Dnešní zápas je u konce. České Budějovice zvládly i druhý zápas venku a vedou na série už 1:3. O svém postupu budou moci rozhodnout před domácími fanoušky. To je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost. Na přečtenou.
60:00
59:49
Střela Romana Erat končí na vyrážečce Bláhy, následně hosté vyhazují. Je rozhodnuto.
59:28
Zakázané uvolnění Třebíče. Zdá se, že Motor si připíše další velecenný bod do této série.
59:20
Třebíč má puk za vlastní brankou, zřejmě čas na poslední akci dnešního zápasu.
58:54
Motor pouze nahodil kotouč do útočné třetiny a stáhl se do středního pásma.
58:40
Třebíč to zkouší v šesti!
58:32
58:15
Třebíč vyhazuje kotouč z vlastního pásma a může střídat.
57:38
Motor zcela rozložil obranu Třebíče, na zadní tyčce byl úplně osamocený Rok Pajič, ale Máj se výtečně přesunul a zlikvidoval zakončení!
57:12
Máj udržel kotouč ve své výstroji, vhazovat se tedy bude před jeho brankou.
56:56
Nouzova dělová rána se odrazila od zadního mantinelu zpět k němu, hosté pokračují v akci.
56:37
Motoru nahrává do karet takřka vše, nyní už může zápas s poklidem dohrát v útočném pásmu.
56:32
Třebíč jde do tří. Jan Wasserbauer (TRE) si odsedí 2 minuty za podražení a Filip Beneš (TRE) 2 minuty za naražení na hrazení.
56:05
Jan Wasserbauer měl na hokejce vyrovnání, ale jeho prudká rána z mezikruží skončila jen těsně vedle branky.
55:41
Raška si najížděl před branku, kam také směřovala přihrávka, ale domácí forvard ji nedokázal přetavit v gól.
55:25
Motor drží puk v rohu třetiny, k zakončení se ani nesnaží projít.
54:42
Motor se snaží o co nejdelší držení puku, což je v tuto chvíli zřejmě nejlepším řešením.
53:57
Májovi ještě vypadl nahozený kotouč z výstroje, nakonec jej domácí brankář zalehl a udržel.
53:50
Další zakázané uvolnění Motoru.
53:42
Zakázané uvolnění Českých Budějovic. Následná potyčka mezi Malenou a Žovincem skončila bez potrestání.
53:11
České Budějovice právě vstřelily branku!
České Budějovice využily chybné rozehrávky domácích na jedničku! Od modré čáry se prezentoval milimetrovou ranou JAKUB SUCHÁNEK, ta skončila přesně v horním rohu branky. Asistence: Daniel Boháč, Tomáš Nouza.
52:45
Hostující útočník jel sám na branku, ale Janáček skočil rybičku a dokázal mu puk vyšťouchnout.
52:15
Čuříkovo nahození skončilo na zadním mantinelu, sám Čuřík puk dobruslil, nahrál na modrou, odkud se dalo dobře vystřelit. Střelecký úhel však značně zkomplikovali hostující obránci, kteří touš také zastavili.
51:05
Daniel Boháč se napřáhl a vyslal velmi prudkou ránu, kterou Máj vyrazil betonem. Následně se k touši dostal Vráblík, ale jeho střela už tak přesná nebyla.
50:15
Třebíč vyhazuje kotouč do útočné třetiny, nikoliv však na zakázané uvolnění a celá pětka střídá.
49:58
Skryté ráně Pajiče nechybělo moc! Kotouč mířil na vzdálenější tyčku, ale prolétl jen těsně vedle ní.
49:45
Motor tlačí svého soupeře, Třebíč neví, kam dřív.
49:26
Švihálek se šikovně obtočil kolem branky Máje, ale nedokázal zasunout kotouč mezi tři tyče.
48:55
Ani Motor nespěchá a drží puk vesměs ve svém pásmu.
48:31
