NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Islanders - 16. dubna 2021   01:00

Boston
Boston
01:49' Marchand (Bergeron, Reilly) • 17:55' C. Smith (Krejčí, McAvoy) • 41:52' Hall (Pastrňák) • 58:24' Marchand (Pastrňák)
Islanders

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Kdo se postavil do brankoviště?
Tuukka Rask (BOS) – 22 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,7%, odchytal 60:00
Semjon Varlamov (NYI) – 41 zákroků, 3 OG, úspěšnost 93,2%, odchytal 59:00

Česká a slovenská stopa
David Pastrňák (BOS) – 0+2, +2 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:56
David Krejčí (BOS) – 0+1, +/- 0 účast, 3 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 14:54
Jakub Zbořil (BOS) – 0+0, +/- 0 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 13:20

Tři hvězdy utkání
1. Brad Marchand (BOS) 2+0
2. Tuukka Rask (BOS) 22 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,7%
3. Taylor Hall (BOS) 1+0
Dnešní utkání sledovalo 2 191 diváků.
Je konec. Boston Bruins zvítězil nad New Yorkem Islanders poměrem 4:1. Do utkání vstoupili domácí velmi aktivně a už ve 2. minutě otevřel brankový účet Marchand. Následně Boston dominoval v 18. minutě zvýšil vedení Smith. Ve druhé periodě sice snížil ve 23. minutě Zajac, ale to byla z pohledu hostů jediná branka, neboť ve 42. minutě vrátil dvoubrankový náskok na domácí stranu Hall a v 59. minutě zpečetil výhru Marchand.
59:36'
Islanders se nemohou dostat k nějaké nebezpečné střele a Bruins znovu vytlačili soupeře ze své třetiny.
59:10'
Hostující hráč nedokázal prostřelit domácího hráče a Boston následně opět vyhodil puk do bezpečí.
58:55'
Bruins se povedlo vyhodit puk ze svého pásma, ale nyní se budou muset bránit.
58:41'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Jakub Zbořil – 2 min., držení).
58:24'
Bruins právě vstřelili branku!
Je rozhodnuto, jelikož Boston vede už 4:1! David Pastrňák předvedl svou obrovskou dravost u mantinelu, kde i proti přesile dokázal posunout kotouč BRADU MARCHANDOVI a ten zakončil do prázdné brány. Asistence: David Pastrňák.
57:55'
Domácím se povedlo vyhodit puk do středního pásma, ale tam se k němu dostal jen soupeř.
57:28'
New York Islanders to zkouší bez brankáře!
57:28'
Jean-Gabriel Pageau se nyní velmi těžce zvedá potom co byl dohrán Cliftonem u mantinelu.
57:11'
Charlie Coyle si sjel z druhé vlny, kde dostal puk z hole Ritchieho, ale následně vypálil do připraveného Varlamova.
56:50'
Krejčího přihrávka našla jen soupeře, ale New York Islanders se posléze dopustil zakázaného uvolnění.
56:13'
Travis Zajac se dopustil vysoké hole a následuje tak vhazování před bránou Semjona Varlamova.
55:50'
Jordan Eberle se snažil prodrat po levé straně, ovšem nedostal se přes obránce Bostonu.
55:16'
Nick Ritchie vystřelil v útočném pásmu soupeře, ale jeho pokus zamířil jen vedle brány.
54:40'
David Pastrňák se tentokrát ocitl v obrovské šanci, když už měl před sebou položeného brankáře, ale následně bekhendem zakončil jen do boční sítě!
54:19'
Noah Dobson tentokrát vypálil od modré, ale jeho střela neměla šanci na úspěch a skončila vedle brány.
53:17'
Craig Smith mohl poslat Boston do dvoubrankového vedení střelou z levé strany, ale Semjon Varlamov se stihl přesunout a předvedl skvělý zákrok!
52:50'
Semjon Varlamov se nyní ocitl v menších problémech, když chtěl zastavit puk pro spoluhráče, ale byl rychle dohrán soupeřem.
51:59'
Posléze se Bruins povedlo vyhodit kotouč do středního pásma a vymanit se tak z tlaku soupeře.
51:36'
New York Islanders nyní drží puk v útočné třetině, ale zatím pouze u mantinelu bez nějaké vážnější střely na bránu.
50:56'
Posléze se odehrála šance na druhé straně, ale Semjon Varlamov podržel hostující celek.
50:36'
Mathew Barzal nabral rychlost na levém křídle a následně mířil k pravé tyči, ale přestřelil bránu soupeře.
50:00'
Zbývá posledních deset minut základní hrací doby a Boston vede nad Islanders 3:1.
49:09'
Domácí mužstvo se tentokrát dopustilo jen zakázaného uvolnění a hra se přemístí zpět před svatyni Raska.
48:09'
Noah Dobson zkoušel překvapit brankáře Tuukku Raska, ale ten podržel Boston dobrý zákrokem.
47:57'
Nyní se odehrál velmi tvrdý hit u mantinelu a posléze se do sebe pustili oba týmy, ale rozhodčí nenechali odehrát žádnou bitku.
46:45'
Bruins nahodili kotouč do pásma soupeře a Islanders jsou pod tlakem a nemohou si vypracovat žádnou vážnější akci směrem dopředu.
