Halou zní oblíbený Obrův pokřik a všichni přítomní slaví první krůček v dlouhé cestě za cílem, Za extraligou. Já se s vámi loučím a přeji hezký zbytek večera.
Piráti zaslouženě vítězí poté, co famózně ovládli třetí třetinu a nasázeli Ústí tři branky. Po napínavém utkání patří tedy první výhra čtvrtfinále Pirátům.
60:00
59:32
Kloz ještě zkusil střelu, ale obránce mu ji zblokoval.
59:03
Sinisalo s Ondřejem Kašem motají hlavu hostům, aréna si užívá poslední minutu zápasu.
58:34
58:21
Další vyhození Pirátů.
58:09
Hovorkova střela mířila vedle.
57:33
Pohledná akce Kämpfa s Duškem! Střelu druhého jmenovaného chtěl usměrnit Kämpf, ale poslal puk vedle tyče.
57:07
Chomutov je již ve čtyřech.
56:52
Piráti poslali hned dvakrát kotouč mimo pásmo.
56:34
S vyloučeními se roztrhl pytel. Bartejs (CHM) dostane trest za faul na Poulíčka, kterého atakoval u mantinelu.
56:23
Zblokovaná střela ústeckého obránce končí v ochranné síti.
56:17
Chomutovu je odpískán ofsajd, dokonce ofsajd úmyslný.
55:35
Vyloučení na obou stranách. Gingel (UNL) faul loktem, Toman (CHM) za sekání, oba po dvou minutách.
55:20
Vladimír Růžička dostal osobní trest deseti minut za nesportovní chování.
55:17
Gengelova střela byla lahůdkou pro brankáře, hra se přerušuje.
55:07
Po rozehrání buly skončil puk pod Kopřivou, jenž si připisuje zákrok.
55:02
Nyní vyloučení na straně Chomutova. David Kämpf si posedí dvě minuty za držení.
54:52
Ústí se nyní zlobí na rozhodčí, kteří odpískali zakázané uvolnění a posílají je zpět před Petráska.
54:25
Kopřiva se nyní vytáhl proti Roubíkovi! Ústecký útočník zkusil zakončení nad beton, ale brankář Pirátů včas přikryl puk pod lapačku.
54:01
Ruttova střela od modré se zvedla čepel hokejky a skončila v náruči gólmana.
53:31
Hezkou kombinaci Pirátů v útočné třetině zkazila nepřesná rozehrávka.
52:54
Aktivní David Květoň se protáhl podél obránce, ale zamotal se a poslal kotouč do ochranné sítě přes hůl kohosi z Ústeckých.
52:10
Po buly se puk dostal k Drtinovi, jenž jej o hůl soupeře poslal do ochranné sítě. Buly se opakuje.
52:06
Puk opustil hrací plochu, následuje komerční pauza.
51:52
Icing Ústeckých, kteří pozapoměli že během tohoto prohřešku se nesmí střídat a rozhodčí si pro ně musel dojet na střídačku.
51:37
Duškova střela letěla mimo, Hovorka následně vypíchl puk brankáři a dotíral v brankovišti.
51:15
Hosté v plném počtu. Pětiminutový trest právě vypršel.
50:58
Tůma poslal puk od mantinelu, Kopřiva zakročil betonem.
50:36
Po pohledné souhře první formace opět zasahuje Petrásek.
50:05
Piráti se nadále tlačí do zakončení. Račuk nyní z dobré pozice trefil do hrudi gólmana.
48:55
Piráti právě vstřelili branku!
Tak i v pětiminutové přesilové hře se domácí prosazují! MILAN TOMAN poslal skákavý kotouč z modré čáry a po teči jakési hokejky skončil puk za zády bezmocného Petráska. Asistence: Marek Hovorka, Antonín Dušek.
48:15
48:02
Račuk si nyní povodil dva obránce Slovanu a vše zakončil hezkou střelou, kterou brankář vyrazil.
47:33
Ústečtí ztratili černou gumu na modré čáře, za bránu pro ni spěchá Skinner.
47:00
Kaše s Kämpfem si nyní hráli s ústeckou obranou a dovezli puk do útočné třetiny.
