NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Devils : Colorado - 29. října 2022   01:00

Ukončeno
Devils
Devils
42:59' J. Hughes (Bratt, Hamilton)
1:0
(0:0, 0:0, 1:0)
Colorado
Colorado
Devils
Sestavy:
Vaněček (Blackwood) – Siegenthaler, Hamilton, Graves, Marino, Br. Smith, Severson – Tatar, Hischier, Zetterlund – Haula, J. Hughes, Bratt – Šarangovič, Mercer, J. Boqvist – Wood, M. McLeod, Bastian.
Colorado
Sestavy:
Francouz (Georgijev) – D. Toews, Makar, Byram, Manson, Girard, E. Johnson, MacDonald – Lehkonen, MacKinnon, Rantanen – Rodrigues, Newhook, Kaut – Cogliano, Compher, O'Connor – Malcev, Hunt.
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mne pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a zase se budu brzy těšit u dalších zápasů kanadskoamerické NHL.

Na shledanou.
Československá stopa v utkání:

Martin Kaut (COL): 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě: 7:17
Pavel Francouz (COL): 22 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95.7%, odchytal 58:27

Vítek Vaněček (NJD): 24 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 60:00
Tomáš Tatar (NJD): 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 4, čas na ledě 14:38
Kdo se postavil do brankoviště?

Vítek Vaněček (NJD): 24 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 60:00

Pavel Francouz (COL): 22 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95.7%, odchytal 58:27
Tři hvězdy utkání:

Vítek Vaněček (NJD): čisté konto

Jack Hughes (NJD) 1+0

John Marino (NJD) 0+0
Statistiky zápasu:

Střely na bránu: 23 – 24 | Přesilové hry: 1/3 – 0/6 |Trestné minuty: 12 – 6
Je konec!

Dnes to byla řádná defenzivní bitva, mne osobně zápas každopádně bavil. Hrálo se poměrně v tempu, naplno. Navíc oba čeští gólmani se předvedli v tom nejlepším světle. Pořádná jízda nicméně byla až závěrečná desetiminutovka, tam jsme viděli možná tolik šancí jako za celých 50 minut dohromady.

Zaslouženého uznání se dočkal Vítek Vaněček, jenž vyčapal první čisté konto jako Ďábel z New Jersey, celkem pak v kariéře sedmé. Výborně se prezentoval i Pavel Francouz. Oba si nutně potřebují zlepšit čísla a to se dnes podaří.

Dalším styčným bodem zápasu byly ubráněné přesilovky, především Devils předvedli skvělý výkon, kór když víme, že početní výhody Avs jsou vyhlášené. O to více musí Colorado mrzet, že žádnou z takových příležitostí včetně závěrečného powerplay nevyužilo... Vypíchnout nějakého borce na oslabení je po dnešku těžké, zmínil bych ale Nica Hischiera, jenž chodíval na ta důležitá buly v obranném pásmu a ve velikém množství případů uspěl. Domácí pak ihned vyhodili. Úspěšnost na vhazování byla obecně výrazně lepší na straně Devils, byl to ten pověstný dílek do skládačky.

Martin Kaut si nakonec moc nezahrál (7 minut), v té druhé lajně vedle Newhooka jsem ho však jednou, dvakrát zahlédl...

Tomáš Tatar na druhé straně podal dobrý výkon, nicméně ten faul v závěru ten dojem mírně pokazil. Zkušený Slovák se svému týmu ještě postaral o řádné drama!

Suma sumárum: New Jersey vs Colorado 1:0.
Konec zápasu.
59:59'
V závěrečných vteřinách to bylo ještě o nervy, nicméně Vítek Vaněček drží seč to jde! Devils berou proti úřadujícímu mistrovi skvělou výhru!
59:32'
Nico Hischier o pár centimetrů míjí odkrytou klec!
59:14'
Erik Haula nabral puk na vidle a vyhazuje přes všechny čáry, icing se samozřejmě nepíská.
Timeout pro Avs!
59:01'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils:
Tomáš Tatar – 2 min., krosček.