45:50'
Opět se hraje spíše ve třetině hostujícího celku, kde je Boston velmi dotěrný a třetí branka ho velmi nakopla.
43:52'
Semjon Varlamov tentokrát dokázal vychytat domácího hráče a následuje buly před jeho bránou.
42:59'
New York Islanders se nyní sice snaží něco vymyslet v útočném pásmu, ale k puku se dostal opět Boston.
41:52'
Nedáš, dostaneš a Boston utíká zpět do dvoubrankového vedení! Velké chyby se dopustil hostující hráč ve středu hrací plochy a Pastrňák tak vyslal TAYLORA HALLA do obrovské šance, se kterou si domácí útočník poradil a zakončil mezi betony Varlamova. Asistence: David Pastrňák.
41:39'
Následně už ano a hosté se dostali do přečíslení 2 na 1, ale po přihrávce Eberleho zakončil Barzal vedle odkryté brány!
41:19'
David Pastrňák se snažil něco vymyslet v útočném pásmu a Islanders se nepodařilo vyhodit puk.
40:01'
40:00'
39:26'
Následně přišla střela domácího hráče na druhé straně od modré, ale ta minula svatyni Varlamova.
38:54'
Anthony Beauvillier vypálil po protiútoku Islanders jen vedle pravé tyče Raskovy brány.
38:24'
Domácí tentokrát nahodili puk do útočného pásma, ale tam se k němu dostali Islanders, kteří se ale dopustili zakázaného uvolnění.
37:25'
37:14'
Boston si chtěl vymodlit vyhození puku soupeře do zámezí a tím pádem další přesilovku, ale nakonec z toho nebude nic.
36:39'
Casey Cizikas schytal velmi tvrdou ránu Davida Pastrňáka od modré někde do oblasti kotníku a s pomoci spoluhráčů odjíždí na střídačku.
35:55'
Střela domácího hráče od modré byla pouze zblokována do ochranné sítě.
35:25'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Cal Clutterbuck – 2 min., vysoká hůl).
34:49'
Boston se nyní snaží trochu uvolnit tempo hry a snížit ho, protože se New York Islanders uchyluje k tlaku k závěru druhé periody.
33:16'
Patrice Bergeron se obtočil kolem pravé tyče a následně vypálil, ale Varlamov byl připraven.
32:32'
Connor Clifton pálil z úhlu a následně se snažil zasunout kotouč k tyči, ale tam byl nepropustný beton hostujícího gólmana.
32:04'
A právě David Krejčí se z trestné lavice dostal do obrovské šance v přečíslení, ale jeho tvrdou ránu vychytal Varlamov.
31:54'
31:35'
Islanders už moc času v přesilové hře nezbývá a zatím si nevypracovali nic vážnějšího.
30:51'
Tentokrát kotouč skončil jen mimo hrací plochu a i o něj se svedl boj, ale pouze mezi fanoušky.
30:46'
Charlie Coyle následně nebezpečně pálil z pravé strany, ale Rask si jeho pokus vychutnal.
30:36'
Bruins se i v oslabené vydali do rychlého protiútoku, která ale nebyl moc nebezpečný.
30:00'
Polovina základní hrací doby je minulostí a Boston vede nad Islanders 2:1, ovšem hosté nyní mají možnost ke srovnání v přesilové hře.
29:54'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Krejčí – 2 min., hákování).
29:35'
Tuukka Rask měl nyní hodně práce u své pravé tyče, ale nakonec přes sebe nepustil kotouč, který tlačili hosté.
29:11'
Český útočník David Krejčí tentokrát zkoušel své štěstí, ale jeho zakončení skončilo v moci Varlamova.
28:18'
Tentokrát ale přichází pouze zakázané uvolnění Bostonu Bruins a Tuukka Rask bude muset být ve střehu.
27:34'
Znovu se bojuje o puk ve třetině New Yorku Islanders, ale hostům se nakonec povedlo vyhodit kotouč.
26:40'
Brad Marchand se dostal k odraženému puku a následně ho vyslal z levé strany ke vzdálenější tyči, ale lapačka Varlamova byla na místě.
26:08'
Tuukka Rask tentokrát fantasticky dokázal vychytat štiplavou střelu Mathewa Barzala a následuje komerční přestávka.
25:32'
Craig Smith se tentokrát snažil něco vymyslet, ale nakonec je z toho jen nešťastné zakázané uvolnění Bostonu.
25:06'
Posléze se Boston na druhé straně dostal k několika střelám, ale ani Nick Ritchie neprostřelil Varlamov.
24:22'
Ryan Pulock pálil nebezpečně od modré, neboť měl domácí gólman zakrytý výhled, ale nakonec byl puk zblokován obráncem.
23:06'
Nyní po souboji za bránou Bruins dokonce spadla branka, která se ale jen položila na brankáře Raska a nic nebezpečného se naštěstí nestalo.
22:56'
Islanders právě vstřelili branku!
Hosté snižují stav utkání na 1:2! Mathew Barzal se dostal ke kotouči na levé straně a posléze se vydal za bránu Bostonu, kde ale předvedl skvělou otočku a přihrávkou našel před svatyni TRAVISE ZAJACE, který překonal překvapeného brankáře Raska. Asistence: Mathew Barzal a Jordan Eberle.
22:27'
David Pastrňák tentokrát velice nebezpečně pálil bekhendově z otočky, ale nakonec jen nad svatyni Varlamova.
