To je ode mě pro dnešní večer z chomutovské SD ARÉNY vše. Děkujeme za sledování našeho onlajn přenosu. Přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera a u další zápasů z Chomutova brzy napočtenou.
Start této série, tak připomíná poslední střetnutí těchto týmů v play-off z finále první ligy v roce 2011/2012. Tuto sérii také začalo vítězstvím domácí mužstvo (Ústí), které následně prohrálo na svém ledě, takže po dvou zápasech 1:1. Stejně jako dnes.
Čtvrtfinálová sérii se tak stěhuje do krajského města za nerozhodného stavu 1:1, což uvítá především ústecký Slovan.
Velmi zajímavé utkání je za námi. Po dvou vyrovnaných třetinách se do třetí části šlo za skóre 4:4. Tu začali lépe domácí hráči, kteří kontrolovali puk a snažili se o vstřelení branky, tak ale nepřicházela. Naopak do vedení se zásluhou Kloze dostali hosté. Jak čas utíkal, tak Piráti začínali být nervózní. Dvě minuty před koncem domácí odvolali brankáře, čehož využil Jaroslav Roubík, který si připsal již pátý bod v utkání (2+3). Domácí si po této brance na 4:7 ještě zvládli vytvořit tlak a snížit zásluhou Štěpána Hřebejka, který touto brankou pečetil svůj hattrick, na konečných 5:7.
60:00
59:45
Piráti právě vstřelili branku!
Gólový koncert dnešního utkání ještě není u konce. ŠTĚPÁN HŘEBEJK se ocitl sám před Volkem a svým zakončením hostujícího brankáře překonává. Domácí útočník touto brankou pečetí svůj hattrick. Asistence: David Květoň a Milan Toman.
59:34
Další střela a další zákrok. Vhazování se bude opakovat.
59:30
Po vhazování se pokoušel prosadit Rutta, ale jeho střelu Volke chytá.
59:19
Domácí to ještě zkoušejí bez brankáře.
59:19
V závěru zápasu přichází ještě jedno vyloučení. Na trestnou lavici usedá hostující Jakub Pořický, který si odpyká dvouminutový trest za zdržování hry.
59:12
Tribuny SD ARÉNY snažně prořídli. Fanoušci hostujícího celku si užívají závěr utkání.
59:12
Oddechový čas pro hosty.
59:12
Zakázané uvolnění hostů.
58:49
Domácí se sice ještě snaží o vstřelení branky, ale jedná se spíše o symbolický počin.
58:13
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Ústí pečení svou výhru brankou do prázdné branky. JAROSLAV ROUBÍK střelou ze středního pásma zvyšuje na 7:4 pro hosty. Asistence: Martin Vágner.
58:03
Kopřiva míří na střídačku. Mezitím v útočném pásmu domácích vyslal střelu na Volkeho Rutta, jeho střelecký pokus Volke chytá.
57:45
Domácí kombinují v útočném pásmu a Kopřiva už pokukuje na střídačku a čeká na pokyn k opuštění brankoviště.
57:05
Štěpán Hřebejk mohl dorážet puk do poloprázdné branky hostů, ale jeho střela šla pouze do náruče ležícího brankáře hostů.
56:47
Oslabení hostů sice skončilo, ale zámek domácích nikoliv. Do zakončení se dostal David Kämpf, jeho střelu Volke chytá.
56:37
56:18
Gajovský to zkoušel vzít sám na sebe, ale jeho zakončení míjí jen těstě tyč.
55:56
Po vlastní chybě se Piráti připravují o útočné pásmo.
55:32
Hosté vyhazují puk z obranného pásma a odjíždějí střídat.
55:01
Na konci kombinace domácích byl Jiří Drtina, který vypálil na Volkeho, ale jeho střela šla přímo na hruď brankáře Slovanu.
54:37
Ondřej Holomek (UNL) usedá na trestnou lavici, kde si odpyká dvouminutový trest za sekání. Domácí se dostávají možnost zahrát si přesilovou hru, ve které mohou utkání ještě zdramatizovat.
54:37
Závar před brankou hostů brankou nekončí, neboť Volke zastavil puk kousek od brankové čáry lapačkou.
53:52
