Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů!
Ještě doplním, že dnešní utkání sledovalo 19 289 diváků!

Michael Frolík (CGY) 1+0, 1 střela, čas na ledě 14:28
Andrej Sekera (EDM) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:26
1. Connor McDavid (EDM) 1+2
2. Mikael Backlund (CGY) 0+1
3. Leon Draisaitl (EDM) 2+1
Střely na branku: 35 – 29
Je dobojováno! Edmonton Oilers vítězí na ledě Calgary Flames 5:3 a připisuje si druhou výhru v letošní sezóně! Domácí přitom vlétli do zápasu jako velká voda! Už ve 2. minutě otevřel skóre Sean Monahan ! O pět minut později pláchl zadákům Calgary Connor McDavid a s přehledem vyrovnal! Ještě před přestávkou ale vrátil domácí do vedení Michael Frolík ! Druhá třetina už byla o něco opatrnější! Olejáři hráli v jejím úvodu dvě přesilovky v krátkém sledu a tu druhou využil Jordan Eberle ! Rozhodující moment přišel na startu třetí třetiny! Leon Draisaitl poslal Edmonton v přesilovce do vedení. Domácí se z toho nemohli vzpamatovat a Mark Letestu jim jako dárek přidal branku ve vlastním oslabení! Jyrki Jokipakka sice stačil snížit, ale v závěrečné hře bez brankáře napsal gólovou tečku za utkání Leon Draisaitl !
59:42
Ještě jedno zakázané uvolnění. Po vyhození hostů přes všechny čáry se hra vrátí před Cama Talbota.
59:07
Sam Bennett se ještě prodíral mezi dvojici obránců Edmontonu. Domácí hokejista se mezi ně sice vešel, jenže puk mu utekl za branku.
58:40
Edmonton právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Edmonton zvládne i druhou bitvu o Albertu v letošní sezóně! LEON DRAISAITL si převzal puk ve středním pásmu, potáhl jej za modrou čáru a poslal kotouč do prázdné branky! Asistence: Milan Lucic, Darnell Nurse.
58:10
Brian Elliott zůstává na střídačce! Domácí zkoušejí štěstí v šesti bruslařích na ledě!
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:48
Mark Giordano vypálil z velké vzdálenosti! Rána domácího obránce minula klec Edmontonu a kotouč pouze zaduněl o zadní mantinel. Calgary zůstává v útočném pásmu.
57:15
Mikael Backlund objel branku Olejářů, dostal se do rohu útočného pásma, kde k němu přistoupil Andrej Sekera. Slovenská obránce sice nezískal puk, ale vybojoval cenné sekundy.
56:22
Johnny Gaudreau střílel z levé strany útočného pásma, ale trefil jen brusli dobře postaveného obránce, od které se kotouč odrazil do středního pásma.
56:12
Alex Chiasson operoval s pukem v útočném pásmu, předložil jej Jokipakkovi, jež okamžitě střílel. Cam Talbot se tentokrát nenechal nachytat a ukryl puk v lapačce.
55:33
TJ Brodie si sjížděl na pobídku Krise Versteega. Druhý jmenovaný však poslal příliš krátkou přihrávku, kterou zastavil vracející se hokejista Oilers.
55:07
Jordan Eberle počkal s pukem na modré čáře a nakonec si troufl na střelu. Jeho slabý pokus vyrazil Brian Elliott do rohu obranného pásma Calgary.
54:25
Johnny Gaudreau ukázal divákům parádní slalom a dokonce se dostal do zakončení! Jeho ránu ještě tečoval jeden z domácích útočníků a puk se odrazil těsně vedle branky!
54:10
Hosté už rezignovali na jakékoliv útočení. Benoit Pouliot jednoduše obloučkem vyhodil puk do středního pásma. Edmonton posílá na led čerstvé síly.
53:20
Lance Bouma spěchal s pukem do rohu útočného pásma. Bouma se dostal pod tlak a dohled hostujících obránců. Olejáři se tentokrát dokázali ubránit.
52:38
Málem bylo vyrovnáno! Mikael Backlund vypálil zápěstím a Cam Talbot dlouhou nevěděl, kde je kotouč! Puk se nakonec odrazil na hůl obránce Edmontonu!
52:16
Calgary právě vstřelilo branku!
Tak přeci jen uvidíme drama! Calgary snižuje! Domácí se natlačili do útočného pásma, JYRKI JOKIPAKKA si řekl o přihrávku do jízdy a střelou zápěstím do horního rohu branky vrací Calgary do hry! Asistence: Kris Versteeg.