Tohle bylo u mantinelu od Tomáše Tatara až příliš důrazné a z mého pohledu prostě zbytečné, kapitán slovenské repre se do toho prostě moc položil a je z toho "dvojka"
58:41'
Brána Avs je prázdná, hrajeme 6 na 5!
58:22'
Pavel Francouz už chtěl vystartovat z brány, Devils však vyvezli z pásma a Francouz tak couvá zpět.
57:14'
Jesper Bratt nahazuje po mantinelu až na druhou stanu. Tam rovněž vartuje jeden z domácích, nicméně Devils zatím honí puk po rozích. To, každopádně v této fázi zápasu bohatě stačí.
Střely ve 3. třetině: 6 – 8
55:23'
Dnes je to festival českých brankářů! Dawson Mercer prokázal mimořádnou šikovnost, když si skrz Bowena Byrama prohodil jednou rukou zpoza branky a z ničeho nic byl nehlídán v mezikruží, výtečně se však přesunul Pavel Francouz, jenž se co se výtečných zákroků týče opět dotahuje na svého krajana stojícího na druhé straně ledové plochy.
54:05'
2 na 1, Erik Haula to z levého křídla vzal na sebe, nicméně puk letí těsně nad bránu. Možná si Pavel Francouz sáhl, těžko říci...
53:19'
Samuel Girard musel hodně přidat, pořádně totiž našlápl Miles Wood a málem z toho byl samostatný únik. Hostující obrana nakonec situaci ustojí.
Průběžný počet střel na bránu: 20 – 22
51:54'
Artturi Lehkonen a jeho bomba ze střední vzdálenosti, Vítek Vaněček jakoby nic udržel puk ve výstroji a v posledních minutách vytahuje jeden výtečný zákrok za druhým!
49:57'
I Vítek Vaněček je mužem okamžiku! Evan Rodrigues to zkoušel bekhendem, přičemž tady už na hostujícího forvarda zívala odkrytá brány, český gólman se však přesunul a zasáhl. Po chvíli Vaněček navíc vyčapal i důrazného Nathana MacKinnona, Devils teď čáry a kouzla svého maskovaného muže potřebovali!
49:18'
Damon Severson okamžitě vypálil od modré, na dorážku si ještě z mezikruží sjížděl Jegor Šarangovič! Výtečně zakročil Pavel Francouz!
48:12'
Jesper Bratt kopl do vrtule, prosvištěl pásmem, obtočil se kolem brány a na druhé tyči se pokusil zasunout za Francouze, kotouč však nedokázal tolik vytočit a kus černé gumy se tak místo do sítě stěhuje na levý kruh, kde ale není nikdo.
47:19'
Nathan MacKinnon se vytočil od mantinelu a okamžitě vypálil, byly tam ještě dorážky! Vítek Vaněček se zaskvěl a vyráží puk do rohu.
47:05'
Kotouč se rozhodl vyrazit na výlet do ochranné sítě a hra je tak přerušena. Pokračujeme po komerční přestávce.
46:31'
Michael McLeod zavřel modrou čáru, vypíchl puk a znovu vyhazuje. To je opět výtečné oslabení!
45:57'
Devils hned dvakrát vyhodili a mohou vystřídat!
45:27'
Cale Makar si to rovnal, rovnal a nakonec od modré ostře vypálil! Vítek Vaněček nic moc neviděl, nicméně puk jej trefil a vyráží.
44:55'
Nico Hischier dnes odvádí v obranném pásmu výtečnou práci na buly. Domácí mohou vyhodit.
44:38'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils:
Damon Severson – 2 min., sekání.
42:59'
Devils právě vstřelili branku!
Konečně gól! Jesper Bratt si troufl na křižný pas skrz pásmo, JACK HUGHES dostal na levém kruhu spoustu prostoru, srovnal si puk na holi a naprosto neomylně vypálil zápěstím. Na bráně navíc pracoval Nathan Bastian, Pavel Francouz byl bez šance. Počítá se i (konečně) využitá přesilovka – 1:0! Asistence: Jesper Bratt a Dougie Hamilton.
41:50'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche:
Bowen Byram – 2 min., krosček.
41:46'
Netuším co si teď Samuel Girard myslel... Vlevo hafo prostoru, vpravo hafo prostoru a hostující bek se napřáhne a ranou posílá puk po mantinelu.
41:33'
Coloradu uklidňuje hru za vlastní bránou a Samuel Girard počká na dostřídání.
40:49'
Pas na modrou pro J. T. Comphera nevyšel, Jersey obrací hru, nicméně domácí spíše honí puk po mantinelech než že by útočili.
40:01'
Začala třetí třetina.
Kdo má po čtyřiceti minutách nejvyšší icetime?

