Tři hvězdy utkání:
1. Anders Lee (NYI) 1+0
2. Johnny Boychuk (NYI) 1+1
3. Sidney Crosby (PIT) 0+2
Třetí třetina přinesla parádní hokej! Hokejisté Pittsburghu nejdříve smazali tříbrankové manko, nicméně v poslední minutě inkasovali dva góly a prohráli 3:5. Islanders si můžou oddechnout, protože nevyhrát takhle slibně rozehraný duel by byl hřích.

Střely na branku: 30 – 34.
59:36
Islanders právě vstřelili branku!
Nedočkáme! Crosby prohrál vhazování, kotouč se dostal na hůl NIKOLAJE KULJOMINA, který ze středního pásma trefil prázdnou branku Penguins. Asistence: Casey Cizikas.
59:33
Hosté to budou zkoušet s šesti hráči v poli. Dočkáme se ještě nějakého dramatu?
59:33
Tento duel má nečekané vyvrcholení! Hickey vypálil od modré čáry, před brankovištěm jeho pokus tečoval ANDERS LEE a puk skončil za bezmocným brankářem Pittsburghu. Asistence: Thomas Hickey a Johnny Boychuk.
58:00
Oba týmy začaly hrát velice opatrně a chtějí dotáhnout tento duel do prodloužení. Uvidíme, zdali se tak stane.
57:23
Penguins se chvíli pohybovali v útočném pásmu, ale vážnější ohrožení branky Greisse nepřišlo.
56:01
Rychlý útočná akce Ostrovanů končí postavením mimo hru. Zbytečná nepřesnost připravila domácí o šanci.
55:31
Islanders po ztrátě tříbrankového vedení ožili a pokouší se získat vedení zpátky. Nicméně to nyní nebudou mít snadné.
54:58
Bailey se pokusil překvapit Murrayho střelou od levého mantinelu a málem mu to vyšlo. Jeho dělovku zastavila totiž až tyčka.
53:08
Pittsburgh právě vstřelil branku!
V Barclays Center je vyrovnáno! Dumoulin si najel na pravý kruh, odkud parádním pasem našel neobsazeného JEVGENIJE MALKINA a ten pohodlně nasměroval puk do odkryté klece. Tohle byla ukázková kombinace. Asistence: Brian Dumoulin a Sidney Crosby.
51:50
Murray zastavil nahození od levého mantinelu a přerušil hru.
51:08
Cizikas a Letang jsou současně vyloučeni za hrubost. Uvidíme tedy hru ve čtyřech.
51:08
50:40
Drama je na světě! JUSTIN SCHULTZ se z modré čáry prokličkoval až do předbrankového prostoru, odkud se prosadil přesnou střelou zápěstím. Asistence: Ian Cole.
49:59
Daley se vydal na útočný výlet a z pravé strany nahodil kotouč na branku. Greiss ale zasahovat nemusel, puk letěl kousek vedle pravé tyče.
47:50
Islanders se dokázali usadit na delší dobu v útočném pásmu a úspěšně tahají čas. Hosté se nemohou dostat po komerční přestávce do tlaku.
46:09
Penguins jsou lepším týmem a snaží se přidat kontaktní branku. Ta by zápas velice zdramatizovala.
45:44
Hörnqvist se pokusil prosadit střelou přes obránce, ale tu si Greiss pohlídal.
44:40
Letang nahodil kotouč na branku z modré čáry a Greiss nepředvedl nejjistější zákrok. Důležité je však to, že udržel kotouč před brankovou čárou.
43:13
Začátek třetí třetiny je velice divoký, hra se přelévá ze strany na stranu.
42:56
Obrovské štěstí zachránilo Penguins od inkasované branky. Kotouč skákal po brankové čáře, odkud ho na poslední chvíli dokázal odpálit Letang.
42:19
Další útočná akce Penguins končí postavení mimo hru.
41:45
A mohlo to být pouze o gól! Domácí obraně ujel Kessel, který sám proti Greissovi ale neuspěl. Německý brankář předvedl důležitý zákrok.
40:32
Lepší vstup do třetí třetiny si nemohli hosté představit. Crosby našel před brankou Hörnqvista, jehož střelu Greiss vyrazil. K dorážce se dostal CONOR SHEARY a poslal puk do branky. Asistence: Patric Hörnqvist a Sidney Crosby.
40:01
Islanders ve druhé třetině navýšili své vedení o dvě branky a mají tento duel velice slibně rozehraný. Penguins budou muset všechny síly nyní nasměrovat do útoku a doufat, že budou mít střelecké štěstí. Třetí třetina začne přibližně ve 4:12.