51:48
51:11
Mark Giordano si připravil kotouč ke střele a vyslal svižný projektil zápěstím. Před Talbotem ještě clonil Johnny Gaudreau, ale hostující brankář si věděl rady.
50:35
Hosté vybojovali nahozený kotouč za Talbotovou brankou a McDavid vyhodil puk přes celé kluziště. Domácí musí rozvinout akci až od Elliotta.
50:22
McDavid a Giordano jsou zpátky na ledě! Pokračuje klasická přesilovka Calgary 5 na 4! Domácí se však zatím nemohou usadi v útočném pásmu.
49:48
Domácí trenér si vyžádal oddechový čas! Lodivod Calgary cítí šanci k vrácení se do hry!
49:48
Calgary si zahraje přesilovku! Jordan Eberle vyfasoval dvě minuty za podražení!
49:40
Sean Monahan vymyslel zpětnou přihrávku na modrou čáru. Pobídku si chtěl převzít Dennis Wideman, ale tomu přeskočil puk za modrou čáru.
49:05
TJ Brodie se prodral za modrou čáru, ale od mantinelu neposlal puk na branku. Jeho pokus navíc srazil jeden z obránců Edmontonu. Calgary se trápí!
48:22
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Connor McDavid – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mark Giordano – 2 min., hákování).
48:22
48:10
Calgary se snaží hrát aktivně, ale obrana Edmontonu pracuje na výbornou. Mark Giordano chtěl rozehrát prudkou přihrávkou, ale jeho pobídka neprošla za modrou čáru.
47:02
46:47
Hosté se prosazují ve vlastním oslabení! MARK LETESTU vystihl přihrávku ve vlastním obranném pásmu, dostal se do úniku, rozhýbal si Elliotta, ale jeho rána skončila na tyči! Naštěstí pro Edmonton se puk odrazil do brusle domácího brankáře a od ní už se dotoulal za brankovou čáru! Bez asistence.
46:10
Dennis Wideman mohl střílet z dobré pozice, avšak domácí zadák se rozhodl pro přihrávku, kterou odevzdal kotouč obráncům Oilers. Edmonton znovu vyhazuje.
45:25
Sean Monahan příliš prudkou a nepřesnou přihrávkou na modrou čáru vyhnal obránce Calgary až do vlastní třetiny. Domácí musejí začít od Elliotta.
45:02
Bude se vylučovat! Calgary si zahraje přesilovou hru! Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Ryan Nugent-Hopkins!
44:35
Edmonton hraje vzadu hodně jednoduše! Hosté vybojovali puk v rohu obranného pásma a Kris Russell jej odrazem o tvrzené sklo poslal do středního pásma.
44:12
Anton Lander jednoduše vyhodil puk z obranného pásma na červenou čáru. Domácí se rychle řítili zpět, avšak obranná hradba Edmontonu byla pevná.
43:48
Troy Brouwer protečoval puk do útočného pásma, kde si kotouč našli připravení obránci Olejařů. Cam Talbot v závěrečné třetině zatím nemusel zasahovat.
43:10
Mark Giordano chtěl vyvézt kotouč ven z obranného pásma. Domácí zadák však raději zpomalil hru Calgary, zavezl puk za branku a počkal na vystřídání svých kolegů.
42:30
Edmonton se nadále tlačí do útoku. Hosté znovu zaměstnali Briana Elliotta. Domácí brankář si se slabým nahozením věděl rady. Vhazuje se po jeho pravici.
42:15
Benoit Pouliot v pádu posouval kotouč před branku Calgary. Hostující hráč však trefil pouze nataženou hokejku vracejícího se obránce domácího celku.
41:28
Edmonton se poprvé v zápase dostává do vedení! Hosté využívají další přesilovku! Po krásné kombinaci vymyslel Milan Lucic přihrávku na brankoviště a LEON DRAISAITL už měl snadnou práci! Asistence: Milan Lucic, Connor McDavid.
41:10
Andrej Sekera ještě udržel puk v útočném pásmu a nahozením po mantinelu jej poslal na McDavida. Druhý jmenovaný ještě kombinuje s Eberlem.
40:42
Edmonton si navíc zahraje přesilovou hru! Sean Monahan dostává dvě minuty za hákování.
40:27
Brian Elliott měl první práci v závěrečné periodě! Domácí brankář musel dávat pozor na pokus z pravé strany. Elliott přilepil beton k pravé tyči a zamezil kotouči v průchodu.
