NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Edmonton - 20. února 2021   03:00

Edmonton
05:41' Puljujärvi  (Barrie, Nurse) • 37:55' Haas  (Neal, Chiasson)

Mike Smith (EDM) – 20 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,2%, odchytal 59:41
Edmonton Oilers si vypracoval dvoubrankové vedení, ve druhé třetině dokázali domácí snížit. Vyrovnat se už Calgary nepodařilo, a tak bere body z tohoto zápasu hostující celek.
59:50'
Už se nic nestane.
59:03'
Oddechový čas pro domácí.
59:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině. Následně kryje Mike Smith kotouč, Matthew Tkachuk se pokoušel tečovat spoluhráčům pokus.
58:38'
Matthew Tkachuk (Calgary) si připravil střeleckou pozici, ale pálil nad.
58:20'
Domácí hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.
58:00'
David Rittich (Calgary) si poradil se střelou soupeře, vhazovat se bude před jeho brankou.
57:51'
Zakázané uvolnění vrací hru před branku Flames.
57:40'
Utkání pokračuje dál, hostující celek vyhodil kotouč až za branku soupeře.
57:32'
Mike Smith (Edmonton) přerušuje hru, buly před jeho brankou. Komerční přestávka.
57:00'
Domácí se usadili v útočném pásmu, probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.
56:12'
Zakázané uvolnění Edmontonu se nepíská, obrana Flames musí rozehrávat.
56:00'
Další zblokovaná rána, a pak brankář vyrazil puk.
55:30'
Jen těžko se Flames dostávají přes obranu Oilers do útočného pásma. Noah Hanifin to zkoušel od modré, ale jeho rána byla zblokovaná.
55:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, domácí potřebují gól k tomu, aby dokázali vyrovnat.
54:30'
Darnell Nurse (Edmonton) má kotouč za svou brankou a čekal na dostřídání spoluhráčů. Oilers špatně rozehráli, píská se icing.
54:01'
Šancí je k vidění velmi málo, zbytečně se nepřerušuje. Ani jeden celek se nemůže dostat do střeleckých pozic.
51:31'
Flames se rychle přes střední pásmo dostali do útoku, ale výrazněji ohrozit branku Smitha nedokázali.
51:03'
Domácí celek nyní rozehrává od své branky, oba kluby střídají. Následně se Dillon Dubé (Calgary) nedokázal dostat do útočného pásma, obrana si poradila.
50:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, hostující celek stále drží těsný náskok.
49:34'
Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se nyní bude ve středním pásmu. Hosté vedou střelecky 23:18.
48:16'
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.
47:12'
Vyloučený hráč se už vrátil do hry, sledujeme tedy hru pět na pět. Přesilovku nedokázali Flames proměnit.
47:01'
Komerční přestávka.
46:40'
Milan Lucic (Calgary) to vzal na sebe, jeho rána byla zblokovaná. Při vlastním oslabení se do šance dostal Josh Archibald, ale brankáře nepřekonal.
45:43'
Mark Giordano (Calgary) rozehrává od své branky a snaží se rychle dostat hru do útočného pásma. Další rána Flames byla zblokovaná, a pak už hosté vyhodili.
45:11'
Elias Lindholm (Calgary) to vzal na sebe, jeho projektil zastavila branková konstrukce. Gólman zasahovat tentokrát nemusel.
44:51'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Alex Chiasson – 2 min., faul loktem).
44:08'
Leon Draisaitl (Edmonton) to zkoušel individuálně, následně se stejný hráč dostal k dorážce, ale David Rittich šikovným zákrokem znemožnil hráči skórovat.
42:50'
Jeden z domácích hráčů nyní vypálil od modré čáry a jeho pokus byl zblokovaný.
42:30'
Noah Hanifin (Calgary) zkoušel dostat kotouč před branku na spoluhráče, ale přihrávka postrádala přesnost.
41:14'
Hostující celek rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí momentálně k vidění není.
40:29'
Matthew Tkachuk (Calgary) se jako první hráč dostal do zakončení, ale jeho pokus kryje brankář. Následně si Mike Smith poradil i se střelou od modré.
40:17'
Utkání pokračuje dál třetí třetinou.
40:01'