Pirátů se nedaří dostat do útočného pásma. Slovan se soustředí už spíše na obrannou část hry.
52:50
Domácí sice vyhráli buly ve středním pásmu, ale jeden z hostujících útočníků tečoval puk, který tak míří až za domácí branku.
52:42
Útočná snaha domácích končí na ofsajdu.
52:08
Puk do útočného pásma zavezl Jakub Pořický, kde jej posunul na JANA KLOZE, který prostřeluje Kopřivu střelou na bližší tyč a posílá hosty do dvoubrankového vedení. Asistence: Jakub Pořický a Martin Vágner.
51:38
Domácí obrana zatím drží puk mimo obranné pásmo.
51:08
David Kämpf (CHM) usedá na trestnou lavici v nejméně vhodnou chvíli pro domácí. Na trestné lavici si bude muset odsedět dvě minuty za hákování.
50:31
Piráti nahodili puk do útočného pásma, kde o něj museli bojovat v rohu kluziště, to se jim sice povedlo, ale následně stejně pásmo ztrácejí.
50:02
Puk míří mimo hřiště, ale vylučovat se nebude. Následovat bude vhazování v útočném pásmu domácích.
49:40
Hráči s lvíčkem na hrudi to opět zkoušeli ihned po vhazování. Střelu Holomka musel Kopřiva likvidovat lapačkou.
49:37
Do dalšího zakončení hostů se dostal Merta, ale jeho střelecký pokus Kopřiva chytá.
48:38
Po vhazování vyslal na Kopřivu nenápadnou střelu JAN KLOZ a jeho pokus končí až za zády domácího brankáře, takže hosté se ujímají vedení v okamžiku, kdy hře dominovali domácí. Asistence: Martin Hanzl.
48:33
Na druhé straně se po následném protiútoku dostal Kloz, jehož pokus Kopřiva chytá.
48:18
Střelu Duška likviduje Volke, který vyráží puk do rohu kluziště, kde se jej ujímají hosté.
47:34
V těchto okamžicích dominují hře domácí Piráti, kteří se ženou za stržením vedení na svou stranu.
47:25
Domácí se dostali do úniku dva na jednoho, ve kterém se do zakončení dostal Roman Chlouba, jenž trefuje horní tyč Volkeho branky.
46:59
Piráti zavřeli hostující lvy v jejich obranném pásmu, ale střela na Volkeho stále nepřichází.
46:22
Marek Račuk zavezl puk do útočného pásma, kde se snažil z prostoru pro vhazování vystřelit, ale jeho střela končí pouze na vnější tyči odkud se odráží do ochranné sítě.
Věděli jste, že…
Chomutov vyhrál všechna čtyři vzájemná utkání v základní části.
45:28
Domácí se snažili dostat do útočného pásma, ale jejich snahu hatí obrana Ústí.
45:05
Po souboji u domácí branku zůstává na ledě ležet jeden z hráčů hostů.
44:36
Do zakončení se dostal Hanzl, jehož střelu musel Kopřiva likvidovat lapačkou.
43:38
Tomanovu střelu od modré čáry tečoval Štěpán Hřebejk, jehož teč nadělala Volkemu plnou lapačku práce, ale chytá ji. Vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.
43:11
Piráti kombinují v útočném pásmu, takže Volke vyhlašuje nejvyšší pohotovost.
42:49
Chomutov kontroluje puk za svou brankou odkud se budou snažit rozjet své útočné tažení.
42:14
Slovan vybojoval puk a poslal jej do středního pásma. Při snaze domácích jej dostat zpět do útočného pásma je pískán ofsajd.
41:31
Do zakončení se po vhazování dostal Ondřej Kaše, jeho střela končí na betonek brankáře Slovanu.
41:27
Nahození domácích raději chytá Volke. Následovat bude vhazování v útočném pásmu domácích.
41:22
Hra se plném počtu.
40:05
Úvodní buly třetí periody vyhrávají hosté, kteří berou puk za svou branku a budou se snažit co v největším klidu dohrát oslabení.
40:01
Vše je připraveno na vhození úvodní buly třetí třetiny.
Nyní už přicházejí na led za obrovského potlesku domácí hráči.
Na ledovou plochu přichází hostující Slovan Ústí nad Labem.
Statistiky po druhé třetině:

Střely: 24-17
Blokované střely: 6-8
Vhazování 23-20
Ofsajdy: 1:2
Hity: 7-4
Na ledové ploše v tuto chvíli probíhá závod ledních roleb. V hledišti se diváci mohou těšit na zajímavé soutěže, které pro ně připravili domácí Piráti Chomutov.
Další třetina začne přibližně v 19:21.
Druhá část hry nabídla stejnou porci branek jako ta první. Nejprve poslal do vedení Slovan Gengel, ale následovala skvělá dvouminutovka domácích, kteří opět strhli vedení na svou stranu. Když už se zdálo, že Piráti budou odjíždět do šaten z jednobrankovým náskokem, tak udeřil Jaroslav Roubík, který je zatím jednoznačně mužem utkání, neboť má na svém kontě už tři asistence a jednu branku.
40:00
39:52
Osm vteřin před koncem je vyrovnáno! Po třech asistencích se prosazuje JAROSLAV ROUBÍK, který zužitkoval své zkušenosti, když se ocitl sám před Kopřivou, kterého si nejprve položil a následně zakončil do poloprázdné branky. Asistence: David Merta.
39:23
Síly na ledě se srovnají. Na trestnou lavici míří Tůma (UNL), kde si odpyká dvouminutový trest za držení protihráče.
Dnešní utkání sleduje 3727 diváků.
38:59
Hostům se nedaří dostat do útočného pásma. Domácí obrana Slovan do ničeho nepouští.
38:18
Po klidnější části přichází další vyloučení. Lukáš Květoň (CHM) odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za držení.
37:45
Chlouba ukázkově obral o puk hostujícího útočníka, čímž ukončil útočnou akci hostů.
37:23
Po vystřídaní nahodili Piráti puk na Volkeho, ten to raději přikrývá. Následuje vhazování v útočném pásmu domácích.
37:10
Domácí drží puk za svou brankou a střídají.
36:37
Rutta zavezl puk do útočného pásma, ale jeho následná střela míří mimo a ke kotouči se dostávají hosté.
35:39
Do samostatného úniku se dostal Marek Račuk, ale tentokrát na Volkeho nevyzrát, neboť brankář Slovanu jeho pokus likviduje betonem.
V play-off se oba týmy potkaly celkem pětkrát. 3x vyhrál Chomutov a 2x Ústí.
35:09
Po čtvrté brance domácích se nám obraz hry uklidnil. Ani jeden z týmů už nechce udělat žádnou zbytečnou chybu.
34:30
Chomutov kontroluje puk ve svém obranném pásmu a vyčkává na ten správný moment k rozjetí útočné akce.
34:03
Na druhé straně musel zasahovat Kopřiva, jehož pozornost prověřil Pořický. Vhazovat se bude v útočném pásmu hostů.
33:44
Jaroslav Koma vyslal tvrdý projektil od modré čáry, tento pokus Volke vyráží do rohu kluziště.
33:16
Nepřesná střela domácích končí v ochranné síti. Následuje vhazování ve středním pásmu.
32:41
Útočné tažení Slovanu končí ofsajdem. Vhazovat se bude v útočném pásmu.
32:26
SD ARÉNA je v euforii. Střelu Davida Květoně hostující brankář vyrazil pouze před sebe, kde už byl připravení MAREK RAČUK, který doráží puk do sítě hostů a posílá domácí celek opět do vedení. Asistence: David Květoň a Tomas Sinisalo.
32:10
Chomutov vyhrál vhazování a následně se ke střele dostal Račuk, jeho střelu chytá Volke. Vhazování se bude opakovat.
32:03
Naopak Piráti z následného protiútoku vyzkoušeli pozornost hostujícího brankáře, ten střelu chytá. Vhazovat se bude ve útočném pásmu domácích.
31:48
Slovan kontroluje puk v útočném pásmu, ale ohrozit branku domácích se jim nedaří.
30:56
30:38
Piráti po vhazování ihned vlétli do útočné pásma, kde rozjeli kolotoč přihrávek, na konci kterého byla střela Drtina, jeho střelu chytá Volke.
30:02