40:10
Do třetí třetiny vstoupil lépe Edmonton. Milan Lucic se hnal do útočného pásma. Lucic v rohu hřiště zabrzdil a rozehrál do kombinace.
40:01
Střely na branku: 27 – 22
Druhá dvacetiminutovka končí! Prostřední perioda se mnohem lépe vydařila Edmontonu! Domácí se v úvodu třetiny nechali dvakrát zbytečně vyloučit a přesilovkovou brankou vyrovnal Jordan Eberle ! Početní převahu si oba týmy vyzkoušely ještě několikrát, nicméně nikdo ze střelců nevyzrál na dobré chytající brankáře! Po čtyřiceti minutách je stav nerozhodný 2:2!
40:00
39:44
Sean Monahan spěchal za odraženým pukem do útočného pásma. Domácí hráč byl u puku jako první, ale připravený Andrej Sekera mu zatarasil cestu a nedovolil Monahanovi zakončit.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny!
38:47
Ze souboje v rohu útočného pásma Calgary vyšel jako vítěz Sean Monahan. Střelec úvodní branky dnešního utkání následnou přihrávkou zahnal spoluhráče do středního pásma.
38:12
Dougie Hamilton projel s pukem přes celé hřiště až do útočného pásma. Hamilton chtěl překvapit Talbota ránou od modré čáry, ale vracející se obránce mu zablokoval hůl.
37:55
37:00
Mark Giordano zastavil pomalou přihrávku a vyhodil puk přes všechny čáry. Domácí obránce zlomil hokejku a rychle spěchá na střídačku.
36:10
Plameny ale uspěly na vhazování v obranném pásmu a domácí okamžitě posílají kotouč přes všechny čáry. Edmonton musí začít od Talbota.
35:55
Edmonton si zahraje přesilovku 4 na 3! Dougie Hamilton podrazil Eberleho a dostává dvouminutový trest!
35:22
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Deryk Engelland – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Patrick Maroon – 2 min., hrubost).
35:22
35:10
Micheal Ferland napadal rozehrávku Edmontonu na modré čáře. Ryan Nugent-Hopkins si s přítomností domácího hráče nelámal hlavu a elegantní kličkou se jej zbavil.
34:38
Kris Versteeg si počkal na přihrávku za modrou čáru, srovnal si puk na hokejce a zápěstím protáhl Cama Talbota. Brankář Edmontonu vytěsnil puk vyrážečkou.
34:03
Jordan Eberle zkoušel štěstí střelou z ostrého úhlu. Jeho ránu ještě před brankou Plamenů zastavil bruslí Kris Versteeg. Domácí už zase útočí.
33:35
Až nyní rozhodčí přerušuje hru! Hosté se dostali pod obrovský tlak, ze kterého se vymanili jen za cenu vyhození přes všechny čáry. Vhazovat se bude po pravici Cama Talbota.
33:15
Matthew Tkachuk operoval s pukem za brankou Edmontonu, kde se rychlou kličkou zbavil obránce, jenže nepřesnou přihrávkou na modrou čáru zahnal spoluhráče do středního pásma.
32:36
Brian Elliott znovu urychlil rozehrávku domácího celku. Matthew Tkachuk se poté hnal do útočného pásma, ale ani domácí útočník nenašel recept na defenzívu Olejářů.
32:10
Hraje se dlouhou dobu bez přerušení! Hosté se řítili do útoku, avšak Eric Gryba ztratil puk hned za modrou čárou. Calgary může vyrazit do útoku.
31:10
Cam Talbot vytáhl důležitý zákrok! Hostující brankář nejprve vyrazil ránu od modré čáry a poté se natáhl po dorážce Krise Versteega! Domácí útočník tomu nemůže uvěřit!
30:37
Mark Giordano ztratil puk v obranném pásmu. Naštěstí pro něj nedokázali hokejisté v bílých dresech jeho zaváhání potrestat. U puku jsou znovu domácí.
30:10
Zack Kassian sprintoval za vlastním nahozením do rohu útočného pásma. Hokejista Edmontonu se pustil do souboje s přesilou, proti které neměl šanci na úspěch.
29:57
29:10
Kotouč znovu letí přes všechny čáry. Defenzívě Olejářů nyní fantastickým způsobem vypomohl Connor McDavid. Přesilovka se znovu krátí.