Dvě branky jsme viděli ve druhé třetině. Gaëtan Haas (Edmonton) poslal Oilers to dvoubrankového vedení, které bleskově snížil domácí Rasmus Andersson. Třetí třetina bude ještě dramatická.
40:00'
39:30'
Hostující celek se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře. Leon Draisaitl neuspěl, jeho rána byla zblokovaná.
38:40'
Calgary právě vstřelilo branku!
Rázem je sníženo na rozdíl jediné branky. Johnny Gaudreau předvedl parádní akci, kterou korunoval přihrávkou na volného spoluhráče. RASMUS ANDERSSON dostal přihrávku, vylepšil si pozici a rychle vypálil pod horní tyč. Asistence: Johnny Gaudreau.
38:06'
37:55'
Edmonton právě vstřelil branku!
Domácí celek se tentokrát ubránit nedokázal a inkasuje branku. První střelu brankář David Rittich vyrazil, na dorážku už byl krátký. Prosazuje se poměrně snadno GAËTAN HAAS. Asistence: James Neal a Alex Chiasson.
37:33'
Pohledná individuální akce McDavida vedla až ke střele, se kteoru si brankář poradil.
37:10'
15:14, tak vypadá statistika střel na branku.
36:36'
Andrew Mangiapane (Calgary) se po rychlé akci prokličkoval až před branku, ale nedokázal vypálit. Následná dorážka byla zblokovaná.
36:05'
Tyson Barrie (Edmonton) to vzal na sebe, z ostré pozice vypálil a David Rittich vyrazil puk před sebe. Pak už hrála obrana.
35:20'
David Rittich (Calgary) si nyní dokázal poradit s další střelou soupeře. Domácí se na svého maskovaného muže mohou spolehnout.
35:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, stále platí těsné vedení hostů.
33:48'
David Rittich (Calgary) měl nyní štěstí, ale puk udržel před brankovou čárou.
33:26'
Ani tentokrát se Oilers stabilněji neusadili v útočném pásmu, obrana si dokázala poradit.
32:45'
Connor McDavid (Edmonton) se dostal do střelecké pozice, ale trefil jen obránce. Následně domácí vyhazují.
31:50'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matthew Tkachuk – 2 min., držení).
31:34'
Ponechaná výhoda pro Oilers.
31:05'
Oilers rozehrávají od své branky, domácí velmi dobře napadali, a vybojovali puk. Jenže Matthew Tkachuk nic vymyslet nedokázal.
30:30'
Vyloučený hráč se vrací do hry, šest střel vypracovali domácí v přesilvoce, ale nevyrovnali.
30:10'
Tlak domácích pokračuje dál, až následně Oilers vyhodili přes všechny čáry.
Elias Lindholm (Calgary) dostal přihrávku před branku, kotouč mu sjel z hokejky, a tak netrefil přesně.
29:26'
Johnny Gaudreau (Calgary) minul branku z kruhu.
29:01'
Přesilovku hraje nyní domácí celek, který se ale nemůže propracovat stabilněji do útočného pásma.
28:26'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Kailer Yamamoto – 2 min., držení hole).
27:35'
Connor McDavid (Edmonton) se sice propracoval do útočného pásma, ale nedokázal před brankou soupeře nic vymyslet.
27:00'
Utkání po krátké přestávce pokračuje dál, zatím stále vede hostující celek o jednu branku.
25:48'
Sam Bennett (Calgary) se dostal do zakončení, jeho ránu kryje Mike Smith.
25:34'
Dlouhou dobu se hra nepřerušuje, sledujeme plynulou pasáž hry, aktivněji hrají domácí celek.
24:22'
Mikael Backlund (Calgary) dostal výbornou přihrávku, jeho rána z první mířila na vzdálenější tyč, ale kotouč končí vedle branky.
Rasmus Andersson (Calgary) kombinoval se svými spoluhráči v útočném pásmu, následná rána od modré čáry končí vedle branky.
23:25'
Noah Hanifin (Calgary) má za sebou dobré střídání, propracoval se do zajímavé střelecké pozice, ale minul branku.
22:15'
Slater Koekkoek (Edmonton) se jako obránce dostal k zakončení, ale jeho pokus dokázal betonem vyrazil český brankář David Rittich.
21:52'
Hostující celek se pokouší hrát aktivně, snaží si vypracovat dobré střelecké pozice, ale obrana Calgary je zatím pozorná.
20:42'
McDavid to vzal na sebe, dostal se do střelecké pozice, ale jeho rána končí vedle branky. Zkoušel trefit horní roh, ale minul.