Jan Wasserbauer byl zezadu tvrdě atakován, ale zákrok se stal za brankou a sudí jej zřejmě neviděl.
48:05
Třebíč nyní uhasila mírné zmatky v rozehrávce tím, že zajela za svou branku, vystřídala a zkusila to znovu.
47:19
Havel ve středním pásmu přenechal kotouč Bilčíkovi, který si projel až k modré a pár kroků za ní vyprášil výstroj Bláhy. Vhazování v obranném pásmu Motoru.
Dnešní utkání sleduje 4 730 diváků.
46:51
Adam Přibyl si nabruslil do útočné třetiny, vystřelil, ale jeho ránu vyrazil Máj nad branku.
46:15
Patákovi chyběl krok, možná dva k tomu, aby dosáhl na kotouč a mohl zakončit.
31:43 – Jihlava – Chomutov 1:2
Domácí se dostávají na rozdíl jedné branky. Po vyhraném vhazování se puk dostal na modrou čáru, odkud ostře vypálil TOMÁŠ KALÁB. Dělovka ofenzivně laděného boka nakonec se štěstím skončila za zády hostujícího brankáře. Asistence: Miha Štebih, Adam Zeman.
45:16
Oba celky nyní hrají více než opatrně. Na týmech je vidět mírný strach z inkasované branky, která by dost možná napověděla o dnešním vítězi.
44:23
Milan Máj měl nyní co dělat, aby nepustil za záda nepříjemný kotouč. Udržel jej však, a tak se bude vhazovat před jeho svatyní.
43:31
Hra je nyní poněkud rozháraná, ani jeden z týmů se nemůže dostat do pozice, odkud by se dalo zakončit.
41:47
Bláha si zapsal první složitější zákrok v třetí periodě. Kotouč však nakonec ve výstroji udržel, vhazovat se tak bude v obranném pásmu Motoru.
40:40
Třebíč dotlačila kotouč až před Bláhu, tam však vše skončilo.
40:01
Druhá třetina nám nabídla pouze jednu branku a to hned ve čtrnácté vteřině, kdy vyrovnal Lukáš Havel. Uvidíme, jak dopadne třetí, dost možná rozhodující, třetina. Kolem 19:14 se znovu přihlásím.
40:00
39:55
Martin Heřman jel téměř sám na brankáře, ale jeden z domácích obránců mu na poslední chvíli kotouč odebral. Hosté se požadují odpískání samostatného nájezdu, ale marně.
39:41
Jakub Čuřík dostal přihrávku do mezikruží, ale jeho střela skončila nad brankou.
39:20
Máj byl nyní mírně zmatený, když mu kotouč projel skrz brankoviště. Nikdo z hráčů Motoru však do kotouče nevložil hůl a nezměnil mu směr.
39:01
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:49
Třebíči chybí notná dávka štěstí. Přečíslení tři na dva málem přineslo branku, když na Lukáše Havla zívala úplně odkrytá branka. Ten však nedokázal s obráncem na zádech do ní kotouč dopravit.
38:29
Raška jel sám na posledního obránce, ale nedokázal jej přelstít.
38:14
Martin Semrád střílel od modré, ale po několika odrazech kotouč skončil v ochranné síti.
37:57
Ofsajd Motoru, vhazování ve středním pásmu.
37:39
Václav Jaroš si zpracoval přihrávku v útočné třetině, dělovou ranou prověřil brankáře, který puk vyrazil betonem.
36:35
Obrovská, ale opravdu obrovská, smůla Třebíče. Beneš se dostal před brankou ke kotouči, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal rozvlnit síť. Puk se ještě odrazil od brusle jednoho z hráčů Motoru, ale od ní doputoval jen o pár milimetrů vedle!
36:23
Vhazování před brankářem hostů se bude opakovat, neboť jeden z českobudějovických ihned po vhazování poslal puk na zakázané uvolnění.