28:30
Johnny Gaudreau objel celé útočné pásmo, avšak na střelu si netroufl. Hvězdný útočník Calgary nepřesnou přihrávkou odevzdal puk soupeři. Edmonton se osvobozuje.
27:57
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Benoit Pouliot – 2 min., nesportovní chování).
27:55
Obrovská šance Edmontonu! Benoit Pouliot naskočil na led z trestné lavice a ihned se řítil na Briana Elliotta! Rozjetého útočníka na poslední chvíli rozhodil vracející se obránce a Pouliot už nedokázal zvednout puk nad beton domácího brankáře!
27:48
27:10
Calgary se v přesilové hře vůbec nedaří. Domácí se nemohou dostat za modrou čáru. Edmontonu se znovu povedlo vyhodit puk přes celé kluziště.
26:10
Hostům se podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry. Brian Elliott vyrazil z branky, aby urychlil rozehrávku Calgary od vlastní branky. Hosté posílají na led čerstvé síly.
25:48
Přesilovou hru si zahraje také Calgary! Dvě minuty za nedovolené bránění vyfasoval Benoit Pouliot!
25:26
Je vyrovnáno! Edmonton využívá přesilovou hru! Olejáři zmáčkli domácí celek před jeho brankou. Brian Elliott vyrazil puk pouze před sebe a JORDAN EBERLE díky skvělému důrazu dopravil puk za brankovou čáru! Asistence: Leon Draisaitl, Connor McDavid.
24:43
Bude se znovu vylučovat! Edmonton si zahraje další přesilovku! Mark Giordano dostává dvě minuty za podražení!
24:20
Kris Versteeg spěchal za odraženým pukem před branku Edmontonu. Domácí útočník byl sice rychlý, ale špičkou hole nenasměroval kotouč na branku.
24:02
Anton Lander objel branku domácího celku a bekhendem z otočky hledal skulinku u levé tyče. Brian Elliott utěsnil betonem místečku u brankové konstrukce.
23:55
23:02
Lance Bouma se ve vlastním oslabení prodral do útočného pásma, obhodil si obránce a ještě vylepšoval pozici pro spoluhráče. Naneštěstí pro Calgary nahrál hodně nepřesně.
22:10
Domácí ale hned v zárodku přesilové hry soupeře vybojovali kotouč na své hole a bez váhání jej vyhodili až do obranného pásma Olejářů. Edmonton musí začít nanovo.
21:55
Edmonton si zahraje svou první přesilovku v utkání! Dvě minuty za vražení na hrazení dostává Sam Bennett!
21:31
Až nyní se hra poprvé přerušuje! Cam Talbot vyrazil nebezpečné nahození od mantinelu do ochranné sítě. Vhazovat se bude po jeho pravici.
21:05
Ryan Nugent-Hopkins sice vypíchl nedůraznou rozehrávku Backlunda na modré čáře, ale sám se nedostal do střelecké pozice. U puku jsou znovu domácí.
20:26
Cam Talbot vyrazil za nahozením za branku, ale Mikael Backlund jej dobře napadal. Brankář Edmontonu odehrál puk do bezpečí jen s notnou dávkou štěstí.
20:10
Do druhé třetiny vstoupili lépe hokejisté Calgary. Mikael Backlund uspěl na úvodním vhazování a Plameny se mohou poprvé ve třetině řítit kupředu.
20:01
Střely na branku: 24 – 12
První třetina je minulostí! Po úvodní dvacetiminutovce mohou být spokojenější hokejisté Calgary! Domácí se už po minutě hry dostali zásluhou Monahana do vedení! Edmonton ale našel odpověď. Samostatný únik přetavil ve vyrovnávací branku Connor McDavid ! Ve 12. minutě se Michael Frolík vytočil s pukem u mantinelu a nečekanou střelou překvapil Cama Talbota! Do šaten se proto odchází za stavu 2:1!
20:00
19:30
Edmonton ještě dostane šanci! Po zakázaném uvolnění domácího celku se hra vrátí před Briana Elliotta. Vhazuje se po pravici domácího brankáře.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny!
18:42
Eric Gryba operoval s pukem v útočném pásmu. Po jeho přihrávce vypálil od modré čáry Zack Kassian. Ránu hostujícího hráce vyrazil Elliott bez větších problémů.
18:05
Milan Lucic mohl postupovat do úniku, ale hostujícímu útočníkovi se puk zasekl mezi bruslemi a Lucic jej nedostal za modrou čáru. Calgary zůstává před Talbotem.