46:15
Za ostrý a nevybíravý zákrok na Tomana dostal Baránek (UNL) trest pěti minut a navíc vyloučení do konce utkání – za zásah do oblasti hlavy a krku. Zároveň dostal trest i Toman (CHM) za hákování, podle všeho je zraněn a pyká za něj Bartejs.
45:53
Přesilovka je využita, po krátké kombinaci si kapitán týmu JIŘÍ DRTINA vzal puk, prohodil jej kolem obránce a vystřelil nad lapačku gólmana. Asistence: Vladimír Růžička, Lukáš Květoň.
45:30
Lukáš Květoň dostal puk od Drtiny a prudkým švihem poslal kotouč do horní části branky, kde byla lapačka Petráska.
45:21
Piráti zatím kombinují a snaží se dostat do ideální pozice.
45:11
Hákování útočícího hráče se dopustil Gengel (UNL) a dostává dvouminutový trest.
44:57
Pirátům je nyní poskytnuta početní výhoda.
44:35
Ústí by se i snažilo odpovědět ale příliš váhají ve střední třetině.
44:15
A domácí definitivně otáčejí průběh zápasu na svou stranu. Po střele od modré se puk odrazil na hokejku TOMASE SINISALA a ani čarující Petrásek nezabránil gólu. Asistence: David Květoň. Tomáš Bartejs.
43:58
David Květoň se zorientoval u mantinelu a udržel se v pásmu.
43:19
Hovorkovu přihrávku na rozjetého spoluhráče vrátil ústecký obránce do střední třetiny, Piráti opouští pásmo.
42:55
Kopřivova přerušil hru zákrokem a vhazuje se po jeho pravé straně.
42:52
42:37
Zblokovaná rána se vznesla vysoko nad Kopřivu.
42:18
Piráti vyhazují, Ústečtí se vracejí k Petráskovi.
41:49
Piráti dlouho bojovali u mantinelu a nakonec uzmuli puk svému soupeři.
41:15
Ústečtí se ujali puku kombinují před bránou Kopřivy. Střela obránce označkovala mantinel.
40:52
Kompletní počet obou týmů netrval příliš dlouho. Gajovský (CHM) dostává trest za držení.
40:43
40:35
40:08
Oba týmy dohrávají přesilové hry a kupředu se po buly vydali domácí.
40:01
Týmy se již prohánějí na ledě a za chvíli nám začne třetí část utkání. Kdo se nakonec stane vítězem zápasu?
Oba góly byli doplněny o krátké video zachycující branky Poulíčka a Chlouby.
Nespočet šancí, dva góly a vynikající Petrásek. Takto lze ve zkratce popsat druhou třetinu. Šancí bylo vidět více než dost, ale jen dvě se proměnili v gólové. Nejprve se dobře trefil Poulíček, krátce na to se prosadil Chlouba a stav je tak 1:1. Piráti by pravděpodobně i vedli, ale skvělé útoky a úžasná zakončení likviduje famózní Petrásek. Jak se dnešní utkání bude vyvíjet budeme sledovat ve třetí třetině, která začne přibližně v 19:14.
40:00
39:52
Ondřej Kaše ujel sám v nájezdu! Zkusil zamíchat s Petráskem a poslat mu puk mezi betony, což ústecký gólman na poslední chvíli odhadl a zasáhl.
39:34
Rozhodčí nyní odpustili Slovanu nedovolený zákrok a aréna se zlobí.
39:09
Nahrávka na Květoně byla příliš vysoká a útočník nemohl střílet.
38:43
Po buly přišel střelecký pokus od modré, ale Kopřiva s obráncem srdnaťe zasáhli. Zároveň je vyloučen Holomek (UNL) a počet hráčů na ledě se srovnává.
38:31
Na závěr třetiny uvidíme přesilovou hru Slovanu. Hovorka má na svědomí nedovolené bránění a tak oslabí svůj tým.
37:47
Další ofsajd Pirátů.
37:25
Opět David Květoň! Tentokráte zůstal útočník sám u vzdálené tyče, kde ho našel Skinner. Zmiňovaný nešťastník nedokázal zvednout puk, čímž by poslal Piráty do vedení.
37:12
Opět Ondřej Kaše s Davidem Kämpfem motali obráncům hostí hlavu. Vše řeší zákrokem Petrásek, který zalehl puk, jenž utekl Kämpfovi.