Chomutov měl nejprve problém udržel se v útočném pásmu, ale když už se tam dostat tak je z toho vyrovnání. ŠTĚPÁN HŘEBEJK dostal přesnou přihrávku od Marka Hovorky před osamoceného Volkeho, ten už neměl proti kličce a následné střele domácího útočníka nárok. Štěpán Hřebejk se prosadil podruhé v tomto utkání. Asistence: Marek Hovorka.
29:27
Hosté v plném počtu a hosté zároveň vyhazují kotouč do středního pásma. Začíná přesilová hra pět proti třem.
29:15
Chomutov je už zpátky v útočném pásmu, kde prozatím kombinuje.
28:59
Hosté ihned po vhazování vyhazují puk do středního pásma.
28:56
V obranném pásmu byl tvrdě faulován Milan Toman, kterého poslal k zemi Jan Kloz, jenž si odpyká dvouminutový trest za nedovolené bránění.
28:17
Domácí Piráti se snaží zklidnit hru a dostat se zpět v utkání navrch.
28:07
Ondřej Holomek (UNL) si odpyká dvouminutový trest na lavici hanby za držení.
27:34
Milan Toman pospíchá do obranného pásma, aby pomohl svým spoluhráčům. Hraj se čtyři na čtyři.
27:27
Další rána pro domácí. Na trestnou lavici odjíždí Mario Scalza (CHM), který si odpyká dvouminutový trest za pád pod nohy a hosté si budou moct zahrát sedmivteřinovou přesilovou hru.
26:27
Pořád ta stejná básnička. Všechny branky hostů jsou jako přes kopírák, ale stále jim to vychází. Jaroslav Roubík opět poslal přihrávku před branku, kde nalezl volného LADISLAVA GENGELA, který dostává hosty poprvé v utkání do vedení. Asistence: Jaroslav Roubík a Tomáš Kolafa.
25:34
Milan Toman (CHM) zbytečně fauloval v útočném pásmu. Rozhodčí tento moment viděl a posílá domácího obránce na trestnou lavici, kde si odpyká dvě minuty za podražení. Hra bude pokračovat čtyři na čtyři.
25:25
Ústí vyhazuje puk za braku domácích a odjíždí střídat.
25:09
Piráti vyhráli buly v útočném pásmu a následně se vyslal na Volkeho střelu Jan Rutta, ale jeho střelu chytá hostující brankář. Vhazování se bude opakovat.
25:02
Ve středním pásmu se provinil nedovoleným bránění hostující Ondřej Smetana, takže odjíždí na trestnou lavici, kde si odpyká dvě minuty.
24:44
Piráti nahodili puk do útočného pásma, kde se jej ujímá hostující Slovan.
24:38
Puk letí na střídačku, takže následuje vhazování ve středním pásmu.
V roce 1997 odkoupil Chomutov od Ústí licenci na 1. Ligu.
23:53
Hovorka zavezl puk do útočného pásma, kde jej posunul na Gajovského, ten místo střely však zvolil přihrávku a celá akce přišla vniveč.
23:25
Slovanu se nadále nedaří přechod přes střední pásmo, kde jim často puk buď ujíždí nebo jim ho tam seberou domácí hráči.
23:17
Volke v netradičním místě v rohu kluziště přikrývá kotouč, takže se bude vhazovat v útočném pásmu domácích.
22:35
Ústí dosáhlo branky, ale nebyla uznána, protože jí bylo dosaženo vysokou holí.
22:19
Slovanu se podařilo sebrat Pirátů puk, ale při následné snaze se dostat do útočného pásma je zastavuje ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
21:27
21:05
Od modré čáry vystřelil Milan Toman, jeho střela se od zadního mantinelu odrazila zpátky před Volkeho. Před brankovištěm hostů se následně strhl závar, který však brankou nekončí.
20:47
Piráti si zahrají zkrácenou přesilovou hru.
20:35
20:10
Slovan vyhrál úvodní vhazování a zavezl puk za svou branku.
20:01
Zpátky na ledovou plochu přicházejí oba aktéři tohoto utkání. Do zahájení druhé třetiny zbývá necelá minuta.