Ryan Graves (NJD): 14 minut 29 vteřin

Artturi Lehkonen (COL): 17 minut 08 vteřin
Trocha statistiky:

Střely na branku. 15 – 14
Střely ve 2. třetině. 7 – 10
Vyloučení: 4 – 2
Využití přesilovek: 0/2 – 0/4
Vhazování: 67% – 33% (22 – 11)
Hity: 8 – 8
Bloky: 13 – 11
Zápas zatím poměrně baví a to i přes to, že jsme zatím neviděli jedinou branku!

O to lépe se českému fanouškovi na duel dívá, když ví, že obě branky střeží "naši" brankáři a oba průběžně drží čisté konto!

Zajímavostí je, že stále ne a ne udeřit přesilovka, kór ta v podání Avs. O té se totiž ví jak nebezpečná je. Devils, ale koneckonců i Colorado zatím brání výtečně!
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:11'
Logan O'Connor ukořistil puk na vrcholku kruhu, byl však obstoupen soupeři a nic tak nedokázal vytvořit. Hra se opět obrací.
37:07'
Ryan Graves si sjel hlouběji do pásma, mezi kruhy dostal puk a nebezpečně pálí! Pavel Francouz si povyjel a výtečně zasáhl!
37:03'
Michael McLeod se elegantně projel pásmem a užuž to vypadalo, že proskočí do té finální fáze, do souboje jeden na jednoho proti Pavlu Francouzovi. Hostující obrana každopádně ve správný moment trošku přitvrdila a soupeře nikam nepustila.
36:27'
Dougie Hamilton se opřel do puku od mantinelu, mírně zaskočený Francouz vyrazil kotouč ze stoje. V brankovišti ještě "otravoval" Tomáš Tatar, nicméně brankář Avs s pomocí své obrany situaci ustál.
34:39'
Opět je to Andrew Cogliano kdo prověří českého brankáře, Vítek Vaněček i tentokrát zasáhne, udrží puk ve výstroji a přeruší hru.
34:28'
Andrew Cogliano dostal trošku prostoru a vypálil, Vítek Vaněček výborně zasáhl lapačkou a přerušuje hru.
34:28'
Ta přesilovka nebyla vyloženě špatná, pořád to ale není úplně ono.

Avs vyslali dvě střely, o obě se postaral Nathan MacKinnon, zbytek už Ďáblové ubránili.
32:03'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils:
Jegor Šarangovič – 2 min., hákování.

Jegor Šarangovič výborně napadal za brankou, možná to však trošku přehnal a toho si rozhodčí všimli. Tohle je vyloučení na hraně, nicméně jedno je jasné – Devils se musejí bránit!
31:42'
Jeden z hostí se snažil centrovat do mezikruží, puk byl ale kvalitně zablokován. Hra se obrací.
30:27'
Z ničeho nic vypálil Nico Hischier a zdálo se, že za Pavlem Francouzem zvoní tyč!
29:49'
Jonas Siegenthaler se špatně podíval a přihrávku vyslal do území nikoho. Hra se musí z útočného pásma vystěhovat.
28:59'
To byla pasáž! Po šťastných odrazech se puk odrazil před poloprázdnou klec k Evanu Rodriguesovi, jenž užuž zakončoval, Vaněček tam ještě skočil, neměl by ale šanci! Výtečně, ač trošku se štěstím však zakročil blokující John Marino. Ještě tam byly pořádné zmatky, Devils ale situaci už ustáli.