Střely na branku: 20 – 22.
40:00
39:51
Schultz si udělal na modré čáře prostor a nebezpečně vypálil. Greiss si vyjel z klece a ránu udržel na své hrudi.
39:44
Domácí poslali kotouč na zakázané uvolnění a bude se vhazovat před Greissem.
38:50
Malkin to zkoušel z pravé strany po otočce, ale puk proletěl vedle branky.
38:29
Penguins se pokouší v závěru druhé třetiny duel zdramatizovat, ale zatím neúspěšně. Hörnqvistovu tečovanou střelu dokázal Greiss zastavit lapačkou.
37:21
Z nenápadné akce Islanders navyšují své vedení. Kotouč se šťastně odrazil na levé straně na hůl CASEYE CIZIKASE, jenž kus černé gumy pohotově napálil za rozhozeného Murrayho. Asistence: Scott Mayfield a Andrew Ladd.
37:00
Hörnqvist si nyní něco vyříkával s Hamonicem, rozhodčí museli uklidňovat situaci.
36:26
35:48
Další útočná akce Penguins končí postavením mimo hru. Hra je přerušena.
35:30
Crosby našel na vrcholu pravého kruhu Letanga, který střelou bez přípravy těsně minul.
34:50
Pittsburghu se zatím nedaří nastálo usadit v útočném pásmu. Domácí vyvezli kotouč daleko od své branky.
34:26
Za hákování je na dvě minuty vyloučen Lee. Dočkáme se snížení?
34:10
Rozhodčí signalizuje přesilovou hru pro Penguins, hosté mají na ledě již šest hráčů a snaží se prosadit.
33:45
Kessel se obtočil okolo branky a posléze před ní uvolnil Guentzela, který střelou z první trefil tyčku!
32:35
Tavares nahodil kotouč zpoza branky na Murrayho a ten nevěděl, kde má kotouč. Nakonec ho našel jeden z obránců a odpálil ho na zakázané uvolnění.
32:28
31:00
Pittsburgh zatím zvládá i tohle oslabení. Islanders si zatím nemohou vytvořit potřebný tlak.
30:28
Cole vyhodil kotouč smolně do hlediště a Penguins budou hrát znovu v oslabení.
30:10
Hickey nahodil kotouč z levého kruhu těsně vedle branky, Islanders pokračují po přesilové hře v tlaku.
30:01
Murray udržel střelu Tavarese ve své výstroji a přerušuje hru. Hosté přečkali těžké chvíle.
29:37
Clutterbuck se snažil prosadit střelou z mezikruží, ale Murray byl znovu na místě. Hosté se posléze osvobozují.
29:13
Islanders pokračují v silném tlaku, ale bránící trojice to zvládá na výbornou.
28:55
Strome parádním pasem našel u protější tyče čekajícího Tavarese, který pohotově vypálil do odryté klece. Murray však na poslední chvíli natáhl lapačkou a chytil jasný gól!
28:34
Z pravé strany zkoušel Murrayho propálit Tavares, ale mladý brankář úspěšně zasáhl.
28:01
Cullen po vhazování zalehl kotouč a je vyloučen na dvě minuty. Islanders mají luxusní šanci navýšit své vedení.
27:58
Hosté měli na ledě šest hráčů a budou za to pykat. Trest odsedí Guentzel.
27:57
Rychlé přečíslené Penguins zakončoval střelou z pravého kruhu Kessel. Greiss ale zasahovat nemusel, protože kanonýr Pittsburghu zamířil nepřesně.
27:30
V aktivní hře ale pokračují i domácí. Z modré čáry pálil Boychuk, ale tentokrát síť nerozvlnil.
26:50
Penguins začínají přidávat a tlačí se do častějšího zakončení. Rána Fehra z pravé strany ale branku netrefila.
25:19
Crosby to nejprve zkoušel tečí a následně nahozením kotouče na branku z velkého úhlu. Ani jeden jeho nápad se s úspěchem nepotkal.
25:10
Määttä si sjel na vrchol pravého kruhu a pohotově vypálil. Greiss na tento pokus viděl a dokázal ho zastavit.
24:37
Pittsburgh absolutně nezachytil nástup do druhého dějství a je horším týmem. Islanders mají aktuálně hru pod kontrolou.
24:01
Tavares našel v předbrankovém prostoru svižnou přihrávkou hůl Hickeyho, který kotouč nasměroval těsně vedle levé tyče.
23:30
Dumoulin přejel modrou čáru a nahodil kotouč na branku. Greiss raději přerušil hru.
22:10
Ostrované se dostávají do dvoubrankového vedení. Střelu Mayfielda vyrazil Murray vedle sebe, odkud se kotouč vrátil do brankoviště od JASONA CHIMERY. Brankář Penguins si posléze vybral smolnou chvilku a kotouč si sám srazil do branky. Asistence: Scott Mayfield a Anthony Beauvillier.
22:02
Strome se doslova probil před brankoviště a vypálil po ledě. Murray byl ale pozorný. Islanders mají v úvodu druhé třetiny více ze hry.
21:08
Cizikas zahodil jasnou gólovou příležitost. Útočník Islanders dostal přesný pas před odkrytou branku, ale tu bekhendem netrefil.
20:39
Jeden lajnový rozhodčí zamířil do kabiny. Pravděpodobně má problém s bruslí.
20:39
Murray musel být na začátku třetiny hodně pozorný, když se mu od zadního mantinelu odrazil nahozený kotouč do brankoviště. Brankář Penguins však všechno zvládl.
20:01
Po první třetině budou spokojenější hokejisté Islanders, kteří se díky brance v samém závěru dostali do vedení 1:0. Sledujeme však ofenzivě laděný hokej, takže tento stav absolutně nic neznamená. Druhá třetina začne přibližně ve 3:05.