17:35
Mikael Backlund měl před sebou moře volného prostoru, vlétl do útočného pásma, avšak jeho ránu zápěstím vyrazil Cam Talbot nad branku.
17:11
Brian Elliott měl po delší době práci! Strážce domácí svatyně raději schoval kotouč před dotírajícím útočníkem Edmontonu. Vhazuje se po jeho pravé ruce.
16:40
Alex Chiasson zkoušel štěstí od modré čáry. Rána domácího hokejisty zápěstím se zastavila na noze jednoho ze zadáků Edmontonu.
16:08
Jyrki Jokipakka nahodil puk do útočného pásma. Cam Talbot zkrotil nahození za brankou, ale hosté nedokázali dopravit puk za modrou čáru.
15:00
Brian Elliott vybruslil za branku, aby svým spoluhráčům vypomohl s rozehrávkou. Domácí brankář raději přenechal puk Widemanovi. Calgary může zaútočit.
14:17
Matthew Tkachuk vyslal dvě střely krátce po sobě. Oba pokusy domácího útočníky skončily na výstroji připraveného Talbota. Hosté se poté dostali z obranného pásma.
14:02
13:30
Až nyní letí puk daleko od branky Edmontonu. Domácí musejí začít nanovo. Přesilová hra se pomalu ale jistě chýlí ke svému konci.
13:05
Mark Letestu dojel nahození domácích do rohu obranného pásma, ale bekhendem se mu nepodařilo vyhodit kotouč. Calgary zůstává v útočném pásmu.
12:14
Dougie Hamilton dostal nabito na levou stranu. Domácí hokejista okamžitě napálil kotouč na branku Olejářů, ale Cam Talbot se stačil přemístit k pravé tyčce.
12:02
Bude se vylučovat! Domácí si zahrají první přesilovou hru! Benoit Pouliot dostává dvě minuty za nedovolené bránění!
11:35
Domácí si berou zpět ztracené vedení! MICHAEL FROLÍK vyslal překvapivou střelu z jízdy okolo mantinelu a jeho pokus zaplaval mezi Talbota a brankovou konstrukci! Asistence: Mikael Backlund.
11:20
Milan Lucic dostal nabito do dobré pozice, jenže hokejista Edmontonu si nestačil seřídit mířidla a napálil puk mimo tři tyče Elliottovy svatyně.
10:38
Patrick Maroon clonil domácímu brankáři ve výhledu! Hostující útočník ještě lehce tečoval ránu od modré čáry, avšak připravený Elliott vyrazil puk do rohu.
10:06
Milan Lucic vlétl po přihrávce od McDavida do útočného pásma, jenže nepřesnou přihrávkou před branku nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
09:35
Na druhé straně pálil z dobré pozice Jordan Eberle! Hostující obránce trefil rukavici připraveného Elliotta. Domácí brankář kotouč po celou dobu dobře viděl.
09:10
Cam Talbot musel znovu zasahovat! Brankář Edmontonu se roztáhl v brankovišti a vytáhl tečovanou ránu Alexe Chiassona. Zatím sledujeme parádní hokej!
08:40
Další obrovská šance! Sám před Talbotem se ocitl Alex Chiasson, který hledal mezírku mezi tělem a rukou, ale hostující brankář tentokrát podržel svůj tým!
08:18
Troy Brouwer zkoušel štěstím zápěstím z pravého kruhu. Talbot jeho ránu vytěsnil za branku, ale Calgary zůstává nastěhováno před brankou Edmontonu.
07:45
Je vyrovnáno! Tentokrát už Brian Elliott Calgary nezachránil. Jordan Eberle se rychle otočil s pukem, nahodil jej do středního pásma, kde si jej převzal CONNOR MCDAVID, dostal se před Elliotta a bekhendem zavěsil nad jeho beton! Asistence: Jordan Eberle.
07:07
Johnny Gaudreau zatáhl kotouč do útočného pásma. Jeho ránu Cam Talbot vyrazil před sebe, ale Kris Versteeg v dobré pozici nedopravil puk do odkryté klece!
06:21
Leon Draisaitl nedohnal prudkou přihrávku do útočného pásma. Kotouč přešel přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Hra se vrátí před Talbota.
06:02
Troy Brouwer dostal nabito mezi kruhy. Domácí útočník bez váhání nasměroval kotouč na branku, nicméně Cam Talbot vyrazil puk do rohu kluziště.