36:31
Koma hledal nahozením spoluhráče, ale našel hokejky modrožlutých a tak se Piráti poroučí z pásma.
35:51
Ofsajd Pirátů.
35:38
David Kaše v neskutečné příležitosti vracel puk na spoluhráče, čímž celou akci zmařil a Piráti ztratili pásmo.
35:18
David Květoň zvolil individuální přístup a po kličce před gólmanem trefil výstroj brankáře. Sinisalo se následně nedotáhl na volný puk.
Dnešní utkání sleduje 4 499 diváků!
34:38
Račuk svou střelu namířil jen do nohy bránícího hráče, puk se poroučel až k bráně Pirátů.
34:07
Zachránci Chomutova – Kaše s Kämpfem vyvezli puk. Následně jej ale neudrželi a odcházejí střídat.
33:33
Slovan nyní dlouze drží pásmo a několikrát nebezpečně zahrozil před Kopřivou, který drží Chomutov nad vodou.
33:04
Kopřiva výborně zasáhl proti dotírajícímu Vávrovi a odklidil puk mimo brankoviště.
32:47
Oba týmy v plném složení.
32:35
Skinner zkusil najít hokejku spoluhráče ale neuspěl.
32:21
Drtina dlouho hledal výhodnou pozici. Nakonec poslal puk na bránu a gólman lapil puk do lapačky. Následuje komerční pauza.
31:51
Račuk byl nakonec tolik tísněn že raději opustil pásmo.
31:13
Kloz se objevil na levém kruhu a poslal navštívenku Kopřivovi, který vyrazil puk mimo nebezpečí.
30:45
Po Kämpfově nahrávce střílel Bartejs a nadějně dorážel Kaše, avšak Petrásek skvěle zasáhl. Za následnou potyčku jsou vyloučeni Bartejs (CHM) a Tůma (UNL).
30:11
Tůma se zjevil mezi kruhy a donutil Kopřivu k zákroku. Gólman vyrážel jen před sebe.
30:02
29:58
Po Komově ostré ráně se Piráti odhodlali k dalším dorážkám, rozhodčí však pod Petráskem ztratil puk z dohledu a přerušil hru.
29:24
Zaváhání Rutty u mantinelu stálo Piráty pásmo.
29:05
Tomanovu střelu Petrásek dobře viděl a zasáhl lapačkou.
28:19
A vyrovnání je realitou! Koma se s pukem nepáral a pořádnou pumelicí prověřil Petráska. Puk se odrazil na hůl ROMANA CHLOUBY, který v klidu dorážel. Asistence: Jaroslav Koma, Vladimír Růžička.
28:01
To je pro Slovan nemilé. Za hákování si posedí Holomek.
27:52
Ústí se nyní podařilo vyhodit.
27:27
Toman nakonec udržel puk v pásmu, Hovorka tvrdě pálil jen do betonů.
27:15
Před branku se natlačil David Květoň. Ten byl ale nejdříve sražen a potom dokonce bit na brankovišti. Dvě minuty dostává Martin Hanzl.
27:00
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Tak dlouho očekávaný gól je zde. PATRIK POULÍČEK zůstal sám na kruhu a o vzdálenější tyč poslal puk do sítě. Asistence: David Merta, Jan Kloz.
26:23
Další vyhození kotouče v podání Pirátů. Slovanu se nedaří usadit v pásmu.
25:59
Piráti zatím stihli vyhodit a to dokonce dvakrát.
25:36
Piráti se budou bránit oslabení. Pronikajícího Poulíčka zastavil nedovoleně Brett Skinner a čekají ho dvě minuty na trestné.
24:44
Ondřej Kaše se dostal do zakončení, ale puk příliš zvedl a neohrozil tudíž bránu.
24:08
Na Roubíka mířila přihrávka od mantinelu. Elitní forvard soupeře poslal kotouč zcela mimo odkrytou klec.
23:43
Ofsajd domácího týmu.
23:25
Situaci tři na jednoho si připravil čtvrtý útok Pirátů! Na konci všeho byl Sinisalo, který nepřekonal Petráska, jenž si skvěle pohlídal pravou tyč brány.