Hra se po pár vteřinách obrátila a v samostatném úniku se zjevil Miles Wood, zaskvěl se Pavel Francouz!
27:47'
Nathan MacKinnon zavezl do pásma, za modrou zasekl, otočil se do hry a zahájil kombinaci. Hosté nyní drží pásma a tlačí, zatím je to však beze střely.
27:41'
Postavení mimo hru v podání Avs, hra je přerušena.
27:05'
Nico Hischier vyhrál důležité buly a Jegor Šarangovič nadvakrát vyhazuje, zpět musí pro puk až k Francouzovi Cale Makar.
26:51'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils:
Miles Wood – 2 min., vysoká hůl.
26:51'
Nyní nás čeká komerční přestávka a po ní se vrátíme do poměru ř na 4. Tentokrát si početní převahu zkusí Colorado.
26:38'
Až v závěru se domácí usadili v pásmu a nakonec přišla i jedovka zápěstím z pravého kruhu, kterou vyslal Erik Haula! Kotouč byl před Francouzem ještě sražen Coglianem, i tak se mi ale zdálo, že si český gólman na puk sáhl.
26:08'
Devils v ofsajdu, rozhodčí přerušují hru a stěhují oba týmy za modrou kde se také bude vhazovat.
25:20'
Ani tahle přesilovka zatím k ničemu nevede. Avs na svého soupeře co se bránění týče plynule navazují a v klidu si dvakrát, třikrát vyhodili.
24:37'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche:
Logan O'Connor – 2 min., podrážení.
22:57'
Nico Hischier se rval mezi kruhy jako lev, nicméně ani natřikrát nevypálil, skvěle a hlavně čistě jej zablokoval Devon Toews!
22:37'
Alex Newhook ještě možná hledal Martina Kauta, jenž se ale k puku nakonec nedostane, jelikož Vítek Vaněček zmerčí puk na pravé tyči a pohotově jej přikryje.
21:21'
Nepříjemná střela směr Pavel Francouz, který ani nestihl jít do rozkleku, nicméně ta rána byla překvapivá, ale chyběla jí razance a český gólman tak i v neobvyklém postoji zvládl zasáhnout.
20:46'
Výborná práce od Erika Hauly, jenž vyvezl kotouč a navíc se pokusil zaútočit. Bylo z toho akespoň hafo ušetřených vteřin.
20:22'
Cale Makar nabral puk po buly, energicky si sjel blíže k bráně, trhl rameny a ostře vypálil, nicméně trefil jednoho z té bránící čtyřky a puk letí do ochranné sítě.
20:11'
Avs ještě dohrávají nějakých 40 vteřin přesilovku 5 na 4.
20:01'
Začala druhá třetina.
Kdo dostal v 1. třetině na ledě nejvíce prostoru?

John Marino (NJD): 8 minut 03 vteřin

Nathan MacKinnon (COL): 8 minut 53 vteřin
Pár statistik:

Střely na branku: 8 – 4
Vyloučení: 2 – 1
Využití přesilovek: 0/1 – 0/2 *
Vhazování: 71% – 29%
Hity: 3 – 4
Bloky: 7 – 5

* druhá přesilovka ještě nebyla dohrána
Další třetina začne přibližně v 2:02.
První třetina nám poměrně svižně uběhla, hrálo se v tempu, neviděli jsme příliš zbytečných přerušení. Aktivnější byli určitě domácí hráči, ačkoli samotný úvod asi patřil soupeři. Pavel Francouz musel vytasit okolo deseti důležitých zákroků.