Hity: 2-3
Pro návštěvníky toho utkání je připravený bohatý přestávkový program, během kterého mohou vyhrát zajímavé ceny.
Další třetina začne přibližně v 18:23.
V první třetině jsem sledovali velmi pohledný hokej. Domácí si nejprve vypracovali dvoubrankové vedení, ale následně o něj přešli. Do druhé části se tak půjde za stavu 2:2. Stejně jako včera, tak i dnes je v SD ARÉNĚ skvělá divácká kulisa.
Po ukončení první třetiny neovládl své emoce Vladimír Brož, který u mantinelu tvrdě knokautoval domácího hráče. Na ledě se následně strhla menší šarvátka, ale rozhodčí žádné minuty udělovat nebude.
20:00
19:52
Domácí ztrácení útočné pásmo, takže v první třetině se už nic nestane.
19:37
Domácí vyhráli vhazování v útočném pásmu a drží útočné pásmo.
19:33
Síly na ledě se srovnají. Na trestnou lavici odjíždí hostující David Tůma, ten si odpyká dvouminutový trest za sekání.
19:01
Marek Hovorka se prezentoval ukázkovým bodyčkem a vybojoval puk.
19:00
Chomutov kontroluje puk na útočné polovině.
18:28
SD ARÉNA se bouří proti verdiktu rozhodčích, ten vyloučil domácího Antonína Duška na dvě minuty za hrubost.
17:46
Slovan rychle využívá přesilovou hru a v závěru první třetiny vyrovnává na 2:2. Stejně jako při první brance, tak i nyní přihrával Roubík zpoza branky, ale tentokrát jeho přihrávka našla DAVIDA TŮMU, který se nemýlil a překonává domácího brankáře. Tato nacvičená situace se Slovanu opravdu daří. Asistence: Jaroslav Roubík a David Merta.
17:40
Další vyloučení na domácí straně. Na trestnou lavici odjíždí Milan Toman, který si odpyká dvouminutový trest vysokou hůl.
17:10
Slovan chtěl zavést puk na útočnou polovinu, ale ve středním pásmu byl zastaven domácími hráči, ty opět nahazují puk do útočného pásma.
16:39
Zpoza branky přihrával David Kaše, ten svou přihrávkou našel volného Duška, jeho zakončení chytá Volke do lapačky. Vhazovat se bude v obranném pásmu hostů.
16:07
15:58
Ústí si vytvořilo tlak, ale branku Chomutova neohrozilo, neboť když se hosté pokusili vystřeli, jejich střely zablokovali obětaví hráči domácích.
15:37
Ústí se končeně dostalo do útočného pásma, kde kombinuje.
15:10
Ústí není schopno se dostat do útočného pásma. Naopak domácí kontrolují hru i v oslabení.
14:09
Časomíra je již opravena, takže čas je opět oficiální.
14:07
Vyloučen Mario Scalzo (CHM) na dvě minuty za podražení.
13:57
Do velké příležitosti se dostal David Kaše, ale ve vyložené šanci netrefil hostující branku.
13:00
Hra pokračuje, ale čas je měřen na stopkách u časoměřičů, takže čas zde uvedený bude pouze orientační.
Hra je přerušena z technických důvodů. Po vstřelené brance Ústí stále běží čas zápasu a nedá se zastavit. Časoměřiči si neví rady.
12:57
Stejně jako Chomutov, tak i Ústí využívá druhou přesilovou hru. Roubík zpoza branky přišla přihrávka na DAVIDA MERTU, který střelou pod vyrážečku domácího Kopřivy dostává hosty na dostřel jedné branky. Asistence: Jaroslav Roubík a David Tůma.
12:30
Sinisalo (CHM) je vyloučen na dvě minuty za podražení, takže hosté dostávají další možnost zahrát si přesilovou hru.
12:01
Chomutov navyšuje na 2:0 krátce po nevyužité přesilové hře Ústí. Dušek přihrával zpoza branky na najíždějícího ONDŘEJE KAŠEHO, který byl sice hlídán hostujícím obráncem, ale i tak zvládl překonat brankáře hostů střelou pod horní tyč. Asistence: Antonín Dušek a David Kämpf.
11:30
Hosté si stále nemohou vytvořit ten správný přesilovkový tlak.
11:18
10:39
Nikola Gajovský mohl navýšit v oslabení na 2:0, když ujížděl zcela osamocený na Volkeho, ten však jeho bekhendovou kličku a následné zakončení chytá ramenem.
10:16