20:10'
Vyloučený hráč se vrátil do hry, sledujeme tedy nyní už hru pět na pět.
20:01'
Jesse Puljujärvi (Edmonton) je jediným střelcem tohoto zápasu. Po první třetině tak vede Edmonton na půdě soupeře těsně 1:0.
20:00'
19:20'
Edmonton se pokoušel stabilněji usadit v útočném pásmu, ale domácí rychle vyhodili přes všechny čáry.
19:00'
Začíná zkrácená přesilovka Oilers.
18:54'
18:16'
Kailer Yamamoto (Edmonton) to zkoušel individuálně, obtočil se k zakončení, ale rychlou střelou minul branku.
18:04'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Milan Lucic – 2 min., podrážení).
17:40'
Po nepřehledné situaci dokázal kotouč ukrýt hostující brankář pod rukavici. Hra je tak přerušená. Domácí aktivní hrou vybojovali přesilovku a nyní buly v útočném pásmu.
17:05'
James Neal (Edmonton) se při vlastním oslabení dostal do zakončení, s jeho pokusem z bezprostřední blízkosti si poradil brankář.
16:54'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Connor McDavid – 2 min., držení).
16:24'
Andrew Mangiapane (Calgary) se z ničeho nic propracoval do střelecké pozice a s jeho pokusem si dokázal poradit brankáře Oilers.
16:00'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině. Kotouč vypadl v útočném pásmu Oilers z hrací plochy. Komerční přestávka.
14:42'
Střelecky se tento zápas začíná pomalu vyrovnávat, 6:7, tak vypadá statistika střel na branku.
13:41'
Juuso Välimäki (Calgary) čekal na modré čáře na přihrávku, ale přihrávka na něj postrádala přesnost, a proto přišli hráči Flames o pásmo.
13:00'
Sledujeme rychlou pasáž hry, nyní se hosté pokouší co nejrychleji vrátit k aktivní hře a kombinují před brankou soupeře.
12:18'
Domácí celek se nyní dostal stabilněji do útočného pásma, ale obrana Oilers byla pozorná.
11:47'
Tyson Barrie (Edmonton) se pokoušel vybojovat útočné pásmo, ale neuspěl. Následně Matthew Tkachuk pálil z bezprostřední blízkosti, ale neuspěl.
11:03'
Po komerční přestávce pokračuje hostující celek v aktivní hře, na střely nyní vede 7:4. Následně se Flames dopustili zakázaného uvolnění.
10:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, hraje se ve spíše ve středním pásmu. Hosté se pokouší kontrolovat hru.
09:25'
Mike Smith (Edmonton) byl nyní pozorný a dokázal si poradit se střelou soupeře. Dobré čtení hry od hostujícího brankáře.
08:45'
Flames rozehrávají od své branky, následně je hra přerušená.
08:27'
Adam Larsson (Edmonton) pálil od modré čáry, jeho střelu před brankou nedokázal nikdo ze spoluhráčů tečovat.
07:55'
Po krátké přestávce pokračuje utkání dál. Střelecky jsou aktivnější hosté, v tomto ohledu vedou 6:1.
07:52'
07:30'
Flames mohli vyrovnat, ale domácí hráči nedokázali překonat z hranice brankoviště Mike Smitha.
05:41'
Aktivně hrající celek se dostává do vedení. Díky důrazu před brankou se prosazuje JESSE PULJUJÄRVI. Asistence: Tyson Barrie a Darnell Nurse.
05:34'
Hosté se usadili v útočném pásmu.
04:26'
James Neal (Edmonton) se pokoušel získat puk v útočném pásmu, následně je hra přerušená. Buly v útočném pásmu Oilers.
03:45'
Domácí se nyní sice dostali do útočného pásma, ale u modré čáry vypálit nedokázali, a pak se směr hry rychle otočil.
03:24'
Connor McDavid (Edmonton) to zkoušel individuálně, dostal se do střelecké pozice, ale brankáře prostřelit nedokázal. Hosté vedou na střely na branku už 4:0.
02:12'
Evan Bouchard (Edmonton) se propracoval do střelecké pozice, s jeho zakončením si dokázal poradit domácí brankář. David Rittich (Calgary) situaci zvládl.
01:25'
Oba týmy střídají, sledujeme rychlou výměnu hráčů, a pak se do pásma dostali hráči Flames.
00:59'
Domácí celek rozehrává od své branky, následně se Leon Draisaitl dostal do střelecké pozice, ale vypálit nedokázal.
00:30'
Utkání začalo, sledujeme klidnější úvod první třetiny.
00:01'