36:13
Raška přistrčil puk Lukáši Králíkovi, tomu se však střela z mezikruží příliš nepovedla a skončila v náruči brankáře Bláhy.
35:45
Zakázané uvolnění Třebíče, vhazování před svatyní Milana Máje.
35:11
Rychlá akce Budějovic ovoce nepřinesla. Jeden z útočících hráčů totiž neodkázal zpracovat přihrávku přes téměř celé hřiště.
35:01
Přibyl už byl v palebné pozici, ale ještě chvíli vyčkával, což se mu nakonec stalo osudným. O puk přišel.
34:20
Filip Beneš zkusil překvapit brankáře svižnou střelou z pravé strany, kotouč ale skončil pouze na boční síti.
33:41
Máj si pohlídal skrytou střelu od modré čáry a vyrazil ji hokejkou. Následně Třebíč protlačila kotouč do středního pásma a může si na chvíli oddechnout od náporu soupeře.
33:10
Králík protečoval přihrávku Janáčka do útočného pásma, tam však nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
32:47
Kotouč se nyní dostal mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
32:35
Třebíč nyní dobře brání své pásmo, čímž značně znepříjemňuje rozehrávku soupeři.
32:09
Kotouč se se štěstím dostal k osamocenému Roku Pajičovi, jenž jej ihned napálil, ale po mírném odrazu touš doputoval do ochranné sítě.
31:27
Wasserbauer dokázal udržet pásmo, načež předložil kotouč volnému Čuříkovi, jehož tvrdá střela z poměrně těžké pozice skončila v lapačce Bláhy.
31:09
Čároví rozhodčí si nyní příliš nerozuměli, nakonec odpískali zakázané uvolnění hostů.
30:34
Milan Máj vůbec nevěděl, kde leží kotouč. Hosté se do brankoviště nahrnuli hned ve třech, ale ani jeden z nich nedokázal protlačit kotouč za záda domácího brankáře.
30:26
Další icing třebíčské Slavie. Vhazování po levé ruce Máje.
30:17
Kotouč chvíli poskakoval na modré čáře, poté se dostal do útočného pásma Motoru. Čárový rozhodčí na nic nečekal a odpískal ofsajd.
29:25
Benešovu provizorní střelu od modré vyrazil Bláha do rohu hřiště. Následně si puk přebrali hosté.
29:12
Kombinace Třebíče byla nepřesná, zakázané uvolnění.
28:44
Raška jel téměř sám na branku, ale jeden z obránců jej odstavil. První jmenovaný ještě přiťukl kotouč Vodnému, jehož střela z bezprostřední blízkosti skončila na chráničích Bláhy!
28:07
Už se zdálo, že Nouza pojede sám na branku, ale Charousek na poslední chvíli zabojoval a vysekl mu puk.
27:13
Filip Beneš se vrhl do prudké střely jednoho z českobudějovických obránců, následně byla hra přerušena.
26:55
Beneš dostal přihrávku do mezikruží, vystřelil na bližší tyčku, ale Bláha zasáhl dobře vyrážečkou.
26:36
Prudké nahození hostujícího hráče ze středního pásma skončilo v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
26:20
Ofsajd, ve kterém se ocitl Roman Erat.
26:13
To byla zajímavá střela od modré. Máj vůbec nic neviděl, ale naštěstí pro něj puk nemířil do branky.
26:07
Třebíčští se nyní příliš nepohodli při rozehrávce, zakázané uvolnění.
25:40
České Budějovice si nahodili kotouč do útočné třetiny, tam však nevymyslely vůbec nic a přišly o něj.
25:14
Nouza se prodral do útočného pásma, načež však přišel o kotouč po čistém hitu Maleny.
24:40