Přesilová hra se hostů zatím příliš nedaří. Puk po většinu času kontrolují domácí.
09:18
Vyloučen Drtina (CHM), který si odpyká dvě minuty za zdržování hry – vystřelení puku mimo hrací plochu.
08:37
Druhou přesilovou hru už domácí celek využívá a dostává se do vedení. Vladimír Růžička přihrál na modrou čáru na Milana Tomana, který vyslal nahození před branku, kde stál připravený ŠTĚPÁN HŘEBEJK, který se nejprve pokoušel puk tečoval, tento pokus ještě Volke zvládl vychytat, ale následnou dorážku nikoliv. Asistence: Milan Toman, Vladimír Růžička.
08:34
Chomutov už operuje s pukem v útočném pásmu.
08:12
Tentokrát domácí prohráli vhazování v útočném pásmu a hosté vyhazují.
08:08
Další vyloučení a opět na straně hostů. Tentokrát na trestnou lavici míří Ondřej Holomek, který si odpyká dvouminutový trest.
07:51
Roubík nahodil puk před branku, ten však na poslední chvíli změnil směr a míří do rohu kluziště.
07:50
Hosté v plném počtu, takže domácí přesilová hra zůstane nevyužita.
07:20
Další sražená střela Chomutova, ale tentokrát přicházejí i o pásmo. Přesilová hra se pomalu, ale jistě blíží do konce.
06:48
Hosté vyhazují kotouč až za brankou domácího brankáře a odjíždí střídat.
06:28
Sražená střela Gajovského míří do rohu kluziště, kde jsou rychleji domácí. Ústí je stále pod zámkem.
05:55
Chomutov vyhrával vhazování v útočném pásmu. Pirátská přesilová hra začala.
05:50
David Merta (UNL) odjíždí na lavici hanby na dvě minuty za podražení. Domácí mužstvo tak dostane možnost zahrát si přesilovou hru.
05:48
Kopřiva odjíždí na střídačku, protože rozhodčí bude vylučovat na straně hostů.
05:27
Chomutov nahodil puk do útočného pásma a odjíždí střídat.
05:00
Na druhé straně Ondřej Kaše ohrozil Volkeho, ten jeho střelu nejprve vyrazil před sebe a následně kotouč kryje. Vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.
04:48
Gengel najížděl z bodu pro vhazování do středu hřiště, kde vyslal střelu na Kopřivu, ten jeho střelu musel zneškodnit ramenem.
04:34
Chomutov nahodil puk do středního pásma, kde si jej vzali hosté, ale ty o něj následně také přicházejí, ale už ve středním pásmu.
-136:-15
Piráti se na malou chvíli usadili v útočném pásmu, ale ohrožení Volkeho branky nepřišlo.
03:26
Roubík mohl jít sám na domácí brankou, ale bojovní Hovorka jej dojel a puk mu na poslední chvíli sebral.
02:57
Po vhazování se do zakončení dostal Marek Hovorka, ale jeho střela šla jen těsně mimo branku.
02:52
Ústí vyhazuje na zakázané uvolnění. Hra se přesune zpátky před Volkeho.
02:39
Zablokovaná střela Račuka míří pouze na mantinel za hostující brankou.
01:48
Volke musel zasahovat proti střel Ondřeje Kašeho. Do následné dorážky se mohl dostat Kämpf, ale v dobré šanci puk promáchl.
01:22
V úvodních minutách se oba celky rychle střídají o puk. Ani jeden z týmů si nepřipsal vážnější akci.
00:43
Domácí Marek Hovorka se dostal do ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:18
Jakoby v úvodních minutách nikdo nechtěl puk. Po nepřesné přihrávce se k puku za svou brankou dostávají hosté.
00:08
Úvodní vhazování vyhráli hosté, ale po nepřesném nahození do útočného pásma se k puku dostávají domácí.
00:01
Zahajovací formace jsou na ledě. Bude vhozeno úvodní buly.
A domácí Piráti Chomutov právě přicházejí na ledovou plochu za obrovského aplausu domácího publika.
Hosté z Ústí nad Labem už jsou nastoupeni na modré čáře. Čeká se na domácí Piráty Chomutov.
Před samotným utkání se o zábavu přítomných fanoušků stará světelná show.
Nejvýraznější změnou v sestavách je zřejmě výměna brankářů v brance Ústí, když Petráska v dnešním utkání nahradí Volke.
Pojďme se podívat na úvodní sestavy:

Piráti Chomutov: Kopřiva (Hanuljak) – Drtina, Koma, Skinne, Scalzo, Bartejs, Šulák – Hřebejk, Gajovský, Hovorka – L. Květoň, Růžička, Chlouba – Dušek, Kämpf, O. Kaše – Sinisalo, Račuk, D. Květoň.

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Petrásek) – Kolafa, Holomek, Brož, Vágner, Grin, Smetana – Tůma, Roubík, Merta – Kloz, Hanzl, Pořický – Kuchynka, Vávra, Gengel – Suchan.

Dnešní utkání budou řídit rozhodčí: Svoboda, Gerát, Hynek.
Chomutovská Aréna se pomalu ale jistě začíná naplňovat. Stejně jako včerejším utkání, tak i dnes můžeme očekávat velmi dobrou návštěvnost.
Ještě jednou dobrý den, tentokrát z přímo z chomutovské SD ARÉNY. Oba týmy jsou již na ledě a probíhá klasické předzápasové rozbruslení.
Trenéři hodnotí první zápas:

Miroslav Mach (Ústí n/L): "Myslím si, že jsme dnes odehráli dobré utkání. Dvě třetiny jsme byli Chomutovu vyrovnaným soupeřem. Chomutov má široký kádr, kde mám třiatřicet hráčů, my jsme sem přijeli s osmnácti hráči. Ke konci nám došly síly, kluci to ale odmakali a my jsme na ně pyšní."

Aleš Totter (Chomutov): "Jsme rádi, že tu bylo čtyři a půl tisíce diváků, kteří vytvořili super atmosféru. My doufáme, že to bude pokračovat a bude se zde hrát výborný hokej před takovou kulisou, jako byla v tomto utkání. Nehráli jsme čtrnáct dní a myslím si, že se to na nás projevilo. Chytili jsme rytmus až ve třetí třetině, myslím si, že v druhém utkání lze od nás čekat lepší výkon. Věřím, že na to navážeme a budeme hrát celých šedesát minut. Utkání jsme zvládli, za což jsme rádi. Série pokračuje, uvidíme co bude dál. Jsme spokojeni s prvním bodem."
Sestavy z prvního utkání:

Piráti Chomutov: Kopřiva (Hanuljak) – Toman, Rutta, Drtina, Koma, Skinner, Scalzo, Bartejs, Stehlík – D. Kaše, Gajovský, Hovorka – L. Květoň, Růžička, Chlouba – Dušek, Kämpf, O. Kaše – Sinisalo, Račuk, D. Květoň.