21:35'
Islanders se po chybě soupeře vydali do přečíslení 2 na 1, ale Brock Nelson po přihrávce vypálil jen vedle brány!
21:20'
Jake DeBrusk se ocitl následně na druhé straně v dobré šanci, ale Semjon Varlamov si připsal úspěšný zákrok.
20:46'
Oliver Wahlstrom se sice dostal k dorážce, ale puk byl příliš vysoko a hostující útočník tak nemohl zakončit do poloprázdné svatyně.
20:01'
20:00'
19:33'
Boston je znovu u puku, ale Pastrňákova střela z pravé strany skončila pouze u zákroku Varlamova.
18:37'
David Krejčí se ocitl v dobré střelecké příležitosti, ale nakonec nevyužil svou šanci a přišel protiútok Islanders, se kterým si Tuukka Rask poradil.
18:06'
Tentokrát skončil kotouč pouze v zámezí a následuje komerční přestávka.
17:55'
Domácí celek využívá přesilovou hru a jde do dvoubrankového vedení! McAvoy posunul kotouč na pravou stranu Krejčímu, který ho následně přihrál do mezikruží CRAIGU SMITHOVI, který sjela rána, ale velmi dobře, neboť puk doklouzal přesně k levé tyči. Asistence: David Krejčí a Charlie McAvoy.
17:44'
Charlie McAvoy vypálil z první od modré po přihrávce Krejčího, ale jeho rána byla zblokována vedle brány.
16:40'
Následně přišla střela Mikea Reillyho, která ale skončila v moci gólmana Varlamova.
16:26'
Bruins nyní mají prodlouženou přesilovku a drží Islanders po velkým tlakem v útočném pásmu.
15:46'
Tentokrát nebezpečně pálil Jake DeBrusk, ale Semjon Varlamov si připsal další úspěšný zákrok.
15:45'
15:14'
David Krejčí se snažil prodrat po levé straně, ale nakonec ho obránce hostujícího celku nepustil ke střele.
14:49'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Brock Nelson – 2+2 min, vysoká hůl).
14:22'
Jordan Eberle mohl srovnat stav utkání v přesilové hře, ale jeho střela z levého kruhu těsně minula odkrytou bránu!
13:45'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Charlie Coyle – 2 min., podrážení).
13:29'
Boston zatím hraje v první třetině velice aktivně a zaslouženě vede 1:0. Málem to bylo už o dvě branky, ale střela Zbořila byla zblokována.
12:24'
Následně se Boston vydal do protiútoku, ale puk nakonec skončil jen pod lapačkou Varlamova a následuje komerční přestávka.
12:09'
Posléze se snažil prodrat dopředu Jordan Eberle, který získal pásmo a přišla střela od modré, která ale minula bránu.
11:32'
Hostující mužstvo se vydalo dopředu, ale Nick Leddy nedokázal v dobré příležitosti zakončit, neboť mu kotouč vypíchnul soupeř.
10:59'
10:20'
Brad Marchand našel u pravé tyče Jakea DeBruska, ale ten z bezprostřední blízkosti nedokázal protlačit kotouč za záda Varlamova.
09:48'
Tentokrát se Boston zatím v přesilové hře nedostal do žádné vážnější šance a New Yorku se podařilo vyhodit puk.
08:59'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Josh Bailey – 2 min., podrážení).
07:56'
Chris Wagner si nahodil puk do útočného pásma, kde o něj následně svedl boj u mantinelu, ale o kotouč přišel.
07:08'
Znovu pálil Taylor Hall, tentokrát z levé strany, ale Semjon Varlamov jeho první pokus zblokoval a ten druhý posléze chytil do lapačky.
07:07'
06:16'
Taylor Hall se nedokázal prodrat do třetiny soupeře a Islanders se podařilo v oslabení vyhodit kotouč už podruhé.
05:35'
David Pastrňák vystřelil z první, ale jeho rána byla zblokována hostujícím obráncem.
05:07'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Scott Mayfield – 2 min., krosček).
04:37'
Semjon Varlamov tentokrát měl problémy s nebezpečným pokusem Wagnera z pravého kruhu, ale dokázal si poradit.
02:56'
Domácí mužstvo ovšem vstoupilo do utkání velice aktivně a Curtis Lazar chtěl rozvlnit síť brány Islanders, ale nepřekonal Varlamova.
02:36'
Nyní se dopředu vydali Islanders, ale střela z pravé strany skončila jen u připraveného Tuukky Raska.
01:49'
Tak nakonec to nebyla horní tyč, ale kamera a Boston tak jde už ve druhé minutě do vedení! BRAD MARCHAND totiž vypálil z levé strany tvrdou ránu, která se nejprve zdála, že skončila na břevně, ale po přezkoumání záběru to byla kamera. Asistence: Patrice Bergeron a Mike Reilly.
01:32'
David Pastrňák se nyní dostal k puku na pravém křídle a vypálil, ovšem Semjon Varlamov si připisuje další úspěšný zákrok.
01:02'
Boston vstoupil do zápasu velmi aktivně, ale Taylor Hall nedokázal zakončit zpoza brány a ani dorážka Smithe nebyla úspěšná.
00:39'
Chris Wagner se hned na začátku utkání dostal ke střele, se kterou si ale Semjon Varlamov poradil.
00:01'