23:06
Račuk předvedl krásnou akci, když projel skrz obranu a hledal spoluhráče mezi kruhy. Jen těsně okolo čepele projel tento puk Květoňovi.
22:35
Kämpf se dostal do zakončení před bránu, ale puk mířil obloučkem až k mantinelu.
22:03
Vávrovi byla zblokována střela v kritickém okamžiku. Ústí ale ještě chvíli obléhalo bránu.
21:27
Drtinova tvrdá střela se odrazila od obránce hostí a mnoho nechybělo aby se puk poroučel do horního růžku brány.
20:53
Nikola Gajovský ujel všem a předvedl bekhendové zakončení! Puk zastavuje výborný Petrásek na brankové čáře!
20:32
První obraně domácích se příliš nevyvedla rozehrávka, puk ve střední třetině převzal ústecký hráč.
20:10
Krátce po rozehrání třetiny zde máme ofsajd Pirátů, kteří byli při svém prvním útoku příliš horlivý.
20:01
Na led se nám vrací oba celky a utkání bude pokračovat druhou třetinou.
Je za námi úvodní třetina a i přes zajímavý hokej, mnohé početní výhody a pohlednou hru z obou stran jsme gól neviděli. Piráti mohli využívat nedisciplinovanosti Ústí, ovšem v tvrdě cvičených přesilovkách se zatím neprosadili. Ani Slovan se nedokázal ujmout vedení přes zajímavé šance.
20:00
19:50
Třetina se dohrává za brankářem Kopřivou.
19:13
Piráti nyní překombinovali rozehrávku, ale akce trvá. Kämpf tečoval mimo, Scalzo neseřídil mířidla.
18:34
Chomutovu se nyní nedaří přejít přes střední pásmo a lacino ztrácejí kotouče na modré čáře. Již po několikáté se vrací pro puk za bránu.
17:45
Ústečtí nyní vytlačili domácí do středního pásma a sledujeme pomalou rozehrávku Pirátů.
17:16
Račuk objel dva obránce a poslal nepříjemný kotouč na bránu. Petrásek vytasil lapačku a ukazuje ji celému stadionu i s pukem uvnitř.
16:42
16:34
Kämpf probruslil kolem obránců a poslal kotouč jen do betonů!
16:14
Chomutovu je pískána hra rukou ve středním pásmu. Vhazuje se blíže brance hostů.
15:44
David Kaše posílá z mezikruží trestuhodně mimo!
15:13
Roubík sebral Pirátům kotouč a poslal kotouč za bránu Kopřivy.
15:02
Ruttova střela byla kýmsi tečována a skončila v ochranné síti. Vhazuje se po levici Petráska.
14:35
Slovan po buly ihned vyhazuje.
14:31
Gajovský se protáhl mezi obránci, ale zastavil ho Poulíček (UNL). Ten tak dostává dvouminutový trest za držení.
14:11
Hovorkova střela v přečíslení tři na dva skončila v lapačce Petráska, hra se přerušuje a následuje komerční pauza.
14:01
Hra se na malou chvíli zklidnila, Piráti vymýšlejí jak projít do pásma.
13:29
Gengel stihl pouze nahodit kotouč, nikdo z jeho spoluhráčů nedojel černou gumu a tak se opět snaží útočit Piráti.
12:35
Dalekonosnou střelu stihl Kopřiva jistým zákrokem zlikvidovat a kotouč přebírají Piráti.
12:07
Dvojice Kämpf – Kaše držela puk u brány Petráska, nyní ale vyrážejí na steč hosté.
11:42
11:27
Růžička zkusil střelu od modré, Petrásek dobře viděl a zasáhl. Následně kdosi z hostů poslal puk mimo kluziště.
10:59
Nakonec se hosté ujali puku a poslali jej do středního pásma.
10:40
10:24
Puk se dostal za Kopřivu, zde začíná akce domácích Pirátů.
09:46
Po buly skončil puk na hokejce hostů a tak se Slovan osvobozuje. Zároveň již hrají ve čtyřech.
09:39
Další vyloučení, Slovan jde do tří. Poulíček se dopustil sekání na útočícím hráči.
09:18
Smetanova střela se otřela o betony Kopřivy a puk končí na hokejkách domácích.
08:59
Tůma se snažil dojet puk a nakonec jej vybojoval.