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – Kolafa, Holomek, Brož, Vágner, Grin, Smetana, Zdvořáček – Tůma, Roubík, Gengel – Poulíček, Kloz, Merta – Baránek, Hanzl, Vávra – Kuchynka, Suchan, Pořický.
Shrnutí prvního zápasu v sérii

Na úvodní branku diváci čekali do osmadvacáté minuty, kdy otevřel stav zápasu Patrik Poulíček. Jenže Piráti za minutu a devatenáct vteřin odpověděli, když dorážkou vyrovnal Roman Chlouba. Ve třetí třetině vsítil vítěznou branku Tomas Sinisalo, k němuž se postupně přidali obránci Jiří Drtina a také Milan Toman, pro něhož to byla první branka v chomutovském dresu, a tak první bod zůstal hráčům z SD ARÉNY.
Piráti Chomutov v základní části

Piráti ovládli základní část a podařilo se jim získat 119 bodů, což je nejvíce získaných bodů v jedné sezóně v historii klubu. Chomutov měl v dlouhodobé části nejlepší obranu i útok, čemuž odpovídá také skóre 200:102. Severočeši do včerejšího utkání měli čtrnáct dní bez soutěžního zápasu, ale již včera ukázali, že jim to nevadí.

HC Slovan Ústí nad Labem v základní části

V základní části skončil Slovan na desátém místě, když získal pětasedmdesát bodů. V předkole se Ústí porazilo Kadaň 3:1 na zápasy, což umožnilo postup do samostatného play-off. Na svého dnešního soupeře ztratil devětatřicet bodů a to je veliká propast.

Jaroslav Roubík – 71 bodů (38+33)
Tomáš Rod – 55 bodů (12+43)
David Tůma – 39 bodů (26+13)

Brankáři:

Michael Petrásek – 37 zápasů, 21 výher, 90,88% úsp. zákroků
Martin Volke – 17 zápasů, 4 výher, 92,23% úsp. zákroků.
Ale pojďme se vrátit do součastnosti a si představit oba aktéry tohoto utkání. Začneme hostujícím týmem z Ústí nad Labem.
Návrat do minulosti:
Naposledy se oba aktéři toho čtvrfinálového souboje utkali v play-off první ligy v sezóně 2011/2012, kde se potkali ve finále, které bylo opravdu zajímavé. Finálovou sérii začínalo Ústí doma, neboť vyhrálo základní část, když posbíralo 124 bodů.

Tuto finálovou sérii si z aktuálních kádru obou týmů pamatují pouze hráči: Štěpán Hřebejk (CHM), Miroslav Hanuljak (CHM), Marek Sikora (CHM), Nikola Gajovský (CHM), Jaroslav Mrázek (CHM), Martin Šagát (tenkrát UNL, dnes CHM) a Jaroslav Roubík (UNL).

V prvním zápase Chomutov brzy prohrával 0:2, ale dokázal skóre vyrovnat. Ústečtí ovšem odskočili znovu na rozdíl dvou branek a ani následné snížení stavu Piráty nenabudilo. Naopak, Lvi na konci poslední části uštědřili hostům lekci z proměňování šancí a ujali se vedení v sérii po výhře 7:3.

Druhé utkání ovládli Piráti po prodloužení, takže série se za stavu 1:1 stěhovala do Chomutova, kde první utkání po divoké přestřelce ovládl domácí Chomutova, ale druhý zápas opět patřil hostujícímu týmu, kterým bylo tentokrát Ústí – stav série 2:2. Následná dvě utkání vyhrálo vždy domácí mužstvo (první v Ústí 3:1, druhý v Chomutově 4:1), takže o vítězi play-off první ligy musel rozhodnout sedmý zápas hraný v Ústí, jenž měl rozhodnout, který postoupí do baráže o Extraligovou příslušnost.

V sedmém a rozhodujícím utkání byli vždy o krok napřed domácí, jenže hosté z Chomutova vždy dokázali srovnat krok, a jelikož klasických 60. minut nerozhodlo na řadu přišlo prodloužení, ve vystřelil vítězství a postup do baráže Chomutovu Jakub Grof.

„Já jsem chtěl jít střídat, ale viděl jsem, že jde dopředu David Hruška s Kovym, tak jsem to s nimi zkusil. Ústečtí se sjeli na jednu stranu a já jsem tam zůstal sám. Nějak jsem to trefil, ani přesně nevím jak. Potom už si toho moc nepamatuji,“ popsal rozhodující gól šťastný střelec.
Vítám vás u sledování druhého pokračování čtvrtfinálové série mezi Piráty Chomutov, kteří změří síly se Slovanem Ústí nad Labem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.