Vítek Vaněček měl o řád méně práce, nicméně jeden, dva zákroky, které musel vytasit byly výtečné, takže ani druhý z českých gólmanů není bez práce.

Dobrou práci odvádějí oba celky při oslabení, naopak přesilovka je (logicky) pro oba týmy trápení. Hra ve čtyřech, ale i tak stojí z obou stran za zmínku.

Nechybělo mnoho a Devils se mohli chopit vedení, puk byl po moc pěkné kombinaci a aktivní práci Milese Wooda v síti a na první pohled nic nenaznačovalo, že by branka neměla platit. Trenérský tým Avs v čele s Jaredem Bednarem se zachoval duchapřítomně a postěžoval si na ofsajd. Těsné postavení mimo hru tam opravdu bylo a abrakadabra – gól neplatí!

Zatím tedy, Devils vs Avs 0:0.
20:00'
První třetina skončila.
19:55'
Nathan Bastian ještě hledal vepředu Ryana Gravese, jenž sice už nezaútočí, nicméně ukončí třetinu v bezpečí soupeřovy třetiny. Domácí se opět brání ukázkově.
19:46'
Vhazuje se ve středním pásmu, to Ďáblům dokonale vyhovuje.
19:09'
Nathan MacKinnon to elegantně zkusil levou stranou a po rychlé kličce už to skoro bylo na střelu, hostující hvězda ovšem nakonec zakončit nedokázala...
18:48'
Devils v podstatě z buly vyvážejí z pásma a následně vyhazují, pro puk musí Makar.
18:45'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils:
Fabian Zetterlund – 2 min., podrážení.
18:45'
Nathan MacKinnon silou vůle udržel pásmo a navíc si aktivním přístupen vykoledoval faul. Hosty čeká druhá přesilová hra!
17:38'
Andrew Cogliano přelévá hru na modrou, Josh Manson však vrací puk po mantinelu zpět do rohu a to bude z útočného snažení Avalanche vše. Puk má soupeř.
17:14'
Po buly ve středním pásmu se puk klouzal směr Vítek Vaněček a český gólman si nebude komplikovat situaci, přikryje puk a zajistí další přerušení.
Průběžný počet střel na branku: 8 – 3
14:43'
Hostující lodivod Jared Bednar si bere "Coach Challenge" a uspěje, při přechodu modré čáry tam byl těsný ofsajd!
14:43'
New Jersey dosáhlo branky, ta ale neplatí! Miles Wood přiťukl na McLeoda a ihned kopl do vrtule, pokračoval k bráně středem, dostal krásný puk zpět a tečí překonává Francouze!
14:36'
Vítek Vaněček teď zajistil půlce své střídačky srdeční příhodu, když si vyjel daleko z brány a pasem skrz pásmo málem namazal Evanu Rodriguesovi, jenž puk jen těsně minul!
13:48'
Jesper Bratt a jeho střela, Francouz zasahuje.
13:21'
Jersey se v pásmu zatím udrželo jen za cenu pobytu výhradně v rohu, následně Avalanche vyvezli. Mohlo z toho být 2 na 1, nicméně Artturi Lehkonen už toho má dost a peláší na střídačku.
12:34'
Artturi Lehkonen odvádí v oslabení výbornou práci, když sám zařídil dvoje vyhození. Finský útočník při druhém výhozu navíc ohrozil Vaněčka, jenž tedy také musí dávat pozor!
12:10'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche:
Josh Manson – 2 min., nedovolené bránění.
11:44'
Logan O'Connor se pokusil nahodit do hloubi pásma od modré, neprostřelil však před sebou stojící hradbu těl. I tak si, ale hosté po delší době zaútočí, na puku se snaží v rohu udržet J. T. Compher.