Třebíč kombinuje ve vlastní třetině, Motor napadá pouze s jedním hráčem.
24:30
Problémy s internetem jsou snad pryč, nyní vám tedy přineseme podrobný onlajn.
23:05
Nouza šikovně tečoval střelu od pravého mantinelu, ta nakonec prolétla jen těsně vedle branky!
20:14
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
LUKÁŠ HAVEL vybojoval v útočné třetině kotouč, zbavil se obránce, načež dokázal najít skulinku mezi betony brankáře Bláhy! Bez asistence.
20:01
Počkejme si tedy na druhou třetinu, která začne přibližně v 18:22. Tu Vám budeme popisovat s mírným zpožděním, neboť na stadionu máme technické problémy s internetem.
První třetina nám nabídla hned pět branek! České Budějovice vedly již 0:2, ale domácím se díky dvojnásobné početní výhodě podařilo vyrovnat. Následně se však v samém závěru Motor znovu ujal vedení. Další gól jsme již neviděli.
20:00
19:50
Motor si zavezl puk před Máje, ale vše se obešlo bez střely. Tato perioda nám již branku nenabídne.
19:25
Třebíč si nahodila kotouč do útočné třetiny, poté se však zatáhla do středního pásma a vyčkává na poslední akci Motoru.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:55
Hraje se ve středním pásmu, obě mužstva hrají poměrně opatrně a nechtějí udělat chybu, která by je mohla stát inkasovaný gól.
18:29
Motor dlouho kombinoval v útočné třetině bez zakončení, naknec se na modré čáře do puku opřel DUŠAN ŽOVINEC a jeho rána skončila až za zády bezmocného Máje. Asistence: Petr Punčochář, Marek Vaniš.
17:55
Kotouč znovu končí až u Bláhy, Třebíč střídá. Cenné vteřinky rychle plynou.
16:58
Třebíč ihned po vhazování vybruslila s pukem do středního pásma, načež jej poslala za branku Bláhy.
16:51
Vyloučen Milan Přibyl (TRE) na 2 minuty za nedovolené bránění.
16:31
Buly se bude opakovat.
16:28
Bláha znovu s mírnými problémy udržel nahozený kotouč. Vhazování v obranném pásmu Motoru.
16:16
Třebíč po druhé vstřelené brance srší velkou aktivitou. Tu také podporuje naplněný zimní stadion.
14:34
Tak to byla fantastická akce Horácké Slavie! Motoru se nepodařilo vyhodit kotouč z vlastního pásma, čehož využil Milan Přibyl, který našel chytrou přihrávkou volného Čuříka. Ten diagonální pasem přihrál JANU WASSERBAUEROVI, jehož pumelice se odrazila od břevna a zapadla do branky. Asistence: Jakub Čuřík, Milan Přibyl.
14:05
Úmyslný ofsajd Třebíče, vhazovat se bude před Májem.
13:30
13:16
David Dolníček šikovně tečoval střelu od modré, puk skončil o pár čisel nad břevnem!
12:58
Střela Vlastimila Bilčíka jen těsně přelétla branku! Třebíč však pokračuje v obrovském tlaku.
12:50
Třebíč se znovu usadila před brankou Bláhy a kooperuje s pukem.
12:35
Motoru se podařilo vyhodit kotouč z vlastního pásma, a tak může v poklidu střídat.
12:10
Třebíč trefila další tyčku, následně se však puk odrazil před branku, kde byl osamocený LUKÁŠ HAVEL, který jej uklidil do poloprázdné branky. Asistence: Milan Přibyl, David Dolníček.
11:46
Rána Romana Erata skončila na tyčce, následně se ještě k dorážce snažil protlačit Havel, ale skákající kotouč netrefil.
11:30
Motor jde do tří. Na trestnou míří Dušan Žovinec (CEB) za krosček.