Calgary Flames: Rittich (Markström) – Hanifin, Ch. Tanev, Giordano, Välimäki, Mackey, R. Andersson – J. Gaudreau, Monahan, M. Tkachuk – E. Lindholm, Mangiapane, Lucic – Backlund, Dubé, Nordström – Froese, S. Bennett.

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse, Barrie, K. Russell, A. Larsson, Koekkoek, Bouchard – Nugent-Hopkins, McDavid, Puljujärvi – Ennis, Draisaitl, Yamamoto – Kahun, Khaira, J. Archibald – Neal, Haas, Chiasson..
Zápas brzy začne.
Češi a Slováci

Dominik Simon (CGY) – 8 zápasů, 0 gólů, 0 asistencí
David Rittich (CGY) – 3 zápasy, 86,79%
Vzájemný zápas

Dnešní soupeři se spolu v této sezóně utkali jen jednou. Calgary doma zvítězilo 6:4.
Calgary Flames

Domácí Calgary je na tom o něco hůře. Flames odehráli v letošním ročníku šestnáct zápasů a získali v nich sedmnáct bodů. S tímto ziskem patří Calgary pátá pozice Severní divize. Na čtvrtý Winnipeg však ztrácí jen dva body. Na domácím ledě však Calgary pravidelně rozdává body soupeřům. V posledním kole doma prohrálo 1:5 s Vancouverem. Nejproduktivnějším hráčem Flames je Gaudreau s šestnácti kanadskými body.
Edmonton Oilers

Hostující Edmonton letos prožívá solidní sezónu. Celek kolem dvojice McDavid, Draisaitl odehrál osmnáct zápasů, ve kterých vybojoval dvacet bodů a zatím mu patří třetí pozice Severní divize. Edmonton se pyšní skvělou ofenzivou. Svým soupeřům nasázel šedesát tři branek. Z posledních pěti zápasů navíc Edmonton dokázal čtyřikrát zvítězit. V posledním utkání zvítězil Edmonton 3:2 nad Winnipegem. Dvojice McDavid, Draisaitl navíc kraluje kanadskému bodování NHL.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání NHL mezi Calgary Flames a Edmontonem Oilers. Duel začíná ve 3 hodiny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.