Střely na branku: 7 – 2
Na řadě je další reklamní pauza.
11:13'
Pavel Francouz musí být i nadále v permanenci, tentokrát si vychutnal střelu Erika Hauly, proti kterému vytasil zákrok lapačkou. Je přerušeno.
10:42'
Mikko Rantanen už toho měl za celé střídání ažaž, vyvezl do středního pásma a odtud o mantinel jen vyhodí. Situace ale ještě využije jeden z důrazných útočníků Jersey, který do hvězdy hostů naboural a v podstatě jej hodil na střídačku. Tohle byl ostrý, ale čistý hit.
09:28'
Tomáš Tatar zaváhal za vlastní brankou a odevzdal puk soupeři,. přišel okamžitý pas mezi kruhy a odtud ostře pálí J. T. Compher! Vítek Vaněček si mírně povyjel, nechal se trefit a výtečně zasáhl!
09:12'
Pokračujeme po první komerční přestávce.
08:59'
Nico Hischier ve výborné šanci ze střední vzdálenosti, Pavel Francouz se výtečně roztáhl na čáře a zakročil betonem! Český brankář je zatím neomylný!
08:42'
Fabian Zetterlund je ve startu zápasu při chuti, nyní se do puku opřel okamžitě poté co Nico Hischier vyhrál buly! Pavel Francouz nechal vyniknout svou vyrážečku a a odpraví kotouč do rohu.
08:41'
Coloradu se píská další zakázané uvolnění.
08:26'
Tomáš Tatar jen protečoval do pásma, tady ale byla obrana soupeře dobře srovnaná. Kotouč sbírá Devon Toews.
06:46'
Rozhodčí nyní přehodnotili svůj postoj, ruší icing Devils a vhazuje se na středovém kruhu.
05:54'
Fabian Zetterlund se z mezikruží dostal do nebezpečné pozice a střílel, Pavel Francouz vytěsnil puk nad bránu.
05:44'
Jack Hughes našlápl levým křídlem a snažil se prodrat do zakončení, dobře se o něj ale postaral Josh Manson.
05:29'
Brendan Smith měl ve středním pásmu trošku problémy, nakonec ale zvládne přiťuknout za sebe a tam jej zastoupí kolega v obraně.
04:52'
Icing Colorada, New Jersey se stěhuje do pásma.
04:38'
Domácí v plném počtu.
03:59'
Hosté se na chvíli usadili v pásmu, soupeř je ale výborně vytlačuje do rohů a k mantinelu. Po chvíli přichází další vyhození.
03:20'
Devils dvakrát vyhodili až k Pavlu Francouzovi, tohle je zatím výborné oslabení.
02:38'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils:
Tomáš Tatar – 2 min., hákování.
02:11'
Cale Makar si vybruslil na osu, od modré vypálil a za Vítkem Vaněčkem zvoní tyčka!
01:34'
Zaútočilo si i Jersey, kotouč je sražen do ochranné sítě a sudí tak přerušují hru. Vhazuje se před Francouzem.
01:00'
Logan O'Connor se snažil zavést do pásma, nicméně domácí obrana se semknula na modré čáře a hostujícího útočníka odzbrojila.
Máme tu ještě dvě změny! Za Colorado nakonec naskočí Pavel Francouz a za domácí Vítek Vaněček! Čeká nás tak prestižní český souboj!
00:01'
Utkání právě začalo.
Start zápasu se nám tradičně o pár minutek protáhne, od úvodního buly nás dělí ještě jedna reklamní pauza.
Úvodní sestavy:

New Jersey Devils: Blackwood (Vaněček) – Siegenthaler, Hamilton, Graves, Marino, Br. Smith, Severson – Tatar, Hischier, Zetterlund – Haula, J. Hughes, Bratt – Šarangovič, Mercer, J. Boqvist – Wood, M. McLeod, Bastian.