11:20
Střelu Janáčka od modré ještě tečoval jeden z domácích útočníků, ale puk se mezi tři tyče nevešel.
11:10
Vyloučen Dan Růžička (CEB) na 2 minuty za zdržování hry.
10:42
Motor nyní s rozehrávkou nespěchal, spíše vyčkával, zdali se v obraně soupeře neotevře okénko, kudy by se dalo proskočit.
10:09
Skákavý kotouč nyní udělal Bláhovi více starostí, než je zdrávo. Puk mu z výstroje vypadl jen těsně vedle jeho branky.
09:26
09:06
Třebíč znovu vyhazuje kotouč z vlastního pásma.
08:26
Motor stále kombinuje v útočné třetině, Třebíč se nemůže z narůstajícího tlaku vymanit.
07:57
Na zadní tyčku si najel Daniel Boháč, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal trefit branku.
07:35
Motor hned z kraje zamkl soupeře v jeho vlastní třetině a kombinuje.
07:26
Vyloučen Filip Beneš (TRE) na 2 minuty za podražení.
07:07
Milan Máj se prezentoval první úspěšným zákrokem, když si poradil se střelou z pravé strany.
06:56
Lukáš Dusík míří na střídačku. Nahradil jej Milan Máj.
06:56
Oddechový čas pro domácí.
06:56
Motor přidává další gól a tohle nevypadá s Třebíčí vůbec dobře. Hosté se dostali do rychlého přečíslení a několika svižnými přihrávkami vykombinovali obranu soupeře. Na konci akce byl JOSEF STRAKA. Asistence: Tomáš Nouza.
06:29
Třebíč se nemůže dostat z vlastního pásma, České Budějovice výborně napadají rozehrávku soupeře.
05:23
Tvrdou střelu Jakuba Šaura vyrazil Bláha pouze před sebe, k dorážce se ještě snažil prodrat Beneš, ale kotouč vůbec netrefil.
05:19
Bláha raději podržel nahozený kotouč, vhazovat se bude v obranném pásmu Českých Budějovic.
04:35
Třebíč se sice dostala do útočné třetiny, tam však nedokázala rozestavět přesilovkovou formaci a ke střele nedošlo.
04:02
Motor vyhazuje puk z vlastního pásma a může střídat.
03:55
Třebíč nadále kombinuje v útočném pásmu, dočká se vyrovnání?
03:47
Beneš se dostal do více než výhodné střelecké pozice, ale Bláha jeho střelu s obrovským štěstím vyrazil do boční sítě!
03:31
České Budějovice znovu vyhazují puk ze své třetiny a mohou střídat.
03:08
Dolníček se ještě snažil najít někoho ze svých spoluhráčů před brankou, jeho pas však nebyl přesný. Motor následně vyhodil.
03:00
Třebíč ihned po vhazování kombinuje v útočném pásmu.
02:54
První vyloučení dnešního zápasu. Na trestnou lavici míří Martin Heřman (CEB) na 2 minuty za podražení.
02:46
Hráči Motoru si neporozuměli v útočné třetině, nepřesná přihrávka vyústila ve ztrátu kotouče.
02:25
Třebíč si opět pouze nahodila puk do útočné třetiny, následně za ním však nikdo nejel, neboť všichni střídali.
01:39
Motor založil útočnou akci, rychle přešel přes střední pásmo, ale projektil z pravé strany neskončil za zády připraveného Dusíka.
01:15
Třebíč si nahodila kotouč do útočné třetiny, tam však nebyl nikdo, kdo by v akci pokračoval.
00:53
Po pravém křídle si nabruslil do střelecké pozice TOMÁŠ NOUZA a přesnou střelou do horního rohu propálil Lukáše Dusíka. Asistence: Josef Straka.
00:01
Úvodní buly vyhrál David Dolníček.
00:01
Obě mužstva již krouží po ledové ploše, za malou chvíli vypukne čtvrté semifinále.

SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík (Máj) – Bilčík, Malena, Charousek, Janáček, Přibyl, Šaur – Havel, Dolníček, Erat – Králík, Raška, Vodný – Beneš, Čuřík, Wasserbauer – Paták, Čech, Jaroš.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Žovinec, Punčochář, Vráblík, Suchánek, Semrád, Bohunický, Růžička – Boháč, Pajič, Kuchejda – Heřman, Straka, Nouza – Švihálek, Přibyl, Vaniš – Pašek, Rob, Marek – Trummer.

Rozhodčí: P. Přikryl, R. Trombík – Bryška, Skopal.

3. utkání: Třebíč – České Budějovice 2:4

Branky a nahrávky: 23. Havel (Malena, Erat), 34. Erat (Havel, Dolníček), – 27. Pajič (Boháč, Kuchejda), 37. Heřman (Straka, Nouza), 39. Růžička (Straka, Heřman), 60. Straka (Heřman, Vráblík).
Rozhodčí: Hrubý, Laciona – Kajínek, Podrazil.
Vyloučení: 6:5, navíc Králík a Havel (oba TRE) 10 minut OT.
Využití: 2:1.
V oslabení: 0:0.
Diváci: 4460.
Střely na branku: 41:25.
Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.

Ohlasy trenérů:

Radek Novák – SK Horácká Slavia Třebíč: Dnes jsme odehráli kvalitní utkání. Hráči, kteří nastoupili, podali slušný výkon. Bohužel jsme nezískali další bod. Utekl nám závěr druhé třetiny. Udělali jsme taktickou chybu a inkasovali dva góly. Budějovice si náskok ve třetí třetině pohlídaly, někdy i se štěstím a v závěru skórovaly do prázdné branky.

Petr Rosol – ČEZ Motor České Budějovice: Do zápasu jsme vstoupili špatně, neměli jsme pohyb, neudrželi jsme se na puku. Prakticky jsme se nedostali do žádné kloudné akce. Po první třetině jsme si k tomu něco řekli a trochu se zvedli. Byly tam samozřejmě přesilovkové góly jak z domácí, tak z naší strany. Odskočili jsme na jeden gól, což se nám v poslední třetině podařilo udržet.
2. utkání: České Budějovice – Třebíč 3:4

Branky a nahrávky: 11. Přibyl (Švihálek, Vaniš), 41. Straka (Nouza, Bláha), 57. Straka (Bohunický) – 11. Pekr (Zdráhal, Vodný), 13. Holík (Havel), 42. Raška (Zdráhal, Vodný), 44. Havel (Erat, Dolníček).
Rozhodčí: Pešina, Petružálek – Gutt, Rittich. Vyloučení: 6:6, navíc Vodný a Dolníček (oba TRE) 10 minut OT.
Využití: 0:2.
Diváci: 6371.
Střely na branku: 28:32.
Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4.

Radek Bělohlav – ČEZ Motor České Budějovice: Hosté využili první dvě přesilovky, v tom byli lepší. My jsme se nedokázali dostat do střeleckých pozic, po čtyřiceti minutách jsme měli čtrnáct střel na bránu, to je málo. Soupeř byl efektivnější a hrál na rozdíl od nás jednoduše. Klíčové bylo, že jsme nedokázali udržet vyrovnaný stav a po dvou minutách inkasovali rozhodující gól.

Jiří Mička – SK Horácká Slavia Třebíč: Stáli jsme před těžkým úkolem, ale chtěli jsme zápas zvládnout, abychom se vraceli do Třebíče za stavu 1:1. Celé utkání jsme byli lepší, naštěstí počet vyloučení nebyl tak vysoký jako včera. Hrálo se hodně pět na pět, což bylo dobře. Zvládli jsme to a ubojovali do poslední minuty. Teď se nachystáme na pátek a na domácím hřišti uděláme vše pro to, abychom misku vah přiklonili na naši stranu.
1. utkání: České Budějovice – Třebíč 4:3

Branky a nahrávky: 3. Nouza (Straka, Vráblík), 34. Heřman (Bohunický, Nouza), 47. Vaniš (Švihálek, Semrád), 48. Straka (Heřman) – 24. Pekr (Havel, Holík), 51. Dolníček (Holík, Erat), 59. Pekr (Havel, Bilčík).
Rozhodčí: Pešina, Talpa – Jindra, Zíka.
Vyloučení: 10:12, navíc Erat a Vodný (oba TRE) 10 minut OT.
Využití: 3:3.
Diváci: 6354.
Střely na branku: 33:35.
Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3.

Petr Rosol – ČEZ Motor České Budějovice: Série bude o disciplíně, vyloučených a přesilových hrách. Věděli jsme, že Třebíč má smrtící přesilovky, přesto jsme byli mockrát v oslabení. Na konci jsme to ale se štěstím ubránili. Jsem za to rád.

Radek Novák – SK Horácká Slavia Třebíč: Viděli jsme bojovné utkání s parádní atmosférou a spoustou vyloučení. Oba týmy se v početních výhodách prosadily, o výsledku ale rozhodl jediný gól při hře pět na pět.
Dobrý podvečer, vítám Vás u online přenosu ze čtvrtého semifinálového zápasu mezi SK Horáckou Slavii Třebíč a ČEZ Motorem České Budějovice. Zápasem Vás bude provázet Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.