Střely na branku: 7 – 9.
20:00
19:47
Domácí se nakonec dostávají před koncem první třetiny do vedení! JOHNNY BOYCHUK si nabruslil na pravý kruh k volnému kotouč, pohotově vypálil a trefil se naprosto přesně ke vzdálenější tyči. Murray na ránu sice viděl, ale zastavit ji nedokázal. Asistence: Josh Bailey a Brock Nelson.
19:20
Domácí se vydali v oslabení do útoku a byla z toho zajímavá střela Leddyho, kterou ale Murray dokázal zneškodnit.
18:30
Rychlá akce Penguins ke gólu nevedla. Crosby sice dokázal najít mezi kruhy Kessela, ale ten se střelou po ledě neuspěl.
18:11
Hosté se zatím nemohou usadit v útočném pásmu, Islanders velice dobře brání modrou čáru.
17:50
Domácí se brzy osvobozují. Kotouč je u branky Murrayho a Penguins musí zakládat nový útok.
17:34
Zbytečný faul Nelsona v útočném pásmu. Útočník Islanders při napadání podrazil jednoho z obránců a je vyloučen na dvě minuty.
17:00
Letang z levého kruhu vyslal na branku střílenou přihrávku, ale nebezpečí toho nebylo. Jeden z obránců kotouč odpálil od branky Greisse.
16:40
Čtvrtá lajna Penguins si vytvořila slušný tlak a málem se prosadila i střelecky. Střelu Kühnhackla ale Greiss vyrazil a dorážka Colea nebyla přesná.
16:02
Murray výtečným zákrok udržel nerozhodné skóre. Mladý brankář dokázal na poslední chvíli zastavil střelecký pokus Prince.
14:13
13:37
Tučňáci se usadili v útočném pásmu a pokouší se rozhodit obranu Islanders. Z pravého kruhu se do kotouče opřel Kessel, ale branku minul.
12:13
Islanders nabídnout přesilovou hru nevyužili a nyní na to možná doplatí. V početní převaze si nyní po faulu Hickeyho zahrají Penugins.
11:00
Penguins hrají v oslabení velice dobře a domácí se nemohou dostat do tlaku. Nyní se však Leddy pokoušel prosadit od modré čáry, ale tento pokus Murray bez problémů zastavil.
09:39
Sheary zasáhl holí do obličeje Nelsona a Islanders si zahrají přesilovou hru.
09:33
Kapitán Pittsburghu mohl poslat svůj tým do vedení, ale jeho střela proletěla nad břevnem.
06:09
Greiss předvedl další úspěšný zákrok. Tentokrát zastavil střelu ruského střelce Malkina. Pittsburgh je v úvodu zápasu aktivnější.
04:59
Do střelecké pozice se propracoval Nelson, ale jeho rána skončila vedle branky. Murray nemusel tentokrát zasahovat.
03:52
Na modré čáře napřáhl Schultz a vyslal na branku pořádnou dělovku. Leddy byl však velice obětavý a kotouč zastavil svým tělem.
01:35
Prince se pokoušel najít recept na Murrayho, ale i brankář Pittsburghu si dokázal poradit.
00:43
Penguins začali velice aktivně a během prvního střídání donutili Greisse ke třem zákrokům. Německý brankář si pokaždé poradil.
00:01

New York Islanders: Greiss (Bérubé) – Leddy, Hamonic, Hickey, Boychuk, de Haan – Jo. Bailey, Tavares, Beauvillier – N. Kuljomin, B. Nelson, Prince – Lee, R. Strome, Chimera – Ladd, Cizikas, Clutterbuck.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Määttä, Letang, Dumoulin, Daley, Cole, J. Schultz – Sheary, Crosby, Hörnqvist – Guentzel, Malkin, Rust – Hagelin, Bonino, Kessel – Kühnhackl, Cullen, Fehr.

Rozhodčí: Peel, Rehman – Murray, Cormier.
Pittsburgh Penguins

Penguins se dle očekávání drží mezi nejlepšími týmy NHL a pokud se nestane nic nečekaného, tak obhájce Stanley Cupu uvidíme i v letošních bojích o stříbrný pohár. Pittsburgh v minulém zápase porazil New Jersey, které zdolal 4:3 po samostatných nájezdech.
New York Islanders

Před sezónou by nikdo netipoval, že budou Islanders ke konci listopadu na posledním místě celé NHL. Opak je však pravdou a celek z Brooklynu bude muset výrazně přidat, aby začal dohánět bodovou ztrátu a pokusil se ještě zabojovat o vyřazovací boje. Času na nápravu je zatím dost. V minulém klání porazili Islanders ve vlastní aréně Calgary 2:1 po prodloužení.
Přeji krásnou hokejovou noc! Dnešní program NHL si pro nás připravil tři zápasy a my se zde zaměříme na duel New York Islanders – Pittsburgh Penguins. Který z týmů dovede toto klání do vítězného konce?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.