Colorado Avalanche: Georgijev (Francouz) – D. Toews, Makar, Byram, Manson, Girard, E. Johnson, MacDonald – Lehkonen, MacKinnon, Rantanen – Rodrigues, Newhook, Kaut – Cogliano, Compher, O'Connor – Malcev, Hunt.
Z československého pohledu by nás nakonec mohl čekat zajímavý zápas!

Tomáš Tatar naskočí v Jersey na křídle 1. útoku, v Coloradu zase vystřelil do druhé formace k Newhookovi a Rodriguesovi Martin Kaut!

Naopak zranění do zápasu nepustí Ondřeje Paláta, na střídačce asi zůstane Pavel Francouz.
Colorado je úřadujícím mistrem NHL, když na jaře utnulo nadvládu Tampy. Avalanche už jsou nějaký ten rok považováni za nadstandartní tým, jejich vítězství tak nebylo nikterak šokující. Dobře organizovaný tým pokračuje v dobré práci i v novém ročníku, zatím je z toho páté místo, ale stejně jako v případě New Jersey – ztráta na první Vegas činí dva body, Laviny navíc mají zápas k dobru. Dnes se tak mohou vyšvihnout do čela průběžného pořadí!

Co se českých nebo slovenských hráčů týče: Těžko říci zda v zápase uvidíme nějakého našeho hráče... Martin Kaut paběrkuje mezi prvním týmem a farmou, výše než do 4. lajny cesta zatím nevede, nicméně pardubický rodák se nevzdává a bojuje. Role dělníka z tzn. "checking line" výborně seděla i Lukáši Sedlákovi, nicméně ten byl umístěn na waiver list a ukázal na něj přísný trenér John Tortorella, jenž jej dobře zná a stáhl si českého centra do Philadelphie. Třetím do party je Pavel Francouz, ani jeho čísla nejsou v novém ročníku nejlepší a Francouz vysedává na střídačce. Je nicméně jasné, že jakmile dostane český gólman trošku více prostoru, čísla poletí nahoru a jeho tým se o něj může opřít. Jako v loňském play off, kdy byl Francouz z ničeho nic na chvíli jedničkou a chytal famózně.
Devils se zatím drží zhruba v polovině tabulky Východní konference. Situace je však značně nepřehledná, shodný počet osmi bodů má hned osm celků, na druhé Flyers je ztráta pouhopouhé dva bodíky a stejný počet dělí New Jersey od posledního místa, které zatím okupuje Voráčkův Columbus. Ďáblové navíc mají oproti některým týmům zápas k dobru, dnes v noci se tak naprosto v klidu mohou vyšvihnout mezi špičku. Efekt však může teoreticky být i opačný. Na domácím ledě má New Jersey bilanci 50 na 50, ze čtyř zápasů z toho byly dvě výhry.

V kádru Ďáblů nalezneme dva české borce. Velikou posilou byl pro celek z New Jersey bojovník a dvojnásobný ligový šampion Ondřej Palát, jenž už za nový celek v šesti zápasech nasypal tři góly, přičemž platí, že když se Palát trefí, tak Devils vyhrají. Důležitým mužem je, nebo by alespoň měl být i brankář Vítek Vaněček. Jeho čísla však zatím nejsou ale vůbec dobrá (83.33%) a mladý český gólman se zatím vyloženě hledá. Současný stav jej však pomalu odsouvá do pozice jasné dvojky...

Zapomenout nesmíme ani na kapitána slovenské reprezentace Tomáše Tatara! Bodově už to není co bývalo, zatím tedy vidíme u jeho jména bilanci 1+1. I to však výhledově může stačit na post nejproduktivnějšího Slováka v NHL.
Zdravím všechny fanoušky a příznivce toho nejlepšího světového hokeje!

NHL pokračuje dalším herním kolem, my se těsně po půlnoci zaměříme na duel úřadujících šampionů z Colorada, ti zajíždějí do Prudential Center, kde vyzvou Ďábly z New Jersey!

Přeji Vám příjemnou zábavu, začínáme v 1:00 ráno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
Aktuální zápasy
Články odjinud