Boston Bruins: T. Rask (Swayman) – McAvoy, Lauzon, Ahcan, Reilly, Clifton, J. Zbořil – Pastrňák, Bergeron (C), Marchand (A) – C. Smith, Krejčí (A), Hall – DeBrusk, Coyle, N. Ritchie – Wagner, Lazar, Kuraly.

New York Islanders: Varlamov (I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, A. Greene, Dobson – Eberle, Barzal, Zajac – Josh Bailey (A), B. Nelson (A), Beauvillier – Wahlstrom, Pageau, Palmieri – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).

Rozhodčí: L’Ecuyer, Hebert – Nagy, MacPherson.
New York Islanders

New York Islanders jsou na tom ve Východní divizi lépe, protože je momentálně najdeme na 2. pozici s 58 body a skóre 125:98. Po prohře 1:4 s městským rivalem Rangers se znovu utkali s Rangers a to po dvou dnech. Tentokrát ale domácí šli do vedení a po první třetině vedli 2:0. Ve druhé dvacetiminutovce ale přišlo srovnání a třetí část utkání gól nenabídla. I tady se tak šlo do prodloužení, kde rozhodl Pulock a Islanders vyhráli 3:2.
Boston Bruins

Boston se momentálně nachází ve Východní divizi na 4. místě s 50 body a skóre 112:106. Bruins po obrovském výprasku 1:8 od Washingtonu Capitals přivítali na svém ledě Buffalo Sabres. A byli to hosté, kteří šli už ve 2. minutě do vedení, ovšem stav po 1. třetině byl smírný 1:1. Ve druhé periodě Bruins obrátili vývoj utkání a vedli 2:1. Nakonec ale soupeř ve třetí dvacetiminutovce srovnal a šlo se do prodloužení, kde branka nepadla a došlo na nájezdy. Tam se Boston dvakrát prosadil a zvítězil 3:2.
V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Boston Bruins a New York Islanders. Naposled se spolu tato mužstva utkala v březnu na půdě Bostonu, který ale prohrál 3:4 po prodloužení a Islanders zvítězili nad svým dnešním soupeřem už pětkrát v řadě. Dnes se bude hrát znovu v TD Garden v Bostonu. Úvodní buly je naplánováno na 01:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.