08:38
Po Růžičkově střele se štěstím zasahuje Petrásek. Zároveň je vyloučen Lukáš Květoň za sekání a síly se opět srovnaly.
08:09
Po nahození Růžičky tečoval Květoň puk k Chlobovi, jenž poslal puk jen těsně mimo!
07:45
Hovorka dotíral u Petráska a snažil se dorážet. Kolafa (UNL) ho ale nedovoleně odstavil a tak ho čekají dvě minuty. za hrubost.
07:33
Gajovský byl lehce přidržen a tak ztratil puk.
07:09
Slovan se dopustil zakázaného uvolnění, vhazuje se před Petráskem.
06:42
Oba týmy již hrají v plném počtu.
06:27
Puk skočil Petráskovi na lapačce a gólman se musel ohánět.
05:46
Nahozený kotouč stihl dojet Růžička a Petrásek proti dotírajícímu útočníkovi musel zasáhnout, následuje vhazování po jeho pravici.
05:19
Brož poslal od modré kotouč jen vedle vzdálené tyče. Slovan ale i v následujících vteřinách drží puk v pásmu.
05:03
Rutta si připravil kotouč a poslal jej přímo do Petráska, který si vyjel proti střele a ukázkově zakročil.
04:55
Toman si sjel před bránu a bekhendem míří vedle!
04:39
Po rozehrání propadl ústeckým obráncům puk a souběžně se na trestnou odebere Gengel (UNL), síly se tedy srovnají.
04:35
Piráti budou hrát další oslabení. Sinisalo je vyloučen za faul kolenem.
04:08
Chyba v rozehrávce hostů a na druhou stranu jel Růžička, jeho kličku ale vystihl Petrásek.
03:39
Chomutovu se podařilo uzmout kotouč a vyhodit puk mimo pásmo.
03:12
Roubík poslal od mantinelu puk na Kopřivu. Ten pouze vyrazil před sebe a rozhodčí v domění, že je puk kdesi ve výstroji přerušil hru a zabránil tak Slovanu v další akci.
02:53
Ústí bylo příliš aktivní v přechodu do pásma a je pískán ofsajd.
02:41
Chomutovu se již dvakrát podařilo vyhodit, Kopřiva jednou zasahoval betonem.
02:17
Kopřiva nyní zachránil Chomutov v akci ústeckých dva na jednoho. Následuje ale vyloučení Davida Květoně za vysokou hůl, Slovan bude hrát přesilovku.
01:36
Vágner dostal puk na modrou čáru, ale nikdo z jeho spoluhráčů se nerozjel kupředu, ústecký zadák pouze nahodil. Následně Ondřej Kaše zkusil z blízka prostřelit Petráska.
01:05
Aktivní Piráti se nyní natlačili k bráně a donutili Petráska k zákroku. Následuje vhazování v útočném pásmu domácích.
00:39
Lukáš Květoň dostal před bránu hezkou přihrávku. Puk následně poslal jen do betonů gólmana.
00:07
Úvodní buly je připsáno Slovanu, hosté ihned rozehrávali směrem kupředu, ale vzápětí přišli o kotouč.
00:01
Úvodní buly bylo vhozeno, vše již směřuje k buly tradičnímu a zahájení zápasu.
Úvodní zápas čtvrtfinálové série zahájí čestným buly Adam Marschalek. Čtyřletý chlapec, který se narodil se vzácnou omezenou hybností kloubů zkombinovanou s kompletním rozštěpem tvrdého a měkkého patra. Klub Pirátů společně s fanoušky zařizují sbírku pro svého malého fanouška.
Za velkého potlesku nastupují na led i chomutovští Piráti.
Na led přichází hráči hostů z Ústí.
Jak je patrné do sestavy Pirátů se vrátil kapitán týmu Jiří Drtina, z týmu naopak vypadl stále zraněný Štěpán Hřebejk. Jeho místo v první formaci zaujal mladý David Kaše.

Piráti Chomutov: Kopřiva (Hanuljak) – Toman, Rutta, Drtina, Koma, Skinner, Scalzo, Bartejs, Stehlík – D. Kaše, Gajovský, Hovorka – L. Květoň, Růžička, Chlouba – Dušek, Kämpf, O. Kaše – Sinisalo, Račuk, D. Květoň.