05:26
Matthew Tkachuk zachytil vyhození Edmontonu rukavicí rukavicí a poté hrál s kotoučem. Rozhodčí vykazují hru do středního pásma. Calgary je zatím lepším týmem.
05:10
Kris Versteeg nahodil puk po mantinelu za branku Edmontonu. Domácí celou akci vykombinovali až k Widemanovi, jehož ránu z první kryl Talbot.
04:08
Poprvé v utkání o sobě dal vědět Michael Frolík! Český útočník u mantinelu atakoval Klefboma. Podle rozhodčích byl Frolíkův zákrok čistý.
04:00
Dougie Hamilton zachytil nepovedenou rozehrávku soupeře, srovnal si puk na hokejce a zápěstím jej nasměroval do lapačky Cama Talbota! Vhazuje se po jeho pravici.
03:21
Cam Talbot předvedl důležitý zákrok lapačkou. Brankář Olejářů udržel v rukavici překvapivou ránu od mantinelu před dotírajícím Tkachukem.
03:00
Po jednom ze soubojů ve středním pásmu se kotouč vymrštil přes ochranné sklo. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
02:22
Mark Letestu vystihl nepřesnou rozehrávku domácích obránců a hnal se sám na Elliotta! Letestu si chtěl domácího gólmana rozhýbat, ale Brian Elliott jeho nepovedenou ránu vyrazil!
02:05
Milan Lucic se tlačil před branku domácího celku. Hostující útočník dorážel těsně před Elliottem, ale domácí brankář si připsal první důležitý zákrok.
01:22
Domácí se hned v úvodu zápasu dostávají do vedení! První střela z pravé strany sice ještě skončila na brankové konstrukci, ale k odraženému puku se prodral SEAN MONAHAN a se štěstím dopravil puk za Talbota! Asistence: Johnny Gaudreau, Deryk Engelland.
00:35
Jyrki Jokipakka nahodil puk od modré čáry na branku Edmontonu, nicméně Cam Talbot byl připraven a dorážku Chiassona zablokoval obránce.
00:10
Na úvodním vhazování si lépe počínali hokejisté Calgary. Mikael Backlund uspěl na středovém kruhu a domácí se hned hnali vpřed. McDavid získal puk.
00:01
Ještě před samotným zahájením bitvy o Albertu zazní halou kanadská hymna!
Hráči už naskakují na ledovou plochu! Calgary nastoupí v červených dresech, zatímco Edmonton oblékl bílou sadu.
Jak už je za oceánem zvykem, začne utkání o několik minut později oproti plánovanému začátku!

Calgary Flames: Elliott (Johnson) – Brodie, Giordano, Jokipakka, Hamilton, Engelland, Wideman – Versteeg, Monahan, Gaudreau – Brouwer, S. Bennett, Tkachuk – Frolík, Backlund, Ferland – Chiasson, Stajan, Bouma.

Edmonton Oilers: Talbot (Gustavsson) – A. Larsson, Klefbom, Russell, Sekera, Nurse, Gryba – Eberle, McDavid, Lucic – Kassian, Nugent-Hopkins, Pouliot – Puljujärvi, Draisaitl, Maroon – Lander, Letestu, Pitlick.

Rozhodčí: Pochmara, Watson – Gibbs, Gibbons.
Dnešní soupeři na sebe narazili už ve čtvrtek v rámci úvodního duelu nové sezóny! V Edmontonu se otevírala nová aréna Rogers Place a domácí Olejáři ji pokřtili vítězstvím! V divoké přestřelce porazil Calgary 7:4!
Oba kanadské celky sehrály před startem nového ročníku několik přípravných duelů! Do přípravy vstoupily vzájemným duelem. Oba zápasy na svou stranu po litém boji urval Edmonton! Olejářům se povedl i závěr přípravy, ve kterém třikrát zvítězil!
Calgary sice na začátek přípravy schytalo dvě porážky od Edmontonu, ale poté se rychle zvedlo a smlslo si na Winnipegu a Vancouveru! V závěru přípravy ale Calgary znovu dvakrát padlo! Právě v duelech s Winnipegem a Vancouverem padlo v obou případech 0:4!
Dobré ráno všem hokejovým nadšencům! Ve čtvrtek se nám rozběhla nová sezóna kanadskoamerické NHL! Ta dnes pokračuje dalšími zápasy! My se společně zaměříme na duel mezi Calgary Flames a Edmontonem Oilers! Duel startuje tři hodiny po půlnoci!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.