti.
05:05'
Florida se stále v této početní převaze nedostala ke střele na branku... Carolina útoky úspěšně odvrací.
04:23'
Ač mají Panthers přesilovku, nebezpečnějším týmem je Carolina. Další útočný výpad, rána od modré čáry a zákrok Bobrovského.
03:49'
Domácí hned po buly ve svém pásmu vyrazili do útoku a J. Staal pronikl až k brance Floridy, kde mu stopku vystavil Bobrovskij.
03:39'
Shayne Gostisbehere – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
03:17'
Prudká rána Pesceho od modré čáry se stala kořistí brankáře Bobrovského, který přerušuje hru.
02:44'
Florida sice dokázala po pouhé minutě vyrovnat na 1:1 díky trefě Forslinga z mezikruží, nicméně střídačka domácích si vzala challenge a bylo odhaleno, že brance předcházel ofsajd hostů. Gól neplatí!
01:43'
Carolina právě vstřelila branku!
Tak to bylo hodně rychlé otevření skóre! Bobrovskij sice srazil střelu Noesena z pravé strany až k levému mantinelu, odtud ale nahodil Aho puk před brankoviště a JALEN CHATFIELD protečováním z mezikruží dává svůj první gól v letošním play-off! Asistence: Sebastian Aho, Stefan Noesen.
01:20'
Pokusem od modré čáry se prezentoval J. Staal. Bobrovskij zapisuje první zákrok v utkání.
00:30'
Burns nechtěl moc vyčkávat s první střelou, bránícího Bennetta ovšem nepropálil.
00:01'

Carolina Hurricanes: Raanta (Andersen) – Slavin, Burns, Skjei, Pesce, Gostisbehere, Chatfield – Jarvis, S. Aho II, Noesen – Martinook, Kotkaniemi, Fast – Nečas, J. Staal, Teräväinen – Drury, Stastny, Stepan.
Trenér: Rod Brind'Amour

Florida Panthers: Bobrovskij (Lyon) – Forsling, Ekblad, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Verhaeghe, Barkov, Duclair – Tkachuk, Bennett, Cousins – Reinhart, Lundell, Luostarinen – Lomberg, E. Staal, White.
Trenér: Paul Maurice

Rozhodčí: Rooney, Hebert – Brisebois, MacPherson.