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – Kolafa, Holomek, Brož, Vágner, Grin, Smetana, Zdvořáček – Tůma, Roubík, Gengel – Poulíček, Kloz, Merta – Baránek, Hanzl, Vávra – Kuchynka, Suchan, Pořický.

Rozhodčí: Hrubý, Wágner – Hejl, Podrazil.
Ještě jednou přeji krásný den, nyní již z SD ARÉNY. Za malou chvíli vám nabídneme soupisky obou týmů.
Sestavy z posledních zápasů:

Piráti Chomutov: Kopřiva – Rutta, Toman, Koma, Skinner, Scalzo, Šulák, Stehlík, Bartejs – Hovorka, Gajovský, Hřebejk – D. Květoň, Růžička, Šagát – O. Kaše, Kämpf, Dušek – Chlouba, Račuk, L. Květoň.

Slovan Ústí n. L.: Petrásek – Kolafa, Pohl, Vl. Brož, M. Vágner, Holomek, Smetana, Grin – D. Tůma, Roubík, Rod – Poulíček, J. Kloz, D. Merta – Pořický, M. Hanzl, Gengel – T. Vávra.
Nejproduktivnější hráči v základní části:

Jaroslav Roubík(UNL): 52 zápasů, 71 bodů (38+33)
Marek Hovorka(CHM): 49 zápasů, 54 bodů (26+28)
Nikola Gajovský(CHM): 46 zápasů, 52 bodů (18+34)
Tomáš Rod (UNL): 51 zápasů, 55 bodů (12+43)

Brankáři:
Miroslav Kopřiva(CHM): 34 zápasů, 93.7 % úspěšnost
Michael Petrásek(UNL): 37 zápasů, 90.9 % úspěšnost
Vzájemné zápasy letošní sezóny
21.1 Chomutov – Ústí n. L. 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
10.12. Ústí n. L. – Chomutov 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)
1.11. Chomutov – Ústí n. L. 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
27.9. Ústí n. L. – Chomutov 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
HC Slovan Ústí nad Labem skončil po základní části na desáté příčce se 75 body a logicky následovalo předkolo play-off a bitva s lépe umístěnou Kadaní o vstupenku do elitní části soutěže. V ní po výhrách 1:0, 4:0, 2:0 a prohře 2:3 oslavovali Ústečtí svůj vstup do čtvrtfinále, kde narazí právě na svého dřívějšího rivala, se kterým v minulosti odehráli mnoho památných zápasů. Pokud se podíváme na formu Ústí v posledních zápasech základní části, zjistíme, že si tým z krajského města poradil s Havířovem 5:3, zaskočil České Budějovice 6:4, porazil Prostějov 5:1, nezvládl nájezdy s Jihlavou 2:3 a prohrál poslední zápas s Třebíčí 2:4.
Piráti Chomutov mají za sebou úspěšnou sezonu. Základní část vyhráli a na prvním místě se usadili se ziskem 119 bodů, což je i klubový rekord. Tým Břetislava Kopřivy a Aleše Tottera má za sebou dvoutýdenní čekání na soupeře, kterého mu určilo předkolo play-off. Kádr Pirátů v té době podstupoval náročný trénink, kterého se osobně účastnil i Vladimír Růžička, trenér národního týmu a sportovní konzultant týmu Pirátů. Uvidíme ovšem, jak moc zasáhne Piráty zápasová pauza. V posledních utkáních základní části si Piráti připisovali gólově bohatá vítězství. Havířov porazili 9:1, venkovní zápas v Šumperku zvládli výsledkem 7:3, po nájezdech zdolali Budějovice 3:2, přestříleli ambiciózní Kladno 6:4 a zcela převálcovali o záchranu bojující Prostějov 9:1.
Pojďme si blíže představit oba čtvrtfinálové soupeře.
Krásný den všem příznivcům hokejové zábavy! Očekávané play-off první hokejové ligy je zde, středou 18. února začínají čtvrtfinálová klání. Jednou ze sérií je i série dlouholetých rivalů ze severu Čech a já Vás vítám u jeho prvního zápasu. V následujících dnech uvidíme zápasy chomutovských Pirátů s ústeckým Slovanem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.